Вопросы Государственной акционерной компании "Асыл" и Государственной акционерной компании "Рунокаракуль"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 793. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1997 г. N 1856 ~P971856.
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы, в целях развития конкуренции и углублении процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Прекратить права Государственной акционерной компании "Асыл" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ, перечисленных в приложении 1.
2. Прекратить права Государственной акционерной компании "Рунокаракуль" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций (государственными долями имущества) акционерных обществ и других юридических лиц, перечисленных в приложениях 2 и 3.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, перечисленных в приложении 1, и передать их Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации в соответствии с действующим законодательством;
передать Государственной акционерной компании "Асыл" права на владение, пользование и распоряжение (без права отчуждения и передачи в залог) остаточными государственными пакетами акций акционерных обществ "Женис" (Жезказганская область), конзавод "Куландинский" (Кзыл-Ординская область) и племзавод "Аральский" (Кзыл-Ординская область) в связи с принятием общими собраниями акционеров этих акционерных обществ решений об их присоединении к Государственной акционерной компании "Асыл";
передать Государственной акционерной компании "Асыл" права на владение, пользование и распоряжение (без права отчуждения и передачи в залог) остаточными государственными пакетами акций акционерных обществ, перечисленных в приложении 2, в связи с реорганизацией Государственной акционерной компании "Рунокаракуль" и принятием общими собраниями акционеров этих акционерных обществ решений об их присоединении к Государственной акционерной компании "Асыл";
отозвать государственные пакеты акций (государственные доли имущества) акционерных обществ и других юридических лиц Государственной акционерной компании "Рунокаракуль", перечисленных в приложении 3, и передать их Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации в соответствии с действующим законодательством.

"Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы мен "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 25 маусым N 793. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.12.30. N 1856 қаулысымен ~P971856.
1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес, жекешелендiру процесiнiң бәсекелестiгi мен тереңдеуiн дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының 1-қосымшада санамаланған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығы тоқтатылсын.
2. "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының 2 және 3-қосымшаларда санамаланған акционерлiк қоғамдар мен басқа заңды тұлғалар (мүлiктiң мемлекеттiк үлестерiнiң) акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығы тоқтатылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
1-қосымшада санамаланған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi қайтарып алынсын және оларды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сату үшiн Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
"Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына "Жеңiс" (Жезқазған облысы), "Құланды" жылқы зауыты (Қызылорда облысы) және "Арал" асыл тұқымды зауыты (Қызылорда облысы) акционерлiк қоғамдары акцияларының қалдық мемлекеттiк пакеттерiн, осы акционерлiк қоғамдар акционерлерiнiң жалпы жиналысында олардың "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына қосылуы туралы қабылданған шешiмдерiне байланысты иелену, пайдалану және билiк ету құқығы (иелiктен алу мен кепiлдiкке беру құқығынсыз) берiлсiн;
"Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына 2-қосымшада санамаланған акционерлiк қоғамдар акцияларының қалдық мемлекеттiк пакеттерiн "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта құруға және осы акционерлiк қоғамдар акционерлерiнiң жалпы жиналысында олардың "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына қосылуы туралы қабылданған шешiмдерiне байланысты иелену, пайдалану және билiк ету құқығы (иелiктен алу мен кепiлдiкке беру құқығынсыз) берiлсiн;
"Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының 3-қосымшада санамаланған акционерлiк қоғамдар мен басқа заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi (мүлiктiң мемлекеттiк үлестерi) қайтарып алынсын және оларды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн.

4. На период реформирования сельского хозяйства (1996-1997 годы) сохранить права Государственной акционерной компании "Асыл" на владение, пользование и распоряжение (без права отчуждения и передачи в залог) государственными пакетами акций акционерных обществ, указанных в приложении 4.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом внести на общее собрание акционеров Государственной акционерной компании "Рунокаракуль" вопрос о реорганизации путем присоединения к Государственной акционерной компании "Асыл", в установленном порядке по акту передать права и обязанности присоединенной компании.
6. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 807 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Рунокаракуль";
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 842 "О создании Государственной акционерной компании "Рунокаракуль" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 415).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 793
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ Государственной акционерной
компании "Асыл", государственные пакеты акций которых
подлежат реализации согласно действующему законодательству
--------------------------------------------------------------------
N !             Наименование                      !Размер
!                                               !государственного
п/п!                                               !пакета акций, %
--------------------------------------------------------------------
1. АО "Ак каин" (Северо-Казахстанская область)          48
2. АО "Шалабай" (Семипалатинская область)               48
3. АО им.Бородина (Кустанайская область)                48
4. АО "Индустриальное" (Алматинская область)            48
5. АО "Кормхоз" (Алматинская область)                   48
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 793
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ Государственной акционерной
компании "Рунокаракуль", права на владение, пользование
и распоряжение государственными пакетами акций которых
передаются Государственной акционерной компании "Асыл"
--------------------------------------------------------------------
N !               Наименование                  !Размер
п/п!                                             !государственного
!                                             !пакета акций, %
--------------------------------------------------------------------
1. АО "Есбол" (Атырауская область)                     40
2. АО "Талас" (Жамбылская область)                     48
3. АО "Коктал" (То же)                                 48
4. АО "Тогызкент" (То же)                              48
5. АО "Уланбель" (То же)                               48
6. АО "Ходжатогай" (Южно-Казахстанская область)        48
7. АО "Темир" (То же)                                  48
8. АО "Коксу" (То же)                                  48
9. АО "Шардара" (То же)                                48
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 793
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ и других юридических лиц
Государственной акционерной компании "Рунокаракуль",
государственные пакеты акций (государственные доли
имущества) которых подлежат реализации согласно
действующему законодательству
--------------------------------------------------------------------
N !                 Наименование               !Размер
п/п!                                            !государственного
!                                            !пакета акций
!                                            !(государственной
!                                            !доли имущества),
!                                            !%
--------------------------------------------------------------------
1. АО "Актюбруно" (Актюбинская область)                 48
2. АО "Уральский меховой комбинат" (Западно-
Казахстанская область)                               48
3. АО "Мукур" (Атырауская область)                      48
4. АО "Бостандык" (Жамбылская область)                  48
5. Коллективное хозяйство "Созак" (Южно-
Казахстанская область)                               31
6. Ассоциация малых предприятий "Баиркум"
(То же)                                              20
7. АО "Шабыт" (То же)                                   48
8. АО "Казкаракуль" (То же)                             48
9. АО "Коксарай" (То же)                                48
Приложение 4
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 793
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ, права на владение, пользование
и распоряжение государственными пакетами акций которых
сохраняются за Государственной акционерной компанией "Асыл"
1. АО племхоз "Красноярский"
(Акмолинская область)
2. АО племзавод "Аксай"
(Алматинская область)
3. АО племхоз им. Томаровского
(Алматинская область)
4. АО племзавод "Красная поляна"
(Жезказганская область)
5. АО племзавод "Карагандинец"
(Карагандинская область)
6. АО по племделу в животноводстве "Асыл тукым"
(Кустанайская область)
7. АО племзавод "Песчанский"
(Павлодарская область)
8. АО племхоз "Узункол"
(Северо-Казахстанская область)
9. АО племзавод "Балкашино"
(Акмолинская область)
10. АО племзавод "Анкаты"
(Западно-Казахстанская область)
11. АО племзавод "Шагатай"
(Западно-Казахстанская область)
12. АО племзавод "Алабота"
(Кокшетауская область)
13. АО племзавод "Кен шалгын"
(Кустанайская область)
14. АО племзавод "Покровский"
(Кустанайская область)
15. АО племзавод "Калбатау"
(Семипалатинская область)
16. АО племзавод "Просторненский"
(Жезказганская область)
17. АО племзавод "Достык"
(Акмолинская область)
18. АО племзавод им. Кастек Батыра
(Алматинская область)
19. АО племзавод "Ак булак"
(Жамбылская область)
20. АО племзавод "Мерке"
(Жамбылская область)
21. АО племзавод "Сулукол"
(Кустанайская область)
22. АО племзавод "Бескарагай"
(Павлодарская область)
23. АО племзавод им. Абжанова
(Семипалатинская область)
24. АО племзавод "Сарыбулак"
(Талдыкорганская область)
25. АО племзавод "Бiрлiк"
(Западно-Казахстанская область)
