Об утверждении описания и порядка применения опознавательного знака и опознавательного флага таможенных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1997 г. N 932. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 723 (P030723)
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 20 июня 1995 г. N 2368 "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемые описание и порядок применения опознавательного знака и опознавательного флага таможенных органов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 1997 г. N 932
Описание и порядок
применения опознавательного знака
и опознавательного флага таможенных
органов Республики Казахстан
1. Опознавательный знак (эмблема) таможенных органов Республики Казахстан представляет собой 8-гранную золотую звезду, внутри которой изображен золотой шанырак на голубом фоне. Внутри звезды на золотом фоне над шаныраком - надпись белым шрифтом "Кеден" и под шаныраком - "Customs" (рисунок прилагается).
Опознавательный знак (эмблема) применяется на всех видах транспортных средств, находящихся в распоряжении таможенных органов Республики Казахстан, и размещается симметрично с обеих сторон.
Опознавательный знак используется в качестве отличительного знака (эмблемы) на форменной одежде таможенных органов Республики Казахстан. Отличительный знак носится на петлицах.
Размеры опознавательного знака определяются Председателем Государственного таможенного комитета Республики Казахстан.
2. Опознавательный флаг таможенных органов Республики Казахстан представляет собой полотнище, верхняя часть которого голубого цвета, а нижняя часть зеленого. Голубой цвет олицетворяет национальный флаг Республики Казахстан, зеленый цвет - общепринятый международный знак государственных границ. Соотношение голубого и зеленого цветов составляет пропорцию 50:50. В центре расположен белый круг, в котором находится золотая 8-гранная звезда, олицетворяющая нашу планету, и в ней - золотой шанырак с тонкой золотистой каймой. Внутри звезды, сверху на золотом фоне надпись "Кеден" и снизу - "Customs" белым шрифтом. Отношение ширины флага к его длине - 1:1,5 (рисунок прилагается).
Применяется на речных, морских судах, находящихся в распоряжении таможенных органов, и в учреждениях таможенных органов.

Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi мен айырым жалауының сипаттамасын және оны қолданудың тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 6 маусымдағы N 932. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 723 қаулысымен. ~P030723
"Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 маусымдағы N 2368 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi мен айырым жалауының сипаттамасы және оны қолданудың тәртiбi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 маусымдағы
N 932 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi мен айырым жалауының сипаттамасы және оны қолданудың тәртiбi
1. Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi (эмблемасы) - iшiнде көгiлдiр реңдегi алтын шаңырақ бейнеленген 8 қырлы алтын жұлдыз. Шаңырақтың үстiнде алтын реңдегi жұлдыздың iшiнде ақ әрiптермен "Кеден" деп және шаңырақтың астында "Customs" деп жазылған (суретi қоса берiлiп отыр).
Айырым белгiсi (эмблема) Қазақстан Республикасы кеден органдарының иелiгiндегi көлiк құралдарының барлық түрлерiнде қолданылатын және екi жағынан симметриялы орналастырылады.
Айырым белгiсi Қазақстан Республикасы кеден органдарының нысандық киiмдерiне ерекшелеу белгiсi (эмблемасы) ретiнде пайдаланылады. Ерекшелеу белгiсi iлгекпен тағылады.
Айырым белгiсiнiң өлшемiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетiнiң төрағасы айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы - жоғары бөлiгi көгiлдiр түстi, ал төменгi бөлiгi жасыл түстi кездеме. Көгiлдiр түс Қазақстан Республикасының ұлттық жалауын, жасыл түс мемлекеттiк шекаралардың жалпы қабылданған халықаралық белгiсiн бiлдiредi. Көгiлдiр және жасыл түстердiң арақатынасы 50:50. Тек ортасында бiздiң планетаны бiлдiретiн 8 қырлы алтын жұлдызы бар шеңбер, және онда - алтындалған жiңiшке жиектi шаңырақ орналасқан. Жұлдыздың iшiнде алтын реңде жоғарғы жақта ақ әрiптермен "Кеден" деп және төменгi жағында "Customs" деп жазылған. Жалау енiнiң оның ұзындығына қатынасы 1:1,5 (сурет қоса берiлiп отыр).
Кеден органдарының иелiгiндегi өзен, теңiз кемелерiнде және кеден органдары мекемелерiнде қолданылады.