О льготах, предоставляемых сотрудникам и пенсионерам Государственного следственного комитета Республики Казахстан и его органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 1996 года N 995. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В соответствии с пунктом 7 статьи 24 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона от 21 декабря 1995 г. N 2706 U952706_ "О Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах" и пунктом 2 Указа Президента Республики Казахстан от 14 июня 1996 года N 3035 U963035_ "Об утверждении Положения о прохождении службы в Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах, текста Присяги сотрудника Государственного следственного комитета Республики Казахстан и его органов" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить для сотрудников, пенсионеров Государственного следственного комитета Республики Казахстан и его органов следующие льготы:
1) сотрудники Государственного следственного комитета Республики Казахстан и его органов (далее - сотрудники Комитета) после окончания учебных заведений Государственного следственного комитета либо Министерства внутренних дел Республики Казахстан, а также переведенные или перемещенные к новому месту службы, имеют право на получение в течение трех месяцев беспроцентной ссуды на первоначальное обзаведение в размере 30 расчетных показателей, установленных для рабочих и служащих в Республике Казахстан;
2) местные исполнительные органы оказывают содействие Государственному следственному комитету Республики Казахстан и его органам в предоставлении в аренду жилых помещений для временного проживания сотрудников Комитета и членов их семей;
3) сотрудникам Комитета, не обеспеченным жилой площадью, выплачивается за поднаем (наем) временного жилого помещения ежемесячное пособие в следующих размерах:
в г.Алматы - четырехкратной величины расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете;
в областных центрах - трехкратной величины расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете;
в других населенных пунктах - двухкратной величины расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете;
4) жилые помещения, выделенные местными исполнительными органами, закрепляются в постоянное пользование за Государственным следственным комитетом Республики Казахстан;
5) сотрудники Комитета, независимо от выслуги лет, а также лица, уволенные со службы по возрасту, состоянию здоровья, сокращению штатов, имеющие выслугу 20 лет и более, оплачивают всю занимаемую с членами семьи жилую площадь, коммунальные услуги, топливо и эксплутационные расходы по содержанию государственного, ведомственного, приватизированного жилья, а также установку и пользование квартирными телефонами в размере не более 50 процентов;
6) указанные в подпункте 5 льготы распространяются на граждан, которые стали инвалидами в период прохождения службы в Государственном следственном комитете и его органах в связи с выполнением служебного долга, а также на родителей и членов семей сотрудников Комитета, которые погибли, умерли (вследствие ранения, контузии или заболевания, полученных в период прохождения службы) или пропали без вести;
7) налоговые льготы для военнослужащих, действующие в Республике Казахстан в соответствии с Соглашением между государствами-участниками Содружества Независимых Государств "О социальных и правовых гарантиях военнослужащих, лиц, уволенных с военной службы, и членов их семей", подписанным в г.Минске 14 февраля 1992 года;
8) сотрудникам Комитета, не имеющим жилого помещения для постоянного проживания, вступившим в жилищно-строительные (жилые) кооперативы или осуществляющим строительство индивидуальных жилых домов или приобретающим жилье, возмещается часть стоимости квартиры, индивидуального дома или ссуды, выданной на эти цели, в зависимости от выслуги лет в календарном исчислении:

Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi мен оның органдарының қызметкерлерiне және зейнеткерлерiне берiлетiн жеңiлдiктер туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 12 тамыз N 995. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi және оның органдары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2706 Заң күшi бар  Жарлығының  24-бабының 7-тармағына және "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнде және оның органдарында қызмет өткеру туралы Ереженi, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң және оның органдарының қызметкерлерi қабылдайтын Ант мәтiнiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 14 маусымдағы N 3035  Жарлығының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi мен оның органдарының қызметкерлерi, зейнеткерлерi үшiн мынадай жеңiлдiктер белгiленсiн:
1/ Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi мен оның органдарының қызметкерлерi /бұдан әрi - Комитеттiң қызметкерлерi/ Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң не болмаса Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орындарын бiтiргеннен кейiн, сондай-ақ жаңа қызмет орнына ауыстырылғандар немесе алмастырылғандар Қазақстан Республикасында жұмысшылар мен қызметкерлер үшiн белгiленген 30 есептiк көрсеткiш мөлшерiнде үш ай iшiнде алғашқы кезде орналасуына арналған процентсiз несие алуға құқықты;
2/ жергiлiктi атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетi мен оның органдарына Комитеттiң қызметкерлерi мен олардың отбасы мүшелерiнiң уақытша тұруы үшiн тұрғын үй-жайларды жалға ұсынуда жәрдем көрсетедi;
3/ тұрғын алаңмен қамтамасыз етiлмеген Комитеттiң қызметкерлерiне уақытша тұрғын үй-жайды жалға алушыдан жалға алу /жалға алу/ үшiн мынадай мөлшерлерде ай сайынғы жәрдемақы төленедi:
Алматы қаласында - республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептi көрсеткiштiң төрт есе шамасында;
облыс орталықтарында - республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептi көрсеткiштiң үш есе шамасында;
басқа елдi мекендерде - республикалық бюджетте жыл сайын белгiленетiн есептi көрсеткiштiң екi есе шамасында;
4/ жергiлiктi атқарушы орган бөлген тұрғын үй-жайлар Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң тұрақты пайдаланылуына бекiтiлiп берiледi;
5/ еңбек сiңiрген жылдарына қарамастан Комитеттiң қызметкерлерi, сондай-ақ 20 және одан да көп жыл қызмет еткен, қызметтен жасы, денсаулық жағдайы, штаттардың қысқаруы бойынша босатылған адамдар отбасы мүшелерiмен тұратын барлық тұрғын алаңға, коммуналдық қызметтерге, отынға және мемлекеттiк, ведомстволық, жекешелендiрiлген тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi пайдалану шығыстарына, сондай-ақ пәтер телефондарын орнатуға және пайдалануға 50 проценттен аспайтын мөлшерде ақы төлейдi;
6/ 5-тармақшада көрсетiлген жеңiлдiктер қызмет борышын орындауға байланысты Мемлекеттiк тергеу комитетiнде, оның органдарында қызмет өткерген кезеңде мүгедек болған, сондай-ақ комитеттiң қаза тапқан, қайтыс болған /жараланудың, контузияға ұшыраудың немесе қызмет ету кезеңiнде науқастанудың салдарынан/ немесе хабарсыз кеткен қызметкерлердiң ата-аналары мен отбасының мүшелерiне қолданылады;
7/ 1992 жылғы 14 ақпанда Минск қаласында қол қойылған "Әскери қызметшiлерге, әскери қызметтен босатылған адамдарға және олардың отбасының мүшелерiне әлеуметтiк және құқықтық кепiлдiктер туралы" Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушылар - мемлекеттер арасындағы Келiсiмге сәйкес Қазақстан Республикасында қызмет етуші әскери қызметшiлер үшiн салық жеңiлдiктерi;
8/ тұрақты тұру үшiн тұрғын үй-жайы жоқ, тұрғын үй-құрылыс /тұрғын үй/ кооперативтерiне кiрген немесе жеке тұрғын үй құрылысын жүзеге асырушы немесе тұрғын үй сатып алушы Комитеттiң қызметкерлерiне күнтiзбелiкпен санағандағы еңбек сiңiрген жылдарына байланысты:

от 10 до 15 лет - 30 процентов;
от 15 до 20 лет - 50 процентов;
20 лет и более - 100 процентов в пределах социальной нормы.
9) семьи сотрудников Комитета, потерявшие кормильца, не могут быть выселены из занимаемых ими жилых помещений без безвозмездного предоставления им другого благоустроенного жилого помещения;
10) сотрудники Комитета имеют право на бесплатное медицинское обслуживание в медицинских учреждениях Государственного следственного комитета и Министерства внутренних дел Республики Казахстан. При отсутствии по месту службы или проживания сотрудников Комитета медицинских учреждений Государственного следственного комитета либо Министерства внутренних дел или отсутствия в них соответствующих отделений либо специального оборудования, а также в неотложных случаях медицинская помощь оказывается безвозмездно в учреждениях здравоохранения, независимо от ведомственной принадлежности и форм собственности, с последующим возмещением расходов за счет средств Государственного следственного комитета;
11) члены семей (жены, мужья, дети до 18 лет) сотрудников Комитета, а также лица, находящиеся на их иждивении, имеют право на бесплатную медицинскую помощь в медицинских учреждениях Государственного следственного комитета и Министерства внутренних дел;
12) сотрудники Комитета во время отпуска обеспечиваются санаторно-курортным лечением и организованным отдыхом за плату в медицинских учреждениях Государственного следственного комитета или Министерства внутренних дел, домах отдыха, пансионатах, на туристических базах или в санаторно-курортных и оздоровительных учреждениях других государственных органов на территории Республики Казахстан. При этом сотрудникам, а также пенсионерам из числа лиц старшего и высшего начальствующего состава, имеющим выслугу 20 лет и более, ежегодно выплачивается денежная компенсация в размере средней стоимости путевки в санаторно-курортные учреждения, расположенные на территории Республики Казахстан, независимо от того, приобретена путевка или нет;
13) в продолжительность отпуска не входит время, необходимое для проезда к месту проведения отпуска и обратно;
14) сотрудники Комитета имеют право на бесплатный проезд на железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном транспорте по территории Республики Казахстан в отпуск, в том числе на лечение и обратно. По желанию сотрудников, не использовавших в текущем году право на бесплатный проезд при уходе в отпуск, в следующем году этим правом, на указанных видах транспорта, может воспользоваться один из членов его семьи;
15) при перемещении по службе и увольнении со службы на пенсию, а также по состоянию здоровья и сокращению штатов сотрудники Комитета имеют право на перевозку по территории Республики Казахстан за счет средств государственного следственного комитета и его органов десяти тонн собственного имущества на железнодорожном, а при его отсутствии на автомобильном и водном транспорте;
16) сотрудники комитета, уволенные со службы с правом на пенсию (по выслуге лет, по достижении предельного возраста состояния на службе, по состоянию здоровья, в связи с сокращением штатов), при общей продолжительности службы 20 лет и более, имеют право на бесплатный проезд железнодорожным, автомобильным и водным транспортом на стационарное лечение по заключению военно-врачебной комиссии или в санаторно-курортные учреждения, расположенные на территории Республики Казахстан, и обратно (один раз в год).

10-нан 15 жылға дейiн - 30 процент;
15-тен 20 жылға дейiн - 50 процент;
20 жыл және одан жоғарыларға - 100 процент әлеуметтiк норманың шегiнде пәтердiң, жеке үйдiң құнының немесе осы мақсатқа берiлген несиенiң бiр бөлiгi өтеледi;
9/ асыраушысынан айрылған Комитет қызметкерлерiнiң отбасылары өздерi тұратын тұрғын үй-жайдан оларға ақысыз басқа тұрмысқа қолайлы тұрғын үй-жай берiлместен шығарылмайды;
10/ Комитеттiң қызметкерлерi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi мен Iшкi iстер министрлiгiнiң медициналық мекемелерiнде тегiн медициналық қызмет көрсетiлуге құқықты. Комитеттiң қызметкерлерiне қызмет немесе тұратын орны бойынша Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң не болмаса Iшкi iстер министрлiгiнiң медициналық мекемелерi болмаған немесе оларда тиiстi бөлiмшелер не болмаса арнаулы жабдықтар жоқ болған кездерде, сондай-ақ шұғыл жағдайларда Мемлекеттiк тергеу комитетi қаражаттарының есебiнен шығыстар соңынан өтелуi арқылы ведомстволық қатыстылығына және меншiк нысандарына қарамастан денсаулық сақтау мекемелерiнде ақысыз медициналық көмек көрсетiледi;
11/ Комитет қызметкерлерi отбасының мүшелерi /әйелдерi, ерлерi, 18 жасқа дейiнгi балалары/, сондай-ақ олардың асырауындағы адамдар Мемлекеттiк тергеу комитетi мен Iшкi iстер министрлiгiнiң медициналық мекемелерiнде тегiн медициналық көмекке құқықты;
12/ Комитет қызметкерлерi еңбек демалысы кезiнде санаториялық-курорттық емдеумен және Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң немесе Iшкi iстер министрлiгiнiң медициналық мекемелерiнде, Қазақстан Республикасының аумағындағы басқа да мемлекеттiк органдардың демалыс үйлерiнде, пансионаттарында, туристiк базаларында немесе санаториялық-курорттық және сауықтыру мекемелерiнде ұйымдастырылған ақы төлейтiн демалыспен қамтамасыз етiледi. Бұл жағдайда 20 және одан да көп жыл қызмет iстеген қызметкерлерге, сондай-ақ аға және жоғары басшы құрамның қатарынан зейнеткерлерге жыл сайын жолдама алынғандығына немесе алынбағандығына қарамастан Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан санаториялық-курорттық мекемелерiнiң жолдамасының орташа құнының мөлшерiнде ақшадай өтемақы төленедi;
13/ еңбек демалысының ұзақтығына еңбек демалысын өткiзетiн жерге бару және қайту үшiн қажеттi уақыт кiрмейдi;
14/ Комитеттiң қызметкерлерiнiң Қазақстан Республикасының аумағы бойынша темiр жол, әуе, су және автомобиль көлiктерiнде еңбек демалысына, оның iшiнде емделуге барған және қайтқан жолында тегiн жүруге құқығы бар. Сол жылы еңбек демалысына шыққан кезде тегiн жүру құқығын пайдаланбаған қызметкерлердiң тiлегi бойынша келесi жылы көлiктiң көрсетiлген түрлерiне бұл құқықты оның отбасы мүшелерiнiң бiреуi пайдалана алады.
15/ қызмет бойынша орын ауыстыру және қызметтен зейнет демалысына босауы, сондай-ақ денсаулық жағдайы және штаттардың қысқаруы бойынша босауы кезiнде Комитеттiң қызметкерiнiң Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң және оның органдарының есебiнен он тонна меншiк мүлкiн темiр жол, ал ол болмаған жағдайда автомобиль және су көлiгiмен тасымалдауға құқығы бар;
16/ зейнет демалысына құқығымен /еңбек сiңiрген жылдары бойынша, қызмет жағдайының шектеулi жасына жетуi бойынша, денсаулық жағдайы бойынша, штаттардың қысқаруына байланысты/ қызметтен босатылған Комитеттiң қызметкерлерi қызметiнiң ұзақтығы 20 жыл және одан да көп болғанда әскери-дәрiгерлiк комиссияның қорытындысы бойынша стационарлық емделуге немесе Қазақстан Республикасының аумағына орналасқан санаториялық-курорттық мекемелерге темiр жол, автомобиль және су көлiгiмен бару және қайту жолында тегiн жүруге /жылына бiр рет/ құқықты.

2. Государственному следственному комитету Республики Казахстан привести собственные решения в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi осы қаулыға сәйкес өз шешiмiн шығарсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi