О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 г. N 119. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 августа 1999 г. N 1108 ~P991108
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 г. № 3834 U983834_ "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы (далее - План).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить безусловную реализацию мероприятий, определенных Планом, и ежеквартально, не позднее 5-го числа месяца следующего за отчетным кварталом, представлять Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию информацию по их выполнению.
3. Установить, что центральные и местные исполнительные органы, являющиеся ответственными исполнителями, могут вносить предложения об изменениях и дополнениях в План Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию 2 раза в год до 5 января и 5 июля по согласованию с Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию, при необходимости, вносить в Правительство Республики Казахстан проекты соответствующих решений до 25 января и 25 июля ежегодно.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 февраля 1999 г. N 86 P990086_ .
4. (Пункты 4 и 5 исключены - постановлением Правительства РК от 5
февраля 1999 г. N 86
P990086_
)
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на
Агентство Республики Казахстан по экономическому планированию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 1998 г. N 119
План мероприятий по реализации Программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
Сноска. План мероприятий - в редакции постановления Правительства
РК от 5 февраля 1999 г. N 86
P990086_
.
1998 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: Снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит и устойчивый курс тенге
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998-2000 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 19 ақпан N 119. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.08.06. N 1108 қаулысымен. ~P991108
"Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 U983834_ Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998-2000 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың басшылары Жоспарда белгiленген шараларды сөзсiз iске асыруды қамтамасыз етсiн және тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiне олардың орындалуы жөнiнде ақпарат ұсынсын.
3. Жауапты атқарушылар болып табылатын орталық және жергiлiктi атқарушы органдар Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiне жылына 2 рет 5 қаңтарға және 5 шiлдеге дейiн Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі
агенттік Жоспарға өзгерiстер мен толықтырулар туралы ұсыныс енгiзе алады
деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi
агенттiгi, қажет болған жағдайда, жыл сайын 25 қаңтарға және 25
шiлдеге дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне тиiстi шешiмдердiң
жобаларын енгiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.02.05. N 86 қаулысымен.
P990086_
4.
5.
ЕСКЕРТУ. 4,5-тармақтар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 1999.02.05.
N 86 қаулысымен.
P990086_
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Экономикалық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiне жүктелсiн.
ЕСКЕРТУ. Мәтініндегі сөздер ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 1999.02.05.
N 86 қаулысымен.
P990086_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 5 ақпандағы
N 86 қаулысына
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.02.05. N 86
қаулысымен.
P990086_
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 19 ақпандағы
N 119 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған
іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
1998 жыл
3-басымдық. Экономикалық өсу
3.1 Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсат: Орташа жылдық инфляция деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджеттік тапшылықты және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
__________________________________________________________________________
|        Іс-шара             |  Аяқталу нысаны  |  Атқарылуына  |Орындалу
|                            |                  |   жауаптылар  |мерзімі
|____________________________|__________________|_______________|_________|

|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики                |
|___________________________________________________________________________|
|- Укрепление независимости Национального Банка                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.1. Уточнить функции  | Проект Закона о |Нацбанк, Минфин,|III квартал |
|и усилить ответственность  |внесении измене- |АСПиР, Минюст   |            |
|Национального Банка за     |ний и дополнений |                |            |
|проведение денежно-кредит- |в Указ Президента|                |            |
|ной политики               |РК, имеющего силу|                |            |
|                           |Закона "О Нацио- |                |            |
|                           |нальном Банке РК"|                |            |
|                           |от 30 марта      |                |            |
|                           |1995 года        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной        |
|политики                                                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.2. Совершенствовать  |Проекты законов  |Минфин, Нацбанк |Ежегодно с  |
|нормативную и правовую базу|о внесении       |                |планами     |
|по регулированию операций с|изменений и      |                |законопро-  |
|государственными ценными   |дополнений в     |                |ектных работ|
|бумагами с целью расширения|действующие      |                |Правительст-|
|круга участников рынка     |законодательные  |                |ва РК       |
|государственных ценных     |акты,            |                |            |
|бумаг, повышения эффектив- |постановления    |                |            |
|ности функционирования     |Правительства,   |                |            |
|и прозрачности вторичного  |нормативные      |                |            |
|рынка                      |правовые акты    |                |            |
|                           |Нацбанка         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.3. Перейти от регули-|      Отчет      |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|рования денежной массы     |                 |                |составе     |
|эмиссиями краткосрочных нот|                 |                |отчета      |
|Нацбанка к регулированию   |                 |                |Президенту  |
|посредством операций на    |                 |                |Республики  |
|открытом рынке             |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           1                |        2         |       3       |    4    |
|____________________________|__________________|_______________|_________|
|                   3.1.1 Ақша-несие саясатын қатайту
|__________________________________________________________________________
|Ұлттық Банктің тәуелсіздігін нығайту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.1. Ұлттық Банктің ақша-  |"Қазақстан Респуб.|Ұлттық Банк,   |ІІІ
|несие саясатын жүргізудегі     |ликасының Ұлттық  |Қаржымині,     |тоқсан
|функциясын нақтылау және жауап.|Банкі туралы"     |Стратегиялық   |
|кершілігін күшейту             |Қазақстан Респуб. |жоспарлау және |
|                               |ликасы Президенті.|реформалар     |
|                               |нің 1995 жылғы 30 |жөніндегі      |
|                               |наурыздағы заң    |агенттік,      |
|                               |күші бар Жарлығына|Әділетмині     |
|                               |өзгерістер мен    |               |
|                               |толықтырулар енгі.|               |
|                               |зу туралы Заңның  |               |
|                               |жобасы            |               |
|_______________________________|__________________|_______________|_______
|. Ақша-несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту     |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.2. Мемлекеттік бағалы қа.|Қолданылып жүрген |Қаржымині,  |Жыл сайын
|ғаздар нарығына қатысушылардың |заң актілеріне    |Ұлттық Банк |Қазақстан
|шеңберін кеңейту, қайталама    |өзгерістер мен то.|            |Республи.
|рыноктың тиімді жұмыс істеуі   |лықтырулар енгізу |            |касы Үкі.
|мен ашықтығын арттыру мақсатын.|туралы заңдарының |            |метінің
|да мемлекеттік бағалы қағаздар.|жобалары, Үкімет. |            |заң жоба
|мен жүргізілетін операцияларды |тің қаулысы, Ұлт. |            |лары жұ.
|реттеу жөніндегі нормативтік   |тық Банктің норма.|            |мыстары.
|және құқықтық базаны жетілдіру |тивтік құқықтық   |            |ның жос.
|                               |актілері          |            |парлары.
|                               |                  |            |мен
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.3. Ақша массасын Ұлттық  |Есеп              |Ұлттық Банк |
|Банктің қысқа мерзімді ноттары.|                  |            |Қазақстан
|ның эмиссиясымен реттеуден ашық|                  |            |Республи.
|рыноктағы операциялар арқылы   |                  |            |касының
|реттеуге көшу                  |                  |            |Президент
|                               |                  |            |іне жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есептің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.4. Предоставлять     |      Отчет      |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|кредиты банкам только для  |                 |                |составе     |
|удовлетворения потребностей|                 |                |отчета      |
|в краткосрочной ликвидности|                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.5. Эмитировать       |Приказ Министра  |    Минфин      |Ежегодно,   |
|государственные ценные     |финансов         |                |исходя из   |
|бумаги с более длительными |                 |                |ситуации на |
|сроками обращения          |                 |                |рынках      |
|                           |                 |                |ссудного    |
|                           |                 |                |капитала    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.6. Разработать и     |Постановление    |Нацбанк,        |III квартал |
|принять нормативные        |Правления        |НКЦБ            |            |
|правовые акты по           |Нацбанка         |                |            |
|развитию вексельного       |                 |                |            |
|обращения                  |                 |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление аналитических и прогнозных функций Национального Банка          |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.7. Обеспечить        |   Отчет         |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|методическое руководство   |                 |                |составе     |
|внедрением в банках        |                 |                |отчета
|автоматизированной системы |                 |                |Президенту  |
|бухгалтерского учета по    |                 |                |Республики  |
|новому плану счетов        |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.8. Совершенствовать  |   Отчет         |   Нацбанк      |Ежегодно в  |
|методику анализа и         |                 |                |составе     |
|прогнозирования состояния  |                 |                |отчета      |
|на денежном рынке          |                 |                |Президенту  |
|Казахстана в условиях      |                 |                |Республики  |
|открытой экономики         |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.4. Банктерге несиелерді  |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|тек қысқа мерзімді өтімділікке |                  |            |Республи.|
|сұранысты қанағаттандыру үшін  |                  |            |касының  |
|ғана беру                      |                  |            |Президент|
|                               |                  |            |.іне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.5. Айналым мерзімдері    |Қаржы министрінің |Қаржымині   |Жыл сайын|
|неғұрлым ұзақ мемлекеттік баға.|бұйрығы           |            |рыноктағы|
|лы қағаздарды эмиссиялау       |                  |            |қарыз ка.|
|                               |                  |            |питалының|
|                               |                  |            |жағдайына|
|                               |                  |            |қарай    |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.6. Вексельдік айналымды  |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк,|ІІІ     |
|дамыту жөніндегі нормативтік   |Басқармасының     |БҚҰҚ        |тоқсан   |
|құқықтық актілерді әзірлеу     |қаулысы           |            |         |
|және қабылдау                  |                  |            |         |
|__________________________________________________________________________
|. Ұлттық Банктің талдамалық және болжау функцияларын күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.7. Шоттардың жаңа жоспары|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|бойынша банктерде бухгалтерлік |                  |            |Республи.|
|есептің автоматтандырылған жү. |                  |            |касының  |
|йесін енгізуге әдістемелік     |                  |            |Прези.   |
|басшылықты қамтамасыз ету      |                  |            |дентіне  |
|                               |                  |            |жыл сай. |
|                               |                  |            |ынғы құ. |
|                               |                  |            |рамында  |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.8. Ашық экономика жағдай.|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|ында Қазақстанның рыногындағы  |                  |            |Республи.|
|жағдайды талдау мен болжаудың  |                  |            |касының  |
|әдістемесін жетілдіру          |                  |            |Президен
|                               |                  |            |тіне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.9. Расширить         |   Отчет         |   Нацбанк      |Ежегодно в  |
|сотрудничество             |                 |                |составе     |
|Национального Банка        |                 |                |отчета      |
|Казахстана с Центральными  |                 |                |Президенту  |
|банками зарубежных стран   |                 |                |Республики  |
|и международными           |                 |                |Казахстан   |
|аналитическими центрами в  |                 |                |            |
|области обмена информацией,|                 |                |
|анализа и прогнозирования  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2. Развитие финансовых институтов и углубление финансовых рынков       |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы          |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.1. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк         |Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |                |            |
|банковской системы,        |                 |                |            |
|включая платежную          |                 |                |            |
|систему                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.2. Совершенствовать  |Нормативные      |Минфин, Минтруд-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |соцзащиты, НПА, |            |
|пенсионной системы         |                 |Нацбанк, НКЦБ   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.3. Совершенствовать  |Нормативные      |НКЦБ            |Постоянно   |
|нормативную базу, по       |правовые акты    |                |            |
|регулированию рынка        |                 |                |            |
|ценных бумаг               |                 |                |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Укрепление банковской системы                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.4. Осуществлять отбор|Отчет            |Минфин          |Ежегодно    |
|банков-агентов по          |                 |                |            |
|государственным программам |                 |                |            |
|на основе открытого        |                 |                |            |
|тендера                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.5. Увеличить 25-про- |Проект Закона    |Нацбанк         | IV квартал |
|центный лимит на совокупную|"О внесении изме-|                |
|долю иностранного участия  |нений в Закон "О |                |
|в капитале банковского     |банках и банковс-|                |            |
|сектора до 50-ти процентов |кой системе"     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.9. Қазақстан Ұлттық      |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|Банкінің ақпарат алмасу, талдау|                  |            |Республи.|
|және болжау саласында шетелдер.|                  |            |касының  |
|дің орталық банктерімен және   |                  |            |Президен.|
|халықаралық талдау орталықтары.|                  |            |тіне жыл |
|мен ынтымақтастығын кеңейту    |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|         3.1.2. Қаржы институттарын дамыту және қаржы рыноктарын
тереңдету
|__________________________________________________________________________
|.Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.1. Төлем жүйесін қоса ал.|Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|ғанда, банк жүйесін құқықтық   |құқықтық актілер  |               |
|реттеуді жетілдіру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.2. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Қаржымині, Ең. |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |бекәлеуметмині,|
|                               |                  |ҰЗА, Ұлттық    |
|                               |                  |Банк, БҚҰК     |
|_______________________________|__________________|_______________|_______
|3.1.2.3. Бағалы қағаздар рыно. |Нормативтік       |БҚҰК           |Ұдайы
|гын реттеу жөніндегі норматив. |құқықтық актілер  |               |
|тік базаны жетілдіру           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|.Банк жүйесін нығайту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.4. Ашық тендердің негі.  |Есеп              |Қаржымині   |Жыл сайын|
|зінде мемлекеттік бағдарламалар|                  |            |         |
|жөніндегі агент-банктерді ірік.|                  |            |         |
|теуді жүзеге асыру             |                  |            |         |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.5. Банк секторының капи. |"Банктер және банк|Ұлттық Банк    |IV
|талына шетелдік қатысудың жиын.|жүйелі туралы"    |               |тоқсан
|тық үлесіне 25 проценттік      |заңға өзгерістер  |               |
|лимитті 50 процентке дейін     |енгізу туралы"    |               |
|арттыру                        |Заңның жобасы     |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.6. Способствовать    |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|развитию межбанковского    |                 |                |составе     |
|денежного рынка            |                 |                |отчета      |
|                           |                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.7. Завершить переход |                 |                |            |
|банков второго уровня      |                 |                |            |
|на международные стандарты:|                 |                |            |
|для банков 1-й группы      |Отчет            |Нацбанк         |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.8. Преобразовать     |Постановление    |Минфин, Нацбанк |ІІ квартал  |
|Реабилитационный Банк в    |Правительства    |                |            |
|Реабилитационный Фонд      |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие небанковских финансовых институтов                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.9. Совершенствовать  |Нормативные      |НКЦБ            |IV квартал  |
|нормативную базу, по       |правовые акты    |                |            |
|регулированию деятельности |                 |                |            |
|фондовых бирж              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.10. Совершенствовать |Нормативные      |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|нормативную базу, по регу- |правовые акты    |                |            |
|лированию деятельности     |                 |                |            |
|негосударственных пенсион- |                 |                |            |
|ных фондов                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.11. Совершенствовать |Нормативные      |  Нацбанк       |IV квартал  |
|нормативную базу, по регу- |правовые акты    |                |            |
|лированию деятельности     |                 |                |            |
|обменных пунктов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.2.6. Банкаралық ақша рыно. |Есеп              |Ұлттық Банк | Қазақстан
|гының дамуына жағдай тудыру    |                  |            |Республи.|
|                               |                  |            |касының  |
|                               |                  |            |Президен.|
|                               |                  |            |тіне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.7. Екінші деңгейдегі     |Есеп              |Ұлттық Банк    |IV
|банктердің халықаралық стан.   |                  |               |тоқсан
|дарттарға көшірілуін аяқтау    |                  |               |
|1-топтағы банктер үшін         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.8. Медетші Банкін Медетші|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,    |ІІ
|Қоры етіп қайта құру           |ликасы Үкіметінің |Ұлттық Банк   |тоқсан|
|                               |қаулысы           |              |
|__________________________________________________________________________
|* Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.9. Қор биржаларының қыз. |Нормативтік       |БҚҰК           |IV
|метін реттеу жөніндегі норма.  |құқықтық актілер  |               |тоқсан
|тивтік базаны жетілдіру        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.10. Мемлекеттік емес зей.|Нормативтік       |Еңбекәлеумет. |IV
|нетақы қорларының қызметін     |құқықтық актілер  |мині          |тоқсаны
|реттеу жөніндегі нормативтік   |                  |              |
|базаны жетілдіру               |                  |              |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.11. Айырбастау пункттері.|Нормативтік       |Ұлттық Банк   |IV
|нің қызметін реттеу жөніндегі  |құқықтық актілер  |              |тоқсаны
|нормативтік базаны жетілдіру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и неинфляционное|
|          финансирование бюджетного дефицита                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Реформа налогового администрирования
|
|___________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Модернизировать   |Приказ           |Минфин          |ІІ квартал  |
|налоговую службу на област-|                 |                |            |
|ном уровне по функциональ- |                 |                |            |
|ному принципу              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|3.1.3.2. Рационализировать |Приказ           |Минфин          |I квартал   |
|формы налоговых деклараций |                 |                |            |
|и упростить процедуры их   |                 |                |
|приема                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.3. Проводить в СМИ   |Приказ           |Минфин          |За два меся-|
|кампанию по разъяснению    |                 |                |ца перед    |
|налогоплательщикам         |                 |                |окончатель- |
|налогового и таможенного   |                 |                |ным сроком
|законодательства           |                 |                |заполнения  |
|                           |                 |                |деклараций  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр-регионы"         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.4.  Определить в     |Проект Закона    |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|законодательном порядке    |                 |во по стратеги- |            |
|взаимоотношения между      |                 |ческому планиро-|            |
|хозяйствующими субъектами  |                 |ванию и реформам|            |
|государственного сектора и |                 |(по согласова-  |            |
|государственным бюджетом   |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рационализация государственных расходов и переход на программный метод   |
|формирования расходной части бюджета                                       |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.3. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет тапшылығын
|          инфляциялық емес қаржыландыру
|__________________________________________________________________________
|Салықтық әкімшіліктендіру реформасы
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Салық қызметін функ.  |Бұйрық            |Қаржымині    |ІІ
|ционалдық принцип бойынша об.  |                  |             |тоқсан |
|лыстық деңгейде жетілдіру      |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.2. Салық декларациясының |Бұйрық            |Қаржымині    |І
|нысандарын ұтымды ету және     |                  |             |тоқсан |
|оларды қабылдау рәсімін        |                  |             |
|оңайландыру                    |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.3. БАҚ-да салық төлеуші. |Бұйрық            |Қаржымині    |Жыл
|лерге салық және кеден заңдарын|                  |             |сайын
|түсіндіру бойынша науқан жүргі.|                  |             |деклара.
|зу                             |                  |             |цияны
|                               |                  |             |толтыру.
|                               |                  |             |дың ақыр.
|                               |                  |             |ғы мер.
|                               |                  |             |зімінің
|                               |                  |             |алдындағы
|                               |                  |             |екі айда
|__________________________________________________________________________
|"Орталық-аймақтардың" өзара қарым-қатынастарында бюджеттік реформа
|                      жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.4. Мемлекеттік сектордың |Заң жобасы        |Қаржымині,     |IV
|шаруашылық жүргізуші субъекті. |                  |Стратегиялық   |тоқсан
|лері мен мемлекеттік бюджеттің |                  |жоспарлау және |
|арасындағы өзара қарым-қатынас.|                  |реформалар     |
|тарды заң тәртібімен айқындау  |                  |жөніндегі аген.|
|                               |                  |ттік (келісім  |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік шығыстарды ұтымды ету және бюджеттің шығыс бөлігін құрудың
|  бағдарламалық әдісіне көшу
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.5. Внести изменения  |Проект Закона    |Минфин, Агентст-|ІІІ квартал |
|и дополнения в Закон о     |                 |во по стратеги- |            |
|бюджетной системе          |                 |ческому планиро-|            |
|                           |                 |ванию и реформам|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.6. Внедрить механизмы|Постановление    |Минфин          |II квартал  |
|проведения государственных |Правительства    |                |            |
|закупок на конкурсной      |Республики       |                |            |
|основе                     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.7. Официально        |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|утвердить черту бедности   |Правительства    |ты, Агентство по|            |
|                           |Республики       |стратегическому |            |
|                           |Казахстан        |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам, Минфин|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Недопущение прямого финансирования дефицита государственного бюджета     |
|кредитами Национального банка                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.8. Разработать       |Постановление    |Минфин          |ІІ квартал  |
|процедуры, исключающие     |Правительства    |                |            |
|внеплановые бюджетные      |Республики       |                |            |
|расходы                    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой и бюджетной      |
|политикой и пенсионной реформой                                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих денежно-      |
|кредитную и налоговую и бюджетную политики и пенсионную реформу            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.1. Проанализировать  |Аналитическая    |Минтрудсоцзащи- |II квартал  |
|результаты функционирования|записка          |ты, Минфин, НБ  |            |
|новой накопительной        |                 |РК НКЦБ         |            |
|пенсионной системы и дать  |                 |                |            |
|предложения по совершенст- |                 |                |            |
|вованию нормативной        |                 |                |            |
|правовой базы              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.5. Бюджет жүйесі туралы  |Заң жобасы        |Қаржымині,     |ІІІ
|Заңға өзгерістер мен толықтыру.|                  |Стратегиялық   |тоқсан
|лар енгізу                     |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар жө. |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік            |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.6. Мемлекеттік сатып алу.|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |ІІІ
|ды конкурстық негізде жүргізу. |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|дің тетіктерін енгізу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.7. Кедейлік шегін ресми  |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |IV
|бекіту                         |ликасы Үкіметінің |мині, Страте.  |тоқсан
|                               |қаулысы           |гиялық жоспар. |
|                               |                  |лау және рефор.|
|                               |                  |малар жөніндегі|
|                               |                  |агенттік,Қаржы.|
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік бюджет тапшылығын Ұлттық Банктің несиелерімен тікелей
|  қаржыландыруға жол бермеу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.8. Жоспардан тыс бюджет. |Қазақстан         |Қаржымині      |II
|тік шығыстарды болдырмайтын    |Республикасы      |               |тоқсан
|рәсімдерді әзірлеу             |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
|       реформасын үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|.Ақша-несие, салық, бюджет саясатын және зейнетақы реформасын жүргізетін
|   мемлекеттік органдарды тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.1. Жаңа жинақтаушы зей.  |Талдамалық жазба  |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|нетақы жүйесі жұмысының нәтиже.|                  |мині,Қаржымині,|тоқсан
|лерін талдау және нормативтік  |                  |ҚРҰБ, БҚҰК     |
|құқықтық базаны жетілдіру      |                  |               |
|жөнінде ұсыныс беру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.4.2. Разработать       |Приказ           |Минфин          |II квартал  |
|концепцию компьютеризации  |                 |                |            |
|налоговой службы           |                 |                |            |
|взаимосвязанной с          |                 |                |            |
|компьютеризацией           |                 |                |            |
|таможенных органов и       |                 |                |            |
|других подразделений       |                 |                |            |
|Минфина                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.3. Развивать систему |Отчет            |Нацбанк,        |Ежегодно в  |
|банковских и финансовых    |                 |Минтранском     |составе     |
|телекоммуникаций           |                 |                |отчета      |
|                           |                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение постоянного мониторинга влияния налогово-бюджетной политики  |
|и пенсионной реформы на макроэкономическую стабильность                    |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.4. Обеспечить        |Совместное       |Минфин,         |II квартал  |
|постоянный мониторинг      |решение          |Агентство по    |            |
|влияния пенсионной реформы |                 |стратегическому |            |
|и изменений в налоговой    |                 |планированию и  |            |
|и бюджетной политиках на   |                 |реформам (по    |            |
|макроэкономические         |                 |согласованию)   |            |
|показатели                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.5. Разработать меры  |Положение НКЦБ   |НКЦБ, Минтруд-  |ІІ квартал  |
|по обеспечению идентичности|                 |соцзащиты,      |            |
|учета пенсионных активов   |                 |Нацбанк, Минфин |            |
|накопительными пенсионными |                 |                |            |
|фондами, компаниями по     |                 |                |            |
|управлению пенсионными     |                 |                |            |
|активами и кастодианами    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.4.2. Қаржыминінің кеден    |Бұйрық            |Қаржымині      |ІІ
|органдарын және басқа да бөлім.|                  |               |тоқсан
|шелерін компьютерлендірумен    |                  |               |
|өзара байланысты салық қызметін|                  |               |
|компьютерлендірудің тұжырымда. |                  |               |
|масын әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.3. Банк және қаржы теле. |Есеп              |Ұлттық Банк, |Қазақстан
|коммуникациялары жүйесін дамыту|                  |Көліккоммині |Республи.
|                               |                  |             |касының
|                               |                  |             |Президен
|                               |                  |             |тіне жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есептің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|. Салық-бюджет саясатының және зейнетақы реформасының макроэкономикалық
|    орнықтылыққа әсерінің тұрақты мониторингін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.4. Зейнетақы реформасы   |Бірлескен шешім   |Қаржымині,     |ІІ
|мен салық және бюджет саясат.  |                  |Стратегиялық   |тоқсан
|тарындағы өзгерістердің макро. |                  |жоспарлау және |
|экономикалық көрсеткіштерге    |                  |реформалар жө. |
|әсерінің тұрақты мониторингін  |                  |ніндегі агент. |
|қамтамасыз ету                 |                  |тік (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.5. Жинақтаушы зейнетақы  |БҚҰҚ-ның ережесі  |БҚҰҚ, Еңбек.   |ІІ
|қорларының, зейнетақы активте. |                  |әлеуметмині,   |тоқсан
|рін басқару жөніндегі компания.|                  |Ұлттық Банк,   |
|лардың және кастодиандардың    |                  |Қаржымині      |
|зейнетақы активтері есебінің   |                  |               |
|бірдейлігін қамтамасыз ету жө. |                  |               |
|нінде шаралар әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                   3.1.5. Укрепление платежного баланса                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Улучшение структуры экспорта и импорта                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.1. Продолжить реформу|Постановление    |Минэнерго, ин-  | Ежегодно   |
|импортных тарифов,         |Правительства    |дустрии и тор-  |            |
|направленную на            |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|реструктуризацию экономики |Казахстан        |Минтранском,    |            |
|                           |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование форм и методов валютного регулирования                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.2. Совершенствовать  |Постановление    |Нацбанк, Минфин |IV квартал  |
|нормативную правовую базу  |Правительства    |                |            |
|в области валютного        |Республики       |                |            |
|регулирования и контроля   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.3. Анализ структуры  |Аналитическая    |Нацбанк         |Ежегодно    |
|притока иностранного       |записка          |                |IV квартал  |
|капитала                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Эффективное управление международными резервами государства              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.4. Оптимизировать    |Отчет            |Нацбанк, Минфин |Ежекварталь-|
|валютную структуру в вало- |                 |                |но          |
|вых международных резервах |                 |                |            |
|Нацбанка исходя из состоя- |                 |                |            |
|ния международных финансо- |                 |                |            |
|вых рынков и внешних       |                 |                |            |
|обязательств государства   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5. Төлем балансын нығайту
|__________________________________________________________________________
|. Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.1. Экономиканы қайта құ. |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|Жыл
|рылымдауға бағытталған импорт. |ликасы Үкіметінің |дустрия және   |сайын
|тық тарифтердің реформасын     |қаулысы           |саудамині, Қар.|
|жалғастыру                     |                  |жымині, Көлік. |
|                               |                  |коммині, Ауыл, |
|                               |                  |шармині        |
|__________________________________________________________________________
|. Валюталық реттеу нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.2. Валюталық реттеу және |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк,   |IV
|бақылау саласындағы нормативтік|ликасы Үкіметінің |Қаржымині      |тоқсан
|құқықтық базаны жетілдіру      |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|. Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.3. Шетелдік капитал      |Талдамалық жазба  |Ұлттық Банк    |Жыл
|ағынының құрылымын талдау      |                  |               |сайын
|                               |                  |               |IV
|                               |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттің халықаралық резервтерін тиімді басқару
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.4. Халықаралық қаржы ры. |Есеп              |Ұлттық Банк,   |Тоқсан
|ноктарының жағдайына және мем. |                  |Қаржымині      |сайын
|лекеттің сыртқы міндеттемеле.  |                  |               |
|ріне сүйене отырып Ұлттық Банк.|                  |               |
|тің жалпы халықаралық резерв.  |                  |               |
|тердегі валюталық құрылымын    |                  |               |
|оңтайландыру                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.5. Проведение актив- |Отчет            |Нацбанк         |Ежекварталь-|
|ной политики управления    |                 |                |но          |
|международными резервами   |                 |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.6. Использование     |Отчет            |Нацбанк         |Ежекварталь-|
|производных финансовых     |                 |                |но          |
|инструментов в управлении  |                 |                |            |
|международными резервами   |                 |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.7. Ежедневный        |Отчет            |Нацбанк         |Ежемесячно  |
|мониторинг и анализ состоя-|                 |                |            |
|ния международных финансо- |                 |                |            |
|вых рынков                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению |
|платежного баланса                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.8. Поддерживать      |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|оптимальный режим обменного|                 |                |составе От- |
|курса тенге                |                 |                |чета Нацбан-|
|                           |                 |                |ка Президен-|
|                           |                 |                |ту          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Улучшение политики внешнего заимствования                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.9. Совершенствование |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|мониторинга негарантирован-|                 |                |составе От- |
|ного внешнего долга        |                 |                |чета Нацбан-|
|                           |                 |                |ка Президен-|
|                           |                 |                |ту          |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.5. Ұлттық Банктің халық. |Есеп              |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқарудың  |                  |               |сайын
|белсенді саясатын жүргізу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.6. Ұлттық Банктің халық. |Есеп              |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқаруда   |                  |               |сайын
|туынды қаржы құралдарын        |                  |               |
|пайдалану                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.7. Халықаралық қаржы     |Есеп              |Ұлттық Банк    Осындай
|рыноктарының күн сайынғы мони. |                  |               |
|торингі және жай-күйін талдау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Теңгенің төлем балансын нығайтуға жәрдемдесетін айырбас бағамы саясатын
|             жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.8. Теңгенің айырбас баға.|Есеп              |Ұлттық Банк  |Қазақстан
|мының оңтайлы режимін ұстап    |                  |             |Республи.
|отыру                          |                  |             |касының
|                               |                  |             |Президен.
|                               |                  |             |тіне
|                               |                  |             |Ұлттық
|                               |                  |             |Банктің
|                               |                  |             |жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есебінің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|. Сырттан қарыз алу саясатын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.9. Кепілдікпен қамтамасыз|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан
|етілмеген ішкі міндеттемелердің|                  |            |Республи.
|мониторингі                    |                  |            |касының
|                               |                  |            |Президен.
|                               |                  |            |тіне
|                               |                  |            |Ұлттық
|                               |                  |            |Банктің
|                               |                  |            |жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есебінің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________

3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
Цель: Завершить в основном структурные реформы в экономике
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.2.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации экономики   |
|___________________________________________________________________________|
|- Завершение в основном приватизации государственной собственности         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Определить круг   |Постановление    |Минфин          |IV квартал  |
|предприятий, не подлежащих |Правительства    |                |            |
|приватизации до конца      |Республики       |                |            |
|2000 года                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.2. Создать реестр    |Постановление    |Минфин          |ІІ квартал  |
|государственной            |Правительства    |                |            |
|собственности              |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Завершение либерализации цен на основе демонополизации внутренних рынков,|
|стимулирования добросовестной конкуренции и жесткого контроля за           |
|деятельностью естественных монополий                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.3. Разработать       |Постановление    |Комитет по      |III квартал |
|программу по реализации    |Комитета по регу-|регулированию   |            |
|Закона о естественных      |лированию естест-|естественных    |            |
|монополиях                 |венных монополий |монополий и     |            |
|                           |и защиты         |защиты          |            |
|                           |конкуренции      |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.4. Разработать план  |Приказ Комитета  |Комитет по регу-|IV квартал  |
|демонополизации услуг      |по регулированию |лированию       |            |
|связи и почты              |естественных     |естественных мо-|            |
|                           |монополий и защи-|нополий и защиты|            |
|                           |ты конкуренции   |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стимулирование развития рыночной инфраструктуры                          |
|___________________________________________________________________________|

3.2. Ашық нарықтық экономика және еркін сауда
Мақсаты: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
__________________________________________________________________________
| 3.2.1. Экономиканы жекешелендіру және монополиясыздандыруды негізінен
|                                аяқтау
|__________________________________________________________________________
|* Мемлекеттік меншікті жекешелендіру негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. 2000 жылдың аяғына    |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |IV
|дейін жекешелендіруге жатпайтын|ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|кәсіпорындардың тобын айқындау |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.2. Мемлекеттік меншіктің |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |ІІ
|тізілімін жасау                |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ішкі рыноктарды монополиясыздандыру, адал бәсекелестікті ынталандыру
|      және табиғи монополиялардың қызметін қатаң бақылау негізінде бағаны
|                  ырықтандыруды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.3. Табиғи монополиялар   |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІІ
|туралы Заңды іске асыру жөнінде|ликасы Табиғи     |лияларды реттеу|тоқсан
|бағдарлама әзірлеу             |монополияларды    |және бәсекелес.|
|                               |реттеу және бәсе. |тікті қорғау   |
|                               |келестікті қорғау |жөніндегі      |
|                               |жөніндегі комите. |комитет        |
|                               |тінің қаулысы     |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.4. Байланыс пен почта    |Табиғи монополия. |Табиғи монопо. |IV
|қызметтерін монополиясызданды. |ларды реттеу және |лияларды реттеу|тоқсан
|рудың жоспарын әзірлеу         |бәсекелестікті    |және бәсекелес.|
|                               |қорғау жөніндегі  |тікті қорғау   |
|                               |комитеттің бұйрығы|жөніндегі      |
|                               |                  |комитет жөнін. |
|                               |                  |дегі комитет   |
|__________________________________________________________________________
|. Нарық инфрақұрылымдардың дамуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________

|3.2.1.5. Поддерживать      |Отчет            |Госкоминвест    |В составе   |
|инвестиционные проекты по  |                 |                |отчетов Пра-|
|модернизации рыночной      |                 |                |вительству  |
|инфраструктуры             |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2. Ускоренное развитие экспортной транспортной инфраструктуры и        |
|       коммуникаций                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|- Реконструкция строительства ключевых объектов транспортной инфраструктуры|
|и коммуникаций, способствующих развитию международной торговли             |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.1. Осуществлять      |Доклад           |Минтранском     |Ежекварталь-|
|контроль выполнения планов |Правительству    |                |но в составе|
|реконструкции и            |Республики       |                |отчетов Пра-|
|строительства станции      |Казахстан        |                |вительству  |
|Дружба, порта Актау,       |                 |                |Республики  |
|Трансазиатской             |                 |                |Казахстан   |
|железнодорожной дороги и   |                 |                |            |
|проекта оптико-волоконной  |                 |                |            |
|линии из Европы в Азию.    |                 |                |            |
|Вышеперечисленные планы    |                 |                |            |
|описаны в приоритете       |                 |                |            |
|"Инфраструктура, транспорт |                 |                |            |
|и связь"                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проектирование и строительство экспортных нефтегазопроводов              |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.2. Разработать       |Отчет            |Министерство    |Ежекварталь-|
|стратегию и осущес
твлять   |Правительству    |энергетики,     |но в составе|
|контроль выполнения планов |Республики       |индустрии и     |отчетов Пра-|
|строительства экспортных   |Казахстан        |торговли        |вительству  |
|нефтегазопроводов.         |                 |                |Республики  |
|Мероприятия описаны в      |                 |                |Казахстан   |
|приоритете "Инфраструктура,|                 |                |            |
|транспорт и связь"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.1.5. Нарықтық инфрақұрылым.|Есеп              |Инвестком   |Қазақстан
|дарды жаңарту жөніндегі инвес. |                  |            |Республи.
|тициялық жобаларға қолдау      |                  |            |касының
|көрсету                        |                  |            |Үкіметіне|
|                               |                  |            |есептер. |
|                               |                  |            |дің
|                                                               |құрамында
|__________________________________________________________________________
|    3.2.2. Экспорттық көлік инфрақұрылымы мен коммуникацияларды жедел
|                               дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Халықаралық сауданың дамуына жәрдемдесетін көлік инфрақұрылымы мен
коммуникацияларды негізгі объектілерін қайта жаңғырту мен салу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.1. Достық станциясын,    |Қазақстан         |Көліккоммині |Қазақстан
|Ақтау портын, Азияаралық темір |Республикасының   |             |Республи.
|жолды және Европадан Азияға оп.|Үкіметіне баяндама|             |касының
|тикалық-талшықтық желінің жоба.|                  |             |Үкіметіне
|сын қайта жаңғырту және салу   |                  |             |тоқсан
|жоспарларының орындалуын бақы. |                  |             |сайынғы
|лауды жүзеге асыру. Жоғарыда   |                  |             |есептер.
|аталған жоспарлар "Инфрақұры.  |                  |             |дің
|лым, көлік және байланыс"      |                  |             |құрамында
|басымдығында сипатталған       |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|*Экспорттық мұнай-газ құбырларын жобалау мен салу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.2.Экспорттық мұнай-газ құ|Қазақстан         |Энергетика,  |Қазақстан
|бырларының салыну жоспарларының|Республикасының  |индустрия және|Республи.
|орындалуын бақылауды жүзеге    |Үкіметіне есеп   |саудами
ні     |касының
|асыру және стратегиясын жасау. |                 |              |Үкіметіне
|Шара "Инфрақұрылым, көлік және |                 |              |тоқсан
|байланыс" басымдығында         |                 |              |сайынғы
|сипатталған                    |                 |              |есептер.
|                               |                 |              |дің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________

|     3.2.3. Рост внешней торговли с улучшением структуры и географии       |
|                           экспорта и импорта                              |
|___________________________________________________________________________|
|- Приведение Законодательства в соответствии с требованиями ВТО и          |
|  вступление в ВТО                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.1. Продолжить        |Отчет            |Министерство    |IV квартал  |
|переговоры о вступлении    |Правительству    |энергетики,     |и ежегодно  |
|Казахстана в ВТО           |Республики       |индустрии и     |            |
|                           |Казахстан        |торговли,       |            |
|                           |                 |Межведомственная|            |
|                           |                 |комиссия        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.2. Проведение сов-   |Протоколы        |Министерство    |Ежегодно    |
|местных консультаций со    |                 |энергетики,     |            |
|странами Таможенного Союза |                 |индустрии и     |            |
|по вхождению в ВТО         |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Гармонизация внешнеторгового Законодательства в рамках Таможенного Союза,|
|  Центральноазиатского союза и СНГ                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.4. Проводить работу  |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по унификации Общих        |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|таможенных тарифов         |РК в соответствии|говли, Минфин,  |            |
|государств-участников      |с решениями Меж- |Минсельхоз,     |            |
|Соглашения о Таможенном    |государственного |Мингосдоходов   |            |
|союзе                      |совета           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.5. Проводить работу  |Предложения      |Минэнерго,      |Согласно    |
|по унификации мер          |к заседанию      |индустрии и     |графику     |
|нетарифного регулирования  |Интеграционного  |торговли,       |работы      |
|в целях реализации         |комитета         |Минфин,         |Интеграцион-|
|Соглашения "О единых       |                 |Мингосдоходов   |ного        |
|мерах нетарифного          |                 |                |комитета    |
|регулирования при          |                 |                |            |
|формировании               |                 |                |            |
|Таможенного союза"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.3. Сыртқы сауданы экспорт пен импорттың құрылымы мен географиясын
|                 жақсарта отырып өркендету
|__________________________________________________________________________
|* Заңдарды ДСҰ-ның талаптарына сәйкес келтіру және ДСҰ-ға кіру
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.1. Қазақстанның ДСҰ-ға   |Қазақстан         |Энергетика,  |IV тоқсан
|кіруі туралы келіссөздерді     |Республикасының   |индустрия жә.|және жыл
|жалғастыру                     |Үкіметіне есеп    |не саудамині,|сайын
|                               |                  |Ведомствоаралық|
|                               |                  |комиссия       |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.2. ДСҰ-ға кіру жөнінде   |Хаттамалар        |Энергетика,    |Жыл
|Кеден Одағы елдерімен бірлескен|                  |индустрия және |сайын
|консультациялар өткізу         |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|Кеден Одағы, Орталық Азия  және ТМД шеңберінде сыртқы сауда заңдарын
|               үйлесімді ету
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.4. Кеден одағы туралы ке.|Мемлекетаралық    |Энергетика,    |IV
|лісімге қатысушы мемлекеттердің|кеңестің шешімде. |индустрия және |тоқсан
|ортақ кедендік тарифтерін бір. |ріне сәйкес Қазақ.|саудамині,     |
|дейлендіру жөніндегі жұмыстар  |стан Республикасы |Қаржымині,     |
|жүргізу                        |Үкіметінің        |Ауылшармині,   |
|                               |қаулысы           |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.5. "Кеден одағын қалып.  |Интеграциялық     |Энергетика,   |Интегра.
|тастыру кезіндегі тарифтік емес|комитеттің        |индустрия және|циялық
|реттеудің бірыңғай шаралары    |отырысына ұсыныс  |саудамині,    |комитет
|туралы" Келісімді іске асыру   |                  |Қаржымині,    |тің
|мақсатында тарифтік емес шара. |                  |Мемкірісмині  |жұмыс
|ларды бірдейлендіру жөніндегі  |                  |              |кестесі
|жұмысты жүргізу                |                  |              |не
|                               |                  |              |сәйкес
|__________________________________________________________________________

|3.2.3.6. Выработка принци- |Проект Договора  |Министерство    | IV квартал |
|пов проведения экономичес- |"О создании      |энергетики, ин- |            |
|ких реформ и структурной   |Таможенного      |дустрии и       |            |
|перестройки экономик стран |союза и Единого  |торговли,       |            |
|Таможенного союза          |экономического   |Минфин, МИД,    |            |
|                           |пространства"    |Минюст,         |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Увеличение доли отечественных товаров на внутренних и внешних рынках     |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.7. Разработать пакет |Проект Закона    |Минфин,         |III квартал |
|мер по регулированию       |"О внесении      |Министерство    |            |
|экспорта товаров с целью   |изменений и      |энергетики,     |            |
|недопущения демпинга       |дополнений в     |индустрии и     |            |
|                           |Указ Президента  |торговли        |            |
|                           |РК "О налогах и  |                |            |
|                           |других обязатель-|                |            |
|                           |ных платежах в   |                |            |
|                           |бюджет"          |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.2.4. Усиление государственного контроля на отдельных рынках при     |
|        ограничении государственного регулирования на других рынках        |
|___________________________________________________________________________|
|- Усиление контроля государства за естественными монополиями               |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.4.1. Укрепить полномо- |Постановление    |Комитет по регу-|III квартал |
|чия Антимонопольного коми- |Правительства    |лированию       |            |
|тета Агентства по страте-  |Республики       |естественных    |            |
|гическому планированию и   |Казахстан        |монополий и за- |            |
|реформам                   |                 |щиты конкуренции|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и в обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.3.6. Кеден одағы елдерінің |"Кеден одағын және|Энергетика,   |IV
|экономикаларына экономикалық   |біртұтас экономи. |индустрия және|тоқсан
|реформалар мен құрылымдық қайта|калық кеңістік    |саудамині,    |
|құру жүргізудің принциптерін   |құру туралы"      |Қаржымині,    |
|жасау                          |Шарттың жобасы    |Сыртқыісмині, |
|                               |                  |Әділетмині,   |
|                               |                  |Мемкірісмині  |
|__________________________________________________________________________
|* Ішкі және сыртқы рыноктарда отандық тауарлардың үлесін ұлғайту
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.7. Демпингті болдырмау   |ҚР Президентінің  |Қаржымині,     |ІІІ
|мақсатында тауарлардың экспор. |"Салық және бюд.  |Энергетика,    |тоқсан
|тын реттеу жөніндегі шаралар   |жетке төленетін   |индустрия және |
|пакетін әзірлеу                |басқа да міндетті |саудамині      |
|                               |төлемдер туралы"  |               |
|                               |Жарлығына өзгеріс.|               |
|                               |тер мен толықтыру.|               |
|                               |лар енгізу туралы"|               |
|                               |Заңның жобасы     |               |
|__________________________________________________________________________
|            3.2.4. Басқа рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу кезінде
|              жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|* Табиғи монополияларға мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.2.4.1. Стратегиялық жоспарлау|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІІ
|және реформалар жөніндегі      |Республикасы      |лияларды реттеу|тоқсан
|агенттіктің Монополияға қарсы  |Үкіметінің        |және бәсекелес.|
|комитетінің өкілеттігін нығайту|қаулысы           |тікті қорғау   |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |комитет        |
|__________________________________________________________________________
3.3. Басым жекеменшік сектор
Мақсаты: Ішкі жалпы өнімде және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуде
жекеменшік сектордың үлесін ұлғайтуға қол жеткізу,
сондай-ақ өндірісті диверсификациялаудың негізін қалау
__________________________________________________________________________

|      3.3.1. Существенное сокращение неправомерного государственного       |
|                 вмешательства в развитие частного сектора                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1. Разработать       |Проект Закона    |Минэнерго,      | I квартал  |
|проект Закона "О внесении  |                 |индустрии и     |            |
|изменений и дополнений в   |                 |торговли        |            |
|Закон "О банкротстве"      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.2. Усовершенствовать |Проект Закона    |  Минюст        |III квартал |
|правовой механизм по       |                 |                |            |
|взысканию задолженности в  |                 |                |            |
|судебном порядке           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.3. Разработать проект|Проект Закона    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Закона "О внесении измене- |                 |Мингосдоходов,  |            |
|ний и дополнений в Указ    |                 |Минюст,         |            |
|Президента Республики      |                 |Минтранском     |            |
|Казахстан, имеющего силу   |                 |                |            |
|Закона "О лицензировании"  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Реформа государственной службы, направленной на борьбу с коррупцией и    |
|  устранение дублирования функций и полномочий государственных органов     |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.4. Осуществить меры  |Проект Указа     |Агентство по    | IV квартал |
|по дальнейшему             |Президента       |стратегическому |            |
|совершенствованию системы  |Республики       |планированию и  |            |
|управления и уточнению     |Казахстан,       |реформам (по    |            |
|функций государственных    |Постановление    |согласованию),  |            |
|органов                    |Правительства    |Минфин, Минюст  |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.3.2. Защита и уважение прав собственности, усиление           |
|                          контрактной дисциплины                           |
|___________________________________________________________________________|
|- Соблюдение государственными органами своих контрактных обязательств      |
|___________________________________________________________________________|

|      3.3.1. Мемлекеттің жекеменшік сектордың дамуына заңсыз
|               араласуын айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1. "Банкроттық туралы"   |Заң жобасы        |Энергетика,    |І
|Заңға өзгерістер мен толықтыру.|                  |индустрия және |тоқсан
|лар енгізу туралы" Заң жобасын |                  |саудамині      |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.2. Берешекті сот тәртібі.|Заң жобасы        |Әділетмині     |ІІІ
|мен өндіріп алу жөніндегі құ.  |                  |               |тоқсан
|қықтық тетікті жетілдіру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.3. "Лицензиялау туралы"  |Заң жобасы        |Энергетика,    |IV
|Қазақстан Республикасы Прези.  |                  |индустрия және |тоқсан
|дентінің заң күші бар Жарлығына|                  |саудамині, Мем.|
|өзгерістер мен толықтырулар    |                  |кірісмині,     |
|енгізу туралы" Заң жобасын     |                  |Әділетмині,    |
|әзірлеу                        |                  |Көліккоммині   |
|__________________________________________________________________________
|* Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске бағытталған мемлекеттік қызметті
|     реформалау және мемлекеттік органдардың функциялары мен
өкілеттіктерін қайталауды жою
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.4. Басқару жүйесін одан  |Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|әрі жетілдіру және мемлекеттік |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|органдардың функцияларын нақты.|Президенті        |реформалар жө. |
|лау жөніндегі шараларды жүзеге |Жарлығының жобасы,|ніндегі агент. |
|асыру                          |Қазақстан Респуб. |тік (келісім   |
|                               |ликасы Үкіметінің |бойынша),      |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________
|        3.3.2. Меншік құқықтарын қорғау және құрметтеу, келісім-шарттық
|                            тәртіпті күшейту
|__________________________________________________________________________
|* Мемлекеттік органдардың өз келісім-шарттық міндеттемелерін сақтауы
|__________________________________________________________________________

|3.3.2.1. Провести совещание|Протокол         |Минюст, Минфин, |II квартал  |
|по вопросам соблюдения     |совещания        |Агентство по    |            |
|госорганами своих          |                 |стратегическому |            |
|контрактных обязательств   |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам        |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.3.3. Создание условий для доступа компаний к финансовым ресурсам     |
|___________________________________________________________________________|
|- Оздоровление и укрепление отечественной банковской системы и             |
|  стимулирование кредитования частного сектора                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1. Ужесточить        |Постановление    |Нацбанк         |III квартал |
|пруденциальные нормативы   |Правления        |                |            |
|для банков второго уровня  |Национального    |                |            |
|и строго контролировать их |банка            |                |            |
|соблюдение                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.2. Разработать       |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|Программу кредитования     |Правительства    |поддержке малого|            |
|частного сектора           |Республики       |бизнеса         |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие фондового рынка Казахстана                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.3. Создать единую    |Акт сдачи-приемки|Минюст,         |IV квартал  |
|актуализированную базу     |                 |Министерство    |            |
|данных по акционерным      |                 |энергетики, ин- |            |
|обществам и эмитированным  |                 |дустрии и       |            |
|ими ценным бумагам         |                 |торговли, Минфин|            |
|                           |                 |Нацбанк         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.2.1. Мемлекеттік органдар. |Кеңестің хаттамасы|Әділетмині,    |ІІ
|өз келісім-шарттық міндеттеме. |                  |Қаржымині,     |тоқсан
|лерін сақтауы мәселелері       |                  |Стратегиялық   |
|бойынша кеңес өткізу           |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|          3.3.3. Компаниялардың қаржы ресурстарына қол жеткізуі үшін
|                              жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|* Отандық банк жүйесін сауықтыру мен нығайту және жеке меншік секторды
|              несиелендіруді ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Екінші деңгейдегі     |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІІ
|банктер үшін пруденциалдық нор.|Басқармасының     |               |тоқсан
|мативтерді қатайту және олардың|қаулысы           |               |
|орындалуын қатаң бақылау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.2. Жеке меншік секторды  |Қазақстан         |Шағын бизнесті |І
|несиелендірудің бағдарламасын  |Республикасы      |қолдау жөнінде.|тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |гі агенттік    |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстанның қор рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.3. Акционерлік қоғамдар  |Өткізу-қабылдау   |Әділетмині,    |IV
|және олар эмиссиялаған бағалы  |актісі            |Энергетика,    |тоқсан
|қағаздар бойынша мәліметтердің |                  |индустрия және |
|бірыңғай өзекті деректер база. |                  |саудамині,     |
|сын құру                       |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.4. Провести          |Отчет            |Минфин          |Ежекварталь-|
|конверсию плана-счетов на  |                 |                |ный отчет   |
|новые казахстанские        |                 |                |            |
|стандарты бухгалтерского   |                 |                |            |
|учета                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.5. Стимулировать     |Отчет            |Нацбанк         |В составе   |
|применение ипотечного      |                 |                |ежегодного  |
|кредитования и механизма   |                 |                |отчета      |
|взаимного поручительства   |                 |                |Президенту  |
|при выдаче кредитов        |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.6. Внедрить порядок  |Постановление    |Нацбанк         |III квартал |
|совместных разработок      |Правления        |                |            |
|бизнес-планов (банков и    |Национального    |                |            |
|кредитуемых                |банка            |                |            |
|предпринимателей)          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.3.4. Инициирование и поддержание диалога между государством и      |
|                             частным сектором                              |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и           |
|  Правительства                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.4.1. Проводить         |Решения Форума   |Агентство РК по |IV квартал  |
|ежегодно Республиканский   |                 |поддержке малого|            |
|Форум предпринимателей с   |                 |бизнеса, Союз   |            |
|участием исполнительной    |                 |промышленников и|            |
|власти в целях принятия    |                 |предпринимателей|            |
|совместного документа по   |                 |                |            |
|вопросам развития частного |                 |                |            |
|бизнеса                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.4. Бухгалтерлік есептің  |Есеп              |Қаржымині      |Тоқсан
|жаңа қазақстандық стандарттары.|                  |               |сайынғы
|на жоспар-шарттардың конверсия.|                  |               |есеп
|сын жүргізу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.5. Ипотекалық несиеленді.|Есеп              |Ұлттық Банк  |Қазақстан
|руді қолдануды және несие бер. |                  |             |Республи.
|ген кезде өзара кепілдік теті. |                  |             |касының
|гін ынталандыру                |                  |             |Президен.
|                               |                  |             |тіне жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есептің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.6. Бизнес-жоспарлардың   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІІ
|бірлескен әзірлемелерінің тәр. |Басқармасының     |               |тоқсан
|тібін енгізу (банктердің және  |қаулысы           |               |
|несиелендірілген кәсіпкерлер.  |                  |               |
|дің)                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|    3.3.4. Мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы диалогқа
|                 бастамашылық ету және қолдау
|__________________________________________________________________________
|* Жеке меншік бизнес пен Үкімет өкілдерінің жүйелі түрдегі кездесулерін
|                             өткізу
|__________________________________________________________________________
|3.3.4.1. Жеке меншік бизнесті  |Форумның шешімі   |Шағын бизнесті |IV
|дамыту мәселелері бойынша бір. |                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|лескен құжат қабылдау мақсатын.|                  |гі агенттік,   |
|да атқарушы өкіметтің қатысуы. |                  |Өнеркәсіпшілер |
|мен жыл сайын Республикалық    |                  |мен кәсіпкерлер|
|Форум өткізу                   |                  |-одағы         |
|__________________________________________________________________________

|        3.3.5. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций и         |
|             продвижения казахстанских товаров на новые рынки              |
|___________________________________________________________________________|
|- Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением   |
|  современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков           |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.5.1. Создать систему   |Постановление    |Госкоминвест,   |IV квартал  |
|мониторинга за выданными   |Госкоминвеста    |Минфин, Минэнер-|            |
|лицензиями и заключенными  |                 |гетики, индуст- |            |
|контрактами в приоритетных |                 |рии и торговли  |            |
|секторах экономики         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение прозрачности предоставления льгот и преференций для          |
|  увеличения доли иностранных инвестиций в нетрадиционных секторах         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.5.2. Обеспечить        |Публикации в СМИ |Госкоминвест    |Ежекварталь-|
|публикацию в СМИ информации|                 |                |но          |
|о перечне проектов,        |                 |                |            |
|заключенных Госкоминвестом,|                 |                |            |
|суммах вложений в проекты, |                 |                |            |
|количестве создаваемых     |                 |                |            |
|рабочих мест               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала        |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей|
|  накопление капитала                                                      |
|___________________________________________________________________________|

|   3.3.5. Шетел инвестицияларын тарту және Қазақстан тауарларының жаңа
|             нарыққа шығуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|. Қазіргі заманғы технологияларды басқару және маркетинг дағдыларын
|      енгізумен ілесе жүретін тікелей инвестициялардың ағылуын
|                              ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.5.1. Экономиканың басым    |Инвестмемкомның   |Инвестмемком,  |IV
|секторларында берілген лицен.  |қаулысы           |Қаржымині,     |тоқсан
|зиялар мен жасасылған келісім- |                  |Энергетика,    |
|шарттар үшін мониторинг жүйесін|                  |индустрия және |
|құру                           |                  |саудамині,     |
|__________________________________________________________________________
|* Шетел инвестицияларының дәстүрлі емес секторлардағы үлесін ұлғайту
|          үшін жеңілдіктер мен преференциялар берудің ашық болуын
|                     қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.3.5.2. БАҚ-да Инвестмемкоммен|БАҚ-да            |Инвестмемком   |Тоқсан
|жасалған жобалардың тізбесі    |жарияланымдар     |               |сайын
|жобаларға салынған сомалар,    |                  |               |
|құрылған жұмыс орындарының саны|                  |               |
|туралы ақпарат жариялауды      |                  |               |
|қамтамасыз ету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.4. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|            3.4.1. Капиталдың жинақталуына қолайлы жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|* Капиталдың жинақталуын ынталандыратын ақша-несие және салық-бюджет
|            саясатын жүргізу
|__________________________________________________________________________

|3.4.1.1. Обеспечить        |Отчет            |Нацбанк         |В составе   |
|поддержание банковских     |                 |                |ежегодного  |
|ставок вознаграждения      |                 |                |отчета      |
|(интереса) положительными в|                 |                |Президенту  |
|реальном выражении         |                 |                |РК          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Жесткое пресечение финансовых махинаций со средствами индивидуальных     |
|  инвесторов                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.2. Разработать норма-|Нормативные      |НКЦБ, Нацбанк,  |IV квартал  |
|тивно-правовые акты по ре- |правовые акты    |Нацпенсионное   |            |
|гулированию защиты средств |                 |агентство       |            |
|индивидуальных инвесторов  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стимулирование индивидуальных сбережений                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.3. Разработать       |Предложение в    |Нацбанк         |III квартал |
|предложение по возможности |Правительство    |                |            |
|и целесообразности внедре- |Республики       |                |            |
|ния схемы обязательного    |Казахстан        |                |            |
|страхования индивидуальных |                 |                |            |
|депозитов в банках         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.1.4. Совершенствовать  |Постановление    |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|нормативные правовые акты, |Правительства    |                |            |
|необходимые для            |Республики       |                |            |
|функционирования           |Казахстан,       |                |
|накопительной пенсионной   |инструктивные    |                |            |
|системы                    |документы        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга Казахстана      |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в         |
|  Казахстан"                                                               |
|___________________________________________________________________________|

|3.4.1.1. Сыйақының (мүдденің)  |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан
|банктік ставкаларын нақты тү.  |                  |            |Республи.
|рінде оң тұрғыда ұстап отыруды |                  |            |касының
|қамтамасыз ету                 |                  |            |Президен.
|                               |                  |            |тіне жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есептің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________
|* Жеке инвесторлардың қаражатымен қаржылық құйтырқы жасаудың қатаң жолын
|                              кесу
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.2. Жеке инвесторлардың   |Нормативтік       |БҚҰК, Ұлттық   |IV
|қаражаттарын қорғауды реттеу   |құқықтық актілер  |Банк, Ұлттық   |тоқсан
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |зейнетақы      |
|актілерді әзірлеу              |                  |агенттігі      |
|__________________________________________________________________________
|* Жеке жинақтарды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.3. Банктердегі жеке депо.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |ІІІ
|зиттерді міндетті қауіпсізден. |Республикасының   |               |тоқсан
|дірудің схемасын енгізудің мүм.|Үкіметіне ұсыныс  |               |
|кіндігі мен орындылығы жөнінде |                  |               |
|ұсыныс әзірлеу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.4. Жинақтаушы зейнетақы  |Қазақстан         |Еңбек және     |IV
|жүйесінің жұмыс істеуі үшін    |Республикасы      |халықты        |тоқсан
|қажетті нормативтік құқықтық   |Үкіметінің        |әлеуметмині    |
|актілерді жетілдіру            |қаулысы, нұсқаулық|               |
|                               |құжаттар          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* "Қазақстанға инвестиция жасау" халықаралық ақпараттық науқанды өрістету
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.1. Наладить          |Публикации в СМИ,|МИОС            |Ежекварталь-|
|регулярные связи           |отчет            |                |но          |
|Правительства Республики   |                 |                |            |
|Казахстан со СМИ РК и      |                 |                |            |
|зарубежных стран           |                 |                |
|в целях освещения его      |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.2. Проводить междуна-|Программа,       |Госкоминвест,   | I квартал  |
|родные информационные прог-|утвержденная     |Нацбанк, НКЦБ,  |            |
|раммы "Инвестирование в Ка-|Правительством   |Минфин          |            |
|захстан" и "Инвестиционные |Республики       |                |            |
|возможности в Казахстане"  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.3. Создать и вести   |Информационный   |Госкоминвест,   | II квартал |
|реестр действующих         |банк данных по   |Минэнерго,      |            |
|хозяйствующих субъектов    |инвестиционным   |индустрии и     |            |
|приоритетных отраслей,     |проектам,        |торговли        |            |
|нуждающихся в инвестициях  |требующим        |                |            |
|                           |финансирования   |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с     |
|  транснациональными корпорациями                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.4. Разработать       |Постановление    |Минэнерго,      | IV квартал |
|государственную программу  |Правительства    |индустрии и     |            |
|"Основные направления      |Республики       |торговли,       |            |
|государственной промышлен- |Казахстан        |Госкоминвест,   |            |
|ной политики на 1999-2003  |                 |Минфин          |            |
|годы"                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс
страны, базирующийся на производстве продукции преимущественно
из отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.1.1. Создание системы стандартов мирового уровня            |
|___________________________________________________________________________|
|- Реформа и реорганизация органов стандартизации, метрологии и сертификации|
|___________________________________________________________________________|

|3.4.2.1.Қазақстан Республикасы |БАҚ-да            |АҚКМ           |Тоқсан
|Үкіметінің оның қызметін түсін.|жарияланымдар,    |               |сайын
|діру мақсатында Қазақстан      |есеп              |               |
|Республикасының және шет елдер.|                  |               |
|дің бұқаралық ақпарат құралда. |                  |               |
|рымен тұрақты байланыспен жолға|                  |               |
|қою                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.2. "Қазақстанға инвести. |Қазақстан         |Инвестмемком,  |І
|ция жасау" және "Қазақстандағы |Республикасының   |Ұлттық Банк,   |тоқсан
|инвестициялық мүмкіндіктер"    |Үкіметі бекіткен  |БҚҰҚ, Қаржымині|
|халықаралық ақпарат бағдарла.  |бағдарлама        |               |
|маларын жүргізу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.3. Инвестицияларға мұқ.  |Қаржыландыруды    |Инвестмемком,  |ІІ
|таж басымдық салаларының       |қажет ететін ин.  |Энергетика,    |тоқсан
|жұмыс істеп тұрған шаруашылық  |вестициялық жоба. |индустрия және |
|субъектілерінің тізілімін құру |лар бойынша дерек.|саудамині      |
|және жүргізу                   |тердің ақпараттық |               |
|                               |банкі             |               |
|__________________________________________________________________________
|* Үкіметтің ұлтаралық корпорацияларымен өзара іс-қимылының мемлекеттік
|           саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.4. "Мемлекеттік өнеркәсіп|Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|саясатының 1999-2003 жылдардағы|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|негізгі бағыттарының" мемлекет.|Үкіметінің        |саудамині,     |
|тік бағдарламасын әзірлеу      |қаулысы           |Инвестмемком,  |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсаты: Елдің көбінесе отандық минералдық-шикізат ресурстарына
жасалатын өнімдер және өнеркәсіптік-техникалық мақсаттағы
өнімдер өндіруге негізделген, экспортқа бағдарланған
өнеркәсіптік кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|          3.5.1. Дүниежүзілік деңгейдегі стандарттар жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|* Стандарттау, метрология және сертификаттау органдарын реформалау және
|            қайта ұйымдастыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.1.1. Реорганизовать  |Постановление    |Минэнерго,      |II квартал  |
|систему Госстандарта       |Правительства    |индустрии и     |            |
|                           |РК               |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение приоритетных направлений, разработка и приобретение          |
|  стандартов                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.1.2 Создать систему  |Программа,       |Минэнерго,      | IV квартал |
|стандартов, обеспечивающих |утвержденная     |индустрии и тор-|            |
|соответствие казахстанской |постановлением   |говли, Агентство|            |
|продукции требованиям      |Правительства    |по стратегичес- |            |
|мирового рынка и увеличение|Республики       |кому планирова- |            |
|экспорта сертифицированной |Казахстан        |нию и реформам  |            |
|продукции                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          3.5.1.2. Опережающее развитие минерально-сырьевой базы           |
|___________________________________________________________________________|
|- Внедрение передовой техники и технологии геологоразведочных,             |
|  геофизических и буровых работ                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.2.1. Разработать     |Программа,       |Минэкоресурсов, |II квартал  |
|программу внедрения высоких|утвержденная     |Миннауки-       |            |
|технологий проведения      |министрами       |Академия наук,  |            |
|геологоразведочных,        |                 |Минэнерго,      |            |
|геофизических и буровых    |                 |индустрии и     |            |
|работ                      |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.1.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса          |
|                      (цветная и черная металлургия)                       |
|___________________________________________________________________________|
|        3.5.1.4. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,            |
|                     нефтехимической и химической отраслей                 |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.1.1.Мемстандарт жүйесін  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|қайта ұйымдастыру              |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Басым бағыттарды айқындау, стандарттарды әзірлеу және сатып алу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.1.2. Қазақстан өнімінің  |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|әлемдік нарық талаптарына сәй. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|кес келуін және сертификаттал. |Үкіметінің        |саудамині      |
|ған өнімнің экспортын ұлғайтуды|қаулысымен        |Стратегиялық   |
|қамтамасыз ететін стандарттар  |бекітілген        |жоспарлау және |
|жүйесін құру                   |бағдарлама        |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|          3.5.1.2. Минералдық-шикізат базасын озық дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Геологиялық барлау, геофизикалық және бұрғылау жұмыстарының озық
|          техникалары мен технологияларын енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.2.1.Геологиялық барлау,  |Министрлердің     |Экоресурсмині, |ІІ
|геофизикалық және бұрғылау     |бекіткен          |Ғылыммині-Ғылым|тоқсан
|жұмыстарын жүргізудің жоғары   |бағдарламасы      |академиясы,    |
|технологияларын енгізу бағдар. |                  |Энергетика,    |
|ламасын әзірлеу                |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3. Тау-кен-металлургия кешенін (түсті және қара металлургия) қайта
|          жаңарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.4. Мұнай-газ өңдеу, мұнай-химия және химия салаларын дамытуды
|          жеделдету
|__________________________________________________________________________

