О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 мая 1994 г. N 485
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 570 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 января 2002 г. N 126 ~P020126
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 января 1996 г. N 88 P960088_ "О совершенствовании архитектурно-градостроительного контроля в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в Порядок осуществления государственного архитектурно-строительного контроля, утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 мая 1994 г. N 485 "Об утверждении Порядка осуществления государственного архитектурно-строительного контроля" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 21, ст.216), следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 слова "Департамент государственного архитектурно-строительного контроля при Министерстве строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан и его территориальные подразделения в областных центрах, городах Алматы и Ленинске (в дальнейшем - Департамент)" заменить словами "Государственную архитектурно-строительную инспекцию (далее - Госархстройинспекция) с ее дочерними государственными предприятиями в областных центрах и городе Алматы";
дополнить пункт 2 абзацем следующего содержания:
"Госархстройинспекция и ее дочерние государственные предприятия в областных центрах и городе Алматы осуществляют свою деятельность за счет средств, включаемых в сметы строек. Утверждение порядка включения в сметы строек, независимо от их ведомственной принадлежности, форм собственности и источников финансирования средств на осуществление государственного контроля за качеством строительства, реконструкции и капитального ремонта зданий и сооружений, а также порядка перечисления этих средств и их использования возлагается на Министерство строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Госархстройинспекция, ее дочерние предприятия и местные органы госархстройконтроля осуществляют на договорной основе с заказчиками контроль за качеством строительства объектов в республике.
4. Установить, что деятельность системы государственного архитектурно-строительного контроля не снимает ответственности с заказчиков, подрядчиков, авторского надзора разработчиков проектов за качество строительства";
в пункте 5 слова "областными подразделениями Департамента" заменить словами "дочерними предприятиями Госархстройинспекции";
в пункте 6:
в абзаце первом слова "органов государственного архитектурно-строительного контроля" заменить словами "Госархстройинспекции, ее дочерних предприятий и местных органов госархстройконтроля";
в абзаце четвертом слова "проектных организаций" заменить словами "разработчиков проектов";
в пункте 7 слова "Органы государственного архитектурно-строительного контроля" и "проектных организаций" заменить соответственно словами "Госархстройинспекция, ее дочерние предприятия" и "разработчиков проектов";
в пункте 10 слово "Департаментом" заменить словом "Госархстройинспекцией;
абзац второй пункта 11 изложить в следующей редакции:
"наличие утвержденного проекта с положительным заключением государственной вневедомственной экспертизы проектов (или других юридических и физических лиц, имеющих государственные лицензии на выполнение экспертных работ), а также соответствующего разрешения на право производства строительно-монтажных работ";
в пункте 12:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Госархстройинспекция, ее дочерние предприятия и местные органы госархстройконтроля в установленном порядке:"
в подпункте "а":
абзацы первый и второй изложить в следующей редакции:
"выдают строительным организациям, заказчикам, финансирующим учреждения банков, службам государственного лицензирования, органам статистики и другим субъектам архитектурно-градостроительной деятельности предписания (сообщения):
о приостановке производства строительно-монтажных работ за уклонение от исполнения или несвоевременное исполнение ранее выданных предписаний, за строительство объекта без утвержденного проекта и положительного заключения государственной вневедомственной экспертизы проектов (или других юридических и физических лиц, имеющих государственные лицензии на выполнение экспертных работ), без полученного в установленном порядке разрешения на право производства строительно-монтажных работ, а также за самовольное строительство";
в абзаце третьем слово "аннулировании" заменить словом "отзыве";
после абзаца шестого дополнить абзацами следующего содержания:
"о приостановке финансирования строительства объектов и комплексов;
о поставке на строящиеся объекты материалов, изделий и конструкций, изготовленных с нарушением государственных стандартов";
подпункт "б" изложить в следующей редакции:
"б) передают в правоохранительные органы материалы для принятия мер в отношении должностных лиц, грубо нарушающих требования законодательных и нормативных актов в строительстве";

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 6 мамырдағы N 485 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 7 мамыр N 570. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.26. N 126 қаулысымен. ~P020126
"Қазақстан Республикасында сәулет-қала құрылысы бақылауын жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 24 қаңтардағы N 88 P960088_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыру Тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 6 мамырдағы N 485 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1944 ж., N 21, 316-бап) бекiтiлген Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыру Тәртiбiне мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi жанындағы Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауының департаментiн (бұдан әрi - Департамент) және оның облыстар орталықтарындағы, Алматы және Ленинск қалаларындағы аумақтық бөлiмшелерiн" деген сөздер "Мемлекеттiк сәулет-қала инспекциясын (бұдан әрi - Мемсәулетқұрылысинспекция) оның облыстар орталықтарындағы, Алматы қаласындағы еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындармен қоса" деген сөздермен ауыстырылсын:
2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мемсәулетқұрылысинспекция, оның облыстар орталықтарындағы, Алматы қаласындағы еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны өз қызметiн құрылыстар сметасына енгiзiлген қаражат есебiнен жүзеге асырады. Құрылыстар сметасына енгiзу тәртiбiн, олардың ведомстволық бағыныстылығы мен меншiк нысандарына және қаржыландыру көздерiне қарамастан құрылыстың, үй-жайлар мен ғимараттарды қайта жаңарту және күрделi жөндеудiң сапасына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыруға арналған қаражатты бекiту, сондай-ақ осы қаражаттарды аудару тәртiбi мен оларды пайдалану Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiне жүктеледi";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемсәулетқұрылысинспекция, оның еншiлес кәсiпорындары мен мемсәулетқұрылысбақылауының жергiлiктi органдары республикадағы объектiлер құрылысының сапасын бақылауды тапсырысшылармен шарттасу негiзiнде жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау жүйесiнiң қызметi тапсырысшыларды, мердiгерлердi, жобалауды жасаушыларды құрылыс сапасына авторлық қадағалау жауапкершiлiгiнен босатпайтын болып белгiленсiн";
5-тармақтағы "Департаменттiң облыстық бөлiмшелерi" деген сөздер "Мемсәулетқұрылысинспекцияның, оның еншiлес кәсiпорындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "сәулет-құрылыс бақылауы органдарының" деген сөздер "Мемсәулетқұрылысинспекциясының, оның еншiлес кәсiпорындарының және мемсәулетқұрылысбақылауының жергiлiктi органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "жобалау ұйымдарының" деген сөздер "жобаларды жасаушылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауының органдары" және "жобалау ұйымдарының" деген сөздер тиiсiнше "Мемсәулетқұрылысинспекция, оның еншiлес кәсiпорыны" және "жобаларды жасаушылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "Департамент" деген сөз "Мемсәулетқұрылысинспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жобаларды мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптаудың бекiтiлген оң қорытындылы жобасының (немесе сараптау жұмысын орындауға мемлекеттiк лицензиясы бар басқа заңды және жеке тұлғалардың), сондай-ақ құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге құқылы болуға тиiстi рұқсатының болуы";
12-тармақта:
бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемсәулетқұрылысинспекция, оның еншiлес кәсiпорыны және мемсәулетқұрылысбақылауының жергiлiктi органдары белгiленген тәртiппен:"
"а" тармақшасында:
бiрiншi және екiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"құрылыс ұйымдарына, тапсырысшыларға, банктердiң қаржыландырушы мекемелерiне, мемлекеттiк лицензиялау қызметiне, статистика органдарына және сәулет-қала құрылысы қызметiнiң басқа субъектiлерiне нұсқама (хабарлама) берiледi;
бұрынырақ берiлген нұсқамаларды орындаудан жалтарғаны немесе дер кезiнде орындамағаны, бекiтiлмеген жобамен және жобалардың ведомстводан тыс сараптау органдарының (немесе сараптау жұмысын орындауға мемлекеттiк лицензиясы бар басқа заңды және жеке тұлғалардың) оң қорытындысынсыз, белгiленген тәртiппен құрылыс-монтаж жұмысын атқару құқығына рұқсат алмай-ақ объектiнi салғаны үшiн, сондай-ақ өз бетiмен құрылыс салғаны үшiн құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзудi тоқтату туралы";
үшiншi абзацтағы "күшiн жою" деген сөздi "қайтарып алу" деген сөзбен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтан кейiн мына мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"объектiлер мен кешендер құрылысын қаржыландыруды тоқтату туралы;
салынып жатқан объектiлерге мемлекеттiк стандарттарды бұза отырып жасалған материалдарды, бұйымдар мен конструкцияларды берiп тұру туралы";
"б" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"б) құрылыстағы заң және нормативтiк актiлер талаптарын өрескел бұзған лауазымды тұлғаларға қатысты материалдар шара қолдану үшiн құқық қорғау органдарына берiледi";

в пунктах 13 и 15 слова "Органы государственного архитектурно-строительного контроля" заменить словами "Госархстройинспекция и ее дочерние предприятия";
в пункте 14:
в абзаце первом слова "Органы государственного архитектурно-строительного контроля" заменить словами "Госархстройинспекция и ее дочерние предприятия";
в абзаце втором слово "Департаментом" заменить словом "Госархстройинспекцией";
в абзаце третьем слово "главам" заменить словом "акимам";
в абзаце первом пункта 16 слово "Департамента" заменить словами "Госархстройинспекции и ее дочерних предприятий".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

13 және 15-тармақтардағы "Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауының органдары" деген сөздер "Мемсәулетқұрылысинспекция және еншiлес кәсiпорындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауының
органдары" деген сөздер "Мемсәулетқұрылысинспекция және оның еншiлес
кәсiпорындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "Департамент" деген сөз
"Мемсәулетқұрылысинспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Департамент" деген сөз
"Мемсәулетқұрылысинспекция және оның еншiлес кәсiпорындары" деген
сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi