Об утверждении Положения о порядке приобретения, учета и выдачи путевок на санаторно-курортное лечение и организованный отдых детей за счет средств Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 1996 г. N 1624. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 февраля 2000 г. N 323 ~P000323.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о порядке приобретения, учета и выдачи путевок на санаторно-курортное лечение и организованный отдых детей за счет средств Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 1996 г. N 1624
П О Л О Ж Е Н И Е
о порядке приобретения, учета и выдачи путевок
на санаторно-курортное лечение и организованный
отдых детей за счет средств Фонда государственного
социального страхования Республики Казахстан
I. Общие положения
1. За счет средств Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан предоставляется санаторно-курортное лечение застрахованным гражданам, нуждающимся в реабилитации после перенесенных заболеваний, а также осуществляется оздоровление и организованный отдых детей преимущественно из малообеспеченных, неполных и многодетных семей.
II. Порядок приобретения и распределения путевок
2. Путевки на санаторно-курортное лечение и оздоровление детей приобретаются Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и органами труда и социальной защиты населения областей, городов республиканского подчинения и столицы в пределах сумм, предусмотренных бюджетом Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан.
3. Путевки, приобретенные органами труда и социальной защиты населения, распределяются по организациям и другим плательщикам страховых взносов пропорционально численности работающих в них.
III. Порядок выдачи путевок
4. Путевки на санаторно-курортное лечение выдаются гражданам по месту их работы. Путевки в летние детские оздоровительные учреждения выдаются по месту работы одного из родителей.
5. Путевки за счет средств Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан выдаются со взиманием 50 процентов их стоимости не более одного раза в год.
6. Комиссии по социальному страхованию, создаваемые в организациях в установленном порядке, либо уполномоченные на то лица выдают путевки на санаторно-курортное лечение и на оздоровление детей только на основании медицинского заключения о необходимости в данном лечении и согласно поданным заявлениям в порядке их очередности.
Гражданам, занимающимся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица, а также организациям, где отсутствуют комиссии по социальному страхованию, путевки на санаторно-курортное лечение выдаются органами труда и социальной защиты населения по месту их регистрации.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен санаторий-курорттық емдеуге және балалардың ұйымдастырылған демалысына жолдамалар сатып алу, оларды есепке алу және беру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 26 желтоқсан N 1624. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.02.28. N 323 қаулысымен. ~P000323
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк әлеуметтiк
сақтандыру қорының қаражаты есебiнен санаторий-курорттық емдеуге және
балалардың ұйымдастырылған демалысына жолдамалар сатып алу, оларды
есепке алу және беру тәртiбi туралы Ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1624 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру
қорының қаражаты есебiнен санаторий-курорттық емдеуге
және балалардың ұйымдастырылған демалысына жолдамалар
сатып алу, оларды есепке алу және беру тәртiбi туралы
ереженi беру тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Сырқаттанудан кейiн сауығуға мұқтаж болған сақтандырылған азаматтар Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен санаторий-курорттық емдеуге жiберiледi, сондай-ақ ауқатсыз, толымсыз және көп балалы отбасыларының балаларын сауықтыру, олардың ұйымдастырылған демалысы жүзеге асырылады.
II. Жолдамаларды сатып алу және бөлу тәртiбi
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi және облыстардың, республикалық бағыныстағы қалалардың және астананың еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары санаторий-курорттық емдеуге және балаларды сауықтыруға жолдамаларды Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының бюджетiнде көзделген сома шегiнде сатып алады.
3. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары сатып алған жолдамалар ұйымдарға және сақтандыру жарналарын басқа да төлеушiлерге оларда жұмыс iстейтiн қызметкерлердiң санына сайма-сай түрде бөлiнедi.
III. Жолдамаларды беру тәртiбi
4. Санаторий-курорттық емдеуге жолдамалар азаматтарға олардың жұмыс орны бойынша берiледi. Балалардың жазғы сауықтыру мекемелерiне жолдамалар ата-аналардың бiрiнiң жұмыс орны бойынша берiледi.
5. Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қоры қаражатының есебiнен сатып алынатын жолдамалар олардың құнының 50 процентiн өндiрiп алу жолымен көп дегенде жылына 1 рет берiледi.
6. Ұйымдарда белгiленген тәртiппен құрылатын әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi комиссиялар немесе оларға уәкiлеттi адамдар балаларды санаторий-курорттық емдеуге және сауықтыруға жолдамаларды тек осы емделуге қажеттiлiк туралы медициналық қорытындының негiзiнде ғана және берiлген арыздарға сәйкес олардың кезектiлiгi тәртiбiмен бередi.
Заңды тұлға құрмай-ақ кәсiпкерлiк қызметпен айналысушы азаматтарға, сондай-ақ әлеуметтiк сақтандыру комиссиялары жоқ ұйымдарға санаторий-курорттық емделуге жолдамаларды олардың тiркелген жерiндегi еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары бередi.

7. Сумма частичной стоимости путевок вносится непосредственно получателями в кассы организации по месту их выдачи.
8. В выдаваемой путевке должны быть указаны реквизиты:
фамилия, имя, отчество лица, получающего путевку, его место работы, должность.
9. Путевка подписывается председателем комиссии по социальному страхованию (уполномоченным лицом) и скрепляется печатью.
10. Путевки на санаторно-курортное лечение и отдых выдаются не позднее чем за 20 дней до начала срока их действия.
IV. Учет путевок и отчетность об их выдаче
11. Путевки подлежат учету и хранению наравне с денежными средствами.
Приходные и расходные документы по путевкам, договоры, накладные, счета, квитанции об уплате за них денег, книги учета хранятся в организациях и органах труда и социальной защиты населения в порядке, установленном для хранения приходно-расходных денежных документов.
12. Организации ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в гор(рай) отделы труда и социальной защиты населения отчеты установленной формы об использовании путевок.
13. Органы труда и социальной защиты населения областей, городов республиканского подчинения и столицы не позднее 26 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан отчеты установленной формы об использовании путевок.
V. Ответственность за нарушение правил использования
путевок и контроль за их распределением
14. За соблюдение настоящего Положения персональную ответственность несут руководители органов труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, председатели комиссий по социальному страхованию (уполномоченные лица).
15. В тех случаях, когда путевки остаются неиспользованными (невыданными) или они выдаются посторонним лицам, а также лицам, которым по состоянию здоровья санаторное лечение не показано, виновные привлекаются к дисциплинарной и материальной ответственности в соответствии с законодательством.
16. Документом, подтверждающим использование путевки на санаторно-курортное лечение, является "Обратный талон к путевке", выдаваемый здравницей.
17. Контроль за правильным использованием путевок осуществляют органы труда и социальной защиты населения, выдавшие путевки.

7. Алушылар жолдаманың iшiнара құнының сомасын оларды берген жердегi ұйымның кассасына тiкелей төлейдi.
8. Берiлетiн жолдамада деректемелер: жолдаманы алушы адамның әулетесiмi, әкесiнiң есiмi, оның жұмыс орны, қызметi көрсетiлуге тиiс.
9. Жолдамаға әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi комиссияның төрағасы (уәкiлеттi адам) қол қойып, мөр басылады.
10. Санаторий-курорттық емдеу мен демалысқа жолдамалар олардың қолданылатын мерзiмi басталардан 20 күннен кешiктiрiлмей берiледi.
IY. Жолдамалардың есепке алынуы және олардың
берiлгенi туралы есептiлiк
11. Жолдамалар ақшалай қаражатпен бiрдей есепке алынуға және сақталуға тиiс.
Жолдамалар бойынша кiрiс және шығыс құжаттары, шарттар, үстеме төлемдер, шоттар, олар үшiн ақша төленгенi туралы квитанциялар, есеп кiтаптары ұйымдар мен еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдарында ақшалай кiрiс-шығыс құжаттарын сақтау үшiн белгiленген тәртiппен сақталады.
12. Ұйымдар тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 10-нан кешiктiрмей қалалық (аудандық) еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
бөлiмдерiне жолдамалардың пайдаланылғаны туралы белгiленген нысанда есептер табыс етедi.
13. Облыстардың, республикалық бағыныстағы қалалардың және астананың еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау басқармалары есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 26-нан кешiктiрмей Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне жолдамалардың пайдаланылғаны туралы белгiленген нысандағы есептердi табыс етедi.
Y. Жолдамаларды пайдалану ережелерiнiң бұзылғаны
үшiн жауапкершiлiк және олардың бөлiнуiн бақылау
14. Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдарының басшылары, әлеуметтiк сақтандыру жөнiндегi комиссиясының төрағалары (уәкiлеттi адамдар) осы Ереженiң сақталуы үшiн жеке жауапкершiлiкте болады.
15. Жолдамалар пайдаланылмай қалған (берiлмей қалған) немесе олар бөгде адамдарға, сондай-ақ денсаулығы бойынша санаторийлiк емделуге тиiс емес адамдарға берiлген жағдайда, кiнәлiлер заңдарға сәйкес тәртiптiк және материалдық жауапкершiлiкке тартылады.
16. Сауықтыру орны беретiн "Жолдамаға керi талон" санаторий-курорттық емдеуге жолдамалардың пайдаланылғанын қуаттайтын құжат болып табылады.
17. Жолдамаларды берген еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдары жолдамалардың дұрыс пайдаланылуын бақылайды.