|         3.5.1.5. Реконструкция предприятий легкой и пищевой               |
|                            промышленности                                 |
|___________________________________________________________________________|
|         3.5.1.6. Развитие машиностроительных производств, ориентированных |
|                        на нужды отечественных производителей              |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стандартов и нормативных документов                           |
|___________________________________________________________________________|
|- Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых ресурсо- и         |
|  энергосберегающих технологий, расширение научно-исследовательской        |
|  деятельности и создание информационных систем                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку    |
|  отходов и техногенных месторождений                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.1. Реализовать     |Отчет о          |Минобороны,     |Ежекварталь-|
|Государственную программу  |реализации       |Минэнерго,      |ные отчеты в|
|развития и конверсии       |программы        |индустрии и     |Минэнерго,  |
|оборонной промышленности   |                 |торговли,       |индустрии и |
|РК на долгосрочный период  |                 |Миннауки-       |торговли    |
|                           |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Нефтехимическая и химическая промышленность                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.2. Освоить выпуск  |Программа,       |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|продукции на основе        |утвержденная     |индустрии и тор-|            |
|биотехнологий              |министрами       |говли, Миннауки-|            |
|                           |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.3.3. Реализовать     |Отчет о          |Минобразования, |Ежекварталь-|
|Государственную программу  |реализации       |культуры и      |ные отчеты в|
|развития фармацевтической и|программы        |здравоохранения,|Минэнерго,  |
|медицинской промышленности |                 |Миннауки-       |индустрии и |
|Республики Казахстан       |                 |Академия наук,  |торговли    |
|                           |                 |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Осуществление надзора за выполнением условий контрактов при приватизации |
|и передаче в управление иностранным и отечественным фирмам                 |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.5. Жеңіл және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарын қайта жаңарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6. Отандық өндірушілердің мұқтаждарына бағдарланған машина жасау
|          өндірістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Стандарттар мен нормативтік құжаттарды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|. Бәсекелестік қабілетін арттыру және озық ресурстық және энергия
|  үнемдейтін технологияларды енгізу, ғылыми-зерттеу қызметін кеңейту
|  ақпараттық жүйелер құру
|__________________________________________________________________________
|. Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді
|  кен орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.1.ҚР қорғаныс өнеркәсі.|Бағдарламаның іске|Қорғанысмині, |Энерге.
|бін дамыту мен конверсиялаудың |асырылуы туралы   |Энергетика,   |тика,
|ұзақ мерзімді кезеңге арналған |есеп              |индустрия және|индуст.
|мемлекеттік бағдарламасын іске |                  |саудамині,    |рия жә.
|асыру                          |                  |Ғылыммині-    |не сау.
|                               |                  |Ғылым         |да мині.
|                               |                  |академиясы    |не тоқ.
|                               |                  |              |сан сай
|                               |                  |              |ын есеп
|                               |                  |              |беру
|__________________________________________________________________________
|* Мұнай-химия және химия өнеркәсібі
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.2.Биотехнологиялардың  |Министрлер бекіт. |Энергетика,    |ІІ
|негізінде өнім шығаруды игеру  |кен жоспар        |индустрия және |тоқсан
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылыммині-     |
|                               |                  |Ғылым академия.|
|                               |                  |сы             |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.3.Қазақстан Республи.  |Бағдарламаның іске|Білім,Мәдениет|Энергети
|касының фармацевтикалық және   |асырылуы туралы   |және денсаулық|ка, ин.
|медициналық өнеркәсібін дамыту |есеп              |мині,Ғылыммині|дустрия
|бағдарламасын іске асыру       |                  |-Ғылым акаде. |және
|                               |                  |миясы,Энерге. |сауда.
|                               |                  |тика, индуст. |миніне
|                               |                  |рия және сауда|тоқсан
|                               |                  |мині          |сайын
|                               |                  |              |есеп
|                               |                  |              |беру
|__________________________________________________________________________
|* Жекешелендіру және шетел мен отандық фирмаларға басқаруға берген кезде
|     келісім-шарттар талаптарының орындалуын қадағалауды жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.3.4. Организовать    |Постановление    |Госкоминвест,   | II квартал |
|контроль за реализацией    |Правительства    |Минфин,         |            |
|обязательств инвесторов,   |Республики       |Минэнерго,      |            |
|приобретших во владение    |Казахстан        |индустрии и     |            |
|промышленные предприятия и |                 |торговли,       |            |
|лицензии на недропользова- |                 |Минэкоресурсов  |            |
|ние                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка управляющих, инженерно-технических и научных кадров в         |
|  соответствии с международными стандартами                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.5. Разработать     |Стандарты и      |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|стандарты и программы      |программы,       |индустрии и     |ные отчеты в|
|непрерывного обучения и    |утвержденные     |торговли,       |Министерство|
|переподготовки             |министрами       |Миннауки-       |энергетики, |
|профессиональных кадров    |                 |Академия наук,  |индустрии и |
|                           |                 |Минобразования, |торговли    |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.5.1.7. Подготовка и расширение рынко
в сбыта казахстанской продукции   |
|___________________________________________________________________________|
|- Содействие расширению внутреннего спроса на промышленную продукцию       |
|___________________________________________________________________________|
|- Машиностроение и металлообработка                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.7.1. Разработать     |Программа,       |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Государственную программу  |утвержденная     |индустрии и     |            |
|развития машиностроительно-|министрами       |торговли,       |
|го комплекса на 1998-2000  |                 |Миннауки-       |            |
|годы                       |                 |Академия наук,  |            |
|                           |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.1.3.4. Иелігіне өнеркәсіп  |Қазақстан         |Инвестмемком,  |ІІ
|орындарын алған инвесторлардың |Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|міндеттемелерін және жер қой.  |Үкіметінің        |Энергетика,    |
|науын пайдалануға лицензияларын|қаулысы           |индустрия және |
|жүзеге асыруына бақылауды      |                  |саудамині,     |
|ұйымдастыру                    |                  |Экобиоресурс.  |
|                               |                  |мині,          |
|__________________________________________________________________________
|. Халықаралық стандарттарға сәйкес басқарушы, инженерлік-техникалық және
|  ғылыми кадрларды даярлау
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.5. Кәсіби кадрларды    |Министрлер бекіт. |Энергетика,  |Энергети.
|үздіксіз оқыту мен қайта даяр. |кен стандарттар   |индустрия жә.|ка индус.
|лаудың стандарттары мен бағдар.|мен бағдарламалар |не саудамині,|трия және
|ламаларын әзірлеу              |                  |Ғылыммині-   |саудами.
|                               |                  |Ғылым акаде. |ніне
|                               |                  |миясы, Білім,|тоқсан
|                               |                  |мәдениет және|сайын
|                               |                  |денсаулықмині|есеп беру
|__________________________________________________________________________
|            3.5.1.7. Қазақстан өнімін өткізу рыногын әзірлеу мен кеңейту
|__________________________________________________________________________
|* Өнеркәсіп өніміне деген ішкі сұранысты кеңейтуге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|* Машина жасау және металл өңдеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.7.1. Машина жасау кешенін|Министрлер бекіт. |Энергетика,    |IV
|дамытудың 1998-2000 жылдарға   |кен бағдарлама    |индустрия және |тоқсан
|арналған мемлекеттік бағдарла. |                  |саудамині,     |
|масын әзірлеу                  |                  |Ғылыммині-     |
|                               |                  |Ғылым академия.|
|                               |                  |сы, Ауылшармині|
|__________________________________________________________________________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация научно-технической сферы    |
|___________________________________________________________________________|
|Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования         |
|научно-исследовательских работ                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.1.1. Разработать     |Соглашения       |Миннауки-       |Ежекварталь-|
|механизмы привлечения в    |                 |Академия наук   |ные отчеты  |
|научно-техническую сферу   |                 |                |            |
|средств международных      |                 |                |            |
|фондов и прямых инвестиций |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных на повышение     |
|                              качества жизни                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.2.1. Внедрить на     |Нормативные      |Миннауки-Акаде- |Ежегодный   |
|территории республики      |документы        |мия наук        |отчет в     |
|нормы и правила            |                 |                |Агентство по|
|радиационной безопасности, |                 |                |стратегичес-|
|ориентированных на         |                 |                |кому плани- |
|международные рекомендации |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсат: Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілеттілігін арттыру
__________________________________________________________________________
|          3.5.2.1. Ғылыми-техникалық саланы реформалау және
|                      қайта құрылымдау
__________________________________________________________________________
|* Ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыру
|     жүйелерін айтарлықтай жақсарту
|___________________________________________________________
_______________
|3.5.2.1.1. Халықаралық қорлар. |Келісімдер        |Ғылыммині-Ғылым|Тоқсан
|дың қаражаттары мен тікелей    |                  |академиясы     |сайын
|инвестицияларды ғылыми-техника.|                  |               |есеп бе
|лық салаға тарту тетіктерін    |                  |               |ру
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|      3.5.2.2. Тұрмыстың сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер мен
|                       әзірлемелерді дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Адамның тыныс-тірлігінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.1. Республика аумағына |Нормативтік       |Ғылыммині-   |Страте.
|радиациялық қауіпсіздіктің     |құжаттар          |Ғылым        |гиялық
|халықаралық ұсынымдарға бағдар.|                  |академиясы   |жоспарлау
|ланған нормалары мен ережелерін|                  |             |және ре.
|енгізу                         |                  |             |формалар
|                               |                  |             |жөніндегі
|                               |                  |             |агентті.
|                               |                  |             |гіне жыл
|                               |                  |             |сайын
|                               |                  |             |есеп беру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.2.2. Реализовать     |План мероприятий |Минобразования, |Ежекварталь-|
|государственную программу  |                 |культуры и      |ные отчеты в|
|по информации системы      |                 |здравоохранения,|Агентство по|
|среднего образования       |                 |Миннауки-Акаде- |стратегичес-|
|Республики                 |                 |мия наук        |кому плани- |
|                           |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование и развитие государственных стандартов на основные виды |
|  продуктов питания и воду                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.2.3. Создать системы |Стандарты        |Минэнерго,      |IV квартал  |
|аттестации пищевых и       |                 |индустрии и     |            |
|перерабатывающих           |                 |торговли,       |            |
|производств. Разработать   |                 |Миннауки-       |            |
|государственные стандарты  |                 |Академия наук   |            |
|на основные виды продуктов |                 |                |            |
|питания и воду             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий в      |
|        приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное        |
|                      воздействие на окружающую среду                      |
|___________________________________________________________________________|
|- Ускорение процесса интеграции казахстанской науки в мировое научное      |
|  пространство                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.1. Разработать     |Концепция,       |Миннауки-       |IV квартал  |
|Концепцию развития         |утвержденная     |Академия наук   |            |
|космического комплекса     |Министром        |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.2. Внедрить        |График внедрения |Миннауки-       |Ежекварталь-|
|технологии дистанционного  |                 |Академия наук   |ные отчеты в|
|зондирования в республике в|                 |                |Агентство по|
|рамках Соглашения между    |                 |                |стратегичес-|
|МН-АН РК и Минэнергетики   |                 |                |кому плани- |
|США "О программах НИОКР и  |                 |                |рованию и   |
|программах по обмену       |                 |                |реформам    |
|технологиями"              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.2.2. Республиканың орта  |Шаралар жоспары   |Білім,Мәдени.|Стратегия
|білім беру жүйесін ақпараттан. |                  |ет және денса|лық жос
|дыру жөніндегі мемлекеттік бағ.|                  |улықмині,Ғыл.|парлау
|дарламаны іске асыру           |                  |ыммині       |не
|                               |                  |- Ғылым акад.|рефор.
|                               |                  |емиясы       |малар жө.
|                               |                  |             |ніндегі
|                               |                  |             |агентті
|                               |                  |             |гі не
|                               |                  |             |жыл са.
|                               |                  |             |йын есеп
|                               |                  |             |беру
|__________________________________________________________________________
|     Тамақ өнімдерінің негізгі түрлері мен суға арналған мемлекеттік
|              стандарттарды жетілдіру және дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.3Тамақ және қайта өңдеу|Стандарттар       |Энергетика,    |IV
|өндірістерін аттестациялаудың  |                  |индустрия және |тоқсан
|жүйесін құру. Тамақ өнімдерінің|                  |саудамині,     |
|негізгі түрлері мен суға арнал.|                  |Ғылыммині-Ғылым|
|ған мемлекеттік стандарттарды  |                  |академиясы     |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|            етуді төмендететін, ғылымды көп қажет ететін және ресурсты
|                   үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстан ғылымының дүниежүзілік ғылыми кеңістікте интеграциялануы
|              процесін жеделдету
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.1. Қазақстан Республи. |Министр бекіткен  |Ғылыммині-Ғылым|IV
|касының Ғарыш кешенін дамыту   |тұжырымдама       |академиясы     |тоқсан
|тұжырымдамасын әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.2."Ниокр бағдарламалары|Енгізу кестесі    |Ғылыммині-Ғылым|Страте.
|мен технологиялар алмасу жөнін.|                  |академиясы     |гиялық
|дегі бағдарламалар туралы" ҚР  |                  |               |жоспар.
|Ғылыммині-Ғылым академиясы мен |                  |               |лау
|АҚШ-тың Энергетикамині арасын. |                  |               |және ре
|дағы келісімнің шеңберінде рес.|                  |               |форма.
|публикада қашықтықтан байқап   |                  |               |лар жө.
|білу технологиясын енгізу      |                  |               |нінде.
|                               |                  |               |гі аг.
|                               |                  |               |енттіке
|                               |                  |               |тоқсан
|                               |                  |               |сайын
|                               |                  |               |есеп
|                               |                  |               |беру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.3. Обеспечить      |  Совместные     |Миннауки-       | IV квартал |
|выполнение конверсионных   |  программы      |Академия наук,  |            |
|программ в рамках          |                 |Минэнерго,      |            |
|казахстанско-американских  |                 |индустрии и     |            |
|соглашений и проекта       |                 |торговли        |            |
|по обращению с отработанным|                 |                |            |
|топливом от реактора БН-350|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.4. Принять участие |  Соглашения     |Миннауки-       |IV квартал  |
|в подготовке ко всемирной  |                 |Академия наук   |            |
|выставке ЭКСПО-2000 в      |                 |                |            |
|Ганновере                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений   |
|  науки и техники                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.5. Сформировать    |  Банк данных    |Миннауки-       |IV квартал  |
|банк данных завершенных    |                 |Академия наук   |            |
|НИОКР для отбора и реализа-|                 |                |            |
|ции эффективных наукоемких |                 |                |            |
|ресурсосберегающих         |                 |                |            |
|технологий                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.6. Разрабатывать и |Проекты,         |Миннауки-       |Ежегодный   |
|осваивать промышленные     |опытные образцы  |Академия наук,  |отчет в     |
|высокотехнологичные машины |                 |Минэнерго,      |Агентство по|
|и оборудование, в том      |                 |индустрии и     |стратегичес-|
|числе для агропромышленного|                 |торговли        |кому плани- |
|комплекса, нефтедобывающей,|                 |                |рованию и   |
|нефтеперерабатывающей,     |                 |                |реформам    |
|горнодобывающей            |                 |                |            |
|промышленности и транспорта|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование благоприятных условий для создания и функционирования малых |
|  высокотехнологичных предприятий                                          |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.2.3.3. Қазақстан-американ  |Бірлескен бағдар. |Ғылыммині-Ғылым|IV
|келісімдері және БН-350 реакто.|ламалар           |академиясы,    |тоқсан
|рының жұмыс істеп біткен отынын|                  |Энергетика,    |
|жарату жөніндегі жобаның шеңбе.|                  |индустрия және |
|рінде конверсиялық бағдарлама. |                  |саудамині      |
|лардың орындалуын қамтамасыз   |                  |               |
|ету                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.4. Ганновердегі ЭКСПО- |Келісімдер        |Ғылыммині-Ғылым|IV
|2000 дүниежүзілік көрмесін     |                  |академиясы     |тоқсан
|дайындауға қатысу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеу мен іске асырудың
|     конкурстық жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.5. Ғылымды көп қажет   |Деректер банкі    |Ғылыммині-Ғылым|IV
|ететін тиімді ресурс үнемдеуші |                  |академиясы     |тоқсан
|технологияларды іріктеу және   |                  |               |
|іске асыру үшін аяқталған Ниокр|                  |               |
|-дың деректер банкін құру      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.6.Өнеркәсіптік жоғары  |Жобалар, тәжірибе.|Ғылыммині-Ғылым|Страте
|технологиялық, оның ішінде:    |лік үлгілер       |академиясы,    |гиялық
|агроөнеркәсіп кешені, мұнай    |                  |Энергетика,    |жоспар.
|өндіру, мұнай өңдеу, тау-кен   |                  |индустрия және |және ре
|өндіру өнеркәсібі мен көлікке  |                  |саудамині      |форма.
|арналған машиналар мен жабдық. |                  |               |лар.
|тарды әзірлеу және игеру       |                  |               |жөнін.
|                               |                  |               |дегі
|                               |                  |               |агент.
|                               |                  |               |тігіне
|                               |                  |               |жыл
|                               |                  |               |сайын
|                               |                  |               |есеп
|                               |                  |               |беру
|__________________________________________________________________________
|* Шағын жоғары технологиялық кәсіпорындарды құру мен олардың жұмыс істеуі
|            үшін қолайлы жағдайларды қалыптастыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.7. Разработать     |План мероприятий,|Миннауки-       | II квартал |
|комплекс мер по реализации |утвержденный     |Академия наук   |            |
|Программы поддержки и      |Министром        |                |            |
|развития малого и среднего |                 |                |            |
|бизнеса в научно-          |                 |                |            |
|технологической сфере      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях                 |
|  ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.8. Создать         |Приказ           |Миннауки-       |III квартал |
|селекционно-генетические   |Министра         |Академия наук,  |            |
|центры по овцеводству при  |                 |Минсельхоз,     |            |
|КазНИТИ овцеводства и      |                 |Минфин          |            |
|КазНИИ каракулеводства     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов          |
|___________________________________________________________________________|
|- Сохранение и развитие кадрового потенциала на приоритетных направлениях  |
|___________________________________________________________________________|
|- Интеграция научно-образовательных учреждений с наукоемкими производствами|
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.1. Разработать     |  Концепция,     |Миннауки-       | IV квартал |
|концепцию интеграции       |  утвержденная   |Академия наук,  |            |
|научно-исследовательских   |  Министрами     |Минобразования, |            |
|учреждений и ВУЗов с       |                 |Минэнерго,      |            |
|наукоемкими производствами |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка и аттестация научных кадров высшей квалификации по            |
|  приоритетным направлениям                                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.2. Проводить       |Нормативные      |Миннауки-       |Ежегодный   |
|подготовку и аттестацию    |документы        |Академия наук   |отчет в     |
|научных кадров высшей      |министерства     |                |Агентство по|
|квалификации по            |                 |                |стратегичес-|
|приоритетным направлениям  |                 |                |кому плани- |
|                           |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.3.7. Ғылыми-технологиялық|Министр бекіткен  |Ғылыммині-Ғылым|ІІ
|салада шағын және орта бизнесті|іс-шаралар жоспары|академиясы     |тоқсан
|қолдау және дамыту бағдарлама. |                  |               |
|сын іске асыру жөніндегі шара. |                  |               |
|лар кешенін әзірлеу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|.   Басым салаларда дүниежүзілік деңгейдегі ресурс үнемдеуші және
|  экологиялық жағынан таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.8. Қой шаруашылығының  |Министрдің        |Ғылыммині-Ғылым|III
|КазНИТИ және қаракөл шаруашылы.|бұйрығы           |академиясы,    |тоқсан
|ғының ҚАЗҒЗИ жанынан қой шаруа.|                  |Ауылшармині,   |
|шылығы жөнінде селекциялық-ген.|                  |Қаржымині      |
|етикалық орталықтар құру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|              3.5.2.4. Жоғары білікті мамандарды даярлау
|__________________________________________________________________________
|* Басым бағыттарда кадрлық әлеуетті сақтау және дамыту
|__________________________________________________________________________
| * Ғылымды көп қажет ететін өндірістері бар ғылыми-білім беру мекемелерін
|            интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.1. Ғылымды көп қажет   |Министрлер бекіт. |Ғылыммині-Ғылым|IV
|ететін өндірістері бар ғылыми- |кен тұжырымдама   |академиясы,    |тоқсан
|зерттеу мекемелері мен (ЖОО)   |                  |Білім, мәдениет|
|Жоғары оқу орындарын интегра.  |                  |және денсаулық.|
|циялаудың тұжырымдамасын       |                  |мині, Энергети.|
|әзірлеу                        |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|. Басым бағыттар бойынша жоғары білікті ғылыми кадрлар даярлау және
|      аттестациялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.2. Басым бағыттар      |Министрліктің |Ғылыммині-Ғылым    |Страте.
|бойынша жоғары білікті ғылыми  |нормативтік   |академиясы         |гиялық
|кадрлар даярлау және аттеста.  |құжаттары     |                   |жоспар
|циялауды жүргізу               |              |                   |лау жә
|                               |              |                   |не ре.
|                               |              |                   |форма.
|                               |              |                   |лар жө
|                               |              |                   |ніндегі
|                               |              |                   |агентті
|                               |              |                   |гіне
|                               |              |                   |жыл
|                               |              |                   |сайын
|                               |              |                   |есеп
|                               |              |                   |беру
|__________________________________________________________________________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских     |
|            организаций по поддержке малого предпринимательства            |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и Реализация региональных стратегий развития малого           |
|  предпринимательства                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.1. Реализовать     |Отчет акимов     |Акимы областей, |Ежекварталь-|
|региональные программы     |Агентству по     |гг. Акмолы и    |но          |
|развития и поддержки       |стратегическому  |Алматы,         |            |
|малого предпринимательства |планированию и   |Агентство по    |            |
|                           |реформам, Доклад |стратегическому |            |
|                           |Президенту и     |планированию и  |            |
|                           |Правительству РК |реформам        |
|                           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.2. Разработать     |Указ Президента  |Агентство РК по |IV квартал  |
|государственную и регио-   |Республики       |поддержке малого|            |
|нальные программы поддержки|Казахстан        |бизнеса, Минфин |            |
|малого предпринимательства |                 |                |            |
|на 1999-2000 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.3. Продолжить      |     Доклад      |Минфин,         |   Раз в    |
|передачу производственных и|  Правительству  |Минсельхоз,     |  полгода   |
|офисных помещений, земель- |   Республики    |акимы областей, |            |
|ных участков и объектов    |    Казахстан    |гг. Астаны и    |            |
|незавершенного строительст-|                 |Алматы          |            |
|ва субъектам малого        |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдай жасау
__________________________________________________________________________
|3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
|           кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
|__________________________________________________________________________
|. Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу
|        және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.1. Шағын кәсіпкерлікті |Әкімдердің Страте.|Облыстардың,   |Тоқсан
|дамытудың және қолдаудың аймақ.|гиялық жоспарлау  |Ақмола және    |сайын
|тық бағдарламаларын іске асыру |және реформалар   |Алматы қалала. |
|                               |жөніндегі агентті.|рының әкімдері,|
|                               |гіне есеп беруі,  |Стратегиялық   |
|                               |ҚР Президенті мен |жоспарлау және |
|                               |Үкіметіне баяндама|реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.2. Шағын кәсіпкерлікті |Қазақстан         |ҚР Шағын биз.  |IV
|дамытудың және қолдаудың 1999- |Республикасы      |несті қолдау   |тоқсан
|2000 жылдарға арналған мемле.  |Президентінің     |жөніндегі      |
|кеттік және аймақтық бағдарла. |Жарлығы           |агенттігі,     |
|маларын әзірлеу                |                  |Қаржымині,     |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.3. Өндірістік және     |Қазақстан         |Қаржымині,     |Жарты
|офистік үй-жайларды, жер учас. |Республикасының   |Ауылшармині,   |жылда
|келерін және құрылысы аяқтал.  |Үкіметіне баяндама|Облыстардың,   |бір рет
|маған объектілерді шағын кәсіп.|                  |Астана және    |
|керлік субъектілеріне беруді   |                  |Алматы қалала. |
|жалғастыру                     |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.4. Опубликовывать в|  Публикация в   |МИОС, акимы     |   Раз в    |
|средствах массовой         |  центральных и  |областей, гг.   |  полгода   |
|информации перечень        |  местных СМИ    |Астаны и Алматы |            |
|госорганов, имеющих право  |                 |                |            |
|осуществлять контрольно-   |                 |                |            |
|инспектирующие функции и   |                 |                |            |
|оказывать платные услуги   |                 |                |            |
|с указанием их стоимости   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.5. Проводить       |  Доклад         |Агентство по    |Ежекварталь-|
|мониторинг деятельности    |  Президенту и   |поддержке малого|но          |
|акимов по поддержке и      |  Правительству  |бизнеса, акимы  |            |
|развитию малого            |  Республики     |областей, гг.   |            |
|предпринимательства        |  Казахстан      |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.6. Рекомендовать   |Методическое     |Агентство по    |I квартал   |
|акимам областей создать    |письмо           |поддержке малого|            |
|на базе существующих       |Агентства по     |бизнеса         |            |
|структур, занимающихся     |стратегическому  |                |            |
|поддержкой малого          |планированию и   |                |            |
|предпринимательства,       |реформам         |                |            |
|областные управления или   |Акимам областей  |                |            |
|отделы поддержки           |и гг. Астаны и   |                |            |
|предпринимательства        |Алматы           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение иностранных инвестиций и технической помощи для поддержки    |
|  малого предпринимательства                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.7. Организовать    |Участие в        |Агентство по    | Постоянно  |
|работу со странами СНГ по  |совещаниях       |поддержке малого|            |
|обмену опытом и выработке  |Консультативного |бизнеса, заинте-|            |
|общих решений по поддержке |Совета Стран СНГ |ресованные госу-|            |
|малого предпринимательства |                 |дарственные     |            |
|                           |                 |органы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.1.4. Бұқаралық ақпарат   |Орталық және жер. |АҚКМ, Облыстар.|Жарты
|құралдарында бақылау-инспек.   |гілікті БАҚ-ында  |дың, Астана    |жылда
|циялау функцияларын жүзеге асы.|жарияланымдар     |және Алматы    |біррет
|руға және құнын көрсетіп, ақы. |                  |қалаларының    |
|лы қызметтер жасауға құқықтары |                  |әкімдері       |
|бар мемлекеттік органдардың    |                  |               |
|тізбесін жариялау              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.5. Әкімдердің шағын кә.|Қазақстан         |Шағын бизнесті |Тоқсан
|сіпкерлікті қолдау және дамыту |Республикасының   |қолдау жөнін.  |сайын
|жөніндегі қызметіне мониторинг |Президентіне және |дегі агенттік, |
|жүргізу                        |Үкіметіне баяндама|Облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.6. Облыстардың әкімде. |Стратегиялық жос. |Шағын бизнесті |І
|ріне шағын кәсіпкерлікті қол.  |парлау және рефор.|қолдау жөнін.  |тоқсан
|даумен шұғылданатын құрылымдар.|малар жөніндегі   |дегі агенттік  |
|дың базасында облыстық шағын   |агенттіктің облыс.|               |
|кәсіпкерлікті қолдау басқарма. |тардың, Астана    |               |
|ларын немесе бөлімдерін құруға |және Алматы қала. |               |
|ұсыным жасау                   |ларының әкімдеріне|               |
|                               |әдістемелік хаты  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлікті қолдау үшін шетелдік инвестициялар мен техникалық
|       көмекті тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.7. ТМД елдері мен шағын|ТМД Елдері        |Шағын бизнесті |Ұдайы
|кәсіпкерлікті қолдау бойынша   |Консультативтік   |қолдау жөнінде.|
|тәжірибе алмасу және ортақ     |Кеңесінің мәжіліс.|гі агенттік,   |
|шешімдер дайындау жөніндегі    |теріне қатысу     |мүдделі мемле. |
|жұмысты ұйымдастыру            |                  |кеттік органдар|
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.8. Организовать    |Отчет            |Агентство по    |IV квартал  |
|работу с международными    |Правительству    |поддержке малого|            |
|финансовыми и экономически-|Республики       |бизнеса, Минфин |            |
|ми организациями и странами|Казахстан        |                |            |
|донорами по привлечению    |                 |                |            |
|иностранных инвестиций и   |                 |                |            |
|технической помощи для     |                 |                |            |
|поддержки малого           |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Популяризация идеи частного предпринимательства                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.9. Проводить       |Публикации в СМИ |МИОС,           | Постоянно  |
|разъяснительную работу о   |                 |Агентство по    |            |
|законодательных и норматив-|                 |поддержке малого|            |
|ных правовых актах по мало-|                 |бизнеса         |            |
|му предпринимательству     |                 |                |            |
|и вносимых в них изменениях|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.3.2. Формирование эффективной и доступной системы кредитования     |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка механизмов кредитования субъектов малого предпринимательства  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.2.1. Подготовить     |Рекомендательное |Нацбанк         | I квартал  |
|рекомендательное письмо    |письмо           |                |            |
|банкам второго уровня о    |                 |                |            |
|делегировании своим        |                 |                |            |
|филиалам функций по        |                 |                |            |
|рассмотрению на местах     |                 |                |            |
|вопросов выделения кредитов|                 |                |            |
|субъектам малого           |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование действующего законодательства                          |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.3.1.8. Халықаралық қаржы   |Қазақстан         |Шағын бизнесті |IV
|және экономикалық ұйымдармен   |Республикасының   |қолдау жөнінде.|тоқсан
|және донорлық елдермен шағын   |Үкіметіне есеп    |гі агенттік,   |
|кәсіпкерлікті қолдау үшін ше.  |беру              |Қаржымині      |
|телдік инвестициялар мен техни.|                  |               |
|калық көмек тарту жөніндегі    |                  |               |
|жұмысты ұйымдастыру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         Шағын кәсіпкерлік идеяларын танымалдандыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.9. Шағын кәсіпкерлік   |БАҚ-ында          |АҚКМ,          |Ұдайы
|және оларға енгізілетін өзге.  |жарияланымдар     |Шағын бизнесті |
|рістер бойынша заңдық және нор.|                  |қолдау жөнін.  |
|мативтік құқықтық актілер тура.|                  |дегі агенттік  |
|лы түсіндіру жұмысын жүргізу   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|        3.5.3.2. Несиелендірудің тиімді және қол жеткізілетін
|                       жүйелерін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Шағын кәсіпкерлік субъектілерін несиелендірудің тетіктерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.1. Екінші деңгейдегі   |Ұсыным хат        |Ұлттық Банк    |І
|банктерге жергілікті жерлерде  |                  |               |тоқсан
|шағын кәсіпкерлік субъектілері.|                  |               |
|не несиелер бөлу мәселелерін   |                  |               |
|қарау жөніндегі функцияларды   |                  |               |
|өздерінің филиалдарына беру    |                  |               |
|туралы ұсыным хат әзірлеу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Қолданып жүрген заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.2.2. Провести        |    Доклад       |Агентство РК по |III квартал |
|анализ и разработать       | Правительству   |поддержке малого|            |
|предложения по             |   Республики    |бизнеса         |            |
|совершенствованию          |   Казахстан     |                |            |
|нормативной правовой базы  |                 |                |            |
|малого предпринимательства |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.5.3.3. Развитие инфраструктуры поддержки малого предпринимательства   |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование действующего законодательства                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.3.1. Проводить       |    Доклад       |Акимы областей, | Раз в      |
|анкетирование              |  Правительству  |гг. Астаны и    | полугодие  |
|предпринимателей для       |  Республики     |Алматы, Агентст-|            |
|выявления проблем, связан- |  Казахстан      |во по поддержке |            |
|ных с бюрократическими     |                 |малого бизнеса, |            |
|вмешательствами различных  |                 |Конгресс        |            |
|проверяющих органов        |                 |Предпринимателей|            |
|                           |                 |Казахстана,     |            |
|                           |                 |КЦПРП           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.3.2. Подготовить     |  Сборник        |Агентство по    | ІI квартал |
|сборник нормативных        |                 |поддержке малого|            |
|правовых актов по малому   |                 |бизнеса, Мингос-|            |
|предпринимательству        |                 |доходов, КЦПРП  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.4. Жилищное строительство
Цель: Развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.2.2. Шағын кәсіпкерлік.  |Қазақстан         |ҚР Шағын       |ІІІ
|нормативтік-құқықтық базасын   |Республикасы      |бизнесті дамыту|тоқсан
|жетілдіру жөнінде талдау жүргі.|Үкіметіне         |жөніндегі      |
|зу және ұсыныстар әзірлеу      |баяндама          |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|            3.5.3.3. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Қолданылып жүрген заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.3.1. Әртүрлі тексеруші   |Қазақстан         |Облыстардың,   |Жарты
|органдардың бюрократтық арала. |Республикасының   |Астана және    |жылда
|суына байланысты проблемаларды |Үкіметіне баяндама|Алматы қалала. |бір рет
|анықтау үшін кәсіпкерлерге     |                  |рының әкімдері,|
|сауалдама жүргізу              |                  |Шағын бизнесті |
|                               |                  |қолдау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қазақстан      |
|                               |                  |кәсіпкерлерінің|
|                               |                  |конгресі,      |
|                               |                  |КЦПРП          |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.3.2. Шағын кәсіпкерлік   |Жинақ             |Шағын бизнесті |ІІ
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|актілердің жинағын дайындау    |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |КЦПРП          |
|__________________________________________________________________________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
__________________________________________________________________________

|       3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и кредитования       |
|                          жилищного строительства                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие форм и методов ипотечного кредитования населения, предоставления|
|  жилья в аренду с правом выкупа (для социально-незащищенных слоев         |
|  населения)                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.1. Разработать     |Программа,       |Агентство по    | I квартал  |
|Программу развития         |утвержденная     |стратегическому |            |
|жилищного строительства и  |Постановлением   |планированию и  |            |
|рынка жилья в Казахстане   |Правительства    |реформам, (по   |            |
|                           |Республики       |согласованию),  |            |
|                           |Казахстан        |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.5. Туризм
Цель: Развитие туристического комплекса страны
___________________________________________________________________________
|            3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала            |
|___________________________________________________________________________|
|- Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими   |
|  организациями, иностранными государствами и компаниями                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.1. Обеспечить      |     Доклад      |Минобразования, |IV квартал  |
|участие Казахстана в       |Правительству РК |культуры и      |            |
|мероприятиях, проводимых   |                 |здравоохранения,|            |
|по линии Всемирной         |                 |МИД             |            |
|туристической организации  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Реализация утвержденных программ развития                                |
|___________________________________________________________________________|

|       3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын дамыту және несиелендірудің
|                              тетігін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Халықты ипотекалық несиелендірудің, тұрғын үйді сатып алу құқығымен
|       жалға берудің (халықты әлеуметтік қорғалмаған бөлігі үшін)
|             нысандары мен әдістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.1. Қазақстанда тұрғын  |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|үй құрылысы мен тұрғын үй ры.  |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|ногын дамытудың бағдарламасын  |Үкіметінің        |реформалар жө. |
|әзірлеу                        |қаулысымен        |ніндегі агент. |
|                               |бекітілген        |тік (келісім   |
|                               |бағдарлама        |бойынша),      |
|                               |                  |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
3.5.5. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
__________________________________________________________________________
|      3.5.5.1. Туристік әлеуетке егжей-тегжейлі баға беру
|__________________________________________________________________________
|. Халықаралық туристік ұйымдармен, шетел мемлекеттерімен және
компаниялары
|        мен ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.1. Қазақстанның Дүние. |Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|жүзілік туристік ұйым желісі   |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|бойынша өткізілетін шараларға  |Үкіметіне баяндама|мині,          |
|қатысуын қамтамасыз ету        |                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|               3.5.5.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Дамудың бекітілген бағдарламаларын іске асыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.5.2.1. Реализовать     |Отчет            |Минобразования, |IV квартал  |
|государственную программу  |Президенту РК    |культуры и      |            |
|возрождения исторических   |и Правительству  |здравоохранения |            |
|центров Великого Шелкового |Республики       |                |            |
|Пути                       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.2.2. Создать         |В соответствии с |В соответствии с| IV квартал |
|туристический маршрут      |постановлением   |постановлением  |            |
|согласно Постановлению     |Правительства РК |Правительства РК|            |
|Правительства РК           |                 |(Минобразования)|            |
|"О подготовке              |                 |                |            |
|празднования 1500-летия    |                 |                |            |
|юбилея города Туркестана"  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.3. Организовать    |  Отчет о        |Минобразования, |Ежегодный   |
|международные семинары,    | проведении      |культуры и      |отчет в     |
|выставки и конференции -   |                 |здравоохранения,|Министерство|
|Казахстан - новый          |                 |Минфин, МИД     |энергетики, |
|уникальный туристический   |                 |                |индустрии и |
|объект                     |                 |                |торговли    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.2.4. Провести анализ |     Доклад      |Минобразования, | IV квартал |
|мирового опыта привлечения |  Правительству  |культуры и      |            |
|инвестиций для развития    |   Республики    |здравоохранения,|            |
|туризма                    |   Казахстан     |Госкоминвест    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Реконструкция туристических объектов                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.5. Определить пи-  |     Доклад      |Минобразования, | IV квартал |
|лотные туристические объек-|  Правительству  |культуры и      |            |
|ты, подлежащие первоочеред-|   Республики    |здравоохранения |            |
|ной реконструкции          |   Казахстан     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение и начало строительства на частной основе двух пилотных       |
|  туристических объектов в соответствии с международными стандартами       |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.5.2.1. Ұлы Жібек жолының   |Қазақстан Респуб. |Білім, мәдениет|IV
|тарихи орталықтарын қайта өр.  |ликасының Прези.  |және денсаулық.|тоқсан
|кендетудің мемлекеттік бағдар. |дентіне және      |мині           |
|ламасын іске асыру             |Қазақстан         |               |
|                               |Республикасының   |               |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.2. "Түркістан қаласы.  |Қазақстан         |Қазақстан      |IV
|ның 1500 жылдық мерейтойын     |Республикасы      |Республикасы   |тоқсан
|мерекелеуге дайындық туралы"   |Үкіметінің        |Үкіметінің     |
|Қазақстан Республикасы Үкіметі.|қаулысына сәйкес  |қаулысына      |
|нің қаулысына сәйкес туристік  |                  |сәйкес (Білім, |
|маршрут құру                   |                  |мәдениет,      |
|                               |                  |денсаулықмині) |
|__________________________________________________________________________
|Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.3. Қазақстан-жаңа біре.|Өткізілуі туралы|Білім,мәдениет |Энергети.
|гей туристік объект-халықаралық|есеп            |және денсаулық.|ка, ин.
|семинарларын, көрмелерін және  |                |мині, Қаржыми. |дустрия
|конференцияларын ұйымдастыру   |                |ні., Сыртқыіс. |және
|                               |                |мині           |саудами.
|                               |                |               |ніне жыл
|                               |                |               |сайын
|                               |                |               |есеп
|                               |                |               |беру
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.4. Туризмді дамыту үшін|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|инвестициялар тартудың дүние.  |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|жүзілік тәжірибесіне талдау    |Үкіметіне баяндама|мині, Инвест.  |
|жүргізу                        |                  |мемком         |
|__________________________________________________________________________
|* Туристік объектілерді қайта жаңарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.5. Бірінші кезекте қай.|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|та жаңартуға жататын пилоттық  |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|туристік объектілерді айқындау |Үкіметіне баяндама|мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік стандарттарға сәйкес жеке
|     негізде екі пилоттық туристік объектісін айқындау және салу
|__________________________________________________________________________

|3.5.5.2.6. Определить      | Приказ Министра |Минобразования, | IV квартал |
|пилотные туристические     |                 |культуры и      |            |
|объекты на территории      |                 |здравоохранения |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.5.5.3. Улучшение качества туристических услуг              |
|___________________________________________________________________________|
|- Обучение и переобучение казахстанских специалистов                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.1. Оказать         |  План-график,   |Минобразования, | II квартал |
|методическую помощь ВУЗам  |  утвержденный   |культуры и      |            |
|в подготовке туристических |  Министром      |здравоохранения |            |
|кадров                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка системы стандартов туристического обслуживания,               |
|  соответствующих мировому уровню                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.2. Провести анализ |     Доклад      |Минобразования, |IV квартал  |
|иностранного опыта предос- |  Правительству  |культуры и      |            |
|тавления туристических     |   Республики    |здравоохранения |            |
|услуг                      |   Казахстан     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательной базы                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.3. Разработать и   |Постановление    |Минобразования, |IV квартал  |
|внедрить новые параметры   |Правительства    |культуры и      |            |
|статистического учета      |Республики       |здравоохранения,|            |
|туристической деятельности,|Казахстан        |Нацстатагентство|            |
|в соответствии с мировыми  |                 |                |            |
|стандартами                |                 |                |            |
|___________________________|______
___________|________________|____________|
|- Упрощение порядка лицензирования туристической деятельности              |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.4. Провести анализ |Предложение по   |Минфин,         |II квартал  |
|иностранного опыта по      |упрощению порядка|Минобразования, |            |
|налогообложению и лицензи- |лицензирования и |культуры и      |            |
|рованию туристической      |налогообложения  |здравоохранения |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        3.5.6.1. Формирование реального и эффективного собственника        |
|___________________________________________________________________________|
|- Введение механизмов банкротства сельхозпредприятий                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.1. Проводить       |Постановление    |Минсельхоз,     | I квартал  |
|процедуры банкротства      |Правительства    |акимы областей  |            |
|несостоятельных            |Республики       |                |            |
|сельскохозяйственных       |Казахстан        |                |            |
|предприятий                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Натурная персонификация права собственности на землю
|
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.2. Завершить       |План             |Минсельхоз,     | IV квартал |
|работу по закреплению      |мероприятий,     |акимы всех      |            |
|реальных прав собственников|утвержденный     |уровней         |            |
|на пользование землей      |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Завершение юридического оформления организационно-правовой формы         |
|  сельхозпредприятий                                                       |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.5.2.6. Қазақстан Республи. |Министрдің бұйрығы|Білім, мәдениет|IV
|касы аумағында пилоттық турис. |                  |және денсаулық.|тоқсан
|тік объектілерді айқындау      |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|           3.5.5.3.  Туристік қызмет көрсетулердің сапасын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|. Қазақстандық мамандарды оқыту және қайта оқыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.1. ЖОО-на туристік ма. |Министр бекіткен  |Білім, мәдениет|ІІ
|мандар даярлауда әдістемелік   |жоспар-кесте      |және           |тоқсан
|көмек көрсету                  |                  |денсаулықмині  |
|__________________________________________________________________________
|. Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік деңгейге сәйкес стандарттарының
|                        жүйесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.3. Әлемдік стандарттар.|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|ға сәйкес, туристік қызметтің  |Республикасы      |және денсаулық |тоқсан
|статистикалық есебінің жаңа    |Үкіметінің        |мині, Ұлттық   |
|параметрлерін әзірлеу және     |қаулысы           |Статагенттік   |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Туристік қызметті лицензиялаудың тәртібін оңайлату
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.4. Туристік қызметке   |Лицензиялау және  |Қаржымині,     |II
|салық салу және оны лицензиялау|салық салу тәрті. |Білім, мәдениет|тоқсан
|жөніндегі шетелдік тәжірибеге  |бін оңайлату жө.  |және денсаулық.|
|талдау жүргізу                 |ніндегі ұсыныстар |мині           |
|__________________________________________________________________________
3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсат: Аграрлық секторда реформаларды жеделдетіп аяқтау
__________________________________________________________________________
|           3.5.6.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының банкроттығы тетіктерін енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.1. Дәрменсіз ауыл ша.  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|руашылығы кәсіпорындарының     |Республикасы      |облыстардың    |тоқсан
|банкроттығы рәсімін жүргізу    |Үкіметінің        |әкімдері       |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Жерге меншік құқығын нақты дербестендіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.2. Меншік иелерінің    |Министр бекіткен  |Ауылшармині,   |IV
|жер пайдалануға нақты құқықта. |шаралар жоспары   |барлық деңгей. |тоқсан
|рын бекіту жөніндегі жұмысты   |                  |дегі әкімдер   |
|аяқтау                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ұйымдық-құқықтық нысанын заңдық
|                 ресімдеуді аяқтау
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.1.3. Завершить       |Планы            |Минсельхоз,     | IV квартал |
|формирование и юридическое |мероприятий,     |Минюст, Минфин, |            |
|закрепление организационно-|утвержденные     |акимы всех      |            |
|правовой формы субъектов   |министерствами   |уровней         |            |
|аграрного сектора экономики|и ведомствами    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.6.2. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора       |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие системы консалтинговых, лизинговых, информационных и            |
|  маркетинговых услуг                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.1. Совершенствовать|План             |Минсельхоз      |Ежекварталь-|
|систему консалтинговых,    |мероприятий,     |                |ный отчет   |
|лизинговых услуг и         |утвержденный     |                |            |
|обеспечить дальнейшее      |Министром        |                |            |
|развитие информационно-    |                 |                |            |
|маркетинговых служб в      |                 |                |            |
|сельском хозяйстве         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Упорядочение сети товарных бирж, развитие оптовых и продовольственных    |
|  рынков                                                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.2. Расширить сеть  |План             |Минсельхоз,     | V квартал  |
|оптовых продовольственных  |мероприятий,     |акимы областей  |            |
|рынков                     |утвержденный     |                |            |
|                           |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.6.3. Развитие перерабатывающих производств в АПК            |
|___________________________________________________________________________|
|- Выявление эффективных частных предпринимателей в качестве потенциальных  |
|  заемщиков для организации перерабатывающих производств                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.3.1. Завершить       |Доклад           |Минсельхоз,     | IV квартал |
|процесс становления частных|Правительству РК |акимы всех      |            |
|компаний, занятых в        |                 |уровней         |            |
|аграрном секторе и имеющих |                 |                |            |
|эффективные результаты     |                 |                |            |
|финансово-хозяйственной    |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение прямых иностранных инвестиций и передовых технологий         |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.1.3. Экономиканың аграр. |Министрліктер мен |Ауылшармині,   |IV
|лық сектор субъектілерінің     |ведомстволар      |Әділетмині,    |тоқсан
|ұйымдық-құқықтық нысанын қалып.|бекіткен шаралар  |Қаржымині,     |
|тастыруды және заңдық бекітуді |жоспары           |барлық деңгей. |
|аяқтау                         |                  |дегі әкімдер   |
|__________________________________________________________________________
|    3.5.6.2. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Консалтингтік, лизингтік, ақпараттық және маркетингтік қызмет
|      көрсетулер жүйесін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.1. Ауыл шаруашылығында |Министр бекіткен  |Ауылшармині   |Тоқсан
|консалтингтік, лизингтік қызмет|шаралар жоспары   |              |сайынғы
|көрсетулер жүйесін жетілдіру   |                  |              |есеп
|және ақпараттық-маркетингтік   |                  |              |беру
|қызметтерін одан әрі дамытуды  |                  |              |
|қамтамасыз ету                 |                  |              |
|__________________________________________________________________________
|* Тауар биржаларының желілерін реттеу, көтерме және азық-түлік рыноктарын
|         дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.2. Көтерме сауда азық- |Министр бекіткен  |Ауылшармині,   |IV
|түлік рыноктарының желісін     |шаралар жоспары   |облыстардың    |тоқсан
|кеңейту                        |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3. АӨК-індегі қайта өңдеу өндірістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Қайта өңдеу өндірісін ұйымдастыру үшін мүмкін болатын заемшылар
|           ретіндегі тиімді жеке кәсіпкерлерді анықтау
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.1. Аграрлық секторда   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|жұмыс істейтін және қаржы-ша.  |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|руашылық қызметінің тиімді нә. |Үкіметіне баяндама|дегі әкімдер   |
|тижелері бар жеке компаниялар. |                  |               |
|дың қалыптасу процесін аяқтау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Тікелей шетел инвестициялары мен озық технологияларды тарту
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.3.2. Продолжить рабо-|Доклад           |Минсельхоз,     | IV квартал |
|ту по привлечению прямых   |Правительству    |Госкоминвест    |            |
|иностранных инвестиций и   |Республики       |                |            |
|передовых технологий в     |Казахстан        |                |            |
|сельское хозяйство         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Вовлечение отечественных прямых инвестиций в импортозамещение            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.3.3. Оказать         |Доклад           | Госкоминвест   |В составе   |
|содействие отечественным   |Правительству    |                |отчетов,    |
|инвесторам в развитии      |Республики       |                |установлен- |
|импортозамещающих          |Казахстан        |                |ных законо- |
|производств                |                 |                |дательством |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.6.4. Государственная поддержка эффективных частных и          |
|                            фермерских хозяйств                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование эффективной системы финансирования частных и фермерских     |
|  хозяйств                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.4.1. Оказать         |План действий,   |Минсельхоз      |II квартал  |
|содействия становлению и   |утвержденный     |                |            |
|развитию небанковских      |Министром        |                |            |
|финансовых компаний,       |                 |                |            |
|оказывающих услуги         |                 |                |            |
|субъектам аграрного сектора|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.2. Расширение сети |План мероприятий,|Минсельхоз      |ІІ квартал  |
|кредитных товариществ на   |утвержденный     |                |            |
|селе                       |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Содействие со стороны государства сбыту продукции товаропроизводителей   |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.3.2. Ауыл шаруашылығына  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|тікелей шетел инвестициялары   |Республикасының   |Инвестмемком   |тоқсан
|мен озық технологияларды тарту |Үкіметіне баяндама|               |
|жөніндегі жұмысты жалғастыру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Отандық тікелей инвестицияларды импортты алмастыруға тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.3. Отандық инвесторлар.|Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|ға импортты алмастыратын өнді. |Республикасының   |Инвестмемком   |тоқсан
|рістерді дамытуда жәрдем көрсе.|Үкіметіне баяндама|               |
|ту                             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         3.5.6.4. Тиімді жеке және фермерлік шаруашылықтарды мемлекеттік
|                                қолдау
|__________________________________________________________________________
|* Жеке және фермерлік шаруашылықтарды қаржыландырудың тиімді жүйесін
|               қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.1. Аграрлық сектордың  |Министр бекіткен  |Ауылшармині    |ІІ
|субъектілеріне қызмет көрсетуші|іс-қимыл жоспары  |               |тоқсан
|банктік емес қаржы компаниялар.|                  |               |
|ының қалыптасуына және дамуына |                  |               |
|жәрдем көрсету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.2. Ауылда несиелік се. |Министр бекіткен  |Ауылшармині    |ІІ
|ріктестіктер желісін кеңейту   |іс-қимыл жоспары  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|* Тауар өндірушілердің өнімдерін өткізуге мемлекет тарапынан жәрдем
|                           көрсету
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.4.3. Государственная |Постановление    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|поддержка развития и       |Правительства    |Зерновой Союз   |            |
|укрепления рынков сбыта    |Республики       |Казахстана      |            |
|стратегических видов       |Казахстан        |                |            |
|сельхозпродукции           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана
4.1. Здравоохранение
Цель: Профилактика и снижение заболеваемости
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.1.1. Активная демографическая политика                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка демографической политики Казахстана                           |
|- Создание законодательной базы                                            |
|- Постепенный переход к принципам планирования семьи                       |
|- Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи   |
|  жильем и рабочими местами                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать       |Приказ Министра  |Минобразования, |IV квартал  |
|план мероприятий по        |                 |культуры и      |            |
|реализации подпрограммы    |                 |здравоохранения |            |
|охраны здоровья матери     |                 |                |            |
|и ребенка                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.1.2. Разработать проект|Проект Закона    |Минюст,         | I квартал  |
|Закона "Кодекс о браке и   |                 |Минобразования, |            |
|семье"                     |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                4.1.2. Формирование здорового образа жизни                 |
|___________________________________________________________________________|
|- Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и         |
|  молодежи                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.1. Регулярно         |Телерадиопрог-   |МИОС,           |Ежекварталь-|
|проводить кампании за      |раммы и пресс-   |Минобразования, |ный отчет   |
|здоровый образ жизни,      |конференции      |культуры и      |Министерство|
|правильное питание,        |                 |здравоохранения,|энергетики, |
|соблюдение правил гигиены и|                 |акимы областей  |индустрии и |
|санитарии                  |                 |и гг. Астаны и  |торговли    |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.6.4.3. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|өнімдерінің стратегиялық түрле.|Республикасы      |Қазақстанның   |тоқсан
|рін өткізу рыноктарын дамыту   |Үкіметінің        |Астық Одағы    |
|мен нығайтуды мемлекеттік      |қаулысы           |               |
|қолдау                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі
4.1. Денсаулық сақтау
Мақсат: Сыртқаттанушылықтың алдын алу және оны төмендету
__________________________________________________________________________
|             4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
|__________________________________________________________________________
|. Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
|. Заң базасын жасау
|. Отбасын жоспарлау принциптеріне біртіндеп көшу
|. Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орнымен қамтамасыз етуді көздейтін
|                 жастар саясатын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Ана мен баланың ден.  |Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|саулығын қорғау кіші бағдарла. |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|масын іске асыру жөніндегі ша. |                  |мині           |
|ралар жоспарын әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.2. "Неке және отбасы ту. |Заң жобасы        |Білім, мәдениет|І
|ралы кодекс" Заңының жобасын   |                  |және денсаулық.|тоқсан
|әзірлеу                        |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|               4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|. Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте, балалар мен жастар үшін
|                насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.1. Салауатты өмір салты, |Телерадиобағдарла.|МАҚКМ, Білім,|Энергети.
|дұрыс тамақтану, гигиена мен   |малары және баспа.|мәдениет және|ка,индус
|санитария ережелерін сақтауға  |сөз конференцияла.|денсаулықмині|трия жә.
|арналған науқандарды тұрақты   |ры                |облыстардың, |не сау.
|жүргізу                        |                  |Астана және  |даминіне
|                               |                  |Алматы қалала|тоқсан
|                               |                  |рының әкімдері|сайын
|                               |                  |             |есеп беру
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.2. Подготовить       |Информбюллетени  |Минобразования, | II квартал |
|информационные материалы   |                 |культуры и      |            |
|по здоровому образу жизни, |                 |здравоохранения,|            |
|правильному питанию,       |                 |МИОС            |            |
|правилам гигиены и         |                 |                |            |
|санитарии                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.3. Разработать       |Программа,       |Минобразования, |III квартал |
|программу подготовки       |утвержденная     |культуры и      |            |
|специалистов по вопросам   |Министром        |здравоохранения |            |
|формирования здорового     |                 |                |            |
|образа жизни               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и внедрение стандартов здорового образа жизни и питания       |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.4. Разработать       |Концепция,       |Миннауки-       | IV квартал |
|стандарты здорового образа |утвержденная     |Академия наук,  |            |
|жизни и здорового питания  |постановлением   |Минобразования, |            |
|                           |Правительства    |культуры и      |            |
|                           |Республики       |здравоохранения,|            |
|                           |Казахстан        |Министерство    |            |
|                           |                 |энергетики,     |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|                           |                 |(Госстандарт)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.5. Разработать       | Информбюллетени |Минобразования, | II квартал |
|методические материалы по  |                 |культуры и      |            |
|нравственно-половому       |                 |здравоохранения,|            |
|воспитанию                 |                 |МИОС, акимы     |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие          |
|  массового спорта                                                         |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.2.2. Салауатты өмір салты, |Ақпараттық        |Білім, мәдениет|ІІ
|дұрыс тамақтану, гигиена, сани.|бюллетеньдер      |және денсаулық.|тоқсан
|тария жөнінде ақпараттық мате. |                  |мині, МАҚКМ    |
|риалдар дайындау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.3. Салауатты өмір салтын |Министр бекіткен  |Білім, мәдениет|ІІІ
|қалыптастыру мәселелері жөнінде|бағдарлама        |және денсаулық.|тоқсан
|мамандар даярлаудың бағдарлама.|                  |мині           |
|сын әзірлеу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Салауатты өмір салты мен толыққанды тамақтанудың стандарттарын әзірлеу
|                   және енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.4. Салауатты өмір салты  |Қазақстан         |Ғылыммині-Ғылым|IV
|мен толыққанды тамақтанудың    |Республикасы      |академиясы,    |тоқсан
|стандарттарын әзірлеу          |Үкіметі қаулысымен|Білім, мәдениет|
|                               |бекітілген        |және денсаулық.|
|                               |тұжырымдама       |мині, Энергети.|
|                               |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|                               |                  |(Мемстандарт)  |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.5. Адамгершілік-жыныстық |Ақпараттық        |Білім, мәдениет|ІІ
|тәрбие жөнінде әдістемелік     |бюллетеньдер      |және денсаулық.|тоқсан
|материалдар әзірлеу            |                  |мині, МАҚКМ,   |
|                               |                  |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|* Спорттық-сауықтыру ғимараттарының желісін кеңейту және бұқаралық
спортты дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.6. Разработать и     |Приказ Министра, |Минобразования, | IV квартал |
|реализовать программу по   |решения акимов   |культуры и      |            |
|расширению сети            |областей, гг.    |здравоохранения,|            |
|спортивно-оздоровительных  |Акмолы и Алматы  |акимы областей, |            |
|сооружений                 |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Борьба с вредными привычками                                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.7. Разработать план  |Постановление    |Минэнерго,      |III квартал |
|мероприятий, направленных  |Правительства    |индустрии и     |            |
|на сокращение потребления  |Республики       |торговли, акимы |            |
|табачных изделий и         |Казахстан        |областей, гг.   |            |
|упорядочению продажи       |                 |Астаны и Алматы,|            |
|алкогольных изделий        |                 |Минобразования, |            |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения,|            |
|                           |                 |МИОС            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.1.3. Целенаправленная экологическая политика и охрана здоровья народа  |
|___________________________________________________________________________|
|- Реализация медико-экологических программ                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.3.1. Разработать       |Проект Указа     |Минобразования, | I квартал  |
|Государственную программу  |Президента       |культуры и      |            |
|"Здоровье народа"          |Республики       |здравоохранения,|            |
|                           |Казахстан,       |акимы областей, |            |
|                           |постановление    |гг. Астаны и    |            |
|                           |Правительства    |Алматы, Минфин  |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение региональных медико-экологических приоритетов                |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.2.6. Спорттық-сауықтыру    |Министрдің бұйры. |Білім, мәдениет|IV
|ғимараттарының жүйесін кеңейту |ғы, облыстардың,  |және денсаулық.|тоқсан
|жөнінде бағдарлама әзірлеу және|Астана және       |мині, Облыстар.|
|іске асыру                     |Алматы қалалары   |дың және Астана|
|                               |әкімдерінің       |және Алматы    |
|                               |шешімдері         |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|* Зиянды әдеттерге қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.7. Темекі бұйымдарын тұ. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|тынуды қысқартуға және алкоголь|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бұйымдарын сатуды реттеуге     |Үкіметінің        |саудамині, об. |
|бағытталған іс-шаралар жоспарын|қаулысы           |лыстардың,     |
|әзірлеу                        |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Білім, мәдениет|
|                               |                  |және денсаулық.|
|                               |                  |мині, МАҚКМ    |
|__________________________________________________________________________
|   4.1.3. Мақсатты экологиялық саясат және халықтың денсаулығын қорғау
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық-экологиялық бағдарламаларды іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.1. "Халықтың денсаулығы" |Қазақстан         |Білім, мәдениет|І
|Мемлекеттік бағдарламасын      |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|әзірлеу                        |Президентінің     |мині, облыстар.|
|                               |Жарлығының жобасы,|дың, Астана    |
|                               |Қазақстан         |және Алматы    |
|                               |Республикасы      |қалаларының    |
|                               |Үкіметінің        |әкімдері,      |
|                               |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Аймақтық медициналық-экологиялық басымдықтарды белгілеу
|__________________________________________________________________________

|4.1.3.2. Разработать       |Программы,       |Акимы областей, |III квартал |
|региональные медико-       |утвержденные     |гг. Астаны и    |            |
|экологические программы    |акимами          |Алматы,         |            |
|                           |областей, гг.    |Минэкоресурсов, |            |
|                           |Акмолы и Алматы  |Минобразования, |            |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Внедрение медико-генетического мониторинга                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.3.4. Внедрить          |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|медико-генетический        |                 |культуры и      |            |
|мониторинг и национальный  |                 |здравоохранения |            |
|генетический регистр       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     4.1.4. Институциональные преобразования системы здравоохранения и     |
|                   формирование рынка медицинских услуг                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание рациональной системы управления здравоохранением, социальная    |
|  защита медицинских работников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.1. Продолжить        |Ежеквартальный   |Минобразования, | Начиная с  |
|реорганизацию системы      |отчет в          |культуры и      |III квартала|
|здравоохранения            |Министерство     |здравоохранения |            |
|                           |энергетики,      |                |            |
|                           |индустрии и      |                |            |
|                           |торговли         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие негосударственного сектора в здравоохранении, формирование рынка|
|  медицинских услуг                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.3. Способствовать    |Приказ Министра  |Минобразования, | IV квартал |
|дальнейшему развитию       |                 |культуры и      |            |
|негосударственного сектора |                 |здравоохранения,|            |
|в здравоохранении          |                 |Минфин, акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование системы медицинского страхования                       |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование системы информационного обеспечения системы            |
| здравоохранения                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.3.2. Аймақтық медициналық- |Облыстардың,      |Облыстардың,   |ІІІ
|бағдарламаларды әзірлеу        |Астана және Алматы|Астана және    |тоқсан
|                               |қалаларының       |Алматы қалала. |
|                               |әкімдері бекіткен |рының әкімдері,|
|                               |бағдарламалар     |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині, Білім,   |
|                               |                  |мәдениет және  |
|                               |                  |денсаулықмині  |
|__________________________________________________________________________
|* Медициналық-генетикалық мониторинг енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.3. Медициналық-генетика. |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|лық мониторинг пен ұлттық      |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|генетикалық регистрді енгізу   |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.1.4. Денсаулық сақтау жүйесін институционалдық жаңғырту және
медициналық қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтауды басқарудың ұтымды жүйесін құру және медицина
|           қызметкерлерін әлеуметтік қорғау
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.1. Денсаулық сақтау      |Энергетика,       |Білім, мәдениет|ІІІ
|жүйесін қайта ұйымдастыруды    |индустрия және    |және денсаулық |тоқсан
|жалғастыру                     |сауда министрлі.  |мині           |бастап
|                               |гіне тоқсан       |               |
|                               |сайынғы есеп      |               |
|__________________________________________________________________________
|* Денсаулық сақтаудағы мемлекетті емес секторды дамыту, медициналық
|        қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.3. Денсаулық сақтаудағы  |Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|мемлекеттік емес сектордың     |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|одан әрі дамуына жәрдем көрсету|                  |мині, Қаржыми. |
|                               |                  |ні, облыстар.  |
|                               |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық сақтандыру жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтау жүйесінің ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.1.4.5. Совершенствовать  |Приказ Министра, |Минобразования, | II квартал |
|систему коммуникаций и     |решения акимов   |культуры и      |            |
|информационного обеспечения|областей, гг.    |здравоохранения,|            |
|учреждений здравоохранения |Астаны и Алматы  |акимы областей, |            |
|и научно-исследовательских |                 |гг. Астаны и    |            |
|институтов и центров       |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение доступности и качества медицинской помощи, особенно на селе  |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.6. Разработать план  |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|мероприятий по реализации  |                 |культуры и      |            |
|подпрограммы развития      |                 |здравоохранения |            |
|первичной медико-санитарной|                 |                |            |
|помощи                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.4.7. Принять меры по   |Нормативные акты |Минобразования, | ІІ квартал |
|реализации Закона "Об      |                 |культуры и      |            |
|охране здоровья            |                 |здравоохранения,|            |
|граждан в Республике       |                 |акимы областей, |
|Казахстан"                 |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.1.5. Развитие медицинской науки и медицинского образования        |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и реализация научно-технических программ по актуальным        |
|  проблемам здоровья народа                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.1. Разработать       |Программы,       |Минобразования, |III квартал |
|научно-технические         |утвержденные     |культуры и      |            |
|программы:                 |министрами       |здравоохранения,|            |
|- профилактика заболеваний |                 |Миннауки-       |            |
|с учетом региональных      |                 |Академия наук   |            |
|особенностей Казахстана    |                 |                |            |
|- валеология               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Ориентация медицинской науки на реформы здравоохранения и запросы        |
|  практики                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.2. Разработать       |Программы,       |Минобразования, |III квартал |
|комплексные программы по   |утвержденные     |культуры и      |            |
|профилактике социально-    |министрами,      |здравоохранения,|            |
|значимых заболеваний       |акимами областей,|акимы областей, |            |
|                           |гг. Астаны и     |гг. Астаны и    |            |
|                           |Алматы           |Алматы, Минфин  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и внедрение новых технологий диагностики и лечения, развитие  |
|  международного сотрудничества                                            |
|- Совершенствование концепции подготовки медицинских и научных кадров      |
|___________________________________________________________________________|
|- Оптимизация сети научных учреждений, центров и медицинских учебных       |
|  заведений                                                                |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.4.5. Денсаулық сақтау меке.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|мелерінің, ғылыми-зерттеу      |бұйрығы, облыстар.|және денсаулық.|тоқсан
|институттары мен орталықтарының|дың, Астана және  |мині, облыстар.|
|коммуникациялар және ақпараттық|Алматы қалалары   |дың, Астана    |
|қамтамасыз ету жүйесін         |әкімдерінің       |және Алматы    |
|жетілдіру                      |шешімдері         |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық көмектің, әсіресе селода, қол жетерлік және сапалы болуын
|              қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.6. Бастапқы медициналық  |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|көмекті дамыту кіші бағдарлама.|бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|сын іске асыру жөніндегі шара. |                  |мині, облыстар.|
|лар жоспарын әзірлеу           |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.7. "Қазақстан Республи.  |Нормативтік       |Білім, мәдениет|ІІ
|касында азаматтардың денсаулы. |актілер           |және денсаулық.|тоқсан
|ғын сақтау туралы" Заңды іске  |                  |мині, облыстар.|
|асыру жөнінде шаралар қолдану  |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|          4.1.5. Медициналық ғылым мен медициналық білім беруді дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Халықтың денсаулығының өзекті проблемалары жөніндегі ғылыми-техникалық
|               бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.5.1. Ғылыми-техникалық бағ.|Министрлер бекіт. |Білім, мәдениет|ІІІ
|дарламалар әзірлеу: Қазақстан. |кен бағдарламалар |және денсаулық.|тоқсан
|ның аймақтық ерекшеліктерін    |                  |мині, Ғылыммині|
|ескере отырып аурудың алдын алу|                  |-Ғылым         |
|валеология                     |                  |академиясы     |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық ғылымды денсаулық сақтау реформалары мен практикасының
|              сұраныстарына бағдарлау
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.2. Әлеуметтік мәні бар   |Министрлер,       |Білім, мәдениет|ІІІ
|аурулардың алдын-алу жөнінде   |облыстардың,      |және денсаулық.|тоқсан
|кешенді бағдарламалар әзірлеу  |Астана және       |мині, облыстар.|
|                               |Алматы қалалары   |дың, Астана    |
|                               |әкімдері бекіткен |және Алматы    |
|                               |бағдарламалар     |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Диагностика мен емдеудің жаңа технологияларын әзірлеу және енгізу,
|    халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық және ғылыми кадрларды даярлаудың тұжырымдамасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Ғылыми мекемелердің, орталықтардың және медициналық оқу орындарының
|      жүйесін оңтайландыру
|__________________________________________________________________________

|4.1.5.4. Принять меры по   |Постановление    |Минобразования, |II квартал  |
|рационализации сети научных|Правительства    |культуры и      |            |
|учреждений, центров и      |Республики       |здравоохранения,|            |
|медицинских учебных        |Казахстан        |Миннауки-       |            |
|заведений                  |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.2.1. Поддержка и развитие предпринимательства              |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание системы выделения микрокредитов для открытия собственного дела, |
|  семейного или индивидуального бизнеса                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|Программу микрокредитования|Правительства    |ты, Минфин,    |             |
|наименее обеспеченных      |Республики       |акимы областей |             |
|граждан                    |Казахстан        |и гг. Астаны и |
|                           |                 |Алматы         |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|- Создание условий для развития трудоемких отраслей - легкая и пищевая     |
|  промышленность                                                           |
|- Развитие транспортно-коммуникационной инфраструктуры, особенно на селе   |
|- Создание информационного обеспечения рынка труда                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.2. Разработать       |Приказ Министра  |Минтрудсоцзащиты| IV квартал |
|Положение о порядке        |                 |                |            |
|предоставления организация-|                 |                |            |
|ми информации о вакансиях  |                 |                |            |
|профессий и должностей     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие малого предпринимательства                                      |
|- Расширение системы подготовки и переквалификации кадров                  |
|___________________________________________________________________________|
|               4.2.4. Совершенствование законодательной базы               |
|___________________________________________________________________________|
|- Максимальное приближение действующих в стране нормативных правовых актов |
|  к международным стандартам, предусмотренным Конвенциями МОТ              |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.5.4. Ғылыми мекемелердің,  |Қазақстан         |Білім, мәдениет|ІІ
|орталықтардың және медициналық |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|оқу орындарының жүйесін оңтай. |Үкіметінің        |мині, Ғылыммині|
|ландыру жөнінде шаралар        |қаулысы           |-Ғылым         |
|қабылдау                       |                  |академиясы     |
|__________________________________________________________________________
4.2. Жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету
Мақсаты: Жұмыспен қамту, кадрларды даярлау және қайта даярлау
жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|         4.2.1. Кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Өз ісін, отбасы немесе жеке бизнесін ашу үшін шағын несиелер бөлу
|              жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Аз қамтамасыз етілген |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|азаматтарды шағын несиелендіру |Республикасы      |мині, Қаржыми. |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |ні, облыстар.  |
|                               |қаулысы           |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Еңбекті көп қажет ететін салалар - жеңіл өнеркәсіп пен тамақ
өнеркәсібін дамыту үшін жағдай жасау
|. Көлік-коммуникация инфрақұрылымын, әсіресе селода дамыту
|. Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. Мамандықтар мен қыз.  |Министрдің        |Еңбекәлеумет.  |IV
|меттердің бос орындары туралы  |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|ережені әзірлеу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шағын кәсіпкерлікті дамыту
|. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жүйесін кеңейту
|__________________________________________________________________________
|                      4.2.2. Заң базасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Елде қолданылып жүрген нормативтік құқықтық актілерді ХЕҰ-ның
|  конвенцияларында көзделген халықаралық стандарттарға барынша жақындату
|__________________________________________________________________________

|4.2.4.1. Разработать проект|Проект Закона    |Минюст, Минтруд-| II квартал |
|Закона "О труде"           |                 |соцзащиты       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.2.4.2. Подготовить к     |Проект Закона    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|ратификации Конвенцию МОТ  |                 |ты, МИД, Минюст |            |
|в сфере занятости          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий,         |
|            пособий и заработной платы в бюджетных организациях            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование реальных бюджетов на всех уровнях                           |
|- Приоритетное внимание Правительства и акиматов к процессу исполнения     |
|  бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы      |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Организовать      |Доклад           |Минфин, Минтруд-|Ежекварталь-|
|регулярный мониторинг      |Правительству    |соцзащиты, акимы|но          |
|состояния выплаты заработ- |Республики       |областей и      |            |
|ной платы в бюджетных      |Казахстан        |гг. Астана и    |            |
|организациях и пенсий      |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.1.2. Обеспечить        |Нормативные акты |Минтрудсоцзащи- |Отчет       |
|реализацию реформы         |                 |ты, Минфин, аки-|Правительст-|
|пенсионной системы         |                 |мы всех уровней,|ву          |
|                           |                 |Нацбанк, НКЦБ   |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|                           |                 |                |2 раза в год|
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.2.4.1. "Еңбек туралы" Заңның |Заңның жобасы     |Әділетмині,    |
|жобасын әзірлеу                |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.2.4.2. Жұмыспен қамту сала.  |Заңның жобасы     |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|сындағы ХЕҰ конвенцияларын     |                  |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|бекітуге дайындау              |                  |мині, Әділет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейлікке қарсы күрес
Мақсаты: Қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|4.3.1. Бюджеттік ұйымдарда зейнетақының, жәрдемақының және еңбекақының
толық және уақытылы төленуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Барлық деңгейлерде нақты бюджеттерді қалыптастыру
|. Үкімет пен әкімшіліктердің бюджеттің атқарылу процесіне және
|  зейнетақының, жәрдемақының және еңбекақының уақытылы төленуіне
|  басым көңіл бөлуі
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Бюджеттік ұйымдарда   |Қазақстан         |Қаржымині,     |Тоқсан
|еңбекақы және зейнетақы төлеу. |Республикасының   |Еңбекәлеумет.  |сайын
|дің жай-күйінің ұдайы монито.  |Үкіметіне         |мині, облыстар.|
|рингін ұйымдастыру             |баяндама          |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.2. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.|Қазақстан
|реформалаудың іске асырылуын   |актілер           |мині,        |Республи.
|қамтамасыз ету                 |                  |Қаржымині,   |касының
|                               |                  |барлық деңгей|Үкіметіне
|                               |                  |дегі әкімдер,|жылына
|                               |                  |Ұлттық Банк, |2 рет
|                               |                  |БҚҰК         |есеп
|                               |                  |             |беру
|__________________________________________________________________________

|                4.3.2. Обеспечение роста доходов населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|- Сти
мулирование повышения цены рабочей силы и роста заработной платы в    |
|  зависимости от увеличения объемов и качества производства и услуг        |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.1. Разработать       |Приказы Министра |Минтрудсоцзащиты| II квартал |
|нормативные акты по        |                 |                |            |
|вопросам оплаты труда:     |                 |                |            |
|- по работам в сверхурочное|                 |                |            |
|  время                    |                 |                |            |
|- по выполнению работ      |                 |                |            |
|  различной квалификации   |                 |                |            |
|- по совмещению профессий  |                 |                |            |
|- по работе в ночное время |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.3.4. Адресная государственная поддержка малоимущих граждан        |
|___________________________________________________________________________|
|- Полное погашение задолженности государственного бюджета по заработной    |
|  плате и пенсиям                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Перевод всех пособий, компенсаций и льгот в прямые денежные выплаты      |
|  получателям                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.1. Усилить адресную  |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |III квартал |
|социальную помощь населению|Правительства    |ты, Минфин,     |
|за счет полного учета      |Республики       |Минюст          |            |
|имущественного и денежного |Казахстан        |                |            |
|дохода населения (внесение |                 |                |            |
|изменений в Положение о    |                 |                |            |
|порядке организации адрес- |                 |                |            |
|ной помощи малообеспеченным|                 |                |            |
|гражданам на местном       |                 |                |            |
|(региональном уровне)      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.3.2. Халықтың кірісінің өсуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Өндіріс пен қызмет көрсетулердің көлемі мен сапасының артуына қарай
|  жұмыс күші бағасының көтерілуінің және еңбекақының өсуін ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.1. Еңбекке ақы төлеу     |Министрдің        |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|мәселелері бойынша мынадай     |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|нормативтік актілерді әзірлеу: |                  |               |
|уақытынан тыс жұмыстар бойынша |                  |               |
|әртүрлі біліктілік жұмыстарын  |                  |               |
|орындау бойынша мамандықтарды  |                  |               |
|қоса атқару бойынша түнгі      |                  |               |
|уақыттағы жұмыс бойынша        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.4. Тұрмысы төмен азаматтарға атаулы мемлекеттік қолдау жасау
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік бюджеттің еңбекақы мен зейнетақылар жөніндегі берешегін
толық өтеу
|__________________________________________________________________________
|. Барлық жәрдемақыны, өтемақы мен жеңілдіктерді алушыларға тікелей ақша
|  төлемдерге көшіру
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.1. Халықтың заттай және  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|ақшалай кірісін толық есепке   |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|алудың есебінен халыққа атаулы |Үкіметінің        |Қаржымині,     |
|әлеуметтік көмекті күшейту     |қаулысы           |Әділетмині     |
|(Тұрмысы төмен азаматтарға     |                  |               |
|жергілікті (аймақтық) деңгейде |                  |               |
|атаулы көмек ұйымдастырудың    |                  |               |
|тәртібі туралы ережеге өзгеріс.|                  |               |
|тер енгізу)                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.3.4.3. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |III квартал |
|Положение о порядке        |Правительства    |ты, Минобразова-|            |
|назначения и выплаты       |Республики       |ния, культуры и |            |
|пособия по временной       |Казахстан        |здравоохранения,|            |
|нетрудоспособности         |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка методологии определения минимального объема услуг,            |
|  гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования   |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.6. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | II квартал |
|Положение об Едином Центре |Правительства    |ты, Минфин      |            |
|социальной помощи населению|Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.4.7. Создать Единый    |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|Экспериментальный Центр    |Правительства    |ты, аким        |            |
|социальной помощи населению|Республики       |г. Алматы       |            |
|в г. Алматы                |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка критериев определения размеров социальной помощи в зависимости|
|  от доходов и материального положения получателей                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.8. Осуществить       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IV квартал |
|реформирование Фонда       |Правительства    |ты, ФОМС,       |            |
|государственного           |Республики       |Министерство    |            |
|социального страхования    |Казахстан,       |образования,    |            |
|                           |нормативные      |культуры и      |            |
|                           |правовые акты    |здравоохранения,|            |
|                           |                 |Минфин, акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.4. Образование
Цель: Разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.3.4.3. Уақытша еңбекке жа.   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|рамсыздығы бойынша жәрдемақы   |Республикасы      |мині, Білім,   |тоқсан
|тағайындау мен төлеудің тәртібі|Үкіметінің        |мәдениет және  |
|туралы ереже әзірлеу           |қаулысы           |денсаулықмині, |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтау және білім беру секторларындағы мемлекет кепілдік
|  беретін қызмет көрсетулердің ең аз көлемін айқындаудың методологиясын
|  әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.6. Халыққа әлеуметтік    |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|көмектің бірыңғай орталығы     |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|туралы ереже әзірлеу           |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.7. Алматы қаласында ха.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|лыққа әлеуметтік көмек көрсету.|Республикасы      |мині, Алматы   |тоқсан
|дің Бірыңғай эксперименттік    |Үкіметінің        |қаласының әкімі|
|орталығын құру                 |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|. Алушылардың кірістері мен материалдық жағдайына қарай әлеуметтік
|   көмек мөлшерін айқындаудың өлшемдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.8. Мемлекеттік әлеумет.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IV
|тік сақтандыру қорын реформа.  |Республикасы      |мині, ММСҚ,    |тоқсан
|лауды жүзеге асыру             |Үкіметінің        |Білім, мәдениет|
|                               | қаулысы,         |және денсаулық.|
|                               |нормативтік       |мині, облыстар.|
|                               |құқықтық актілер  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
4.4. Білім беру
Мақсаты: Білім берудің жаңа ұлттық моделін әзірлеу және оны жүзеге
асыра бастау
__________________________________________________________________________

|         4.4.1. Формирование новой национальной модели образования         |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения  |
|  непрерывности и преемственности                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и внедрение отечественных стандартов образования              |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка, выпуск и освоение в учебном процессе новых учебников и       |
|  учебных пособий                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Повышение квалификации педагогических кадров                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.1.2. Организовать      |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|переподготовку и повышение |                 |культуры и      |            |
|квалификации педагогических|                 |здравоохранения |            |
|работников всех уровней    |                 |                |            |
|образования                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
| 4.4.2. Завершение институциональных преобразований системы образования и  |
|              формирование рынка услуг в системе образования               |
|___________________________________________________________________________|
|- Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом региональных  |
|  особенностей                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.1. Обеспечить        |Приказ Министра  |Минобразования, |I квартал   |
|обязательное обучение      |                 |культуры и      |            |
|детей школьного возраста   |                 |здравоохранения,|            |
|                           |                 |акимы всех      |            |
|                           |                 |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.3. Определить гос-   |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|заказ на подготовку специа-|                 |культуры и      |            |
|листов с высшим и средним  |                 |здравоохранения,|            |
|специальным образованием,  |                 |заинтересованные|            |
|обучающихся за счет средств|                 |министерства и  |            |
|бюджета                    |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|      4.4.1. Білім берудің жаңа ұлттық моделін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Үздіксіздік пен сабақтастықты қамтамасыз етуді есепке ала отырып,
|  білім берудің әрбір деңгейі бойынша стратегиялар әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің отандық стандарттарын жасау және енгізу
|__________________________________________________________________________
|* Оқу процесінде жаңа оқулықтар мен оқу құралдарын әзірлеу, шығару
|  және игеру
|__________________________________________________________________________
|* Педагогикалық кадрлардың біліктілігін арттыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.1.2. Білім берудің барлық  |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|деңгейлерінің педагогикалық    |бұйрығы           |және денсаулық |тоқсан
|қызметкерлерін қайта даярлауды |                  |мині           |
|және біліктілігін арттыруды    |                  |               |
|ұйымдастыруды                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2. Білім беру жүйесінің институционалдық жаңғыртуын аяқтау және
|       білім беру жүйесінде қызмет көрсету рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Аймақтық ерекшеліктерді есепке ала отырып, оқу орындарының желісі мен
|     құрылымын диверсификациялау
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.1. Мектеп жасындағы      |Министрдің        |Білім, мәдениет|І
|балалардың міндетті оқуын қам. |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|тамасыз ету                    |                  |мині, барлық   |
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.3. Бюджет қаражаты есебі.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|нен оқытылатын жоғары және     |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|арнаулы орта білімді мамандарды|                  |мині, мүдделі  |
|даярлауға мемлекеттік тапсырыс.|                  |министрліктер  |
|ты айқындау                    |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.5. Организовать в    |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|учебных заведениях массовую|                 |культуры и здра-|            |
|работу по приобщению к     |                 |воохранения,    |            |
|здоровому образу жизни     |                 |акимы всех уров-|            |
|                           |                 |ней             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.6. Разработать и     |Постановления    |Минобразования, |IV квартал  |
|внедрить общеобязательные  |Правительства    |культуры и      |            |
|стандарты по всем уровням  |Республики       |здравоохранения |            |
|образования                |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Приватизация объектов системы образования с сохранением гарантированного |
|  уровня образования                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.9. Отделить частные  |Приказы Министра |То же           |IV квартал  |
|учебные заведения,         |                 |                |            |
|существующие при           |                 |                |            |
|государственных учреждениях|                 |                |            |
|образования                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие частного сектора образования                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.10. Содействовать    |Постановления    |Минобразования, |Ежегодный   |
|развитию негосударственного|Правительства    |культуры и      |отчет в     |
|сектора образования, обес- |Республики       |здравоохранения,|Министерство|
|печивая жесткий контроль   |Казахстан        |Минфин          |энергетики, |
|за качеством учебного      |                 |                |индустрии и |
|процесса путем:            |                 |                |торговли    |
|обеспечения учебно-        |                 |                |            |
|методической поддержки     |                 |                |            |
|передачи высвобождающихся  |                 |                |            |
|зданий и сооружений        |                 |                |            |
|размещения конкурсного     |                 |                |            |
|госзаказа на подготовку    |                 |                |            |
|кадров                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательства об образовании                        |
|___________________________________________________________________________|

|4.4.2.5. Оқу орындарында салау.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|атты өмір салтына қатыстыру    |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|бойынша бұқаралық жұмысты      |                  |мині, Барлық   |
|ұйымдастыру                    |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.6. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|деңгейлері бойынша жалпы мін.  |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|детті стандарттарды әзірлеу    |Үкіметінің        |мині           |
|және енгізу                    |қаулылары         |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің кепілді деңгейін сақтай отырып, білім беру жүйесінің
|    объектілерін жекешелендіру
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.9. Мемлекеттік білім беру|Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|мекемелерінің жанындағы жеке   |бұйрықтары        |және денсаулық.|тоқсан
|меншік оқу орындарын бөлек     |                  |мині           |
|шығару                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің жеке меншік секторын дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.10. Оқу процесінің сапа. |Қазақстан       |Білім, мәдениет|Энергети.
|сын қатаң бақылауды қамтамасыз |Республикасы    |және денсаулық.|ка,индус
|ете отырып:                    |Үкіметінің      |мині,          |трия
|оқу-әдістемелік қолдауды       |қаулылары       |Қаржымині      |және
|қамтамасыз ету босатылған үй-  |                |               |саудами.
|жайлар мен ғимараттарды беру   |                |               |ніне жыл
|кадрларды даярлауға конкурстық |                |               |сайын
|мемлекеттік тапсырысты орналас.|                |               |есеп
|тыру жолымен білім берудің     |                |               |беру
|мемлекеттік емес секторын дамы.|                |               |
|туға жәрдемдесу                |                |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім беру туралы заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.11. Разработать      |Проект Закона,   |Минобразования, |II квартал  |
|проект Закона Республики   |Постановление    |культуры и      |            |
|Казахстан "Об образовании" |Правительства    |здравоохранения,|            |
|(новая редакция)           |Республики       |Миннауки-       |            |
|                           |Казахстан        |Академия наук,  |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.4.3. Интеграция системы образования Казахстана в общемировую систему   |
|___________________________________________________________________________|
|- Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы       |
|  образования                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.1. Обеспечить        |Приказ Министра, |Минобразования, |Ежегодный   |
|поэтапное подключение      |решения акимов   |культуры и      |отчет       |
|учреждений образования     |областей, гг.    |здравоохранения,|Правитель-  |
|к сети Интернет            |Астаны и Алматы  |Минфин,         |ству Респуб-|
|                           |                 |акимы областей, |лики Казахс-|
|                           |                 |гг. Астаны и    |тан         |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка и реализация международных договоров и соглашений             |
|___________________________________________________________________________|
|- Подготовка и переподготовка кадров за рубежом                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.2. Подготовить       |Договоры,        |Минобразования, |IV квартал  |
|проекты международных      |соглашения       |культуры и      |            |
|договоров, соглашений о    |                 |здравоохранения,|
|сотрудничестве с           |                 |МИД             |            |
|зарубежными странами в     |                 |                |            |
|области образования        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.3.3. Разработать       |Постановление    |Минобразования, |II квартал  |
|Программу и мероприятия    |Правительства,   |культуры и      |            |
|по поддержке и             |приказы Министра |здравоохранения |            |
|развитию культуры на       |                 |                |            |
|1998-2000 годы             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.11. "Білім беру туралы"  |Заңның жобасы,    |Білім, мәдениет|ІІ
|Қазақстан Республикасы Заңының |Қазақстан         |және денсаулық.|тоқсан
|жобасын(жаңа редакциясын)      |Республикасы      |мині, Ғылыммині|
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |-Ғылым         |
|                               |қаулысы           |академиясы,    |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.4.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы әлемдік жүйеге интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|* Білім беру жүйесін компьютер техникасымен жабдықтау және бағдарламалық
|             қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.1. Білім беру мекемелерін|Министрдің      |Білім, мәдениет|Қазақстан
|кезең-кезеңмен Интернет желісі.|бұйрығы,        |және денсаулық.|Республи.
|не қосуды қамтамасыз ету       |облыстардың,    |мині,          |касының
|                               |Астана және     |Қаржымині,     |Үкіметіне
|                               |Алматы қалалары |облыстардың,   |жыл сайын
|                               |әкімдерінің     |Астана және    |есеп беру
|                               |шешімдері       |Алматы қалала. |
|                               |                |ры әкімдері    |
|__________________________________________________________________________
|* Халықаралық шарттар мен келісімдерді әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|* Кадрларды шетелдерде даярлау және қайта даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.2. Білім беру саласында  |Шарттар,          |Білім, мәдениет|IV
|шет елдермен ынтымақтастық     |келісімдер        |және денсаулық.|тоқсан
|туралы халықаралық шарттардың, |                  |мині,          |
|келісімдердің жобаларын әзірлеу|                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.3. Мәдениетті 1998-2000  |Үкімет            |Білім, мәдениет|ІІ
|жылдары қолдану және дамыту    |қаулысы, Министр. |және денсаулық.|тоқсан
|жөніндегі Бағдарлама мен іс-   |дің бұйрықтары    |мині           |
|шараларды әзірлеу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________

4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: Снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.1. Создание эффективной системы управления природопользованием и   |
|                         охраной окружающей среды                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Оптимизация организационной структуры системы государственного управления|
|  и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием          |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.1. Разработать проект|Постановление    |Минэкоресурсов  |III квартал |
|организационной структуры  |Правительства    |                |            |
|системы государственного   |Республики       |                |            |
|управления и контроля за   |Казахстан        |                |            |
|состоянием окружающей среды|                 |                |            |
|и природопользованием      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.2. Внедрить механизм |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  | IV квартал |
|управления Национальными   |                 |                |            |
|программами и проектами для|                 |                |            |
|решения первоочередных     |                 |                |            |
|экологических проблем      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.3. Привлечь          |  Соглашения     |Минэкоресурсов, |IV квартал  |
|международные финансовые и |                 |Минфин, МИД     |            |
|экологические организации к|                 |                |            |
|финансированию и реализации|                 |                |            |
|проектов по охране         |                 |                |            |
|окружающей среды           |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление экологического аспекта в природно-ресурсном и ином              |
|  законодательстве                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.5. Подготовить и     |Проекты Законов  |МИД,            |            |
|обеспечить присоединение   |                 |Минэкоресурсов, |            |
|Республики Казахстан к     |                 |Минсельхоз,     |            |
|Международным конвенциям в |                 |Минюст, Минфин  |            |
|области охраны окружающей  |                 |                |            |
|среды                      |                 |                |            |
|Конвенция о контроле за    |                 |                |IV квартал  |
|трансграничной перевозкой  |                 |                |            |
|опасных отходов и их       |                 |                |            |
|удаление (Базельская       |                 |                |            |
|конвенция)                 |                 |                |            |
|Конвенция о международной  |                 |                |III квартал |
|торговле видами дикой фауны|                 |                |            |
|и флоры, находящимися под  |                 |                |            |
|угрозой исчезновения       |                 |                |            |
|(СИТЕС)                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.6. Разработать       |Постановление    |Минэкоресурсов  |I квартал   |
|Положение о Фонде охраны   |Правительства    |                |            |
|окружающей среды           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.7. Разработать       |Нормативные      |Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |                |            |
|по охране недр             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.5. Экология және табиғи ресурстар
Мақсаты: Қоршаған орта жай-күйінің нашарлау қарқынын төмендету
__________________________________________________________________________
|     4.5.1. Табиғат пайдалануды және қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
|                      тиімді жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|. Қоршаған ортаның жай-күйін және табиғат пайдалануды мемлекеттік
|         басқару мен бақылау жүйесінің ұйымдастырылу құрылымын
|                           оңтайландыру
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.1. Қоршаған ортаның жай- |Қазақстан         |Экоресурстар.  |ІІІ
|күйі мен табиғат пайдалануды   |Республикасы      |мині           |тоқсан
|мемлекеттік басқару мен бақылау|                  |               |
|жүйесінің ұйымдастырылу құрылы.|                  |               |
|мының жобасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.2. Бірінші кезектегі эко.|Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|логиялық проблемаларды шешу    |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|үшін Ұлттық бағдарламалар мен  |                  |               |
|жобаларды басқарудың тетігін   |                  |               |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.3. Қазақстан Республика. |Келісімдер        |Экоресурстар.  |IV
|сының қоршаған ортасын қорғау  |                  |мині,          |тоқсан
|бойынша жобаларды қаржыландыру |                  |Қаржымині,     |
|мен іске асыруға халықаралық   |                  |Сыртқыісмині   |
|қаржы және экологиялық ұйымдар.|                  |               |
|ды тарту                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|  . Табиғат-ресурсы және өзге заңдарда экологиялық аспектіні күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.5. Қазақстан Республика. |Заңдардың         |Сыртқыісмині,  |IV
|сының қоршаған ортаны қорғау   |жобалары          |Экоресурстар.  |тоқсан
|саласында мынадай халықаралық  |                  |мині,          |
|конвенцияларға қосылуын әзірлеу|                  |Ауылшармині,   |ІІІ
|және қамтамасыз ету            |                  |Әділетмині,    |тоқсан
|Қауіпті қалдықтарды шекараара. |                  |Қаржымині      |IV
|лық тасымалдау мен олардың     |                  |               |тоқсан
|жойылуына бақылау жасау туралы |                  |               |
|конвенция (Базель конвенциясы) |                  |               |
|Жабайы жануарлар және өсімдік. |                  |               |
|тердің жойылып кету қаупі төніп|                  |               |
|тұрған түрлерімен халықаралық  |                  |               |
|сауда туралы конвенция (Ситес) |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.6. Қоршаған ортаны қорғау|Қазақстан         |Экоресурстар.  |І
|қоры туралы ережені әзірлеу    |Республикасы      |мині           |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.7. Жер қойнауын қорғау   |Нормативтік       |Экоресурстар.  |ІV
|жөніндегі нормативтік құқықтық |құқықтық          |мині           |тоқсан
|актілерді әзірлеу              |актілер           |               |
|__________________________________________________________________________

|    4.5.2. Создание основ для сбалансированного использования природных    |
|                                 ресурсов                                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание банка государственных кадастров природных ресурсов              |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.3. Разработать единую|Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |III квартал |
|информационную систему     |                 |                |            |
|мониторинга окружающей сре-|                 |                |            |
|ды и природных ресурсов    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Снижение воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду на   |
|  основе всесторонней оценки ее воздействия на окружающую среду и          |
|  экологический аудит                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.4. Провести экологи- |Ежегодный отчет  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|ческий аудит объектов      |Агентству по     |Минэнерго,      |            |
|горнорудного и нефтегазово-|стратегическому  |индустрии и     |            |
|го комплексов              |планированию и   |торговли        |            |
|                           |реформам         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Внедрение ресурсосберегающих технологий                                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.5. Создать центры    |Приказ           |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|экологически чистых        |министров,       |Минэнерго,      |            |
|технологий для обработки и |решения акимов   |индустрии и     |            |
|распространения наиболее   |областей, гг.    |торговли,       |            |
|эффективных технологий и   |Астаны и Алматы  |Минсельхоз,     |            |
|оборудования               |                 |акимы областей, |            |
|                           |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие экологического туризма                                          |
|___________________________________________________________________________|

|        4.5.2. Табиғат ресурстарын теңгерімді пайдалану үшін негіздер
|                              жасау
|__________________________________________________________________________
|. Табиғат ресурстарының мемлекеттік кадастрларының банкін жасау
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.3. Қоршаған орта мен     |Министрдің        |Экоресурстар.  |ІІІ
|табиғат ресурстары мониторингі.|бұйрығы           |мині           |тоқсан
|нің бірыңғай ақпараттық жүйесін|                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шаруашылық қызметінің оның қоршаған ортаға әсер етуіне жан-жақты баға
|     берудің негізінде қоршаған ортаға әсер етуін төмендету және
|             экологиялық аудит
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.4. Тау-кен және мұнай-   |Стратегиялық      |Экоресурстар.  |IV
|газ кешендерінің объектілеріне |жоспарлау және    |мині, Энергети.|тоқсан
|экологиялық аудит жүргізу      |реформалар жөнін. |ка, индустрия  |
|                               |дегі агенттікке   |және саудамині |
|                               |жыл сайын есеп    |               |
|                               |беру              |               |
|__________________________________________________________________________
|. Ресурс үнемдейтін технологияларды ендіру
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.5. Барынша тиімді техно. |Министрлердің     |Экоресурстар.  |IV
|логиялар мен жабдықтарды өңдеу |бұйрығы, облыстар.|мині, Энергети.|тоқсан
|мен таратуға арналған экология.|дың, Астана және  |ка, индустрия  |
|лық таза технология орталықта. |Алматы қалалары   |және саудамині,|
|рын құру                       |әкімдерінің       |Ауылшармині,   |
|                               |шешімдері         |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|. Экологиялық туризмді дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.6. Создать зоны      |Решения акимов   |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|цивилизованной охоты и     |всех уровней     |акимы всех      |            |
|рыбной ловли               |                 |уровней,        |            |
|                           |                 |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Изучение и воспроизводство природных ресурсов                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.7. Разработать План  |Приказы Министров|Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|действий по сохранению и   |                 |Минсельхоз      |            |
|сбалансированному использо-|                 |                |            |
|ванию биологического       |                 |                |            |
|разнообразия               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.8. Завершить         |Постановление    |Минсельхоз,     |            |
|разработку и утвердить     |Правительства    |Минэкоресурсов  |            |
|программы изъятия,         |Республики       |                |            |
|сохранения и охраны ценных |Казахстан        |                |            |
|промысловых видов животных:|                 |                |            |
|- Сайгак                   |                 |                |            |
|- Ондатра                  |                 |                |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.9. Создать санитарно-|Отчет в          |Минсельхоз,     |Ежекварталь-|
|защитные зеленые зоны      |Агентство по     |акимы всех      |но          |
|вокруг городов и           |стратегическому  |уровней         |            |
|населенных пунктов         |планированию и   |                |            |
|                           |реформам         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.10. Провести         |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |Минэкоресур-|
|государственные            |                 |                |сов         |
|геологические съемки на    |                 |                |            |
|территории Сарышаганского  |                 |                |            |
|полигона, Южного           |                 |                |            |
|Прибалхашья, Тенгизской    |                 |                |            |
|впадины, Павлодарского     |                 |                |            |
|Прииртышья, государственных|                 |                |            |
|гидрогеологических,        |                 |                |            |
|инженерно-геологических,   |                 |                |            |
|геоэкологических           |                 |                |            |
|исследований в пределах зон|                 |                |            |
|экологического бедствия    |                 |                |            |
|Приаралья, Прикаспия,      |                 |                |            |
|Семипалатинского полигона  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.6. Аң және балық аулау.  |Барлық деңгейдегі |Ауылшармині,   |IV
|дың өркениетті аймақтарын құру |әкімдердің шешім. |барлық деңгей. |тоқсан
|                               |дері              |дегі әкімдер,  |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Табиғат ресурстарын зерделеу және үдемелі өндіру
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.7. Биологиялық алуан түр.|Министрлердің     |Экоресурстар.  |IV
|лілікті сақтау мен теңгерімді  |бұйрықтары        |мині.          |тоқсан
|пайдалану жөніндегі іс-қимыл   |                  |Ауылшармині    |
|жоспарын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.8. Жануарлардың бағалы   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|кәсіпшілік түрлерін: Киікті    |Республикасы      |Экоресурстар.  |тоқсан
|Су тышқанын                    |Үкіметінің        |мині           |
|алу, сақтау және қорғаудың     |қаулысы           |               |
|бағдарламаларын әзірлеуді      |                  |               |
|аяқтау және бекіту             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.9. Қалалар мен елді      |Стратегиялық      |Ауылшармині,   |Тоқсан
|мекендердің айналасында сани.  |жоспарлау және    |барлық деңгей. |сайын
|тарлық-қорғаныштық жасыл желек |реформалар жөнін. |дегі әкімдер   |
|аймақтарын құру                |дегі агенттікке   |               |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.10. Сарышаған полигоны,  |Министрдің      |Экоресурстар.  |Экоресур.
|Оңтүстік Балқаш маңы, Теңіз    |бұйрығы         |мині           |стармині
|ойпаты, Павлодар Ертісі маңы   |                |               |
|аумағында мемлекеттік геоло.   |                |               |
|гиялық суретке түсірулер, Арал |                |               |
|маңы, Каспий маңы, Семей поли. |                |               |
|гоны экологиялық апат аймақта. |                |               |
|рының шегінде мемлекеттік гид. |                |               |
|рогеологиялық, инженерлік-гео. |                |               |
|логиялық, геоэкологиялық       |                |               |
|зерттеулер жүргізу             |                |               |
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.11. Провести         |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |Минэкоресур-|
|региональные               |                 |                |сов         |
|геолого-геофизические      |                 |                |            |
|исследования на профилях:  |                 |                |            |
|Тенгизской,                |                 |                |            |
|Северо-Торгайской,         |                 |                |            |
|Прииртышской               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     4.5.3. Экологическое просвещение                      |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание основ системы экологического образования и воспитания           |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.1. Разработать       |Концепция и      |Минобразования, |IV квартал  |
|концепцию и программы      |программы,       |культуры и      |            |
|экологического образования |утвержденные     |здравоохранения,|            |
|и воспитания               |Министрами       |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.3.2. Обеспечить        |Приказы          |Минобразования, |IV квартал  |
|просвещение и обучение в   |Министров        |культуры и      |            |
|области охраны недр        |                 |здравоохранения,|            |
|и окружающей среды         |                 |МИОС,           |            |
|                           |                 |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и           |
|  рационального использования природных ресурсов                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.3. Обеспечить выпуск |Издания,         |Минэкоресурсов, |Ежегодный   |
|журналов, брошюр, газет;   |семинары,        |МИОС            |отчет в     |
|организации семинаров,     |конференции      |                |Министерство|
|конференций; создание      |                 |                |энергетики, |
|постоянной просветительской|                 |                |индустрии и |
|телепередачи об экологии и |                 |                |торговли    |
|окружающей среде, работа со|                 |                |            |
|СМИ                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.6. Миграция
Цель: Снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.11. Теңіз, Солтүстік     |Министрдің      |Экоресурстар.  |Экоресур.
|Торғай, Ертіс маңы аумақтарын. |бұйрығы         |мині           |стармині
|да аймақтық геологиялық-геофи. |                |               |
|зикалық зерттеулер жүргізу     |                |               |
|__________________________________________________________________________
|          4.5.3. Экологиялық оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
| . Экологиялық білім беру мен тәрбиелеу жүйесінің негіздерін жасау
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.1. Экологиялық білім беру|Министрлер бекіт. |Білім, мәдениет|IV
|мен тәрбие тұжырымдамасын және |кен тұжырымдама   |және денсаулық.|тоқсан
|бағдарламаларын әзірлеу        |мен бағдарламалар |мині,          |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.2. Жер қойнауын және     |Министрлердің     |Білім, мәдениет|IV
|қоршаған ортаны қорғау саласын.|бұйрықтары        |және денсаулық.|тоқсан
|да оқу-ағарту мен білім беруді |                  |мині МАҚКМ,    |
|қамтамасыз ету                 |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Қоршаған ортаны қорғау және табиғат ресурстарын ұтымды пайдалану
|  мәселелері бойынша насихат және оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.3. Экология және қоршаған|Басылымдар,     |Экоресурстар.  |Энергети.
|орта туралы журналдар, брошю.  |семинарлар,     |мині, МАҚКМ    |ка, ин.
|ралар, газеттер шығаруды; семи.|конференциялар, |               |дустрия
|нарлар, конференциялар ұйымдас.|                |               |және сау.
|тыруды; тұрақты оқу-ағарту     |                |               |даминіне
|телебағдарламасын жасауды қам. |                |               |жыл сай.
|тамасыз ету, БАҚ-пен жұмыс     |                |               |ын есеп
|істеу                          |                |               |беру
|__________________________________________________________________________
|                      4.6. Көші-қон
Мақсаты: көші-қон процестерінің теріс сальдосын төмендету
__________________________________________________________________________

|              4.6.1. Регулирование внешней миграции населения              |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование законодательства                                       |
|- Развитие международного сотрудничества в области миграции                |
|- Регулирование иммиграции                                                 |
|- Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование эмиграционных  |
|  процессов, социально-экономическая и демографическая оценка их           |
|  последствий                                                              |
|- Содействие интеграционным процессам между странами СНГ                   |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.1.1. Разработать       |Нормативные      |Агентство по    |IV квартал  |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |миграции и      |            |
|по реализации Закона "О    |                 |демографии,     |            |
|миграции населения"        |                 |Минтрудсоцзащи- |            |
|                           |                 |ты, Минфин, МВД,|            |
|                           |                 |МИД             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          4.6.3. Управление и координация миграционных процессов           |
|___________________________________________________________________________|
|- Организационно-техническое обеспечение миграционных служб                |
|- Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения  |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.3.1. Присоединиться к  |Проект Закона,   |Агентство по    |III квартал |
|Конвенции ООН 1951 года и  |постановление    |миграции и      |            |
|Протоколу к ней 1967 года о|Правительства    |демографии,     |            |
|статусе беженцев,          |Республики       |МИД, Минфин,    |            |
|разработать механизмы      |Казахстан        |МВД, Минтрудсоц-|            |
|контроля по их реализации  |                 |защиты          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.2. Подписать и       |Соглашения,      |Агентство по    |IV квартал  |
|реализовать соглашения в   |договоры,        |миграции и      |            |
|целях регулирования        |программы        |демографии, МИД,|            |
|миграционных процессов     |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                  4.6.1. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
|__________________________________________________________________________
|. Заңдарды жетілдіру
|. Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|. Көшіп келуді реттеу
|. Эмиграциялық процестерге тұрақты кешенді бақылау жасау, талдау және
|  болжамдау, олардың зардаптарын әлеуметтік-экономикалық және
|  демографиялық бағалау
|. ТМД елдерімен арадағы интеграциялық процестерге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|4.6.1.1. "Халықтың көші-қон    |Нормативтік       |Көші-қон және  |IV
|туралы" Заңды іске асыру жөнін.|құқықтық          |демография жө. |тоқсан
|дегі нормативтік құқықтық акті.|актілер           |ніндегі агент. |
|лерді әзірлеу                  |                  |тік, Еңбекәлеу.|
|                               |                  |метмині, Қаржы.|
|                               |                  |мині, Ішкііс.  |
|                               |                  |мині, Сыртқыіс.|
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|       4.6.3. Көші-қон процестерін басқару және үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|. Көші-қон қызметтерін ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз ету
|. Халықтың көші-қоны мәселелері бойынша мамандарды кәсіби даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.1. Босқындардың мәртебесі|Заң жобасы,       |Көші-қон және  |III
|туралы БҰҰ-ның 1951 жылғы Кон. |Қазақстан         |демография     |тоқсан
|венциясына және оған 1967 жылғы|Республикасы      |жөніндегі      |
|Хаттамаға қосылу, оларды іске  |Үкіметінің        |агенттік,      |
|асыру жөніндегі бақылау тетік. |қаулысы           |Сыртқыісмині,  |
|терін әзірлеу                  |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ішкіісмині,    |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.2. Көші-қон процестерін  |Келісімдер,       |Көші-қон және  |ІV
|реттеу мақсатында келісімдерге |шарттар,          |демография жө. |тоқсан
|қол қою және оларды іске асыру |бағдарламалар     |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік, Сыртқыіс. |
|                               |                  |мині, Еңбекәлеу|
|                               |                  |метмині        |
|__________________________________________________________________________

|4.6.3.4. Разработать       |Инструкция,      |Агентство по    | II квартал |
|специальную инструкцию и   |положения        |миграции и      |            |
|другие нормативные правовые|                 |демографии,     |            |
|акты по переезду в Казах-  |                 |МВД, КН
Б (по    |            |
|стан бывших соотечественни-|                 |согласованию),  |            |
|ков                        |                 |МИД, Минтрудсоц-|            |
|                           |                 |защиты          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.7. Содействовать     |Постановление    |Агентство по    | II квартал |
|предпринимательской        |Правительства    |миграции и демо-|            |
|деятельности репатриантов, |Республики       |графии, Минтруд-|            |
|возродить национальные     |Казахстан        |соцзащиты,      |            |
|ремесла, организовать      |                 |акимы областей и|            |
|фермерские и крестьянские  |                 |гг. Астаны и Ал-|            |
|хозяйства                  |                 |маты, Минсельхоз|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.10. Создать условия  |Консультации,    |Агентство по    |Ежекварталь-|
|для сотрудничества с       |семинары,        |миграции и      |ный отчет   |
|международными организация-|соглашения,      |демографии,     |Правитель-  |
|ми (МОМ, УВКБ ООН,         |проекты          |МИД, МВД,       |ству        |
|Международной Федерацией   |технической и    |Минтрудсоцзащи- |Республики  |
|Красного Креста и Красного |гуманитарной     |ты              |Казахстан   |
|полумесяца и другими) по   |помощи           |                |            |
|вопросам миграции населе-  |                 |                |            |
|ния                        |                 |                |            |
|- участвовать в деятельнос-|                 |                |            |
|ти МОМ в качестве наблюда- |                 |                |            |
|теля                       |                 |                |            |
|- сотрудничать с           |                 |                |            |
|международными организация-|                 |                |            |
|ми по разработке норматив- |                 |                |            |
|ных правовых актов         |                 |                |            |
|- разработать и реализовать|                 |                |            |
|проекты обучения           |                 |                |            |
|репатриантов и беженцев    |                 |                |            |
|грамоте, профессиям, осно- |                 |                |            |
|вам предпринимательской    |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|- разработать и реализовать|                 |                |            |
|проекты технической помощи |                 |                |            |
|по занятости и самозанятос-|                 |                |            |
|ти мигрантов               |                 |                |            |
|- разработать проекты по   |                 |                |            |
|гуманитарной помощи        |                 |                |            |
|беженцам и репатриантам    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.6.3.4. Бұрынғы отандастар.   |Нұсқаулық,        |Көші-қон және  |ІІ
|дың Қазақстанға қоныс аударуы  |ережелер          |демография     |тоқсан
|жөнінде арнайы нұсқаулық және  |                  |жөніндегі      |
|басқа да нормативтік құқықтық  |                  |агенттік, Ең.  |
|актілерді әзірлеу              |                  |бекәлеуметмині,|
|                               |                  |Ішкіісмині,    |
|                               |                  |ҰҚК (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.7. Репатрианттардың кә.  |Қазақстан         |Көші-қон және  |ІІ
|сіпкерлік қызметіне жәрдемдесу,|Республикасы      |демография жө. |тоқсан
|ұлттық кәсіпті қайта өркендету,|Үкіметінің        |ніндегі агент. |
|фермер және шаруа қожалықтарын |қаулысы           |тік, Еңбекәлеу.|
|ұйымдастыру                    |                  |метмині, облыс.|
|                               |                  |тардың, Астана |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері,      |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.10. Халықаралық ұйымдар. |Консультациялар,  |Көші-қон және|Қазақстан
|мен(ДКҰ, БҰҰ БЖК, Қызыл Крест  |семинарлар, келі. |демография   |Республи.
|және Қызыл Жарты ай Халықаралық|сімдер, техникалық|жөніндегі    |касының
|Федерациясы және басқалары)    |және ізгілік көмек|агенттік,    |Үкіметіне
|халықтың көші-қон мәселелері   |жобалары          |Сыртқыісмині,|тоқсан
|бойынша ынтымақтастық жасау    |                  |Ішкіісмині,  |сайын
|үшін жағдай тудыру: ДКҰ қызме. |                  |Еңбекәлеумет.|есеп беру
|тіне байқаушы ретінде қатысу   |                  |мині         |
|халықаралық ұйымдармен норма.  |                  |             |
|тивтік құқықтық актілерді әзір.|                  |             |
|леу бойынша ынтымақтастық жасау|                  |             |
|репатрианттар мен босқындарды  |                  |             |
|сауат ашуға, мамандықтарға,    |                  |             |
|кәсіпкерлік қызметтің негізде. |                  |             |
|ріне оқыту жобаларын әзірлеу   |                  |             |
|және іске асыру                |                  |             |
|Қоныс аударушыларды жұмыспен   |                  |             |
|қамту және өзін-өзі жұмыспен   |                  |             |
|қамту бойынша техникалық көмек |                  |             |
|жобаларын әзірлеу және іске    |                  |             |
|асыру босқындар мен репатриант.|                  |             |
|тарға ізгілік көмегі жөніндегі |                  |             |
|жобаларды әзірлеу              |                  |             |
|__________________________________________________________________________

4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Биологическая очистка сточных вод                                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.1. Подготовить       |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|информационную базу данных |                 |Минсельхоз      |            |
|загрязнений промышленными, |                 |                |            |
|коммунально-бытовыми и     |                 |                |            |
|другими стоками водных     |                 |                |            |
|объектов в разрезе         |                 |                |            |
|административных территорий|                 |                |            |
|и бассейнов рек,           |                 |                |            |
|провести оценку качества   |                 |                |            |
|поверхностного стока,      |                 |                |            |
|установить контроль над    |                 |                |            |
|источником его загрязнения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Охрана малых рек, обустройство водоохранных зон                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.2. Разработать типо- |Типовой план,    |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|вой план действий по охране|утвержденный     |акимы всех      |            |
|вод малых рек от загрязне- |министрами       |уровней         |            |
|ния, засорения и истощения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Защита интересов страны при распределении и охране водных ресурсов       |
|  трансграничных водоисточников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.3. Создать           | Соглашения      |Минсельхоз, МИД,|IV квартал  |
|межгосударственные         |                 |Минэкоресурсов  |            |
|постоянно действующие      |                 |                |            |
|комиссии по контролю за    |                 |                |            |
|справедливым вододелением  |                 |                |            |
|на трансграничных водных   |                 |                |            |
|объектах                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|             4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов             |
|___________________________________________________________________________|
|- Сокращение потребления питьевой воды на промышленные нужды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.5. Активизировать    |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|работу инспекционных служб |                 |Минсельхоз      |            |
|по учету и контролю за     |                 |                |            |
|расходованием предприятиями|                 |                |            |
|подземных вод питьевого    |                 |                |            |
|качества                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.6. Активизировать    |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|работу инспекционных служб |                 |Минсельхоз      |            |
|по контролю и учету за     |                 |                |            |
|расходованием свежей воды  |                 |                |            |
|предприятиями              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.8. Ограничить        |Приказ Министра  |Минсельхоз      | IV квартал |
|потребление питьевых вод на|                 |                |            |
|промышленные нужды при     |                 |                |            |
|лицензировании             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Принятие межгосударственных соглашений, регулирующих вопросы совместного |
|  использования трансграничных водных ресурсов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.15. Принять          | Соглашения      |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|соглашения, регулирующие   |                 |МИД             |            |
|вопросы совместного        |                 |                |            |
|использования и охраны     |                 |                |            |
|поверхностных и подземных  |                 |                |            |
|вод с сопредельными        |                 |                |            |
|государствами - Китаем,    |                 |                |            |
|Кыргызстаном, Узбекистаном |                 |                |            |
|и Россией                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.7. Су ресурстары
Мақсаты: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|         4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|. Ағын суларды биологиялық тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.1. Су объектілерінің     |Министрдің        |Экоресурстар.  |ІV
|әкімшілік аумақтар мен өзендер.|бұйрығы           |мині,          |тоқсан
|дің бассейндері тұрғысында     |                  |Ауылшармині    |
|өнеркәсіп, коммуналдық-тұрмыс. |                  |               |
|тық және басқа да ағындылар мен|                  |               |
|ластануының деректерінің ақпа. |                  |               |
|раттық базасын дайындау, жер   |                  |               |
|бетіндегі ағын сулардың сапасы.|                  |               |
|на бағалау жүргізу, қайнарлар. |                  |               |
|дың ластануына бақылау орнату  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шағын өзендерді қорғау, су қорғау аймақтарын көркейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.2. Шағын өзен суларын    |Министрлер        |Ауылшармині,   |IV
|ластанудан, қоқыстанудан және  |бекіткен үлгі     |барлық деңгей. |тоқсан
|сарқылудан қорғау жөніндегі іс-|жоспар            |дегі әкімдер   |
|қимылдардың үлгі жоспарын      |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шекарааралық су көздерінің су ресурстарын бөлу мен сақтау кезінде елдің
|  мүддесін қорғау
___________________________________________________________________________
|4.7.1.3. Шекарааралық су объек.|Келісімдер        |Ауылшармині,   |IV
|тілерінде судың әділетті бөлі. |                  |Сыртқыісмині,  |тоқсан
|нуіне бақылау жасау жөніндегі  |                  |Экоресурстар.  |
|тұрақты жұмыс істейтін мемле.  |                  |мині           |
|кетаралық комиссиялар құру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|* Ауыз суды өнеркәсіптік мұқтаждарға тұтынуды қысқарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.5. Кәсіпорындардың ауыз  |Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|су сапасы бар жерасты суларын  |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|пайдалануын есепке алу мен     |                  |Ауылшармині    |
|бақылау жөніндегі инспекциялық |                  |               |
|қызметтердің жұмысын жандандыру|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.6. Кәсіпорындардың таза  |Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|суды пайдалануын бақылау мен   |бұйрығы           |мині,          |тоқсан
|есепке алу жөніндегі инспекция.|                  |Ауылшармині    |
|лық қызметтердің жұмысын жан.  |                  |               |
|дандыру                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.8. Лицензиялау кезінде   |Министрдің        |Ауылшармині    |IV
|ауыз суды өнеркәсіп мұқтажына  |бұйрығы           |               |тоқсан
|тұтынуды шектеу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шекарааралық су ресурстарын бірлесіп пайдалану мәселелерін реттейтін
|    мемлекетаралық келісімдер қабылдау
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.1.5. Іргелес мемлекеттер-|Келісімдер        |Ауылшармині,   |IV
|Қытаймен, Қырғызстанмен, Өзбек.|                  |Сыртқыісмині   |тоқсан
|станмен және Ресеймен жерүсті  |                  |               |
|және жерасты суларын бірлесіп  |                  |               |
|пайдалану мен қорғау мәселеле. |                  |               |
|рін реттейтін келісімдер       |                  |               |
|қабылдау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                    4.7.3. Управление водными ресурсами                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка  |
|  генеральной схемы водоснабжения Казахстана                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.4. Осуществлять      |Приказ Министра  |Минсельхоз      |IV квартал  |
|государственный контроль за|                 |                |            |
|безопасностью              |                 |                |            |
|водохозяйственных          |                 |                |            |
|сооружений, гидроузлов,    |                 |                |            |
|магистральных каналов,     |                 |                |            |
|водохранилищ               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в     |
|  области изучения и использования водных ресурсов                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.10. Подготовить      |  Карты          |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|картографическую основу    |                 |Минсельхоз      |            |
|ведения Государственного   |                 |                |            |
|мониторинга подземных и    |                 |                |            |
|поверхностных вод          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание единой системы мониторинга подземных и поверхностных вод        |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.12. Создать кадастр  |Кадастр,         |Минэкоресурсов  | IV квартал |
|горнодобывающих предприятий|утвержденный     |                |            |
|и организовать мониторинг  |Министром        |                |            |
|шахтных вод                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                  4.7.4. Повышение качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды             |
|___________________________________________________________________________|

|                   4.7.3. Су ресурстарын басқару
|__________
________________________________________________________________
|. Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.4. Су шаруашылығы құры.  |Министрдің        |Ауылшармині    |IV
|лыстарының, гидротораптардың   |бұйрығы           |               |тоқсан
|магистралды арналардың, су     |                  |               |
|қоймаларының қауіпсіздігіне    |                  |               |
|мемлекеттік бақылауды жүзеге   |                  |               |
|асыру                          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Су ресурстарын зерделеу мен пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|    жобалау-іздестіру жұмысын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.10. Жерасты және жерүсті |Карталар          |Экоресурстар.  |IV
|сулардың мемлекеттік мониторин.|                  |мині,          |тоқсан
|гін жүргізудің картографиялық  |                  |Ауылшармині    |
|негізін дайындау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.12. Тау-кен өндіретін    |Министр бекіткен  |Экоресурстар.  |IV
|кәсіпорындардың кадастрын құру |кадастр           |мині           |тоқсан
|және шахта суларының мониторин.|                  |               |
|гін ұйымдастыру                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                 4.7.4. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|. Су объектілерінің - ауыз су көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________

|4.7.4.1. Провести анализ   | Отчет           |Минэкоресурсов, |IV квартал  |
|состояния поверхностных и  |                 |Минсельхоз      |            |
|подземных вод, используемых|                 |                |            |
|для хозяйственно-питьевого |                 |                |            |
|водоснабжения, выявления   |                 |                |            |
|промышленных и             |                 |                |            |
|сельскохозяйственных       |                 |                |            |
|объектов, являющихся       |                 |                |            |
|основными источниками      |                 |                |            |
|загрязнения                |                 |                |            |
|водохозяйственного бассейна|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.7.5. Обеспечение водными ресурсами юга и запада Казахстана        |
|___________________________________________________________________________|
|- Изучение возможностей обеспечения водными ресурсами юга и запада         |
|  Казахстана из дополнительных источников                                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.5.2. Определить        |Доклад           |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|дополнительные источники   |Правительству    |Минсельхоз      |            |
|обеспечения водными        |Республики       |                |            |
|ресурсами юга и запада     |Казахстан        |                |            |
|страны                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Рост объемов добычи нефти и газа                                         |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.1. Увеличить           |График добычи    |Минэнерго,      |I квартал   |
|добычу нефти за счет       |                 |индустрии и     |            |
|стабилизации и интенсифика-|                 |торговли,       |            |
|ции добычи нефти на        |                 |ННК "Казахойл"  |            |
|действующих месторождениях |                 |                |Ежекварталь-|
|и ввода новых              |Отчет о добыче   |                |но          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.1.3. Решить региональные |Соглашение       |МИД,            | IV квартал |
|вопросы добычи и           |                 |Минэнерго,      |            |
|транспортировки газа с     |                 |индустрии и     |            |
|Туркменистаном и           |                 |торговли,       |            |
|Узбекистаном               |                 |Госкоминвест    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов и газопроводов  |
|___________________________________________________________________________|
|- Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением        |
|  казахстанского сектора Каспийского моря                                  |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.4.1. Шаруашылық-ауыз сумен |Есеп              |Экоресурстар.  |IV
|жабдықтау үшін пайдаланылатын  |                  |мині,          |тоқсан
|жерүсті және жераасты суларының|                  |Ауылшармині    |
|жай-күйіне талдау жүргізу, су  |                  |               |
|шаруашылығы бассейндерін негіз.|                  |               |
|гі ластау көздері болып табы.  |                  |               |
|латын өнеркәсіптік және ауыл   |                  |               |
|шаруашылықтық объектілерді     |                  |               |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         4.7.5. Қазақстанның оңтүстігі мен батысын су ресурстарымен
|                     қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстанның оңтүстігі мен батысын қосымша көздерден су ресурстарымен
|        қамтамасыз ету мүмкіндіктерін зерделеу
|__________________________________________________________________________
|4.7.5.2. Елдің оңтүстігі мен   |Қазақстан         |Экоресурстар.  |IV
|батысын су ресурстарымен қам.  |Республикасының   |мині,          |тоқсан
|тамасыз етудің қосымша көздерін|Үкіметіне баяндама|Ауылшармині    |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстағы
отын-энергетика кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|          5.1. Мұнайға, газ бен оларды ұқсату өнімдеріне деген ішкі
|                    сұранысты қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|. Мұнай мен газды өндіру көлемін өсіру
|__________________________________________________________________________
|5.1.1. Жұмыс істеп тұрған кен  |Өндіру кестесі    |Энергетика,    |І
|орындарында мұнай өндіруді тұ. |Өндіру туралы     |индустрия және |тоқсан
|рақтандыру мен интенсивтендіру.|есеп              |саудамині,     |Тоқсан
|дің және жаңаларын іске қосудың|                  |"Қазақойл" ҰМК |сайын
|есебінен мұнай өндіруді арттыру|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|5.1.3. Түркменстанмен және     |Келісім           |Сыртқыісмині,  |IV
|Өзбекстанмен газ өндіру мен    |                  |Энергетика,    |тоқсан
|тасымалдаудың аймақтық мәселе. |                  |индустрия және |
|лерін шешу                     |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Инвестмемком   |
|__________________________________________________________________________
|5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының еуразиялық желісін
құру
|__________________________________________________________________________
|* Каспий теңізінің қазақстандық секторын игеруге байланысты саяси және
|         заңдық проблемаларды шешу
|__________________________________________________________________________

|5.2.1. Ускорить работу по  |Межправительст-  |МИД, Минэнерго, |В течение   |
|определению правового      |венные соглашения|индустрии и     |года        |
|статуса Каспийского моря   |                 |торговли,       |            |
|                           |Отчет в          |Минэкоресурсов, |            |
|                           |Правительство    |ННК "Казахойл", |            |
|                           |Республики       |АО "Казахстан-  |Ежекварталь-|
|                           |Казахстан        |каспийшельф"    |но          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.2.2. Подготовить план    |План мероприятий |Минэнерго,      | II квартал |
|мероприятий по реализации  |                 |индустрии и     |            |
|проекта Каспийского        |                 |торговли        |            |
|Трубопроводного Консорциума|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование совместной региональной политики центрально-азиатских       |
|  государств по вопросам внутреннего потребления и экспорта нефти и газа   |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.3. Разработать         |Проект           |Минэнерго,      | IV квартал |
|совместную региональную    |Меморандума      |индустрии и     |            |
|политику Казахстана,       |                 |торговли, МИД   |            |
|Туркменистана и            |                 |                |            |
|Узбекистана по вопросам    |                 |                |            |
|сотрудничества в вопросах  |                 |                |            |
|внутреннего потребления и  |                 |                |            |
|экспорта газа              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение потенциальных зарубежных рынков, в том числе азиатских       |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.4. Провести анализ и   |Аналитический    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|прогноз потребления нефти  |обзор            |индустрии и     |            |
|и газа и продуктов их      |                 |торговли, ННК   |            |
|переработки                |                 |"Казахойл"      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов |
|  и газопроводов                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|5.2.1. Каспий теңізінің құқық. |Үкіметаралық      |Сыртқыісмині,  |Жыл
|тық мәртебесін айқындау жөнін. |келісімдер        |Энергетика,    |ішінде
|дегі жұмысты тездету           |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |Тоқсан
|                               |Қазақстан         |Экоресурстар.  |сайын
|                               |Республикасының   |мині, "Қазақ.  |
|                               |Үкіметіне есеп    |ойл" ҰМК,      |
|                               |беру              |"Қазақстанкас. |
|                               |                  |пийшельф" АҚ   |
|__________________________________________________________________________
|5.2.2. Каспий Труба құбыры     |Іс-шаралар        |Энергетика,    |ІІ
|Консорциумының жобасын іске    |жоспары           |индустрия және |тоқсан
|асыру жөніндегі іс-шаралардың  |                  |саудамині      |
|жоспарын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Мұнай мен газды ішкі тұтыну және олардың экспорты мәселелері бойынша
|   Орталық Азия мемлекеттерінің бірлескен аймақтық саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|5.2.3. Қазақстанның, Түркменс. |Меморандумның     |Энергетика,    |IV
|танның және Өзбекстанның газды |жобасы            |индустрия және |тоқсан
|ішкі тұтыну мен олардың экспор.|                  |саудамині,     |
|ты мәселелеріндегі ынтымақтас. |                  |Сыртқыісмині   |
|тық мәселелері жөнінде бірлес. |                  |               |
|кен аймақтық саясатын жүргізу  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Әлеуетті шетелдік, оның ішінде азиялық рыноктарды айқындау
__________________________________________________________________________
|5.2.4. Мұнай мен газдың және   |Талдаулық шолу    |Энергетика,    |IV
|оларды қайта өңдеу өнімдерінің |                  |индустрия және |тоқсан
|тұтынылуына талдау және болжам |                  |саудамині,     |
|жүргізу                        |                  |"Қазақойл" ҰМК |
|__________________________________________________________________________
|. Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
|       нұсқаларын пысықтау
|__________________________________________________________________________

|5.2.6. Разработать план    |План мероприятий |Минэнерго,      |III квартал |
|мероприятий по ремонту     |                 |индустрии и     |            |
|существующих нефтепроводов |                 |торговли, НКТН  |            |
|и газопроводов             |                 |"КазТрансОйл"   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     5.4. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных      |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах          |
|___________________________________________________________________________|
|5.4.1. Разработать         |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Программу развития         |Правительства    |индустрии и     |
|электроэнергетической      |Республики       |торговли, Минфин|            |
|отрасли до 2030 года       |Казахстан        |АО "Кегок"      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.4. Образовать          |Постановление    |Комитет по      |IV квартал  |
|независимую                |Комитета по      |регулированию   |            |
|регулирующую комиссию и    |регулированию    |естественных    |            |
|разработать нормативные    |естественных     |монополий и     |            |
|правовые акты ее           |монополий и      |защите          |            |
|функционирования           |защите           |конкуренции     |            |
|                           |конкуренции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.9. Установить газовые  |Отчет            |Акимы всех      |Ежекварталь-|
|счетчики                   |Правительству    |уровней         |но          |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стабилизация добычи угля                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|5.4.14. Пересмотреть нормы |Система норм и   |КЧС, Минэнерго, |III квартал |
|и правила безопасного веде-|правил           |индустрии и     |            |
|ния работ по добыче угля   |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и реализация программы развития атомной энергетики и урановой |
|  промышленности                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|5.2.6. Жұмыс істеп тұрған мұнай|Шаралар жоспары   |Энергетика,    |ІІІ
|құбырлары мен газ құбырларын   |                  |индустрия және |тоқсан
|жөндеу жөніндегі шаралардың    |                  |саудамині,     |
|жоспарын әзірлеу               |                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                               |                  |МТҰК           |
|__________________________________________________________________________
|5.4. Түрлі энергетикалық ресурстар пайдаланылатын тиімді энергетикалық
|           технологиялар
|__________________________________________________________________________
|. Мұнайгаз кәсіпшілігінде энергетикалық технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________
|5.4.1. Электр энергетикасын    |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
| дамытудың 2030 жылға дейінгі  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |"Кегок" АҚ     |
|__________________________________________________________________________
|5.4.4. Тәуелсіз реттеу коми.   |Табиғи монополия. |Табиғи         |IV
|ссиясын құру және оның жұмыс   |ларды реттеу және |монополияларды |тоқсан
|істеуінің нормативтік құқықтық |бәсекелестікті    |реттеу және    |
|актілерін әзірлеу              |қорғау жөніндегі  |бәсекелестікті |
|                               |комитетінің       |қорғау комитеті|
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.4.9. Газ есептегіштерін      |Қазақстан         |Барлық         |Тоқсан
|орнату                         |Республикасының   |деңгейдегі     |сайын
|                               |Үкіметіне         |әкімдер        |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|* Көмір өндіруді тұрақтандыру
|__________________________________________________________________________
|5.4.14. Көмір өндіру жөніндегі |Нормалар мен      |Төтенше жағдай.|ІІІ
|жұмыстарды қауіпсіз жүргізудің |ережелер жүйесі   |лар жөн-і ком-т|тоқсан
|нормалары мен ережелерін қайта |                  |(ТЖА), Энерге. |
|қарау                          |                  |тика, индустрия|
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|* Атом энергетикасын және уран өнеркәсібін дамытудың бағдарламасын
әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________

|5.4.15. Провести экспертизу|Приказ Министра  |Минэнерго,      |III квартал |
|ТЭО Атомной электростанции |                 |индустрии и     |            |
|(на площадке ЮКГРЭС)       |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Миннауки-       |            |
|                           |Отчет по         |Академия наук,  |            |
|                           |экспертизе       |Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.16. Разработать и      |Постановление    |Минэнерго,      |II квартал  |
|утвердить государственную  |Правительства    |индустрии и     |            |
|программу развития атомной |Республики       |торговли, НАК   |            |
|энергетики и урановой      |Казахстан        |"Казатомпром"   |            |
|промышленности             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.А Разработать отраслевую |Программа,       |Минтранском,    | IV квартал |
|программу поддержки и      |утвержденная     |акимы областей, |            |
|развития малого и среднего |приказом         |Агентство по    |            |
|бизнеса                    |Министра         |поддержке малого|            |
|                           |                 |бизнеса         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.Б Внести изменения в     |Нормативные      |Минтранском,    |В течение   |
|нормативные акты и         |акты,            |МИД, Минюст,    |года        |
|международные соглашения в |предложения о    |Минэнерго,      |            |
|целях защиты национального |внесении         |индустрии и     |            |
|рынка и экономических      |изменений в      |торговли, Минфин|            |
|интересов государства      |международные    |                |            |
|                           |соглашения       |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|5.4.15. Атом электр станциясы. |Министрдің        |Энергетика,    |ІІІ
|ның ТЭН-сіне сараптама жүргізу |бұйрығы           |индустрия және |тоқсан
|(НКГРЭС алаңында)              |                  |саудамині,     |
|                               |Сараптама         |Ғылыммині-Ғылым|
|                               |жөнінде есеп      |академиясы,    |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|5.4.16. Атом энергетикасы мен  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|уран өнеркәсібін дамытудың     |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|мемлекеттік бағдарламасын      |Үкіметінің        |саудамині,     |
|әзірлеу және бекіту            |қаулысы           |"Қазатомөнер.  |
|                               |                  |кәсіп" ҰАК     |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсаты: Ұлттық экономика мен қоғамның тұтынысын толық қамтамасыз ететін
бәсекелестік қабілетті көлік-коммуникациялық кешенді
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|6 А Шағын және орта бизнесті   |Министрдің        |Көліккоммині,  |IV
|қолдау мен дамытудың салалық   |бұйрығымен        |облыстардың    |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |бекітілген        |әкімдері, Шағын|
|                               |бағдарлама        |бизнесті қолдау|
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|6 Б Ұлттық рынок пен мемлекет. |Нормативтік акті. |Көліккоммині,  |Жыл
|тің экономикалық мүдделерін    |лер, халықаралық  |Сыртқыісмині,  |ішінде
|қорғау мақсатында нормативтік  |келісімдерге өзге.|Әділетмині,    |
|актілер мен халықаралық келі.  |рістер енгізу     |Энергетика,    |
|сімдерге өзгерістер енгізу     |туралы ұсыныстар  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|                      6.1. Железнодорожный транспорт                       |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.1. Провести            |Отчет о          |Минтранском,    | IV квартал |
|реконструкцию станции      |выполнении       |Минфин          |            |
|Дружба и дороги            |запланированных  |                |            |
|Дружба-Госграница          |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.2. Организовать        |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|скоростное движение        |выполнении       |Минфин          |            |
|сообщением Алматы-Астана:  |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.3. Провести            |                 | Минтранском    |
|реконструкцию железной     |                 |                |            |
|дороги Бейнеу-Мангышлак:   |                 |                |            |
|участок - 40 км            |Акт ввода в      |                |IV квартал  |
|                           |эксплуатацию     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.4. Провести            |                 |Минтранском,    |
|реконструкцию пассажирского|Отчет о          |Минфин          | IV квартал |
|вагоноремонтного завода в  |выполнении       |                |            |
|г. Алматы:                 |запланированных  |                |            |
|1-ый этап                  |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.5. Построить железную  |Отчет о          |Минтранском     | IV квартал |
|дорогу Усть-Каменогорск-   |выполнении       |                |            |
|Чарская                    |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.6. Построить железную  | То же           |Минтранском     | IV квартал |
|дорогу Жезказган - Кызыл-  |                 |                |            |
|орда                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                       6.2. Автомобильный транспорт                        |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Провести            |Постановление    |Минтранском,    |IV квартал  |
|реорганизацию              |Правительства    |Минобороны,     |            |
|военизированных автоколонн |Республики       |Минфин          |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.2. Реализовать         |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|инвестиционные проекты     |выполнении       |Минфин,         |            |
|по развитию городского     |запланированных  |акимы городов   |            |
|пассажирского транспорта в |объемов работ    |                |            |
|городах: Астана, Алматы,   |                 |                |            |
|Караганда, Шымкент         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.3. Создать ассоциацию  |  То же          |  То же         | IV квартал |
|транспортно-экспедиционных |                 |                |            |
|предприятий                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                      6.1. Темір жол көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.1.1. Достық және Достық-Мем. |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|шекара жолдарына қайта жаңарту |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|жүргізу                        |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.2. Алматы-Астана бағытында |Бұл да            |Бұл да         |IV
|жүрдек қозғалысты ұйымдастыру  |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.1.3. Бейнеу-Маңғышлақ темір  |Пайдалануға       |Көліккоммині   |IV
|жолын қайта жаңартуды жүргізу  |беру актісі       |               |тоқсан
|учаске - 40 км                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.4. Алматы қаласындағы жо.  |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|лаушылар вагондарын жөндеу     |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|зауытына қайта жаңарту жүргізу |орындалуы туралы  |               |
|1-кезең                        |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.5. Өскемен-Шар темір жолын |Бұл да            |Көліккоммині   |IV
|салу                           |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.1.6. Жезқазған-Қызылорда     |Бұл да            |Бұл да         |Бұл да
|темір жолын салу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                        6.2. Автомобиль көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Әскерилендірілген авто. |Қазақстан         |Көліккоммині,  |Бұл да
|колонналарды қайта ұйымдастыру.|Республикасы      |Қорғанысмині,  |
|ды жүргізу                     |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.2. Астана, Алматы, Қараған.|Жоспарланған      |Көліккоммині,  |Бұл да
|ды, Шымкент қалаларында қалалық|жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |
|жолаушылар көлігін дамыту      |орындалуы туралы  |қалалардың     |
|бойынша инвестициялық жобаларды|есеп              |әкімдері       |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.3. Көліктік-экспедициялық  |Бұл да            |Бұл да         |Бұл да
|кәсіпорындардың ассоциациясын  |                  |               |
|құру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.4. Разработать и начать|Постановление    |Минтранском     |III квартал |
|реализацию программы по    |Правительства    |                |            |
|созданию сети сервисного и |Республики       |                |            |
|информационного обслужива- |Казахстан        |                |            |
|ния международных и тран-  |                 |                |            |
|зитных перевозок           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.3. Воздушный транспорт                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Разработать         |Постановление    |Минтранском,    |IV квартал  |
|программу первоочередных   |Правительства    |Минфин          |            |
|мер по стабилизации        |Республики       |                |            |
|деятельности гражданской   |Казахстан        |                |            |
|авиации                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.2. Создать укрупненные |  -"-            |  То же         |III квартал |
|региональные авиакомпании  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.3. Провести            |Отчет о          |Акимы городов,  |Ежекварталь-|
|реконструкцию аэропортов в:|выполнении       |Минтранском     |но          |
|г. Астана                  |запланированных  |                |            |
|г. Алматы                  |объемов работ    |                |            |
|г. Актау                   |                 |                |            |
|г. Атырау                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.4. Провести            |Отчет о          |Минтранском     |IV квартал  |
|модернизацию               |выполнении       |                |            |
|аэронавигационного         |запланированных  |                |            |
|оборудования аэропортов    |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                           6.4. Водный транспорт                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Провести            |Постановление    |Минфин,         |II квартал  |
|приватизацию АО            |Правительства    |Минтранском     |            |
|"Павлодарский речной порт" |Республики       |                |            |
|по индивидуальному проекту |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.4. Халықаралық және тран.  |Қазақстан         |Көліккоммині   |ІІІ
|зиттік тасымалдаулардың сервис.|Республикасы      |               |тоқсан
|тік және ақпараттық қызметтері.|Үкіметінің        |               |
|нің жүйесін құру жөніндегі мем.|қаулысы           |               |
|лекеттік бағдарламаны әзірлеу  |                  |               |
|және іске асыруды бастау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                          6.3. Әуе көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Азаматтық авиацияның    |Қазақстан         |Көліккоммині,  |IV
|қызметін тұрақтандыру жөніндегі|Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|бірінші кезектегі шаралардың   |Үкіметінің        |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.2. Ірілендірілген аймақтық | -"-              |Бұл да         |ІІІ
|әуе компанияларын құру         |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.3.3. Астана                  |Жоспарланған      |Қалалардың     |Тоқсан
|       Алматы                  |жұмыс көлемдерінің|әкімдері,      |сайын
|       Ақтау                   |орындалуы туралы  |Көліккоммині   |
|       Атырау қалаларындағы    |есеп              |               |
|әуежайларды қайта жаңартуды    |                  |               |
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.4. Әуе жайлардың аэронави. |Бұл да            |Көліккоммині   |IV
|гациялық жабдықтарын жаңартуды |                  |               |тоқсан
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                           6.4. Су көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Дербес жоба бойынша     |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ
|"Павлодар өзен порты" АҚ-на    |Республикасы      |Көліккоммині   |тоқсан
|жекешелендіруді жүргізу        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|6.4.2. Провести
|Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|реконструкцию порта Актау  |выполнении       |Минфин          |            |
|первый этап                |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.3. Провести            |  То же          |Минтранском,    | То же      |
|реконструкцию паромной     |                 |Госкоминвест    |            |
|переправы в порту          |                 |                |            |
|Актау                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.4. Создать национальный|Постановление    |Минтранском,    | IV квартал |
|торговый флот              |Правительства    |Госкоминвест    |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|                           |Акт ввода в      |                | 2000 год   |
|                           |эксплуатацию     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.5. Провести            |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|реконструкцию и ремонт     |выполнении       |Госкоминвест    |            |
|Усть-Каменогорского и      |запланированных  |                |            |
|Бухтарминского шлюзов      |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.6. Провести реконструк-|То же            |Минтранском,    |IV квартал  |
|цию волнолома и дамбы      |                 |Минфин          |            |
|морского порта Актау:      |                 |                |            |
|второй этап                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.7. Разработать         |Нормативные      |Минтранском,    |В течение   |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |Минэкоресурсов  |года        |
|по обеспечению безопасности|                 |                |            |
|судоходства и экологическо-|                 |                |
|го контроля за охраной     |                 |                |            |
|окружающей среды           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.5. Автомобильные дороги                         |
|___________________________________________________________________________|

|6.4.2. Ақтау портын қайта      |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|жаңартуды жүргізу              |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.3. Ақтау портында паром    |Бұл да            |Көліккоммині,  |Бұл да
|өткелін қайта жаңартуды жүргізу|                  |Инвестмемком   |
|__________________________________________________________________________
|6.4.4. Ұлттық сауда флотын     |Қазақстан         |Көліккоммині,  |IV
|құру                           |Республикасы      |Инвестмемком   |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|                               |Пайдалануға беру  |               |2000
|                               |актісі            |               |жыл
|__________________________________________________________________________
|6.4.5. Өскемен және Бұқтырма   |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|шлюздеріне қайта жаңарту мен   |жұмыс көлемдерінің|Инвестмемком   |тоқсан
|жөндеу жүргізу                 |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.6. Ақтау теңіз портының    |Бұл да            |Көліккоммині,  |Бұл да
|бөгеттері мен толқын қаққышта. |                  |Қаржымині      |
|рын қайта жаңартуды жүргізу:   |                  |               |
|екінші кезең                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.7. Кеме жүзудің қауіпсізді.|Нормативтік       |Көліккоммині,  |Жыл
|гін және қоршаған ортаны қор.  |құқықтық          |Экоресурстар.  |ішінде
|ғауға экологиялық бақылауды    |актілер           |мині           |
|қамтамасыз ету жөніндегі нор.  |                  |               |
|мативтік құқықтық актілер      |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
6.5. Автомобиль жолдары
__________________________________________________________________________

|6.5.1. Изменить форму      |Постановление    |Минтранском,    |II квартал  |
|сбора налога на            |Правительства    |Минфин          |            |
|реализацию бензина и       |Республики       |                |            |
|дизтоплива с розничной на  |Казахстан        |                |            |
|оптовую                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.2. Внести изменения    |Проект Закона    |Минтранском,    | I квартал  |
|в Указ Президента,         |                 |Минюст, Минфин  |            |
|имеющий силу Закона        |                 |                |            |
|"О дорожном фонде"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.3. Разработать систему |Постановление    |Минтранском,    | То же      |
|договорной и тендерной     |Правительства    |Минфин          |            |
|практики, для обеспечения  |Республики       |                |            |
|жесткого контроля конечной |Казахстан        |                |            |
|продукции подрядчиков при  |                 |                |            |
|дорожном строительстве     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.4. Создать нормативную |Изменение Закона |   -"-          | IV квартал |
|правовую базу для          |"О транспорте",  |                |            |
|строительства частных дорог|нормативные      |                |            |
|на коммерческой основе и   |правовые акты    |                |            |
|системы дорог              |                 |                |            |
|концессионного владения    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   6.6. Связь и системы телекоммуникаций                   |
|___________________________________________________________________________|
|6.6.1. Разработать         |Нормативные      |Минтранском     |В течение   |
|нормативные правовые       |правовые акты    |                | года       |
|акты по развитию           |                 |                |            |
|почты и телекоммуникаций   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.6.2. Провести тендер     |Решение          |  -"-           | II квартал |
|сотовой связи стандарта GSМ|тендерной        |                |            |
|                           |комиссии         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.5.1. Бензин және дизель отын.|Қазақстан         |Көліккоммині,  |ІІ
|дарын сатуға салық жинау ныса. |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|нын бөлшек саудадан көтерме    |Үкіметінің        |               |
|саудаға өзгерту                |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.2. "Жол қоры туралы"       |Заң жобасы        |Көліккоммині,  |І
|Қазақстан Республикасы Прези.  |                  |Әділетмині,    |тоқсан
|дентінің заң күші бар Жарлығына|                  |Қаржымині      |
|өзгерістер енгізу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.3. Жол құрылысы кезінде    |Қазақстан         |Көліккоммині,  |Бұл да
|мердігерлердің түпкі өніміне   |Республикасы      |Қаржымині      |
|қатаң бақылауды қамтамасыз ету |Үкіметінің        |               |
|үшін шарттық және тендерлік    |қаулысы           |               |
|практика жүйесін құру          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.4. Коммерциялық негізде    |"Көлік туралы"    |Бұл да         |IV
|жеке меншік жолдар салу және   |Заңды өзгерту, нор|               |тоқсан
|концессиялық иелік ету жолдары.|мативтік құқықтық |               |
|ның жүйесі үшін нормативтік    |актілер           |               |
|құқықтық база құру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            6.6. Байланыс және телекоммуникациялар жүйесі
|__________________________________________________________________________
|6.6.1. Почта мен телекоммуника.|Нормативтік       |Көліккоммині   |Жыл
|цияларды дамыту бойынша норма. |құқықтық актілер  |               |ішінде
|тивтік құқықтық актілер әзірлеу|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.6.2. GSM стандартының ұялы   |Тендер            |Көліккоммині   |ІІ
|байланысының тендерін өткізу   |комиссиясының     |               |тоқсан
|                               |шешімі            |               |
|__________________________________________________________________________

|                   6.7. Водоснабжение и водообеспечение                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.7.1. Улучшить качество   |Отчет о          |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|воды и увеличить           |выполнении       |Минфин, аким    |            |
|водоснабжение г. Астаны    |запланированных  |г. Астаны       |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|- Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на     |
|  основе стратегических планов                                             |
|- Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических          |
|  рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному                |
|  программированию                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|7.1.2. Разработать         |Постановление    |Минэнерго,      |I квартал   |
|стратегические планы       |Правительства    |индустрии и     |            |
|развития областей, г.г.    |Республики       |торговли, акимы |            |
|Акмолы и Алматы на         |Казахстан        |областей, гг.   |            |
|1998-2000 годы             |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать         |Решение          |Агентство по    |IV квартал  |
|методические рекомендации  |Агентства по     |стратегическому |            |
|по составлению             |стратегическому  |планированию и  |            |
|стратегических планов      |планированию и   |реформам (по    |            |
|(2-й вариант)              |реформам         |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                      6.7. Сумен жабдықтау және сумен қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|6.7.1. Астана қаласы суының са.|Жоспарланған      |Ауылшармині,   |IV
|пасын жақсарту және оны сумен  |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |тоқсан
|жабдықтауды ұлғайту            |орындалуы туралы  |Астана қаласы. |
|                               |есеп              |ның әкімі      |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________
|                    7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|  негізінде жүзеге асыру
|. Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау бойынша нормативтік
|  құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Облыстардың, Астана мен |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|Алматы қалаларының 1998-2000   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жылдарға арналған стратегиялық |Үкіметінің        |саудамині, об. |
|дамуының жоспарын іске асыру   |қаулысы           |лыстардың,     |
|                               |                  |Астана мен     |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|7.1.3. Стратегиялық жоспарлар  |Стратегиялық жос. |Стратегиялық   |IV
|жасау жөніндегі методикалық    |парлау және рефор.|жоспарлау және |тоқсан
|ұсынымдарды әзірлеу (2-нұсқа)  |малар жөніндегі   |реформалар     |
|                               |агенттігінің      |жөніндегі      |
|                               |шешімі            |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|                     7.2. Межведомственная координация                     |
|___________________________________________________________________________|
|- Уточнение функций министерств и ведомств                                 |
|- Координация деятельности исполнительных органов на основе стратегического|
|  планирования и контроля                                                  |
|- Организация системы межведомственного взаимодействия                     |
|- Усиление и укрепление процедурных механизмов                             |
|___________________________________________________________________________|
|7.2.1. Разработать План    |Постановление    |Канцелярия      | ІІ квартал |
|совершенствования          |Правительства    |Премьер-Министра|            |
|действующей системы        |Республики       |Республики Ка-  |            |
|делопроизводства в части   |Казахстан        |захстан, Минфин,|            |
|хранения, обработки и      |                 |Агентство по    |            |
|копирования документов в   |                 |стратегическому |            |
|условиях компьютеризации   |                 |планированию и  |            |
|государственных органов    |                 |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.2. Разработать програм-|Постановление    |Нацстатагентст- |III квартал |
|му совершенствования       |Правительства    |во, Минфин      |            |
|государственной статистики |Республики       |                |            |
|на 1999-2005 годы          |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            7.3. Совершенствование системы отбора и продвижения            |
|                         государственных служащих                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров     |
|  государственной службы по приоритетным направлениям                      |
|- Проведение переписи государственных служащих                             |
|- Определение квалификационных требований к каждой категории               |
|  государственных служащих                                                 |
|- Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а   |
|  также переподготовки и продвижения государственных служащих              |
|- Формирование единой информационной системы государственного управления   |
|___________________________________________________________________________|

|                       7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|. Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
|. Атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлау мен бақылаудың
|  негізінде үйлестіру
|. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесін ұйымдастыру
|. Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
|__________________________________________________________________________
|7.2.1. Мемлекеттік органдарды  |Қазақстан         |Қазақстан      |ІІ
|компьютерлендіру жағдайында іс |Республикасы      |Республикасы   |тоқсан
|жүргізудің қолданылып жүрген   |Үкіметінің        |Премьер-Мини.  |
|жүйесін құжаттарды сақтау,     |қаулысы           |стрінің Кеңсе. |
|өңдеу және олардан көшірме     |                  |сі, Қаржымині, |
|жасау бөлігінде жетілдірудің   |                  |Стратегиялық   |
|жоспарын әзірлеу               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|7.2.2. 1999-2005 жылдарға      |Қазақстан         |Ұлттық Стат.   |III
|арналған мемлекеттік стат-каны |Республикасы      |агенттік,      |тоқсан
|жетілдіру бағдарламасын әзірлеу|Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|                7.3. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу мен
|                    жылжытудың жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Басым бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
|  жүйесін дамыту бағдарламасын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік қызметшілердің санағын жүргізу
|. Мемлекеттік қызметшілердің әрбір санатына қойылатын біліктілік
|  талаптарын айқындау
|. Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ
|  мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен жылжытудың бірыңғай тетігін
|  әзірлеу
|. Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________

|7.3.1. Осуществить перепись|Материалы перепи-|Минфин, минис-  |І квартал   |
|государственных служащих и |си по установлен-|терства и ведом-|            |
|работников организаций,    |ной форме        |ства, акимы об- |            |
|финансируемых за счет      |                 |ластей, г.г.    |            |
|государственного бюджета с |                 |Астаны и Алматы |            |
|учетом штатной и фактичес- |                 |                |            |
|кой численности работающих |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      7.4. Нормативное правовое обеспечение государственной службы         |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы    |
|- Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда              |
|  государственных служащих                                                 |
|- Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы         |
|- Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в системе|
|  органов исполнительной власти                                            |
|___________________________________________________________________________|
|7.4.1. Разработать унифици-|Постановление    |Минюст, Агентст-| IV квартал |
|рованное положение о минис-|Правительства    |во по стратеги- |            |
|терствах и ведомствах      |Республики       |ческому планиро-|            |
|                           |Казахстан        |ванию и реформам|            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Канцелярия|            |
|                           |                 |Премьер-Минист- |            |
|                           |                 |ра, Агентство по|            |
|                           |                 |делам госслужбы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.2. Регламентировать и  |Постановление    |Минюст          |ІІІ квартал |
|утвердить нормативные      |Правительства    |                |            |
|процедуры принятия решений |Республики       |                |            |
|для центральных и местных  |Казахстан        |                |            |
|исполнительных органов     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.3.1. Жұмыс істеушілердің     |Белгіленген       |Қаржымині,     |І
|штаттық және іс-жүзіндегі санын|нысан бойынша     |министрліктер  |тоқсан
|ескере отырып мемлекеттік бюд. |санақ материалдары|мен ведомство. |
|жеттің есебінен қаржыландырыла.|                  |лар, Астана    |
|тын ұйымдардың мемлекеттік     |                  |және Алматы    |
|қызметшілері мен қызметкерлері.|                  |қалаларының    |
|нің санағын жүзеге асыру       |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|                     7.4. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық
|                               қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|. Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу мәселелері жөніндегі
|  заңдарды жетілдіру
|. Мемлекеттік бюджет жүйесі мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|. Атқарушы өкімет органдарының жүйесінде басқарудың барлық деңгейлерінде
|  шешімдер қабылдау рәсімдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|7.4.1. Министрліктер мен ведо. |Қазақстан         |Әділетмині,    |IV
|мстволар туралы бірдейленді.   |Республикасы      |Стратегиялық   |тоқсан
|рілген ереже әзірлеу           |Үкіметінің        |жоспарлау және |
|                               |қаулысы           |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Премьер-       |
|                               |                  |Министрдің     |
|                               |                  |Кеңсесі, Мем.  |
|                               |                  |қызмет істері  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|7.4.2. Орталық және жергілікті |Қазақстан         |Әділетмині     |ІІІ
|атқарушы органдар үшін шешімдер|Республикасы      |               |тоқсан
|қабылдаудың нормативтік рәсім. |Үкіметінің        |               |
|дерін регламенттеу және бекіту |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|                           7.5. Борьба с коррупцией                        |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка четких правовых норм по определению критериев коррупции и     |
|  лоббирования                                                             |
|- Сокращение разрешительных и распределительнных процедур при принятии     |
|  решений                                                                  |
|- Установление уголовной и административной ответственности государственных|
|  служащих за факты коррупции                                              |
|___________________________________________________________________________|
|7.5.1. Разработать проект  |Проект Закона    |Минюст          |I  квартал  |
|Закона о коррупции         |о коррупции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.5.2. Разработать         |Проект Указа     |МВД, КНБ (по    |III квартал |
|государственную программу  |Президента       |согласованию),  |            |
|борьбы с преступностью и   |Республики       |Минюст, Генпро- |            |
|коррупцией                 |Казахстан        |куратура (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
План мероприятий по реализации программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
1999 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: Снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит и устойчивый курс тенге
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики                |
|___________________________________________________________________________|
|Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной политики |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.1. Совершенствовать  |В составе отчета |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|механизм использования кос-|Президенту       |ласованию),     |            |
|венных инструментов денеж- |Республики       |Минфин          |            |
|но-кредитной политики:     |Казахстан        |                |            |
|  предоставление кредитов  |                 |                |            |
|  банкам только для удов-  |                 |                |            |
|  летворения потребностей  |                 |                |            |
|  в краткосрочной ликвид-  |                 |                |            |
|  ности                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                        7.5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|. Сыбайлас жемқорлық пен күштеп ықпал жасаудың өлшемдерін айқындау
бойынша анық құқықтық нормаларды әзірлеу
|. Шешімдерді қабылдау кезінде рұқсат беру және бөлу рәсімдерін қысқарту
|. Мемлекеттік қызметшілердің сыбайлас жемқорлық фактілеріне қылмыстық
|  және әкімшілік жауапкершілік белгілеу
|__________________________________________________________________________
|7.5.1. Сыбайлас жемқорлық тура.|Сыбайлас жемқорлық|Әділетмині     |І
|лы Заң жобасын әзірлеу         |туралы Заң жобасы |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|7.5.2. Қылмыс пен сыбайлас жем.|Қазақстан         |Ішкіісмині,    |ІІІ
|қорлыққа қарсы күрестің мем.   |Республикасы      |Ұлттық қауіп.  |тоқсан
|лекеттік бағдарламасын әзірлеу |Президенті        |сіздік комитеті|
|                               |Жарлығының жобасы |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Әділетмині,    |
|                               |                  |Бас прокуратура|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға
арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары
1999 жыл
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсат: Орташа жылдық инфляция деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджеттік тапшылықты және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
__________________________________________________________________________
|                     3.1.1. Ақша-несие саясатын қатайту
|__________________________________________________________________________
|Ақша-несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.1. Ақша-несие саясатының |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|жанама құралдарын пайдаланудың |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|тетігін жетілдіру:             |Президентіне      |бойынша),      |
|банктерге несиелерді тек қысқа |есептің құрамында |Қаржымині      |
|мерзімді өтемпаздық сұранысты  |                  |               |
|қанағаттандыру үшін беру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.2. Эмитировать госу- |Постановление    |Минфин          |Исходя из   |
|дарственные ценные бумаги  |Правительства    |                |ситуации на |
|с более длительными сроками|Республики       |                |рынках      |
|обращения                  |Казахстан        |                |ссудного    |
|                           |                 |                |капитала    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление аналитических и прогнозных функций Национального банка            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.3. Совершенствовать  |В составе отчета |Нацбанк (по     |IV квартал  |
|методики анализа и прогно- |Президенту       |согласованию),  |            |
|зирования:                 |Республики       |Минфин          |            |
|  обеспечить методическое  |Казахстан        |                |            |
|  руководство внедрением в |                 |                |            |
|  банках автоматизированной|                 |                |            |
|  системы бухгалтерского   |                 |                |            |
|  учета по новому плану    |                 |                |            |
|  счетов;                  |                 |                |            |
|  совершенствовать методику|                 |                |            |
|  анализа и прогнозирования|                 |                |            |
|  состояния на денежном    |                 |                |            |
|  рынке Казахстана в усло- |                 |                |            |
|  виях открытой экономики; |                 |                |            |
|  расширить сотрудничество |                 |                |            |
|  Национального банка Ка-  |                 |                |            |
|  захстана с Центральными  |                 |                |            |
|  банками зарубежных стран |                 |                |            |
|  и международными аналити-|                 |                |            |
|  ческими центрами в облас-|                 |                |            |
|  ти обмена информацией,   |                 |                |            |
|  анализа, и прогнозирова- |                 |                |            |
|  ния;                     |                 |                |            |
|  улучшить банковскую ста- |                 |                |            |
|  тистику и обеспечить     |                 |                |            |
|  соответствие ее междуна- |                 |                |            |
|  родным стандартам        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.2. Айналым мерзімдері    |Қазақстан         |Қаржымині     |Қарыз
|неғұрлым ұзақ мемлекеттік баға.|Республикасы      |              |капиталы
|лы қағаздарды эмиссиялау       |Үкіметінің        |              |рынокта.
|                               |қаулысы           |              |рындағы
|                               |                  |              |жағдайға
|                               |                  |              |қарай
|__________________________________________________________________________
|       Ұлттық Банктің талдамалық және болжау функцияларын күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.3.  Талдау және болжау   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|әдістемесін жетілдіру:         |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|шоттардың жаңа жоспары бойынша |Президентіне      |бойынша),      |
|банктерде бухгалтерлік есептің |есептің құрамында |Қаржымині      |
|автоматтандырылған жүйесін     |                  |               |
|енгізуге әдістемелік басшылықты|                  |               |
|қамтамасыз ету;                |                  |               |
|ашық экономика жағдайында      |                  |               |
|Қазақстанның ақша рыногындағы  |                  |               |
|жағдайды талдау мен болжаудың  |                  |               |
|әдісін жетілдіру;              |                  |               |
|Қазақстан Ұлттық Банкінің      |                  |               |
|ақпарат алысу, талдау және     |                  |               |
|болжау саласындағы шетелдердің |                  |               |
|орталық банктерімен және халық.|                  |               |
|аралық талдау орталықтарымен   |                  |               |
|ынтымақтастығын кеңейту;       |                  |               |
|банк статистикасын жақсарту    |                  |               |
|және оның халықаралық стандарт.|                  |               |
|тарға сәйкестігін қамтамасыз   |                  |               |
|ету                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2. Развитие финансовых институтов и углубление финансовых рынков       |
|___________________________________________________________________________|
|Координация государственных органов, регулирующих финансовую систему       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.1. Принять меморандум|Меморандум между |Нацбанк (по сог-|I квартал   |
|взаимодействия Нацбанка,   |руководителями   |ласованию),     |            |
|Минфина, НКБЦ и НПА по воп-|министерств и    |Минфин, НКЦБ (по|            |
|росам регулирования финан- |ведомств         |согласованию),  |            |
|совой системы и осущес-    |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|твлять совместный монито-  |                 |                |            |
|ринг финансовых рынков     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.2. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ласованию)      |            |
|банковской системы,        |                 |                |            |
|включая платежную систему  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.3. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ласованию)      |            |
|страхового рынка           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.4. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|І квартал   |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |ласованию)      |            |
|по регулированию и надзору |                 |                |            |
|за деятельностью страховых |                 |                |            |
|организаций                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.5. Совершенствовать  |Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ты, Минфин, Нац-|            |
|пенсионной системы         |                 |банк (по согла- |            |
|                           |                 |сованию), НКБЦ  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|             3.1.2. Қаржы институттарын дамыту және қаржы рыноктарын
|                                   тереңдету
|__________________________________________________________________________
| Қаржы жүйесін реттейтін мемлекеттік органдарды үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.1. Қаржы рыногының бір.  |Министрліктер мен |Ұлттық Банк    |І
|лескен мониторингін жүзеге     |ведомстволар бас. |(келісім бойын.|тоқсан
|асыру және Ұлттық Банктің,     |шыларының арасын. |ша), Қаржымині,|
|Қаржыминінің, БҚҰК-ның және    |дағы меморандум   |БҚҰК (келісім  |
|ҰЗА-нің қаржы жүйесін реттеу   |                  |бойынша),      |
|мәселелері жөнінде өзара       |                  |Еңбекәлеумет.  |
|іс-қимылының меморандумын      |                  |мині           |
|қабылдау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|
| Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.2. Төлем жүйесін қоса    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|алғанда, банк жүйесін құқықтық |құқықтық актілер  |(келісім       |
|реттеуді жетілдіру             |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.3. Сақтандыру рыногын    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.4. Сақтандыру ұйымдарының|Нормативтік       |Ұлттық Банк    |І
|қызметін реттеу және қадағалау |құқықтық актілер  |(келісім       |тоқсан
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |бойынша)       |
|базаны жетілдіру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.5. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |мині, Қаржы.   |
|                               |                  |мині, Ұлттық   |
|                               |                  |Банк (келісім  |
|                               |                  |бойынша), БҚҰК |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.6. Совершенствовать  |Нормативный      |Минфин, Нацбанк |Постоянно   |
|налоговое законодательство |правовой акт     |(по согласова-  |            |
|в части налогообложения:   |                 |нию), Мингосдо- |            |
|банков, страховых организа-|                 |ходов, НКЦБ (по |            |
|ций, организаций, осущест- |                 |согласованию)   |            |
|вляющих отдельные виды     |                 |                |            |
|банковских услуг, профес-  |                 |                |            |
|сиональных участников рынка|                 |                |            |
|ценных бумаг               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Укрепление банковской системы                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.7. Осуществлять отбор|Отчет Правитель- |Минфин          |IV квартал  |
|банков-агентов по государс-|ству Республики  |                |            |
|твенным программам на осно-|Казахстан        |                |            |
|ве открытого тендера       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.8. Совершенствовать  |В составе Отчета |Нацбанк (по сог-|ІV квартал  |
|систему межбанковских      |Президенту       |ласованию)      |            |
|взаимодействий:            |Республики       |                |            |
|  способствовать развитию  |Казахстан        |                |            |
|  межбанковского денежного |                 |                |            |
|  рынка;                   |                 |                |            |
|  продолжить реализацию    |                 |                |            |
|  Программы перехода банков|                 |                |            |
|  второго уровня к междуна-|                 |                |            |
|  родным стандартам        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.9. Завершить привати-|Отчет Правитель- |Минфин, Нацбанк |IV квартал  |
|зацию государственных      |ству Республики  |(по согласова-  |            |
|банков                     |Казахстан        |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие небанковских финансовых институтов                                |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.2.6. Банктерге, сақтандыру |Нормативтік       |Қаржымині,     |Ұдайы
|ұйымдарына, банктік қызмет     |құқықтық актілер  |Ұлттық Банк    |
|көрсетулерді жүзеге асыратын   |                  |(келісім       |
|ұйымдарға, бағалы қағаздар     |                  |бойынша), Мем. |
|рыногына кәсіби қатысушыларға  |                  |кірісмині,     |
|салық салу бөлігінде салық     |                  |БҚҰК (келісім  |
|заңдарын жетілдіру             |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|         Банк жүйесін нығайту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.7. Ашық тендердің негі.  |Қазақстан         |Қаржымині      |IV
|зінде мемлекеттік бағдарламалар|Республикасының   |               |тоқсан
|жөніндегі агент банктерді ірік.|Үкіметіне есеп    |               |
|теу                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.8. Банкаралық өзара іс-  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|қимыл жүйесін жетілдіру: банк. |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|аралық ақша рыногының дамуына  |Президентіне есеп |бойынша)       |
|ықпал ету екінші деңгейдегі    |беру құрамында    |               |
|банктерді халықаралық стандарт.|                  |               |
|тарға көшіру бағдарламасын іске|                  |               |
|асыруды жалғастыру;            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.9. Мемлекеттік банктерді |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ
|жекешелендіруді аяқтау         |Республикасының   |Ұлттық Банк    |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |(келісім       |
|                               |беру              |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|         Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.10. Совершенствовать |Постановление    |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|нормативную базу по регу-  |Правительства РК |индустрии и     |            |
|лированию деятельности     |                 |торговли        |            |
|товарных бирж              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.11. Совершенствовать |  Постановление  |Нацбанк (по сог-| I квартал  |
|нормативную правовую базу  |  Правления      |ласованию)      |            |
|для деятельности кредитных |  Нацбанка       |                |            |
|товариществ                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.12. Совершенствовать |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|І квартал   |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |ласованию)      |            |
|по регулированию деятель-  |                 |                |            |
|ности ломбардов            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие небанковских финансовых институтов
|
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.13. Разработать поря-|Постановление    |Нацбанк (по сог-|ІІ квартал  |
|док предоставления финансо-|Правления        |ласованию)      |            |
|вой отчетности организация-|Нацбанка         |                |            |
|ми, осуществляющими отдель-|                 |                |            |
|ные виды банковских опера- |                 |                |            |
|ций и страховыми организа- |                 |                |            |
|циями                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.14. Развивать систему|Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|безналичных платежей, осу- |отчета Президенту|ласованию)      |            |
|ществляемых электронным    |Республики       |                |            |
|способом                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.15. Начать выдачу    |Совместная прог- |Минтрудсоцзащи- |ІІІ квартал |
|свидетельств о присвоении  |рамма банков, на-|ты, Нацбанк (по |            |
|социальных индивидуальных  |копительных пен- |согласованию)   |            |
|кодов (СИК) в виде пласти- |сионных фондов   |                |            |
|ковых карточек с микропро- |государственного |                |            |
|цессорами (чипами)         |Центра по выплате|                |            |
|                           |пенсий (ГЦВП)    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.2.10. Тауар биржаларының   |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|қызметін реттеу жөніндегі нор. |Республикасы      |индустрия және |
|мативтік базаны жетілдіру      |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.11. Несие серіктестік.   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |І
|терінің қызметіне арналған нор.|Басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|мативтік құқықтық базаны жетіл.|қаулысы           |бойынша)       |
|діру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.12. Ломбардтардың қызме. |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |І
|тін реттеу жөніндегі норматив. |құқықтық актілер  |(келісім       |тоқсан
|тік құқықтық базаны жетілдіру  |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.13. Банк операцияларының |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІ
|жекелеген түрлерін жүзеге асы. |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|ратын ұйымдар мен сақтандыру   |қаулысы           |бойынша)       |
|ұйымдарының қаржылық есеп бе.  |                  |               |
|руінің тәртібін әзірлеу        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.14. Электрондық тәсілмен |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |ІV
|жүргізілетін аударма арқылы    |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|төлемдердің жүйесін әзірлеу    |Президентіне      |бойынша)       |
|                               |есептің құрамын.  |               |
|                               |дағы бөлім        |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.15. Әлеуметтік жеке код. |Банктердің, зей.  |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|тар берілгендігі туралы куәлік.|нетақы жинақтау   |мині, Ұлттық   |тоқсан
|терді (ЭЖК) микропроцессорлары |қорлары мен Мемле.|Банк (келісім  |
|(чиптер) бар пластикалық       |кеттік зейнетақы  |бойынша)       |
|карточка түрінде беруді бастау |төлеу орталығының |               |
|                               |(МЗТО) бірлескен  |               |
|                               |жобасы            |               |
|__________________________________________________________________________

|        3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и       |
|              неинфляционное финансирование бюджетного дефицита            |
|___________________________________________________________________________|
|Реформа налогового администрирования                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.1. Разработать основ-|Постановление    |Минфин, Мингос- |ІІІ квартал |
|ные направления налоговой  |Правительства    |доходов         |            |
|политики на 2000 год, спо- |Республики       |                |            |
|собствующие устойчивому    |Казахстан        |                |            |
|экономическому росту       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|3.1.3.2. Разработать       |Инструкции,      |Мингосдоходов,  |IV квартал  |
|инструкции по проведению   |утвержденные     |Минфин          |            |
|налоговых проверок хозяйст-|приказом Министра|                |            |
|вующих субъектов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.3. Совершенствовать  |Нормативные      |Мингосдоходов,  |Постоянно   |
|нормативную базу по        |правовые акты    |Минфин          |            |
|таможенному и налоговому   |                 |                |            |
|режимам                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.4. Создать сопоста-  |Постановление    |Мингосдоходов,  |IІ квартал  |
|вимую классификацию хозяйс-|Правительства    |Агентство по    |            |
|твующих субъектов (включаю-|Республики       |статистике,     |            |
|щей в себя налоговую, ста- |Казахстан        |Минюст, Минэнер-|            |
|тистическую, юридическую и |                 |го, индустрии и |            |
|др. классификации) в целях |                 |торговли,       |            |
|перехода на единую класси- |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|фикацию.                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.5. Усилить государст-|Постановление    |Мингосдоходов,  | ІІ квартал |
|венное регулирование произ-|Правительства    |Минфин          |
|водства и оборота спирта и |Республики       |                |            |
|алкогольной продукции и    |Казахстан        |                |            |
|упорядочить работу акцизных|                 |                |            |
|постов                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|       3.1.3. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет
|                       тапшылығын инфляциялық емес түрде қаржыландыру
|__________________________________________________________________________
|Салықтық әкімшіліктендіру реформасы
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Салық саясатының 2000 |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|жылға арналған тұрақты эконо.  |Республикасы      |Мемкірісмині   |тоқсан
|микалық өсуге ықпал ететін не. |Үкіметінің        |               |
|гізгі бағыттарын әзірлеу       | қаулысы          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.2. Шаруашылық жүргізуші  |Министрдің        |Қаржымині,     |IV
|субъектілерге салықтық тексеру.|бұйрығымен        |Мемкірісмині   |тоқсан
|лер жүргізу жөнінде нұсқаулық. |бекітілген        |               |
|тар әзірлеу                    |нұсқаулықтар      |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.3. Кеден және салық ре.  |Нормативтік       |Қаржымині.     |Ұдайы
|жимдері бойынша нормативтік    |құқықтық актілер  |Мемкірісмині   |
|базаны жетілдіру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.4. Бірыңғай жіктемеге    |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |ІІ
|көшіру мақсатында шаруашылық   |Республикасы      |Статистика     |тоқсан
|жүргізуші субъектілердің (са.  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|лықтық, статистикалық, құқық.  |қаулысы           |агенттік,      |
|тық және басқа да жіктемелерден|                  |Әділетмині,    |
|тұратын) салыстырмалы жіктеме. |                  |Энергетика,    |
|сін жасау                      |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.5. Спирт және алкогольді |Қазақстан         |Мемкірісмині   |ІІ
|өнімдерді өндіруді мемлекеттік |Республикасы      |               |тоқсан
|реттеуді күшейту және акциз    |Үкіметінің        |               |
|постарының жұмысын тәртіпке    |қаулысы           |               |
|келтіру                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.6. Подготовить пред- |Доклад           |Мингосдоходов,  |II квартал  |
|ложения по вводу марок     |Правительству    |Минфин          |            |
|акцизного сбора нового     |Республики       |                |            |
|образца                    |Казахстан        |                |            |
|_______________
____________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.7. Разработать поста-|                 |                |            |
|новление Правительства РК: |                 |                |            |
|  "О внесении изменений и  |Постановление    |Мингосдоходов,  |І квартал   |
|  дополнений в постановле- |Правительства    |Минфин          |            |
|  ние Правительства Респуб-|Республики       |                |            |
|  лики Казахстан от 12 июля|Казахстан        |                |            |
|  1995 года № 952 "Об ут-  |                 |                |            |
|  верждении Положения о по-|                 |                |            |
|  рядке и условиях проведе-|                 |                |            |
|  ния специализированного  |                 |                |            |
|  открытого аукциона по    |                 |                |            |
|  реализации ограниченного |                 |                |            |
|  в распоряжении органами  |                 |                |            |
|  налоговой службы имущест-|                 |                |            |
|  ва в связи с задолженнос-|                 |                |            |
|  тью налогоплательщика -  |                 |                |            |
|  юридического лица перед  |                 |                |            |
|  государством по налогам и|                 |                |            |
|  другим обязательным пла- |                 |                |            |
|  тежам в бюджет" и поста- |                 |                |            |
|  новление Правительства от|                 |                |            |
|  31 июля 1995 года № 1041 |                 |                |            |
|  "Об утверждении Положения|                 |                |            |
|  о порядке вынесения и ре-|                 |                |            |
|  шения об ограничении рас-|                 |                |            |
|  поряжения имуществом     |                 |                |            |
|  налогоплательщика, не    |                 |                |            |
|  внесшего в установленные |                 |                |            |
|  сроки налоги и другие    |                 |                |            |
|  обязательные платежи в   |                 |                |            |
|  бюджет"                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.8. Разработать       |Постановление    |Мингосдоходов,  |І квартал   |
|Положение о порядке выпус- |Правительства    |Минфин, НКЦБ    |            |
|ка, регистрации и размеще- |Республики       |(по согласова-  |            |
|ния дополнительной эмиссии |Казахстан        |нию)            |            |
|акций по решению суда      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.6. Акциздік алымның жаңа |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |ІI
|үлгідегі маркаларын енгізу     |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|жөнінде ұсыныстар дайындау     |Үкіметіне         |               |
|                               |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.7. "Заңды тұлға - салық  |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|төлеушінің салық               |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|және бюджетке төленетін басқа  |Үкіметінің        |               |
|да міндетті төлемдер бойынша   |қаулысы           |               |
|мемлекет алдындағы берешегіне  |                  |               |
|байланысты салық қызметі орган.|                  |               |
|дары пайдалануға тыйым салған  |                  |               |
|мүлікті сату жөнінде мамандан. |                  |               |
|дырылған ашық аукцион өткізудің|                  |               |
|тәртібі мен шарттары туралы    |                  |               |
|ережені бекіту туралы"         |                  |               |
|Қазақстан Республикасы Үкіметі.|                  |               |
|нің 1995 жылғы 12 шілдедегі    |                  |               |
|N 952 қаулысына және "Салық    |                  |               |
|және бюджетке төленетін басқа  |                  |               |
|міндетті төлемдерді мерзімінде |                  |               |
|төлемеген салық төлеушінің     |                  |               |
|мүлкін пайдалануға тыйым салу  |                  |               |
|тәртібі туралы ережені бекіту  |                  |               |
|туралы" Қазақстан Республикасы |                  |               |
|Үкіметінің 1995 жылғы 31 шілде.|                  |               |
|дегі N 1041 қаулысына өзгеріс. |                  |               |
|тер мен толықтырулар енгізу    |                  |               |
|туралы" Қазақстан Республикасы |                  |               |
|Үкіметінің қаулысын әзірлеу    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.8. Сот шешімі бойынша    |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|қосымша эмиссия акцияларын     |Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|шығару, тіркеу, орналастыру    |Үкіметінің        |БҚҰК (келісім  |
|тәртібі туралы ережені әзірлеу |қаулысы           |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.9. Обеспечить тамо-  |Постановление    |Мингосдоходов   |І квартал   |
|женное оформление транзит- |Правительства    |                |            |
|ных товаров, перемещаемых  |Республики       |                |            |
|железнодорожным транспортом|Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.10. Установить поря- |Постановление    |Мингосдоходов   |І квартал   |
|док продажи дебиторской    |Правительства    |                |            |
|задолженности юридических  |Республики       |                |            |
|лиц методами биржевых      |Казахстан        |                |            |
|торгов и аукционов         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр-регионы"           |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.11. Проводить монито-|Отчет            |Мингосдоходов,  |Ежемесячно  |
|ринг и анализ поступлений  |Правительству    |Минфин          |            |
|налогов по крупным налого- |Республики       |                |            |
|плательщикам республики    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Рационализация государственных расходов и переход на программный метод     |
|формирования расходной части бюджета                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.12. Разработать прог-|Постановление    |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|рамму постепенного перехода|Правительства    |во по стратеги- |            |
|к 2001 г. на применение    |Республики       |ческому планиро-|            |
|бюджетного программирования|Казахстан        |ванию и реформам|            |
|при формировании государст-|                 |(по согласова-  |            |
|венного бюджета            |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.13. Реализовать      |Акт сдачи в      |Минфин          |IV квартал  |
|проект "Модернизации Казна-|приемку          |                |            |
|чейства"                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.14. Разработать      |Постановление    |Минтрудсоцзащиты|І квартал   |
|Правила об организации и   |Правительства    |                |            |
|порядке финансирования     |Республики       |                |            |
|общественных работ         |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.15. Разработать прог-|Проект Указа     |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|рамму экономии государст-  |Президента       |во по экономи-  |            |
|венных расходов до 2001    |Республики       |ческому планиро-|            |
|года                       |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), акимы     |            |
|                           |                 |областей и гг.  |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.9. Темір жол көлігімен   |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |І
|тасымалданатын транзиттік та.  |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|уарларды кедендік ресімдеуді   |қаулысы           |               |
|қамтамасыз ету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.10. Заңды тұлғалардың    |Қазақстан         |Мемкірісмині   |І
|дебиторлық берешегін биржалық  |Республикасы      |               |тоқсан
|сауда мен аукциондар әдісімен  |Үкіметінің        |               |
|сатудың тәртібін белгілеу      |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|"Орталық-аймақтар" өзара қарым-қатынастарында бюджеттік реформа жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.11. Республикадағы ірі   |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |Ай
|салық төлеушілер бойынша салық.|Республикасының   |               |сайын
|тардың түсуіне мониторинг және |Үкіметіне есеп    |               |
|талдау жүргізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік шығыстарды ұтымды ету және бюджеттің шығыс бөлігін қалыптас.
|тырудың бағдарламалық әдісіне көшу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.12. 2001 жылға қарай мем.|Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|лекеттік бюджетті қалыптастыру |Республикасы      |Стратегиялық   |тоқсан
|кезінде бюджеттік бағдарлама.  |Үкіметінің        |жоспарлау және |
|лауды қолдануға біртіндеп      |қаулысы           |реформалар     |
|көшудің бағдарламасын әзірлеу  |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.13. "Қазынашылықты       |Қабылдауға,       |Қаржымині      |IV
|жаңарту" жобасын іске асыру    |өткізу актісі     |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.14. Қоғамдық жұмыстарды  |Қазақстан         | Еңбекәлеумет. |І
|қаржыландыруды ұйымдастыру мен |Республикасы      |мині           |тоқсан
|оның тәртібі туралы ережені    | Үкіметінің       |               |
|әзірлеу                        |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.15. 2001 жылға дейінгі   |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|мемлекеттік шығыстарды үнемдеу |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Президенті        |жоспарлау      |
|                               |Жарлығының        |жөніндегі      |
|                               |жобасы            |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |облыстардың    |
|                               |                  |және Астана,   |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.16. Разработать      |Постановление    |Минфин, Агентст-|ІІІ квартал |
|основные направления       |Правительства    |во по экономи-  |            |
|бюджетной политики на 2000 |Республики       |ческому планиро-|            |
|год                        |Казахстан        |ванию, Мингосдо-|            |
|                           |                 |ходов, Агентство|            |
|                           |                 |по госзакупкам  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.17. Создать рабочую  |Постановление    |Минфин, Минюст  |ІІІ квартал |
|группу по разработке       |Правительства    |                |            |
|Бюджетного кодекса         |Республики       |                |            |
|Республики Казахстан       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.18. Осуществить коор-|Отчет            |Агентство по    |ІІІ квартал |
|динацию, контроль и монито-|Правительству    |госзакупкам     |            |
|ринг государственных заку- |Республики       |                |            |
|пок, осуществляемых за счет|Казахстан        |                |            |
|средств государственного   |                 |                |            |
|бюджета                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.19. Совершенствование|Нормативные      |Агентство по    |постоянно   |
|нормативной правовой базы  |правовые акты    |госзакупкам     |            |
|по вопросам государственных|                 |                |            |
|закупок                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.20. Обеспечить выпуск|Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|Бюллетеня государственных  |Правительства    |госзакупкам     |            |
|закупок                    |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и повышение|
|кредитного рейтинга страны                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.21. Разработать      |Постановление    |Минфин, Агентст-|І квартал   |
|Стратегию заимствования на |Правительства    |во по экономи-  |            |
|1999-2008 годы             |Республики       |ческому планиро-|            |
|                           |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.16. Бюджет саясатының    |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|2000 жылға арналған негізгі    |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|бағыттарын әзірлеу             |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік, Мем. |
|                               |                  |кірісмині,     |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.17. Қазақстан Республи.  |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|касының Бюджет кодексін әзірлеу|Республикасы      |Әділетмині     |тоқсан
|жөніндегі жұмыс тобын құру     |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.18. Мемлекеттік бюджеттің|Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІІ
|есебінен жүзеге асырылатын мем.|Республикасының   |сатып алу      |тоқсан
|лекеттік сатып алуды үйлестіру.|Үкіметіне         |жөніндегі      |
|ді, бақылау мен оның мониторин.|есеп беру         |агенттік       |
|гін жүзеге асыру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.19. Мемлекеттік сатып алу|Нормативтік       |Мемлекеттік    |Ұдайы
|жөніндегі нормативтік құқықтық |құқықтық актілер  |сатып алу      |
|базаны жетілдіру               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.20. Мемлекеттік сатып    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |І
|алу бюллетенін шығаруды қамта. |Республикасы      |сатып алу      |тоқсан
|масыз етсін                    |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік міндеттемелердің оңтайлы портфелін қалыптастыру және елдің
| несиелік рейтингін көтеру
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.21. 1999-2008 жылдарға   |Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|арналған Қарыз алу стратегиясын|Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.22. Создать межве-   |Постановление    |Минфин, Агентст-|І квартал   |
|домственную комиссию по ра-|Правительства    |во по экономи-  |            |
|боте с рейтинговыми        |Республики       |ческому планиро-|            |
|агентствами                |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Агентство |            |
|                           |                 |по инвестициям  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.23. Разработать      |Постановление    |МИД, Минкульту- |ІІІ квартал |
|имиджевую стратегию страны |Правительства    |ры, информации и|            |
|за рубежом                 |Республики       |общественного   |            |
|                           |Казахстан        |согласия, Агент-|            |
|                           |                 |ство по инвести-|            |
|                           |                 |циям, Минэнерго,|            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой и бюджетной      |
|политикой и пенсионной реформой                                            |
|___________________________________________________________________________|
|Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих денежно-        |
|кредитную и налоговую и бюджетную политики и пенсионную реформу            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.1. Провести анализ   |Аналитическая    |Минтрудсоцзащиты|Ежекварталь-|
|функционирования           |записка          |                |но          |
|накопительной пенсионной   |Правительству    |                |
|системы с разработкой      |Республики       |                |            |
|предложений по совершенст- |Казахстан        |                |            |
|вованию нормативно-правовой|                 |                |            |
|базы                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.2. Разработать       |Постановление    |Нацбанк (по сог-| I квартал  |
|основные требования к      |Правления        |ласованию)      |            |
|информационным технологиям |Нацбанка         |                |            |
|в банковской сфере         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.22. Рейтинг агенттіктері.|Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|мен жұмыс жөнінде ведомство.   |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|аралық комиссия құру           |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  | (келісім      |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.23. Шет елдерде еліміздің|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІІ
|имидждік стратегиясын әзірлеу  |Республикасы      |Мәдениет,      |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |ақпарат және   |
|                               |қаулысы           |қоғамдық келі. |
|                               |                  |сім министрлі. |
|                               |                  |гі, Инвестиция.|
|                               |                  |лар жөніндегі  |
|                               |                  |агенттік, Энер.|
|                               |                  |гетика, индус. |
|                               |                  |трия және      |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
| 3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
|            реформасын үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Ақша-несие, салық бюджет саясатын және зейнетақы реформасын жүргізетін
|  мемлекеттік органдарды тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.1. Жинақтаушы зейнетақы  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан
|жүйесінің жұмыс істеу нәтижеле.|Республикасының   |мині           |сайын
|рін талдау, нормативтік құқық. |Үкіметіне талда.  |               |
|тық базаны жетілдіру жөнінде   |малық жазба       |               |
|ұсыныстар әзірлеу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.2. Банк саласындағы      |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |І
|ақпараттық технологияларға     |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|негізгі талаптарды әзірлеу     |қаулысы           |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.4.3. Развивать систему |Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|банковских и финансовых    |отчета Президенту|ласованию),     |            |
|телекоммуникаций           |Республики       |Минтранском и   |            |
|                           |Казахстан        |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.4. Принять участие в |Отчет            |Минфин, Минтруд-|І,IIIквартал|
|проведении постоянного     |Правительству    |соцзащиты, НКЦБ |            |
|мониторинга влияния пенси- |Республики       |(по согласова-  |            |
|онной реформы и изменений в|Казахстан        |нию), Мингосдо- |            |
|налоговой и бюджетной поли-|                 |ходов           |            |
|тиках на макроэкономические|                 |                |            |
|показатели                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   3.1.5. Укрепление платежного баланса                    |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение структуры экспорта и импорта                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.1. Об антидемпинговых|Проект Закона    |Минэнерго, ин-  | І квартал  |
|мерах                      |Республики       |дустрии и тор-  |            |
|                           |Казахстан        |говли, Мингосдо-|            |
|                           |                 |ходов           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.2. О субсидиях и     |Проект Закона    |Минэнерго,      |I квартал   |
|компенсационных мерах      |Республики       |индустрии и тор-|            |
|                           |Казахстан        |говли           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.3. Продолжить реформу|Постановление    |Минэнерго,      |І, ІІІ      |
|импортных тарифов, направ- |Правительства    |индустрии и тор-|квартал     |
|ленную на реструктуризацию |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|экономики                  |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.4. Продолжить работу |Постановление    |Минэнерго, инду-|ІІ квартал  |
|по совершенствованию префе-|Правительства    |стрии и торгов- |            |
|ренциальной системы        |Республики       |ли, Агентство по|
|Республики Казахстан       |Казахстан        |инвестициям,    |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.4.3. Банк және қаржы теле. |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|коммуникациялары жүйесін       |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|дамыту                         |Президентіне      |бойынша),      |
|                               |есептің құрамын.  |Көлікком және  |
|                               |дағы бөлім        |туризммині     |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.4. Зейнетақы реформасы   |Қазақстан         |Қаржымині,     |І, ІІІ
|мен салық және бюджет саясат.  |Республикасының   |Еңбекәлеумет.  |тоқсан
|тарындағы өзгерістердің макро. |Үкіметіне         |мині, БҚҰК     |дар
|экономикалық көрсеткіштерге    |есеп беру         |(келісім       |
|әсеріне тұрақты мониторингін   |                  |бойынша), Мем. |
|өткізуге қатысу                |                  |кірісмині      |
|__________________________________________________________________________
|                  3.1.5. Төлем балансын нығайту
|__________________________________________________________________________
|Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.1. Антидемпингтік шаралар|Қазақстан         |Энергетика,    |І
|туралы                         |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Заңының           |саудамині,     |
|                               |жобасы            |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.2. Субсидиялар және өтем |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|шаралары туралы                |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Заңының жобасы    |саудамині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.3. Экономиканы қайта     |Қазақстан         |Энергетика,    |І, ІІІ
|құрылымдауға бағытталған       |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|импорттық тарифтер реформасын  |Үкіметінің        |саудамині,     |дар
|жалғастыру                     |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.4. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касының преференциялық жүйесін |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жетілдіру жөніндегі жұмысты    |Үкіметінің        |саудамині,     |
|жалғастыру                     |қаулысы           |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.5. Продолжить перего-|Проект Соглашения|Минэнерго,      |В течение   |
|воры по согласованию и под-|                 |индустрии и     |года        |
|писанию Соглашения между   |                 |торговли        |            |
|Правительством Республики  |                 |                |            |
|Казахстан и Европейским    |                 |                |            |
|Объединением Угля и Стали  |                 |                |            |
|по торговле определенными  |                 |                |            |
|изделиями из стали         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование форм и методов валютного регулирования                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.6. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по     |Постоянно   |
|нормативно правовую базу   |правовые акты    |согласованию)   |            |
|в области валютного        |                 |                |            |
|регулирования              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.7. Ввести таможенную |Постановление    |Минэнерго, инду-|І квартал   |
|пошлину на ввоз наличной   |Правительства    |стрии и торгов- |            |
|СКВ                        |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|                           |Казахстан        |госдоходов,     |            |
|                           |                 |Нацбанк (по сог-|            |
|                           |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.8. Провести анализ   |Аналитическая за-|Нацбанк (по     |IV квартал  |
|структуры притока иностран-|писка Правительс-|согласованию)   |            |
|ного капитала              |тву Республики   |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.9. Оптимизировать    |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|структуру золотовалютных   |Правительству    |согласованию),  |но          |
|резервов Нацбанка, исходя  |Республики       |Минфин          |            |
|из состояния международных |Казахстан        |                |            |
|финансовых рынков и внешних|                 |                |            |
|обязательств государства   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.5. Қазақстан Республика. |Келісімнің жобасы |Энергетика,    |Жыл
|сының Үкіметі мен Көмір және   |                  |индустрия және |бойы
|Болат Европалық Бірлестігінің  |                  |саудамині      |
|арасындағы болаттан жасалған   |                  |               |
|белгілі бір бұйымдармен сауда  |                  |               |
|жасау жөніндегі келісімді келі.|                  |               |
|су және оған қол қою жөніндегі |                  |               |
|келіссөздерді жалғастыру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Валюталық реттеу нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.6. Валюттық реттеу сала. |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|сындағы нормативтік құқықтық   |құқықтық актілер  |(келісім       |
|базаны жетілдіру               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.7. ЕАВ-ны әкелуге кеден  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|бажын енгізу                   |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.8. Шетел капиталы ағымы. |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|ның құрылымын талдау           |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|                               |Үкіметіне         | бойынша)      |
|                               |талдамалық жазба  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.9. Халықаралық қаржы     |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|рыноктарының жағдайына және    |Республикасының   |(келісім       |сайын
|мемлекеттің сыртқы міндеттеме. |Үкіметіне         | бойынша),     |
|леріне сүйене отырып Ұлттық    |есеп беру         |Қаржымині      |
|Банктің алтын валюта резервінің|                  |               |
|құрылымын оңтайландыру         |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.10. Проводить актив- |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|ную политику управления    |Правительству    |согласованию)   |но          |
|международными резервами   |Республики       |                |            |
|Нацбанка                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.11. Использовать     |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|производные финансовые     |Правительству    |согласованию)   |но          |
|инструменты в управлении   |Республики       |                |            |
|международными резервами   |Казахстан        |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.12. Осуществлять     |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежемесячно  |
|мониторинг и анализ состоя-|Правительству    |согласованию),  |            |
|ния международных финансо- |Республики       |Минфин          |            |
|вых рынков                 |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению   |
|платежного баланса                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.13. Поддерживать     |Раздел в составе |Нацбанк (по     |IV квартал  |
|оптимальный режим обменного|Отчета Президенту|согласованию)   |            |
|курса тенге                |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование статистической базы составления платежного баланса и     |
|формирования оценки внешнего долга                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.14. Разработать и    |Постановление    |Нацбанк (по     |ІІ квартал  |
|утвердить формы статисти-  |Правления Нацбан-|согласованию),  |            |
|ческой отчетности для сбора|ка и Агентства   |Агентство по    |            |
|информации по международным|по статистике    |статистике      |            |
|услугам, компенсации рабо- |                 |                |            |
|тающим, трансфертам и пря- |                 |                |            |
|мым инвестициям с учетом   |                 |                |            |
|рекомендаций МВФ           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.10. Ұлттық Банктің халық.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқарудың  |Республикасының   |(келісім       |сайын
|белсенді саясатын жүргізу      |Үкіметіне         |бойынша)       |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.11. Ұлттық Банктің халық.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқаруда   |Республикасының   |(келісім       |сайын
|туынды қаржы құралдарын пайда. |Үкіметіне         | бойынша)      |
|лану                           |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.12. Халықаралық қаржы    |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Ай
|рыноктарының жай-күйіне мони.  |Республикасының   |(келісім       |сайын
|торинг пен талдау жүргізу      |Үкіметіне         | бойынша)      |
|                               |есеп беру         |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Теңгенің төлем балансын нығайтуға жәрдемдесетін айырбас бағамы саясатын
|                жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.13. Теңгенің айырбас     |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|бағамының оңтайлы режимін      |Республикасы      |(келісім       |тоқсан
|ұстап отыру                    |Президентіне      | бойынша)      |
|                               |есептің құрамын.  |               |
|                               |дағы бөлім        |               |
|__________________________________________________________________________
|Төлем балансын құрудың статистикалық базасын жетілдіру және сыртқы
|       қарызға баға беруді қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.14. Халықаралық қызмет   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІ
|көрсетулер, жұмыс істеушілерге |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|өтемақы төлеу, ДВҚ-ның ұсыным. |және Статистика   |бойынша)       |
|дарын ескере отырып, трансферт.|жөніндегі агент.  |Статистика     |
|тер мен тікелей инвестициялар  |тіктің қаулысы    |жөніндегі      |
|бойынша ақпарат жинау үшін     |                  |агенттік       |
|статистикалық есеп беру нысан. |                  |               |
|дарын әзірлеу және бекіту      |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.15. Мониторинг внеш- |Аналитическая    |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|них обязательств, не обес- |записка          |согласованию)   |но          |
|печенных государственными  |Правительству    |                |            |
|гарантиями                 |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
Цель: завершить в основном структурные реформы в экономике
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.2.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации экономики   |
|___________________________________________________________________________|
|- Завершение в основном демонополизации экономики                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Разработать прог- |Постановление    |Агентство по ре-|IІ квартал  |
|рамму демонополизации РГП  |Правительства    |гулированию ес- |            |
|"Казахстан Темір Жолы"     |Республики       |тественных моно-|            |
|                           |Казахстан        |полий и защите  |            |
|                           |                 |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин,         |            |
|                           |                 |Минтранском и   |            |
|                           |                 |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.2. Разработать прог- |Постановление    |Агентство по ре-|IІІ квартал |
|рамму демонополизации АО   |Правительства    |гулированию ес- |            |
|"Казахтелеком", развития   |Республики       |тественных моно-|            |
|конкуренции на рынке       |Казахстан        |полий и защите  |            |
|телекоммуникации           |                 |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин,         |            |
|                           |                 |Минтранском и   |            |
|                           |                 |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Стимулирование добросовестной конкуренции и жесткого контроля за           |
|деятельностью естественных монополий                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.3. Разработать типо- |Постановление    |Агентство по ре-|IІ квартал  |
|вые договора на оказание   |Правительства    |гулированию ес- |            |
|услуг естественными монопо-|Республики       |тественных моно-|            |
|листами и их потребителями |Казахстан        |полий и защите  |            |
|с последующим их рапростра-|                 |конкуренции,    |            |
|нением по всей территории  |                 |Агентство по    |            |
|Республики Казахстан       |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.15. Мемлекеттік кепілдік.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|пен қамтамасыз етілмеген сыртқы|Республикасының   |(келісім       |сайын
|міндеттемелердің мониторингі   |Үкіметіне         |бойынша)       |
|                               |талдамалық жазба  |               |
|__________________________________________________________________________
3.2. Ашық нарықтық экономика және еркін сауда
Мақсаты: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
__________________________________________________________________________
|      3.2.1. Экономиканы жекешелендіруді және монополиясыздандыруды
|                 негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|Экономиканы монополиясыздандыруды негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. "Қазақстан Темір Жолы"|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІ
|РМК-ын монополиясыздандырудың  |Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |және бәсекені  |
|                               |қаулысы           |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Көлікком және  |
|                               |                  |туризммині     |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.2. "Қазақтелеком" АҚ-ын  |Қазақстан         |Табиғи монопо. |III
|монмополиясыздандыру,телекомму.|Республикасы      |лияларды реттеу|тоқсан
|никациялар рыногында бәсекені  |Үкіметінің        |және бәсекені  |
|дамытудың бағдарламасын әзірлеу|қаулысы           |қорғау жөнін-гі|
|                               |                  |агенттік, Қаржы|
|                               |                  |мині, Көлікком |
|                               |                  |және туризммині|
___________________________________________________________________________
|Табиғи монополиялардың адал бәсекелестігін және олардың қызметіне қатаң
|              бақылауды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.3. Кейін оларды Қазақстан|Қазақстан         |Табиғи         |ІІ
|Республикасының бүкіл аумағына |Республикасы      |монополияларды |тоқсан
|тарататындай етіп табиғи моно. |Үкіметінің        |реттеу және    |
|полияшылардың және олардың     |қаулысы           |бәсекені қорғау|
|тұтынушылардың қызмет көрсету. |                  |жөніндегі      |
|лерінің үлгі шарттарын әзірлеу |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|3.2.1.4. Передать в конку- |Постановление    |Агентство по ре-| І квартал  |
|рентную среду отдельные    |Правительства    |гулированию ес- |            |
|функции, осуществляемые    |Республики       |тественных моно-|            |
|контрольно-инспектирующими |Казахстан        |полий и защите  |            |
|органами министерств и     |                 |конкуренции,    |            |
|ведомств                   |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.5. Разработать       |Доклад           |Минэнерго, ин-  |І квартал   |
|Концепцию приватизации     |Правительству    |дустрии и тор-  |            |
|распределенных электросете-|Республики       |говли, Минфин,  |            |
|вых компаний (РЭК)         |Казахстан        |Агентство по    |            |
|                           |                 |регулированию   |            |
|                           |                 |естественных мо-|            |
|                           |                 |нополий и защите|            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.6. Разработать прог- |Постановление    |Минфин,         | І квартал  |
|рамму управления государст-|Правительства    |Мингосдоходов   |            |
|венной собственностью и    |Республики       |                |            |
|приватизации на 1999-2000  |Казахстан        |                |            |
|годы                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Стимулирование развития рыночной инфраструктуры                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.7. Провести анкетиро-|Доклад           |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|вание деловых кругов о сос-|Правительству    |индустрии и     |            |
|тоянии рыночной инфраструк-|Республики       |торговли        |            |
|туры Казахстана            |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2. Рост внешней торговли с улучшением структуры и географии экспорта и |
|       импорта                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|- Приведение Законодательства в соответствии с требованиями ВТО и          |
|вступление в ВТО                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.1.4. Министрліктер мен     |Қазақстан         |Табиғи         |І
|ведомстволардың бақылау-нұсқау |Республикасы      |монополияларды |тоқсан
|органдары іске асыратын жеке.  |Үкіметінің        |реттеу және    |
|леген функцияларды нақты ортаға|қаулысы           |бәсекені қорғау|
|беру                           |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.5. Электр бөлу желілері  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|компанияларын (ЭБЖ) жекешелен. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|діру тұжырымдамасын әзірлеу    |Үкіметіне         |саудамині,     |
|                               |баяндама          |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи монопо. |
|                               |                  |лияларды реттеу|
|                               |                  |және бәсекені  |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік    |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.6. 1999-2000 жылдарға    |Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|арналған мемлекеттік меншікті  |Республикасы      |Мемкірісмині   |тоқсан
|басқару мен жекешелендіру      |Үкіметінің        |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|Нарықтық инфроқұрылымды дамытуды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.7. Қазақстанның нарық    |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|инфрақұрылымдарының жағдайы    |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|туралы іскер топтармен сауал.  |Үкіметіне         |саудамині      |
|нама өткізу                    |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|     3.2.2. Экспорт пен импорттың құрылымы мен географиясын жақсарта
|                 отырып, сыртқы сауданы өркендету
|__________________________________________________________________________
|Заңдарды ДСҰ талаптарына сәйкес келтіру және ДСҰ-ға кіру
|__________________________________________________________________________

|3.2.2.1. Подготовить       |Отчет Правительс-|Минэнерго,      |В течение   |
|материалы по вступлению    |тву Республики   |индустрии и     |года        |
|Республики Казахстан в ВТО |Казахстан по ре- |торговли,       |            |
|и проведение много- и      |зультатам перего-|Минфин          |            |
|двусторонних переговоров   |воров            |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.2. Проведение        |Протоколы        |Минэнерго,      |В течение   |
|совместных консультаций    |проведения       |индустрии и     |года        |
|со странами Таможенного    |консультаций     |торговли        |            |
|Союза по вступлению в ВТО  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Гармонизация внешнеторгового Законодательства в рамках Таможенного Союза,  |
|Центрально-азиатского союза и СНГ                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.3. Провести работу   |Постановление    |Минэнерго,      |Согласно    |
|над унификацией общих      |Правительства    |индустрии и     |плану работы|
|таможенных тарифов         |Республики       |торговли,       |Интеграцион-|
|государств-участников      |Казахстан        |Минфин          |ного Комите-|
|соглашения о ТС            |                 |                |та          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Упорядочение процедур, связанных с введением внешней торговли, особенно    |
|в части ввоза капитальных товаров                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.4. Анализировать     |Отчет            |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|товарные рынки и разрабо-  |Правительству    |индустрии и     |но          |
|тать комплекс мероприятий  |Республики       |торговли, Минфин|            |
|по защите внутреннего рынка|Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.5. Упорядочение ввоза|Постановление    |Минэнерго,      | І квартал  |
|товаров на территорию      |Правительства    |индустрии и     |            |
|Казахстана физическими     |Республики       |торговли,       |            |
|лицами, занимающимися      |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|предпринимательской дея-   |                 |                |            |
|тельностью без образования |                 |                |            |
|юридического лица          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.2.1. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Энергетика,    |Жыл
|сының ДСҰ-ға кіруі жөнінде     |Республикасының   |индустрия және |ішінде
|материалдар дайындау және көп. |Үкіметіне келіс.  |саудамині,     |
|жақты және екіжақты келіссөздер|сөздердің нәтижесі|Қаржымині      |
|жүргізу                        |бойынша есеп      |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.2. ДСҰ-ға кіру жөнінде   |Консультациялар   |Энергетика,    |Жыл
|Кеден Одағы елдерімен бірлескен|өткізу хаттамалары|индустрия және |ішінде
|консультациялар өткізу         |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Кеден Одағы, Орталық Азия және ТМД шеңберінде сыртқы сауда заңдарын
|        үйлесімді ету
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.3. Кеден Одағы туралы    |Қазақстан          |Энергетика, |Интегра.
|келісімге қатысушы-мемлекеттер.|Республикасы       |индустрия жә|циялық
|дің ортақ кедендік тарифтерін  |Үкіметінің         |не саудамині|комитет.
|бірдейлендіру жөнінде жұмыс    |қаулысы            |Қаржымині   |тің жұ.
|жүргізу                        |                   |            |мыс кес.
|                               |                   |            |тесіне
|                               |                   |            |сәйкес
|__________________________________________________________________________
|Сыртқы сауда жүргізуге байланысты рәсімдерді, әсіресе күрделі тауарлар
|    әкелу бөлігінде, реттеу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.4. Тауар рыногын талдау  |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан
|және ішкі рынокты қорғау жөнін.|Республикасының   |индустрия және |сайын
|де шаралар кешенін әзірлеу     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.5. Заңдар тұлға құрмай   |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|кәсіпкерлікпен айналысатын     |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жеке тұлғалардың Қазақстан     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|аумағына тауар әкелуін реттеу  |қаулысы           |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________

|3.2.2.6. Усилить меры по   |Постановление    |Минэнерго,      | І квартал  |
|контролю и ответственности |Правительства    |индустрии и     |            |
|импортеров за качество     |Республики       |торговли,       |            |
|ввозимых товаров в соответ-|Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|ствии с международными     |                 |                |            |
|требованиями               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.7. Направить деятель-|Отчеты           |МИД, Минэнерго, |Ежекварталь-|
|ность совместных межправи- |Правительству    |индустрии и     |но          |
|тельственных комиссий на   |Республики       |торговли        |            |
|активизацию двустороннего  |Казахстан        |                |            |
|сотрудничества в соответст-|                 |                |            |
|вии с приоритетами развития|                 |                |            |
|торгово-экономических свя- |                 |                |            |
|зей Республики Казахстан   |                 |                |            |
|_____________
______________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.8. Подготовить встре-|Информация       |МИД             |IІ квартал  |
|чи руководителей погранич- |Правительству    |                |            |
|ных областей Республики    |Республики       |                |            |
|Казахстан и субъектов      |Казахстан        |                |            |
|Российской Федерации       |                 |                |            |
|(г. Оренбург) для дальней- |                 |                |            |
|шего развития всестороннего|                 |                |            |
|сотрудничества, расширения |                 |                |            |
|внешнеторгового товарообо- |                 |                |            |
|рота, укрепления интеграции|                 |                |            |
|в рамках Таможенного союза |                 |                |            |
|СНГ                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование экспортного контроля                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.9. Совершенствовать  |Нормативные      |Минэнерго,      | І квартал  |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |индустрии и     |            |
|в области лицензирования   |                 |торговли        |            |
|и экспортного контроля     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|
|     3.2.3. Усиление государственного контроля на отдельных рынках при     |
|           ограничении государственного регулирования на других рынках     |
|___________________________________________________________________________|
|Ограничение государственного регулирования на демонополизованных рынках    |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.2.6. Импортшылардың әкеле. |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|тін тауарлары сапасының халық. |Республикасының   |Энергетика,    |тоқсан
|аралық талаптарға сәйкес болуы.|Үкіметіне         |индустрия және |
|на бақылау және жауапкершілік  |есептер           |саудамині,     |
|жөніндегі шараларды күшейту    |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.7 Қазақстан Республикасы.|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Тоқсан
|ның сауда-экономикалық байланы.|Республикасының   |Энергетика,    |сайын
|сының даму басымдықтарына сәй. |Үкіметіне         |индустрия және |
|кес бірлескен үкіметаралық ком.|есептер           |саудамині      |
|иссиялардың қызметін екіжақты  |                  |               |
|ынтымақтастықты жандандыруға   |                  |               |
|бағыттау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.8. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Сыртқыісмині   |ІІ
|сының шекараға жақын облыстары.|Республикасы      |               |тоқсан
|ның басшылары мен Ресей Феде.  |Үкіметіне         |               |
|рациясы субъектілерінің        |ақпарат           |               |
|(Орынбор қаласы) жан-жақты     |                  |               |
|ынтымақтастығын одан әрі дамы. |                  |               |
|ту ішкі сауда тауар айналымын  |                  |               |
|кеңейту, ТМД-ның Кеден одағының|                  |               |
|шеңберінде интеграцияны нығайту|                  |               |
|үшін кездесулер дайындау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Экспорттық бақылауды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.9. Лицензиялау және экс. |Нормативтік       |Энергетика,    |І
|порттық бақылау саласында нор. |құқықтық актілер  |индустрия және |тоқсан
|мативтік құқықтық базаны       |                  |саудамині      |
|жетілдіру                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|      2.3. Жекелеген рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектей
|           отырып, жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|Монополиясыздандырылған рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу
|__________________________________________________________________________

|3.2.3.1. Проанализировать  |Доклад           |Минэнерго,      |IІІ квартал |
|ситуацию на макроэкономи-  |Правительству    |индустрии и     |            |
|ческом уровне с целью опре-|Республики       |торговли,       |            |
|деления институциональных  |Казахстан        |Минфин          |            |
|факторов, сдерживающих     |                 |                |            |
|экономический рост         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.2. Провести анализ   |Доклад           |Агентство по    | І квартал  |
|внутренних рынков на пред- |Правительству    |регулированию   |            |
|мет изучения конкуренции, а|Республики       |естественных    |            |
|также возможных институцио-|Казахстан        |монополий и     |            |
|нальных препятствий вхожде-|                 |защите          |            |
|ния на рынки новых хозяйст-|                 |конкуренции     |            |
|вующих субъектов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.3. Привести в        |Постановление    |Мингосдоходов,  | І квартал  |
|соответствие с международ- |Правительства    |Минэнерго,      |            |
|ными нормами технические   |Республики       |индустрии и     |            |
|барьеры, препятствующие    |Казахстан        |торговли,       |            |
|массовому ввозу некондици- |                 |Минсельхоз      |            |
|онной продукции на террито-|                 |                |            |
|рию Казахстана             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.3.1. Создание условий для доступа компаний к финансовым ресурсам   |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие фондового рынка Казахстана                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1. Реализовать       |Доклад Президенту|НКБЦ (по согла- |Ежекварталь-|
|Программу развития органи- |и Правительству  |сованию)        |но          |
|зованного вторичного рынка |Республики       |                |            |
|ценных бумаг               |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора           |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.3.1. Экономикалық өсуді    |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|тежейтін институционалдық      |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|факторларды анықтау мақсатында |Үкіметіне         |саудамині,     |
|жағдайға микроэкономикалық     |баяндама          |Қаржымині      |
|деңгейде талдау жасау          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.2. Бәсекелестік дәрежесін|Қазақстан         |Табиғи монопо. |І
|зерделеу, сондай-ақ жаңа шаруа.|Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|шылық субъектілерінің рыноктар.|Үкіметіне         |және бәсекені  |
|ға кіруінің ықтимал кедергілері|баяндама          |қорғау жөнін.  |
|тұрғысынан ішкі рыноктарға     |                  |дегі агенттік  |
|талдау жүргізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.3. Кемеліне жетпеген     |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|өнімді Қазақстан аумағына жап. |Республикасы      |Энергетика,    |тоқсан
|пай әкелуге кедергі келтіретін |Үкіметінің        |индустрия және |
|техникалық бөгеттерді халықара.|қаулысы           |саудамині,     |
|лық нормаларға сәйкес келтіру  |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
3.3. Басым жеке меншік сектор
Мақсаты: Ішкі жалпы өнімді және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуде
жеке меншік сектордың үлесін ұлғайтуға қол жеткізу, сондай-ақ өндірісті
диверсификациялаудың негізін қалау
__________________________________________________________________________
|      3.3.1. Компаниялардың қаржы ресурстарына қол жеткізуі
|                    үшін жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|Қазақстанның қор рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1. Ұйымдастырылған бағалы|Қазақстан         |БҚҰК           |Тоқсан
|қағаздар қайталама қор рыногы. |Республикасы      |(келісім       |сайын
|ның бағдарламасын іске асыру   |Үкіметіне және    | бойынша)      |
|                               |Президентіне      |               |
|                               |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.3.1.2. Внедрить порядок  |Рекомендации бан-|Нацбанк (по     |I квартал   |
|совместных разработок      |кам второго      |согласованию)   |            |
|бизнес-планов (банками и   |уровня           |                |            |
|кредитуемыми предпринимате-|                 |                |            |
|лями)                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.3. Разработать норма-|Нормативные      |Минфин, Минюст, |I квартал   |
|тивные правовые акты,      |правовые акты    |Нацбанк (по     |            |
|предусматривающие упрощен- |                 |согласованию)   |            |
|ный порядок реализации     |                 |                |            |
|заложенного имущества      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.3.2. Инициирование и поддержание диалога между                |
|                     государством и частным сектором                       |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и             |
|Правительства                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.2.1. Проводить два раза|Решения Форума   |Агентство по    |II, IV      |
|в год Республиканский Форум|                 |поддержке малого|кварталы    |
|предпринимателей с участием|                 |бизнеса, Совет  |            |
|исполнительной власти в    |                 |Форума предпри- |            |
|целях принятия совместного |                 |нимателей Казах-|            |
|документа по вопросам      |                 |стана (по согла-|            |
|развития частного бизнеса  |                 |сованию)        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.3.3. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций и          |
|           и продвижения казахстанских товаров на новые рынки              |
|___________________________________________________________________________|
|Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением     |
|современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1. Организационно-   |Заседание Совета |Агентство по    | II квартал |
|подготовительная работа,   |иностранных      |инвестициям     |            |
|направленная на обеспечение|инвесторов при   |                |            |
|деятельности Совета иност- |Президенте       |                |            |
|ранных инвесторов при      |Республики       |                |            |
|Президенте Республики      |Казахстан        |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.1.2. Бизнес-жоспарларды    |Екінші деңгейдегі |Ұлттық Банк    |І
|бірлесіп әзірлеудің тәртібін   |банктерге ұсыным. |(келісім       |тоқсан
|енгізу (банктер және несиелен. |дар               |бойынша)       |
|дірілуші кәсіпорындар)         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.3. Кепілге алынған мүлік.|Нормативтік       |Қаржымині,     |І
|ті сатудың оңайлантылған тәрті.|құқықтық актілер  |Әділетмині,    |тоқсан
|бін көздейтін нормативтік      |                  |Ұлттық Банк    |
|құқықтық актілерді әзірлеу     |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|        3.3.2. Мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы диалогқа
|                        бастамашылық ету және қолдау
|__________________________________________________________________________
|Жеке бизнес пен Үкімет өкілдерінің жүйелі түрдегі кездесулерін өткізу
|__________________________________________________________________________
|3.3.2.1. Жеке меншік бизнесті  |Форумның шешімдері|Шағын бизнесті |ІІ, IV
|дамыту мәселелелері бойынша бір|                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|лескен құжат қабылдау мақсатында                  |гі агенттік,   |дар
|атқарушы өкіметтің қатысуымен  |                  |Қазақстан      |
|жылына екі рет Республикалық   |                  |кәсіпкерлері   |
|Форум өткізу                   |                  |кеңесінің фору.|
|                               |                  |мы (келісім    |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|   3.3.3. Шетел инвестицияларын тарту және Қазақстан тауарларының жаңа
|                 рыноктарға шығуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
| Қазіргі заманғы технологияларды басқару және маркетинг дағдыларын
| енгізумен ілесе жүретін тікелей инвестициялардың ағылуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|Президентінің жанындағы шетел  |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|инвесторлары Кеңесінің қызметін|Президентінің     |агенттік       |
|қамтамасыз ету жөніндегі ұйым. |жанындағы шетел   |               |
|дастыру-дайындық жұмысы        |инвесторлары      |               |
|                               |Кеңесінің отырысы |               |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.2. Разработать       |Постановление    |Агентство по    |IІІ квартал |
|проект Модельного контракта|Агентство по     |инвестициям,    |            |
|по разделу продукции       |инвестициям      |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей      |            |
|                           |                 |среды, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.3. Разработать проект|Постановление    |Агентство по    |IІІ квартал |
|Рамочного контракта "О     |Агентства по     |инвестициям,    |            |
|государственной поддержке и|инвестициям      |Минфин, Агентст-|            |
|предоставлению мер стимули-|                 |во по экономи-  |            |
|рования инвестору, осущест-|                 |ческому планиро-|            |
|вляющему инвестиционную    |                 |ванию           |            |
|деятельность в приоритетных|                 |                |            |
|секторах экономики"        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.4. Определить инвес- |Проект Указа     |Агентство по    |ІІІ квартал |
|тиционные приоритеты на    |Президента       |инвестициям,    |            |
|период до 2005 года        |Республики       |Агентство по    |            |
|                           |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей      |            |
|                           |                 |среды, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.5. Дальнейшее        |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|совершенствование механизма|Агентства по     |инвестициям,    |            |
|стимулирования прямых      |инвестициям      |Минфин          |            |
|инвестиций в приоритетные  |                 |                |            |
|сектора экономики          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.2. Өнімдер тарауы бойынша|Инвестициялар     |Инвестициялар  |ІІІ
|модельдік келісім-шарттың      |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|жобасын әзірлеу                |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.3. "Экономиканың басым   |Инвестициялар     |Инвестициялар  |ІІІ
|секторларында инвестициялық    |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|қызметті жүзеге асыратын ин.   |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|весторларға мемлекеттік қолдау |                  |Қаржымині,     |
|және ынталандыру шараларын     |                  |Экономикалық   |
|ұсыну туралы" негізгі келісім- |                  |жоспарлау      |
|шарттың жобасын әзірлеу        |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.4. 2005 жылға дейінгі    |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІІ
|кезеңге арналған инвестициялық |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|басымдықтарды айқындау         |Президенті        |агенттік,      |
|                               |Жарлығының        |Экономикалық   |
|                               |жобасы            |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.5. Экономиканың басым    |Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|секторларына тікелей инвести.  |жөніндегі         |жөніндегі      |тоқсан
|цияны ынталандыру механизмін   |агенттіктің       |агенттік,      |
|әрі қарай жетілдіру            |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.6. Разработать долго-|Постановление    |Агентство по ин-| II квартал |
|срочную Государственную    |Правительства    |вестициям, Аген-|            |
|программу по привлечению   |Республики       |тство по страте-|            |
|прямых инвестиций          |Казахстан        |гическому плани-|            |
|                           |                 |рованию и рефор-|            |
|                           |                 |мам (по согласо-|            |
|                           |                 |ванию)          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Изучение коньюктуры зарубежных товарных рынков                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.7. Внести предложения|Предложения в    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по созданию неправительст- |Правительство    |индустрии и     |            |
|венного торгово-информаци- |Республики       |торговли        |            |
|онного центра по продвиже- |Казахстан        |                |            |
|нию казахстанских товаров и|                 |                |            |
|услуг на мировые рынки     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.8. Провести информа- |Программа,       |Агентство по    |IІ квартал  |
|ционную работу по презента-|утвержденная     |инвестициям,    |            |
|ции инвестиционных возмож- |Правительством   |МИД, Агентство  |            |
|ностей Республики Казахстан|Республики       |по экономическо-|            |
|                           |Казахстан        |му планированию,|            |
|                           |                 |Минфин, Минпри- |            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.6. Тікелей инвестиция    |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|тарту жөнінде ұзақ мерзімді    |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|бағдарлама әзірлеу             |Үкіметінің        |агенттік,      |
|                               |қаулысы           |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Шетел тауар рыноктарының конъюнктурасын зерделеу
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.7. Қазақстан тауарлары   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|мен қызмет көрсетулерін дүние. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|жүзілік рыноктарға шығару      |Үкіметіне ұсыныс  |саудамині      |
|жөніндегі үкіметтік емес сауда-|                  |               |
|ақпарат орталығын құру жөнінде |                  |               |
|ұсыныс енгізу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Қазақстан тауарларының шетелдегі өтімділігін мемлекеттік ақпараттық
|                                қолдау
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.8. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|сының инвестициялық мүмкіндік. |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|терін презентациялау жөніндегі |Үкіметі бекіткен  |агенттік,      |
|ақпараттық жұмыстарды өткізу   |бағдарлама        |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________

3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
___________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала        |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей|
|  накопление капитала                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.1. Обеспечить        |Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|поддержание банковских     |Отчет Президенту |ласованию)      |            |
|ставок вознаграждения      |Республики       |                |            |
|(интереса) положительными в|Казахстан        |                |            |
|реальном выражении         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.1.2. Создать системы по|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|снижению инвестиционных    |Правительства    |инвестициям,    |            |
|рисков                     |Республики Казах-|Минфин          |            |
|                           |стан, Постановле-|                |            |
|                           |ние Агентства по |                |            |
|                           |инвестициям      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга Казахстана      |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в         |
|  Казахстан"                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.1. Наладить          |Публикации в СМИ,|Минкультуры,    |Ежекварталь-|
|регулярные связи           |отчет Правитель- |информации и    |но          |
|Правительства Республики   |ству Республики  |общественного   |            |
|Казахстан со СМИ РК и      |Казахстан        |согласия        |            |
|зарубежных стран           |                 |                |            |
|в целях освещения его      |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.4. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: Бұдан былайғы экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|       3.4.1. Капиталдың жинақталуына қолайлы жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|Капиталдың жинақталуын ынталандыратын қаржы-несие және салық-бюджет
|саясатын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.1. Сыйақының (мүдденің)  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|банктік ставкаларын нақтылай   |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|алғанда қолайлы түрінде ұстап  |Президентіне      |бойынша)       |
|отыруды қамтамасыз ету         |есептің құрамында.|               |
|                               |ғы бөлім          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.2. Инвестициялық тәуекел.|Қазақстан         |Инвестициялар  |IV
|ді төмендету жөнінде жүйелер   |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|құру                           |Үкіметінің        |агенттік,      |
|                               |қаулысы, Инвести. |Қаржымині      |
|                               |циялар жөніндегі  |               |
|                               |агенттіктің       |               |
|                               |қ
аулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|          3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|"Қазақстанның инвестиция жасау" халықаралық ақпараттық науқанды өрістету
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.1. Қазақстан Республикасы|БАҚ-да            |Мәдениет,      |Тоқсан
|Үкіметінің оның қызметін түсін.|жарияланымдар,    |ақпарат және   |сайын
|діру мақсатында Қазақстан      |Қазақстан         |қоғамдық       |
|Республикасының және шет елдер.|Республикасы      |келісім        |
|дің бұқаралық ақпарат құралда. |Үкіметіне есеп    |министрлігі    |
|рымен тұрақты байланысын жолға |                  |               |
|қою                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.2. Проводить и       |Международный    |Агентство по    |ІI квартал  |
|провести Алматинский инвес-|форум            |инвестициям, МИД|            |
|тиционный саммит           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.3. Активизировать    |Отчет Правитель- |МИД, Агентство  |1 раз в 2   |
|деятельность по привлечению|ству Республики  |по инвестициям  |месяца      |
|инвестиций в экономику     |Казахстан        |                |            |
|страны из стран - доноров  |                 |                |            |
|(США, Японии, стран Запад- |                 |                |            |
|ной Европы и Персидского   |                 |                |            |
|залива)                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.4. Привлечь гранты и |Отчет            |МИД, Аким       |ІІ, ІV      |
|инвестиции на строительство|Правительству    |г. Астаны       |квартал     |
|объектов в Астане (Дворец  |Республики       |                |            |
|Президента, здание Сената, |Казахстан        |                |            |
|Дипломатический квартал,   |                 |                |            |
|Дом приемов МИД Республики |                 |                |            |
|Казахстан, торгово-выста-  |                 |                |            |
|вочный центр)              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.5. Подготовить       |Информация       |МИД, Минобороны,|ІІІ квартал |
|очередное заседание        |Правительству    |Минэнерго,      |            |
|казахстанско-американской  |Республики       |индустрии и тор-|            |
|совместной комиссии        |Казахстан        |говли, Миннауки |            |
|(октябрь, г. Вашингтон)    |                 |и высшего обра- |            |
|                           |                 |зования,        |            |
|                           |                 |Минздрав, обра- |            |
|                           |                 |зования и       |            |
|                           |                 |спорта, Мингос- |            |
|                           |                 |доходов, Минфин,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям,    |            |
|                           |                 |Минюст          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.2. Алматы инвестициялық  |Халықаралық       |Инвестициялар  |ІІ
|саммитін дайындау және өткізу  |жиын              |жөніндегі      |тоқсан
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.3. Ел экономикасына донор|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Екі ай
|елдерден (АҚШ, Жапония, Батыс  |Республикасының   |Инвестициялар  |да бір
|Европа және Парсы шығанағы     |Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |рет
|елдерінен) инвестиция тарту    |                  |агенттік       |
|жөніндегі қызметті жандандыру  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.4. Астанада құрылыс      |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ, IV
|объектілерін (Президент Сарайы,|Республикасының   |Астана қаласы. |тоқсан
|Сенат үйі, Дипломатиялық квар. |Үкіметіне есеп    |ның әкімі      |дар
|тал, Қазақстан Республикасы    |                  |               |
|Сыртқыісминінің қабылдау жүргі.|                  |               |
|зілетін ғимараты, сауда-көрме  |                  |               |
|орталығы) салуға гаранттар мен |                  |               |
|инвестициялар тарту            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.5. Қазақстан-американ    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІІ
|біріккен комиссиясының кезекті |Республикасының   |Қорғанысмині,  |тоқсан
|отырысын дайындау (қазан,      |Үкіметіне ақпарат |Энергетика,    |
|Вашингтон қаласы)              |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Денсаулық|
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.6. Подготовить встре-|Информация       |МИД             |            |
|чи:                        |Правительству    |                |            |
|  глав тюркоязычных госу-  |Республики       |                |            |
|  дарств (сентябрь, г. Ба- |Казахстан        |                |            |
|  ку);                     |                 |                |            |
|  глав государств-участни- |                 |                |ІІІ квартал |
|  ков Совета Североатланти-|                 |                |І квартал   |
|  ческого партнерства      |                 |                |            |
|  (НАТО) (апрель,          |                 |                |            |
|  г. Вашингтон);           |                 |                |            |
|  глав государств-членов   |                 |                |IV квартал  |
|  ОБСЕ (ноябрь, г. Стамбул)|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с       |
|транснациональными корпорациями                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.7. Рассмотреть конк- |Круглый стол     |Агентство по    |Ежекварталь-|
|ретные проблемы инвестиро- |инвесторов при   |инвестициям     |но          |
|вания в казахстанскую эко- |Агентстве по     |                |            |
|номику с участием инвесто- |инвестициям      |                |            |
|ров                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.8. Организовать тен- |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|деры, провести переговоры  |Правительства    |инвестициям     |            |
|по вопросу получения лицен-|Республики       |                |            |
|зий на право проведения    |Казахстан        |                |            |
|операций по недропользова- |                 |                |            |
|нию                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.9. Разработать пере- |Постановление    |Агентство по ин-|І квартал   |
|чень месторождений террито-|Агентства по     |вестициям, Мин- |            |
|рий Республики Казахстан   |инвестициям      |природных ресур-|            |
|для выдачи лицензий на про-|                 |сов и охраны ок-|            |
|ведение операций по недро- |                 |ружающей среды, |            |
|пользованию                |                 |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и тор-|            |
|                           |                 |говли           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.6. Мынадай кездесулерді  |Қазақстан         |Сыртқыісмині   |ІІІ
|дайындау: түркітілдес мемле.   |Республикасының   |               |тоқсан
|кеттердің басшылары (қыркүйек, |Үкіметіне ақпарат |               |І
|Баку қаласы) Солтүстік Атланти.|                  |               |тоқсан
|ка серіктестігі (НАТО)(сәуір,  |                  |               |IV
|Вашингтон қаласы) ОБСЕ-ге      |                  |               |тоқсан
|мүше мемлекет басшылары (қара. |                  |               |
|ша, Стамбул қаласы)            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Үкіметтің ұлтаралық корпорациялармен өзара іс-қимылының мемлекеттік
|саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.7. Инвесторлардың қаты.  |Инвестициялар     |Инвестициялар  |Тоқсан
|суымен қазақстан экономикасын  |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |сайын
|инвестициялаудың нақты пробле. |тік жанында       |агенттік       |
|маларын қарау                  |инвесторлардың    |               |
|                               |дөңгелек үстелі   |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.8. Жер қойнауын пайдалану|Қазақстан         |Инвестициялар  |І
|бойынша операцияларды жүргізуге|Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|құқық беретін лицензиялар беру |Үкіметінің        |агенттік       |
|жөнінде тендерлер ұйымдастыру, |қаулысы           |               |
|келіссөздер жүргізу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.9. Жер қойнауын пайдалану|Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|бойынша операцияларды жүргізуге|жөніндегі         |жөніндегі      |тоқсан
|құқық беретін лицензиялар беру |агенттіктің       |агенттік,      |
|үшін Қазақстан Республикасын.  |қаулысы           |Табиғи ресурс. |
|дағы кеніштер мен аумақтардың  |                  |тар және қорша.|
|тізбесін әзірлеу               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  | Энергетика,   |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.10. Создать новые    |В составе отчета |Агентство по    |ІІ квартал  |
|производства по переработке|Правительству    |инвестициям,    |            |
|сырья с привлечением зару- |Республики       |Минэнерго,      |            |
|бежных и отечественных     |Казахстан        |индустрии и     |            |
|инвесторов                 |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.11. Создать систему  |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|мониторинга за выданными   |Агентства по     |инвестициям,    |            |
|лицензиями и заключенными  |инвестициям      |Минприродных    |            |
|контрактами на недропользо-|                 |ресурсов и охра-|            |
|вание                      |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 3.4.3. Ускоренное развитие фондового рынка                |
|___________________________________________________________________________|
|Реализация программы развития фондового рынка Казахстана                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.3.1. Завершить програм-|Отчет            |Минфин, НКЦБ (по|IV квартал  |
|му реализации государствен-|Правительству    |согласованию)   |            |
|ных пакетов акций, опреде- |Республики       |                |            |
|ленных Постановлением      |Казахстан        |                |            |
|Правительства от 15.11.1997|                 |                |            |
|года № 1588                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс
страны, базирующийся на производстве продукции преимущественно
из отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.1. Разработать план  |Постановление    |Минэнерго, ин-  | I квартал  |
|действий по реализации     |Правительства    |дустрии и торго-|            |
|промышленной политики на   |Республики       |вли, Минфин,    |            |
|1999 год                   |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.2. Подготовить отчет |Отчет            |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|о реализации промышленной  |Правительству    |индустрии и тор-|но, начиная |
|политики на 1999 год       |Республики       |говли, Минфин,  |со ІІ квар- |
|                           |Казахстан        |Мингосдоходов   |тала        |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.10. Шетел және отандық   |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|инвесторлардың қатысуымен      |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|шикізатты өңдеу бойынша жаңа   |Үкіметіне есептің |агенттік,      |
|кәсіпорындар ашу               |құрамында         |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.11. Жер қойнауын пайда.  |Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|лануға берілген лицензиялар    |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|мен жасасқан шарттарға монито. |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|ринг жүйесін құру              |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қор.  |
|                               |                  |шаған ортаны   |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|             3.4.3. Қор рыногын жедел дамыту
|__________________________________________________________________________
|Қазақстанның қор рыногын дамытудың бағдарламасын іске асыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.3.1. Үкіметтің 1997 жылғы  |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|15 қарашадағы N 1588 қаулысымен|Республикасының   |Бағалы қағаздар|тоқсан
|айқындалған акциялардың мемле. |Үкіметіне есеп    |жөніндегі ұлт. |
|кеттік пакеттерін сату бағдар. |                  |тық комиссия   |
|ламасын аяқтау                 |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсаты: Елдің көбінесе отандық минералдық-шикізат ресурстарына жасалатын
өнімдер және өнеркәсіптік-техникалық мақсаттағы өнімдер өндіруге
негізделген, экспортқа бағдарланған өнеркәсіптік кешенін
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|3.5.1.1. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|өнеркәсіп саясатын жүзеге асыру|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жөнінде іс-қимыл жоспарын әзір.|Үкіметінің        |саудамині,     |
|леу                            |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.2. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан
|өнеркәсіп саясатын іске асыру  |Республикасының   |индустрия және |сайын,
|жөнінде есеп дайындау          |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |ІІ тоқ
|                               |                  |Қаржымині,     |саннан
|                               |                  |               |бастап
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________

|         3.5.1.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса          |
|                      (цветная и черная металлургия)                       |
|___________________________________________________________________________|
|Создание системы кадастров на основе цифровых геоинформационных систем     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.1. Создать систему |Постановление    |Минприродных ре-|ІІІ квартал |
|кадастров на основе цифро- |Правительства    |сурсов и охраны |            |
|вых геоинформационных      |Республики       |окружающей среды|            |
|систем                     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку    |
|  отходов и техногенных месторождений                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.2. Разработать     |Совместная       |Минэнерго,      |І квартал   |
|программу развития горно-  |программа, утвер-|индустрии и тор-|            |
|металлургического комплекса|жденная министра-|говли, Миннауки |            |
|на 1999-2003 годы          |ми               |и высшего       |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.3.3. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|положение о работе золото- |Правительства    |индустрии и     |            |
|добывающих малых предприя- |Республики       |торговли,       |            |
|тий (старательские артели) |Казахстан        |Нацбанк, Минфин,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |поддержке малого|            |
|                           |                 |бизнеса, Минпри-|            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды,     |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          3.5.1.4. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,          |
|                        нефтехимической и химической отраслей              |
|___________________________________________________________________________|

|        3.5.1.3. Тау-кен металлургия кешенін (түсті және қара
|                        металлургия) қайта жаңғырту
|__________________________________________________________________________
|Сандық геоақпараттық жүйенің негізінде кадастрлар жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.1. Сандық геоақпараттық|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ
|жүйенің негізінде кадастрлар   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жүйесін құру                   |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|                               |қаулысы           |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді кен
|орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.2. 1999-2003 жылдары   |Министрлер        |Энергетика,    |І
|тау-кен металлургия кешендерін |бекіткен бірлескен|индустрия және |тоқсан
|дамыту бағдарламасын әзірлеу   |бағдарлама        |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.3. Алтын өндіруші      |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|шағын кәсіпорындардың (алтын   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|іздеуші артельдер) жұмыстары   |Үкіметінің        |саудамині,     |
|туралы ережені әзірлеу         |қаулысы           |Ұлттық Банк,   |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Шағын бизнесті |
|                               |                  |қолдау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, Инвес.|
|                               |                  |тициялар жөнін.|
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
| 3.5.1.4. Мұнай-газ өңдеу, мұнай-химия және химия салаларын дамытуды
|                           жеделдету
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.4.1. Реализовать     |Отчет            |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|Государственную Программу  |Правительству    |зования и спор- |но          |
|развития фармацевтической и|Республики       |та, Миннауки и  |            |
|медицинской промышленности |Казахстан        |высшего образо- |            |
|Республики Казахстан в     |                 |вания, Минэнер- |            |
|объеме, предусмотренном на |                 |го, индустрии и |            |
|1999 год                   |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.1.5. Реконструкция предприятий легкой и пищевой промышленности   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.5.1. Разработать     |Программа,       |Минэнерго,      |І квартал   |
|программу восстановления и |утвержденная     |индустрии и     |            |
|развития отечественного    |Министром        |торговли        |            |
|производства и потребитель-|                 |                |            |
|ских товаров в рамках взаи-|                 |                |            |
|мосвязанных технологических|                 |                |            |
|процессов на основе исполь-|                 |                |            |
|зования местного сырья     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.5.1.6. Развитие машиностроительных производств, ориентированных на    |
|                  нужды отечественных производителей                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.6.1. Разработать     |Проект Указа Пре-|Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|программу развития машино- |зидента Республи-|индустрии и     |            |
|строительного комплекса на |ки Казахстан,    |торговли,       |            |
|1999-2003 годы             |постановление    |Миннауки и выс- |            |
|                           |Правительства    |шего образова-  |            |
|                           |Республики       |ния, Минсельхоз |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.2. Реализовать     |Отчет            |Минобороны,     |IV квартал  |
|Государственную программу  |Правительству    |Миннауки и      |            |
|развития и конверсии       |Республики       |высшего         |            |
|оборонной промышленности   |Казахстан        |образования     |            |
|Республики Казахстан на    |                 |                |            |
|долгосрочный период        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.1.4.1. Қазақстан Республи  |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан
|касының 1999 жылға арналған    |Республикасының   |тау, білім және|сайын
|фармацавтикалық және медицина. |Үкіметіне есеп    |спортмині,     |
|лық өнеркәсібін дамытудың      |                  |Ғылым және     |
|бағдарламасын іске асыру       |                  |жоғары білімми.|
|                               |                  |ні, Энергетика,|
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.5. Жеңіл және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарын қайта жаңғырту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.5.1. Жергілікті шикізатты|Министр бекіткен  |Энергетика,    |І
|пайдалану негізінде өзара      |бағдарлама        |индустрия және |тоқсан
|байланысты технологиялық про.  |                  |саудамині      |
|цестердің шеңберінде тұтыну    |                  |               |
|тауарларының отандық өндірісін |                  |               |
|қайта жаңғырту және дамыту     |                  |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6. Отандық өндірушілер мұқтаждарына бағдарланған машина жасау
|                    өндірісін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.1. Машина жасау кешенін|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|дамытудың 1999-2003 жылдарға   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|арналған бағдарламасын әзірлеу |Үкіметі Президенті|саудамині,     |
|                               |Жарлығының жобасы,|Ғылым және     |
|                               |Қазақстан         |жоғары білім.  |
|                               |Республикасы      |мині,          |
|                               |Үкіметінің        |Ауылшармині    |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Қорғанысмині,  |IV
|касының Қорғаныс өнеркәсібін   |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|дамыту мен конверсиялаудың     |Үкіметіне есеп    |жоғары білім.  |
|ұзақ мерзімді кезеңге арналған |                  |мині           |
|мемлекеттік бағдарламасын      |                  |               |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.6.3. Проводить мони- |Отчет            |Минэнерго, инду-|Ежемесячно  |
|торинг производственного,  |Правительству    |стрии и торгов- |            |
|финансово-экономического   |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|состоя
ния крупнейших       |Казахстан        |госдоходов,     |            |
|промышленных предприятий   |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |статистике, Мин-|            |
|                           |                 |природных ресур-|            |
|                           |                 |сов и охраны    |            |
|                           |                 |окружающей сре- |            |
|                           |                 |ды, Акимы облас-|            |
|                           |                 |тей, гг. Астаны |            |
|                           |                 |и Алматы        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.4. Разработать     |Стандарты и прог-|Минздрав, обра- |В течение   |
|стандарты и программы      |раммы, утвержден-|зования и спор- |года        |
|непрерывного обучения и    |ные министрами   |та, Миннауки и  |            |
|переподготовки             |                 |высшего образо- |            |
|профессиональных кадров    |                 |вания, Минэнер- |            |
|                           |                 |го, индустрии и |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.5. Пересмотреть    |Постановление    |Минэнерго, инду-| ІІ квартал |
|модельное соглашение между |Правительства    |стрии и торгов- |            |
|Управляющими компаниями и  |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|Правительством Республики  |Казахстан        |трудсоцзащиты,  |            |
|Казахстан                  |                 |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей сре- |            |
|                           |                 |ды, Агентство по|            |
|                           |                 |стратегическому |            |
|                           |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.1.6.3. Ірі өнеркәсіп орын. |Қазақстан         |Энергетика,    |Ай
|дарының өндірісіне, қаржы-эко. |Республикасының   |индустрия және |сайын
|номикалық жағдайына мониторинг |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
|жүргізу                        |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Статистика     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, облыс.|
|                               |                  |тардың, Астана |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.4. Кәсіби кадрларды    |Министрлер        |Денсаулық      |Жыл
|үздіксіз оқыту мен қайта       |бекіткен стандарт.|сақтау, білім  |ішінде
|даярлаудың стандарттары мен    |тар мен бағдар.   |және спортмині,|
|бағдарламаларын әзірлеу        |ламалар           |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Энергети.|
|                               |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.5. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касының Үкіметі мен Басқарушы  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|компаниялар арасындағы модель. |Үкіметінің        |саудамині,     |
|дік келісімдерді қайта қарау   |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині, Табиғи   |
|                               |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік(келі. |
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация научно-технической сферы    |
|___________________________________________________________________________|
|Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования         |
|научно-исследовательских работ                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.1.1. Разработать     |Соглашения,      |Миннауки и выс- |Постоянно   |
|механизмы привлечения в    |контракты        |шего образования|            |
|научно-техническую сферу   |                 |                |            |
|средств международных      |                 |                |            |
|фондов и грантов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.1.2. Создание механи-|Нормативные      |Миннауки и выс- |ІІІ квартал |
|зма реализации Концепции   |правовые акты    |шего образова-  |            |
|инновационной деятельности |                 |ния, Агентство  |            |
|Республики Казахстан       |                 |по стратегичес- |            |
|                           |                 |кому планирова- |            |
|                           |                 |нию и реформам  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных на повышение     |
|                              качества жизни                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека  |
|___________________________________________________________________________|

3.5.2. Ғылыми - технологиялық саясат
Мақсаты: Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым
мен технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
__________________________________________________________________________
|   3.5.2.1. Ғылыми-техникалық саланы реформалау және қайта құрылымдау
|__________________________________________________________________________
|Ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыруы
|жүйелерін айтарлықтай жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.1.1. Халықаралық қорлар. |Келісімдер,       |Ғылым және     |Ұдайы
|дың қаражаттары мен тікелей    |келісім-шарттар   |жоғары білім.  |
|инвестицияларды ғылыми-техника.|                  |мині           |
|лық салаға тарту тетіктерін    |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.1.2. Қазақстан Республи. |Нормативтік       |Ғылым және     |ІІІ
|касының Инновациялық қызметі   |құқықтық актілер  |жоғары білім.  |тоқсан
|тұжырымдамасын іске асыру      |                  |мині, Страте.  |
|тетіктерін құру                |                  |гиялық жоспар. |
|                               |                  |лау және рефор.|
|                               |                  |малар жөніндегі|
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|       3.5.2.2. Тұрмыстың сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер
|                      мен әзірлемелерді дамыту
|__________________________________________________________________________
|Адамның тыныс-тірлігінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.2.1. Разработать кон-|Концепция,       |Миннауки и выс- | ІІ квартал |
|цепцию социального и куль- |утвержденная     |шего образова-  |            |
|турного развития Республики|министрами       |ния, Минкульту- |            |
|Казахстан:                 |                 |ры, информации и|            |
|  общенациональная идея и  |                 |общественного   |            |
|  общенациональные         |                 |согласия        |            |
|  ценности;                |                 |                |            |
|  социальное отчуждение и  |                 |                |            |
|  изменение мировоззренчес-|                 |                |            |
|  ких ориентаций человека. |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2.2. Разработать     |Концепция, утвер-|Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|концепцию преемственности и|жденная министра-|шего образова-  |            |
|взаимовлияния культур наро-|ми               |ния, Минкульту- |            |
|дов Центральной Азии       |                 |ры, информации и|            |
|                           |                 |общественного   |            |
|                           |                 |согласия        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2.3. Реализовать     |Отчет в          |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|государственную программу  |Правительство    |зования, и спор-|но          |
|по информатизации системы  |Республики       |та, Миннауки и  |            |
|среднего образования       |Казахстан        |высшего образо- |            |
|Республики                 |                 |вания           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий в      |
|        приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное        |
|                      воздействие на окружающую среду                      |
|___________________________________________________________________________|
|Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений     |
|науки и техники                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.1. Разработать     |Постановление    |Миннауки и      |IІ квартал  |
|концепцию инновационной    |Правительства    |высшего         |            |
|деятельности в Республике  |Республики       |образования     |            |
|Казахстан                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.2.1. Қазақстан Республи. |Министрлер бекіт. |Ғылым және     |ІІ
|касының әлеуметтік және мәдени |кен тұжырымдама   |жоғары білім.  |тоқсан
|дамуының тұжырымдамасын әзір.  |                  |мині, Мәдениет |
|леу:                           |                  |ақпарат және   |
|жалпыұлттық идея және жалпыұлт.|                  |қоғамдық       |
|тық құндылықтар;               |                  |келісіммині    |
|адамның дүниетанымдық бағдары. |                  |               |
|ның әлеуметтік оқшаулануы және |                  |               |
|өзгеруі                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.2. Орталық Азия халық. |Министрлер        |Ғылым және     |ІІ
|тары мәдениетінің сабақтастығы |бекіткен          |жоғары білім.  |тоқсан
|мен өзара ықпалдылығының тұжы. |тұжырымдама       |мині, Мәдениет |
|рымдамасын әзірлеу             |                  |ақпарат және   |
|                               |                  |қоғамдық       |
|                               |                  |келісіммині    |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.3. Республиканың орта  |Қазақстан         |Денсаулық      |Тоқсан
|білім беру жүйесін ақпараттан. |Республикасының   |сақтау, білім  |сайын
|дыру жөніндегі мемлекеттік     |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|бағдарламаны іске асыру        |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары         |
|                               |                  |біліммині      |
__________________________________________________________________________
|3.5.2.3. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|         етуді төмендететін, ғылымды көп қажет ететін және ресурсты
|         үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеу мен іске асырудың
|конкурстық жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Ғылым және     |ІІ
|касының инновациялық қызметінің|Республикасы      |жоғары білім.  |тоқсан
|тұжырымдамасын әзірлеу         |Үкіметінің        |мині           |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.2. Разработать     |Постановление    |Минэнерго, инду-|ІІ квартал  |
|программу поддержки и раз- |Правительства    |стрии и торговли|            |
|вития национальной эталон- |Республики       |                |            |
|ной базы единиц физических |Казахстан        |                |            |
|величин Республики         |                 |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях ресурсосберегающих|
|и экологически чистых технологий мирового уровня                           |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.3. Разработать     |Программа,       |Миннауки и      | I квартал  |
|комплексную научно-техни-  |утвержденная     |высшего образо- |            |
|ческую программу "Развитие |министрами       |вания, Минэнер- |            |
|технологически связанных   |                 |го, индустрии и |            |
|химических и нефтехимичес- |                 |торговли        |            |
|ких производств на базе    |                 |                |            |
|отечественного сырья"      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.4. Создать банк    |Акт приемки      |Миннауки и      |I квартал   |
|данных по сохранению и ис- |                 |высшего         |            |
|пользованию генофонда сель-|                 |образования,    |            |
|скохозяйственных растений, |                 |Минсельхоз      |            |
|животных и микроорганизмов |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов          |
|___________________________________________________________________________|
|Подготовка и аттестация научных кадров высшей квалификации по приоритетным |
|направлениям                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.1. Проводить       |Нормативные      |Миннауки и      |IV квартал  |
|подготовку и аттестацию    |документы        |высшего         |            |
|научных кадров высшей      |министерства     |образования     |            |
|квалификации по            |                 |                |            |
|приоритетным направлениям  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.3.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касындағы физикалық шамалар    |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бірлігінің ұлттық эталондық    |Үкіметінің        |саудамині      |
|базасын қолдау мен дамытудың   |қаулысы           |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Басым салаларда ресурс үнемдейтін және экологиялық таза әлемдік
|деңгейдегі технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.3. "Отандық шикізат    |Министрлер        |Ғылым және     |І
|базасында технологиялық жағынан|бекіткен          |жоғары білім.  |тоқсан
|байланысты химиялық және мұнай-|бағдарлама        |мині, Энерге.  |
|химия өндірістерін дамыту"     |                  |тика, индустрия|
|кешенді ғылыми-техникалық      |                  |және саудамині |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.4. Қазақстан Республи. |Қабылдау акті     |Ғылым және     |І
|касының ауыл шаруашылығы өсім. |                  |жоғары білім.  |тоқсан
|діктерінің, жануарлар мен      |                  |мині,          |
|микроорганизмдердің гендік     |                  |Ауылшармині    |
|қорын сақтау мен пайдалану     |                  |               |
|жөніндегі деректер банкін жасау|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            3.5.2.4. Жоғары білікті мамандарды даярлау
|__________________________________________________________________________
|Басым бағыттар бойынша жоғары білікті ғылыми кадрларды даярлау және
|аттестациялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.1. Басым бағыттар бой. |Министрліктің     |Ғылым және     |IV
|ынша жоғары білікті ғылыми     |нормативтік       |жоғары білім.  |тоқсан
|кадрларды даярлау және         |құжаттары         |мині           |
|аттестациялау                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских     |
|            организаций по поддержке малого предпринимательства            |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и Реализация региональных стратегий развития малого           |
|  предпринимательства                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.1. Реализовать     |Отчет            |Агентство по    |ежекварталь-|
|Государственную программу  |Правительству    |поддержке       |но          |
|развития и поддержки       |Республики       |малого бизнеса  |            |
|малого предпринимательства |Казахстан        |                |            |
|на 1999-2000 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.2. Утвердить       |Программа, утвер-|Акимы областей, |I квартал   |
|региональные программы раз-|жденная маслиха- |гг. Астаны и    |            |
|вития и поддержки малого   |тами областей,   |Алматы, Агентст-|            |
|предпринимательства        |г.г. Астаны и    |во по поддержке |            |
|на 1999-2000 годы          |Алматы           |малого бизнеса  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.3. Опубликовывать  |Публикация в     |Минкультуры,    |ІІ, IV      |
|в средствах массовой инфор-|центральных и    |информации и    |квартал     |
|мации перечень госоорганов,|местных СМИ      |общественного   |            |
|имеющих право осуществлять |                 |согласия, Агент-|            |
|контрольно-инспектирующие  |                 |ство по регули- |            |
|функции и оказывать платные|                 |рованию естест- |            |
|услуги с указанием их      |                 |венных монополий|            |
|стоимости                  |                 |и защите конку- |            |
|                           |                 |ренции, Акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Популяризация идеи частного предпринимательства                            |
|___________________________________________________________________________|

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдай жасау
__________________________________________________________________________
|3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
|         кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу және іске
|асыру                          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.1. Шағын кәсіпкерлікті |Қазақстан         |Шағын бизнесті |Тоқсан
|дамыту мен қолдаудың 1999-2000 |Республикасының   |қолдау жөнінде.|сайын
|жылдарға арналған мемлекеттік  |Үкіметіне есеп    |гі агенттік    |
|бағдарламасын іске асыру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.2. Шағын кәсіпкерлікті |Облыстардың,      |Облыстардың,   |І
|дамыту және қолдаудың 1999-2000|Астана және       |Астана және    |тоқсан
|жылдарға арналған аймақтық     |Алматы қалаларының|Алматы қалала. |
|бағдарламаларын бекіту         |мәслихаттары      |рының әкімдері,|
|                               |бекіткен бағдар.  |Шағын бизнесті |
|                               |лама              |қолдау жөнін.  |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.3. Ақпарат құралдарында|Орталық және      |Мәдениет, ақпа.|ІІ, IV
|бақылау-нұсқау функцияларын    |жергілікті БАҚ-да |рат және қоғам.|тоқсан
|жүргізуге және олардың бағасын |жарияланым        |дық келісім.   |дар
|көрсете отырып ақылы қызметтер |                  |мині, Табиғи   |
|көрсетуге құқылы мемлекеттік   |                  |монополияларды |
|органдардың тізбесін жариялау  |                  |реттеу және    |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлік идеясын көпшілікке танымалдандыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.4. Ввести в средних|Приказ по Минзд- |Минздрав образо-|ІІІ квартал |
|школах курсы (уроки) об    |рав, образования |вания и спорта  |            |
|основах предпринимательской|и спорта         |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.5. Проводить       |Освещение в СМИ, |Минкультуры, ин-|ежекварталь-|
|разъяснительную работу о   |отчет            |формации и обще-|но          |
|применении нормативных     |Правительству    |ственного согла-|            |
|правовых актов по малому   |Республики       |сия, Агентство  |            |
|предпринимательству и      |Казахстан        |по поддержке    |            |
|вносимых в них изменениях  |                 |малого бизнеса  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.6. Содействовать   |Решения акимов   |Акимы областей, |IІ квартал  |
|организации выставок и     |областей, гг.    |гг. Акмолы и    |            |
|аукционов продукции малого |Акмолы и Алматы  |Алматы          |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  3.5.3.2. Развитие инфраструктуры поддержки малого предпринимательства    |
|___________________________________________________________________________|
|Сегментация крупных бездействующих предприятий                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.2.1. Продолжить пере-|Доклад           |Минфин, Минсель-|ІI, IV      |
|дачу производственных и    |Правительству    |хоз, Акимы обла-|квартал     |
|офисных помещений, земель- |Республики       |стей, гг.       |            |
|ных участков и объектов    |Казахстан        |Астаны и Алматы |            |
|незавершенного строительст-|                 |                |            |
|ва субъектам малого        |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.2.2. Проводить       |Отчет            |Мингосдоходов   |IV квартал  |
|сегментацию бездействующих |                 |                |            |
|крупных предприятий и      |                 |                |            |
|создавать на их базе малые |                 |                |            |
|предприятия                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.1.4. Орта мектептерде    |Денсаулық сақтау, |Денсаулық      |ІІІ
|шағын кәсіпкерліктің негіздері |білім және спорт. |сақтау, білім  |тоқсан
|туралы курс (сабақ) енгізу     |мині бойынша      |және спортмині |
|                               |бұйрық            |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.5. Шағын кәсіпкерлік   |БАҚ-нда жарияла.  |Мәдениет,      |Тоқсан
|және оларға енгізілетін өзге.  |нымдар, Қазақстан |ақпарат және   |сайын
|рістер бойынша заңдық және     |Республикасының   |қоғамдық келі. |
|нормативтік құқықтық актілер   |Үкіметіне есеп    |сіммині,       |
|туралы түсіндіру жұмыстарын    |                  |Шағын бизнесті |
|жүргізу                        |                  |қолдау жөнін.  |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.6. Шағын кәсіпкерлік   |Облыс, Астана     |Облыс, Астана  |ІІ
|өнімдерінің көрмелері мен аук. |және Алматы       |және Алматы    |тоқсан
|циондарын ұйымдастыруға        |қалалары әкімдері.|қалаларының    |
|жәрдемдесу                     |нің шешімдері     |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|         3.5.3.2. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфроқұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
| Тоқтап тұрған ірі кәсіпорындарды бөлшектеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.1. Шағын кәсіпкерлік   |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ, IV
|субъектілеріне өндірістік және |Республикасының   |Ауылшармині,   |тоқсан
|офистік үйлерді, жер учаскеле. |Үкіметіне         |облыстардың,   |дар
|рін және аяқталмаған құрылыс   |баяндама          |Астана және    |
|объектілерін беруді жалғастыру |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.2. Тоқтап тұрған ірі   |Есеп              |Мемкірісмині   |IV
|кәсіпорындарды бөлшектеу және  |                  |               |тоқсан
|ола
рдың негізінде шағын        |                  |               |
|кәсіпорындар құру              |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.2.3. Провести анализ |Отчет Правительс-|Агентство по ре-|ІІ квартал  |
|опыта развития предпринима-|тву Республики   |гулированию ес- |            |
|тельской деятельности в КСК|Казахстан        |тественных моно-|            |
|                           |                 |полий и защите  |            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.4. Жилищное строительство
Цель: Развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и кредитования       |
|                          жилищного строительства                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие форм и методов ипотечного кредитования населения, предоставления|
|  жилья в аренду с правом выкупа (для социально-незащищенных слоев         |
|  населения)                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.1. Учредить респуб-|Постановление    |Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|ликанское Агентство по     |Правительства    |индустрии и     |            |
|рефинансированию ипотечного|Республики       |торговли,       |            |
|кредитования жилищного     |Казахстан        |Минфин, НКЦБ,   |            |
|строительства банкам второ-|                 |Нацбанк (по сог-|            |
|го уровня                  |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.2. Принять меры по |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|оказанию содействия отечес-|Правительства    |индустрии и тор-|            |
|твенным строительным орга- |Республики       |говли, Минюст   |            |
|низациям при участии в кон-|Казахстан        |                |            |
|курсах на проведение подря-|                 |                |            |
|дных работ                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.2.3. ПИК-інде кәсіпкерлік|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІ
|қызметтің даму тәжірибесіне    |Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|талдау жүргізу                 |Үкіметіне есеп    |және бәсекені  |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік    |
|__________________________________________________________________________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|      3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландыру мен несиелендірудің
|                           тетігін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Халықты ипотекалық несиелендірудің, тұрғын үйді сатып алу құқығымен
|жалға берудің (халықтың әлеуметтік қорғалмаған бөлігі үшін) нысандары
|мен әдістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.1. Тұрғын үй құрылыста.|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|рын екінші деңгейдегі банктер. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|дің ипотекалық несиелендіруін  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|қайта қаржыландыру жөнінде     |қаулысы           |Қаржымині,     |
|республикалық агенттік құру    |                  |БҚҰК, Ұлттық   |
|                               |                  |Банк (келісім  |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.2. Мердігерлік жұмыс.  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|тарға конкурсқа қатысқан кезде |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|отандық құрылыс ұйымдарына     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|қолдау көрсету жөнінде         |қаулысы           |Әділетмині     |
|шаралар қабылдау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.1.3. Совершенствова- |Постановление    |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|ние порядка привлечения    |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|строительных подрядных     |Республики       |говли, Минюст,  |            |
|организаций при освоении   |Казахстан        |Агентство по    |            |
|иностранных отечественных  |                 |инвестициям     |            |
|инвестиций                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.4. Разработать     |Приказ Агентства |Агентство по    |І квартал   |
|механизм финансирования    |Республики Казах-|регулированию   |            |
|установки приборов учета   |стан по регулиро-|естественных мо-|            |
|коммунальных услуг         |ванию естествен- |нополий и защите|            |
|                           |ных монополий и  |конкуренции     |            |
|                           |защите           |                |            |
|                           |конкуренции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Разработка механизма финансирования застойщиков                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.5. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|положение о механизме      |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|финансирования жилищного   |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|строительства в регионах,  |Казахстан        |Нацбанк         |            |
|реализующих пилотные проек-|                 |                |            |
|ты                         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.6. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|Положение о финансировании |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|и кредитовании строительст-|Республики       |говли, Минфин,  |            |
|ва, осуществляемого из     |Казахстан        |Нацбанк (по сог-|            |
|государственных источников |                 |ласованию),     |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование нормативной базы в жилищно-коммунальной сфере            |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.4.1.3. Шетел және отандық  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|инвестицияларды игеру кезінде  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|мердігерлік құрылыс ұйымдарын  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|тартудың тәртібін жетілдіру    | қаулысы          |Әділетмині,    |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.4. Коммуналдық қызмет  |Табиғи монополия. |Табиғи         |І
|көрсетулердің есептеу қондыр.  |ларды реттеу және |монополияларды |тоқсан
|ғыларын қаржыландыру тетіктерін|бәсекені қорғау   |реттеу және    |
|әзірлеу                        |жөніндегі агент.  |бәсекелестікті |
|                               |тіктің бұйрығы    | қорғау жөнін. |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|Құрылыс салушыларды қаржыландыру тетіктерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.5. Пилоттық жобаларды  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|іске асыратын аймақтарда тұрғын|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|үй құрылысын қаржыландырудың   |Үкіметінің        |саудамині,     |
|тетігі туралы ережені әзірлеу  |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.6. Мемлекеттік көздер. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|ден жүзге асырылатын құрылысты |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|қаржыландыру мен несиелендіру  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|туралы ережені әзірлеу         |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Тұрғын үй-коммуналдық саласында нормативтік базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.1.7. Провести работу |Постановление    |Агентство по    |І-ІІІ       |
|по приведению в соответст- |Агентства        |регулированию   |кварталы    |
|вие с действующим законода-|Республики       |естественных    |            |
|тельством следующих норма- |Казахстан по     |монополий и     |            |
|тивных правовых актов по   |регулированию ес-|защите конкурен-|            |
|регулированию отношений в  |тественных моно- |ции, Минэнерго, |            |
|жилищно-коммунальной сфере:|полий и защите   |индустрии и     |            |
|    правила предоставления |конкуренции      |торговли        |            |
|  жилищно-коммунальных     |                 |                |            |
|  услуг (эксплуатация, со- |                 |                |            |
|  держания жилого дома и   |                 |                |            |
|  земельного участка, теп- |                 |                |            |
|  ло, электро-, водо-,     |                 |                |            |
|  газоснабжение, канализа- |                 |                |            |
|  ция, мусороудаление, лиф-|                 |                |            |
|  ты);                     |                 |                |            |
|    правила содержания жи- |                 |                |            |
|  лища и земельных придомо-|                 |                |            |
|  вых участков кооператива-|                 |                |            |
|  ми собственников помеще- |                 |                |            |
|  ний (квартир);           |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  электрической энергии;   |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  тепловой энергии;        |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  коммунальным водопроводом|                 |                |            |
|  и канализацией в городах |                 |                |            |
|  и населенных пунктах     |                 |                |            |
|  Республики Казахстан     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.4.2. Улучшение условий для привлечения инвестиций           |
|                   в отрасль и развитие рынка жилья                        |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие рынка жилья                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.2.1. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|инструкцию "О порядке уче- |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|та, предоставления, найма и|Республики       |говли, Минфин   |            |
|эксплуатации жилищ из госу-|Казахстан        |                |            |
|дарственного жилищного фон-|                 |                |            |
|да Республики Казахстан"   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.1.4.7. Тұрғын үй-коммунал. |Табиғи            |Табиғи монопо. |І, ІІІ
|дық саладағы қатынастарды рет. |монополияларды    |лияларды реттеу|тоқсан
|теу жөніндегі мынадай норматив.|реттеу және бәсе. |және бәсекелес.|дар
|тік құқықтық актілерді қолда.  |келестікті қорғау |тікті қорғау   |
|ныстағы заңдарға сәйкес келтіру|жөніндегі агент.  |жөніндегі      |
|жөнінде жұмыс жүргізу:         |тігінің қаулысы   |агенттік, Энер.|
|тұрғын үй-коммуналдық қызмет   |                  |гетика, индус. |
|көрсетуді(тұрғын үй мен жер    |                  |трия және      |
|учаскесін пайдалану, ұстау,    |                  |саудамині      |
|жылумен, электрмен, сумен,     |                  |               |
|газбен жабдықтау, суағарлар,   |                  |               |
|қоқыстан адалау, лифт) ұсыну   |                  |               |
|тәртібі;                       |                  |               |
|үй-жай иелері кооперативтері.  |                  |               |
|нің тұрғын үйді және үй жанын. |                  |               |
|дағы учаскелерді ұстауының     |                  |               |
|тәртібі;                       |                  |               |
|электр энергиясын пайдалану    |                  |               |
|ережесі;                       |                  |               |
|жылу энергиясын пайдалану      |                  |               |
|ережесі;                       |                  |               |
|Қазақстан Республикасының      |                  |               |
|қалалары мен елді мекендерінде |                  |               |
|коммуналдық су құбыры мен су   |                  |               |
|ағарлары пайдалану ережесі     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
| 3.5.4.2. Салаға инвестиция тартуға және тұрғын үй рыногын дамытуға
|             арналған жағдайларды жақсарту
|__________________________________________________________________________
|Тұрғын үй рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.2.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|касының мемлекеттік тұрғын үй  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|қорынан тұрғын үйді есепке алу,|Үкіметінің        |саудамині,     |
|беру, жалға беру және пайдалану|қаулысы           | Қаржымині     |
|тәртібі туралы нұсқаулықты     |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.2.2. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|первоочередные меры по соз-|Правительства    |индустрии и тор-|            |
|данию нормативной и инфор- |Республики       |говли           |            |
|мационной базы по ценообра-|Казахстан        |                |            |
|зованию в строительстве    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.5. Туризм
Цель: Развитие туристического комплекса страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала            |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение исследований с целью определения потенциальных клиентов и ниши  |
|Казахстана на мировом туристическом рынке                                  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.1. Провести иссле- |Доклад           |Минтранском и   |IІІ квартал |
|дования с целью определения|Правительству    |туризма         |            |
|потенциальных клиентов и   |Республики       |                |            |
|ниши Казахстана на мировом |Казахстан        |                |            |
|туристическом рынке, подго-|                 |                |            |
|товить отчет о результатах |                 |                |            |
|исследований               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Подготовка комплексной туристической информации о стране и проведение      |
|активной рекламной кампании                                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.2. Создать реестр  |Реестр           |Минтранском и   |ІV квартал  |
|существующих и вновь созда-|                 |туризма, Миннау-|            |
|ваемых туристических марш- |                 |ки и высшего    |            |
|рутов по Казахстану, а так-|                 |образования     |            |
|же карты Казахстана с ука- |                 |                |            |
|занием перспективных марш- |                 |                |            |
|рутов                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими     |
|организациями, иностранными государствами и компаниями                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.3. Подготовить и   |Программа,       |Минтранском и   |ІІ квартал  |
|утвердить программу        |утвержденная     |туризма, МИД    |            |
|деятельности посольств     |министрами       |                |            |
|Республики Казахстан по    |                 |                |            |
|вопросам развития отношений|                 |                |            |
|в сфере туризма            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.1.4. Обеспечить учас-|Доклад           |Минтранском и   |ІV квартал  |
|тие Казахстана в мероприя- |Правительству    |туризма, МИД    |            |
|тиях, проводимых по линии  |Республики       |                |            |
|Всемирной туристической    |Казахстан        |                |            |
|организации                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли                  |
|___________________________________________________________________________|
|Реализация утвержденных программ развития                                  |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.4.2.2. Құрылыста баға қа.  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|лыптастыру жөнінде нормативтік |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|және ақпараттық базаны құру    |Үкіметінің        |саудамині      |
|туралы бірінші кезектегі шара. |қаулысы           |               |
|ларды әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.5.5. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
__________________________________________________________________________
|        3.5.5.1. Туристік әлеуетке егжей-тегжейлі баға беру
|__________________________________________________________________________
|Дүниежүзілік туристік рыноктағы Қазақстанның тұрақты клиенттері мен орнын
|   айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.1. Дүниежүзілік турис. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|тік рыноктағы Қазақстанның     |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|тұрақты клиенттері мен орнын   |Үкіметіне         |               |
|айқындау мақсатында зерттеулер |баяндама          |               |
|жүргізу, зерттеулердің нәтиже. |                  |               |
|лері туралы есеп дайындау      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Ел туралы кешенді туристік ақпаратты әзірлеу және белсенді жарнама
науқанын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.2. Қазақстан бойынша   |Тізілім           |Көлікком және  |IV
|бар және жаңадан құрылған      |                  |туризммині,    |тоқсан
|туристік бағыттардың тізілімін,|                  |Ғылым және     |
|сондай-ақ перспективалық       |                  |жоғары білім.  |
|бағыттары көрсетілген Қазақстан|                  |мині           |
|карталарын жасау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Халықаралық туристік ұйымдармен, шет мемлекеттермен және компаниялармен
|      ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.3. Қазақстан Республи. |Министрлер        |Көлікком және  |ІІ
|касы елшіліктерінің туризм     |бекіткен          |туризммині,    |тоқсан
|саласындағы қатынастарды дамыту|бағдарлама        |Сыртқыісмині   |
|мәселелері жөніндегі қызметтің |                  |               |
|бағдарламасын дайындау және    |                  |               |
|бекіту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.4. Дүниежүзілік турис. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|тік ұйымдар желісі арқылы өткі.|Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|зілетін шараларға Қазақстанның |Үкіметіне         |Сыртқыісмині   |
|қатысуын қамтамасыз ету        |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|                    3.5.5.2. Саланың инфроқұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|Бекітілген даму бағдарламаларын іске асыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.5.2.1. Продолжить      |Отчет Президенту |Минтранском и   |IV квартал  |
|реализацию государственной |Республики Казах-|туризма, Нацио- |            |
|программы "Возрождение ис- |стан и Правитель-|нальная компания|            |
|торических центров Великого|ству Республики  |"Шелковый путь  |            |
|Шелкового Пути, сохранение |Казахстан        |Казахстана"     |            |
|и преемственное развитие   |                 |                |            |
|культурного наследия тюрко-|                 |                |            |
|язычных государств, созда- |                 |                |            |
|ние инфраструктуры туризма"|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.2. Организовать    |Семинары, выстав-|Минтранском и   |В течение   |
|международные семинары,    |ки, конференции  |туризма, МИД    |года        |
|выставки и конференции -   |                 |                |            |
|Казахстан - новый уникаль- |                 |                |            |
|ный туристический объект   |                 |
|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.5.5.3. Улучшение качества туристических услуг              |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка системы стандартов туристического обслуживания, соответствующих |
|мировому уровню                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.1. Подготовить пра-|Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|вила оказания туристско-эк-|Правительства    |туризма         |            |
|скурсионных услуг в Казахс-|Республики       |                |            |
|тане                       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.3.2. Разработать     |Постановление    |Минтранском и   |IV квартал  |
|паспорт Казахстана и       |Правительства    |туризма         |            |
|туристических фирм         |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.5.2.1. "Ұлы Жібек жолының  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|тарихи орталықтарын қайта жа.  |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|ңартудың, түркі тілдес мемле.  |Президентіне      |"Қазақстанның  |
|кеттердің мәдени мұрасын сақтау|және Қазақстан    |Жібек жолы"    |
|және сабақтастығын дамыту,     |Республикасының   |ұлттық компа.  |
|туризмнің инфрақұрылымын құру  |Үкіметіне есеп    |ниясы (келісім |
|мемлекеттік бағдарламасын іске |                  |бойынша)       |
|асыруды жалғастыру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.2. Қазақстан-жаңа біре.|Семинарлар,       |Көлікком және  |Жыл
|гей туристік объект-халықаралық|көрмелер,         |туризммині,    |ішінде
|семинарларын, көрмелерін және  |конференциялар    |Сыртқыісмині   |
|конференцияларын ұйымдастыру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|               3.5.5.3. Туристік қызмет көрсетулердің сапасын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік деңгейге сәйкес стандарттарының
|   жүйесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.1. Қазақстанда туристік|Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|-экскурсиялық қызмет көрсетудің|Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|ережелерін дайындау            |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.2. Қазақстанның және   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|туристік фирмалардың төлқұжатын|Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                3.5.6.1. Государственное регулирование                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.1. Разработать     |Проект Указа     |Минсельхоз,     |ІІІ квартал |
|государственную программу  |Президента       |Миннауки и выс- |            |
|регулирования сельского хо-|Республики       |шего образования|            |
|зяйства Республики Казахс- |Казахстан        |                |            |
|тан на 2000-2005 годы      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.1.2. Организовать    |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|подготовительные работы к  |Правительства    |статистике,     |            |
|проведению первой национа- |Республики       |Минсельхоз      |            |
|льной сельскохозяйственной |Казахстан        |                |            |
|переписи в Республике      |                 |                |            |
|Казахстан в 2000-2001 годы |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.1.3. Разработать     |Постановление    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|республиканскую программу  |Правительства    |Миннауки и      |            |
|по оздоровлению сельскохо- |Республики       |высшего         |            |
|зяйственных животных на    |Казахстан        |образования     |            |
|1999-2003 гг.:             |                 |                |            |
|  по бруцеллезу крупного   |                 |                |            |
|  рогатого скота и овец;   |                 |                |            |
|  по туберкулезу крупного  |                 |                |            |
|  рогатого скота.          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.1.4. Организовать в  |Соглашение       |Минсельхоз,     |ІІІ квартал |
|рамках Центрально-Азиатско-|                 |Миннауки и      |            |
|го экономического сообщест-|                 |высшего         |            |
|ва мероприятия по осуществ-|                 |образования, МИД|            |
|лению согласованных мер в  |                 |                |            |
|области ветеринарии,       |                 |                |            |
|семеноводства, производства|                 |                |            |
|биопрепаратов и других     |                 |                |            |
|средств защиты растений    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсаты: Аграрлық сектордағы реформаларды жеделдетіп аяқтау
___________________________________________________________________________
|            3.5.6.1. Мемлекеттік реттеу
__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІІ
|касының ауыл шаруашылығын рет. |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|теудің 2000-2005 жылдарға ар.  |Президенті        |жоғары білім.  |
|налған мемлекеттік бағдарлама. |Жарлығының жобасы |мині           |
|сын әзірлеу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Статистика     |І
|касында 2000-2001 жылдары бі.  |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|рінші ұлттық ауыл шаруашылығы  |Үкіметінің        |агенттік,      |
|санағын жүргізуге дайындық     |қаулысы           |Ауылшармині    |
|жұмыстарын ұйымдастыру         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.3. 1999-2003 жылдары   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|ауыл шаруашылығы жануарларын   |Республикасы      |Ғылым және     |тоқсан
|сауықтыру жөніндегі республика.|Үкіметінің        |жоғары         |
|лық бағдарламаны әзірлеу:      |қаулысы           |біліммині      |
|мүйізді ірі қара мал мен қой.  |                  |               |
|лардың бруцеллезі бойынша;     |                  |               |
|мүйізді ірі қара малдың тубер. |                  |               |
|кулезі бойынша                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.6.5.1.4. Орталық Азия эконо. |Келісім           |Ауылшармині,   |ІІІ
|микалық қауымдастығының шеңбе. |                  |Ғылым және     |тоқсан
|рінде малдәрігерлігі, тұқым    |                  |жоғары         |
|өсіру, биопрепараттар және     |                  |біліммині,     |
|өсімдіктерді қорғаудың басқа да|                  |Сыртқыісмині   |
|құралдарын өндіру саласында    |                  |               |
|келісілген шараларды жүзеге    |                  |               |
|асыру жөніндегі шараларды      |                  |               |
|ұйымдастыру                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|      3.5.6.2. Формирование реального и эффективного собственника          |
|___________________________________________________________________________|
|Введение механизмов банкротства сельхозпредприятий                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.1. Провести мероп- |Отчет            |Минсельхоз,     |І квартал   |
|риятие по финансовому оздо-|Правительству    |Акимы всех      |            |
|ровлению сельской экономи- |Республики       |уровней         |            |
|ки:                        |Казахстан        |                |            |
|    ускоренное проведение  |                 |                |            |
|  процедур банкротства     |                 |                |            |
|  сельскохозяйственных     |                 |                |            |
|  организаций относящихся  |                 |                |            |
|  к третьей группе;        |                 |                |            |
|    реабилитация и санация |                 |                |            |
|  несостоятельных сельхоз- |                 |                |            |
|  формирований             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Натурная персонификация права собственности на землю                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.2. Разработать     |Программа,       |Минсельхоз,     |ІІ квартал  |
|программу законодательного |утвержденная     |Акимы всех уров-|            |
|закрепления права собствен-|постановлением   |ней             |            |
|ности на землю и реального |Правительства    |                |            |
|обеспечения этих прав      |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.2.3. Продолжить      |Отчет            |Минсельхоз      |ІV квартал  |
|натурную персонификацию    |Правительству    |                |            |
|земельных долей            |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.6.3. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора       |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие системы консалтинговых, лизинговых, информационных и              |
|маркетинговых услуг                                                        |
|___________________________________________________________________________|

|           3.5.6.2. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының банкроттығы тетігін енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.1. Ауыл экономикасын   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|қаржылық сауықтыру жөнінде     |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|шаралар жүргізу:               |Үкіметіне         |дегі           |
|үшінші топқа жататын ауыл шар. |есеп              |әкімдер        |
|уашылығы ұйымдарының банкрот.  |                  |               |
|тық рәсімдерін жүргізуді жедел.|                  |               |
|дету;                          |                  |               |
|дәрменсіз ауыл шаруашылығы     |                  |               |
|құрылымдарын оңалту және       |                  |               |
|санациялау                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Жерге меншік құқығын заттай дербестендіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.2. Жерге меншік құқығын|Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|заңдық бекітудің және осы      |Республикасы      |барлық деңгей. |тоқсан
|құқықтарды нақты қамтамасыз    |Үкіметінің        |дегі әкімдер   |
|етудің бағдарламасын әзірлеу   |қаулысымен        |               |
|                               |бекітілген        |               |
|                               |бағдарлама        |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.3. Жер үлестерін заттай|Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|дербестендіруді жалғастыру     |Республикасының   |               |тоқсан
|                               |Үкіметіне         |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|           3.5.6.3. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын
|                                 дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Консалтингтік, лизингтік, ақпараттық және маркетингтік қызмет
|  көрсетулер жүйесін дамыту
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.3.1. Создать единую  |Отчет Правительс-|Минсельхоз,     |I квартал   |
|информационную систему в   |тву Республики   |Акимы всех      |            |
|АПК                        |Казахстан        |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.2. Совершенствовать|Отчет            |Минсельхоз      | IV квартал |
|систему оптово-продовольст-|Правительству    |                |            |
|венных рынков, консалтинго-|Республики       |                |            |
|вых и лизинговых услуг     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.3. Развивать систе-|Постановление    |Минсельхоз, Аки-|ІІ квартал  |
|му заготовок на селе с уча-|Правительства    |мы областей     |            |
|стием отечественных и инос-|Республики       |                |            |
|транных инвесторов, допол- |Казахстан        |                |            |
|нительно создавать сеть МТС|                 |                |            |
|с участием отечественного и|                 |                |            |
|иностранного капитала      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.4. Обеспечить закуп|Постановление    |Минсельхоз, Мин-|І квартал   |
|зерна у сельских товаропро-|Правительства    |фин, Агентство  |            |
|изводителей по специальной |Республики       |по госзакупкам  |            |
|программе и развивать      |Казахстан        |                |            |
|экспорт зерна              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.5. Развивать рынок |Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|ветеринарных услуг, разде- |Правительства    |                |            |
|ление государственных      |Республики       |                |            |
|контрольных и хозяйственных|Казахстан        |                |            |
|функций                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.6. Совершенствовать|Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|организационную структуру  |Правительства    |                |            |
|Министерства сельского     |Республики       |                |            |
|хозяйства:                 |Казахстан        |                |            |
|    создать инспекционные  |                 |                |            |
|  службы МСХ;              |                 |                |            |
|    создать комитеты фито- |                 |                |            |
|  санитарного и ветеринар- |                 |                |            |
|  ного надзора             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.6.3.1. АӨК-де бірыңғай ақ. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|параттық жүйе құру             |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |дегі әкімдер   |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.2. Көтерме-азық-түлік  |Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|рыноктар, консалтингтік және   |Республикасының   |               |тоқсан
|лизингтік қызмет көрсетулер    |Үкіметіне есеп    |               |
|жүйесін жетілдіру              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.3. Ауылда отандық және |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|шетелдік инвесторлардың қаты.  |Республикасы      |облыстардың    |тоқсан
|суымен дайындау жүйесін дамыту,|Үкіметінің        |әкімдері       |
|отандық және шетел капиталын   |қаулысы           |               |
|қатыстыра отырып МТС жүйесін   |                  |               |
|қосымша құру                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.4. Астықты ауыл тауар  |Қазақстан         |Мемлекеттік    |І
|өндірушілерінен арнаулы бағдар.|Республикасы      |сатып алу      |тоқсан
|лама бойынша сатып алуды қамта.|Үкіметінің        |жөніндегі      |
|масыз ету және астық экспортын |қаулысы           |агенттік       |
|дамыту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.5. Мал дәрігерлігі қыз.|Қазақстан         |Ауылшармині    |І
|метін көрсету рыногын дамыту,  |Республикасы      |               |тоқсан
|мемлекеттік бақылау және       |Үкіметінің        |               |
|шаруашылық функцияларын бөлу   |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.6. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині    |І
|министрлігінің ұйымдық құрылы. |Республикасы      |               |тоқсан
|мын жетілдіру:                 |Үкіметінің        |               |
| АШМ инспекциялық қызметтерін  |қаулысы           |               |
|құру;                          |                  |               |
|фитосанитарлық және ветеринар. |                  |               |
|лық қадағалау комитеттерін құру|                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.3.7. Совершенствовать|Постановление    |Минсельхоз, Мин-|І квартал   |
|систему кадрового обеспече-|Правительства    |науки и высшего |            |
|ния агропромышленного комп-|Республики       |образования,    |            |
|лекса республики в условиях|Казахстан        |Минздрав, обра- |            |
|рыночной экономики         |                 |зования и спорта|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.6.4. Государственная поддержка эффективных частных и          |
|                            фермерских хозяйств                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование эффективной системы финансирования частных и фермерских     |
|  хозяйств                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.4.1. Поддержка       |Постановление    |Минсельхоз,     |І квартал   |
|племенного животноводства, |Правительства    |Минфин          |            |
|элитного семеноводства из  |Республики       |                |            |
|средств ЗАО "Фонд финансо- |Казахстан        |                |            |
|вой поддержки сельского    |                 |                |            |
|хозяйства                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.2. Обеспечить      |Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|поддержку страхования в    |Правительства    |                |            |
|сельском хозяйстве         |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.3. Разработать     |Постановление    |Минсельхоз,     |І квартал   |
|рыночную схему финансирова-|Правительства    |Минфин, Минэнер-|            |
|ния поставок сельскохозяйс-|Республики       |го, индустрии и |            |
|твенным товаропроизводите- |Казахстан        |торговли        |            |
|лям горюче-смазочных мате- |                 |                |            |
|риалов, минеральных удобре-|                 |                |            |
|ний, химических средств    |                 |                |            |
|защиты растений            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана

|3.5.6.3.7. Республиканың агро. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|өнеркәсіп кешенін нарықтық     |Республикасы      |Ғылым және     |тоқсан
|экономика жағдайында кадрлық   |Үкіметінің        |жоғары білім.  |
|қамтамасыз ету жүйесін жетіл.  |қаулысы           |мині, Денсау.  |
|діру                           |                  |лық сақтау,    |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|     3.5.6.4. Тиімді жеке және фермерлік шаруашылықтарды мемлекеттік
қорғау
|__________________________________________________________________________
|Жеке және фермерлік шаруашылықтарды қаржыландырудың тиімді жүйесін
|қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.1. Асыл тұқымды мал    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|шаруашылығын, элиталық тұқым   |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|алу шаруашылығын "Ауыл шаруашы.|Үкіметінің        |               |
|лығын қаржылай қолдау қоры"    |қаулысы           |               |
|ЖАҚ-ның қаражатын қолдау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.2. Ауыл шаруашылығын.  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|дағы сақтандыруды қамтамасыз   |Республикасы      |               |тоқсан
|ету                            |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.3. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|тауар өндірушілерін жанар-жағар|Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|материалдар, минералдық тыңайт.|Үкіметінің        |Энергетика,    |
|қыштар, өсімдіктерді қорғаудың |қаулысы           |индустрия және |
|химиялық құралдарын беріп оты. |                  |саудамині      |
|руды қаржыландырудың рыноктық  |                  |               |
|схемасын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі

4.1. Здравоохранение
Цель: Профилактика и снижение заболеваемости
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.1.1. Активная демографическая политика                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка демографической политики Казахстана                           |
|- Создание законодательной базы                                            |
|- Постепенный переход к принципам планирования семьи                       |
|- Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи   |
|  жильем и рабочими местами                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать и     |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|утвердить Основные направ- |Правительства    |ты, Миннауки и  |            |
|ления демографической поли-|Республики       |высшего образо- |            |
|тики Республики Казахстан  |Казахстан        |вания, Минздрав,|            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Минфин  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                4.1.2. Формирование здорового образа жизни                 |
|___________________________________________________________________________|
|- Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и         |
|  молодежи                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.1. Обеспечить широкую|Отчет            |Минкультуры, ин-|Ежекварталь-|
|информационно-пропагандист-|Правительству    |формации и обще-|но          |
|скую поддержку кампании за |Республики       |ственного согла-|            |
|здоровый образ жизни, пра- |Казахстан        |сия, Минздрав,  |            |
|вильное питание, соблюдение|                 |образования и   |            |
|правил личной гигиены и са-|                 |спорта, акимы   |            |
|нитарии                    |                 |областей и гг.  |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.1. Денсаулық сақтау
Мақсаты: Науқастанушылықтың алдын алу және оны төмендету
___________________________________________________________________________
|             4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
___________________________________________________________________________
|Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
|Заңдар базасын жасау
|Отбасын жоспарлау принциптеріне бірте-бірте көшу
|Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орындарымен қамтамасыз етуді көздейтін
|жастар саясатын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IV
|демографиялық саясатын негізгі |Республикасы      |мині, Ғылым    |тоқсан
|бағыттарын әзірлеу және бекіту |Үкіметінің        |және жоғары    |
|                               |қаулысы           |біліммині,     |
|                               |                  |Денсаулық сақ. |
|                               |                  |тау, білім және|
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|__________________________________________________________________________
|                 4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте балалар мен жастарға арналған
|насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.1. Салауатты өмір салтын,|Қазақстан         |Мәдениет,      |Тоқсан
|дұрыс тамақтануды, жеке бастың |Республикасының   |ақпарат және   |сайын
|гигиенасы мен санитарияны сақ. |Үкіметіне есеп    |қоғамдық келі. |
|тау жолында кең ақпараттық-на. |                  |сіммині, Ден.  |
|сихаттық қолдау науқанын қам.  |                  |саулық сақтау, |
|тамасыз ету                    |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |облыстардың    |
|                               |                  |және Астана мен|
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.2. Провести междуна- |Конференция      |МИД, МВД, Ген-  | II квартал |
|родную научно-практическую |                 |прокуратура (по |            |
|конференцию по проблемам   |                 |согласованию),  |            |
|контроля за наркотиками в  |                 |Минздрав, обра- |            |
|Центральной Азии (Алматы)  |                 |зования и спор- |            |
|                           |                 |та, Минсельхоз, |            |
|                           |                 |Госкомиссия по  |            |
|                           |                 |контролю за нар-|            |
|                           |                 |котиками (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.3. Разработать       |Программа,       |Минздрав, обра- |I квартал   |
|программу подготовки       |утвержденная     |зования и спор- |            |
|специалистов по вопросам   |Министром        |та, Миннауки и  |            |
|формирования здорового     |                 |высшего образо- |            |
|образа жизни               |                 |вания           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие          |
|  массового спорта                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.4. Провести Спартаки-|Отчет Правитель- |Минздрав, обра- |ІІ-ІІІ      |
|аду народов Республики     |ству Республики  |зования и спорта|квартал     |
|Казахстан                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.5. Внедрение         |Отчет            |Минздрав,       |IV квартал  |
|Президентских тестов       |Правительству    |образования и   |            |
|физической подготовки      |Республики       |спорта          |            |
|населения                  |Казахстан        |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.1.3. Целенаправленная экологическая политика и охрана здоровья народа  |
|___________________________________________________________________________|
|Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора            |
|Внедрение системы страхования населения от возможного ущерба здоровью      |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.2.2. Орталық Азиядағы      |Конференция       |Сыртқыісмині,  |ІІ
|есірткіге бақылау жасау пробле.|                  |Ішкіісмині,    |
|малары жөнінде халықаралық     |                  |Бас Прокуратура|
|ғылыми-практикалық конференция |                  |(келісім       |
|өткізу (Алматы)                |                  |бойынша), Ден. |
|                               |                  |саулық сақтау, |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Есірткіге ба.  |
|                               |                  |қылау жасау    |
|                               |                  |жөніндегі мем. |
|                               |                  |комиссия (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.3. Салауатты өмір салтын |Министрлер        |Денсаулық сақ. |І
|қалыптастыру мәселелері бойынша|бекіткен          |тау, білім     |тоқсан
|мамандарды даярлау бағдарлама. |бағдарлама        |және спортмині,|
|сын әзірлеу                    |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|Спорттық-сауықтыру ғимараттарының желілерін кеңейту және бұқаралық
спортты дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.4. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ-ІІІ
|халықтарының спартакиадасын    |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|өткізу                         |Үкіметіне есеп    |және спортмині |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.5. Халықтың дене тәрбиесі|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |IV
|даярлығының Президенттік тес.  |Республикасының   |тау, білім және|тоқсан
|терін енгізу                   |Үкіметіне есеп    |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|4.1.3. Нысаналы бағытталған экологиялық саясат және халықтың денсаулығын
|сақтау
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту
|Халықты денсаулығына мүмкін зиян келуден сақтандыру жүйесін енгізу
|__________________________________________________________________________

|4.1.3.1. Утвердить регио-  |Программа, утвер-|Акимы областей, |ІI квартал  |
|нальные программы борьбы с |жденная решением |гг. Астаны и    |            |
|туберкулезом на 1999-2000  |акимов областей, |Алматы, Минзд-  |            |
|годы.                      |г.г. Астаны и    |рав образования |            |
|                           |Алматы           |и спорта        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.3.2. Продолжить совер- |Приказы          |Минздрав, обра- |I квартал   |
|шенствование системы сани- |министров        |зования и спор- |            |
|тарно-эпидемиологического  |                 |та, Минприродных|            |
|контроля и медико-экологи- |                 |ресурсов и охра-|            |
|ческого мониторинга        |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.3.3. Создать противопо-|Постановление    |Агентство по    | IV квартал |
|жарные службы на объектах  |Правительства    |чрезвычайным    |            |
|хозяйствования             |Республики       |ситуациям       |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     4.1.4. Институциональные преобразования системы здравоохранения и     |
|                   формирование рынка медицинских услуг                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание рациональной системы управления здравоохранением, социальная    |
|  защита медицинских работников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.1. Создать системы   |Нормативные акты |Минздрав, обра- |ІІІ квартал |
|управления качеством       |утвержденные     |зования и спорта|            |
|медицинских услуг          |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование системы медицинского страхования                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.2. Дальнейшее разви- |Постановление    |Минздрав, обра- | II квартал |
|тие добровольного медицинс-|Правительства    |зования и спорта|            |
|кого страхования           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение доступности и качества медицинской помощи, особенно на селе  |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.3.1. Туберкулезге қарсы    |Облыстардың,      |Облыстардың,   |ІІ
|күрестің 1999-2000 жылдарға    |Астана мен Алматы |Астана мен     |тоқсан
|арналған аймақтық бағдарламалар|қалалары әкімдері.|Алматы қалалары|
|ын бекіту                      |нің шешімімен     |әкімдері, Ден. |
|                               |бекітілген бағдар.|саулық сақтау, |
|                               |лама              |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.2. Санитарлық-эпидемиоло.|Министрлердің     |Денсаулық      |І
|гиялық бақылау мен медициналық |бұйрықтары        |сақтау, білім  |тоқсан
|-экологиялық мониторинг жүйесін|                  |және спортмині,|
|жетілдіруді жалғастыру         |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|________________
__________________________________________________________
|4.1.3.3. Шаруашылық жүргізу    |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|IV
|объектілерінде өртке қарсы     |Республикасы      |лар жөніндегі  |тоқсан
|қызметтерді құру               |Үкіметінің        |агенттік       |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.4. Денсаулық сақтау жүйесін институционалдық қайта құру және
медициналық қызмет көрсету рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Денсаулық сақтауды басқарудың ұтымды жүйелерін құру, медициналық
|              қызметкерлерді әлеуметтік қорғау
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.1. Медициналық қызмет    |Министр бекіткен  |Денсаулық   |ІІI тоқсан
|көрсетулердің сапасын басқару  |нормативтік       |сақтау, білім|
|жүйесін құру                   |актілер           |және спортмині|
|__________________________________________________________________________
|Медициналық сақтандыру жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.2. Ерікті медициналық    |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|сақтандыруды одан әрі дамыту   |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |және спортмині |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|Медициналық көмектің, әсіресе ауылда қол жетімді болуы мен сапасын
|қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________

|4.1.4.3. Разработать систе-|Постановление    |Минздрав, обра- |ІII квартал |
|му мер по предотвращению   |Правительства    |зования и спорта|            |
|дефицита жизненно важных   |Республики       |                |            |
|лекарственных средств в    |Казахстан        |                |            |
|лечебно-профилактических   |                 |                |            |
|и аптечных учреждениях     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.1.5. Развитие медицинской науки и медицинского образования        |
|___________________________________________________________________________|
|- Ориентация медицинской науки на реформы здравоохранения и запросы        |
|  практики                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.2. Разработать       |Программы,       |Минздрав, обра- |I квартал   |
|комплексную программу по   |утвержденные     |зования и спор- |            |
|профилактике болезней,     |министрами,      |та, акимы облас-|            |
|передаваемых половым путем |акимами областей,|тей, гг. Астаны |            |
|                           |гг. Астаны и     |и Алматы, Минфин|            |
|                           |Алматы           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.2.1. Совершенствование законодательной базы                |
|___________________________________________________________________________|
|Легализация скрытной безработицы                                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла об организации професси-|Правительства    |ты             |             |
|ональной подготовки лиц,   |Республики       |               |             |
|признанных безработными    |Казахстан        |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.1.4.3. Емдеу-алдын алу дәрі. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІІ
|ханалық мекемелерде өмірлік    |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|маңызы бар дәрілік заттардың   |Үкіметінің        |және спортмині |
|тапшылығын болдырмау жөніндегі |қаулысы           |               |
|шаралардың жүйесін әзірлеу     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.5. Медицина ғылымы мен медициналық білім беруді дамыту
|__________________________________________________________________________
|Медицина ғылымын денсаулық сақтауды реформалауға және практиканың
|сұраныстарына бағдарлау
|__________________________________________________________________________
|4.1.5.1. Жыныстық жолмен бері. |Министрлер,       |Денсаулық сақ. |І
|летін аурулардың алдын алу жө. |облыстардың,      |тау, білім     |тоқсан
|нінде кешенді бағдарлама       |Астана мен Алматы |және спортмині,|
|әзірлеу                        |қалаларының       |облыстардың,   |
|                               |әкімдері бекіткен |Астана мен     |
|                               |бағдарламалар     |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
4.2. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
Мақсаты: жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудің, кадрларды даярлау мен
қайта біліктендірудің жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|                      4.2.1. Заңдардың базасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Жасырын жұмыссыздықты ресмилендіру
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Жұмыссыз деп танылған |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|адамдарды кәсіби даярлауды     |Республикасы      |мині           |тоқсан
|ұйымдастыру туралы ережені     |Үкіметінің        |               |
|әзірлеу                        |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.2. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла о порядке регистрации   |Правительства    |ты             |             |
|безработных граждан, назна-|Республики       |               |             |
|чения выплаты пособий по   |Казахстан        |               |             |
|безработице                |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.3. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла лицензирования деятель- |Правительства    |ты             |             |
|ности, связанной с привле- |Республики       |               |             |
|чением иностранной рабочей |Казахстан        |               |             |
|силы и вывозом рабочей силы|                 |               |             |
|из Республики Казахстан за |                 |               |             |
|границу                    |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.4. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|ла квотирования приема на  |Правительства    |ты             |             |
|работу лиц, нуждающихся в  |Республики       |               |             |
|социальной защите и испыты-|Казахстан        |               |             |
|вающих затруднения в       |                 |               |             |
|трудоустройстве            |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.5. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|ла создания рабочих мест в |Правительства    |ты, Минэнерго, |             |
|соответствии с Планом дейс-|Республики       |индустрии и    |             |
|твий по реализации Промыш- |Казахстан        |торговли       |             |
|ленной политики на 1999 год|                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.6. Разработать Респу-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|бликанскую программу заня- |Правительства    |ты             |             |
|тости на 1999 год          |Республики       |               |             |
|                           |Казахстан        |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.7. Разработать Типо- |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|вой устав государственного |Правительства    |ты             |             |
|предприятия - биржа труда  |Республики       |               |             |
|                           |Казахстан        |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.2.1.2. Жұмыссыз азаматтарды  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|тіркеудің жұмыссыздық жөнінде  |Республикасы      |мині           |тоқсан
|жәрдемақы төлеуді тағайындаудың|Үкіметінің        |               |
|тәртібі туралы ереже әзірлеу   |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.3. Шетел жұмыс күшін тар.|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|туға және жұмыс күшін Қазақстан|Республикасы      |мині           |тоқсан
|Республикасынан шетелге әкетуге|Үкіметінің        |               |
|байланысты қызметті лицензия.  |қаулысы           |               |
|лаудың тәртібін әзірлеу        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.4. Әлеуметтік қорғалуға  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|мұқтаж және еңбекке орналасуда |Республикасы      |мині           |тоқсан
|қиыншылықтарды басынан кешіруші|Үкіметінің        |               |
|адамдарды жұмысқа қабылдауды   |қаулысы           |               |
|квоталау тәртібінің ережесін   |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.5. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|өнеркәсіп саясатын іске асыру  |Республикасы      |мині, Энергети.|тоқсан
|жөніндегі іс-қимыл жоспарына   |Үкіметінің        |ка индустрия   |
|сәйкес жұмыс орындарын құрудың |қаулысы           |және саудамині |
|ережесін әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.6. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|жұмыспен қамтудың республикалық|Республикасы      |мині           |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.7. Мемлекеттік кәсіпорын-|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|еңбек биржасының үлгі жарғысын |Республикасы      |мині           |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.8. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|Трехмесячный |
|ла о предельных размерах   |Правительства    |ты             |срок после   |
|страховых тарифов, в зави- |Республики       |               |принятия За- |
|симости от класса професси-|Казахстан        |               |кона Респуб- |
|онального риска страховате-|                 |               |лики Казахс- |
|ля (организации)           |                 |               |тан "Об обя- |
|                           |                 |               |зательном    |
|                           |                 |               |страховании  |
|                           |                 |               |ответственно-|
|                           |                 |               |сти работода-|
|                           |                 |               |теля за при- |
|                           |                 |               |чинение вреда|
|                           |                 |               |работнику,   |
|                           |                 |               |
пострадавшему|
|                           |                 |               |в результате |
|                           |                 |               |несчастного  |
|                           |                 |               |случая или   |
|                           |                 |               |профессио-   |
|                           |                 |               |нального     |
|                           |                 |               |заболевания  |
|                           |                 |               |при исполне- |
|                           |                 |               |нии трудовых |
|                           |                 |               |(служебных)  |
|                           |                 |               |обязанностей"|
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.9. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|проект постановления "О    |Правительства    |ты, Минфин     |             |
|внесении изменений и допол-|Республики       |               |             |
|нений в постановление      |Казахстан        |               |             |
|Правительства РК 4.12.98 г.|                 |               |             |
|№ 1242 "Об утверждении     |                 |               |             |
|правил организации общест- |                 |               |             |
|венных работ"              |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.10. Преобразовать    |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|действующие государственные|Правительства    |ты, Минюст     |             |
|инспекции: охраны труда и  |Республики       |               |             |
|инспекцию Государственной  |Казахстан        |               |             |
|службы занятости в Государ-|                 |               |             |
|ственную инспекцию труда   |                 |               |             |
|Республики Казахстан и раз-|                 |               |             |
|работать положение о ней.  |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.2.1.8. Сақтандырушының (ұйым.|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.|"Жұмыс
|ның) кәсіби тәуекелінің сыныбы.|Республикасы      |мині         |берушінің
|на қарай сақтандыру тарифтері. |Үкіметінің        |             |бақытсыз
|нің шекті мөлшерлері туралы    |қаулысы           |             |жағдайдың
|ережені әзірлеу                |                  |             |нәтиже.
|                               |                  |             |сінде не.
|                               |                  |             |месе ең.
|                               |                  |             |бек(қыз.
|                               |                  |             |мет) мін.
|                               |                  |             |деттерін
|                               |                  |             |атқару
|                               |                  |             |кезінде
|                               |                  |             |алған кә.
|                               |                  |             |сіби сыр.
|                               |                  |             |қатының
|                               |                  |             |нәтиже.
|                               |                  |             |сінде
|                               |                  |             |зардап
|                               |                  |             |шеккен
|                               |                  |             |қызмет.
|                               |                  |             |керге зи.
|                               |                  |             |ян келтір
|                               |                  |             |гені үшін
|                               |                  |             |жауап.
|                               |                  |             |кершілі.
|                               |                  |             |гін мін.
|                               |                  |             |детті
|                               |                  |             |сақтан.
|                               |                  |             |дыру ту.
|                               |                  |             |ралы"
|                                                                |Қазақстан
|                               |                  |             |Республи.
|                               |                  |             |касының
|                               |                  |             |Заңы қа.
|                               |                  |             |былдан.
|                               |                  |             |ғаннан
|                               |                  |             |кейінгі
|                               |                  |             |үш айлық
|                               |                  |             |мерзімде
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.9. "Қоғамдық жұмыстарды  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|ұйымдастыру туралы ережені     |Республикасы      |мині, Қаржымині|тоқсан
|бекіту туралы" Қазақстан       |Үкіметінің        |               |
|Республикасы Үкіметінің 04.12. |қаулысы           |               |
|98 ж. N 1242 қаулысына өзгеріс.|                  |               |
|тер мен толықтырулар енгізу    |                  |               |
|туралы" қаулының жобасын       |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.10. Жұмыс істеп тұрған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|еңбекті қорғауды мемлекеттік   |Республикасы      |мині, Әділет.  |тоқсан
|инспекциялары мен Мемлекеттік  |Үкіметінің        |мині           |
|жұмыспен қамту қызметі инспек. |қаулысы           |               |
|циясын Қазақстан Республикасы. |                  |               |
|ның Мемлекеттік еңбек инспек.  |                  |               |
|циясы етіп қайта құру және ол  |                  |               |
|туралы ережені әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.11. Разработать      |Постановление    |Минкультуры,   | IІ квартал  |
|концепцию молодежной       |Правительства    |информации и   |             |
|политики                   |Республики       |общественного  |             |
|                           |Казахстан        |согласия,      |             |
|                           |                 |Минздрав,      |             |
|                           |                 |образования и  |             |
|                           |                 |спорта         |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.12. Разработать      |Проект Закона    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|проект Закона "О труде"    |                 |ты, Минюст     |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий,         |
|            пособий и заработной платы в бюджетных организациях            |
|___________________________________________________________________________|
|Формирование реальных бюджетов на всех уровнях                             |
|Приоритетное внимание Правительства и акиматов к процессу исполнения       |
|бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы        |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Обеспечить полную |Отчет            |Минтрудсоцзащи- |Ежемесячно  |
|и своевременную выплату    |Правительству    |ты, Минфин      |            |
|пенсий и государственных   |Республики       |                |            |
|пособий                    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.1.2. Перейти на выплату|Постановление    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|солидарных пенсий из госу- |Правительства    |ты, Нацбанк (по |            |
|дарственных социальных     |Республики       |согласованию)   |            |
|пособий путем зачисления на|Казахстан        |                |            |
|лицевые счета, открытые    |                 |                |            |
|пенсионерами и получателями|                 |                |            |
|пособий в любом выбранном  |                 |                |            |
|ими банке                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.2.1.11. Жастар саясатының    |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|тұжырымдамасын әзірлеу         |Республикасы      |ақпарат, қоғам.|тоқсан
|                               |Үкіметінің        |дық келісімми. |
|                               |қаулысы           |ні, Денсаулық  |
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.12. "Еңбек туралы" Заңның|Заңның жобасы     |Еңбекәлеумет.  |І
|жобасын әзірлеу                |                  |мині,          |тоқсан
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейшілікке қарсы күрес
Мақсаты: Қазіргі бар бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|4.3.1. Бюджеттік ұйымдарда зейнетақыларды, жәрдемақыларды және
|       еңбекақыны толық әрі уақытылы төлеуді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Барлық деңгейлерде нақты бюджеттерді қалыптастыру
|Үкімет пен әкімшіліктердің бюджеттің атқарылуы және зейнетақыларды,
|жәрдемақыларды және жалақыны уақытылы төлеу процесіне басым көңіл бөлуі
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Зейнетақылар мен мем. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Ай
|лекеттік жәрдемақыларды толық  |Республикасының   |мині, Қаржымині|сайын
|және уақытылы төлеуді қамтама. |Үкіметіне есеп    |               |
|сыз ету                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. Мемлекеттік әлеуметтік|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|жәрдемақылардан зейнеткерлер   |Республикасы      |мині, Ұлттық   |тоқсан
|мен жәрдемақыларды алушылардың |Үкіметінің        |Банк (келісім  |
|өздері таңдаған кез келген     |қаулысы           |бойынша)       |
|банкінде ашқан жеке шоттарына  |                  |               |
|есептеу жолымен ынтымақтастықты|                  |               |
|зейнеткерлер төлеуге көшу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                4.3.2. Обеспечение роста доходов населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|Стимулирование повышения цены рабочей силы и роста заработной платы в      |
|зависимости от увеличения объемов и качества производства и услуг          |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.1. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |В течение 6 |
|нормативные акты по        |Правительства    |ты, Минфин      |месяцев     |
|вопросам оплаты труда,     |Республики       |                |после приня-|
|предусмотренные законом    |Казахстан        |                |тия Закона  |
|"О труде"                  |                 |                |"О труде"   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление договорного принципа регулирования уровня оплаты труда            |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.2. Принять участие в |Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|разработке и создать единую|правовые акты    |ты, МИД, Минфин |            |
|нормативную базу по труду в|                 |                |            |
|рамках сотрудничества в    |                 |                |            |
|Межгосударственном         |                 |                |            |
|Экономическом Комитете СНГ:|                 |                |            |
|    Единые тарифно-квалифи-|                 |                |            |
|  кационные справочники    |                 |                |            |
|  работ и профессий рабочих|                 |                |            |
|  (ЕТКС);                  |                 |                |            |
|    Квалификационные       |                 |                |            |
|  справочники должностей   |                 |                |            |
|  служащих (КС).           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.2.3. Разработать норма-|Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |в течение   |
|тивы численности работающих|правовые акты    |ты, Минтранском |года        |
|для субъектов естественных |                 |и туризма, Аген-|            |
|монополий                  |                 |тство по регули-|            |
|                           |                 |рованию естест- |            |
|                           |                 |венных монополий|            |
|                           |                 |и защите        |            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           4.3.2. Тұрғындардың кірістерінің өсуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Өндіріс пен қызмет көрсетулердің көлемі мен сапасының өсуіне қарай жұмыс
|күшінің бағасы артуын және жалақының өсуін ынталандыру
__________________________________________________________________________
|4.3.2.1. "Еңбек туралы" Заңда  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |"Еңбек
|көзделген еңбекке ақы төлеу    |Республикасы      |мині,Қаржымині |туралы"
|мәселелері жөніндегі норматив. |Үкіметінің        |               |Заң қа
|тік актілерді әзірлеу          |қаулысы           |               |былдан
|                               |                  |               |ғаннан
|                               |                  |               |кейін
|                               |                  |               |6
|                               |                  |               |айдың
|                               |                  |               |ішінде
|__________________________________________________________________________
|Еңбекке ақы төлеудің деңгейін реттеудің шарттық принципін күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.2. ТМД Мемлекетаралық    |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |IV
|Экономикалық комитетінде ынты. |құқықтық актілер  |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|мақтастық шеңберінде еңбек жө. |                  |мині, Қаржымині|
|ніндегі бірыңғай нормативтік   |                  |               |
|базаны әзірлеуге қатысу және:  |                  |               |
|Жұмыстар мен жұмысшылар маман. |                  |               |
|дарының бірыңғай тарифтік-біл. |                  |               |
|іктілік анықтамалықтарын (БТБА)|                  |               |
|Қызметшілер лауазымдарының     |                  |               |
|біліктілік анықтамалықтарын    |                  |               |
|(БА) құру                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.3. Табиғи монополиялар   |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |Жыл
|субъектілері үшін жұмыс істей. |құқықтық актілер  |мині, Көлікком |ішінде
|тіндер санының нормативтерін   |                  |және туризмми. |
|әзірлеу                        |                  |ні, Табиғи мо. |
|                               |                  |нополияларды   |
|                               |                  |реттеу және    |
|                               |                  |бәсекені қорғау|
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|       4.3.3. Адресная государственная поддержка малоимущих граждан        |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка методологии определения минимального объема услуг,              |
|гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования     |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.3.1. Внести  изменения |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |  I квартал |
|и дополнения в положение об|Правительства    |ты, Минфин      |            |
|оказании социальной помощи |Республики       |                |            |
|семьям, имеющим детей      |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.2. Внести изменения и|Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IІ квартал |
|дополнения в положение о   |Правительства    |ты, Минфин,     |            |
|порядке предоставления     |Республики       |Минюст          |            |
|малообеспеченным гражданам |Казахстан        |                |            |
|жилищных пособий           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.3. Осуществлять      |Информация в     |Минтрудсоцзащиты|Ежекварталь-|
|анализ уровня жизни населе-|Правительство    |                |но          |
|ния с целью определения    |Республики       |                |            |
|черты бедности             |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.4. Разработать Прог- |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IІ квартал |
|рамму по реабилитации инва-|Правительства    |ты, Минздрав,   |            |
|лидов, направленную на инте|Республики       |образования и   |            |
|грацию инвалидов в общест- |Казахстан        |спорта, Минфин, |            |
|во, на возможное восстанов-|                 |Агентство по    |            |
|ление утраченных функцио-  |                 |стратегическому |            |
|нальных ограничений, на    |                 |планированию и  |            |
|создание отечественного    |                 |реформам (по со-|            |
|производства протезно-орто-|                 |гласованию)     |            |
|педических изделий и       |                 |                |            |
|инвалидной техники.        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           4.3.3. Тұрмысы төмен адамдарды атаулы мемлекеттік қолдау
|__________________________________________________________________________
|Денсаулық сақтау және білім беру секторларында мемлекет кепілдік берген
|қызмет көрсетулердің ең төменгі көлемін айқындаудың методологиясын
|                           әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.1. Балалары бар отбасы.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|ларына әлеуметтік көмек көрсету|Республикасы      |мині, Қаржымині|тоқсан
|туралы ережеге өзгерістер мен  |Үкіметінің        |               |
|толықтырулар енгізу            |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.2. Аз қамтамасыз етілген |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|азаматтарға тұрғын үй жәрдем.  |Республикасы      |мині, Қаржыми. |тоқсан
|ақыларын берудің тәртібі туралы|Үкіметінің        |ні, Әділетмині |
|ережеге өзгерістер мен толық.  |қаулысы           |               |
|тырулар енгізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.3. Кедейліктің шегін     |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан
|айқындау мақсатында халықтың   |Республикасының   |мині           |сайын
|тұрмыс деңгейіне талдау жасауды|Үкіметіне         |               |
|жүзеге асыру                   |ақпарат           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.4. Мүгедектерді қоғамға  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|кіріктіруге бағытталған, жоғал.|Республикасы      |мині,          |тоқсан
|ған функционалдық шектеулерді  |Үкіметінің        |Денсаулық      |
|мүмкін болатын қалпына келтіру.|қаулысы           |сақтау, білім  |
|ге, протез-ортопедиялық бұйым. |                  |және спортмині,|
|дар мен мүгедектер техникасының|                  |Қаржымині,     |
|отандық өндірісін құруға бағыт.|                  |Стратегиялық   |
|талған мүгедектерді оңалту     |                  |жоспарлау және |
|жөнінде Бағдарлама әзірлеу     |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

4.4. Образование
Цель: Разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.4.1. Формирование новой национальной модели образования         |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения  |
|  непрерывности и преемственности                                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.1.1. Разработать и     |Отчет            |Минздрав, обра- |В течение   |
|утвердить Концепции разви- |Правительству    |зования и спор- |двух месяцев|
|тия всех уровней образова- |Республики       |та, Миннауки и  |после приня-|
|ния                        |Казахстан        |высшего         |тия Закона  |
|                           |                 |образования     |"Об образо- |
|                           |                 |                |вании"      |
|___________________________|_________________|________________|____________|
| 4.4.2. Завершение институциональных преобразований системы образования и  |
|              формирование рынка услуг в системе образования               |
|___________________________________________________________________________|
|Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом региональных    |
|особенностей                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.1. Принять меры нап- |Отчет            |Минздрав,       |IІ квартал  |
|равленные на:              |Правительству    |образования и   |            |
|    разработку и внедрение |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|  эффективных механизмов   |Казахстан        |и высшего       |            |
|  лицензирования, аттеста- |                 |образования     |            |
|  ции и аккредитации учеб- |                 |                |            |
|  ных заведений всех типов;|                 |                |            |
|    разработку единой наци-|                 |                |            |
|  ональной системы оценки  |                 |                |            |
|  качества образования с   |                 |                |            |
|  целью реализации междуна-|                 |                |            |
|  родных соглашений о приз-|                 |                |            |
|  нании документов об      |                 |                |            |
|  образовании.             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.4. Білім беру
Мақсаты: білім берудің жаңа ұлттық моделін әзірлеу және жүзеге асыра
бастау
__________________________________________________________________________
|       4.4.1. Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Үздіксіздігі мен сабақтастығын қамтамасыз етуді ескере отырып білім
|берудің әрбір деңгейі бойынша стратегияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.4.1.1. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |"Білім
|деңгейін дамытудың тұжырымда.  |Республикасының   |тау, білім және|беру
|масын әзірлеу және бекіту      |Үкіметіне есеп    |спортмині,     |туралы"
|                               |                  |Ғылым және     |Заң қа.
|                               |                  |жоғары білім.  |былдан
|                               |                  |мині           |ғаннан
|                               |                  |               |кейін
|                               |                  |               |екі
|                               |                  |               |айдың
|                               |                  |               |ішінде
|__________________________________________________________________________
|4.4.2. Білім беру жүйесін институционалдық қайта құруды аяқтау және
|       білім беру жүйесінде қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Аймақтық ерекшеліктерді ескере отырып оқу орындарының желісі мен
|құрылымын диверсификациялау
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.1. Мыналарға бағытталған |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|шараларды қабылдау:            |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|барлық үлгідегі оқу орындарын  |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|лицензиялаудың, аттестаттаудың |                  |Ғылым және     |
|және тіркеудің тиімді тетікте. |                  |жоғары білім.  |
|рін әзірлеу және енгізу;       |                  |мині           |
|білім беру туралы құжаттарды   |                  |               |
|тану туралы халықаралық келі.  |                  |               |
|сімдерді іске асыру мақсатында |                  |               |
|білімнің сапасын бағалаудың    |                  |               |
|бірыңғай ұлттық жүйесін әзірлеу|                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.2. Рационализировать |Постановления    |Минздрав, обра- | IV квартал |
|сеть и диверсифицировать   |Правительства    |зования и спор- |            |
|структуру учебных заведений|Республики       |та, Миннауки и  |            |
|всех уровней с учетом      |Казахстан,       |высшего образо- |            |
|региональных особенностей  |приказы Министров|вания, акимы    |            |
|                           |                 |всех уровней,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.3. Разработать и вы- |Отчет            |Минздрав,       | IV квартал |
|пустить учебники и учебные |Правительству    |образования и   |            |
|пособия для всех уровней   |Республики       |спорта, Миннау- |            |
|образования:               |Казахстан        |ки и высшего    |            |
|    2-4 классов начальной  |                 |образования     |            |
|  школы;                   |                 |                |            |
|    подготовка и апробация |                 |                |            |
|  учеников для 5-11 классов|                 |                |            |
|  школы;                   |                 |                |            |
|    социально-гуманитарно- |                 |                |            |
|  го цикла для вузов, кол- |                 |                |            |
|  леджей и школ.           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательства об образовании                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.4. Разработать и     |Постановление    |Минздрав,       |В течение   |
|утвердить положения о всех |Правительства    |образования и   |двух месяцев|
|типах учебных заведений и  |Республики       |спорта, Миннауки|после приня-|
|учреждениях дополнительного|Казахстан        |и высшего       |тия Закона  |
|образования                |                 |образования     |"Об образо- |
|                           |                 |                |вании"      |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.2. Аймақтық ерекшеліктер.|Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|ді ескере отырып барлық деңгей.|Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|дегі оқу орындарының желісін   |Үкіметінің        |және спортмині,|
|ұтқырландыру және олардың құры.|қаулысы,          |Ғылым және     |
|лымын диверсификациялау        |Министрлердің     |жоғары білім.  |
|                               |бұйрығы           |мині, барлық   |
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.3. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|деңгейлері үшін:               |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|бастауыш мектептің 2-4 сынып.  |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|тарына;                        |                  |Ғылым және     |
|мектептің 5-11 сыныптарына     |                  |жоғары білім.  |
|арналған оқулықтарды әзірлеу   |                  |мині,          |
|және мақұлдау;                 |                  |               |
|жоғары оқу орындарын байқау;   |                  |               |
|колледждер мен мектептерге     |                  |               |
|арналған әлеуметтік-гуманитар. |                  |               |
|лық циклді арналған оқулықтар  |                  |               |
|мен оқу құралдарын әзірлеу     |                  |               |
|және шығару                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Білім беру туралы заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.4. Оқу орындарының барлық|Қазақстан        |Денсаулық      |"Білім
|үлгілері мен қосымша білім беру|Республикасы     |сақтау, білім  |беру
|мекемелері туралы ережелерді   |Үкіметінің       |және спортмині,|туралы"
|әзірлеу және бекіту            |қаулысы          |Ғылым және     |Заң қа.
|                               |                 |жоғары білім.  |былдан.
|                               |                 |мині,          |ғаннан
|                               |                 |               |кейін
|                               |                 |               |екі
|                               |                 |               |айдың
|                               |                 |               |ішінде
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.5. Разработать       |Постановление    |Минздрав,       |IV квартал  |
|порядок признания докумен- |Правительства    |образования и   |            |
|тов об образовании в Респу-|Республики       |спорта, Миннауки|            |
|блике Казахстан в соответс-|Казахстан        |и высшего       |            |
|твии с международными      |                 |образования     |            |
|соглашениями               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.6. Внедрить единую   |Постановление    |Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|национальную систему прове-|Правительства    |шего образова-  |            |
|дения вступительных экзаме-|Республики       |ния, Минздрав,  |            |
|нов в вузы и ссузы         |Казахстан        |образования и   |            |
|Республики Казахстан       |                 |спорта          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие частного сектора образования                                      |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.7. Содействовать раз-|Постановления    |Минздрав,       |В течение   |
|витию негосударственного   |Правительства    |образования и   |года        |
|сектора образования, обес- |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|печивая жесткий контроль за|Казахстан        |и высшего       |            |
|качеством учебного процесса|                 |образования     |            |
|путем:                     |                 |                |            |
|    обеспечения учебно-ме- |                 |                |            |
|  тодической поддержки;    |                 |                |            |
|    приватизации вузов;    |                 |                |            |
|    передачи и продажи     |                 |                |            |
|  высвобождающихся зданий и|                 |                |            |
|  сооружений;              |                 |                |            |
|    размещения конкурсного |                 |                |            |
|  госзаказа в учреждениях  |                 |                |            |
|  образования.             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.8. Разработать и     |Постановление    |Минздрав,       |ІІ квартал  |
|внедрить новый механизм    |Правительства    |образования и   |            |
|назначения стипендий       |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|учащимся и студентам госу- |Казахстан        |и высшего       |            |
|дарственных учебных заведе-|                 |образования,    |            |
|ний                        |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.5. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |IV
|сындағы білім туралы құжаттарды|Республикасы      |тау, білім және|тоқсан
|халықаралық келісімдерге сәйкес|Үкіметінің        |спортмині,     |
|танудың тәртібін әзірлеу       |қаулысы           |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.6. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|сының жоғары оқу орындары мен  |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|арнаулы орта оқу орындарында   |Үкіметінің        |және спортмині |
|оқуға түсу емтихандарын жүргі. |қаулысы           |               |
|зудің бірыңғай ұлттық жүйесін  |                  |               |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Білім берудің жекеменшік секторын дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.7. Оқу-әдістемелік қол.  |Қазақстан         |Ғылым және     |Жыл
|дауды қамтамасыз ету;          |Республикасы      |жоғары білім.  |ішінде
|жоғары оқу орындарын жекешелен.|Үкіметінің        |мині, Денсаулық|
|діру;                          |қаулысы           |сақтау, білім  |
|босаған ғимараттарды беру және |                  |және спортмині,|
|сату;                          |                  |Қаржымині      |
|білім беру мекемелерінде кон.  |                  |               |
|курстық мемлекеттік тапсырысты |                  |               |
|орналастыру жолымен оқу про.   |                  |               |
|цесінің сапасына қатаң бақылау |                  |               |
|жасауды қамтамасыз ете отырып, |                  |               |
|білім берудің мемлекеттік емес |                  |               |
|секторын дамытуға жәрдемдесу   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.8. Мемлекеттік оқу орын. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|дарының оқушылары мен студент. |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|теріне стипендиялар тағайындау.|Үкіметінің        |және спортмині,|
|дың жаңа тетігін әзірлеу және  |қаулысы           |Қаржымині,     |
|енгізу                         |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.9. Разработать       |Постановление    |Минздрав,       |В течение   |
|Положения о найме и аттес- |Правительства    |образования и   |двух месяцев|
|тации педагогических кадров|Республики       |спорта, Миннауки|после приня-|
|                           |Казахстан        |и высшего обра- |тия Закона  |
|                           |                 |зования, Мин-   |"Об образо- |
|                           |                 |трудсоцзащиты,  |вании       |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      4.4.3. Интеграция системы образования Казахстана в общемировую       |
|                                систему                                    |
|___________________________________________________________________________|
|Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы         |
|образования                                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.1. Обеспечить поэтап-|Отчет в          |Минздрав, обра- |IV квартал  |
|ное подключение учреждений |Правительство    |зования и спор- |            |
|образования к сети Интернет|Республики       |та, Миннауки и  |            |
|                           |Казахстан        |высшего образо- |            |
|                           |                 |вания, Минфин,  |            |
|                           |                 |Акимы областей, |            |
|                           |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Подготовка и реализация международных договоров и соглашений               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.2. Провести республи-|Совместный приказ|Миннауки и выс- |IV квартал  |
|канскую конференцию по     |Министров        |шего образова-  |            |
|программе ЮНЕСКО "Образова-|                 |ния, Минздрав,  |            |
|ние для всех"              |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.9. Педагогикалық кадрлар.|Қазақстан        |Денсаулық      |"Білім
|ды жалдау және аттестациялау   |Республикасы     |сақтау, білім  |беру
|туралы ережені әзірлеу         |Үкіметінің       |және спортмині,|туралы"
|                               |қаулысы          |Қаржымині,     |Заң қа.
|                               |                 |Ғылым және     |былдан.
|                               |                 |жоғары білім.  |ғаннан
|                               |                 |мині, Еңбек.   |кейін
|                               |                 |әлеуметмині,   |екі
|                               |                 |               |айдың
|                               |                 |Қаржымині      |ішінде
|__________________________________________________________________________
|           4.4.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы әлемдік жүйеге
|                              интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|Білім беру жүйесін компьютерлік техникамен және бағдарламалық қамтамасыз
|                  етумен жарақтандыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.1. Білім беру мекемелерін|Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|Интернет желісіне кезең-кезең. |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|мен қосуды қамтамасыз ету      |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині,          |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана мен     |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Халықаралық шарттар мен келісімдерді әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.2. ЮНЕСКО-ның "Білім бар.|Министрлердің     |Ғылым және     |IV
|шаға" бағдарламасы бойынша     |бірлескен бұйрығы |жоғары білім.  |тоқсан
|республикалық конференция      |                  |мині, Денсаулық|
|өткізу                         |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині |
|__________________________________________________________________________

|4.4.3.3. Выполнить План    |Отчет в          |МИД, Минюст     |IV квартал  |
|внутригосударственных      |Правительство    |                |            |
|процедур по ратификации в  |Республики       |                |            |
|Парламенте международных   |Казахстан        |                |            |
|договоров и соглашений     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                             4.4.4. Культура                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.4.1. Разработать и     |Постановление    |Минкультуры,    | ІІ квартал |
|внести в Правительство     |Правительства    |информации и    |            |
|пакет документов по прове- |Республики       |общественного   |            |
|дению Международного       |Казахстан        |согласия        |            |
|кинофестиваля "Евразия-99" |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.2. Провести республи-|Постановление    |Минкультуры,    |ІІІ квартал |
|канский фестиваль класси-  |Правительства    |информации и    |            |
|ческой и современной музыки|Республики       |общественного   |            |
|композиторов Казахстана,   |Казахстан        |согласия, Союз  |            |
|посвященного 60-летию      |                 |композиторов    |            |
|образования Союза компози- |                 |Казахстана (по  |            |
|торов Республики Казахстан |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.3. Провести в Респуб-|Постановление    |Минкультуры,    | ІІ квартал |
|лике Казахстан мероприятие |Правительства    |информации и    |            |
|по празднованию 200-летия  |Республики       |общественного   |            |
|со дня рождения            |Казахстан        |согласия        |            |
|А.С. Пушкина               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.4. Подготовить и про-|Постановление    |Минкультуры,    |ІV квартал  |
|вести юбилейные мероприя-  |Правительства    |информации и    |            |
|тия, посвященные Году      |Республики       |общественного   |            |
|Коркыт Ата (1300-летие     |Казахстан        |согласия        |            |
|эпоса "Коркыт Ата китаби") |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.3.3. Парламентте халықара. |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |IV
|лық шарттар мен келісімдерді   |Республикасының   |Әділетмині     |тоқсан
|бекіту жөніндегі мемлекеткіші. |Үкіметіне есеп    |               |
|лік рәсімдердің жоспарын орын. |                  |               |
|дау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                             4.4.4. Мәдениет
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.1. "Еуразия-99" халықара.|Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|лық кинофестивалін өткізу жө.  |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|ніндегі құжаттар
пакетін әзір. |Үкіметінің        |қоғамдық       |
|леу және Үкіметке енгізу       |қаулысы           |келісіммині    |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.2. Қазақстан композитор. |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІІ
|ларының Қазақстан Республикасы |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|композиторлар одағының құрыл.  |Үкіметінің        |қоғамдық       |
|ғанына 60 жыл толуына арналған |қаулысы           |келісіммині,   |
|классикалық және қазіргі заман.|                  |Қазақстан      |
|ғы музыкасының республикалық   |                  |композиторлар  |
|фестивалін өткізу              |                  |одағы (келісім |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.3. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|сында А.С.Пушкиннің туғанына   |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|200 жыл толуын мерекелеу жөнін.|Үкіметінің        |қоғамдық       |
|де іс-шара өткізу              |қаулысы           |келісіммині,   |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.4. Қорқыт ата жылына     |Қазақстан         |Мәдениет,      |IV
|("Қорқыт ата кітабы" эпосының  |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|1300 жылдығына) арналған мерей-|Үкіметінің        |қоғамдық       |
|тойлық іс-шараларды дайындау   |қаулысы           |келісіммині    |
|және өткізу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: Снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.1. Создание эффективной системы управления природопользованием и   |
|                         охраной окружающей среды                          |
|___________________________________________________________________________|
|Оптимизация организационной структуры системы государственного управления  |
|и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием            |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.1. Разработать и     |Постановление    |Минздрав, обра- |IV квартал  |
|утвердить Национальный план|Правительства    |зования и спор- |            |
|действий по гигиене окружа-|Республики       |та, Минприродных|            |
|ющей среды                 |Казахстан        |ресурсов и охра-|            |
|                           |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.2. Внедрить механизм |Постановление    |Минприродных    | IІ квартал |
|управления Национальными   |Правительства    |ресурсов и      |            |
|программами и проектами для|Республики       |охраны окружаю- |            |
|решения первоочередных     |Казахстан        |щей среды       |            |
|экологических проблем      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.3. Привлечь          |  Соглашения     |Минприродных ре-|IV квартал  |
|международные финансовые и |                 |сурсов и охраны |            |
|экологические организации к|                 |окружающей сре- |            |
|финансированию и реализации|                 |ды, Минфин, МИД,|            |
|проектов по охране         |                 |Агентство по    |            |
|окружающей среды           |                 |экономическому  |            |
|Республики Казахстан       |                 |планированию    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление экологического аспекта в природно-ресурсном и ином              |
|  законодательстве                                                         |
|___________________________________________________________________________|

4.5. Экология және табиғат ресурстары
Мақсаты: Қоршаған орта жай-күйінің нашарлау қарқынын төмендету
__________________________________________________________________________
|    4.5.1. Табиғатты пайдалану мен қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
|                   тиімді жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|Қоршаған ортаның жай-күйін және табиғатты пайдалануды мемлекеттік басқару
|мен бақылаудың басқару жүйесінің ұйымдастыру құрылымын оңтайландыру
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.1. Қоршаған ортаның ги.  |Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|гиенасы жөніндегі іс-қимылдың  |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|ұлттық жоспарын әзірлеу және   |Үкіметінің        |және спортмині,|
|бекіту                         |қаулысы           |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.2. Бірінші кезектегі     |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІ
|экологиялық проблемаларды ше.  |Республикасы      |тар және қорша.|тоқсан
|шуге арналған ұлттық бағдарла. |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|малар мен жобаларды басқарудың |қаулысы           |қорғаумині     |
|тетігін енгізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.3. Халықаралық қаржы     |Келісімдер        |Табиғи ресурс. |IV
|және экологиялық ұйымдарды     |                  |тар және қор.  |тоқсан
|Қазақстан Республикасының қор. |                  |шаған ортаны   |
|шаған ортасын қорғау жөніндегі |                  |қорғаумині,    |
|жобаларды қаржыландыру мен іске|                  |Қаржымині,     |
|асыруға тарту                  |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Табиғаттық ресурстық және өзге де заңдарда экологиялық аспектіні күшейту
|__________________________________________________________________________

|4.5.1.4. Провести междуна- |Отчет            |МИД, Минприрод- |I квартал   |
|родную донорскую конферен- |Правительству    |ных ресурсов и  |            |
|цию по выполнению Резолюции|Республики       |охраны окружаю- |            |
|ГА ООН по реабилитации     |Казахстан        |щей среды,      |            |
|Семипалатинского региона   |                 |Агентство по    |            |
|(Токио)                    |                 |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Миннауки и выс- |            |
|                           |                 |шего образова-  |            |
|                           |                 |ния, Минздрав,  |            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Минфин, |            |
|                           |                 |Акимат Восточно-|            |
|                           |                 |Казахстанской   |            |
|                           |                 |области         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.2. Создание основ для сбалансированного использования природных    |
|                                 ресурсов                                  |
|___________________________________________________________________________|
|Экологическое районирование территории республики                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.1. Разработать мето- |Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|дику и провести экологичес-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|кое районирование по терри-|Республики       |ны окружающей   |            |
|тории Казахстана           |Казахстан        |среды, Минсель- |            |
|                           |                 |хоз, Акимы всех |            |
|                           |                 |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.2. Провести комплекс-|Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|ное исследование территории|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|объекта "Галит" для долгов-|Республики       |ны окружающей   |            |
|ременного прогнозирования  |Казахстан        |среды           |            |
|радиационной обстановки    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Создание банка государственных кадастров природных ресурсов                |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.1.4. БҰҰ БА-ның Семей ай.  |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|мағын оңалту жөніндегі қарарын |Республикасының   |Табиғи ресурс. |тоқсан
|(Токио) орындау жөнінде халық. |Үкіметіне есеп    |тар және қорша.|
|аралық донорлық конференция    |                  |ған ортаны     |
|өткізу                         |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау жө.  |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік Ғылым және |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Денсаулық|
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Шығыс Қазақстан|
|                               |                  |облысының әкімі|
|__________________________________________________________________________
|4.5.2. Табиғат ресурстарын теңгерімді пайдалану үшін негіздер құру
|__________________________________________________________________________
|Республиканың аумағын экологиялық аудандау
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.1. Қазақстанның аумағын  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|экологиялық аудандаудың әдісте.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|месін әзірлеу және оны жүргізу |Үкіметіне есеп    |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, Ауыл. |
|                               |                  |шармині, барлық|
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.2. Радиациялық жағдайды  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|ұзақ мерзімді болжамдау үшін   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|"Галит" объектісінің аумағын   |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|кешенді зерттеуді жүргізу      |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Табиғат ресурстары мемлекеттік кадастрларының банкін құру
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.3. Создать информаци-|Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|онную автоматизированную   |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|базу данных "Государствен- |Республики       |ны окружающей   |            |
|ные кадастры природных     |Казахстан        |среды, Минсель- |            |
|ресурсов"                  |                 |хоз, Минэнерго, |            |
|                           |                 |индустрии и тор-|            |
|                           |                 |говли, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.4. Разработать единую|Приказ Министра  |Минприродных    |ІV квартал  |
|информационную систему     |                 |ресурсов и охра-|            |
|мониторинга окружающей     |                 |ны окружающей   |            |
|среды и природных ресурсов |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.5. Развитие системы  |Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|гидрометеорологического    |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|обеспечения хозяйственного |Республики       |ны окружающей   |            |
|комплекса республики.      |Казахстан        |среды           |            |
|Создание эффективной систе-|                 |                |            |
|мы обработки данных и выда-|                 |                |            |
|чи гидрометеорологических  |                 |                |            |
|прогнозов                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Снижение воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду на     |
|основе всесторонней оценки ее воздействия на окружающую среду и            |
|экологический аудит                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.6. Разработать норма-|Нормативные      |Минприродных    |ІV квартал  |
|тивные правовые акты по    |правовые акты    |ресурсов и охра-|            |
|оценке воздействия на окру-|                 |ны окружающей   |            |
|жающую среду и экологичес- |                 |среды           |            |
|кому аудиту                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Внедрение ресурсосберегающих технологий                                    |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие сети особо охраняемых территорий                                  |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.3. "Табиғат ресурстарының|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|мемлекеттік кадастрлары" ақпа. |Республикасының   |тар және қор.  |тоқсан
|раттық автоматтандырылған      |Үкіметіне есеп    |шаған ортаны   |
|базасын құру                   |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.4. Қоршаған орта мен та. |Министрдің        |Табиғи ресурс. |IV
|биғат ресурстары мониторингінің|бұйрығы           |тар және қорша.|тоқсан
|бірыңғай ақпараттық жүйесін    |                  |ған ортаны     |
|әзірлеу                        |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.5. Республиканың шаруашы.|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|лық кешенін гидрометеорология. |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|лық қамтамасыз ету жүйесін     |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|дамыту. Деректерді өңдеу мен   |                  |қорғаумині     |
|гидрометеорологиялық болжамдар.|                  |               |
|ды берудің тиімді жүйесін құру |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шаруашылық қызметінің оның қоршаған ортаға әсерін жан-жақты бағалау
|негізінде қоршаған ортаға әсер етуін төмендету және экологиялық аудит
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.6. Қоршаған ортаға әсерді|Нормативтік       |Табиғи ресурс. |IV
|бағалау және экологиялық аудит |құқықтық актілер  |тар және қорша.|тоқсан
|жөнінде нормативтік құқықтық   |                  |ған ортаны     |
|актілерді әзірлеу              |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Ресурс үнемдейтін технологияларды енгізу
|__________________________________________________________________________
|Ерекше қорғалатын аумақтардың желісін дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.7. Изучить современ- |Отчет            |Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|ное состояние, составить   |Правительству    |шего образова-  |            |
|прогноз тенденций изменения|Республики       |ния, Минсельхоз,|            |
|животного мира Республики  |Казахстан        |Минприродных    |            |
|Казахстан                  |                 |ресурсов и охра-|            |
|                           |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.8. Обеспечить        |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|противопожарную защиту     |Правительства    |чрезвычайным    |            |
|лесов                      |Республики       |ситуациям,      |            |
|                           |Казахстан        |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.9. Разработать госу- |Программа,       |Минприродных    |IV квартал  |
|дарственную программу гео- |утвержденная     |ресурсов и охра-|            |
|лого-геофизических, гидро- |Правительством   |ны окружающей   |            |
|геологических, инженерно-  |Республики       |среды           |            |
|геологических, геоэкологи- |Казахстан        |                |            |
|ческих и картосоставитель- |                 |                |            |
|ских работ на период до    |                 |                |            |
|2003 года                  |                 |                |            |
|
___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.10. Создать научные  |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|основы выявления новых     |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|конкурентоспособных        |Республики       |ны окружающей   |            |
|месторождений              |Казахстан        |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.11. Провести количес-|Доклад           |Минприродных    |IV квартал  |
|твенную оценку прогнозных  |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|ресурсов полезных ископае- |Республики       |ны окружающей   |            |
|мых, геолого-экономическая |Казахстан        |среды           |            |
|оценка месторождений       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.7. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Ғылым және     |ІІ
|жануарлар дүниесінің қазіргі   |Республикасының   |жоғары білім.  |тоқсан
|жай-күйін зерделеу, өзгеру     |Үкіметіне есеп    |мині, Ауылшар. |
|тенденциясын болжау            |                  |мині, Табиғи   |
|                               |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.8. Ормандарды өрттен     |Қазақстан         |Төтенше        |ІІІ
|қорғауды қамтамасыз ету        |Республикасы      |жағдайлар      |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.9. 2030 жылға дейінгі    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|кезеңге арналған геологиялық   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|суретке түсіру, геологиялық-   |Үкіметі бекіткен  |ған ортаны     |
|геофизикалық, гидрогеологиялық,|бағдарлама        |қорғаумині     |
|инженерлік-геологиялық, гео.   |                  |               |
|экологиялық және карта жасау   |                  |               |
|жұмыстарының мемлекеттік бағ.  |                  |               |
|дарламасын әзірлеу             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.10. Жаңа бәсеке қабілеті |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|бар кен орындарын анықтаудың   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|ғылыми негізін жасау           |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.11. Пайдалы қазбалардың  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|болжамдық ресурстарына сандық  |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|бақылау жүргізу, кен орындарын |Үкіметіне баяндама|ған ортаны     |
|геологиялық-экономикалық баға. |                  |қорғаумині     |
|лау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.12. Разработать      |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|эффективные методы и техно-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|логии прогноза, поисков и  |Республики       |ны окружающей   |            |
|разведки месторождений     |Казахстан        |среды           |            |
|полезных ископаемых        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.13. Выполнить работы |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|по проведению государствен-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|ной геологической съемки на|Республики       |ны окружающей   |            |
|территории Сарышаганского  |Казахстан        |среды           |            |
|полигона, Южного Прибал-   |                 |                |            |
|хашья, Тенгизской впадины, |                 |                |            |
|Павлодарского Прииртышья,  |                 |                |            |
|государственных гидрогеоло-|                 |                |            |
|гических, геоэкологических |                 |                |            |
|исследований в пределах зон|                 |                |            |
|экологического бедствия    |                 |                |            |
|Приаралья, Прикаспия,      |                 |                |            |
|Семипалатинского полигона  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.14. Выполнить работы |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|по проведению региональных |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|геолого-геофизических      |Республики       |ны окружающей   |            |
|исследований на профилях:  |Казахстан        |среды           |            |
|Тенгизский, Северо-Торгайс-|                 |                |            |
|кий, Прииртышский          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.15. Разработать      |Постановление    |Минприродных    |IІ квартал  |
|республиканскую схему      |Правительства    |ресурсов и охра-|            |
|развития и размещения особо|Республики       |ны окружающей   |            |
|охраняемых природных       |Казахстан        |среды,          |            |
|территорий                 |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Изучение и воспроизводство природных ресурсов                              |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.12. Пайдалы қазбалар кен |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|орындарын болжаудың, іздестіру.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|дің және барлаудың тиімді      |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|әдістері мен технологияларын   |                  |қорғаумині     |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.13. Сарышаған полигоны.  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|ның, Оңтүстік Балқаш өңірінің, |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|Теңіз ойпатының, Ертіс, Павло. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|дарлық өңірінің аумақтарында   |                  |қорғаумині     |
|мемлекеттік геологиялық суретке|                  |               |
|түсірулерді, Арал өңіріндегі,  |                  |               |
|Каспий өңіріндегі, Семей поли. |                  |               |
|гонындағы экологиялық апат     |                  |               |
|аймақтарының шегінде мемлекет. |                  |               |
|тік гидрогеологиялық, геоэколо.|                  |               |
|гиялық зерттеулерді жүргізу    |                  |               |
|жөніндегі жұмыстарды орындау   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.14. Теңіз, Солтүстік     |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|Торғай, Ертіс өңірі бейіндерін.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|де аймақтық геологиялық-геофи. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|зикалық зерттеулер жүргізу     |                  |қорғаумині     |
|жөніндегі жұмыстарды орындау   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.15. Ерекше қорғалатын    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІ
|табиғи аумақтарды дамыту мен   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|орналастырудың республикалық   |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|схемасын әзірлеу               |қаулысы           |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|Табиғи ресурстарды зерделеу және қайта өркендету
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.16. Завершить разра- |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|ботку и утвердить программы|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|изъятия, сохранения и охра-|Республики       |ны окружающей   |            |
|ны ценных промысловых видов|Казахстан        |среды,          |            |
|животных:                  |                 |Минсельхоз      |            |
|  Сайгак;                  |                 |                |            |
|  Ондатра;                 |                 |                |            |
|  Сурок;                   |                 |                |            |
|  Водоплавающая дичь.      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Переработка производственных и бытовых отходов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.17. Разработать и    |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|реализовать проекты по     |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|переработке производствен- |Республики       |ны окружающей   |            |
|ных и бытовых отходов      |Казахстан        |среды, Акимы об-|            |
|                           |                 |ластей и городов|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     4.5.3. Экологическое просвещение                      |
|___________________________________________________________________________|
|Создание основ системы экологического образования и воспитания             |
|___________________________________________________________________________|
|Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и             |
|рационального использования природных ресурсов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.1. Обеспечить выпуск |Отчет в          |Минприродных ре-|IV квартал  |
|журналов, брошюр, газет;   |Правительство    |сурсов и охраны |            |
|организации семинаров,     |Республики       |окружающей сре- |            |
|конференций; создание      |Казахстан        |ды, Минкультуры,|            |
|постоянной просветительской|                 |информации и об-|            |
|телепередачи об экологии и |                 |щественного сог-|            |
|окружающей среде           |                 |ласия           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.16. Жануарлардың бағалы  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|кәсіпшілік түрлерін:           |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|Киікті;                        |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|Ондатраны;                     |                  |қорғаумині     |
|Суырды;                        |                  |Ауылшармині    |
|Суда жүзетін құстарды алу,     |                  |               |
|сақтау және қорғау бағдарлама. |                  |               |
|ларын әзірлеуді аяқтау мен     |                  |               |
|бекіту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Өндірістік және тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.17. Өндірістік және тұр. |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|мыстық қалдықтарды қайта өңдеу |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жөніндегі жобаларды әзірлеу    |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|және іске асыру                |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |облыстар мен   |
|                               |                  |қалалардың     |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|                     4.5.3. Экологиялық оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|Экологиялық білім беру мен тәрбиелеу жүйесінің негіздерін құру
|__________________________________________________________________________
|Қоршаған ортаны қорғау және табиғат ресурстарын ұтымды пайдалану
|мәселелері ойынша насихат және оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.1. Журналдар, кітапшалар,|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|газеттер шығаруды, семинарлар, |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|конферециялар ұйымдастыруды,   |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|экология және қоршаған орта    |                  |қорғаумині,    |
|туралы тұрақты оқу-ағарту хаба.|                  |Мәдениет, ақпа.|
|рын жасауды қамтамасыз ету     |                  |рат және қоғам.|
|                               |                  |дық келісіммині|
|__________________________________________________________________________

|4.5.3.2. Провести междуна- |Отчет в          |Агентство по    |IІІ квартал |
|родный семинар по реагиро- |Правительство    |чрезвычайным    |            |
|ванию на землетрясение     |Республики       |ситуациям, МИД, |            |
|(Алматы)                   |Казахстан        |Минфин, Минпри- |            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.6. Миграция
Цель: Снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.6.1. Регулирование внешней миграции населения              |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование законодательства                                         |
|Развитие международного сотрудничества в области миграции                  |
|Регулирование иммиграции                                                   |
|Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование эмиграционных    |
|процессов, социально-экономическая и демографическая оценка их             |
|последствий                                                                |
|Содействие интеграционным процессам между странами СНГ                     |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.1.1. Разработать       |Проект Указа     |Минтрудсоцзащи- |I квартал   |
|проект Указа Президента    |Президента       |ты, акимы облас-|            |
|Республики Казахстан       |Республики       |тей и г.г. Аста-|            |
|"О квоте иммиграции"       |Казахстан        |ны и Алматы,    |            |
|                           |                 |МИД, Минфин,    |            |
|                           |                 |Минздрав,       |            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Миннау- |            |
|                           |                 |ки и высшего об-|            |
|                           |                 |разования, МВД  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.3.2. Жер сілкінісіне көңіл |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|ІІІ
|бөлу жөнінде халықаралық       |Республикасының   |лар жөніндегі  |тоқсан
|семинар өткізу (Алматы)        |Үкіметіне есеп    |агенттік,      |
|                               |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
4.6. Көші-қон
Мақсаты: Көші-қон процестерінің теріс сальдосын төмендету
__________________________________________________________________________
|           4.6.1. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
|__________________________________________________________________________
|Заңдарды жетілдіру
|Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|Көшіп келуді реттеу
|Эмиграциялық процестерге тұрақты бақылау жасау, талдау және болжамдау,
|олардың салдарын әлеуметтік-экономикалық және демографиялық бағалау
|ТМД елдерінің арасында интеграциялық процестерге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|4.6.1.1. "Көшіп кету квотасы   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|туралы" Қазақстан Республика.  |Республикасының   |мині, облыстар.|тоқсан
|сының Президенті Жарлығының    |Президенті        |дың және Астана|
|жобасын әзірлеу                |Жарлығының жобасы |мен Алматы қа. |
|                               |                  |лаларының әкім.|
|                               |                  |дері,          |
|                               |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині, Ден.|
|                               |                  |саулық сақтау, |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Ішкііс.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________

|            4.6.2. Содействие возвращению соотечественников                |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.2.1. Исследовать соци- |Доклад           |Минтрудсоцзащи- |IІ квартал  |
|ально-экономические условия|Правительству    |ты, МИД, Миннау-|            |
|жизнедеятельности и мента- |Республики       |ки и высшего    |            |
|литет казахской диаспоры за|Казахстан        |образования     |            |
|рубежом, их правовое поло- |                 |                |            |
|жение, демографические и   |                 |                |            |
|миграционные процессы.     |                 |                |            |
|Сформировать научно-инфор- |                 |                |            |
|мационную базу. Оценить    |                 |                |            |
|численность казахов, желаю-|                 |                |            |
|щих вернуться на свою исто-|                 |                |            |
|рическую родину            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          4.6.3. Управление и координация миграционных процессов           |
|___________________________________________________________________________|
|- Организационно-техническое обеспечение миграционных служб                |
|- Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения  |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.3.1. Подписать межгосу-|Соглашения,      |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|дарственные соглашения об  |договоры         |ты, МИД         |            |
|упрощенном порядке выхода  |                 |                |            |
|из гражданства и оказании  |                 |                |            |
|содействия в переезде на   |                 |                |            |
|родину бывших соотечествен-|                 |                |            |
|ников                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.2. Провести комплекс-|Отчет            |Минтрудсоцзащи- |IІ квартал  |
|ный анализ и прогноз эмиг- |Правительству    |ты, МИД, Миннау-|            |
|рационных процессов, соци- |Республики       |ки и высшего    |            |
|ально демографическую      |Казахстан        |образования     |            |
|оценку их последствий      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.3. Создать условия   |Отчет о проведен-|Минтрудсоцзащи- |IІ, IV      |
|для сотрудничества с между-|ных консультаци- |ты, МИД, МВД    |квартал     |
|народными организациями    |ях, семинарах,   |                |            |
|(МОМ, УВКБ, ООН, Междуна-  |соглашениях, про-|                |            |
|родной Федерацией Красного |ектах технической|                |            |
|Креста и Красного полумеся-|и гуманитарной   |                |            |
|ца и другими) по вопросам  |помощи в Прави-  |                |            |
|миграции населения:        |тельство Респуб- |                |            |
|    участвовать в деятель- |лики Казахстан   |                |            |
|  ности МОМ в качестве     |                 |                |            |
|  наблюдателя;             |                 |                |            |
|    сотрудничать с междуна-|                 |                |            |
|  родными организациями по |                 |                |            |
|  разработке нормативных   |                 |                |            |
|  правовых актов.          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                   4.6.2. Отандастардың оралуына жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|Отандастардың азаматтықтан шығуының оңайлатылған тәртібі және олардың
|Қазақстанға қоныс аударуына жәрдем көрсету туралы мемлекетаралық келісім.
|дерге қол қою
|Отанына оралуға тілек білдірген отандастарды Қазақстанға қоныс аударуы
|сатысында мемлекеттік қолдау
|__________________________________________________________________________
|4.6.2.1. Шетелдегі қазақ диас. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|порасының тыныс тіршілігінің   |Республикасының   |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|әлеуметтік экономикалық жағдай.|Үкіметіне         |мині, Ғылым    |
|лары мен ділін, олардың құқық. |баяндама          |және жоғары    |
|тық жағдайын, демографиялық    |                  |біліммині      |
|және көші-қон процестерін зерт.|                  |               |
|теу. Ғылыми-ақпараттық базаны  |                  |               |
|қалыптастыру. Өзінің тарихи    |                  |               |
|отанына оралуға тілек білдіріл.|                  |               |
|ген қазақтардың санын анықтау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                     4.6.3. Көш-қон процестерін басқару және үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Көші-қон қызметтерін ұйымдастырушылық, техникалық қамтамасыз ету
|Халықтың көші-қоны мәселелері бойынша мамандарды кәсіби даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.1. Бұрынғы отандастардың |Келісімдер,       |Еңбекәлеумет.  |IV
|азаматтықтан шығуының оңайла.  |шарттар           |мині,          |тоқсан
|тылған тәртібі және олардың    |                  |Сыртқыісмині,  |
|отанына қоныс аударуына жәрдем |                  |               |
|көрсету туралы мемлекетаралық  |                  |               |
|келісімдерге қол қою           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.2. Эмиграциялық процес.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|терді кешенді талдауды және    |Республикасының   |мині           |тоқсан
|болжауды, олардың салдары      |Үкіметіне есеп    |Сыртқыісмині,  |
|әлеуметтік-демографиялық       |                  |Ғылым және     |
|бағалауды жүргізу              |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.3. Халықаралық ұйымдармен|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ-IV
|(ХКҰ, БҰҰ ЖКББ, Қызыл крест    |Республикасының   |мині,          |тоқсан
|және Қызыл жарты ай халықаралық|Үкіметіне жүргі.  |Сыртқыісмині,  |дар
|Федерациясы және басқалары)    |зілген консульта. |Ішкіісмині     |
|халықтың көші-қон мәселелері   |циялар, семинар.  |               |
|бойынша ынтымақтастық үшін     |лар, келісімдер,  |               |
|жағдайлар жасау:               |техникалық және   |               |
| ХКҰ қызметіне байқаушы        |ізгілік көмектер. |               |
|ретінде қатысу;                |дің жобалары      |               |
|халықаралық ұйымдар мен        |туралы есеп       |               |
|нормативтік құқықтық актілерді |                  |               |
|әзірлеу жөнінде ынтымақтастық  |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.6.3.4. Организовать      |Отчет в          |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|специальные, постоянно     |Правительство    |зования и спор- |но, начиная |
|действующие курсы по изуче-|Республики       |та, Миннауки и  |со ІІ квар- |
|нию казахского и русского  |Казахстан        |высшего образо- |тала        |
|языков репатриантами       |                 |вания, Минтруд- |            |
|                           |                 |соцзащиты,      |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|Объявление водных ресурсов стратегическим ресурсом страны                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.1. Разработать госу- |Постановление    |Минсельхоз, Мин-|IІІ квартал |
|дарственную программу раз- |Правительства    |природных ресур-|            |
|вития ирригации, мелиорации|Республики       |сов и охраны ок-|            |
|и водоснабжения            |Казахстан        |ружающей среды, |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Биологическая очистка сточных вод                                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.2. Подготовить       |Приказ Министра  |Минприродных    |ІV квартал  |
|информационную базу данных |                 |ресурсов и охра-|            |
|загрязнений промышленными, |                 |ны окружающей   |            |
|коммунально-бытовыми и     |                 |среды, Минфин   |            |
|другими стоками водных     |                 |                |            |
|объектов в разрезе         |                 |                |            |
|административных территорий|                 |                |            |
|и бассейнов рек,           |                 |                |            |
|провести оценку качества   |                 |                |            |
|поверхностного стока,      |                 |                |            |
|установить контроль над    |                 |                |            |
|источником его загрязнения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.6.3.4. Оралмандардың қазақ   |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІІ тоқ
|және орыс тілдерін оқып-үйренуі|Республикасының   |тау, білім және|саннан
|жөніндегі арнаулы тұрақты жұмыс|Үкіметіне есеп    |спортмині,     |бастап
|істейтін курстар ұйымдастыру   |                  |Ғылым және     |тоқсан
|                               |                  |жоғары білім.  |сайын
|                               |                  |мині, Еңбек.   |
|                               |                  |әлеуметмині,   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
4.7. Су ресурстары
Мақсаты: елдің су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|               4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын елдің стратегиялық ресурсы деп жариялау
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.1. Ирригацияны, мелиора. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІІ
|цияны және сумен жабдықтауды   |Республикасы      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|дамытудың мемлекеттік бағдар.  |Үкіметінің        |тар және қорша.|
|ламасын әзірлеу                |қаулысы           |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Ағын суларды биологиялық тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.2. Су объектілерінің     |Министрдің        |Табиғи ресурс. |IV
|әкімшілік аумақтар мен өзендер.|бұйрығы           |тар және қор.  |тоқсан
|дің бассейіндері тұрғысында    |                  |шаған ортаны   |
|өнеркәсіп, коммуналдық-тұрмыс. |                  |қорғаумині,    |
|тық және басқа да ағындылармен |                  |Ауылшармині    |
|ластануы деректерінің ақпарат. |                  |               |
|тық базасын дайындау, жер бе.  |                  |               |
|тіндегі ағын судың сапасын баға|                  |               |
|лауды жүргізу, оны ластау      |                  |               |
|көзіне бақылау орнату          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.3. Разработать прог- |Приказы          |Минприродных ре-|IІІ квартал |
|рамму обследования условий |министров,       |сурсов и охраны |            |
|работы и технического      |решения Акимов   |окружающей сре- |            |
|обслуживания станций по    |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|очистке сточных вод городов|                 |Акимы всех уров-|            |
|и населенных пунктов и     |                 |ней             |            |
|организационно-технологи-  |                 |                |            |
|ческие мероприятия по      |                 |                |            |
|повышению их эффективности |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.1.4. Создать кадастр   |Кадастр,         |Минприродных ре-|IV квартал  |
|предприятий и организовать |утвержденный     |сурсов и охраны |            |
|мониторинг сточных вод     |Министром        |окружающей среды|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Сбор и очистка поверхностного стока вод                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.5. Для районов с ог- |Методические     |Минприродных    |IІІ квартал |
|раниченными водными ресур- |рекомендации     |ресурсов и      |            |
|сами подготовить рекоменда-|                 |охраны окружаю- |            |
|ции по восполнению подзем- |                 |щей среды,      |            |
|ных вод посредством искусс-|                 |Минсельхоз      |            |
|твенного питания стоком    |                 |                |            |
|поверхностных вод (магнизи-|                 |                |            |
|рование), исключающий заг- |                 |                |            |
|рязнение водоносных гори-  |                 |                |            |
|зонтов, используемых для   |                 |                |            |
|целей водоснабжения        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.1.6. Разработать пилот-|Пилотные програм-|Минсельхоз, Мин-|IІІ квартал |
|ные программы для террито- |мы, утвержденные |природных ресур-|            |
|рий, подверженных экологи- |министрами       |сов и охраны ок-|            |
|ческому риску с целью      |                 |ружающей среды, |            |
|восстановления и оздоровле-|                 |акимы областей  |            |
|ния водных экосистем       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Установление минимального природоохранного стока по бассейнам основных     |
|рек и бессточных впадин                                                    |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.1.3. Қалалар мен елді-ме.  |Министрлердің     |Табиғи ресурс. |ІІІ
|кендердің ағын суларын тазалау |бұйрықтары,       |тар және қорша.|тоқсан
|жөніндегі станциялардың жұмыс  |әкімдердің        |ған ортаны     |
|жағдайларын тексеру және тех.  |шешімдері         |қорғаумині,    |
|никалық қызмет көрсету бағдар. |                  |Ауылшармині,   |
|ламасын әзірлеу және олардың   |                  |барлық деңгей. |
|тиімділігін арттыру жөніндегі  |                  |дегі әкімдер   |
|ұйымдастыру-технологиялық      |                  |               |
|іс-шаралар                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.4. Кәсіпорындардың ка.   |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV
|дастрын құру және ағын сулардың| кадастр          |тар және қорша.|тоқсан
|мониторингін ұйымдастыру       |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|__________________________________________________________________________
|Судың жер бетіндегі ағынын жинау және тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.5. Су ресурстары шектеулі|Әдістемелік       |Табиғи ресурс. |ІІІ
|аудандар үшін сумен жабдықтау  |нұсқаулық         |тар және қорша.|тоқсан
|мақсаты үшін пайдаланылатын    |                  |ған ортаны     |
|суы бар көкжиектерді ластауды  |                  |қорғаумині,    |
|болдырмайтын жерасты суларын   |                  |Ауылшармині    |
|жер бетіндегі сулардың ағынымен|                  |               |
|жасанды қоректендіру арқылы    |                  |               |
|толықтыру жөнінде ұсыным       |                  |               |
|дайындау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.6. Су экожүйелерін қалпы.|Министрлер бекіт. |Ауылшармині,   |ІІІ
|на келтіру және сауықтыру мақ. |кен пилоттық      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|сатында экологиялық тәуекелге  |бағдарламалар     |тар және қорша.|
|душар болған аумақтар үшін     |                  |ған ортаны     |
|пилоттық бағдарламалар         |                  |қорғаумині,    |
|әзірлеу                        |                  |облыстардың    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|Негізгі өзендердің бассейіндері мен ағынсыз ойпаңдары бойынша ең төменгі
|табиғат қорғау ағынын белгілеу
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.7. Разработать       |План мероприятий,|Минсельхоз,     | ІІ квартал |
|мероприятия по поддержанию |утвержденный     |Минприродных    |            |
|устойчивости водной экосис-|министрами       |ресурсов и охра-|            |
|темы бассейнов рек         |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|             4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов             |
|___________________________________________________________________________|
|Внедрение высокотехнологических и экономных способов полива                |
|сельскохозяйственных культур                                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.1. Содействовать     |Рекомендации,    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|фермерским и крестьянским  |практические     |                |            |
|хозяйствам в применении    |семинары,        |                |            |
|водосберегающих технологий,|выставки,        |                |            |
|улучшении техники полива,  |обучающие        |                |            |
|средств учета расходования |программы        |                |            |
|воды                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Пропаганда рационального использования питьевой воды                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.2.  В рамках специа- |Программа        |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|льной программы ООН для го-|                 |Минэнерго,      |            |
|сударств Центральной Азии  |                 |индустрии и     |            |
|(СПЕКА) продолжить работу  |                 |торговли        |            |
|проектной рабочей группы по|                 |                |            |
|теме "Рациональное и эффек-|                 |                |            |
|тивное использование энер- |                 |                |            |
|гетических и водных ресур- |                 |                |            |
|сов Центральной Азии"      |                 |                |            |
|(ПРГ-Энерго)               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.3. Подготовить и     |Соглашение       |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|подписать Соглашение между |                 |Минэнерго,      |            |
|Правительством Республики  |                 |индустрии и     |            |
|Казахстан и Правительством |                 |торговли        |            |
|Кыргызской Республики о    |                 |                |            |
|комплексном использовании  |                 |                |            |
|водно-энергетических ресур-|                 |                |            |
|сов Нарын-Сырдарьинского   |                 |                |            |
|каскада водохранилищ       |                 |                |            |
|в 1999 году                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.7.1.7. Өзендер бассейндерінің|Министрлер        |Ауылшармині,   |ІІ
|су экожүйесінің орнықтылығын   |бекіткен іс-шара. |Табиғи ресурс. |тоқсан
|қолдау жөніндегі іс-шараларды  |лардың жоспары    |тар және қорша.|
|әзірлеу                        |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|                4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы дақылдарын суғарудың жоғары технологиялық және үнемді
|            әдістерін енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.1. Фермерлік және шаруа  |Ұсынымдар, практи.|Ауылшармині    |IV
|қожалықтарына су үнемдейтін    |калық семинарлар, |               |тоқсан
|технологияларды қолдануда,     |көрмелер, оқу     |               |
|суғару техникасын, судың жұм.  |бағдарламалары    |               |
|салуын есептеу құралдарын      |                  |               |
|жақсартуға жәрдемдесу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды ұтымды пайдалануды насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.2. БҰҰ-ның Орталық Азия  |Бағдарлама        |Ауылшармині,   |IV
|мемлекеттері үшін арнайы бағ.  |                  |Энергетика,    |тоқсан
|дарламасының (СПЕКА) шеңберінде|                  |индустрия және |
|"Орталық Азияның энергетикалық |                  |саудамині      |
|және су ресурстарын ұтымды және|                  |               |
|тиімді пайдалану"
тақырыбы     |                  |               |
|бойынша жобалау жұмыс тобының  |                  |               |
|жұмысын (Энергия ЖЖТ) жалғас.  |                  |               |
|тыру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.3. Қазақстан Республика. |Келісім           |Ауылшармині,   |IV
|сының Үкіметі мен Қырғыз Рес.  |                  |Энергетика,    |тоқсан
|публикасының Үкіметі арасындағы|                  |индустрия және |
|1999 жылы Нарын-Сырдария су    |                  |саудамині      |
|қоймалары каскадының су-Энер.  |                  |               |
|гетикалық ресурстарын кешенді  |                  |               |
|пайдалану туралы келісімді     |                  |               |
|дайындау және қол қою          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                    4.7.3. Управление водными ресурсами                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка  |
|  генеральной схемы водоснабжения Казахстана                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.1. Совершенствовать  |Постановление    |Минсельхоз,     |IІ квартал  |
|структуры управления водо- |Правительства    |Минприродных ре-|            |
|хозяйственными системами   |Республики       |сурсов и охраны |            |
|на бассейной основе с раз- |Казахстан        |окружающей сре- |            |
|делением функций, полномо- |                 |ды, Акимы облас-|            |
|чий и обязанностей от      |                 |тей и г.г.      |            |
|республиканских и бассейно-|                 |Астаны и Алматы |            |
|вых уровней до субъектов   |                 |                |            |
|хозяйственной деятельности |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Выделение экономических рычагов в управлении водными ресурсами             |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.2. Разработать и     |Утвержденные     |Минприродных ре-|IV квартал  |
|ввести обоснованные нормы и|нормативы        |сурсов и охраны |            |
|цены на потребление подзем-|                 |окружающей сре- |            |
|ных и сброс сточных и дре- |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|нажных вод                 |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |стратегическому |            |
|                           |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в     |
|  области изучения и использования водных ресурсов                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.3. Подготовить       |Карты, утвержден-|Минприродных ре-| IV квартал |
|картографическую основу    |ные министрами   |сурсов и охраны |            |
|ведения Государственного   |                 |окружающей сре- |            |
|мониторинга подземных и    |                 |ды, Минсельхоз  |            |
|поверхностных вод          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание единой системы мониторинга подземных и поверхностных вод        |
|___________________________________________________________________________|

|                  4.7.3. Су ресурстарын басқару
|__________________________________________________________________________
|Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
|Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.1. Республикалық және    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|бассейндік деңгейлерден шаруа. |Республикасы      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|шылық қызметінің субъектілеріне|Үкіметінің        |тар және қорша.|
|дейін функцияларды, өкілеттік. |қаулысы           |ған ортаны     |
|терді және міндеттерді бөле    |                  |қорғаумині,    |
|отырып, су шаруашылығы жүйеле. |                  |облыстардың    |
|рін бассейндік негізде басқару.|                  |және Астана мен|
|дың құрылымын жетілдіру        |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын басқарудағы экономикалық тұтқаларды бөліп шығару
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.2. Жер асты суларын тұты.|Бекітілген        |Табиғи ресурс. |IV
|ну мен ағынды және дренаждық   |нормативтер       |тар және қорша.|тоқсан
|суларды ағызып жіберуге арнал. |                  |ған ортаны     |
|ған негізделген нормалар мен   |                  |қорғаумині,    |
|бағаларды әзірлеу және жүргізу |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын зерделеу мен пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|жобалау-іздестіру жұмыстарын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.3. Жерасты және жер үсті |Министрлер        |Табиғи ресурс. |IV
|суларының мемлекеттік монитор. |бекіткен карталар |тар және қорша.|тоқсан
|ингін жүргізудің картографиялық|                  |ған ортаны     |
|негізін дайындау               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|Жерасты және жер үсті сулары мониторингінің бірыңғай жүйесін құру
|__________________________________________________________________________

|4.7.3.4. Разработать прог- |Программа,       |Минприродных ре-| ІІ квартал |
|рамму ведения государствен-|утвержденная     |сурсов и охраны |            |
|ного мониторинга подземных |министрами       |окружающей сре- |            |
|вод с целью обеспечения их |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|надежной защиты от истоще- |                 |Миннауки и выс- |            |
|ния и загрязнения, исполь- |                 |шего образования|            |
|зования исключительно для  |                 |                |            |
|питьевых нужд населения    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.3.5. Ведение государст-|Отчет            |Минприродных ре-| ІV квартал |
|венного мониторинга подзем-|Правительству    |сурсов и охраны |            |
|ных (ГМПВ) и поверхностных |Республики       |окружающей сре- |            |
|вод и опасных геологических|Казахстан        |ды              |            |
|процессов (ОГП)            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                  4.7.4. Повышение качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.4.1. Провести анализ   | Отчет           |Минприродных    |I квартал   |
|состояния поверхностных и  |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|подземных вод, используемых|Республики       |ны окружающей   |            |
|для хозяйственно-питьевого |Казахстан        |среды,          |            |
|водоснабжения, выявления   |                 |Минсельхоз      |            |
|промышленных и             |                 |                |            |
|сельскохозяйственных       |                 |                |            |
|объектов, являющихся       |                 |                |            |
|основными источниками      |                 |                |            |
|загрязнения                |                 |                |            |
|водохозяйственных бассейнов|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.4.2. Улучшить качество |Отчет о выполне- |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|воды и увеличить водоснаб- |нии запланирован-|Минфин, Аким    |            |
|жение г. Астаны            |ных объемов работ|г. Астаны       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Модернизация технологических процессов подготовки питьевой воды            |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.3.4. Жерасты суларының     |Министрлер        |Табиғи ресурс. |ІІ
|оларды сарқылу мен ластанудан  |бекіткен          |тар және қорша.|тоқсан
|берік қорғауды қамтамасыз ету, |бағдарламалар     |ған ортаны     |
|тек халықтың ауыз су мұқтажы   |                  |қорғаумині,    |
|үшін пайдалану мақсатында      |                  |Ауылшармині,   |
|мемлекеттік мониторингін       |                  |Ғылым және     |
|жүргізудің бағдарламасын       |                  |жоғары білім.  |
|әзірлеу                        |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.5. Жер асты (ЖСММ) және  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|жер үсті сулары мен қауіпті    |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|геологиялық процестердің (ҚГП) |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|мемлекеттік мониторингін       |                  |қорғаумині     |
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                4.7.4. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыз су объектілері - көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.1. Шаруашылық-ауыз сумен |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |І
|жабдықтау үшін пайдаланылатын  |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жер үсті және жер асты сулары. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|ның жай-күйіне талдау жүргізу, |                  |қорғаумині,    |
|су шаруашылығы бассейндерін    |                  |Ауылшармині    |
|ластаудың негізгі көздері болып|                  |               |
|табылатын өнеркәсіптік және    |                  |               |
|ауыл шаруашылығы объектілерін  |                  |               |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.2. Астана қаласы суының  |Жоспарланған      |Ауылшармині,   |IV
|сапасын жақсарту және сумен    |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |тоқсан
|жабдықтауды ұлғайту            |орындалуы туралы  |Астана қаласы. |
|                               |есеп              |ның әкімі      |
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды дайындаудың технологиялық процестерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.7.4.3. Подготовить       |Рекомендации и   |Минприродных    |IІІ квартал |
|рекомендации по улучшению  |инструкции       |ресурсов и охра-|            |
|технологии очистки питьевой|Минэкоресурсов   |ны окружающей   |            |
|воды с применением местных |                 |среды,          |            |
|фильтрующих материалов,    |                 |Минсельхоз      |            |
|обеспечивающих требуемое   |                 |                |            |
|качество питьевой воды.    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Применение индивидуальных устройств и установок для доочистки водопроводной|
|воды                                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|Создание производства пакетирования (бутылирования) экологически чистых    |
|подземных и поверхностных вод                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.4.4. Подготовить обос- | Отчет           |Минприродных    |ІІІ квартал |
|нование эффективности обес-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|печения качественной питье-|Республики       |ны окружающей   |            |
|вой бутылированной водой из|Казахстан        |среды,          |            |
|экологически чистых водоис-|                 |Минсельхоз      |            |
|точников. Определить приго-|                 |                |            |
|дные для этой цели         |                 |                |            |
|подземные водоисточники    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Рост объемов добычи нефти и газа                                         |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.2. Установить газовые  |Отчет            |Акимы областей, |Ежекварталь-|
|счетчики в жилом фонде     |Правительству    |гг. Астаны и    |но          |
|                           |Республики       |Алматы          |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|______________
_____________|_________________|________________|____________|
|         5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов           |
|                              и газопроводов                               |
|___________________________________________________________________________|
|Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов   |
|и газопроводов                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.1. Определить приори-  |Доклад           |Минэнерго,      |II, IV      |
|тетные варианты дополни-   |Правительству    |индустрии и     |кварталы    |
|тельных экспортных нефте-  |Республики       |торговли, МИД,  |            |
|проводов                   |Казахстан        |ННК "Казахойл"  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), ЗАО "Каз- |            |
|                           |                 |ТрансОйл" (по   |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.7.4.3. Ауыз судың талап еті. |Экоресурсминінің  |Табиғи ресурс. |III
|летін сапасын қамтамасыз ететін|ұсынымдары мен    |тар және қорша.|тоқсан
|жергілікті сүзгілік материал.  |нұсқаулықтары     |ған ортаны қор.|
|дарды қолдана отырып, ауыз     |                  |ғаумині,       |
|суды тазартудың технологиясын  |                  |Ауылшармині    |
|жақсарту жөнінде ұсыным дайын. |                  |               |
|дау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Су құбырының суын жете тазарту үшін жеке құрылғылар мен қондырғыларды
|    қолдану
|__________________________________________________________________________
|Экологиялық таза жерасты және жерүсті суларын пакеттеу (шөлмектеу)
|өндірісін құру
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.4. Экологиялық таза су   |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ
|көздерінен сапалы ауыз сулық   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|шөлмектелген сумен қамтамасыз  |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|етудің тиімділігіне негіздеме  |                  |қорғаумині,    |
|дайындау                       |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстырылған
отын-энергетикалық кешенді қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|5.1. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне деген ішкі
|      сұранысты қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|Мұнай мен газды өндіру көлемін өсіру
|__________________________________________________________________________
|5.1.2. Тұрғын үй қорында газ   |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан
|есептегіштерін орнату          |Республикасының   |Астана мен     |сайын
|                               |Үкіметіне есеп    |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|      5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының
|                  еуразиялық желісін құру
|__________________________________________________________________________
|Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
|нұсқаларын пысықтау
|__________________________________________________________________________
|5.2.1. Қосымша экспорттық мұнай|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ, IV
|құбырларының басым нұсқаларын  |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|айқындау                       |Үкіметіне         |саудамині,     |дар
|                               |баяндама          |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                               |                  |ЖАҚ (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|5.2.2. Расширить транзитные|Отчет о реализа- |Минэнерго,      |IV квартал  |
|мощности кыргызского       |ции Правительству|индустрии и     |            |
|участка газопровода        |Республики       |торговли, ЗАО   |            |
|                           |Казахстан        |"Интергаз ЦА"   |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     5.3. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных      |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах          |
|___________________________________________________________________________|
|- Стабилизация добычи угля                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|5.3.1. Разработать Програм-|Постановление    |Минэнерго,      |I квартал   |
|му развития электроэнерге- |Правительства    |индустрии и     |            |
|тики                       |Республики       |торговли        |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.3.2. Разработать положе- |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|ние об энергетической экс- |Правительства    |индустрии и     |            |
|пертизе действующих и стро-|Республики       |торговли        |            |
|ящихся объектов            |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.3.3. Разработать меры по |Постановление    |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|нормализации коммунального |Правительства    |индустрии и     |            |
|теплоэнергетического хозяй-|Республики       |торговли        |            |
|ства Республики Казахстан  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   5.4. Экология и охрана окружающей среды                 |
|___________________________________________________________________________|
|Внедрение природоохранных технологий добычи углеводородов с учетом         |
|стандартов ИСО 14000                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка экологически чистых и высоконадежных систем транспортировки     |
|углеводородного сырья                                                      |
|___________________________________________________________________________|

|5.2.2. Қырғыз газ құбыры учас. |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|кесінің транзит қуатын кеңейту |Республикасының   |индустрия және |Тоқсан
|                               |Үкіметіне іске    |саудамині,     |
|                               |асырылуы туралы   |"Интергаз ЦА"  |
|                               |есеп              |ЖАҚ (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|       5.3. Түрлі энергетикалық ресурстарды пайдалана отырып тиімді
|                  энергетикалық технологиялар
|__________________________________________________________________________
|Мұнайгаз кәсіпшілігінде энергетикалық технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________
|Көмір өндіруді тұрақтандыру
|__________________________________________________________________________
|5.3.1. Электр энергетикасын    |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|дамыту бағдарламасын әзірлеу   |Республикасы      |индустрия және |Тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.3.2. Жұмыс істеп тұрған және |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|салынып жатқан объектілердің   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|энергетикалық сараптамасы тура.|Үкіметінің        |саудамині      |
|лы ережені әзірлеу             |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.3.3. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|ның коммуналдық жылу энергети. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|калық шаруашылықтарын қалыпқа  |Үкіметінің        |саудамині      |
|келтіру жөніндегі шараларды    |қаулысы           |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                 5.4. Экология және қоршаған ортаны қорғау
|__________________________________________________________________________
|ИСО 14000 стандарттарын ескере отырып көмірсутегін өндірудің табиғат
|қорғаушылық технологияларын енгізу
|__________________________________________________________________________
|Көмірсутегі шикізатын тасымалдаудың экологиялық таза және жоғары сенімді
|жүйелерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________

|5.4.1. Начать поисково-раз-|Отчет о результа-|Минэнерго,      |II, IV      |
|ведочное бурение на морском|тах бурения      |индустрии и     |квартал     |
|шельфе                     |                 |торговли, ННК   |            |
|                           |                 |"Казахойл" (по  |            |
|                           |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |Минприродных    |            |
|                           |                 |ресурсов и      |            |
|                           |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.2. Начать строительство|Отчет            |Минэнерго,      |II, IV      |
|нефтепровода КТК           |Правительству    |индустрии и     |квартал     |
|                           |Республики       |торговли, ННК   |            |
|                           |Казахстан        |"Казахойл" (по  |            |
|                           |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |Минприродных    |            |
|                           |                 |ресурсов и      |            |
|                           |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                6.1. Модернизация и развитие существующих                  |
|                     транспортно-коммунальных сетей                        |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам, начало  |
|строительства на направлениях продвижения основных транзитных грузопотоков |
|___________________________________________________________________________|

|5.4.1. Теңіз шельфінде іздесті.|Бұрғылаудың нәти. |Энергетика,    |ІІ-IV
|ру-барлаулық бұрғылауды бастау |желері туралы есеп|индустрия және |тоқсан
|                               |                  |саудамині,     |дар
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМҚ,|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|5.4.2. КТК мұнай құбырының     |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ-IV
|құрылысын бастау               |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |дар
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМҚ,|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсаты: Ұлттық экономика мен қоғамның қажетін толық қамтамасыз
ететін бәсекелестік қабілеті көлік-коммуникациялық
кешенді қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|         6.1. Қолда бар көлік-коммуникациялық желілерді жетілдіру
|                     және дамыту
|__________________________________________________________________________
|Арналы жолдар бойынша қалпына келтірулік жөндеуді жүзеге асыру, негізгі
|транзиттік жүк ағындарының қозғалысы бағыттарындағы құрылысты бастау
|__________________________________________________________________________

|6.1.1. Продолжить          |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|реконструкцию станции      |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Дружба и дороги            |Казахстан о      |                |            |
|Дружба-Акторгай            |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.2. Завершить первую    |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|очередь реконструкции порта|ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Актау                      |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.3. Провести текущий    |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ремонт Усть-Каменогорского |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|и Бухтарминского шлюзов    |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной инфраст-|
|руктуры, совершенствование существующей систем связи и телекоммуникаций    |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.4. Обеспечить функцио- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|нирование Республиканского |ству Республики  |туризма         |            |
|государственного казенного |Казахстан о      |                |            |
|предприятия "Казахавтодор" |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.5. Продолжить реконст- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|рукцию дороги              |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Гульшад-Акчатау            |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.1.1. Достық станциясы мен    |Қазақстан Респуб. |Көлікком және  |IV
|Достық-Ақторғай жолдарын қайта |ликасының Үкіметі.|туризммині,    |тоқсан
|жаңартуды жалғастыру           |не жоспарланған   |Қаржымині      |
|                               |жұмыс көлемдерінің|               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.2. Ақтау портын қайта      |Қазақстан         |Көлікком және  |III
|жаңартудың бірінші кезегін     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|аяқтау                         |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс кө.  |               |
|                               |лемдерінің орын.  |               |
|                               |далуы туралы есеп |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.3. Өскемен және Бұқтырма   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|шлюздеріне ағындағы жөндеу     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|жүргізу                        |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|Автожолдардың негізгі тірек желілерін дамыту, жол маңындағы
|инфрақұрылымды қалыптастыру, байланыс пен телекоммуникациялардың қазіргі
|бар жүйелерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|6.1.4. "Қазавтожол" республи.  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|калық мемлекеттік қазыналық    |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|кәсіпорнының жұмыс істеуін     |Үкіметіне жоспар. |               |
|қамтамасыз ету                 |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.5. Гүлшат-Ақшатау жолын    |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|қайта жаңартуды жалғастыру     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.1.6. Продолжить разработ-|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ку проектов реконструкции  |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|автомобильных дорог Запад- |Казахстан о      |                |            |
|ного Казахстана:           |выполнении запла-|                |            |
|  Иргиз-Карабутак (продол- |нированных       |                |            |
|жение);                    |объемов работ    |                |            |
|  Карабутак-Торгай (новое  |                 |                |            |
|строительство).            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              6.2. Внедрение передовых технологий перевозок,               |
|          качественное обновление подвижного состава транспорта            |
|___________________________________________________________________________|
|Строительство грузовых терминалов и создание условий для развития          |
|мультимодальных перевозок                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Проводить реконст-  |Акты о вводе в   |Минтранском и   |IV квартал  |
|рукцию грузовых терминалов |эксплуатацию     |туризма         |            |
|(Алматы, Шымкент) для орга-|                 |                |            |
|низации мультимодальных    |                 |                |            |
|перевозок                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Осуществление инновационной политики в отношении развития коммуникационных |
|сетей, внедрения информационных средств, обеспечение конкуренции на        |
|отечественном рынке связи                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.2. Разработать програм-|Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|му по реструктуризации     |Правительства    |туризма, Мингос-|            |
|почтовой связи             |Республики       |доходов         |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.3. Развивать спутнико- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|вую сеть ДАМА для телефони-|ству Республики  |туризма         |            |
|зации сельских и труднодос-|Казахстан о      |                |            |
|тупных регионов, модерниза-|выполнении запла-|                |            |
|ция существующих систем и  |нированных       |                |            |
|сетей телекоммуникаций с   |объемов работ    |                |            |
|увеличением численности    |                 |                |            |
|абонентов до 2 млн.        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.1.6. Батыс Қазақстанның авто.|Қазақстан         |Көлікком және  | IV
|мобиль жолдарын қайта жаңарту. |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|дың жобаларын дайындауды жал.  |Үкіметіне жоспар. |               |
|ғастыру:                       |ланған жұмыс      |               |
|Ырғыз-Қарабұтақ(жалғастыру);   |көлемдерінің      |               |
|Қарабұтақ-Торғай (жаңа құрылы. |орындалуы туралы  |               |
|сы)                            |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|      6.2. Тасымалдаудың озық технологияларын енгізу, көліктің жылжымалы
|                   құрамын сапалық жаңарту
|__________________________________________________________________________
|  Жүк терминалдарының құрылысын салу және мультимодальдық тасымалдауларды
|  дамыту үшін жағдайлар жасау
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Мультимодальдық тасымал.|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|дауларды ұйымдастыру үшін жүк  |туралы актілер    |туризммині     |тоқсан
|терминалдарына қайта жаңарту   |                  |               |
|жүргізу (Алматы, Шымкент)      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Коммуникациялық желілерді дамытуға, ақпараттық құралдарды енгізуге
|отандық байланыс рыногында бәсекелестікті қамтамасыз етуге қатысты
|инновациялық саясатты жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|6.2.2. Почта байланысын қайта  |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|құрылымдау жөніндегі бағдарла. |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|маны әзірлеу                   |Үкіметінің        |Мемкірісмині   |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.3. Селолық және жету қиын  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|аймақтарды телефондандыру үшін |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|ДАМА спутниктік желісін дамыту,|Үкіметіне жоспар. |               |
|абоненттердің санын 2 млн.     |ланған жұмыс      |               |
|дейін өсіре отырып телекомму.  |көлемдерінің      |               |
|никацияның қазіргі бар жүйелері|орындалуы туралы  |               |
|мен желілерін жетілдіру        |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.4. Продолжить строи-   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІ квартал  |
|тельство национальной      |ству Республики  |туризма         |            |
|информационной супермагист-|Казахстан о      |                |            |
|рали на базе оптико-воло-  |выполнении запла-|                |            |
|конной технологии с после- |нированных       |                |            |
|дующим подключением Казахс-|объемов работ    |                |            |
|тана к международному      |                 |                |            |
|проекту глобальной связи   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.5. Разработать Положе- |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|ние об обеспечении услугами|Правительства    |туризма, Минфин |            |
|телекоммуникаций потребите-|Республики       |                |            |
|лей, имеющих спец. бронь, и|Казахстан        |                |            |
|порядок компенсации затрат |                 |                |            |
|за данные услуги           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.6. Разработать порядок |Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|использования сетей телеком|Правительства    |туризма, МВД,   |            |
|муникаций общего пользова- |Республики       |КНБ (по согласо-|            |
|ния для нужд органов госу- |Казахстан        |ванию), Минобо- |            |
|дарственного управления,   |                 |роны            |            |
|обороны, безопасности и    |                 |                |            |
|правопорядка               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.7. Развивать отрасли   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|электронной и электротехни-|ству Республики  |туризма         |            |
|ческой промышленности в    |Казахстан о      |                |            |
|рамках проекта АО "Индуст- |выполнении запла-|                |            |
|риальный парк"             |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.8. Сформировать сеть   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|национальных аэропортов    |ству Республики  |туризма, акимы  |            |
|(Астана, Алматы, Атырау):  |Казахстан о      |городов         |            |
|  начало строительства     |выполнении запла-|                |            |
|  нового аэропорта в       |нированных       |                |            |
|  г. Астане;               |объемов работ    |                |            |
|  модернизация навигацион- |                 |                |            |
|  ного оборудования в      |                 |                |            |
|  Алматы и Атырау          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.4. Кейін Қазақстанды кең   |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|ауқымды байланыстың халықара.  |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|лық жобасына қосу арқылы опти. |Үкіметіне         |               |
|калық-талшықты технологиялардың|жоспарланған      |               |
|базасында ұлттық ақпараттық ең |жұмыс көлемдерінің|               |
|жоғары арнаның құрылысын       |орындалуы туралы  |               |
|жалғастыру                     |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.5.Арнайы броны бар тұтыну. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|шыларды телекоммуникациялық    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|қызмет көрсетулермен қамтама.  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|сыз ету туралы ереже мен осы   |қаулысы           |               |
|қызмет көрсетулерге арналған   |                  |               |
|шығыстарды өтеудің тәртібін    |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.6. Жалпы пайдаланудағы те. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|лекоммуникациялар желілерін    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|мемлекеттік басқару, қорғаныс  |Үкіметінің        |Ішкіісмині, ҰҚК|
|қауіпсіздік пен құқық тәртібі  |қаулысы           |(келісім       |
|органдарының мұқтаждықтары     |                  | бойынша),     |
|үшін пайдаланудың тәртібін     |                  |Қорғанысмині   |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.7. "Индустриалды парк" АҚ  |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|жобасының шеңберінде электрон. |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|дық және электртехникалық      |Үкіметіне         |               |
|өнеркәсіп салаларын дамыту     |жоспарланған жұмыс|               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.8. Ұлттық әуежайлардың же. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|лісін қалыптастыру (Астана,    |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|Алматы, Атырау):               |Үкіметіне жоспар. |қалалардың     |
|-Астанада жаңа әуежайдың       |ланған жұмыс      |әкімдері       |
|құрылысын бастау;              |көлемдерінің      |               |
|-Алматы мен Атырауда навига.   |орындалуы туралы  |               |
|циялық жабдықты жетілдіру      |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.9. Приобрести самолеты |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|на основе финансового      |ству Республики  |туризма         |            |
|лизинга                    |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование единого информационного поля для транспортно-коммуникационного|
|комплекса                                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.10. Использовать       |Приказ Министра  |Минтранском и   |I квартал   |
|возможности отраслей транс-|траснпорта,      |туризма         |            |
|портно-коммуникационного   |коммуникаций и   |                |            |
|комплекса для решения проб-|туризма          |                |            |
|лем занятости населения    |                 |                |            |
|привлечением их на общест- |                 |                |            |
|венные работы              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.11. Создать единую     |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|автоматизированную информа-|ству Республики  |туризма, Миннау-|            |
|ционную систему транспорт- |Казахстан о      |ки и высшего    |            |
|ного комплекса             |выполнении запла-|образования     |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Электрификация и увеличение пропускной способности основных направлений    |
|железнодорожных путей, качественное обновление подвижного состава для      |
|пассажирских и грузовых перевозок                                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.12. Сформировать       |Отчет Правитель- |Минтранском и   |Ежекварталь-|
|Центральный транспортный   |ству Республики  |туризма         |но          |
|коридор "Северный Казахс-  |Казахстан о      |                |            |
|тан - Западный Казахстан". |выполнении запла-|                |            |
|Продолжить разработку      |нированных       |                |            |
|проекта новой железной     |объемов работ    |                |            |
|дороги Аркалык-Челкар      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.9. Қаржы лизингінің негіз. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|інде ұшақтар сатып алу         |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне         |               |
|                               |жоспарланған      |               |
|                               |жұмыс көлемдерінің|               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|        Көлік-коммуникациялық кешенге арналған бірыңғай ақпараттық өрісті
|                             қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.2.10. Тұрғындарды қоғамдық   |Көлік, коммуника. |Көлікком және  |І
|жұмыстарға тарту арқылы олардың|циялар және туризм|туризммині     |тоқсан
|жұмыспен қамту проблемасын     |министрінің       |               |
|шешу үшін көліктік-коммуника.  |бұйрығы           |               |
|циялық кешен салаларының       |                  |               |
|мүмкіншілігін пайдалану        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.11. Көлік кешенінің бірың. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ғай автоматтандырылған         |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|ақпараттық жүйесін құру        |Үкіметіне жоспар. |Ғылым және     |
|                               |ланған жұмыс      |жоғары білім.  |
|                               |көлемдерінің      |мині           |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|  Темір жолдардың негізгі бағыттарын электрлендіру және олардың өткізу
|          қабілетін ұлғайту, жолаушылар және жүк тасымалдарына арналған
|               жылжымалы құрамды сапалық жаңарту
|__________________________________________________________________________
|6.2.12. "Солтүстік Қазақстан-  |Қазақстан         |Көлікком және  |Тоқсан
|Батыс Қазақстан" Орталық көлік |Республикасының   |туризммині     |сайын
|дәлізін қалыптастыру, Арқалық- |Үкіметіне жоспар. |               |
|Шалқар жаңа темір жолының      |ланған жұмыс      |               |
|жобасын әзірлеуді жалғастыру   |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.13. Продолжить работу  |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|по сокращению времени      |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|сообщения на маршруте      |Казахстан о      |                |            |
|Алматы-Астана:             |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.14. Продолжить работу  |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|по реконструкции железной  |ству Республики  |туризма         |            |
|дороги Бейнеу-Мангышлак:   |Казахстан о      |                |            |
|участок - 60 км            |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.15. Продолжить         |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|строительство дороги       |ству Республики  |туризма         |            |
|Аксу-Конечная              |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.16. Начать проектирова-|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ние дороги Оскемен-Чарская |ству Республики  |туризма         |            |
|                           |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Создание ремонтной базы подвижного состава и технических средств           |
|транспортно-коммуникационного комплекса                                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.17. Создать собственную|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|базу капитального ремонта: |ству Республики  |туризма, Агентс-|            |
|  цистерн (Тараз, Павлодар,|Казахстан о      |тво по инвести- |            |
|  Петропавловск, Атырау);  |выполнении запла-|циям            |            |
|  вагонов (Алматы);        |нированных       |                |            |
|  тяги (Шу, Атбасар)       |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.13. Алматы-Астана қатына.  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|сында уақытты қысқарту жөнін.  |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|дегі жұмысты жалғастыру        |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс кө.  |               |
|                               |лемдерінің        |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.14. Бейнеу-Маңғыстау темір.|Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жолын қайта жаңарту жөніндегі  |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|жұмыстарды жалғастыру:         |Үкіметіне жоспар. |               |
|учаскесі-60 км                 |ланған жұмыс көлем|               |
|                               |дерінің орындалуы |               |
|                               |туралы есеп       |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.15. Ақсу-Конечная темір.   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жолының құрылысын жалғастыру   |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |               |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.16.  Өскемен-Шар жолын     |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жобалауды бастау               |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |               |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|        Жылжымалы құрам мен көлік-коммуникациялық кешеннің техникалық
|                құралдарын жөндеу базасын құру
|__________________________________________________________________________
|6.2.17. Күрделі жөндеудің тиіс.|Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ті базасын құру:               |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|цистерналарды (Тараз, Павлодар,|Үкіметіне жоспар. |Инвестициялар  |
|Петропавл, Атырау);            |ланған жұмыс      |жөніндегі      |
|вагондарды Алматы).            |көлемдерінің      |агенттік       |
|сүйреткіштері (Шу, Атбасар)    |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.18. Создать импортоза- |Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|мещаемые производства      |Правительства    |туризма         |            |
|запасных частей и комплек- |Республики       |                |            |
|тующих изделий железнодо-  |Казахстан        |                |            |
|рожного транспорта на базе |                 |                |            |
|конверсионных заводов с    |                 |                |            |
|размещением не менее 60%   |                 |                |            |
|всех заказов.              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         6.3. Обеспечение эффективной системы управления отраслью          |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование управления подотраслями транспортно-коммуникационного    |
|комплекса, в том числе через внедрение системы стратегического             |
|планирования и контроля                                                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Создать эффективную |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|систему управления, владе- |Правительства    |туризма, Минфин |            |
|ния и использования госу-  |Республики       |                |            |
|дарственной собственности  |Казахстан        |                |            |
|транспортно-коммуникацион- |                 |                |            |
|ного комплекса             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование транспортной науки и отраслевой научно-технической и          |
|исследовательской базы                                                     |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.2. Сформировать        |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|отраслевую научную базу и  |Правительства    |туризма,        |            |
|обеспечить ее развитие     |Республики       |Минздрав, обра- |            |
|                           |Казахстан        |зования и спор- |            |
|                           |                 |та, Миннауки и  |            |
|                           |                 |высшего         |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Преобразование форм собственности в транспортно-коммуникационном комплексе |
|(за исключением естественных монополий) в сторону увеличения доли          |
|приватизированных предприятий, не допуская нарушения единства              |
|функционирования системы транспортной и коммуникационной сети               |
|___________________________________________________________________________|

|6.2.18. Барлық тапсырыстың     |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|кемінде 60% орналастыра отырып |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|темір жол көлігінің қосалқы    |Үкіметінің        |               |
|бөлшектері мен жинақтаушы      |қаулысы           |               |
|бұйымдарының инпортты алмасты. |                  |               |
|рушы өндірісін құру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                6.3. Саланы басқарудың тиімді жүйесін қамтамасыз ету
|__________
________________________________________________________________
|Көліктік-коммуникациялық кешеннің кіші салаларын, оның ішінде
|Стратегиялық жоспарлау және бақылау жүйесін енгізу арқылы, басқаруды
|жетілдіру           |
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Көліктік-коммуникациялық|Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|кешеннің мемлекеттік меншігін  |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|басқарудың, иелік етудің және  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|пайдаланудың тиімді жүйесін    |қаулысы           |               |
|құру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Көліктік ғылым мен салалық ғылыми-техникалық және зерттеу базасын
| қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.3.2. Салалық ғылыми базаны   |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|қалыптастыру және оның дамуын  |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|қамтамасыз ету                 |Үкіметінің        |Денсаулық      |
|                               |қаулысы           |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
__________________________________________________________________________
|. Көліктік-коммуникациялық кешенде меншіктің нысандарын (табиғи
|монополияларды қоспағанда) көліктік және коммуникациялар желілердің жұмыс
|істеу жүйесі бірлігінің бұзылуына жол бермей, жекешелендірілген
|кәсіпорындардың үлесін арттыру жағына қайта құру
|__________________________________________________________________________

|6.3.3. Провести тендеры по |Отчет Правительс-|Минфин, Минтран-|IV квартал  |
|реализации государственного|тву Республики   |ском и туризма  |            |
|пакета акций региональных  |Казахстан о      |                |            |
|авиакомпаний               |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.4. Передать в          |Постановление    |Минтранском и   |IV квартал  |
|региональное управление    |Правительства    |туризма, акимы  |            |
|малодеятельные участки     |Республики       |областей, Минфин|            |
|железных дорог             |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Проведение целенаправленной государственной политики по увеличению         |
|объемов транзита                                                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.5. Провести 2-ое засе- |Отчет            |МИД, Минтранс-  |I квартал   |
|дание Проектной рабочей    |Правительству    |ком и туризма,  |            |
|группы Специальной програм-|Республики       |Мингосдоходов,  |            |
|мы ООН для экономик Цент-  |Казахстан        |Минфин, Агентст-|            |
|ральной Азии (СПЕКА) в     |                 |во по стратеги- |            |
|области транспорта и пере- |                 |ческому планиро-|            |
|сечения границ (Алматы)    |                 |ванию и реформам|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          6.4. Совершенствование законодательства, учета и отчетности      |
|___________________________________________________________________________|
|Формирование современной нормативной базы транспортно-коммуникационного    |
|комплекса                                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Вносить изменения в |Нормативные акты,|Минтранском и   |IV квартал  |
|нормативные акты и междуна-|предложения о    |туризма, МИД,   |            |
|родные соглашения в целях  |внесении измене- |Минфин          |            |
|защиты национального рынка |ний в международ-|                |            |
|и экономических интересов  |ные соглашения   |                |            |
|государства                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.3.3. аймақтық авиакомпания.  |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|лар акцияларының мемлекеттік   |Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|пакетін сату жөнінде тендерлер |Үкіметіне жоспар. |туризммині     |
|өткізу                         |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.4. Темір жолдардың жұмысы  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|аз учаскелерін аймақтық басқа. |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|руға беру                      |Үкіметінің        |облыстардың    |
|                               | қаулысы          |әкімдері,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|       Транзиттің көлемін ұлғайту жөнінде мақсатты мемлекеттік саясат
|                                жүргізу
|__________________________________________________________________________
|6.3.5. БҰҰ-ның Орталық Азияның |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|экономикаларына арналған арнау.|Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|лы бағдарламасының Жобалау жұ. |Үкіметіне есеп    |туризммині,    |
|мыс тобының (СПЕКА)көлік және  |                  |Мемкірісмині,  |
|шекаралардан өту саласындағы 2-|                  |Қаржымині,     |
|мәжілісін өткізу (Алматы)      |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|          6.4. Заңдарды, есеп пен есептілікті жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|    Көліктік-коммуникациялық кешеннің қазіргі заманғы нормативтік
|            базасын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Мемлекеттік ұлттық рыно.|Нормативтік акті. |Көлікком және  |IV
|гы мен экономикалық мүдделерін |лер, халықаралық  |туризммині,    |тоқсан
|қорғау мақсатында нормативтік  |келісімдерге өз.  |Сыртқыісмині,  |
|актілер мен халықаралық келі.  |герістер енгізу   |Қаржымині      |
|сімдерге өзгерістер енгізу     |туралы ұсыныс     |               |
|__________________________________________________________________________

|6.4.2. Разработать програм-|Постановление    |Минтранском и   |I квартал   |
|му развития железнодорожно-|Правительства    |туризма         |            |
|го транспорта              |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.3. Обеспечить условия  |Нормативные      |Минтранском и   |IІІ квартал |
|для работы негосударствен- |правовые акты    |туризма         |            |
|ных компаний перевозчиков  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.4. Разработать Государ-|Указ Президента  |Минтранском и   |IV квартал  |
|ственную программу о форми-|Республики       |туризма         |            |
|ровании транспортно-комму- |Казахстан        |                |            |
|никационной инфраструктуры |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.5. Совершенствовать    |Нормативные      |Минтранском и   |IV квартал  |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |туризма         |            |
|рынка экспедиторских услуг |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.6. Разработать норма-  |Нормативные      |Минтранском и   |IV квартал  |
|тивные правовые акты для   |правовые акты    |туризма         |            |
|регулирования рынка автомо-|                 |                |            |
|бильных перевозок          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на       |
|основе стратегических планов                                               |
|Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических            |
|рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному                  |
|программированию                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|6.4.2. Теміржол көлігін дамы.  |Қазақстан         |Көлікком және  |І
|тудың бағдарламасын әзірлеу    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.3. Мемлекеттік емес тасы.  |Нормативтік       |Көлікком және  |ІІІ
|малдаушылар компанияларының    |құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|жұмысы үшін жағдайларды қамта. |                  |               |
|масыз ету                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.4. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ның көліктік-коммуникациялық   |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|инрфақұрылымын қалыптастыру    |Президентінің     |               |
|туралы мемлекеттік бағдарламаны|Жарлығы           |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.5. Экспедиторлық қызметтер |Нормативтік       |Көлікком және  |IV
|көрсету рыногының нормативтік  |құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|құқықтық базасын жетілдіру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.6. Автомобиль тасымалдары  |Нормативтік       |Көлікком және  |IV
|рыногын реттеу үшін нормативтік|құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|құқықтық актілер әзірлеу       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________
|              7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|негізінде жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау бойынша нормативтік
|құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________

|7.1.1. Реализовать страте- |Отчет Правительс-|Акимы областей, |Ежекварталь-|
|гические планы развития об-|тву Республики   |г.г. Астаны и   |но          |
|ласти, г.г. Астаны и Алматы|Казахстан, копия |Алматы, Агентст-|            |
|на 1998-2000 годы.         |в Министерство   |во по стратеги- |            |
|                           |энергетики,      |ческому планиро-|            |
|                           |индустрии и      |ванию и реформам|            |
|                           |торговли         |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.2. Разработать
|Отчет            |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|методические рекомендации  |Правительству    |во по стратеги- |            |
|по бюджетному программиро- |Республики       |ческому планиро-|            |
|ванию и финансовому проек- |Казахстан        |ванию и реформам|            |
|тированию                  |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Мингосдо- |            |
|                           |                 |ходов           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать Положе- |Постановление    |Агентство       |I квартал   |
|ние о порядке разработки и |Правительства    |Республики      |            |
|реализации Программы госу- |Республики       |Казахстан по    |            |
|дарственных инвестиций     |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.4. Разработать и утвер-|Постановление    |Агентство       |I квартал   |
|дить Программу государствен|Правительства    |Республики      |            |
|ных инвестиций на 1999-2001|Республики       |Казахстан по    |            |
|годы                       |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     7.2. Межведомственная координация                     |
|___________________________________________________________________________|
|Уточнение функций министерств и ведомств                                   |
|Координация деятельности исполнительных органов на основе стратегического  |
|планирования и контроля                                                    |
|Организация системы межведомственного взаимодействия                       |
|Усиление и укрепление процедурных механизмов                               |
|___________________________________________________________________________|

|7.1.1. Облыстардың, Астана мен |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан
|Алматы қалаларының 1998-2000   |Республикасының   |Астана мен     |сайын
|жылдарға арналған стратегиялық |Үкіметіне есеп,   |Алматы қалала. |
|дамуының жоспарын іске асыру   |көшірмесі Энерге. |рының әкімдері,|
|                               |тика, индустрия   |Стратегиялық   |
|                               |және сауда        |жоспарлау және |
|                               |министрлігіне     |реформалар жө. |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Бюджеттік бағдарламалау |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|және қаржылық жобалау бойынша  |Республикасының   |Стратегиялық   |тоқсан
|әдістемелік ұсынымдарды        |Үкіметіне есеп    |жоспарлау және |
|әзірлеу                        |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|7.1.3. Мемлекеттік инвестиция. |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|лар бағдарламасын әзірлеу және |Республикасы      |жоспарлау жө.  |тоқсан
|бекітудің тәртібі туралы       |Үкіметінің        |ніндегі агент. |
|ережені әзірлеу                |қаулысы           |тік, Қаржымині |
|__________________________________________________________________________
|7.1.4. 1999-2001 жылдарға  ар. |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|налған Мемлекеттік инвестиция. |Республикасы      |жоспарлау      |тоқсан
|лардың жоспарын әзірлеу және   |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|бекіту                         |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|                7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
|__________________________________________________________________________
|Атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлау мен бақылаудың
|негізінде үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесін ұйымдастыру
|__________________________________________________________________________
|Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
|__________________________________________________________________________

|7.2.1. Подготовить отчет о |Отчет            |Агентство по    | І квартал  |
|реализации Программы       |Правительству    |статистике      |            |
|совершенствования государс-|Республики       |                |            |
|твенной статистики в       |Казахстан        |                |            |
|Республике Казахстан       |                 |                |            |
|на 1996-1998 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.2. Организовать подго- |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|товительные работы к прове-|Правительства    |статистике      |            |
|дению единовременного обс- |Республики       |                |            |
|ледования для разработки   |Казахстан        |                |            |
|Межотраслевого баланса за  |                 |                |            |
|2002 год по расширенной    |                 |                |            |
|программе Системы          |                 |                |            |
|Национальных Счетов        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.3. Подведение итогов   |Отчет Президенту |Агентство по    |IV квартал  |
|Переписи населения 1999 го-|и Правительству  |статистике      |            |
|да в Республике Казахстан  |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.4. Подготовить отчет о |Отчет            |Минюст,         |Ежемесячно  |
|ходе выполнения Плана зако-|Правительству    |министерства и  |            |
|нопроектных работ на       |Республики       |ведомства       |            |
|1999 год                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.5. Разработать План    |Постановление    |Минюст,         |IV квартал  |
|законопроектных работ на   |Правительства    |министерства и  |            |
|2000 год                   |Республики       |ведомства       |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.6. Разработать функцио-|Распоряжение     |Агентство по    | I квартал  |
|нальную схему координации и|Премьер-Министра |стратегическому |            |
|взаимодействия центральных |Республики       |планированию и  |            |
|исполнительных органов     |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |министерства и  |            |
|                           |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.2.1. Қазақстан Республикасын.|Қазақстан         |Статистика     |І
|да 1996-1998 жылдарға арналған |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|мемлекеттік статистиканы жетіл.|Үкіметіне есеп    |агенттік       |
|діру бағдарламасын іске асыру  |                  |               |
|туралы есеп дайындау           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.2. Ұлттық есептер жүйесінің|Қазақстан         |Статистика     |ІІІ
|кеңейтілген бағдарламасы бойын.|Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|ша 2002 жылға арналған салаара.|Үкіметінің        |агенттік       |
|лық балансты әзірлеу үшін бір. |қаулысы           |               |
|жолғы тексеру жүргізуге дайын. |                  |               |
|дық жұмыстарын ұйымдастыру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.3. Қазақстан Республикасын.|Қазақстан         |Статистика     |IV
|дағы 1999 жылғы халық санағының|Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|қорытындыларын шығару          |Президенті мен    |агенттік       |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.4. 1999 жылға арналған заң |Қазақстан         |Әділетмині,    |Ай
|жобалары жұмыстары жоспарының  |Республикасы      |министрліктер  |сайын
|орындалу барысы туралы ақпарат |Үкіметіне есеп    |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________
|7.2.5. 2000 жылға арналған заң |Қазақстан         |Әділетмині,    |IV
|жобалары жұмыстарының жоспарын |Республикасы      |министрліктер  |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |мен ведомство. |
|                               |қаулысы           |лар            |
|__________________________________________________________________________
|7.2.6. Орталық атқарушы орган. |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|дарды үйлестіру мен олардың    |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|өзара іс-қимылының функционал. |Премьер-Министрі. |реформалар     |
|дық схемасын әзірлеу           |нің өкімі         |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |министрліктер  |
|                               |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________

|7.2.7. Обеспечить ратифика-|Информация       |МИД, Минюст,    | IІ квартал |
|цию казахстанско-китайского|Правительству    |Минобороны      |            |
|Соглашения о делимитизации |Республики       |                |            |
|государственной границы    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.8. Реализовать догово- |Информация       |МИД, Минтранском| IІ квартал |
|ренности на встрече глав   |Правительству    |и туризма,      |            |
|государств-членов Организа-|Республики       |Минздрав, обра- |            |
|ции Экономического         |Казахстан        |зования и спорта|            |
|Сотрудничества             |                 |                |            |
|(май 1998 г., Алматы)      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.9. Разработать и реали-|Постановление    |Минтрудсоцзащи- | I квартал  |
|зовать Генеральное соглаше-|Правительства    |ты, Минфин      |            |
|ние между Правительством   |Республики       |                |            |
|Республики Казахстан,      |Казахстан        |                |            |
|республиканскими объедине- |                 |                |            |
|ниями профсоюзов и         |                 |                |            |
|работодателей              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            7.3. Совершенствование системы отбора и продвижения            |
|                         государственных служащих                          |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров       |
|государственной службы по приоритетным направлениям                        |
|Проведение переписи государственных служащих                               |
|Определение квалификационных требований к каждой категории                 |
|государственных служащих                                                   |
|Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а     |
|также переподготовки и продвижения государственных служащих                |
|Формирование единой информационной системы государственного управления     |
|___________________________________________________________________________|
|7.3.1. Осуществить второй  |Отчет в          |Агентство по    |ІV квартал  |
|этап переписи государствен-|Правительство    |делам госслужбы |            |
|ных служащих и работников  |Республики       |(по согласова-  |            |
|организаций, финансируемых |Казахстан        |нию), Минфин    |            |
|за счет государственного   |                 |                |            |
|бюджета с учетом штатной   |                 |                |            |
|и фактической численности  |                 |                |            |
|работающих                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.2.7. Мемлекеттік шекараны    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ
|делимитизациялау туралы        |Республикасының   | Әділетмині,   |тоқсан
|Қазақстан-Қытай келісімін      |Үкіметіне         |Қорғанысмині   |
|бекітуді қамтамасыз ету        |ақпарат           |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.8. Экономикалық ынтымақ.   |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ
|тастық ұйымына мүше мемлекет.  |Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|тер басшыларының кездесуінде   |Үкіметіне         |туризммині,    |
|уағдаластықты іске асыру       |ақпарат           |Денсаулық,     |
|(1998 жылғы мамыр, Алматы)     |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|7.2.9. Қазақстан Республикасы  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|Үкіметінің, кәсіподақтар мен   |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|жұмыс берушілер республикалық  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|бірлестіктерінің арасындағы    |қаулысы           |               |
|Бас келісімді әзірлеу және     |                  |               |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         7.3. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу мен жылжыту жүйесін
|                           жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Басым бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
|жүйесін дамыту бағдарламасын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің санағын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің әрбір санатына біліктілік талаптарын белгілеу
|__________________________________________________________________________
|Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ мемлекеттік
|қызметшілерді қайта даярлау мен жылжытудың бірыңғай тетігін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|7.3.1. Жұмыс істеушілердің     |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|штаттық және нақты санын ескере|Республикасының   |қызмет істері  |тоқсан
|отырып, мемлекеттік қызметшілер|Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |
|мен мемлекеттік бюджеттің есе. |                  |агенттік       |
|бінен қаржыландырылатын ұйым.  |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|7.3.2. Разработать и       |Постановление    |Агентство по    |ІV квартал  |
|создать единую республикан-|Правительства    |делам госслужбы |            |
|скую информационную систему|Республики       |(по согласова-  |            |
|управления кадрами         |Казахстан        |нию), Минфин    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      7.4. Нормативное правовое обеспечение государственной службы         |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы      |
|Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда                |
|государственных служащих                                                   |
|Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы           |
|Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в системе  |
|органов исполнительной власти                                              |
|___________________________________________________________________________|
|7.4.1. Разработать и утвер-|Проект Указа     |Агентство по де-| IV квартал |
|дить Программу совершенст- |Президента       |лам госслужбы   |            |
|вования оплаты труда       |Республики       |(по согласова-  |            |
|государственных служащих и |Казахстан        |нию), Минфин,   |            |
|работников организаций,    |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|финансируемых на средства  |                 |                |            |
|государственного бюджета   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.2. Разработать регистр |Приказ Агентства |Агентство по ре-| І квартал  |
|платных услуг, оказываемых |по регулированию |гулированию ес- |            |
|государственными           |естественных     |тественных моно-|            |
|предприятиями              |монополий и защи-|полий и защите  |            |
|                           |те конкуренции   |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.3. Разработать типовые |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|квалификационные требования|Правительства    |делам госслужбы |            |
|для государственных        |Республики       |(по согласова-  |            |
|служащих                   |Казахстан        |нию), Агентство |            |
|                           |                 |по стратегичес- |            |
|                           |                 |кому планирова- |            |
|                           |                 |нию и реформам  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Минтруд-  |            |
|                           |                 |соцзащиты,      |            |
|                           |                 |Минюст          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.3.2. Кадрларды басқарудың    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|бірыңғай республикалық ақпарат.|Республикасы      |қызмет істері  |тоқсан
|тық жүйесін әзірлеу және құру  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік(келі. |
|                               |                  |сім бойынша)   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|           7.4. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу мәселелері жөніндегі
|заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Бюджет жүйесі мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Атқарушы өкімет органдарының жүйесінде басқарудың барлық деңгейлерінде
|шешімдер қабылдаудың рәсімдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|7.4.1. Мемлекеттік қызметшілер |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|мен мемлекеттік бюджет қаража. |Республикасының   |қызмет істері  |тоқсан
|тынан қаржыландырылатын ұйым.  |Президенті        |жөніндегі      |
|дардың қызметкерлеріне еңбек.  |Жарлығының жобасы |агенттік (келі.|
|ақы төлеуді жетілдірудің бағ.  |                  |сім бойынша),  |
|дарламасын әзірлеу және бекіту |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|7.4.2. Мемлекеттік кәсіпорындар|Табиғи монополия. |Табиғи монопо. |І
|көрсететін ақылы қызметтердің  |ларды реттеу және |лияларды реттеу|тоқсан
|регистрін әзірлеу              |бәсекені қорғау   |және бәсекені  |
|                               |жөніндегі агент.  |қорғау жөнінде.|
|                               |тіктің бұйрығы    |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|7.4.3. Мемлекеттік қызметшілер.|Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІІ
|ге арналған үлгілік біліктілік |Республикасы      |қызмет істері  |тоқсан
|талаптарын әзірлеу             |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині,          |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________

|                           7.5. Борьба с коррупцией                        |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка четких правовых норм по определению критериев коррупции и       |
|лоббирования                                                               |
|Сокращение разрешительных и респределенных процедур при принятии решений   |
|Установление уголовной и административной ответственности государственных  |
|служащих за факты коррупции                                                |
|___________________________________________________________________________|
|7.5.1. Преобразовать Инсти-|Указ Президента  |Комитет         |I  квартал  |
|тут в Академию КНБ, создать|Республики       |Национальной    |            |
|головной научный, учебный  |Казахстан        |Безопасности    |            |
|и методический центр систе-|                 |(по согласова-  |            |
|мы непрерывного профессио- |                 |нию)            |            |
|нального образования; пре- |                 |                |            |
|образование Карагандинской |                 |                |            |
|высшей школы в Юридический |                 |                |            |
|институт КНБ Республики    |                 |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.5.2. Реализация          |Отчет Президенту |Комитет         |Ежекварталь-|
|Государственной программы  |Республики       |Национальной    |но          |
|борьбы с преступностью и   |Казахстан, Прави-|Безопасности    |            |
|коррупцией                 |тельству Респуб- |(по согласова-  |            |
|                           |лики Казахстан   |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              7.6. Децентрализация государственных функций                 |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение функционального анализа в каждом центральном и местном          |
|исполнительном органе                                                      |
|Выявление функций, которые подлежат передаче местным исполнительным органам|
|и негосударственным организациям                                           |
|Совершенствование бюджетного процесса                                      |
|___________________________________________________________________________|

|                   7.5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|Сыбайлас жемқорлық пен күштеп ықпал жасаудың өлшемдерін айқындау
|жөніндегі нақты айқын құқықтық нормаларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Шешімдер қабылдау кезіндегі рұқсат беру және бөлу рәсімдерін қысқарту
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің сыбайлас жемқорлық фактілері үшін қылмыстық
|және әкімшілік жауапкершілігін белгілеу
|__________________________________________________________________________
|7.5.1. ҰҚҚ Институтын Академия |Қазақстан         |Ұлттық қауіп.  |І
|етіп қайта құру, үздіксіз      |Республикасы      |сіздік комитеті|тоқсан
|кәсіби білім беру жүйесінің    |Президентінің     |(келісім       |
|бас ғылыми, оқу және әдістеме. |Жарлығы           | бойынша)      |
|лік орталығын құру, Қарағанды  |                  |               |
|жоғары мектебін Қазақстан      |                  |               |
|Республикасы ҰҚК-нің заң инсти.|                  |               |
|туты етіп қайта құру           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.5.2. Қылмысқа және сыбайлас  |Қазақстан         |Ұлттық қауіп.  |Тоқсан
|жемқорлыққа қарсы күрестің     |Республикасының   |сіздік комитеті|сайын
|мемлекеттік бағдарламасын      |Президентіне,     |(келісім       |
|іске асыру                     |Қазақстан         |бойынша)       |
|                               |Республикасының   |               |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|                  7.6. Мемлекеттік функцияларды орталықсыздандыру
|__________________________________________________________________________
|Әрбір орталық және жергілікті атқарушы органда функционалдық талдау
|жүргізу
|__________________________________________________________________________
|Жергілікті атқарушы органдар мен мемлекеттік емес ұйымдарға беруге
|жататын функцияларды анықтау
|__________________________________________________________________________
|Бюджет процесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|7.6.1. Разработать методику|Программа и мето-|Минфин, Агентст-|IІ квартал  |
|и программу функционального|дика, утвержден- |во по стратеги- |            |
|анализа                    |ная министрами   |ческому планиро-|            |
|                           |                 |ванию и реформам|            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.6.2. Разработать програм-|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|му децентрализации         |Правительства    |стратегическому |            |
|государственных функций    |Республики       |планированию и  |            |
|                           |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |центральные     |            |
|                           |                 |исполнительные  |            |
|                           |                 |органы, акимы   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
План мероприятий по реализации программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
2000 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Преобладающий частный сектор
Цель: Добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.1.1. Существенное сокращение неправомерного государственного      |
|                   вмешательства в развитие частного сектора               |
|___________________________________________________________________________|
|Реформа государственной службы, направленной на борьбу с коррупцией и      |
|устранение дублирования функций и полномочий государственных органов       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.1. Разработать конце-|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|пцию совершенствования     |Правительства    |стратегическому |            |
|структуры местных исполни- |Республики       |планированию и  |            |
|тельных органов, наделить  |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|их соответствующими        |                 |гласованию),    |            |
|полномочиями               |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.6.1. Функционалдық талдаудың |Министрлер        |Қаржымині,     |ІІ
|әдістемесі мен бағдарламасын   |бекіткен бағдар.  |Стратегиялық   |тоқсан
|әзірлеу                        |лама мен әдістеме |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|7.6.2. Мемлекеттік функцияларды|Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|орталықсыздандырудың бағдарла. |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|масын әзірлеу                  |Үкіметінің        |реформалар     |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |орталық атқару.|
|                               |                  |шы органдар,   |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған
іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары
2000 жыл
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Басым жеке меншік сектор
Мақсаты: ЖІӨ-дегі жеке меншік сектордың үлесін ұлғайтуға және
жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, сондай-ақ өндірісті
диверсификациялау үшін негіздер салу
__________________________________________________________________________
|        3.1.1. Жеке меншік сектордың дамуына мемлекеттің заңсыз
|                   араласуын айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске және мемлекеттік органдардың
|функциялары мен өкілеттіктерінің қайталануын жоюға бағытталған
|мемлекеттік қызметті реформалау
|__________________________________________________________________________
|3.1.1. Жеке меншік сектордың дамуына мемлекеттің заңсыз араласуын
|айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.1. Жергілікті атқарушы   |Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|органдардың құрылымын жетілді. |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан|
|рудің тұжырымдамасын әзірлеу,  |Үкіметінің        |реформалар     |
|оларға тиісті өкілеттіктер беру|қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

3.2. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
____________________________________________________________________________
|   3.2.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала           |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей  |
|накопление капитала                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Разработать госу- |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|дарственную программу сни- |Правительства    |экономическому  |            |
|жения величины обязательных|Республики       |планированию,   |            |
|платежей в бюджетные фонды |Казахстан        |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Диверсификация
3.3.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс страны,
базирующийся на производстве продукции преимущественно из
отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
___________________________________________________________________________
|           3.3.1. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,           |
|                   нефтехимической и химической отраслей                   |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка стандартов и нормативных документов                             |
|___________________________________________________________________________|
|Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых ресурсо-и энергосбе- |
|регающих технологий, расширение научно-исследовательской деятельности      |
|и создание информационных систем                                           |
|___________________________________________________________________________|
|Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку      |
|отходов и техногенных месторождений                                        |
|___________________________________________________________________________|
|Нефтегазоперерабатывающая отрасль                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1.1. Расширить номен-|План, утвержден- |Минэнерго,      |IV квартал  |
|клатуру продукции,         |ный министрами   |индустрии и     |            |
|являющейся сырьем для      |                 |торговли, Минна-|            |
|нефтехимических предприятий|                 |уки и высшего   |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.2. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|          3.2.1. Капиталды жинақтау үшін қолайлы жағдайлар жасау
|__________________________________________________________________________
|Капиталды жинақтауды ынталандыратын ақша-несие және салық-бюджет саясатын
|жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. Бюджеттік қорларға    |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|міндетті төлемдердің шамасын   |Республикасы      |жоспарлау      |тоқсан
|азайтудың мемлекеттік бағдар.  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|ламасын әзірлеу                |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
3.3. Диверсификациялау
3.3.1. Өнеркәсіптік саясат
Мақсаты: негізінен отандық минералдық-шикізат ресурстары мен
өндірістік-техникалық мақсаттағы өнімдерді өндіруге
негізделген экспортқа бағдарланған өнеркәсіптік
кешенін құру
__________________________________________________________________________
|       3.3.1.1. Мұнай-газ өңдеу, мұнай химиясы және химия салаларын
|                    жеделдетіп дамыту
|__________________________________________________________________________
|Стандарттар мен нормативтік құжаттарды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Бәсекелестік қабілетті арттыру және озық ресурстар мен энергия үнемдейтін
|технологияларды енгізу, ғылыми-зерттеу қызметін кеңейту және ақпараттық
|жүйелерді құру
|__________________________________________________________________________
|Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді кен
|орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|Мұнай-газ өңдеу саласы
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1.1. Мұнай-химия кәсіп.  |Министрлер        |Энергетика,    |IV
|орындары үшін шикізат болып    |бекіткен жоспар   |индустрия және |тоқсан
|табылатын өнімдердің номенкла. |                  |саудамині,     |
|турасын кеңейту                |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары         |
|                               |                  |біліммині      |
|__________________________________________________________________________

3.3.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
___________________________________________________________________________
|      3.3.2.1. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий       |
|                в приоритетных отраслях промышленности, снижающих          |
|                   техногенное воздействие на окружающую среду             |
|___________________________________________________________________________|
|Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях                   |
|ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня        |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.2.1.1. Разработать     |Проекты          |Миннауки и      |I квартал   |
|технологии очистки и пере- |                 |высшего         |            |
|работки нефти Каспийского  |                 |образования     |            |
|шельфа, облагораживания    |                 |                |            |
|газовых конденсатов Карача-|                 |                |            |
|ганакского месторождения   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3.3. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
___________________________________________________________________________
|       3.3.3.1. Формирование реального и эффективного собственника         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1.1. Разработать     |Доклад           |Минсельхоз,     |I квартал   |
|единые программные продукты|Правительству    |Миннауки и выс- |            |
|на основе государственного |Республики       |шего образова-  |            |
|земельного кадастра и      |Казахстан        |ния, Минприрод- |            |
|использовать их в других   |                 |ных ресурсов и  |            |
|кадастрах                  |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана
4.1. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________

3.3.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсаты: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
__________________________________________________________________________
|3.3.2.1. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|         етуді төмендететін ғылымды көп қажет ететін және ресурс
|         үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Басым салаларда әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық
|таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.3.2.1.1. Каспий шельфі мұ.   |Жобалар           |Ғылым және     |І
|найын тазарту мен қайта өңдеу. |                  |жоғары білім.  |тоқсан
|дің технологиясын әзірлеу,     |                  |мині           |
|Қарашығанақ кен орнының газ    |                  |               |
|конденсаттарын байыту          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.3.3. Ауыл шаруашылығы
Мақсаты: Аграрлық секторда реформаларды жеделдетіп аяқтау
__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ұйымдастыру-құқықтық нысанын заңдық
|ресімдеуді аяқтау
|___________
_______________________________________________________________
|3.3.3.1.1. Мемлекеттік жер     |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|кадастрының негізінде бірыңғай |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|бағдарламалық өнімдерді әзірлеу|Үкіметіне         |жоғары білім.  |
|және оларды басқа кадастрларда |баяндама          |мині, Табиғи   |
|пайдалану                      |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі
4.1. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
Мақсаты: Кадрларды жұмыспен қамтудың, даярлау мен қайта
біліктендірудің жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________

|            4.1.1. Поддержка и развитие предпринимательства                |
|___________________________________________________________________________|
|Создание условий для развития трудоемких отраслей - легкая и пищевая       |
|промышленность                                                             |
|Развитие транспортно-коммуникационной инфраструктуры, особенно на селе     |
|Создание информационного обеспечения рынка труда                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать       |Методические     |Минтрудсоцзащи- |IІІ квартал |
|методику расчета           |указания         |ты, Миннауки и  |            |
|потребности экономики в    |                 |высшего образо- |            |
|разрезе профессий и должнос|                 |вания           |            |
|тей по отраслям и по облас-|                 |                |            |
|тям                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|              4.2.1. Рациональное использование водных ресурсов            |
|___________________________________________________________________________|
|Сокращение потребления питьевой воды на промышленные нужды                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Введение единой   |Программа и      |Минсельхоз,Мин- |I квартал   |
|системы мониторинга за     |методика         |энерго, индуст- |            |
|качеством питьевой воды и  |осуществления    |рии и торговли, |            |
|ее расходованием           |мониторинга      |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей среды|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.2.1.2. Разработать       |Проект Указа     |Минсельхоз      | ІV квартал |
|Государственную программу  |Президента       |                |            |
|"Питьевые воды"            |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|
|                     4.2.2. Управление водными ресурсами                   |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка    |
|генеральной схемы водоснабжения Казахстана                                 |
|___________________________________________________________________________|

|            4.1.1. Кәсіпкерлікті қолдау және дамыту
|__________________________________________________________________________
|Еңбекті көп қажет ететін салаларды - жеңіл және тамақ өнеркәсібін дамыту
|үшін жағдайлар жасау
|Көлік-коммуникация инфрақұрылымын, әсіресе ауылда, дамыту
|Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз етуді құру
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Салалар мен облыстар  |Әдістемелік       |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|бойынша мамандықтар мен лауа.  |нұсқаулықтар      |мині, Ғылым    |тоқсан
|зымдардың тұрғысында экономи.  |                  |және жоғары    |
|каның  қажеттілігі есебінің    |                  |біліммині      |
|әдістемесін әзірлеу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4.2. Су ресурстары
Мақсаты: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|               4.2.1. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды өнеркәсіп мұқтаждарына тұтынуды қысқарту
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Ауыз судың сапасына   |Мониторингті      |Ауылшармині,   |І
|және оның жұмсалуына бірыңғай  |жүзеге асырудың   |Энергетика,    |тоқсан
|мониторинг жүйесін енгізу      |бағдарламасы мен  |индустрия және |
|                               |әдістемесі        |саудамині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. "Ауыз су" мемлекеттік |Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|бағдарламасын әзірлеу          |Республикасының   |               |тоқсан
|                               |Президенті        |               |
|                               |Жарлығының        |               |
|                               |жобасы            |               |
|__________________________________________________________________________
|                4.2.2. Су ресурстарын басқару
|__________________________________________________________________________
|Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
|Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________

|4.2.2.1. Подготовить       |Концепция,       |Минсельхоз, Мин-| II квартал |
|концепцию и основные мето- |методические     |природных ресур-|            |
|дические положения по раз- |рекомендации     |сов и охраны    |            |
|работке генеральной схемы  |                 |окружающей среды|            |
|комплексного использования |                 |                |            |
|и охраны водных ресурсов   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в       |
|области изучения и использования водных ресурсов                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.2.2. Научное обеспече- |Приказ Министров |Миннауки и выс- |І квартал   |
|ние приоритетных направле- |                 |шего образова-  |            |
|ний управления водными     |                 |ния, Минсельхоз |            |
|ресурсами:                 |                 |                |            |
|  разработка научных прин- |                 |                |            |
|ципов программы организа-  |                 |                |            |
|ции, структуры и функциони-|                 |                |            |
|рования водно-экологическо-|                 |                |            |
|го мониторинга для своевре-|                 |                |            |
|менного выявления, измене- |                 |                |            |
|ния состояния водных       |                 |                |            |
|объектов, качественных и   |                 |                |            |
|количественных показаний   |                 |                |            |
|водных ресурсов;           |                 |                |            |
|  разработка методов опти- |                 |                |            |
|мизации и развития водохо- |                 |                |            |
|зяйственных систем на осно-|                 |                |            |
|ве современных методов     |                 |                |            |
|водопользования, освоения  |                 |                |            |
|водосберегающих технологий |                 |                |            |
|в промышленности и сельском|                 |                |            |
|хозяйстве, экологических   |                 |                |            |
|требований охраны окружаю- |                 |                |            |
|щей Среды;                 |                 |                |            |
|  научное и технико-эконо- |                 |                |            |
|мическое обоснование       |                 |                |            |
|инженерно-технических реше-|                 |                |            |
|ний конкретных водохозяйст-|                 |                |            |
|венных задач в области     |                 |                |            |
|улучшения качества питьевой|                 |                |            |
|воды, очистки сточных вод, |                 |                |            |
|гидротехнического строи-   |                 |                |            |
|тельства, информационного  |                 |                |            |
|обеспечения                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.2.2.1. Су ресурстарын кешенді|Тұжырымдама,      |Ауылшармині,   |ІІ
|пайдалану мен қорғаудың бас    |әдістемелік       |Табиғи ресурс. |тоқсан
|схемасын әзірлеу жөніндегі     |ұсынымдар         |тар және қорша.|
|тұжырымдама мен негізгі        |                  |ған ортаны қор.|
|әдістемелік ережені дайындау   |                  |ғаумині        |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын зерделеу және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|жобалау-іздестіру жұмысын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.2.2.2. Су ресурстарын басқа. |Министрлердің     |Ғылым және     |І
|рудың басым бағыттарын ғылыми  |бұйрықтары        |жоғары білім.  |тоқсан
|қамтамасыз ету:                |                  |мині,          |
|  су объектілерінің жай-күйін, |                  |Ауылшармині    |
|су ресурстарының сапалық және  |                  |               |
|көлемдік көрсеткіштерін уақы.  |                  |               |
|тылы анықтау үшін су-эколо.    |                  |               |
|гиялық мониторингті ұйымдас.   |                  |               |
|тыру, оның құрылымы мен жұмыс  |                  |               |
|істеуінің негізгі принциптерін |                  |               |
|әзірлеу;                       |                  |               |
|қазіргі заманғы су пайдалану   |                  |               |
|әдістерінің негізінде су       |                  |               |
|шаруашылықтары жүйелерін       |                  |               |
|оңтайландыру мен дамытудың,    |                  |               |
|өнеркәсіп пен ауыл шаруашылы.  |                  |               |
|ғында су үнемдейтін технология.|                  |               |
|ларды игерудің әдістерін,      |                  |               |
|қоршаған ортаны қорғаудың      |                  |               |
|экологиялық талаптарын әзірлеу;|                  |               |
| ауыз судың сапасын жақсарту,  |                  |               |
|ағын суларды тазарту, гидро.   |                  |               |
|техникалық құрылыс салу,       |                  |               |
|ақпараттық қамтамасыз ету      |                  |               |
|саласында нақты су шаруашылығы |                  |               |
|міндеттерінің инженерлік-тех.  |                  |               |
|никалық шешімдерін ғылыми және |                  |               |
|техникалық-экономикалық        |                  |               |
|негіздеу.                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                  4.2.3. Повышения качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.3.1. Совершенствовать  |Внедрение        |Минприродных    | І квартал  |
|подсистемы мониторинга     |                 |ресурсов и охра-|            |
|качества питьевых вод      |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды, Минсель- |            |
|                           |                 |хоз             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|                  4.3.1. Определение черты бедности                        |
|___________________________________________________________________________|
|Выбор критерия определения черты бедности                                  |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка методики учета малообеспеченных слоев населения                 |
|_________________________________________________________
__________________|
|Определение категорий социально-защищаемых групп населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Разработать       |Нормативный акт  |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|механизм аттестации произ- |                 |                |            |
|водственных объектов на    |                 |                |            |
|соответствие мерам безопас-|                 |                |            |
|ности по труду             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|Охрана малых рек, обустройство водоохранных зон                            |
|___________________________________________________________________________|

|                        4.2.3. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|Су объектілерінің - ауыз су көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________
|4.2.3.1. Ауыз су сапасы мони.  |Енгізу            |Табиғи ресурс. |І
|торингінің кіші жүйесін жетіл. |                  |тар және қорша.|тоқсан
|діру                           |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейшілікке қарсы күрес
Мақсаты: қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|                  4.3.1. Кедейшіліктің шегін айқындау
|__________________________________________________________________________
|Кедейшіліктің шегін айқындаудың өлшемдерін таңдау
|__________________________________________________________________________
|Халықтың аз қамтылған жіктерін есепке алудың әдістемесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Халықтың әлеуметтік-қорғалынатын топтарының санаттарын айқындау
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Өндірістік объектілер.|Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |IV
|ді еңбек бойынша қауіпсіздік   |акті              |мині           |тарау
|шараларына аттестациялаудың те.|                  |               |
|тігін әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                        4.7. Су ресурстары
|__________________________________________________________________________
|Мақсаты: елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|Шағын өзендерді қорғау, су қорғау аймақтарын жайластыру
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.1. Обеспечить гидро- |Кадастр,         |Минприродных    | IV квартал |
|логическое и гидрохимичес- |утвержденный     |ресурсов, и     |            |
|кое обследование бассейнов |Министром        |охраны окружаю- |            |
|малых рек Южного Казахста- |                 |щей среды,      |            |
|на, составить кадастр и    |                 |Минсельхоз      |            |
|вести мониторинг малых рек |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых технологий,          |
|расширение научно-исследовательской деятельности и создание информационных |
|систем управления                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.1. Подготовить испыта- |Аккредитация     |Минэнерго,      |IV квартал  |
|тельную лабораторию по     |                 |индустрии и     |            |
|оценке качества нефти и    |                 |торговли        |            |
|нефтепродуктов и аккредито-|                 |                |            |
|вать ее на международном   |                 |                |            |
|уровне                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.1.2. Создать лаборатории |Аккредитация     |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по оценке качества газа и  |                 |индустрии и     |            |
|аккредитация ее на междуна-|                 |торговли,       |            |
|родном уровне              |                 |Минфин, АО      |            |
|                           |                 |"Кегок" (по сог-|            |
|                           |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.2. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных     |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах            |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.1.1. Оңтүстік Қазақстанның |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV
|шағын өзендері бассейндерін    |кадастр           |тар және қорша.|тоқсан
|гидрологиялық және гидрохимия. |                  |ған ортаны     |
|лық зерттеуді қамтамасыз ету,  |                  |қорғаумині,    |
|шағын өзендердің кадастрын     |                  |Ауылшармині    |
|жасау және мониторингін жүргізу|                  |               |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстырылған
отын-энергетика кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|5.1. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне ішкі сұранысты
|     қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|Бәсекелестік қабілетті арттыру және озық технологияларды енгізу, ғылыми-
|зерттеу қызметін кеңейту және басқарудың ақпараттық жүйелерін құру
|__________________________________________________________________________
|5.1.1. Мұнай мен мұнай өнімде. |Тіркеу            |Энергетика,    |IV
|рінің сапасын бағалау жөніндегі|                  |индустрия және |тоқсан
|сынақ лабораторияларын дайындау|                  |саудамині      |
|және оны халықаралық деңгейде  |                  |               |
|тіркеу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|5.1.2. Газдың сапасын бағалау  |Тіркеу            |Энергетика,    |IV
|жөнінде лабораториялар құру    |                  |индустрия және |тоқсан
|және оны халықаралық деңгейде  |                  |саудамині,     |
|тіркеу                         |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |"КЕGОС" АҚ     |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|     5.2. Түрлі энергетикалық ресурстарды пайдалану арқылы тиімді
|              энергетикалық технологиялар
|__________________________________________________________________________
|Мұнай-газ кәсіпкершіліктерінде энергетикалық-технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________

|5.2.1. Создать и развивать |Отчет Правительс-|Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|оптовые и региональные рын-|тву Республики   |индустрии и     |            |
|ки электроэнергии          |Казахстан        |торговли, акимы |            |
|                           |                 |всех уровней,   |            |
|                           |                 |АО "Кегок" (по  |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|                      6.1. Железнодорожный транспорт                       |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.1. Провести            |                 |Минтранском и   |            |
|реконструкцию пассажирского|                 |туризма, Минфин |            |
|Вагоноремонтного завода в  |                 |                |            |
|г. Алматы:                 |                 |                |            |
|3-ий этап                  |Отчет о          |                | IV квартал |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                       6.2. Автомобильный транспорт                        |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Внедрить в республи-|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|канскую автоматизированную |эксплуатацию     |туризма         |            |
|систему контроля и информа-|                 |                |            |
|ционного обеспечения       |                 |                |            |
|перевозок в междугороднем  |                 |                |            |
|и международном сообщении  |Отчет о          |                | IV квартал |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|5.2.1. Электр энергиясының     |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|көтерме және аймақтық рынокта. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|рын құру және оны дамыту       |Үкіметіне есеп    |саудамині, бар.|
|                               |                  |лық деңгейдегі |
|                               |                  |әкімдер,       |
|                               |                  |"КЕGОС" АҚ     |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым және байланыс
Мақсаты: ұлттық экономика мен қоғамның қажетін толық қамтамасыз ететін
бәсекелестік қабілетті көліктік-коммуникациялық кешенді
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|                      6.1. Темір жол көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.1.1. Алматы қаласындағы      |Жоспарланған      |Көлікком және  |IV
|Жолаушылар вагонын жөндеу зауы.|жұмыс көлемдерінің|туризммині,    |тоқсан
|тын қайта жаңартуды жүргізу:   |орындалуы туралы  |Қаржымині      |
|3-ші кезең                     |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|                      6.2. Автомобиль көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Қалалааралық және халық.|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|аралық қатынаста тасымалдаулар.|актісі            |туризммині     |тоқсан
|ды республикалық автоматтан.   |                  |               |
|дырылған бақылау мен ақпараттық|Жоспарланған жұмыс|               |IV
|қамтамасыз ету жүйесін енгізу  |көлемдерінің      |               |тоқсан
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|                         6.3. Воздушный транспорт                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Совершенствовать    |Нормативные      |Минтранском и   |В течение   |
|нормативно-законодательную |правовые акты    |туризма         |года        |
|базу рынка авиаперевозок   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                           6.4. Водный транспорт                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Создать национальный|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|торговый флот              |эксплуатацию     |туризма,        |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.5. Автомобильные дороги                         |
|___________________________________________________________________________|
|6.5.1. Построить мост через|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|р. Урал в г. Уральске      |экплуатацию      |туризма         |            |
|                           |Отчет о          |                |IV квартал  |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   6.6. Связь и системы телекоммуникаций                   |
|___________________________________________________________________________|
|6.6.1. Построить в         |Акт ввода в      |Минкультуры,    |I квартал   |
|г. Астане радиотелевизион- |экплуатацию      |информации и    |            |
|ную передающую станцию     |                 |общественного   |            |
|                           |Отчет о          |согласия, аким  |IV квартал  |
|                           |выполнении       |г. Астаны,      |            |
|                           |запланированных  |Минтранском и   |            |
|                           |объемов работ    |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________

|                             6.3. Әуе көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Авиатасымалдаулар рыно. |Нормативтік       |Көлікком және  |Жыл
|гының нормативтік-заңдар база. |құқықтық актілер  |туризммині     |ішінде
|сын жетілдіру                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                              6.4. Су көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Ұлттық сауда флотын құру|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|                               |актісі            |туризммині,    |тоқсан
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|                             6.5. Автомобиль жолдары
|__________________________________________________________________________
|6.5.1. Орал қаласында Жайық    |Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|өзеніне көпір салу             |актісі            |туризммині     |тоқсан
|                               |Жұмыстардың жос.  |               |IV
|                               |парланған көлемі. |               |тоқсан
|                               |нің орындалуы     |               |
|                               |туралы есеп       |               |
|__________________________________________________________________________
|                        6.6. Байланыс және телекоммуникациялар жүйесі
|__________________________________________________________________________
|6.6.1. Астана қаласында радио. |Пайдалануға қосу  |Мәдениет,      |І
|теледидар хабарын беру стан.   |актісі            |ақпарат және   |тоқсан
|циясын салу                    |                  |қоғамдық       |
|                               |Жұмыстардың жос.  |келісіммині,   |IV
|                               |парланған көлемі. |Астана қаласы. |тоқсан
|                               |нің орындалуы     |ның әкімі,     |
|                               |туралы есеп       |Көлікком және  |
|                               |                  |туризммині     |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________

|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на       |
|основе стратегических планов                                               |
|Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических            |
|рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному программированию |
|___________________________________________________________________________|
|7.1.1. Уточнить Стратегию  |Проект Указа     |Агентство по    |I квартал   |
|развития Республики        |Президента       |стратегическому |            |
|Казахстан до 2030 года     |Республики       |планированию и  |            |
|                           |Казахстан        |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.2. Разработать:        |Постановления    |Минэнерго,      |IІІ квартал |
|    Стратегию развития     |Правительства    |индустрии и     |            |
|  промышленности до 2010   |Республики       |торговли,       |            |
|  года,                    |Казахстан        |министерства и  |            |
|    Стратегию развития топ-|                 |ведомства       |            |
|  ливно-энергетического    |                 |                |            |
|  комплекса до 2001 года   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать         |Проект Указа     |Агентство по    |IІІ квартал |
|стратегические планы разви-|Президента       |стратегическому |            |
|тия на 2001-2005 годы по   |Республики       |планированию и  |            |
|приоритетам Послания Прези-|Казахстан        |реформам (по    |            |
|дента "Казахстан 2030"     |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |министерства и  |            |
|                           |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|             7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|негізінде жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау жөніндегі нормативтік
|құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________
|7.1.1. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|ның 2030 жылға дейінгі даму    |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|стратегиясын нақтылау          |Президенті        |реформалар     |
|                               |Жарлығының жобасы |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |  бойынша)     |
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Мыналарды әзірлеу:      |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|2010 жылға дейінгі өнеркәсіпті |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|дамыту стратегиясын,           |Үкіметінің        |саудамині,     |
|2010 жылға дейінгі отын-энерге.|қаулысы           |министрліктер  |
|тика кешенін дамыту            |                  |мен ведомство. |
|стратегиясын                   |                  |лар            |
| ___________________________________________________________________
|7.1.3. Президенттің "Қазақстан |Қазақстан         |Стратегиялық   |ІІІ
|2030" Жолдауындағы басымдықтар |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|бойынша дамудың 2001-2005 жыл. |Президенті        |реформалар     |
|дарға арналған стратегиялық    |Жарлығының        |жөніндегі      |
|жоспарларын әзірлеу            |жобасы            |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |министрліктер  |
|                               |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________