О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3050
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1996 г. N 1001
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3059 U963059_ "Об отмене действия некоторых постановлений Правительства Республики Казахстан и их отдельных норм" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Отменить действие следующих решений государственных органов:
постановления Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом от 22 февраля 1996 г. N 157 "О передаче государственного пакета акций акционерного общества "Алматыкитап";
постановления Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации от 23 февраля 1996 г. N 63 "О продаже государственного пакета акций акционерного общества "Алматыкитап".
2. Признать недействительными результаты тендеров и договоры, основанные на:
постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1996 г. N 198 "О продаже государственного пакета акций акционерного общества "Алматыкитап". <*>
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.06.2000г. N 942 P000942_ .
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации:
в установленном порядке расторгнуть договоры купли-продажи государственных пакетов акций акционерного общества "Алматыкитап", акционерных обществ, входящих в состав Государственной акционерной компании "Береке";
в месячный срок внести предложения в Правительство Республики Казахстан о продаже указанных государственных пакетов акций.
4. Прекратить правомочия Язикова В.Г. - президента Национальной акционерной компании по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП", Скозы Е.Я. - президента акционерного общества "Ульбинский металлургический завод" в качестве полномочных представителей, имеющих право подписи на платежно-расчетных и отгрузочных документах и контроля за производственно-финансовой деятельностью, поставками сырья и сбытом продукции.
5. Прекратить правомочия подписи на платежно-расчетных и отгрузочных документах и осуществления контроля за производственно-финансовой деятельностью, поставками сырья и сбытом продукции акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" Итегулова М.С. - первого заместителя Председателя Правления государственного реабилитационного банка Республики Казахстан.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
в установленном порядке решить вопрос об отстранении Проходова В.С. - от выполнения обязанностей по управлению акционерным обществом "Иртышский полиметаллический комбинат", Скозы Е.Я. - от выполнения обязанностей по управлению акционерным обществом "Ульбинский металлургический завод";
в пятидневный срок внести предложения в Правительство Республики Казахстан о кандидатурах доверенных управляющих акционерных обществ "Иртышский полиметаллический комбинат", "Ульбинский металлургический завод" на период проведения реорганизационных процедур.

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 15 шiлдедегi N 3059 Жарлығын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 13 тамыз N 1001
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр қаулыларының және олардың жекелеген нормаларының күшiн жою туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 15 шiлдедегi N 3050 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк органдардың мынадай шешiмдерiнiң күшi жойылсын:
"Алматыкiтап" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн беру туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1996 жылғы 22 ақпандағы N 157 қаулысы;
"Алматыкiтап" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн беру туралы" Қазақстан Республикасы Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1996 жылғы 23 ақпандағы N 63 қаулысы.
2. Мыналарға:
"Алматыкiтап" акционерлiк қоғамы мемлекеттiк акциялар пакетiн сату туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 ақпандағы N 198 қаулысына;
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 3-абзацы күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.06.26.
N 942 қаулысымен. P000942_
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Алматыкiтап" акционерлiк қоғамы, "береке" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн сату-сатып алу шарттарын белгiленген тәртiппен бұзатын болсын;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне бiр ай мерзiм iшiнде аталған мемлекеттiк акциялар пакеттерiн сату туралы ұсыныстар енгiзсiн.
4. Атом энергетикасы жөнiндегi "КАТЭП" ұлттық акционерлiк компаниясының президентi В.Г.Язиковтың, "Үлбi металлургия зауыты" акционерлiк қоғамының президентi Е.Я.Скозаның төлем-есеп айырысу және жөнелту құжаттарына қол қою және өндiрiстiк-қаржы қызметiне, шикiзат беру мен өнiмдi өткiзуге бақылау жасау құқығы бар өкiлеттi өкiлдер ретiндегi құқылылығы тоқтатылсын.
5. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi басқармасы төрағасының бiрiншi орынбасары М.С.Итеғұловтың "Ертiс полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының төлем-есеп айырысу және жөнелту құжаттарына қол қою және өндiрiстiк-қаржы қызметiне, шикiзат беру мен өнiмдi өткiзуге бақылау жасау құқығы бар өкiлеттi өкiлдер ретiндегi құқылылығы тоқтатылсын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
В.С.Проходовтың "Ертiс комбинаты" акционерлiк қоғамын басқару жөнiндегi мiндеттердi орындаудан, Е.Я.Скозаны "Үлбi металлургия зауыты" акционерлiк қоғамын басқару жөнiндегi мiндеттердi орындаудан босату жөнiндегi мәселенi белгiленген тәртiппен шешетiн болсын;
бес күн мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Ертiс полиметалл комбинаты", "Үлбi металлургия зауыты" акционерлiк қоғамдарының қайта ұйымдастыру жүргiзу кезеңiне сенiмдi басқарушыларының кандидатуралары туралы ұсыныс енгiзсiн.

7. Председателю Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом Калмурзаеву С.С., Председателю Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации Утепову Э.К. привлечь к дисциплинарной ответственности работников, допустивших при подготовке отмененных правительственных решений нарушения действующего законодательства.
В недельный срок проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
8. Руководителю Аппарата Правительства Республики Казахстан Шуткину С.И. принять меры дисциплинарной ответственности к работникам Аппарата Правительства Республики Казахстан за подготовку проектов актов Правительства, повлекших их отмену, и усилить контроль за соблюдением законодательства при подготовке и издании правительственных решений.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы С.С.Қалмырзаев, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы Э.К.Утепов күшi жойылған үкiметтiк шешiмдердi әзiрлеу кезiнде қолданылып жүрген заңдарды бұзушылыққа жол берген қызметкерлердi тәртiптiк жауапкершiлiкке тартсын.
Бiр апта мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне қабылданған шаралар туралы хабарласын.
8. Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының Басшысы С.И.Шуткин күшiн жоюға әкеп соққан Үкiмет актiлерiнiң жобаларын дайындағаны үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының қызметкерлерiне тәртiптiк жауапкершiлiк шараларын қолдансын және Үкiмет шешiмдерiн әзiрлеу мен шығаруда заңдардың сақталуына бақылауды күшейтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр