Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1997 г. N 1466
В целях организационно-структурного совершенствования Министерства финансов Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Придать Департаменту казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство) статус юридического лица.
2. Пункт 2 утратил силу постановлением Правительства РК от 9
октября 1998 г. N 1028. P981028_
3. Ликвидировать государственный Бюджетный банк Республики Казахстан с передачей его отдельных функций, полномочий по управлению имуществом и делами Казначейству.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
до 31 декабря 1997 года в установленном законодательством порядке провести ликвидацию государственного Бюджетного банка Республики Казахстан и с 1 января 1998 года осуществлять выдачу наличных денег бюджетным организациям через банки второго уровня;
до 1 декабря 1997 года разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан порядок централизованного ведения валютных операций бюджетных организаций через валютные счета Казначейства в Национальном Банке Республики Казахстан.
5. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан выдать Департаменту Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить выделение каналов связи Казначейству и его территориальным органам в гг.Алматы, Акмоле и областных центрах.
7. (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 21 сентября 1999 г. N 1433 P991433_ )
8. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1996 г. N 167 P960167_ "О создании государственного Бюджетного банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 7, ст.42);
постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1997 г. N 1349 P971349_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 30 қазандағы N 1466.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiн ұйымдастыру-құрылымдық жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментiне (бұдан әрi - Қазынашылық) заңды тұлға мәртебесi берiлсiн.
2. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.10.09. N 1028 қаулысымен.
3. Оның жекелеген функцияларын, мүлiк пен iстi басқару жөнiндегi өкiлеттiгiн Қазынашылыққа беру арқылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкi таратылсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1997 жылдың 31 желтоқсанына дейiн заңдарда белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкiн таратуды жүргiзсiн және 1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап бюджеттiк мекемелерге қолма-қол ақша берудi екiншi деңгейдегi банктер арқылы жүзеге асырсын;
1997 жылдың 1 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде Қазынашылық валюталық шоттары арқылы бюджеттiк мекемелердiң валюталық операцияларын орталықтандырылған жүргiзудiң тәртiбiн әзiрлесiн және оны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментiне банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға лицензия беру ұсынылсын.
6. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазынашылық пен оның Алматы, Ақмола қалаларындағы және облыс орталықтарындағы аумақтық органдарына байланыс арналарын бөлудi қамтамасыз етсiн.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.21. N 1433 қаулысымен.
8. Мыналардың:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 ақпандағы N 167 P960167_ қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 7, 42-құжат);
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 18 қыркүйектегi N 1349 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
9. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрi А.С.Павловқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 қазандағы
N 1466 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi туралы ЕРЕЖЕ
Ескерту. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.10.09. N 1028 қаулысымен.