26. АО племзавод "Куiк"
(Южно-Казахстанская область)
27. АО племхоз "Червонное"
(Кокшетауская область)
28. АО племхоз "Илийское"
(Алматинская область)
29. АО конезавод "Мугоджар"
(Актюбинская область)
30. АО конезавод "Дегерес"
(Алматинская область)
31. АО конезавод "Когершiн"
(Жамбылская область)
32. АО конезавод "Елiктi"
(Кокшетауская область)
33. АО "Мын жылкы"
(Алматинская область)
34. АО госплемзавод "Семиреченский ППЗ"
(Алматинская область)
35. АО племрепродуктор "Феникс"
(Алматинская область)
36. АО госплемзавод "Племптица"
(Костанайская область)
37. АО племзавод "Юбилейное"
(Акмолинская область)
38. АО племрепродуктор "Мерей кус фабрикасы"
(Южно-Казахстанская область)
39. АО по племделу в животноводстве "Акмола-Асыл"
(Акмолинская область)
40. АО по племделу в животноводстве "Актобе"
(Актюбинская область)
41. Территориальная акционерная компания по племделу в
животноводстве "Алматы" (Алматинская область)
42. АО по племделу в животноводстве "Атырау"
(Атырауская область)
43. Акционерная компания по племделу в животноводстве "Селекция"
(Восточно-Казахстанская область)
44. АО по племделу в животноводстве "Асылдандыру"
(Жамбылская область)
45. АО по племделу в животноводстве "Едильбай"
(Жезказганская область)
46. АО по племделу в животноводстве "Ак Жайык"
(Западно-Казахстанская область)
47. АО по племделу в животноводстве "Тан"
(Карагандинская область)
48. АО по племделу в животноводстве "Камкор"
(Кзыл-Ординская область)
49. АО по племделу в животноводстве "Кулагер"
(Кокшетауская область)
50. АО по племделу в животноводстве "Селекция"
(Кустанайская область)
51. АО по племделу в животноводстве "Тулiк"
(Мангистауская область)
52. АО по племделу в животноводстве "Локус"
(Павлодарская область)
53. АО по племделу в животноводстве "Элита-Север"
(Северо-Казахстанская область)
54. АО по племделу в животноводстве "Ертiс"
(Семипалатинская область)
55. АО по племделу в животноводстве "Селекцентр Асыл"
(Талдыкорганская область)
56. АО по племделу в животноводстве "Торгай"
(Торгайская область)
57. АО по племделу в животноводстве "Шымкент-Асыл"
(Южно-Казахстанская область)

4. Ауыл шаруашылығын қайта құру кезеңiне арналған (1996-1997 жылдары) "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының 4-қосымшада аталған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және билiк ету құқығы (иелiктен алу мен кепiлдiкке Беру құқығынсыз) сақталсын.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы акционерлерiнiң жалпы жиналысына "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына қосылу жолымен қайта құру мәселесiн енгiзсiн, қосылған компанияның құқығы мен мiндетiн белгiленген тәртiппен акт бойынша берсiн.
6. "Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 807 қаулысының;
"Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 8
қыркүйектегi N 842
P930842_
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1993 ж., N 356, 415-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 маусымдағы
N 793 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi қолданылып жүрген
заңға сәйкес сатуға жататын "Асыл" мемлекеттiк
акционерлiк компаниясы акционерлiк қоғамдарының
Тiзбесi
___________________________________________________________________
Рет|             Атауы                    | Акциялардың мемлекеттiк
N |                                      | пакетiнiң мөлшерi, %
___________________________________________________________________
1 "Ақ қайың" АҚ (Солтүстiк Қазақстан облысы)            48
2 "Шалабай" Ақ (Семей облысы)                           48
3  Бородин атындағы Ақ (Қостанай облысы)                48
4 "Индустриалды" АҚ (Алматы облысы)                     48
5 "Кормхоз" АҚ (Алматы облысы)                          48
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 маусымдағы
N 793 қаулысына
2-қосымша
"Асыл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына берiлетiн
акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану
және билiк етуге арналған "Руноқаракөл" мемлекеттiк
акционерлiк компаниясы акционерлiк қоғамдарының
Тiзбесi
___________________________________________________________________
Рет|             Атауы                    | Акциялардың мемлекеттiк
N |                                      | пакетiнiң мөлшерi, %
___________________________________________________________________
1  "Есбол" АҚ (Атырау облысы)                         40
2  "Талас" АҚ (Жамбыл облысы)                         48
3  "Көктал" АҚ (Бұл да)                               48
4  "Тоғызкент"  АҚ (Бұл да)                           48
5  "Ұланбел" АҚ (Бұл да)                              48
6  "Қожатоғай"  АҚ (Оңтүстiк Қазақстан облысы)        48
7  "Темiр" АҚ (Бұл да)                                48
8  "Көксу" АҚ (Бұл да)                                48
9  "Шардара" АҚ (Бұл да)                              48
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 маусымдағы
N 793 қаулысына
3-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi (мүлiктiң мемлекеттiк
үлестерi) қолданылып жүрген заңға сәйкес сатуға жататын
"Руноқаракөл" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
акционерлiк қоғамдары мен басқа заңды тұлғаларының
Тiзбесi
___________________________________________________________________
Рет|             Атауы                    | Акциялардың мемлекеттiк
N |                                      | пакетiнiң (мүлiктiң
|                                      | мемлекеттiк үлесiнiң)
|                                      | мөлшерi, %
___________________________________________________________________
1  "Ақтөберуно" АҚ (Ақтөбе облысы)                     48
2  "Орал мех комбинаты" АҚ (Батыс Қазақстан
облысы)                                             48
3  "Мұқыр" АҚ (Атырау облысы)                          48
4  "Бостандық" АҚ (Жамбыл облысы)                      48
5  "Созақ" ұжымдық шаруашылығы
(Оңтүстiк Қазақстан облысы)                        31
6  "Байырқұм" шағын кәсiпорындарының
ассоциациясы (Бұл да)                              20
7  "Шабыт" АҚ (Бұл да)                                 48
8  "Қазқаракөл" АҚ (Бұл да)                            48
9  "Көксарай" АҚ (Бұл да)                              48
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 маусымдағы
N 793 қаулысына
4-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану
және билiк ету құқығы  "Асыл" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясында сақталатын акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
1  "Красноярск" асыл тұқымды шаруашылығы АҚ
(Ақмола облысы)
2  "Ақсай" асыл тұқымды зауыты Ақ
(Алматы облысы)
3  Томаровский атындағы асыл тұқымды шаруашылығы Ақ
(Алматы облысы)
4  "Красная поляна" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Жезқазған облысы)
5  "Карагандинец" асыл тұқымды зауыты АҚ (қарағанды облысы)
6  "Асыл тұқым" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Қостанай облысы)
7  "Песчанск" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Павлодар облысы)
8  "Ұзынкөл" асыл тұқымды шаруашылығы Ақ
(Солтүстiк Қазақстан облысы)
9  "Балқашино" асыл тұқымды зауыты Ақ
(Ақмола облысы)
10 "Аңқаты" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Батыс Қазақстан облысы)
11 "Шағатай" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Батыс Қазақстан облысы)
12 "Алабота" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Көкшетау облысы)
13 "Кең шалғын" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Қостанай облысы)
14 "Покровск" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Қостанай облысы)
15 "Қалбатау" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Семей облысы)
16 "Просторненск" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Жезқазған облысы)
17 "Достық" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Ақмола облысы)
18  Қастек батыр атындағы асыл тұқымды зауыты АҚ
(Алматы облысы)
19 "Ақбұлақ" асыл тұқымды зауыты Ақ
(Жамбыл облысы)
20 "Мерке" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Жамбыл облысы)
21 "Сұлукөл" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Қостанай облысы)
22 "Бесқарағай" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Павлодар облысы)
23 Әбжанов атындағы асыл тұқымды зауыты АҚ
(Семей облысы)
24 "Сарыбұлақ" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Талдықорған облысы)
25 "Бiрлiк" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Батыс Қазақстан облысы)
26 "Күйiк" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Оңтүстiк Қазақстан облысы)
27 "Червенное" асыл тұқымды шаруашылығы АҚ
(Көкшетау облысы)
28  "Iле" асыл тұқымды шаруашылығы АҚ
(Алматы облысы)
29 "Мұғаджар" жылқы зауыты АҚ
(Ақтөбе облысы)
30 "Дегерес" жылқы зауыты  АҚ
(Алматы облысы)
31 "Көгершiн" жылқы зауыты АҚ
(Жамбыл облысы)
32 "Елiктi" жылқы зауыты Ақ
(Көкшетау облысы)
33 "Мың жылқы" АҚ
(Алматы облысы)
34 "Семиреченск АҚЗ" мемлекеттiк асыл тұқымды зауыты АҚ
(Алматы облысы)
35 "Феникс" асыл тұқымды репродукторы АҚ
(Алматы облысы)
36 "Племптица" мемлекеттiк асыл тұқымды зауыты АҚ
(Қостанай облысы)
37 "Юбилейное" асыл тұқымды зауыты АҚ
(Ақмола облысы)
38 "Мерей құс фабрикасы" асыл тұқымды репродукторы АҚ
(Оңтүстiк Қазақстан облысы)
39 "Ақмола-Асыл" мал шаруашылығындағы асыл тұқымды iсi
жөнiндегi АҚ
(Ақмола облысы)
40 "Ақтөбе" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi Ақ
(Ақтөбе облысы)
41 "Алматы" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi
аумақтық акционерлiк компаниясы (Алматы облысы)
42 "Атырау" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Атырау облысы)
43 "Селекция" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi
акционерлiк компания (Шығыс Қазақстан облысы)
44 "Асылдандыру" мал шаруашылығындағы асы тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Жамбыл облысы)
45 "Едiлбай" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Жезқазған облысы)
46 "Ақ жайық" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Батыс Қазақстан облысы)
47 "Таң" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Қарағанды облысы)
48 "Қамқор" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Қызылорда облысы)
49 "Құлагер" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Көкшетау облысы)
50 "Селекция" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Қостанай облысы)
51 "Түлiк" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Маңғыстау облысы)
52 "Локус" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Павлодар облысы)
53 "Элита-Север" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi
жөнiндегi АҚ
(Солтүстiк Қазақстан облысы)
54 "Ертiс" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi АҚ
(Семей облысы)
55 "Селекцентр Асыл" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi
жөнiндегi АҚ (Талдықорған облысы)
56 "Торғай" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi жөнiндегi Ақ
(Торғай облысы)
57 "Шымкент-Асыл" мал шаруашылығындағы асыл тұқым iсi
жөнiндегi Ақ
(Оңтүстiк Қазақстан облысы)