О Соглашении между Правительством Республики Казахстан и Правительством Москвы о торгово-экономическом, научно-техническом и культурном сотрудничестве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1140
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Москвы о торгово-экономическом, научно-техническом и культурном сотрудничестве, подписанное 12 апреля 1996 года в городе Москве.
2. Утвердить мероприятия по реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Москвы о торгово-экономическом, научно-техническом и культурном сотрудничестве (прилагаются).
3. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить выполнение мероприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1140
Мероприятия
по реализации Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Москвы
о торгово-экономическом, научно-техническом
и культурном сотрудничестве
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Мероприятия          і Срок исполнения і Ответственные за
і                 і   исполнение
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Подготовить конкретные           до 1 октября    Минобразования
предложения по развитию связей   1996 года       Республики
и сотрудничества между научно-                   Казахстан
педагогическими центрами
Республики Казахстан и г.
Москвы в целях проведения
совместных исследований по
приоритетным проблемам
образования, повышения
квалификации научных и
педагогических кадров
Организовать обмен               III квартал     Минэкономики,
нормативными актами,             1996 года       Минпромторг
регламентирующими                                Республики
деятельность финансово-                          Казахстан
промышленных групп,
информацией по созданию
совместных предприятий
между заинтересованными
организациями Республики
Казахстан и России,
проведение маркетинговых
исследований
Определить ведущие вузы          -"-             Минобразования
Республики Казахстан для                         Республики
установления                                     Казахстан
сотрудничества с высшими
учебными заведениями
г. Москвы и вступить в
переговоры с российской
стороной по проработке
и заключению прямых
договоров между ними
Изучить вопрос создания          -"-             Миннауки-
совместного производства                         Академия наук,
по выпуску                                       Минсельхоз,
органо-минеральных                               Минэкобиоресурсов
удобрений                                        Республики
Казахстан
Провести переговоры с            -"-             Национальное
целью организации                                агентство по
сотрудничества с                                 делам печати и
Ассоциацией книгоиздателей                       массовой
и Ассоциацией                                    информации
книгораспространителей                           Республики
в целях защиты                                   Казахстан
экономических,
юридических прав и
профессиональных
интересов их членов
Проработать и внести на          III квартал     Минмолтурспорт,
подписание проект                1996 года       Госкомсотрудничество
Соглашения о                                     Республики
сотрудничестве в сфере                           Казахстан
туризма на
межведомственном уровне
Проработать вопрос участия       -"-             Минсельхоз,
предприятий и организаций                        Госкомсотрудничество
Республики Казахстан в                           Республики
функционировании оптовых                         Казахстан
продовольственных рынков
г. Москвы
Проработать и направить          IV квартал      Минэкономики,
Правительству Москвы             1996 года       Минпромторг, КИИК
перечень приоритетных                            при Минфине
инвестиционных проектов,                         Республики
представляющих взаимный                          Казахстан
интерес
Подготовить и внести             IV квартал      Госкомимущество
предложения в Правительство      1996 года       Республики
Москвы о передаче в                              Казахстан
собственность Республики
Казахстан здания и помещения
с прилегающими участками
земли для размещения
учреждений, предусмотренные
ранее действовавшим
Соглашением об экономическом
и культурном сотрудничестве
между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Москвы от
17 марта 1994 года
Изучить возможность оказания     II полугодие    Минздрав
содействия на взаимной           1996 года       Республики
основе в организации                             Казахстан
лечебно-консультативного,
научного и других видов
сотрудничества между
лечебно-профилактическими,
научно-исследовательскими,
санаторно-курортными и
другими учреждениями
здравоохранения
Республики Казахстан и
аналогичными организациями,
находящимися в ведении
Правительства Москвы
Организовать обмен               -"-             Госкомприватизации,
необходимой информацией                          Госкомитет по
по проблемам приватизации                        ценовой и
государственной                                  антимонопольной
собственности, условиям                          политике,
для взаимных инвестиций                          Национальное
в области антимонопольной                        агентство по
политики, а также ведущими                       делам печати и
информационными                                  массовой
агентствами, газетами,                           информации
телерадиокомпаниями                              Республики
Республики Казахстан и                           Казахстан
г. Москвы
Проработать имеющиеся            I квартал       Минобразования
возможности и согласовать        1997 года       Республики
порядок обмена новыми                            Казахстан
учебниками для школ и
вузов, учебно-методической
литературой с учетом интересов
и потребностей Республики
Казахстан
Провести обмен группами          -"-             Минздрав
специалистов для выработки                       Республики
программы совместных                             Казахстан
действий по основным
проблемам здравоохранения,
включая развитие
фармацевтической базы и
создание СП по выпуску
медикаментов и изделий
медицинского назначения
Организовать проведение          II квартал      Минпромторг,
дней бизнеса, культуры и         1997 года       Минэкономики,
выставок Республики                              Минкультуры
Казахстан в г. Москве                            Республики
Казахстан
Подготовить, согласовать         III квартал     Минобразования,
и подписать договор о            1997 года       Госкомсотрудничество
сотрудничестве между                             Республики
Управлением образования                          Казахстан
г. Алматы и Управлением
образования г. Москвы
Принять участие в                1996-1997 годы  Аким г. Алматы
мероприятиях, связанных
с празднованием 850-летия
г. Москвы

Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Мәскеу Үкiметiнiң аралығындағы сауда экономикалық ғылыми-техникалық және ынтымақтастық Келiсiм туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 18 қыркүйек N 1140
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Мәскеу Үкiметi аралығындағы 1996 жылғы 12 сәуiрдегi Мәскеу қаласында қол қойылған сауда экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастық туралы Келiсiм мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Мәскеу Үкiметi арасындағы
сауда экономикалық және мәдени ынтымақтастық туралы Келiсiмдi жүзеге
асыру жөнiндегi шаралар бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
3. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, Қазақстан
Республикасының басқа да орталық және жергiлiктi атқару ұйымдары
шаралардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы
18 қыркүйектегi
N 1140 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Мәскеу Үкiметiнiң
аралығындағы сауда-экономикалық және мәдени ынтымақтастық
келiсiмдi iске асыру
ШАРАЛАРЫ
---------------------------------------------------------------------
Шара                        і Орындалу іОрындауға жауаптылар
і мерзiмi  і
---------------------------------------------------------------------
Бiлiм беру, ғылыми және           1996 жылғы Қазақстан Республикасының
педагогтiк кадрлардың             1 қазанға  Бiлiмминi
бiлiктiлiгiн көтерудiң, басымдық  дейiн
проблемалар бойынша бiрлесiп
зерттеу жүргiзу мақсатында,
Қазақстан Республикасы мен
Мәскеу қаласының ғылыми
педагогтiк орталықтар
арасындағы байланыстар мен
ынтымақты дамытуға нақты
ұсыныстар дайындау
Қаржы-өнеркәсiп топтар            1996 жылғы Экономминi, Қазақстан
қызметiн кесiмдейтiн нормативтi   III        Республикасының
актiлер, Қазақстан Республикасы   тоқсаны    Өнеркәсiпминi
мен Ресейдiң мүдделi ұйымдар
арасындағы бiрлескен
кәсiпорындар құру жөнiнде
ақпараттар алмасуы, маркетинг
жүргiзудi ұйымдастыру
Мәскеу қаласының жоғары оқу        -"-       Қазақстан
орындарымен қарым-қатынас                    Республикасының
белгiлеу үшiн, Қазақстан                     Бiлiмминi
Республикасының жетекшi жоғары
оқу орындарын анықтау және
олардың араларында пысықтау,
тiкелей шарт жасау үшiн Ресей
жағымен келiсудi белгiлеу
Органикалық пайдалы қазба         -"-        Ғылымминi - Ғылым
тыңайтқыштарды шығаруға                      Академиясы,
байланысты бiрлескен өндiрiс                 Ауылшарминi,
құру мәселесiн қарастыру                     Қазақстан
Республикасының
Экобиоресурсминi
Кiтап шығарушылар және кiтап      1996       Қазақстан
таратушылар Ассоциацияларымен     жылдың     Республикасының
қарым-қатынас ұйымдастыру         III        Баспасөз және
мақсатымен олардың мүшелерiнiң    тоқсаны    бұқаралық ақпарат
экономикалық, заңды құқықтарын               iстерi жөнiндегi
және кәсiптiк мүдделерiн қорғау              ұлттық агенттiгi
мақсатында келiссөз өткiзу
Ведомствоаралық деңгейде туризм   1996       Жастурспортминi,
саласындағы ынтымақтастық туралы  жылдың     Қазақстан
Келiсiм жобасын пысықтау және     III        Республикасының
қол қоюға енгiзу                  тоқсаны    Мемынтымақтастыққомы
Мәскеу қаласының көтерме          -"-        Ауылшарминi,
азық-түлiк рыногiнiң                         Қазақстан
iс-әрекетiне Қазақстан                       Республикасының
Республикасының кәсiпорындар                 Мемынтымақтастыққомы
мен ұйымдардың қатысу
мәселесiн пысықтау
Өзара мүдде танытатын басымдық    1996       Экономикаминi,
инвестициялық жобалар қайта       жылдың     Өнеркәсiпсаудаминi
қарастыру және Мәскеу Үкiметiне   IV         Қазақстан
жолдама ету                       тоқсаны    Республикасының Қаржы
министрлiгi жанындағы
Шетел капиталын
пайдалану жөнiндегi
комитет
1994 жылғы 17 наурыздағы          1996       Қазақстан
Қазақстан Республикасы Үкiметi    жылдың     Республикасының
мен Мәскеу Үкiметi аралығында     IV         Меммүлiккомы
бұрын iс-әрекет жасасып жүрген    тоқсаны
экономика және мәдени Келiсiмдi
ескере отырып, ұйымдарды
орналастыру үшiн, сәулет
құрылыстар және жер учаскелерi
бар жай үйлердi Қазақстан
Республикасының жекеменшiгiне
беру туралы ұсыныс дайындап
Мәскеу Үкiметiне енгiзу
Қазақстан Республикасының емделу  1996       Қазақстан
профилактикалық ғылыми зерттеу,   жылдың     Республикасының
санатория, курорт және басқа      II жарты   Денсаулықминi
денсаулық сақтау ұйымдарының      жылдығы
және Мәскеу Үкiметiнiң
қарамағындағы айтылған ұйымдардың
арасындағы, өзара негiзiндегi
емдеу консультациялық ғылыми
және қарым-қатынастық басқа
түрлерiне көмектесу жағдайын
қарайластыру
Мемлекет меншiгiн жекешелендiру   -"-        Мемжекешелендiрукомы,
мәселелерi монополияға қарсы                 Баға және монополияға
саяси жөнiндегi саласында өзара              қарсы саясат жөнiндегi
инвестиция жағдайлары жөнiнде                мемлекеттiк комитет,
және Қазақстан Республикасы мен              Қазақстан
Мәскеу қаласының жекеше хабар                Республикасының
ақпарат агенттерi мен газеттерiмен,          Баспасөз және бұқаралық
телерадиокомпанияларымен, қажеттi            ақпарат iстерi жөнiндегi
хабарлар ұйымдастыру                         ұлттық агенттiк
Қазақстан Республикасының         1997       Қазақстан Республикасының
қажеттiлiктерiн және мүддесiн     жылдың     Бiлiмминi
ескере отырып мектептер мен       I тоқсаны
жоғары оқу орнына жаңа оқулықтар
оқу методикалық әдебиеттерiмен
айырбастау тәртiбiн келiстiру
және бар жағдайларды қайта қарап
жетiлдiру
Фармацевтiк базаны дамыту және    -"-        Қазақстан
дәрi-дәрмектермен медицина                   Республикасының
мақсатындағы бұйымдарды шығару               Денсаулықминi
жөнiндегi бiрлескен кәсiпорындар
құруды қоса алғанда, негiзгi
денсаулық сақтау проблемалар
жөнiндегi бiрлескен iс-қимыл
бағдарламасын әзiрлеу үшiн
мамандар тобын алмасуды өткiзу
Мәскеу қаласында Қазақстан        1997      Өнеркәсiпсаудаминi,
Республикасының бизнес, мәдени    жылдың    Экономикаминi,
және көрме күндерiнiң өтуiн       II        Қазақстан
ұйымдастыру                       тоқсаны   Республикасының
Мәдениминi
Мәскеу қаласының Басқармасы       1997       Бiлiмминi,
мен Алматы қаласының Бiлiм        жылдың     Қазақстан
алу Басқармасы аралығында         III        Республикасы
қарым-қатынас туралы              тоқсаны    Мемынтымақтастыққомы
келiсiмдi дайындау,
келiстiру және қол қойдырту
Мәскеу қаласының 850 жылдығы      1996-      Алматы қаласының
мерекесiне байланысты өткiзiлiп   1997       әкiмi
жатқан iс-қимыл жиынтығына ат    жылдар
салысу

Установить контакты с            1997-1998 годы  Минэкобиоресурсов
природоохранными                                 Республики
организациями г. Москвы                          Казахстан
по разработке совместных
экологических программ,
сотрудничество в области
организации управления
отходами производства и
потребления, обмен опытом
организации утилизации
твердых бытовых отходов
города в условиях
реформирования
жилищно-коммунального
хозяйства
Разработать программу            -"-             Минэкобиоресурсов
сотрудничества в области                         Республики
охраны атмосферного                              Казахстан
воздуха городов от
выбросов автотранспорта,
предприятий теплоэнергетики
и по очистке сточных и
канализационных вод
Систематическая подготовка       ежегодно к      Минэкономики,
перечня основных видов           1 января        Минпромторг,
услуг и экспортной продукции,                    Минкомтранс
производимой в Казахстане,                       Республики
и направление его                                Казахстан
Правительству Москвы
Обеспечить проведение            постоянно       Миннауки-Академия
совместных конференций и                         наук Республики
исследований в области                           Казахстан
космического пространства,
обмен информацией и
взаимными консультациями
Продолжить практику              постоянно       Минкультуры
разработки ежегодных                             Республики
рабочих планов сотрудничества                    Казахстан
в области культуры и
обеспечить контроль за их
реализацией

Мәскеу қаласының табиғат қорғау   1997-1998  Қазақстан
ұйымдары мен бiрлескен            жылдар     Республикасының
экологиялық бағдарламаны әзiрлеу,            Экобиоресурсминi
өндiрiс және тұтыну қалдықтарын
басқаруды ұйымдастыру саласындағы
ынтымақтастық, тұрмыстық
коммуналдық шаруашылықты реформалау
жағдайларында қалалардың тұрмысты
қатты қалдықтарды кәдеге жаратуды
ұйымдастыруда тәжiрибе алмасу
жөнiнде байланыс орнату
Қалалардың автокөлiк, жылу        -"-        Қазақстан
энергетика кәсiпорындардың                   Республикасының
тастамаларынан атмосфера                     Экобиоресурсминi
ауасын қорғау мен ағынды және
канализация суларын тазарту
саласында бағдарлама даярлау
Қазақстанда шығарылатын негiзгi   жыл сайын  Экономминi
қызмет көрсету түрлерi және       1 қаңтарға Өнеркәсiпсаудаминi,
экспорттық өнiмдер тiзбесiн       қарсы      Қазақстан
үнемi дайындау және оны Мәскеу               Республикасы
Үкiметiне жiберу                             Көлiккомминi
Бiрлескен конференция өткiзудi    үнемi      Ғылымминi - Қазақстан
және космос саласында зерттеу                Республикасының Ғылым
хабарларымен айырбастау және                 Академиясы
өзара консультация алуды
қамсыздандыру
Мәдениет саласында жыл сайынғы    үнемi      Қазақстан
қарым-қатынас жұмыс жоспарларын              Республикасының
әзiрлеу практикасын жалғастыру               Мәдениетминi
олардың жүзеге асуына бақылау
қамсыздандыру