Об утверждении бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 143. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 2 июля 1997 г. N 1048 ~P971048
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить бюджет Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год: по доходам - в сумме 174441,6 млн. тенге, расходам - 174441,6 млн.тенге (прилагается).
2. Установить, что доходы бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1997 год формируются за счет:
страховых взносов работодателей, граждан, занимающихся предпринимательской деятельностью, независимо от форм собственности и видов деятельности;
средств, перечисляемых работодателями в связи с назначением досрочных пенсий и на цели льготного пенсионного обеспечения;
средств, взыскиваемых с работодателей и граждан в порядке предъявления регрессных требований;
средств по задолженности по страховым взносам, подлежащих погашению плательщиками, в том числе пеня;
переходящих остатков денежных средств на 1 января 1997 года;
кредитов, полученных от Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
3. Направить в 1997 году ассигнования из Пенсионного фонда Республики Казахстан на:
пенсии, выплачиваемые в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении граждан в Республике Казахстан";
погашение задолженности по выплате пенсий за 1996 год и надбавок к пенсиям в соответствии с Законом Республики Казахстан Z923600_ "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" за 1995-1996 годы;
расходы за услуги по выплате и доставке пенсий, выплаты пенсий, назначенных вследствие трудового увечья или профессионального заболевания гражданам, выехавшим на постоянное место жительства за границу;
выплаты пособий на погребение;
выплаты ежегодного разового пособия участникам и инвалидам Великой Отечественной войны согласно Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 28 апреля 1995 г. N 2247 U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
списание пени в случае погашения плательщиками основного долга по страховым взносам в Пенсионный фонд Республики Казахстан;
возврат сумм кредитов, полученных от Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
4. Предусмотреть в бюджетах Пенсионного фонда по областям и г. Алматы перечисление части поступающих страховых взносов (в размере 30 процентов) на централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан для последующего перераспределения средств на покрытие превышения расходов над доходами по отдельным регионам в соответствии с порядком, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1995 г. N 1306 P951306_ "О серьезных недостатках и дополнительных мерах по расчетам с Пенсионным фондом Республики Казахстан" и внесенными к нему изменениями.

Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған бюджетiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 3 ақпан N 143. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.07.02. N 1048 қаулысымен. ~P971048
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған бюджетi кiрiстер бойынша - 174441,6 млн. теңге, шығыстар бойынша 1744441,6 млн. теңге сомасында бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылға арналған бюджетiнiң кiрiсi мыналардың есебiнен құралады деп белгiленсiн;
меншiк нысанына және қызмет түрiне қарамастан, жұмыс берушiлердiң, кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын азаматтардың сақтандыру жарналары;
жұмыс берушiлердiң мерзiмiнен бұрын зейнетақы тағайындалуына байланысты және жеңiлдiктi зейнетақымен қамсыздандыру мақсаттарына аударатын қаражаты;
жұмыс берушiлер мен азаматтардан керi талап қою тәртiбiмен өндiрiп алынатын қаражат;
төлемшiлердiң сақтандыру жарналары бойынша берешектi өтеу қаражаты;
соның iшiнде өсiмақы;
ақша қаражатының 1997 жылдың 1 қаңтарына ауысатын қалдықтары;
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ банкiсiнен алынған несие.
3. 1997 жылы Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорынан мыналарға:
"Қазақстан Республикасында азаматтарды зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төленетiн зейнетақыларға;
1996 жылғы зейнетақы төлеу жөнiндегi және "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 1995-1996 жылдарда зейнетақыға үстеме төлеу жөнiндегi берешектi өтеуге;
зейнетақы төлеу мен жеткiзiп беру бойынша көрсетiлген қызметтер үшiн, шетелде тұрғылықты тұруға көшiп кеткен азаматтарға жұмыста мертiгуi немесе кәсiптiк сырқатқа ұшырауы салдарынан тағайындалған зейнетақы төлеуге байланысты шығыстарға;
жерлеуге жәрдемақы төлеуге;
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi бар Жарлығына U952247_ сәйкес Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне жыл сайын бiр жолғы жәрдемақы төлеуге;
төлемшiлер Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына сақтандыру жарналары бойынша негiзгi борышты өтеген жағдайда өтемақыны есептен шығаруға;
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ банкiсiнен алынған несие сомаларын қайтаруға қаржы аударылсын.
4. Облыстар мен Алматы қаласы бойынша Зейнетақы қорларының бюджеттерiне түсетiн сақтандыру жарналарының бiр бөлiгiн (30 процентi мөлшерiнде) Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына қаражатты жекелеген аймақтар бойынша шығыстардың кiрiстерден асып кетуiн жабуға "Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорымен есеп айырысу жөнiндегi елеулi кемшiлiктер мен қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 5 қазандағы N 1306 қаулысымен p951306_ және оған енгiзiлген өзгерiстермен белгiленген тәртiпке сәйкес кейiн қайта бөлу үшiн аудару көзделетiн болсын.

5. Акимам нижеперечисленных областей и г. Алматы предусмотреть
в бюджетах Пенсионного фонда областей и г. Алматы перечисление сумм
(млн.тенге) на централизованный счет Пенсионного фонда Республики
Казахстан и обеспечить их перевод ежемесячно равными долями на
централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан сверх
установленных отчислений:
Актюбинской    -  393,1
Атырауской     - 1026,7
Жезказганской  -  224,3
Кустанайской   - 1564,4
Мангистауской  - 4386,3
Павлодарской   - 3008,1
Тургайской     -  363,3
г. Алматы      -  939,4
6. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, акимам областей, г.Алматы принять необходимые меры по обеспечению полного и своевременного сбора страховых и других обязательных отчислений в Пенсионный фонд Республики Казахстан.
7. Государственному налоговому комитету Республики Казахстан содействовать органам Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на местах в обеспечении полного и своевременного поступления страховых взносов в Пенсионный фонд Республики Казахстан с последующим информированием органов труда и социальной защиты населения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 143
БЮДЖЕТ ПЕНСИОННОГО ФОНДА
Республики Казахстан на 1997 год
ДОХОДЫ
в млн.тенге
I. Отчисления страховых взносов работодателей,
граждан, занимающихся предпринимательской
деятельностью, независимо от форм
собственности и видов деятельности                      102265,8
2. Средства, перечисляемые работодателями в
связи с назначением досрочных пенсий и
на цели льготного пенсионного обеспечения                  210,0
3. Средства, взыскиваемые с работодателей и
граждан в порядке предъявления регрессных
требований                                                  13,0
4. Средства, поступающие от плательщиков в
счет погашения задолженности по страховым
взносам и из бюджета в счет погашения
Пенсионному фонду расходов за выплаченные
пособия семьям, имеющим детей, за 1996 год
всего                                                    62936,7
в том числе:
по страховым взносам                                     60361,5
по пособиям семьям, имеющим детей                         2575,2
5. Переходящие остатки денежных средств на
1 января 1997 года                                        1016,1
6. Кредиты, полученные от Народного Банка
Казахстана                                                8000,0

5. Төменде келтiрiлген облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi
облыстар мен Алматы қаласының Зейнетақы қорының бюджетiнде Қазақстан
Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына сомаларды (млн.
теңге) аударуды көздесiн және олардың ай сайын бiрдей үлестерiнiң
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына
белгiленген аударымдардан тысқары аударылуын қамтамасыз етсiн:
Ақтөбе облысы          - 393,1
Атырау облысы          - 1026,7
Жезқазған облысы       - 224,3
Қостанай облысы        - 1564,4
Маңғыстау облысы       - 4386,3
Павлодар облысы        - 3008,1
Торғай облысы          - 363,3
Алматы қаласы          - 939,4 млн. теңге.
6. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына сақтандыру және басқа да мiндеттi аударымдарды толық және уақтылы жинауды қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi Қазақстан
Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң
жергiлiктi жерлердегi органдарына Қазақстан Республикасының Зейнетақы
қорына сақтандыру жарналарының толық және уақтылы түсуiн қамтамасыз етуге,
кейiн еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау органдарына хабарлай отырып,
жәрдемдесетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 3 ақпандағы
N 143 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорының
1997 жылға арналған бюджетi
млн. теңгеде
1. Меншiк нысанына және қызмет түрiне қарамастан,
жұмыс берушiлердiң, кәсiпкерлiк қызметпен
айналысатын азаматтардың сақтандыру жарналарын
аударуы                                              102265,8
2. Жұмыс берушiлердiң мерзiмiнен бұрын зейнетақы
тағайындалуына байланысты және жеңiлдiктi
зейнетақымен қамсыздандыру мақсаттарына
аударатын қаражаты                                   210,0
3. Жұмыс берушiлер мен азаматтардан керi талап қою
тәртiбiмен өндiрiп алынатын қаражат                  1360
4. Төлемшiлердiң сақтандыру жарналары бойынша
берешектi өтеу есебiне және 1996 жылы балалы
отбасыларға төленген жәрдемақы үшiн жұмсалған
шығысты Зейнетақы қорына өтеу есебiне бюджеттен
түсетiн қаражат, барлығы                             62936,7
соның iшiнде:
сақтандыру жарналары бойынша                         60361,5
балалы отбасыларға жәрдемақы бойынша                 2575,2
5. Ақша қаражатының 1997 жылдың 1 қаңтарына
ауысатын қалдықтары                                  1016,1
6. Қазақстанның Халықтық банкiнен алынған несиелер      8000,0

Итого доходов                                           174441,6
РАСХОДЫ
в млн. тенге
1. Пенсии, выплачиваемые в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О пенсионном
обеспечении граждан в Республике Казахстан"             116873,5
в том числе:
трудовые пенсии                                         114228,2
социальные пенсии                                         2237,2
пенсии инвалидам из числа военнослужащих
срочной службы                                             408,1
из них:
выплаты надбавок к пенсиям в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О социальной
защите граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне"                                         3011,8
2. Погашение задолженности по выплате пенсий
и экологических надбавок к ним - всего                   31583,0
в том числе:
задолженность по выплате пенсий за 1996 год              26816,2
задолженность по выплате надбавок к пенсиям
за 1995-1996 годы в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О социальной защите
граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне"                                         4766,8
3. Расходы за услуги по выплате и доставке пенсий             890,7
4. Выплата пенсий, назначенных вследствие
трудового увечья или профессионального
заболевания гражданам, выехавшим на постоянное
место жительства за границу                                 39,0
5. Выплата пособий на погребение                              853,0
6. Выплата ежегодного разового пособия инвалидам
и участникам Великой Отечественной войны
в размере четырех месячных расчетных показателей
для исчисления социальных и иных выплат
в соответствии с Указом Президента
Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от
28 апреля 1995 г. N 2247 "О льготах и социальной
защите участников, инвалидов Великой
Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"             233,0
7. Списание пени в случае погашения основного
долга по страховым взносам в Пенсионный фонд             11887,8
8. Возврат суммы кредитов, полученных из Народного
Банка Казахстана                                         12081,6
Итого расходов                                          174441,6
Превышение доходов над расходами                            -

Кiрiстiң жиыны                                       174441,6
ШЫҒЫСТАР                             млн. теңгеде
1. "Қазақстан Республикасында азаматтарды
зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына сәйкес төленетiн зейнетақы    116873,5
соның iшiнде:
еңбек зейнетақысы                                    114228,2
әлеуметтiк зейнетақы                                 2237,2
мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң
қатарынан мүгедек болғандарға төленетiн зейнетақы    408,1
соның iшiнде:
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан  зардап шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес зейнетақыға үстеме                     3011,8
2. Зейнетақы және оған экологиялық үстеме төлеу
бойынша берешектi өтеу - барлығы                     31583,0
соның iшiнде:
1996 жылғы зейнетақы төлеу бойынша берешек           26816,2
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес, 1995-1996 жылдардағы зейнетақыға
үстеме төлеу бойынша берешек                         4766,8
3. Зейнетақы төлеу мен жеткiзiп беру бойынша
көрсетiлген қызметтер үшiн жұмсалған шығыстар        890,7
4. Шетелде тұрғылықты тұруға көшiп кеткен
азаматтарға жұмыста мертiгуi немесе кәсiптiк
сырқатқа ұшырауы салдарынан тағайындалған
зейнетақыны төлеу                                    39,0
5. Жерлеуге жәрдемақы төлеу                             853,0
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығына
сәйкес Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен
қатысушыларына әлеуметтiк және өзге төлемдердi
есептеу үшiн төрт айлық есептi көрсеткiш
мөлшерiнде жыл сайын бiр жолғы жәрдемақы төлеу       233,0
7. Зейнетақы қорына сақтандыру жарналары бойынша
негiзгi борышты өтеген жағдайда өсiмақыны
есептен шығару                                       11887,8
8. Қазақстанның Халықтық банкiсiнен алынған несие
сомасын қайтару                                      120081,6
Шығыстың жиыны:                                      174441,6
Кiрiстiң шығыстан асып түсуi: