О бюджете Государственного фонда содействия занятости на 1996 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 1996 г. N 612
В соответствии с Законом Казахской ССР Z902200_ "О занятости населения" и Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 21 декабря 1995 г. U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить бюджет Государственного фонда содействия занятости на 1996 год по доходам и расходам в сумме 6996199 тысяч тенге согласно приложению.
2. Установить областным, Алматинскому и Байконырскому городским центрам занятости перечисление части поступающих обязательных отчислений на централизованный счет Государственного фонда содействия занятости для последующего перераспределения средств на покрытие превышения расходов над доходами по отдельным регионам в следующих размерах:
а) Алматинской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской, Северо-Казахстанской, Семипалатинской, Талдыкорганской, Тургайской, Южно-Казахстанской областям и городу Байконыру - 5 процентов;
б) Актюбинской, Атырауской, Кокшетауской областям - 20 процентов;
в) Акмолинской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областям - 30 процентов;
г) Жезказганской и Мангистауской областям - 40 процентов;
д) Карагандинской, Кустанайской, Павлодарской областям - 60 процентов;
е) городу Алматы - 75 процентов.
3. Отнести обязательные отчисления в Государственный фонд содействия занятости в перечень первоочередных после платежей, поступающих непосредственно в республиканский и местные бюджеты.
4. Министерству труда Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы обеспечить целевое использование средств Государственного фонда содействия занятости.
5. Министерству труда Республики Казахстан, правлению Государственного фонда содействия занятости принять необходимые меры по обеспечению полного и своевременного сбора обязательных отчислений в Государственный фонд содействия занятости.
6. Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан содействовать в обеспечении полного и своевременного сбора обязательных отчислений в Государственный фонд содействия занятости.
7. Контроль за целевым расходованием средств Государственного фонда содействия занятости возложить на его правление и ревизионную комиссию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 мая 1996 г. N 612
Б Ю Д Ж Е Т
Государственного фонда содействия занятости на 1996 год
Доходы                                  тыс. тенге

1996 жылға арналған Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының бюджетi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 20 мамыр N 612
"Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" Қазақ ССР-iнiң Заңы мен "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi бар Жарлығына U952700_ сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1996 жылға арналған Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының бюджетi кiрiстер мен шығыстар бойынша қосымшаға сәйкес 6996199 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Алматы және Байқоңыр қалаларының жұмыспен қамту орталықтарына Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының орталықтандырылған шотына мiндеттi аударымдардан түсiмдердiң бiр бөлiгiн аударатын, кейiннен жекелеген аймақтар бойынша кiрiстерден асатын шығыстарын жабу үшiн қаражатты мына мөлшерде қайта бөлетiн болып белгiленсiн:
а) Алматы, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Солтүстiк Қазақстан, Семей, Талдықорған, Торғай, Оңтүстiк Қазақстан облыстарына және Байқоңыр қаласына - 5 процент;
б) Ақтөбе, Атырау, Көкшетау облыстарына - 20 процент;
в) Ақмола, Шығыс Қазақстан және Жамбыл облыстарына - 30 процент;
г) Жезқазған және Маңғыстау облыстарына - 40 процент;
д) Қарағанды, Қостанай, Павлодар облыстарына - 60 процент;
е) Алматы қаласына - 75 процент.
3. Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына мiндеттi аударымдар төлем жасалғаннан кейiн тiкелей республикалық және жергiлiктi бюджеттерге түсетiн бiрiншi кезектегi тiзбеге жатқызылсын.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры қаражатының мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының басқармасы Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына мiндеттi аударымдарды толық және дер кезiнде жинауды қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық
инспекциясы Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына мiндеттi
аударымдарды толық және дер кезiнде жинауды қамтамасыз етуде көмек
көрсетсiн.
7. Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының
қаражаттарының мақсатты пайдалануына бақылау жасау оның басқармасы мен
тексеру комиссиясына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 20 мамырдағы
N 612 қаулысына
қосымша
1996 жылға арналған Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға
жәрдемдесу қорының бюджетi
Кiрiстер                               мың теңге

1. Остаток средств на начало 1996 года                   295453
2. Отчисления в Фонд занятости (2%)                     5920000
3. Средства, поступающие в счет погашения
задолженности по обязательным отчислениям
за 1995 год                                           561031
4. Возврат выданных кредитов, вложений                   136000
5. Пени и штрафы                                          15000
6. Финансирование учебного центра в с. Тургень в
соответствии с Соглашением Программных средств
со стороны Германии                                    39515
7. Поступление Займа Международного Банка Реконструкции
и Развития                                             29200
Итого доходов                                        6996199
Расходы
1. Профподготовка и переобучение безработных            1264615
в том числе:
затраты на переобучение безработных                  1162997
из них сельских безработных                           500116
возмещение затрат конверсируемым предприятиям на
переподготовку высвобождаемых работников               26618
затраты на строительство учебного центра в
с. Тургень                                             75000
из них: за счет Программных средств Германии           39515
за счет собственных средств                    35485
2. Выплата пособий по безработице                       4241115
из них сельским безработным                          1907264
3. Организация общественных работ и
финансирование жилищной сферы                         600125
общественные работы, связанные со строительством и
ремонтом жилья, строительством и эксплуатацией
объектов инфраструктуры                               190125
в том числе в сельской местности                       82134
обустройство переселенцев                             410000
4. Возмещение затрат на приобретение оборудования
и приспособлений инвалидам                             50000
5. Затраты на информационно-справочную работу с
населением и работодателями                            28000
6. Содержание службы занятости                           536000
в том числе на ремонт модельных центров согласно
Займу Международного Банка Реконструкции и
Развития                                               29200
7. Расходы на переселенческие мероприятия                260000
8. Выплата процентов за пользование Займом
Международного Банка Реконструкции и Развития          16344
Итого расходов                                       6996199
Превышение расходов над доходами                           0

1. 1996 жылдың басына қалған қаражат қалдығы        295453
2. Жұмыспен қамту қорына аударым (2%)               5920000
3. 1995 жылғы мiндеттi аударымдар бойынша
берешектердi өтеу шотына түскен қаражат           561031
4. Берiлген кредиттердiң қайтарылуы, салымдар        136000
5. Өсiмдер мен айыптар                                15000
6. Германия тарабымен Бағдарламалық құралдар
Келiсiмiне сәйкес Түрген селосындағы оқу
орталығын қаржыландыру                            39515
7. Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкi
займының түсуi                                    29200
Кiрiстер жиыны:                                     6996199
Шығыстар
1. Жұмыссыздарды кәсiби даярлау және қайта оқыту     1264615
оның iшiнде:
жұмыссыздарды қайта оқытуға жұмсалатын шығындар   1162997
оның iшiнде ауыл жұмыссыздарына                    500116
босаған қызметкерлердi қайта даярлауға
жұмсалған конверсияланған кәсiпорындар
шығындарының орнын толтыру                         26618
Түрген селосындағы оқу орталығының құрылысына
жұмсалған шығындар                                 75000
оның iшiнде: Германияның Бағдарламалық қаражаты
есебiнен                              39515
өз қаражаты есебiнен                  35485
2. Жұмыссыздығы жөнiнде жәрдемақы төлеу              4241115
оның iшiнде ауыл жұмыссыздарына                   1907264
3. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және тұрғын
үй саласын қаржыландыру                            600125
тұрғын үй салуға және оны жөндеуге,
инфрақұрылымдар объектiлерiн салу мен
пайдалануға беруге байланысты қоғамдық жұмыстар    190125
оның iшiнде ауылдық жерлерде                        82134
қоныс аударушыларды жайластыру                     410000
4. Мүгедектердiң бейiмделуiне жабдықтар сатып
алуға жұмсалған шығынның орнын толтыру              50000
5. Халықпен және жұмыс берушiлермен
ақпараттық-анықтамалық жұмысқа жұмсалған
шығындар                                            28000
6. Жұмыспен қамту қызметiн ұстау                      536000
оның iшiнде Халықаралық Қайта жаңғырту және
Даму Банкi Займына сәйкес модельдiк
орталықтарын жөндеу                                 29200
7. Қоныс аудару шараларына арналған шығыстар          260000
8. Халықаралық Қайта жаңғырту және Даму Банкi
Займдарын пайдаланғаны үшiн проценттер төлеу       16344
Шығыстар жиыны:                                      6996199
Кiрiстерден шығыстардың артуы                              0