Об урегулировании финансовых отношений государства и акционерного общества "Кен дала" в связи с его приватизацией
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 1996 г. N 998
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст.163) и постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1995 г. N 1884 P951884_ "Об акционерном обществе "Кен дала" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан зачесть в счет задолженности республиканского бюджета Государственной продовольственной контрактной корпорации по финансированию закупок зерна в государственные ресурсы сумму долга в размере 62 (шестьдесят два) млн. тенге, образовавшуюся между Государственной продовольственной контрактной корпорацией и акционерным обществом "Кен дала" за зерно урожая 1994 года, сданного сельхотоваропроизводителями на счет акционерного общества "Кен дала" за поставленные материально-технические ресурсы.
2. Государственной продовольственной контрактной корпорации зачесть указанную сумму в счет финансирования закупок зерна урожая 1996 года в государственные ресурсы.
3. Министерству финансов Республики Казахстан зачесть сумму согласно пункту 1 настоящего постановления за государственный пакет акций при приватизации акционерного общества "Кен дала" с отражением ее в доходной и расходной частях республиканского бюджета на 1996 год.
В соответствии с пунктом 1 настоящего постановления и постановлений Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1884 P951884_ "Об акционерном обществе "Кен дала" и Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом от 4 января 1996 г. N 4 передать государственный пакет акций акционерного общества "Кен дала" в размере 33 процентов уставного фонда или 620 штук акций акционерному обществу "Кен дала" для последующей реализации. Средства от реализации государственного пакета акций оставить в распоряжении акционерного общества "Кен дала" с учетом того, что согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 августа 1995 г. N 1081 P951081_ "Вопросы реорганизации Государственной акционерной компании "Кен дала" (пункт
5) акционерное общество "Кен дала" является правоприемником по всем обязательствам Государственной акционерной компании "Кен дала".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в трехдневный срок оформить передачу государственного пакета акций акционерам акционерного общества "Кен дала".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Мемлекет пен жекешелендiрiлуiне байланысты "Кең дала" акционерлiк қоғамының қаржылық қатынастарын реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 12 тамыз N 998
"Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ заң күшi бар Жарлығы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 163-бап) мен "Кең дала" акционерлiк қоғамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 28 желтоқсандағы N 1884 P951884_ қаулысын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы мен "Кең дала" акционерлiк қоғамы арасында пайда болған 62 (алпыс екi) млн, теңге мөлшерiндегi берешек сомасын берiлген материалдық-техникалық ресурстар үшiн "Кең дала" акционерлiк қоғамының есебiне ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушiлер тапсырған 1994 жылдың астығы үшiн Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының мемлекеттiк ресурсқа астық сатып алуды қаржыландыру жөнiндегi республикалық бюджет берешегi шотына есептесiн.
2. Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы аталған соманы 1996 жылғы өнiмнiң астығын мемлекеттiк ресурсқа сатып алуды қаржыландыру есебiне есептесiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Кең дала" акционерлiк қоғамын жекешелендiрген кезде мемлекеттiк акциялар пакетi үшiн төленетiн соманы осы қаулының 1-тармағына сәйкес 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде көрсете отырып есептесiн.
Осы қаулының 1-тармағына және "Кең дала" акционерлiк қоғамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1884 және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1996 жылғы 4 қаңтардағы N 4 қаулыларына сәйкес "Кең дала" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн жарғылық қордың 33% мөлшерiнде немесе 620 дана акция болашақта сату үшiн "Кең дала" акционерлiк қоғамына берiлсiн.
Мемлекеттiк акциялар пакетiн сатудан түскен қаражат "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 4 тамыздағы N 1081 P951081_ қаулысына (5-тармақ) сәйкес "Кең дала" акционерлiк қоғамы "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының барлық мiндеттемелерi бойынша мұрагерi болып табылатындығын ескере отырып "Кең дала" акционерлiк қоғамының иелiгiнде қалдырылсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының
Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi үш күн мерзiмде "Кең
дала" акционерлiк қоғамының акционерлерiне мемлекеттiк акциялар
пакетiн өткiзудi ресiмдесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi