О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 г. N 1094
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 1997 г. N 638. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 мая 2006 года N 449
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 1997 г. N 638 утратило силу постановлением Правительства РК от 24 мая 2006 года N  449 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 г. N 1094  P941094_ "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, о военных кафедрах при высших учебных заведениях и Перечня высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 40, ст. 439 ) следующие изменения и дополнения:
1. В Положении о военных кафедрах при высших учебных заведениях, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 5:
в абзаце втором после слов "и преподаватели" дополнить словами "а также ассистенты";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Штатно-должностные категории для офицерского состава военных кафедр устанавливаются Министерством обороны по согласованию с Министерством образования и культуры Республики Казахстан в соответствии со статусом вуза и количеством обучающихся на военной кафедре студентов (курсантов)";
абзац четвертый пункта 6 дополнить следующим предложением:
"Число ассистентов устанавливается в пределах 15 процентов от численности профессорско-преподавательского состава кафедры";
в пункте 15 цифры "10, 20, 40" заменить соответственно цифрами "20, 30, 50".
2. Перечень высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса, утвержденный указанным постановлением, изложить в следующей редакции:
"                       Университеты
Казахский государственный национальный университет имени
Аль-Фараби, г. Алматы
Казахский национальный технический университет, г. Алматы
Казахский государственный аграрный университет, г. Алматы
Казахский государственный медицинский университет имени
С.Д.Асфендиярова, г. Алматы
Казахский государственный юридический университет, г. Алматы
Акмолинский аграрный университет имени С.Сейфуллина
Карагандинский государственный технический университет
Павлодарский государственный университет имени С.Торайгырова
Южно-Казахстанский технический университет, г. Шымкент
Медицинские академии
Акмолинская государственная медицинская академия
Актюбинская государственная медицинская академия
Карагандинская государственная медицинская академия
Семипалатинская государственная медицинская академия
Институты
Жамбылский гидромелиоративно-строительный институт, г.Тараз
Карагандинский металлургический институт, г.Темиртау
Другие учебные заведения
Актюбинское высшее военное авиационное училище имени дважды
Героя Советского Союза Т.Я.Бегельдинова Министерства обороны
Республики Казахстан
Академия Гражданской авиации, г.Алматы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 23 сәуiр N 638. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.05.24. N 449 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Жоғары оқу орындарының студенттерiн (курсанттарын) запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлау туралы, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы Ережелердi және запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттердiң (курсанттардың) әскери даярлығы белгiленген жоғары оқу орындарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 40, 439-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Аталған қаулымен бекiтiлген Жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ережеге:
5-тармақта:
екiншi абзац "мен оқытушылары" деген сөздерден кейiн "сондай-ақ ассистенттерi" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери кафедралардың офицерлiк құрамы үшiн штаттық-лауазымдық санаттарды Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Бiлiм және мәдениет министрлiгiмен бiрлесе отырып, жоғары оқу орнының мәртебесiне және әскери кафедрада оқитын студенттердiң (курсанттардың) санына сәйкес белгiлейдi";
6-тармақтың төртiншi абзацы мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Ассистенттердiң саны кафедраның профессорлық-оқытушы құрамының адам санының 15 процентi шегiнде белгiленедi";
15-тармақтағы "10, 20, 40" сандары тиiсiнше "20, 30, 50" сандарымен ауыстырылсын.
2. Аталған қаулымен бекiтiлген Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттердiң (курсанттардың) әскери даярлығы белгiленген жоғары оқу орындарының тiзбесi мынадай редакцияда жазылсын:
"                     Университеттер
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық университетi, Алматы қаласы
Қазақ ұлттық техникалық университетi, Алматы қаласы
Қазақ мемлекеттiк аграрлық университетi, Алматы қаласы
С.Асфендияров атындағы Қазақ мемлекеттiк медициналық университетi, Алматы қаласы
Қазақ мемлекеттiк заң университетi, Алматы қаласы
С. Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университетi
Қарағанды мемлекеттiк техникалық университетi
С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк университетi
Оңтүстiк Қазақстан техникалық университетi, Шымкент қаласы
Медициналық академиялар
Ақмола мемлекеттiк медициналық академиясы
Ақтөбе мемлекеттiк медициналық академиясы
Қарағанды мемлекеттiк медициналық академиясы
Семей мемлекеттiк медициналық академиясы
Институттар
Жамбыл гидромелиорация-құрылыс институты, Тараз қаласы
Қарағанды металлургия институты, Темiртау қаласы
Басқа оқу орындары
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Кеңестер
Одағының екi мәрте Батыры Т.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиациялық училищесi
Азаматтық авиация академиясы, Алматы қаласы
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi