О создании Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан<*> Сноска. В названии и тексте заменены слова - постановлением Правительства РК от 28 февраля 1997 г. N 281 ~P970281.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1996 г. N 1102
В целях совершенствования переподготовки специалистов-международников, повышения квалификации кадров дипломатической службы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать в г. Алматы Дипломатическую академию Министерства иностранных дел Республики Казахстан, возложив на нее повышение квалификации кадров дипломатической службы.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке утвердить устав и структуру, определить перечень специальностей и численность профессорско-преподавательского состава Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан, при этом:
предусмотреть в ее структуре двухгодичное отделение переподготовки кадров среднего дипломатического состава из числа работающих в центральном аппарате Министерства иностранных дел Республики Казахстан и его заграничных учреждениях, а также повышение квалификации на краткосрочных (до трех месяцев) курсах для Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан.
3. Приравнять должность ректора по условиям медицинского и бытового обеспечения, транспортного обслуживания к должности заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан, а должность проректора - к должности начальника главного управления Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Министерству финансов и Министерству экономики Республики Казахстан, начиная с 1997 года:
предусматривать выделение ассигнований из республиканского бюджета на содержание Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
распространить на профессорско-преподавательский состав и других работников Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан условия оплаты труда, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1997 г. N 170 "О совершенствовании организации оплаты труда в Республике Казахстан", установив Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан повышающий коэффициент 1,75 к ставкам заработной платы и должностным окладам руководящего и профессорско-преподавательского состава, а также к ставкам почасовой оплаты за проведение учебных занятий. <*>
Сноска. Абзац третий пункта 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 6 февраля 1997 г. N 170 P970170_ . Пункт 4 дополнен новым абзацем - постановлением Правительства РК от 28 февраля 1997 г. N 281 P970281_ .

Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық Академиясын құру туралы<*> ЕСКЕРТУ. Қаулының атауы мен мәтiнiндегi сөздер ауыстырылды - ҚРҮ-нiң 1997.02.28. N 281 қаулысымен. ~P970281
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 10 қыркүйек N 1102
Халықаралық iстер жөнiндегi мамандарды қайта құру даярлауды жетiлдiру, дипломатиялық қызмет мамандарының бiлiктiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Алматы қаласында Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық Академиясы құрылып, оған дипломатиялық қызмет кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру жүктелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық Академиясының Жарғысы мен құрылымын бекiтсiн, мамандықтар тiзбесi мен профессор-оқытушылар құрамының санын белгiлесiн, сонымен бiрге:
оның құрамында Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң орталық ақпаратында және оның шет елдердегi мекемелерiнде жұмыс iстеп жүргендердiң iшiнен орташа дипломатиялық құрамның кадрларын қайта даярлаудың екi жылдық бөлiмiн ашуды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Төтенше және өкiлеттi Елшiлерiне арналған қысқа мерзiмдiк (үш айға дейiнгi) курстарда бiлiктiлiк арттыруды көздесiн.
3. Ректордың лауазымы медициналық және тұрмыстық қамтамасыз ету, көлiк қызметiн көрсету жағдайлары бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрi орынбасарының лауазымына, ал проректорлардың лауазымы - Қазақстан Республикасының Сыртқы министрлiгi бас басқармасы бастығының лауазымына теңдестiрiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Экономика министрлiгi 1997 жылдан бастап:
- Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Жоғары дипломатиялық мектебiн ұстау үшiн республикалық бюджеттен қаржы бөлiнуiн көздесiн;
<*>
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясының профессор-оқытушылар құрамына және басқа да қызметкерлерiне "Қазақстан Республикасында еңбекақы төлеудi ұйымдастыруды жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 6 ақпандағы N 170 қаулысында көзделген, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясының басшы және профессор-оқытушылар құрамының еңбекақы ставкаларына және лауазымдық жалақыларына, сондай-ақ оқу сабақтарын жүргiзгенi үшiн әрбiр сағаттық төлем ставкаларына 1,75 өсiру коэффициентiн белгiлеп, еңбекақы төлеу шарттарын қолдансын. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың 3 абзацы күшiн жойған - ҚРҮ-нiң 1997.02.06.
N 170 қаулысымен. P970170_
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.02.28. N 281
қаулысымен. P970281_

5. Установить размер стипендии слушателям Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан на уровне заработной платы, получаемой ими по прежнему месту работы, но не ниже размера стипендии, установленной для аспирантов высших учебных заведений, обучающихся с отрывом от производства.
6. Слушатели Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан по ее окончанию получают диплом о втором специальном высшем образовании установленного образца, а также свидетельство о повышении квалификации.
7. Установить Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 3 единиц. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 февраля 1997 г. N 281 P970281_ .
8. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, акиму г. Алматы выделить соответствующее здание для размещения Дипломатической академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан с учетом специфики ее деятельности.
9. Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан осуществить первый набор слушателей в 1997 году.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясының тыңдаушыларына олардың бұрынғы жұмыс орнында алған еңбекақысы деңгейiнде, бiрақ жоғары оқу орындарында өндiрiстен қол үзiп оқитын аспиранттарға белгiленген стипендия мөлшерiнен кем емес стипендия мөлшерiн тағайындасын.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясының тыңдаушылары оны бiтiргеннен кейiн белгiленген үлгiдегi екiншi жоғары арнаулы бiлiм туралы диплом, сондай-ақ бiлiктiлiгiн арттырғандығы туралы куәлiк алады.
7. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясына 3 бiрлiк санында қызметтiк жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.02.28.
N 281 қаулысымен.
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Алматы қаласының әкiмi Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Дипломатиялық Академиясын орналастыру үшiн оның қызметiнiң ерекшелiктерiн ескере
отырып тиiстi үй-жай бөлетiн болсын.
9. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
Дипломатиялық Академиясы 1997 жылы тыңдаушылардың алғашқы тобын
қабылдауды жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi