О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 декабря 1994 г. N 1495
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1996 г. N 525 Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1914 ~P001914
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 декабря 1994 г. N 1495 P941495_ "О возмещении ущерба реабилитированным гражданам" следующие изменения и дополнения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить, что при определении суммы ущерба реабилитированным гражданам (или их наследникам) в части конфискованных денежных сумм, а также ценных бумаг (чеков) учитываются денежная реформа 1947 года, изменение масштаба цен 1961 года и перевод в национальную валюту, а также применяется коэффициент расчета, определяемый как соотношение установленного на день обращения размера месячного расчетного показателя, утверждаемого ежегодно при составлении бюджета, к уровню минимальной заработной платы 1961 года в размере 60 рублей (0,12 тенге)";
в абзаце втором пункта 7 после слова "пунктах" дополнить цифрой "2", слова "установленного законодательством минимального размера заработной платы" и "ее" заменить словами "месячного расчетного показателя, утверждаемого ежегодно при составлении бюджета", "его";
в пункте 8:
исключить слова "Возврат имущества";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При неполучении стоимости ущерба реабилитированным или его наследником после сообщения ему суммы финансовым органом размер возмещаемого ущерба независимо от причин и времени его выплаты в дальнейшем не пересчитывается";
пункт 9 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Возмещение ущерба гражданам, проживающим за пределами Республики Казахстан, производится в валюте государства проживания.
В случае несогласия с решением комиссии по определению суммы возмещаемого ущерба, реабилитированный (наследник) обращается в судебные органы";
признать утратившим силу "Коэффициент расчета" приложения к указанному постановлению.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 30 желтоқсандағы N 1495 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 29 сәуiр N 525. Күшін жойды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.12.28. N 1914 қаулысымен. ~P001914
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Ақталған азаматтарға келген залалды өтеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 30 желтоқсандағы N 1495 P941495_ қаулысына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ақталған азаматтарға (немесе олардың мұрагерлерiне) келген залалдың сомасын айқындау кезiнде тәркiленген ақша сомасы, сондай-ақ бағалы қағаздар (чектер) бөлiгiнде 1947 жылғы ақша реформасы, 1961 жылғы баға ауқымының өзгеруi және ұлттық валютаға ауысуы ескерiлетiн болып, сондай-ақ жыл сайын бюджеттi жасау кезiнде, бекiтiлген 60 сом (0,12 теңге) мөлшерiндегi 1961 жылғы ең төменгi жалақы деңгейiндегi айлық есептi көрсеткiшi мөлшерiнiң айналымдағы күнiне белгiленген арақатынасы ретiнде айқындалған есептесу коэффициентi қолданылатын болып белгiленсiн";
7-тармақтың екiншi абзацындағы "қаулының" сөзiнен кейiн "2" саны қосылсын, "ең төменгi жалақының заңмен белгiленген" және "ол" сөздерi "жыл сайын бюджеттi жасау кезiнде бекiтiлген, айлық есептi көрсеткiшi", "оның" сөздерiмен ауыстырылсын;
8-тармақта:
"мүлкi қайтарылуға" сөздерi алынып тасталсын;
мына мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын;
"Ақталғандар немесе оның мұрагерлерi залалдың құнын алған кезде оған қаржы органдары сомасын хабарлағаннан кейiн, залалды өтеу мөлшерi оны төлеу себептерi мен уақытына қарамастан одан кейiн қайта есептелмейдi.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен
толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде тұратын азаматтарға
залалды өтеу тұратын жерiндегi мемлекеттiң валютасымен төленедi."
Залалды өтеу сомасын белгiлеу жөнiндегi комиссияның шешiмiмен
келiспеген жағдайда, ақталған адам (мұрагер) сот органдарына өтiнiш
бередi," ;
аталған қаулыға "Есептесу коэффициентi" қосымшасының күшi
жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi