О консервации горно-перерабатывающего комплекса акционерной компании "Каскор"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 1998 г. N 113. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 16 февраля 1998 г. N 113 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях осуществления мер по консервации горно-перерабатывающего комплекса акционерной компании "Каскор" из-за экономической нецелесообразности возобновления работ по добыче и переработке урановой руды Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение акционерной компании "Каскор" о прекращении добычи и переработки урановой руды на месторождениях Меловое и Токмак.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан с участием заинтересованных министерств и ведомств создать рабочую комиссию, которая должна осуществить в 1998 году:
передачу карьеров отрабатывающих месторождений в единый Государственный фонд недр Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном порядке;
подготовку карьеров N 3 и 5 к режиму консервации в соответствии с Инструкцией о порядке ликвидации и консервации предприятий по добыче и переработке полезных ископаемых;
паспортизацию всех техногенных минеральных образований отходов горного, обогатительного, химико-металлургического и других видов производств в соответствии с Инструкцией по ведению Кадастра отходов добычи и переработки минерального сырья и захоронения отходов Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства по согласованию с Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан принять занимаемые горными выработками земли без дополнительной рекультивации.
4. Акиму Мангыстауской области совместно с Министерством экологии и природных ресурсов и Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в трехмесячный срок внести предложения по созданию полигонов для захоронения (хранения) токсичных и радиоактивных отходов на территории внутренних отвалов выводимых карьеров.
5. Министерству энергетики, индустрии и торговли совместно с Министерством финансов и Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в месячный срок определить размер необходимых средств на проведение мероприятий по консервации объектов акционерной компании "Каскор" на весь период консервации с разбивкой по годам и перечням затрат.

"Каскор" акционерлiк компаниясының тау-кен қайта өңдеу кешенiн консервациялау туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 16 ақпандағы N 113 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381 Қаулысымен.
Уран рудасын өндiру және қайта өңдеу жөнiндегi жұмыстарды қайта бастаудың экономикалық орынсыздығынан "Каскор" акционерлiк компаниясының тау-кен-қайта өңдеу кешенiн консервациялау жөнiндегi шараларды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Каскор" акционерлiк компаниясының Меловое және Тоқмақ кен орындарында уран рудасын өндiрудi және қайта өңдеудi тоқтату туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың қатысуымен 1998 жылы:
жұмыс iстеген кен орындарының карьерлерiн белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлiгiнiң бiрыңғай Мемлекеттiк жер қойнауын қорына берудi;
Пайдалы қазбаларды өндiру және қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындарды таратудың және консервацияның тәртiбi туралы нұсқаулыққа сәйкес N 3 және 5 карьерлердi консервациялау режимiне дайындауды;
өндiрiстiң тау-кен, байыту, химиялық-металлургиялық және басқа да түрлерi қалдықтарының барлық техногендiк минералдық түрлерiн Қазақстан Республикасының минералдық шикiзаттарды өндiру және қайта өңдеу қалдықтарын және қалдықтарды көмудiң кадастрын жүргiзу жөнiндегi нұсқаулыққа сәйкес төлқұжаттандыруды жүзеге асыруы тиiс жұмыс комиссиясын құрсын.
3. Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлiгiмен келiсiм бойынша тау-кен өндiрiлген жерлердi қосымша рекультивациялаусыз қабылдасын.
4. Маңғыстау облысының әкiмi Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлiгiмен және Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп, үш айлық мерзiм iшiнде, тоқтатылған карьерлердiң iшкi ұңғыларының аумағында уытты және радиоактивтi қалдықтарды көму (сақтау) үшiн полигондар құру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
5. Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Экология және табиғи ресурстар министрлiгiмен бiрлесiп, бiр айлық мерзiм iшiнде, жылдар және шығындардың тiзбелерi бойынша бөлу арқылы консервациялаудың бүкiл кезеңiне арналған "Каскор" акционерлiк компаниясының объектiлерiн консервациялау жөнiндегi шараларды жүргiзуге арналған қажеттi қаражаттың мөлшерiн айқындасын.

6. Согласиться с предложением акционерной компании "Каскор" о реализации основных средств, в том числе горнодобывающего оборудования, вспомогательных механизмов и другого оборудования, в счет погашения затрат на консервацию объектов.
7. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в месячный срок комиссионно определить перечень оборудования и материалов, подлежащих реализации.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

6. "Каскор" акционерлiк компаниясының негiзгi қаражатты, оның iшiнде тау-кен өндiрушi жабдықтарды, көмекшi тетiктердi және басқа да жабдықтарды объектiлердi консервациялауға арналған шығындарды өтеудiң есебiне сату туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
7. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi бiр айлық мерзiм iшiнде комиссиялық түрде сатуға жататын жабдықтар мен материалдардың тiзбесiн айқындасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi