О Плане мероприятий по реализации основных положений Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана "О положении в стране и основных направлениях внутренней и внешней политики на 1997 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 1996 г. N 1289
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации основных положений Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана "О положении в стране и основных направлениях внутренней и внешней политики на 1997 год".
2. Контроль возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 октября 1996 г. N 1289
План
мероприятий по реализации основных положений Послания
Президента Республики Казахстан народу Казахстана
"О положении в стране и основных направлениях
внутренней и внешней политики на 1997 год"
<*>
Сноска. В План мероприятий внесены изменения - постановлениями
Правительства РК от 4 марта 1997 г. N 296
P970296_
; от 2 сентября
1997 г. N 1315
P971315_
.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і  Наименованиеі   Форма  і   Срок   іМинистерства,іОтветственный
п/пі  мероприятия ізавершенияіисполненияіведомства    іза контроль в
і              і          іи предста-іответственныеіАппарате
і              і          івления в  іза исполнениеіПравительства
і              і          іПравитель-і             і
і              і          іство      і             і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і      2       і    3     і    4     і     5       і     6
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Государственное строительство
1  Создать         Проект     II квартал Минэкономики, Комиссия по
рациональную и  Указа      1997 года  Минфин        реформированию
эффективную     Президента                          госслужбы при
систему органов Республики                          Правительстве
государственной Казахстан
исполнительной
власти на
основе
Программы
реформы
государственной
службы
2  Разработать                                         Отдел
долгосрочные                                        территориаль-
комплексные                                         ного
программы                                           развития
развития
регионов на
период 1997-
2000 годов и
2005 года с
выделением их
приоритетов и
увязкой систем
льгот,
преференций:
методические    Методичес- Апрель     Минэкономики
рекомендации    кие реко-  1997 года
по их           мендации,
составлению и   основные
основные        направле-
направления     ния
развития
регионов;
региональные    Комплекс-  Май        Акимы областей
комплексные     ная        1997 года  и г. Алматы,
программы       программа             Минэкономики
3  Разработать     Указ       1997 год   Минюст,       Отдел
модель          Президента            заинтересо-   обороны и
дальнейшего     Республики            ванные        правопорядка
правового       Казахстан             министерства
развития                              и госкомитеты
страны,
основанную
на Конституции,
учитывающую
внутренние
особенности
страны и
мировую
практику
государствен-
ного правового
регулирования.
Предусмотреть
реализацию
общих
закономерностей
функционирова-
ния государст-
венно-правовых
структур и
механизмов
4  Завершить       Указ       1997 год   Минэкономики, Отдел
работу над      Президента            Минюст,       территориаль-
концепцией      Республики            Минфин        ного развития
административ-  Казахстан,
но-территори-   постанов-
ального         ление
устройства      Правитель-
страны с целью  ства
оптимизации
системы
местного
государствен-
ного управления.
Провести
администрати-
вно-территори-
альную реформу
Внешняя политика
5  Выработать      Постано-   I квартал  МИД, Нац-     Отдел
единую          вление     1997 года  агентство     внешних
республиканскую Правитель-            по делам      связей
программу       ства                  печати и
информационно-                        массовой
пропагандистс-                        информации
кой работы за                         (по согласо-
рубежом,                              ванию)
включая
инвестиционные
симпозиумы,
тематические
выставки,
презентации и
др. на 1997 год
6  Завершить       Постано-   I полуго-  МИД           Отдел
разработку      вление     дие 1997                 внешних
концепции       Правитель- года                     связей
внешней         ства
политики
Республики
Казахстан
7  Провести        Протоколь- февраль    МИД           Отдел
анализ работы   ное        1997 года                внешних
совместных      решение                             связей
комиссий по     заседания
сотрудничеству  Правитель-
с зарубежными   ства
странами и
подготовить
предложения по
повышению
эффективности
их работы
8  Провести анализ Протоколь- II квартал Госкомиму-    Группа
хода реализации ное        1997 года  щество, МИД,  советников
соглашений с    решение               заинтересо-   Первого
Российской      заседания             ванные        заместителя
Федерацией      Правитель-            министерства  Премьер-
и определить    ства                  и госкомитеты Министра
меры по
усилению
контроля за
реализацией
этих
договоров,
особенно
связанных с
космодромом
"Байконур" и
полигонами.
Ускорить
заключение
соглашений с
Российской
Федерацией об
аренде
казахстанских
полигонов
9  Внести на       Постанов-  I          МИД,          Отдел
ратификацию в   ление      полугодие  Минпромторг   внешних
Парламент       Правитель- 1997 года                связей, Отдел
Соглашение о    ства                                промышленной
партнерстве и                                       политики
сотрудничестве
с Европейским
Союзом,
Временный
договор о
торговле с
Европейским
Союзом,
Соглашение с
Европейским
Объединением по
углю и стали о
торговле
определенными
видами стальной
продукции
10 Проработать с   Проект     IV квартал МИД, Комвод-  Отдел
Российской      между-     1997 года  ресурсы,      внешних
Федерацией и    народного             Минэкобиоре-  связей
Кыргызской      соглашения            сурсов,
Республикой                           Минюст
возможные
совместные
действия по
вопросам
использования
водных ресурсов
трансграничных
рек с Китайской
Народной
Республикой
11 Доработать      Проект     III        МИД, Минтруд, Отдел
казахстанский   межведом-  квартал    Госкомнац     внешних
проект          ственного  1997 года                связей
межведомствен-  соглашения
ного соглашения
с Китайской
Народной
Республикой по
вопросам
переселения в
Республику
Казахстан
китайских
граждан
казахской
национальности
12 Активизировать  Переговоры В течение  МИД           Отдел
работу по                  1997 года                внешних
включению                                           связей
Казахстана в
региональный
форум АСЕАН
по безопасности
и АТЭС
(организации
Азиатско-
Тихоокеанского
экономического
сотрудничества)
13 Активизировать  Отчет о    Постоянно  Минэкономики, Отдел
подготовку к    ходе                  Минпромторг   внешних
вступлению во   реализации                          связей
Всемирную
торговую
организацию
(ВТО)
Экономическое развитие
Этапы экономических реформ
14 Разработать     Проект     IV квартал Минэкономики, Отдел
стратегический  стратеги-  1997 года  министерства  экономической
(долгосрочный)  ческого               и госкомите-  политики
план социально- плана                 ты, акимы
экономического  социаль-              областей
развития        но-эконо-
Республики      мического
Казахстан на    развития

"Елдегi жағдай және 1997 жылға арналған iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қазақстан халқына Жолдауының негiзгi қағидаларын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 қазан N 1289
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Берiлiп отырған "Елдегi жағдай және 1997 жылға арналған iшкi
және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан
Республикасы Президентiнiң Қазақстан халқына Жолдауының негiзгi
қағидаларын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. Бақылау жасау Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппаратына
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 қазандағы
N 1289 қаулысымен
бекiтiлген
"Елдегi жағдай және 1997 жылға арналған iшкi және сыртқы
саясаттың негiзгi бағыттары туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Қазақстан халқына Жолдауының негiзгi
қағидаларын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
N |         Шаралар атауы         | Аяқтау нысаны  | Орындалуы
П/П|                               |                |және Үкiметке
|                               |                |тапсыру мерзiмi
___________________________________________________________________
1 |                2              |       3        |      4
___________________________________________________________________
Мемлекеттiк құрылым
1. Мемлекеттiк қызметтi реформалау    Қазақстан        1997 жылдың
Бағдарламасы негiзiнде мемлекеттiк Республикасы     II тоқсаны
атқарушы өкiмет органдарының        Президентi
ұтымды және тиiмдi жүйесiн құру     Жарлығының
жобасы
2. Жеңiлдiктер, артықшылықтар жасау
жүйесiмен байланыстырылған
басымдықтарын көрсете отырып,
аумақтардың 1997-2000 жылдарға
және 2005 жылғы мерзiмге арналған
ұзақ мерзiмдi кешендi бағдарламасын
әзiрлеу:
оларды жасау жөнiндегi            Әдiстемелiк      1997 жылдың
әдiстемелiк ұсыным және аумақтық  ұсынымдар,       сәуiрi
дамудың негiзгi бағыттары;        негiзгi
бағыттар
аумақтық кешендi бағдарламалар;   Кешендi          1997 жылдың
бағдарлама       мамыры
3. Елдiң iшкi ерекшелiктерiн және      Қазақстан        1997 жыл
мемлекеттiк құқықтық реттеудiң      Республикасы
әлемдiк тәжiрибесiн ескеретiн       Президентiнiң
Конституцияға негiзделген елдiң     Жарлығы
бұдан былайғы құқықтық даму
моделiн әзiрлеу.
Мемлекеттiк-құқықтық құрылымдар
мен тетiктер қызметiнiң жалпы
заңдылығын жүзеге асыруды көздеу
4. Жергiлiктi мемлекеттiк басқару      Қазақстан        1997 жыл
жүйесiн оңайландыру мақсатында      Республикасы
елiмiздiң әкiмшiлiк-аумақтық        Президентiнiң
орналастыру тұжырымдамасының        Жарлығы, Үкiмет
жұмысын аяқтау, Әкiмшiлiк           қаулысы
аумақтық реформа жүргiзу
Сыртқы саясат
5. 1997 жылға арналған Инвестициялық   Үкiмет           1997 жылдың
симпозиумдарды, тақырыптық          қаулысы          1 тоқсаны
көрмелердi, ашылу салтанаттарын
және басқаларды қоса шетелдегi
ақпараттық-насихаттама жұмысының
бiрыңғай республикалық
бағдарламасын әзiрлеу
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы    Үкiмет           1997 жылдың
саясат тұжырымдамасын әзiрлеудi     қаулысы          I тоқсаны
аяқтау
7. Шет елдермен ынтымақтастық          Үкiмет           1997 жылдың
жөнiндегi бiрлескен комиссиялардың  мәжiлiсiнiң      ақпаны
жұмысына талдау жүргiзу және        хаттамалық
олардың жұмысының тиiмдiлiгiн       шешiмi
көтеру жөнiнде ұсыныс әзiрлеу
8. Ресей Федерациясымен жасалған       Үкiмет           1997 жылдың
келiсiмдердiң жүзеге асырылу        мәжiлiсiнiң      II тоқсаны
барысына талдау жасау және осы      хаттамалық
шарттардың жүзеге асырылуына,       шешiмi
әсiресе "Байқоңыр" космодромы мен
полигондарға қатыстыларына
бақылауды күшейту жөнiндегi
шараларды айқындау Ресей
Федерациясымен қазақстандық
полигондарды жалға беру туралы
келiсiмдер жасауды жылдамдату
9. Парламентке Европалық Одақпен       Үкiмет           1997 жылдың
әрiптестiк және ынтымақтастық       қаулысы          I жарты
туралы Келiсiмдi, Европалық                          жылдығы
Одақпен сауда туралы Уақытша
Шартты, Европалық бiрлестiкпен
көмiр мен болат бойынша болат
өнiмiнiң белгiлi бiр түрлерiмен
сауда жасау туралы Келiсiмдi
бекiтуге ұсыну
10.Ресей Федерациясымен және Қырғыз    Халықаралық      1997 жылдың
Республикасымен, Қытай Халық        келiсiмнiң       IY тоқсаны
Республикасымен шектесетiн          жобасы
ұлтаралық өзендердiң су
ресурстарын пайдалану мәселелерi
бойынша бiрлескен iс-қимылдардың
мүмкiншiлiгiн пысықтау
11.Қытай Халық Республикасымен         Халықаралық      1997 жылдың
Қазақстан Республикасына ұлты       келiсiмнiң       III тоқсаны
қазақ, қытай азаматтарын            жобасы
қоныстандыру мәселелерi бойынша
ведомствоаралық келiсiмнiң
қазақстандық жобасын әзiрлеу
12.Қазақстанды Қауiпсiздiк жөнiндегi   Келiссөздер      1997 жылдың
АСЕАН-ның және АТЭС (Азия-Тынық                      iшiнде
мұхит экономикалық ынтымақтастығы
ұйымдары) аймақтық Форумына енгiзу
жөнiндегi жұмысты жандандыру
13.Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруге   Жүзеге асыру     Тұрақты
әзiрлiктi жандандыру (ДСҰ)          барысы туралы
есеп
Экономикалық даму
Экономикалық реформалар кезеңi
14.Қазақстан Республикасының           Әлеуметтiк       1997 жылдың

31 Организовать    Отчеты     1997 год   Минобразова-  Отдел
классы по                             ния, заинте-  социально-
изучению                              ресованные    культурного
английского                           министерства  развития
языка,                                и госкомитеты
оснащенные
современной
техникой и
методической
литературой
32 Приступить к    Постанов-  III        Миннефтегаз-  Отдел
строительству   ление      квартал    пром          промышленной
нефтепровода    Правитель- 1997 года                политики
"Западный       ства
Казахстан-
Кумколь"
Борьба с преступностью
33 Разработать и   Проект     Август     МВД,          Отдел
внести проект   Закона,    1997 года  Минздрав,     обороны и
Закона "О       постанов-             Минюст, Ген-  правопорядка
контроле за     ление                 прокуратура,
оборотом        Правитель-            ГСК (по
наркотических,  ства                  согласованию)
сильнодейству-
ющих веществ
и прекурсоров"
34 Разработать     Постанов-  Декабрь    МВД, ГСК,     Отдел
целевую         ление      1996 года  КНБ, (по      обороны и
программу       Правитель-            согласованию) провопорядка
"Комплексные    ства                  Минздрав
меры
противодействия
злоупотреблению
и незаконному
распространению
наркотиков на
1997-1998 годы"
35 В целях         Постанов-  Декабрь    МВД, Минюст   Отдел
улучшения       ление      1996 года                обороны и
деятельности    Правитель-                          правопорядка
противопожарной ства
службы в новых
условиях
хозяйствования
внести
изменения и
дополнения в
постановление
Кабинета
Министров от
22 апреля
1994 г. N 430
"О порядке
организации
Государствен-
ного пожарного
надзора и
пожарной
охраны МВД
Республики
Казахстан"
36 Разработать     Постанов-  I квартал  МВД, акимы    Отдел
предложения о   ление      1997 года  областей      обороны и
дополнительных  Правитель-                          правопорядка
мерах по        ства
укреплению
общественного
порядка и
повышению роли
участковых
уполномоченных
ОВД в
предупреждении
и профилактике
правонарушений
37 Погасить        Постанов-  I квартал  Минфин,       Отдел
дебиторскую     ление      1997 года  акимы         финансов,
задолженность   Правитель-            областей и    труда и
бюджетных       ства                  г. Алматы     денежного
учреждений                                          обращения
перед службой
охраны при
органах
внутренних дел
Республики
Казахстан
38 Завершить                  1997 год   Акимы         Отдел
создание в                            областей и    обороны и
областях                              г. Алматы,    правопорядка
специализиро-                         Минздрав
ванных
лечебно-
профилактиче-
ских учреждений
(СЛПУ),
организовать
межрегиональные
СЛПУ для
лечения
наркоманов.
Создать в СЛПУ
производствен-
ные базы,
обеспечить
активное
трудоиспользо-
вание лиц,
находящихся на
лечении
Бюджетная политика
39 Разработать     Постанов-  Октябрь    Минфин,       Отдел
порядок         ление      1997 года  Минэкономики  финансов,
составления     Правитель-                          труда и
проекта         ства                                денежного
бюджета на                                          обращения
1997 год по
агрегированным
показателям,
увязав с
Индикативным
планом развития
республики на
предстоящий год
40 Разработать     Постанов-  IV квартал Налоговый     Отдел
мероприятия,    ление      1996 года- комитет,      финансов,
направленные на Правитель- I квартал  Минфин,       труда и
повышение       ства       1997 года  Минэкономики  денежного
собираемости                                        обращения
налогов и
других
обязательных
платежей в
бюджет
41 Разработать     Постанов-  Январь     Минфин        Отдел
правила         ление      1997 года                финансов,
финансирования  Правитель-                          труда и
расходов        ства                                денежного
республиканско-                                     обращения
го бюджета,
имея в виду
обеспечение в
первоочередном
порядке
направления
ассигнований
на выплату
зарплаты,
пенсий,
стипендий и
пособий
42 При             Проект     Октябрь    Минфин,       Отдел
составлении     Закона,    1996 года  Минэкономики  финансов,
проекта         постанов-                           труда и
республиканско- ление                               денежного
го бюджета на   Правитель-                          обращения
1997 год и      ства
последующие
годы
предусматривать
местным
бюджетам
ассигнования на
передачу
социальных
активов
предприятий
на баланс
местных
исполнительных
органов
43 Для обеспечения Постанов-  Январь     Минсоцзащиты, Отдел
сокращения      ление      1997 года  Минфин,       финансов,
задолженности   Правитель-            Минтруд,      труда и
по заработной   ства                  Минэкономики  денежного
плате и                                             обращения
пенсиям
разработать
систему мер,
направленных
на повышение
ответственности
в регионах
44 Создание        Проект     I квартал  Минсоцзащиты, Отдел
условий для     Указа      1997 года  заинтересо-   финансов,
реабилитации    Президента            ванные        труда и
инвалидов и     Республики            министерства  денежного
их интеграции   Казахстан             и госкомитеты обращения
в общество

31.Қазiргi заманғы техникамен және     Есептер          1997 жыл
әдiстемелiк әдебиетпен
жарақтандырылған ағылшын тiлiн
зерделеу жөнiндегi сыныптар
ұйымдастыру
32."Батыс Қазақстан-Құмкөл" мұнай      Үкiмет қаулысы   1997 жылдың
құбырының құрылысын бастау                           III тоқсаны
Қылмысқа қарсы күрес
33."Есiрткi, күштi әсер ететiн заттар  Заңның жобасы,   1997 жылдың
мен прекурсорлардың айналысына      Үкiмет қаулысы   тамызы
бақылау жасау туралы" Заңның
жобасын әзiрлеу және енгiзу
34."1997-1998 жылдарға арналған        Үкiмет қаулысы   1996 жылдың
есiрткiлердi орынсыз пайдалануға                     желтоқсаны
және заңсыз таратуға қарсы
кешендi iс-қимыл шаралары"
мақсатты бағдарламасын әзiрлеу
35.Шаруашылық жүргiзудiң жаңа          Үкiмет қаулысы   1996 жылдың
жағдайларында өрт қауiпсiздiгi                       желтоқсаны
қызметiн жақсарту мақсатында
Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан
Республикасының Iшкiiсминiнiң
Мемлекеттiк өрт қадағалау және
өрттен қорғау ұйымдарының
тәртiбi туралы" 1994 жылғы
22 сәуiрдегi N 430 қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
36.Қоғамдық тәртiптi нығайту және      Үкiмет қаулысы   1997 жылдың
құқық бұзушылықты ескерту мен                        I тоқсаны
алдын алуды IIБ-нiң учаскелiк
уәкiлеттiк берiлген өкiлдерiнiң
ролiн көтеру жөнiндегi қосымша
шаралар туралы ұсыныстар әзiрлеу
37.Бюджеттiк мекемелердiң Қазақстан    Үкiмет қаулысы   1997 жылдың
Республикасының iшкi iстер                           I тоқсаны
органдарының жанындағы күзет
қызметi алдындағы дебиторлық
берешегiн өтеу
38.Облыстарда мамандандырылған                          1997 жыл
емдеу-профилактикалық мекемелердi
(МЕПМ) құруды аяқтау, нашақорларды
емдеу үшiн аймақаралық МЕПМ-дi
ұйымдастыру. МЕПМ-де өндiрiстiк
базалар құру, емдеудегi адамдардың
еңбегiн белсендi пайдалануды
қамтамасыз ету
Бюджет саясаты
39.Республика дамуының келесi жылға    Үкiмет қаулысы   1996 жылдың
арналған Индикативтi жоспары мен                     қазаны
ұштастырылып, бiрiктiрiлген
көрсеткiштер бойынша 1997 жылға
арналған бюджеттiң жобасын
жасау тәртiбiн әзiрлеу
40.Салықтар мен бюджетке мiндеттi      Үкiмет қаулысы   1996 жылдың
басқа да төлемдердiң жиналуын                        IY тоқсаны
арттыруға бағытталған шараларды                      1997 жылдың
әзiрлеу                                              I тоқсаны
41.Қаржыларды бiрiншi кезекте          Үкiмет қаулысы   1997 жылдың
жалақыларды, зейнетақыларды,                         қаңтары
шәкiртақылар мен жәрдемақыларды
төлеуге жұмсауды қамтамасыз
етудi ескере отырып республика
бюджетiнiң шығыстарын
қаржыландыру ережелерiн әзiрлеу
42.1997 жылға арналған республика      Заңның жобасы,   1996 жылдың
бюджетiнiң жобасын жасаған кезде    Үкiмет қаулысы   қазаны
және бұдан арғы жылдарда
жергiлiктi бюджет қаржыларына
кәсiпорындардың әлеуметтiк
активтерiн жергiлiктi атқарушы
органдардың балансына өткiзудi
жергiлiктi бюджеттердiң
қаржыларында қарастыру
43.Жалақылар мен зейнетақылар бойынша  Үкiмет қаулысы   1997 жылдың
берешектi қысқартуды қамтамасыз ету                  қаңтары
үшiн аймақтарда жауапкершiлiктi
арттыруға бағытталған шаралар
жүйесiн әзiрлеу
44.Мүгедектердi сауықтыру және         Қазақстан        1997 жылдың
қоғамға кiрiктiру үшiн жағдайлар    Республикасының  I тоқсаны
жасау                               Президентi
Жарлығының жобасы