О мерах по дальнейшему развитию города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1997 г. N 1249
В связи с переносом столицы Республики Казахстан в город Акмолу и сохранением статуса города Алматы как научного, культурного, финансового и производственного центра Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству юстиции совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и акимом города Алматы в срок до 1 сентября 1997 года подготовить и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О статусе города Алматы".
2. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок рассмотреть предложения акима города Алматы по сбалансированию доходной и расходной частей его бюджета в связи с передислокацией столицы в город Акмолу и внести согласованный проект решения в Правительство Республики Казахстан.
3. Акиму города Алматы совместно с Департаментом управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан, Агентством строительства и архитектурно-градостроительного контроля Министерства экономики и торговли Республики Казахстан с участием Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) в срок до 1 сентября т.г. внести предложения об объектах, относящихся к коммунальной собственности, с созданием в последующем залогового фонда недвижимости и механизма кредитования городских программ.
4. Министерству экономики и торговли, Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан выделять средства соответственно из фондов поддержки предпринимательства и занятости, обеспечивающие создание новых рабочих мест в сфере малого бизнеса для снижения уровня безработицы вследствие переноса столицы в город Акмолу.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на отделы координации работы регионов и координации подготовки правительственных решений Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Алматы қаласын одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 11 тамыздағы N 1249
Қазақстан Республикасы астанасының Ақмола қаласына көшiрiлуiне және Алматы қаласын ғылыми, мәдени, қаржы және өндiрiс орталығы ретiндегi мәртебесiн сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қаржы министрлiгiмен және Алматы қаласының әкiмiмен бiрлесе отырып 1997 жылдың 1 қыркүйегiне дейiн мерзiмде "Алматы қаласының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң қарауына енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Алматы қаласы әкiмiнiң астананың Ақмола қаласына көшiрiлуiне байланысты бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiн теңгеру жөнiндегi ұсынысын қарасын және келiсiлген жоба шешiмiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
3. Алматы қаласының әкiмi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментiмен, Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлiгiнiң құрылыс және сәулет-қала құрылысын бақылау агенттiгiмен бiрлесе отырып Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қатысуымен (келiсiм бойынша) үстiмiздегi жылдың 1 қыркүйегiне дейiн мерзiмде кейiн жылжымайтын мүлiктiң кепiлдiк қорын және қалалық бағдарламаларды несиелендiру тетiгiн құрумен коммуналдық меншiкке жататын объектiлер туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi шағын кәсiпкерлiктi қолдау және жұмыспен қамту қорларынан астананың Ақмола қаласына көшiрiлуi салдарынан жұмыссыздық деңгейiн төмендету үшiн шағын кәсiпкерлiк саласында жаңа жұмыс орнын құруды қамтамасыз етуге тиiсiнше қаражат бөлсiн.
5. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң аймақтардың жұмысын үйлестiру және Үкiмет шешiмiн әзiрлеудi үйлестiру бөлiмдерiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi