О создании Специальной комиссии по формированию республиканского бюджета (расходной части) на 1998 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 1997 г. N 961. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 мая 2005 г. N 434 (P050434)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Специальную комиссию по формированию республиканского бюджета (расходной части) на 1998 год в следующем составе:
Мукашев Ж.Д.         - вице-Министр финансов Республики
Казахстан, председатель Комиссии
Ертлесова Ж.Д.       - вице-Министр финансов Республики
Казахстан, заместитель председателя
Комиссии
Мынбаев С.М.         - вице-Министр финансов Республики
Казахстан
Марченко Г.А.        - Председатель Национальной комиссии
Республики Казахстан по ценным
бумагам (по согласованию)
Утембаев Е.А.        - Председатель Агентства по
стратегическому планированию Республики
Казахстан (по согласованию)
Аханов С.А.          - Заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан (по
согласованию)
Дамитов К.К.         - вице-Министр экономики и торговли
Республики Казахстан
Зейнельгабдин А.Б.   - Директор Бюджетного департамента
Министерства финансов Республики
Казахстан
Котенко Н.Л.         - заведующая Отделом координации
подготовки правительственных решений
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
2. Утвердить Положение о Специальной комиссии по формированию
республиканского бюджета (расходной части) на 1998 год (прилагается).
3. Специальной комиссии по формированию республиканского
бюджета (расходной части) на 1998 год до 20 июня 1997 года
разработать и утвердить план-график работы Комиссии.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 1997 г. N 961
Положение
О Специальной комиссии по формированию
республиканского бюджета (расходной части)
на 1998 год
1. Специальная комиссия по формированию республиканского бюджета (расходной части) на 1998 год (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом, осуществляющим свою деятельность в соответствии с Конституцией, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основной целью деятельности Комиссии является содействие формированию эффективной структуры расходной части республиканского бюджета на 1998 год, отвечающей интересам общества, государства и современным международным стандартам.
3. Первоочередной задачей Комиссии является определение при формировании государственного и республиканского бюджетов верхних лимитов расходов по статьям, которых должны придерживаться министерства, государственные комитеты, иные центральные и местные исполнительные органы Республики Казахстан при подготовке своих бюджетных заявок.
Основными задачами Комиссии являются:

1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 12 маусымдағы N 961. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.06. N 434 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия мына құрамда құрылсын:
Мұқашев Ж.Ж.          - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi, Комиссия төрағасы
Ертiлесова Ж.Ж.       - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi, Комиссия төрағасының
орынбасары
Мыңбаев С.М.          - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi
Марченко Г.А.         - Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының
төрағасы (келiсiм бойынша)
Өтембаев Е.Ә.         - Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау жөнiндегi агенттiгiнiң
төрағасы (келiсiм бойынша)
Ақанов С.А.           - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
төрағасының орынбасары (келiсiм
бойынша)
Дәмитов К.К.          - Қазақстан Республикасының Экономика
және сауда вице-министрi
Зейнелғабдин А.Б.     - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Бюджеттiк департаментiнiң
директоры
Котенко Н.Л.          - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Үкiмет
шешiмдерiн әзiрлеудi үйлестiру
бөлiмiнiң меңгерушiсi
2. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
3. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия 1997 жылдың 20 маусымына дейiн Комиссияның жоспар-кестесiн әзiрлеп, бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 маусымдағы
N 961 қаулысымен
бекiтiлген
1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс
бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттi (шығыс бөлiгiн) қалыптастыру жөнiндегi арнаулы комиссия (бұдан әрi - Комиссия) өз қызметiн Конституцияға, заңдарға, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асыратын консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Комиссия қызметiнiң негiзгi мақсаты қоғамның, мемлекеттiң мүдделерiне және қазiргi заманғы халықаралық стандарттарға жауап беретiн 1998 жылға арналған республикалық бюджеттiң шығыс бөлiгiнiң тиiмдi құрылымын қалыптастыруға жәрдемдесу болып табылады.
3. Комиссияның бiрiншi кезектегi мiндетi мемлекеттiк және республикалық бюджеттi қалыптастыру кезiнде Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдар өз бюджеттiк өтiнiмдерiн әзiрлеу кезiнде ұстануға тиiстi баптар бойынша шығыстардың жоғарғы лимиттерiн айқындау болып табылады.
Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:

