Об утверждении Положения о порядке проведения конкурса инвестиционных программ на право получения лицензии на разведку и/или добычу полезных ископаемых в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 г. N 107. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 июня 1998 г. N 578 ~P980578
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 г. N 2828 U962828_ "О недрах и недропользовании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о порядке проведения конкурса инвестиционных программ на право получения лицензии на разведку и/или добычу полезных ископаемых в Республике Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 1997 г. N 107
П О Л О Ж Е Н И Е
о порядке проведения конкурса инвестиционных
программ на право получения лицензии на разведку
и/или добычу полезных ископаемых в Республике
Казахстан
1. Конкурс инвестиционных программ на право получения лицензии на разведку и/или добычу полезных ископаемых (далее - конкурс) является основным способом предоставления лицензии на недропользование.
2. Конкурсы могут быть открытыми или закрытыми. Они объявляются
лицензионным органом или, по его поручению, рабочим органом
Правительства Республики Казахстан. По крупным объектам конкурсы
объявляются Правительством Республики Казахстан.
3. Рабочий орган (организационный комитет) готовит извещение
(приглашение) о конкурсе и условиях его проведения.
4. Извещение (приглашение) должно содержать:
название конкурсного объекта, его месторасположение и краткую
характеристику;
вид лицензирования недропользования;
время, место и календарный график проведения конкурса;
порядок приема заявок на участие в конкурсе.
5. Условия конкурса должны предусматривать:
стартовые размеры платежей в бюджет Республики Казахстан
(арендная плата, бонусы, роялти и др.);
размер взноса за право участия в конкурсе;
предоставление участнику конкурса пакета предварительной
геологической информации;
структуру конкурсного предложения;
критерии оценки конкурсного предложения.
6. Извещение об открытом конкурсе и условиях его проведения должны быть опубликованы в официальных органах печати, а приглашения к участию в закрытом конкурсе и условия его проведения доведены до сведения всех потенциальных его участников не позднее чем за 90 дней до его проведения.
7. Намерение участвовать в конкурсе должно быть подтверждено заявкой, согласно приложениям 1, 2 к настоящему Положению, направленной в рабочий орган (организационный комитет) не позднее даты, указанной в извещении (приглашении).

Қазақстан Республикасында пайдалы қазбаларды барлауға және/немесе өндiруге лицензия алу құқығына арналған инвестициялық бағдарламалар өткiзу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 27 қаңтар N 107. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.06.22. N 578 қаулысымен. ~P980578
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан
Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828
U962828_
Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасында пайдалы қазбаларды барлауға
және/немесе өндiруге лицензия алу құқығына арналған инвестициялық
бағдарламалар конкурсын өткiзу тәртiбi туралы қоса берiлiп отырған
Ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 27 қаңтардағы
N 107 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасында пайдалы қазбаларды барлауға
және/немесе өндiруге лицензия алу құқығына инвестициялық
бағдарламалар конкурсын өткiзу тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Пайдалы қазбаларды барлауға және/немесе өндiруге лицензия алу құқығына арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсы (бұдан әрi - конкурс) - жер қойнауын пайдалануға лицензия берудiң негiзгi тәсiлi болып табылады.
2. Конкурстар ашық және жабық болуы мүмкiн. Оларды лицензиялық орган немесе оның тапсыруы бойынша, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жұмыс органы жариялайды. Iрi объектiлер бойынша конкурстарды Қазақстан Республикасының Үкiметi жариялайды.
3. Жұмыс органы (ұйымдастыру комитетi) конкурс және оны өткiзу шарттары туралы хабарлама дайындайды.
4. Хабарламада (шақыруда):
конкурсқа түскен объектiнiң атауы, оның орналасқан жерi және қысқаша сипаттамасы;
жер қойнауын пайдалануды лицензиялау түрлерi;
конкурстың жүргiзiлетiн уақыты, орны және күнтiзбелiк кестесi;
конкурсқа қатысуға өтiнiштердi қабылдау тәртiбi болуы тиiс.
5. Конкурстың шарттары:
Қазақстан Республикасының бюджетiне төлемдердiң бастапқы мөлшерiн (жалдау ақысы, бонустар, роялти және т.б.);
конкурсқа қатысу құқығына төленетiн жарна;
конкурсқа қатысушыға алдын ала геологиялық ақпарат пакетiн берудi;
конкурс ұсыныстарының құрылымын;
конкурс ұсыныстарының баға белгiсiн ескеруi тиiс.
6. Ашық конкурс және оны өткiзу шарттары туралы хабарлама ресми баспасөз органдарында жариялануы тиiс, ал жабық конкурс шақыру және оны өткiзу шарттары оның барлық әлеуеттi қатысушыларының назарына конкурсты өткiзуге 90 күн қалғанға дейiн хабарлануы тиiс.
7. Конкурсқа қатысу ниетi осы Ереженiң 1,2-қосымшаларына сәйкес жұмыс органына (ұйымдастыру комитетiне) шақыруда көрсетiлген күннен кешiктiрiлмей жiберiлген өтiнiшпен расталуы тиiс.

8. Заявка должна содержать подтвержденные документально:
данные о заявителе: наименование заявителя, его адрес, государственную принадлежность (для юридических лиц), гражданство (для физических лиц);
данные о руководителях или владельцах юридического лица и лицах, которые будут представлять заявителя при получении лицензии;
данные о финансовых, технических, управленческих и организационных возможностях заявителя.
Заявки принимаются к рассмотрению после уплаты заявителем установленного взноса за участие в конкурсе.
9. Число участников конкурса должно быть не менее двух.
10. Заявителю, участвующему в конкурсе, предоставляется на условиях конкурса пакет информации, содержащей геологические, горнотехнические, технологические и иные данные, необходимые и достаточные для разработки конкурсного предложения на право получения лицензии на недропользование.
11. Конкурсное предложение на получение лицензии на разведку полезных ископаемых должно содержать:
информацию о предыдущей деятельности участника конкурса за последние пять лет, банковскую справку о его финансовых возможностях;
намерения участника конкурса в отношении условий проведения разведки, включая программу работ и затраты на ее реализацию;
намерения участника конкурса в отношении защиты окружающей природной среды, включая рекультивацию и восстановление земель конкурсной территории;
источники финансирования и период осуществления инвестиционных программ.
12. Участники конкурса в сроки, установленные условиями конкурса, составляют конкурсные предложения и направляют их в рабочий орган (организационный комитет).
13. Конкурсное предложение на получение лицензии на добычу, помимо условий, отмеченных в пункте 12, должно содержать:
данные лицензии на разведку и результаты ее использования, если таковая у участника конкурса имеется;
ожидаемый срок начала добычи и достижения ее экономически и технически возможного уровня;
расчет прогнозов по расходам, связанным с добычей и по доходам от реализации полезных ископаемых;
предполагаемые денежные поступления Республике Казахстан и капитальные вложения в развитие производственной и социальной инфраструктуры контрактной территории;
обязательства по подготовке казахстанских кадров;
план разработки месторождения и количество извлекаемых полезных ископаемых.
14. Конкурсное предложение на право получения совмещенной лицензии на разведку и добычу полезных ископаемых должно содержать условия, необходимые для конкурсного предложения на право получения лицензии на разведку и добычу.
15. Отказ в праве на участие в конкурсе может иметь место в случаях:
подачи заявок позже установленного условиями конкурса срока;
представления заявителем документально неподтвержденных сведений, отмеченных в пункте 8 настоящего Положения.

8. Өтiнiмде:
өтiнiм иесi туралы деректер: өтiнiм иесiнiң атауы оның мекен-жайы, мемлекет қатыстылығы (заңды тұлғалар үшiн), азаматтығы (жеке тұлғалар үшiн);
заңды тұлға және лицензия алу кезiнде өтiнiм иесiн бiлдiретiн тұлғаның басшылары немесе иелерi туралы деректер;
өтiнiм иесiнiң қаржылық, техникалық, басқару және ұйымдастырушылық мүмкiндiктерi туралы деректер құжатты түрде расталуын қамтуға тиiс.
Өтiнiмдер өтiнiм иесi конкурсқа қатысу үшiн белгiленген жарнаны төлегеннен кейiн қарауға қабылданады.
9. Конкурсқа қатысушылардың саны кем дегенде екеу болуға тиiс.
10. Конкурсқа қатысушы өтiнiм иесiне конкурс шартымен жер қойнауын пайдалануға лицензия алу құқығына арналған конкурс ұсыныстарын әзiрлеу үшiн қажеттi және жергiлiктi геологиялық, тау-кен техникалық, технологиялық және өзге де деректер бар ақпарат пакетi берiледi.
11. Пайдалы қазбаларды барлауға лицензия алуға арналған конкурстық ұсыныс;
конкурсқа қатысушының соңғы бес жылдағы бұған дейiнгi қызметi туралы ақпаратты, оның қаржылық мүмкiндiктерi туралы банк анықтамасын;
жұмыс бағдарламасы мен оны жүзеге асыруға кететiн шығыстарын қоса алғанда, барлау жұмыстарын жүргiзу шарттарына қатысты ниеттерiн;
қайта қопсыту мен конкурстық аумақтық жердi қалпына келтiрудi қоса алғанда, конкурсқа қатысушының қоршаған ортаны қорғауға ниеттерiн;
қаржыландыру көздерi мен инвестициялық бағдарламаларын жүзеге асыру кездерiн қамтуға тиiс.
12. Конкурс қатысушылар конкурс шарттарымен белгiленген мерзiмде конкурстық ұсыныстар жасайды және оларды жұмыс органына (ұйымдастыру комитетiне) жiбередi.
13. Өндiруге лицензия алуға арналған конкурстық ұсыныс 12-тармақта көрсетiлген шарттардан басқа:
барлауға арналған лицензия деректерi және егер конкурсқа қатысушының қолында бар болса, оны пайдаланудың қорытындыларын;
барлау жұмыстарын бастау мерзiмi және оның экономикалық және техникалық мүмкiншiлiк деңгейiне жетуiн;
өндiруге байланысты шығыстар бойынша және пайдалы қазбалар сатудан түсетiн табыстар бойынша болжауларының есебiн;
Қазақстан Республикасына түсуге тиiс ақша түсiмдерi мен контрактiлiк аумақтағы өндiрiстiк және әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға кететiн күрделi салымдарды;
қазақстандық кадрларды дайындау жөнiндегi мiндеттемелердi;
кен орындарын барлаудың жоспары мен алынатын пайдалы қазбалардың мөлшерiн қамтуға тиiс.
14. Пайдалы қазбаларды барлау мен өндiруге бiрлескен лицензияны алу құқығына арналған конкурстық ұсыныс, барлау мен өндiру лицензиясын алу құқығына арналған конкурстық ұсыныс үшiн қажеттi шарттарды қамтуы тиiс.
15. Конкурсқа қатысуға жiбермеу құқығы:
өтiнiмдi конкурстық шарттармен белгiленген мерзiмнен кейiн берсе;
өтiнiш иесi осы Ереженiң 8-тармағында көрсетiлген мәлiметтердi құжатты түрде растамай ұсынған жағдайларда орын алады.

16. Экспертиза конкурсных предложений осуществляется экспертами, которые избираются рабочим органом (организационным комитетом). Экспертные оценки конкурсных предложений осуществляются на основе критериев, разрабатываемых рабочим органом (организационным комитетом) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Экспертные оценки поступают в рабочий орган (организационный комитет), который обобщает их и оформляет протокол, в котором даются рекомендации по определению победителя конкурса.
18. Протокол рабочего органа (организационного комитета) о результатах проведенного конкурса с приложением к нему экспертных оценок конкурсных предложений направляется в лицензионный орган, который на основе представленных материалов принимает решение о победителе конкурса.
19. Победителю конкурса лицензионным органом направляется
официальное уведомление и предоставляется лицензия на
недропользование. Результаты конкурса публикуются в официальной
печати.
20. В случае, если в пределах установленного конкурсного срока
на конкурс принята только одна заявка или, если участники конкурса
не соответствуют по техническим, управленческим, организационным и
финансовым возможностям условиям конкурса, то конкурс считается
несостоявшимся.
21. Затраты, понесенные участниками конкурса, организаторами
конкурса не компенсируются.
22. Все конкурсные предложения, поступившие в рабочий орган
(организационный комитет), участнику конкурса не возвращаются.
23. Предложения, представленные позже установленного срока,
возвращаются участникам конкурса нераспечатанными.
24. Конкурсное предложение на получение лицензии на
недропользование должно быть рассмотрено в сроки, определенные
организаторами конкурса, но не позднее шести месяцев со дня принятия
конкурсного предложения на право получения лицензии.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
3 А Я В К А
на получение лицензии на право пользования недрами для
разведки (разведки и добычи) _____________________________________на
(вид полезного ископаемого)
_______________________________________________________расположенном
(название месторождения или описание контрактной территории)
в пределах___________________________________________________ района
_________________________________области
1. Данные о заявителе:
1) наименование предприятия;
2) реквизиты;
3) адрес, телефон, факс;
4) форма собственности;
5) учредители (для совместных предприятий, акционерных обществ,
товариществ и др.);
6) дата учреждения, номера регистрационных документов;
7) руководители, представитель заявителя при получении
лицензией;

16. Конкурстық ұсыныстардың сараптамасын жұмыс органы (ұйымдастыру комитетi) сайлаған сарапшылар жүзеге асырады. Конкурстық ұсыныстардың сараптамалық бағалары Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыс органы (ұйымдастыру комитетi) әзiрлеген өлшемдер негiзiнде жүзеге асырылады.
17. Сараптамалық бағалар жұмыс органына (ұйымдастыру комитетiне) келiп түседi, жұмыс органы оларды жинақтап қорытып, хаттамамен ресiмдейдi, онда конкурстың жеңiмпазын анықтау жөнiндегi ұсынымдар берiледi.
18. Жұмыс органының (ұйымдастыру комитетiнiң) өткiзiлген конкурстың қорытындылары туралы хаттамасы оған қосымша конкурстық ұсыныстардың сараптамалық бағаларымен бiрге, ұсынылған мәлiметтер негiзiнде конкурс жеңiмпазы туралы шешiм қабылдайтын лицензиялық органға жiберiледi.
19. Конкурс жеңiмпазына лицензиялық орган ресми хабарлама
жiбередi және жер қойнауын пайдалануға лицензия берiледi. Конкурстың
қорытындылары ресми баспасөзде жарияланады.
20. Егер белгiленген конкурс мерзiмiнiң шегiнде конкурсқа тек
қана бiр өтiнiм қабылданған болса немесе егер конкурсқа қатысушылар
техникалық, басқару, ұйымдастыру және қаржы мүмкiншiлiктерi бойынша
конкурс шарттарына сай келмесе, одан конкурс өткiзiлмеген деп
саналады.
21. Конкурсты ұйымдастырушылар конкурсқа қатысушылардың
шығарған шығыстарын өтемейдi.
22. Жұмыс органына (ұйымдастыру комитетiне) келiп түскен барлық
конкурстық ұсыныстар конкурсқа қатысушыға қайтарылмайды.
23. Белгiленген мерзiмiнен кейiн берiлген ұсыныстар конкурсқа
қатысушыларға ашылмаған күйiнде қайтарылады.
24. Жер қойнауын пайдалануға лицензия алуға арналған конкурстық
ұсыныстар конкурс ұйымдастырушылары айқындалған мерзiмде, бiрақ
лицензия алу құқығына арналған конкурстық ұсыныстарды қабылдаған
күннен бастап алты айдан кешiктiрiлмей қаралуы тиiс.
1-Қосымша
__________________облысы _______________ауданның шегiнде орналасқан
___________________________________________________________________
(кен орнының атауы немесе контрактiлiк аумақтың сипаттамасы)
___________________________________________________________________
(пайдалы қазбаның түрi)
барлау (барлау және өндiру) үшiн жер қойнауын пайдалану құқығына
лицензия алуға арналған
Ө Т I Н I М
1. Өтiнiм иесi туралы деректер;
1) кәсiпорынның атауы;
2) деректемелер;
3) мекен-жайы, телефон, факс;
4) меншiк нысаны;
5) құрылтайшылар (бiрлескен кәсiпорындар, акционерлiк қоғамдар,
серiктестiктер және т.б. үшiн);
6) құрылған күнi, құжаттардың тiркелген нөмiрi;
7) басшылар, лицензия алудағы өтiнiм иесiнiң өкiлi;

8) основной вид деятельности, опыт работы;
9) финансовое состояние предприятия, источники финансирования;
10) технические, технологические и организационные возможности
предприятия-заявителя или подрядчика.
2. Целевое назначение работ, связанных с использованием недр
(наименование объекта, краткое геологическое описание, запасы,
среднее содержание полезных компонентов, качество сырья).
3. Пространственные границы испрашиваемой территории, ее
площадь:
1) проект геологического отвода, с указанием координат угловых
точек, по системе координат 1942 г.;
2) картограмма геологического отвода;
3) госрегистрационный номер отчета и затраты по проведенным
работам за счет собственных средств по площадям.
4. Срок, на который испрашивается лицензия:
1) продолжительность этапа геологического изучения;
2) продолжительность этапа добычи.
5. Возврат территории по годам (после 2-5 лет геологического
изучения).
6. Минимальная программа работ. Намечаемый объем основных геологических и геофизических исследований в физическом и денежном выражении по годам, на первые пять лет по площадям, участкам, блокам, месторождениям.
7. Если заявителем были ранее получены лицензии на недропользование, то:
1) указать номера лицензии;
2) по каждой лицензии указать выполнение лицензионных условий: приобретение информации, заключение договора, фактическое выполнение в денежном выражении, финансирование профессионального обучения.
8. Намерения заявителя по использованию и развитию инфраструктуры лицензионной территории.
9. Намерения заявителя по использованию местной рабочей силы и объему затрат на обучение.
Список документов, прилагаемых к заявке
1. Протокол предварительного согласования земельного отвода с главой областной администрации.
2. Документ об уплате взноса за участие в конкурсе на право
получения лицензии (в размере 20 минимальных окладов).
3. Копия свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта.
4. Копия устава.
5. Копия учредительного договора.
6. Проект геологического отвода контрактной территории с
картограммой.
7. Документы, подтверждающие финансовые возможности заявителя
по выполнению намеченных работ.
8. Документы, подтверждающие технические, организационные и
управленческие возможности заявителя по выполнению намеченных работ.
9. Копии документов, подтверждающих ранее предоставленное право
пользования недрами и земельными участками (для действующих
предприятий).
Дата                            Руководитель
предприятия ___________________
М. П.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
3 А Я В К А
на получение лицензии на добычу ___________________________руд
__________________________месторождения ____________________________
района _________________________________________________ области

8) қызметiнiң негiзгi түрi, жұмыс тәжiрибесi;
9) кәсiпорынның қаржылық жай-күйi, қаржы көздерi;
10) өтiнiш берушi кәсiпорынның немесе мердiгердiң техникалық, технологиялық және ұйымдастырушылық мүмкiндiктерi.
2. Жер қойнауын пайдаланумен байланысты (объектiнiң атауы, қысқаша геологиялық сипаттамасы, қорлары, пайдалы құрамдас бөлшектерiнiң орташа мөлшерi, шикiзаттың сапасы) жұмыстардың нысаналы мақсаты.
3. Сұралған аумақтық кеңiстiк шектерi, оның ауданы:
1) 1942 жылғы координат жүйесi бойынша геологиялық бөлудiң бұрыштық нүктелерiнiң координаттары көрсетiлген жоба;
2) геологиялық бөлудiң картограммасы;
3) аудандар бойынша өз қаражаты есебiнен жүргiзiлген жұмыстар бойынша есеп пен шығындардың мемлекеттiк тiркеу нөмiрi.
4. Лицензия сұралуының мерзiмi:
1) геологиялық зерделеу кезеңiнiң ұзақтығы;
2) өндiру кезеңiнiң ұзақтығы.
5. Аумақты жылдар бойынша қайтару (2-5 жыл геологиялық зерделеуден кейiн).
6. Жұмыстардың ең шағын жоспары. Негiзгi геологиялық және геофизикалық зерттеулердiң физикалық және ақшалай көрiнiсiндегi бастапқы бес жыл бойына аудан, учаске, блок, кен орындары бойынша белгiленген аумағы.
7. Егер бұрын өтiнiм иесi жер қойнауын пайдалануға лицензия
алған боса онда:
1) лицензиялардың нөмiрiн көрсету;
2) әр лицензия бойынша лицензиялық шарттардың орындалуын
көрсету:
ақпарат алу, шарт жасасу, ақшалай көрiнiстегi iс жүзiнде
орындалуы, кәсiби оқытуды қаржыландыру.
8. Лицензиялық аумақтың инфрақұрылымын пайдалану және дамыту
жөнiндегi өтiнiм иесiнiң ниетi.
9. Жергiлiктi жұмыс күшiн пайдалану және оқытуға жұмсалатын
шығын көлемi жөнiндегi өтiнiм иесiнiң ниетi.
ӨТIНIМГЕ ҚОСА БЕРIЛЕТIН ҚҰЖАТТАРДЫҢ
ТIЗIМI
1. Облыс әкiмшiлiгiнiң басшысымен алдын ала келiсiлген жер
бөлiп берудiң хаттамасы.
2. Лицензия алу құқығына арналған конкурсқа қатысқаны үшiн
жарна төленгенi туралы құжат (20 ең төменгi жалақы мөлшерiнде).
3. Шаруашылық жүргiзушi субъектiнi тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi.
4. Жарғының көшiрмесi.
5. Құрылтай шартының көшiрмесi.
6. Контрактiлiк аумақты геологиялық бөлудiң картограммасымен
бiрге жобасы.
7. Өтiнiм иесiнiң белгiленген жұмыстарды орындау жөнiндегi
қаржы мүмкiндiктерiн растайтын құжаттар.
8. Өтiнiм иесiнiң белгiленген жұмыстарды орындау жөнiндегi
техникалық, ұйымдастыру және басқару мүмкiндiктерiн растайтын
құжаттар.
9. Жер қойнауын және жер учаскелерiн (жұмыс iстеген
кәсiпорындар үшiн) пайдалануға бұрын берiлген құқықты растайтын
құжаттардың көшiрмесi.
Мөр орны                  Кәсiпорын басшысы_________________
Мерзiмi
2-Қосымша
облысы________________ауданындағы __________кен орындарындағы
__________________________кенiн өндiруге лицензия алуға арналған
Ө Т I Н I М

1. Данные о заявителе:
1) наименование предприятия;
2) реквизиты;
3) адрес, телефон, факс;
4) форма собственности;
5) учредители (для совместных предприятий, акционерных обществ
и др.);
6) дата учреждения, номер регистрационных документов;
7) руководители, представитель заявителя при получении лицензии;
8) основной вид деятельности;
9) опыт работы;
10) финансовое состояние предприятия-заявителя и возможности
выполнения намечаемых работ по недропользованию;
11) источники финансирования;
12) технические, технологические и организационные возможности
предприятия-заявителя или подрядчика;
13) название проекта (отчета) и его номер государственной
регистрации (в случае финансирования предприятием-заявителем
проведенных поисковых и разведочных работ), объем финансирования.
2. Целевое назначение работ, связанных с использованием недр:
1) краткая геологическая характеристика заявленного объекта;
2) запасы месторождения по основным и совместно с ними залегающим полезным ископаемым. Где, когда и по каким категориям утверждены, номер протокола ГКЗ (ТКЗ);
3) минимальная программа работ;
а) намечаемые объемы добычи по годам;
б) начало добычных работ;
в) предлагаемые капитальные вложения на освоение месторождения;
4) количество отработанных и числящихся на балансе предприятия
запасов (для действующих предприятий), по состоянию на момент подачи
заявки.
3. Пространственные границы испрашиваемой территории, ее
площадь, местоположение.
4. Технико-экономические показатели: для вновь вводимых
месторождений по ТЭО кондиций, по эксплуатируемым месторождениям -
фактические за последние три года в сопоставлении с техпроектом:
1) производительность, по техпроекту - фактическая;
2) способ отработки - подземный, открытый, комбинированный;
3) системы отработки, их соотношение - по техпроекту и
фактические;
4) потери по техпроекту - фактические;
5) разубоживание;
6) переработка (схема переработки);
7) получаемые продукты и их качество;
8) извлечение основных и полезных компонентов по техпроекту -
фактическая;
9) себестоимость добычи плановая - фактическая;
10) себестоимость переработки;
11) общие годовые затраты;
12) стоимость реализованной готовой продукции;
13) остаточная стоимость основных фондов (включая
горно-капитальные ремонты);
14) оборотные средства;
15) платежи, производимые за пользование недрами и землей.
5. Срок, на который испрашивается лицензия.
6. Намерения заявителя по использованию и развитию инфраструктуры лицензионной территории или района горного отвода; для действующих предприятий - затраты на содержание инфраструктуры района, социальные нужды.

1. Өтiнiм иесi туралы мәлiметтер:
1) кәсiпорынның атауы;
2) деректемелер;
3) мекен-жайы, телефон, факс;
4) меншiк нысаны;
5) құрылтайшылар (бiрлескен кәсiпорындар, акционерлiк қоғамдар,
серiктестiктер және т.б. үшiн);
6) құрылған күнi, тiркелген құжаттардың нөмiрлерi;
7) басшылары, лицензия алудағы өтiнiм иесiнiң өкiлi;
8) қызметтiң негiзгi түрi;
9) жұмыс тәжiрибесi;
10) өтiнiш берушi кәсiпорынның қаржылық жағдайы және жер
байлықтарын пайдалануға белгiленген жұмыстарды орындау
мүмкiншiлiктерi;
11) қаржы көздерi;
12) өтiнiш берушi - кәсiпорынның немесе мердiгердiң техникалық, технологиялық және ұйымдастырушылық мүмкiндiктерi;
13) жобаның атауы (есеп берудiң) және оның мемлекеттiк тiркеу нөмiрi (өтiнiш берушi кәсiпорын жүргiзген iздестiру және барлау жұмыстарын қаржыландыратын жағдайда), қаржыландыру көлемi;
2. Жер қойнауын пайдалануға байланысты жұмыстардың нысаналы мақсаты:
1) мәлiмделiнген объектiнiң қысқаша геологиялық мiнездемесi;
2) негiзгi және солармен қатар жатқан пайдалы қазбалар бойынша кен орындарының қоры. Қайда, қашан және қандай санаттармен бекiтiлген, ЖМК (АМК) хаттамасының нөмiрi;
3) жұмыстың ең шағын жоспары;
а) жылдар бойынша белгiленген өндiру көлемi;
б) өндiру жұмыстарының басталуы;
в) кен орындарының негiзiне ұсынылған күрделi салымдар;
4) өтiнiм берген сәттегi жағдайына байланысты пайдаланылған
және кәсiпорын балансында болып саналатын қорлардың жұмыс iстейтiн
кәсiпорындар үшiн мөлшерi;
3. Сұралған аумақтың кеңестiк шектерi, оның ауданы, орналасқан
жерi.
4. Техникалық-экономикалық көрсеткiштерi:
жаңадан қосылған кен орындары үшiн ТЭО шарты бойынша,
пайдаланудағы кен орындары бойынша - техникалық жобасымен
салыстырғанда iс-жүзiнде соңғы 3 жылда:
1) техжоба бойынша өнiмдiлiк - iс жүзiнде;
2) өндiру тәсiлi - жер асты, ашық, құрастырылған;
3) өндiру жүйесi, олардың ара қатысы - техжоба бойынша және iс
жүзiнде;
4) техжоба бойынша шығындар - iс жүзiнде;
5) сусыздандыру;
6) өңдеу (өңдеудiң схемасы);
7) алынатын өнiмдер және олардың сапасы;
8) негiзгi және пайдалы құрамдас бөлiктердi техжоба бойынша
шығару - iс жүзiнде;
9) жоспарлы өндiрудiң өзiндiк құны - iс жүзiнде;
10) өңдеудiң өзiндiк құны;
11) жалпы жылдық шығындар;
12) сатылған жылдық өнiмнiң құны;
13) негiзгi қорлардың (тау-кен күрделi жөндеудi қоса алғанда)
қалдық құны;
14) айналым қаражаты;
15) жер қойнауын және жердi пайдаланғаны үшiн төленетiн
төлемдер.
5. Лицензияның сұралатын мерзiмi.
6. Лицензиялық аумақтың немесе таулы бөлiнген ауданның
инфрақұрылымын пайдалану мен дамытудың өтiнiм иесiнiң ниетi; жұмыс
iстеген кәсiпорын үшiн ауданның инфрақұрылымын ұстауға, әлеуметтiк
құжаттарға жұмсайтын шығындар.

7. Намерения заявителя по использованию местной рабочей силы и объем затрат на обучение.
Список документов, прилагаемых к заявке на добычу
1. Проект горного отвода, а для действующих предприятий - копия акта горного отвода с указанием координат угловых точек по системе координат 1942 года, глубина отработки. Картограмма горного отвода.
2. Протокол предварительного согласования земельного отвода с главой администрации или копии документов, подтверждающих ранее предоставленное право на пользование недрами и земельными участками (для действующих предприятий).
3. Копия свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта.
4. Документ об уплате взноса за участие в конкурсе на право
получения лицензии (в размере 20 минимальных окладов).
5. Копия устава.
6. Копия учредительного договора.
7. Документы, подтверждающие финансовые возможности заявителя
по выполнению намеченных работ.
8. Документы, подтверждающие технические, организационные и
управленческие возможности заявителя, если имеется аттестат на
добычу, указать номер аттестата, дату добычи и кем выдан.
М.П.                        Руководитель
предприятия  ______________________
Дата

7. Жергiлiктi жұмыс күшiн пайдалану жөнiндегi өтiнiм иесiнiң
ниетi және оқытуға жұмсалатын шығын көлемi.
ӨНДIРУГЕ АРНАЛҒАН ӨТIНIМГЕ ҚОСА БЕРIЛЕТIН
ҚҰЖАТТАРДЫҢ ТIЗIМI
1. Таулы бөлудiң жобасы, ал жұмыс iстейтiн кәсiпорындар үшiн 1942 жылғы координаттар жүйесi бойынша таулы бөлудiң бұрыштық нүктелерiнiң координаттарын көрсете отырып жасалған актiнiң көшiрмесi, игеру тереңдiгi. Таулы бөлудiң картограммасы.
2. Облыс әкiмшiлiгiнiң басшысымен алдын ала келiсiлген жер бөлiп берудiң хаттамасы немесе жер қойнауын және жер учаскелерiн (жұмыс iстейтiн кәсiпорындар үшiн) пайдалануға бұрын берiлген құқықты растайтын құжаттардың көшiрмесi.
3. Шаруашылық жүргiзушi субъектiнi тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi.
4. Лицензия алу құқығына арналған конкурсқа қатысқаны үшiн жарна
төленгенi туралы құжат (20 ең төменгi жалақы мөлшерiнде).
5. Жарғы көшiрмесi.
6. Құрылтай шартының көшiрмесi.
7. Өтiнiм иесiнiң белгiленген жұмыстарды орындау жөнiндегi
қаржы, мүмкiндiктерiн растайтын құжаттар.
8. Өтiнiм иесiнiң техникалық, ұйымдастырушылық және басқару
мүмкiндiктерiн растайтын құжаттар, егер өндiруге аттестаты бар
болса, аттестатының нөмiрiн, өндiрудiң мерзiмiн және кiм бергенiн
көрсету керек.
Мөр орны              Кәсiпорын басшысы ____________________
Мерзiмi