анализ эффективности исполнения расходной части республиканского бюджета за 1996 и 1997 годы;
рассмотрение и утверждение методики определения верхних лимитов расходов по статьям государственного и республиканского бюджетов на 1998 год, представленной Министерством финансов Республики Казахстан;
формирование верхних лимитов расходов по укрупненным статьям государственного бюджета на 1998 год на основании предложений, представленных Министерством финансов Республики Казахстан, с учетом прогноза доходов и допустимого уровня финансирования дефицита;
рассмотрение рекомендаций, представленных членами Комиссии или заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными и местными исполнительными органами Республики Казахстан, относительно переноса программ из республиканского бюджета в местные бюджеты и из местных бюджетов в республиканский;
участие в определении укрупненных параметров местных бюджетов на 1998 год.
4. Комиссия полномочна:
запрашивать необходимую информацию от министерств, государственных комитетов, иных центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства, местных органов управления, других государственных органов по вопросам, входящим в ее компетенцию;
давать рекомендации Министерству финансов Республики Казахстан при подготовке более детального распределения расходов по министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам в пределах, установленных Комиссией в отношении верхних лимитов расходов;
участвовать в разрешении любых серьезных разногласий, которые могут возникнуть между Министерством финансов Республики Казахстан и другими министерствами и ведомствами по вопросам внесения изменений в их бюджетные заявки;
созывать в установленном порядке по вопросам, входящим в ее компетенцию, совещания, проводить другие мероприятия;
взаимодействовать по вопросах своей деятельности с Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан, центральными и местными органами государственного управления, научными коллективами, учеными, специалистами, соответствующими международными организациями.
5. Работа Комиссии строится планово. Разработанные Комиссией материалы представляются в Министерство финансов Республики Казахстан и в установленном порядке могут быть внесены на рассмотрение Правительства Республики Казахстан.
6. Решения принимаются Комиссией простым большинством голосов от общего состава членов Комиссии. Решения оформляются протоколом.

1996 және 1997 жылдардағы республикалық бюджеттiң шығыс бөлiгiнiң атқарылуының тиiмдiлiгiне талдау жасау;
1998 жылға арналған мемлекеттiк және республикалық бюджеттiң баптары бойынша шығыстардың жоғарғы лимиттерiн айқындаудың Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ұсынған әдiстемесiн қарау және бекiту;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi берген ұсыныстардың негiзiнде, кiрiстер болжамын және тапшылықты қаржыландырудың жол берiлетiн деңгейiн есепке ала отырып, 1998 жылға арналған мемлекеттiк бюджеттiң iрiлендiрiлген баптары бойынша шығыстардың жоғарғы лимиттерiн қалыптастыру;
Комиссия мүшелерiнiң немесе Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерiнiң және өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының бағдарламаларды республикалық бюджеттен жергiлiктi бюджеттерге және жергiлiктi бюджеттерден республикалық бюджетке көшiруге қатысты ұсынымдарын қарау;
1998 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң iрiлендiрiлген параметрлерiн белгiлеуге қатысу.
4. Комиссияның:
министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, Үкiметтiң құрамына кiрмейтiн өзге орталық атқарушы органдардан, жергiлiктi басқару органдарынан, басқа да мемлекеттiк органдардан өз құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша қажеттi ақпаратты сұратуға;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне шығыстарды министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, өзге атқарушы органдар бойынша Комиссия белгiлеген шығыстардың жоғарғы лимиттерiнiң шегiнде неғұрлым егжей-тегжейлi әзiрлеуi кезiнде ұсынымдар беруге;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң және басқа министрлiктер мен ведомстволардың арасында олардың бюджеттiк өтiнiмдерiне өзгерiстер енгiзу мәселелерi бойынша туындауы мүмкiн кез келген елеулi келiспеушiлiктердi шешуге қатысады;
өз құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша белгiленген тәртiппен кеңестер шақыруға, басқа шаралар жүргiзуге;
өз қызметiнiң мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiмен, мемлекеттiк басқарудың орталық және жергiлiктi органдарымен, ғылыми ұжымдармен, ғалымдармен, мамандармен, тиiстi халықаралық ұйымдармен, өзара бiрлескен iс-қимыл жасауға өкiлеттiгi бар.
5. Комиссияның жұмысы жоспарлы құрылады. Комиссия әзiрлеген материалдар Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынылады және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзiлуi мүмкiн.
6. Комиссия шешiмдердi Комиссия мүшелерi жалпы құрамының көпшiлiк даусымен қабылдайды. Шешiмдер хаттамамен ресiмделедi.