Об утверждении Перечня видов беспозвоночных животных для занесения в Красную книгу Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 г. N 573. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31 октября 2006 года N 1034
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 г. N 573 утратило силу постановлением Правительства РК от 31 октября 2006 года N 1034.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 1996 г. № 177 P960177_ "Об утверждении Положения и состава зоологической комиссии по Красной книге Республики Казахстан, и 3-го издания Красной книги Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 7, ст.45) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов беспозвоночных животных для занесения в Красную книгу Республики Казахстан.
2. Министерству экологии и природных ресурсов Республики Казахстан предусмотреть подготовку и выпуск 3-го издания Красной книги Республики Казахстан (Том 1. Животные. Часть 2. Беспозвоночные животные) за счет средств Государственного фонда "Республиканский фонд окружающей среды".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 1998 г. N 573
ПЕРЕЧЕНЬ
видов беспозвоночных животных для занесения
в Красную книгу Республики Казахстан
Членистоногие
Класс - Насекомые
Отряд - Стрекозы
1. Тонкохвост аральский
2. Булавобрюх заметный
3. Летодетка Кириченко
4. Красотка девушка
5. Дозорщик-император
6. Прямобрюх южноазиатский
7. Селисия черная
Отряд - Богомоловые
8. Боливария короткокрылая
9. Богомол древесный
Отряд - Прямокрылые
10. Деракантина гранулированная
11. Дамалаканта Вакка
12. Дыбка степная
13. Севчук Сервилля
14. Кузнечик темнокрылый
Отряд - Равнокрылые
15. Филлоргериус Якобсона
16. Червец карминоносный горчаковый
17. Червец карминоносный бурачниковый
18. Карминосный червец польский
19. Карминоносный червец Виктории
20. Червец удлиненный
21. Червец галловый
Отряд - Жесткокрылые
22. Скакун сумеречный
23. Красотел Семенова
24. Красотел сетчатый
25. Жужелица Геблера
26. Жужелица Михайлова
27. Жужелица Линдеманна
2S. Жужелица илийская
29. Жужелица Хике
30. Жужелица Сольского
31. Жужелица восхитительная
32. Жужелица-мальчик
33. Жук-олень
34. Оленек
35. Подвижнорогий навозник
36. Кравчик Чичерина
37. Кнемизус европейский
38. Гаплозома обычная
39. Дровосек мускусный
40. Дровосек тамарисковый
41. Дровосек Галузо
42. Корнеед большой
43. Корнеед Гангльбауэра

Омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзуге арналған тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 19 маусымдағы N 573. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.10.31. N 1034 қаулысымен
"Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабы жөнiндегi зоологиялық комиссияның ережесi мен құрамын және Қазақстан Республикасы Қызыл кiтабының 3-шi басылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 ақпандағы N  177  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 7, 45-құжат) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзуге арналған тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлiгi "Қоршаған ортаны қорғау республикалық қоры" мемлекеттiк қоры қаражатының есебiнен Қазақстан Республикасы Қызыл кiтабiнiң 3-шi басылымын (1-том. Жануарлар. 2-бөлiм. Омыртқасыз жануарлар) дайындауды және шығаруды көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 19 маусымдағы
N 573 қаулысымен
бекiтiлген
Омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң Қазақстан Республикасының
Қызыл кiтабына енгiзуге арналған
ТIЗБЕСI
Буын аяқтылар
Класс - Насекомдар
Отряд - Инелiктер
1. Арал жiңiшке құйрықты инелiгi
2. Көрнектi шоқпар қарынды инелiк
3. Кириченко инелiгi
4. Әдемiқыз инелiк
5. Әмiршi инелiк
6. Оңтүстiк Азиялық тiк қарынды инелiк
7. Селисия қара инелiгi
Отряд - Дәуiттер
8. Қысқа қанатты Боливария дәуiтi
9. Ағаш дәуiтi
Отряд - Тiк қанаттылар
10. Түйiршiктi деракантина
11. Дамалаканта вакка шегiрткесi
12. Дала шегiрткесi
13. Сервилль Севчугi
14. Қоңыр қанатты шегiртке
Отряд - Тiк қанаттылар
15. Якобсон филлоргериусы (сымыры)
16. Кармин бояуын өндiрушi ақ мия сымыры
17. Кармин айлаулықтар сымыры
18. Карминды поляк сымыры
19. Виктория карминдi сымыры
20. Ұзынша сымыр
21. Iсiк түзгiш сымыр
Отряд - Қатты қанаттылар
22. Кешкiлiк барылдауық қоңызы
23. Семенов барылдауық қоңызы
24. Тор қанатты барылдауық қоңыз
25. Геблер барылдауық қоңызы
26. Михайлов барылдауық қоңызы
27. Линденманн барылдауық қоңызы
28. Iле барылдауық қоңызы
29. Хике барылдауық қоңызы
30. Сольский барылдауық қоңызы
31. Керемет барылдауық қоңызы
32. Ұл бала - барылдауық қоңызы
33. Бұғы қоңыз
34. Балауса бұғы қоңыз
35. Жылжымалы мүйiздi қоңыз
36. Чичерин летрус қоңызы
37. Еуропа кнемизус қоңызы
38. Кәдiмгi гаплозома қоңызы
39. Iле отын кескiш қоңызы
40. Жыңғыл отын кескiш қоңызы
41. Галузо отын кескiш қоңызы
42. Үлкен тамыр жегiш қоңыз
43. Гангльбауэр тамыр жегiш қоңызы

44. Корнеед балхашский
45. Большая туранговая златка
46. Коровка тянь-шанская
47. Хилокорус двуточечный
48. Точечная коровка
Отряд - Перепончатокрылые
49. Сколия-гигант
50. Сколия степная
51. Сцелифрон Шестакова
52. Сфекс желтокрылый
53. Прионикс Хаберхауэра
54. Прионикс траурный
55. Лестифорус горолюбивый
56. Гоплит рыжий
57. Металлинелла белобрюхая
58. Парарофитес округлый
59. Клизодон тонконогий
60. Проксилокопа блестящебрюхая
61. Проксилокопа рыжевато-красная
Отряд - Двукрылые
62. Атрафаксиола богутинская
63. Эфедромия недоразвитощупиковая
64. Стефаниола азиатская
65. Стефаниола великолепная
66. Псектросема разнороговая
Отряд - Чешуекрылые
67. Пестрянка туркменская
68. Бражник туранговый
69. Хохлатка тугайная
70. Лента орденская туранговая
71. Хаймоптена оперенная
72. Парусник алексанор
73. Поликсена
74. Бедромиус
75. Патриций
76. Микрозегрис пламенный
77. Желтушка Вискотта
78. Желтушка Ершова
79. Сенница монгольская
80. Энейс Мулла
81. Голубянка Мирмекида
82. Голубянка Аргали
83. Голубянка Бавия
84. Голубянка Панопа
85. Голубянка Татьяна
Класс - Ракообразные
Отряд - Десятиногие
86. Туркестанский рак
Тип - Моллюски
Класс - Брюхоногие
Отряд - Наземные
87. Гастрокопта Тееля
88. Брадибена синистрорза
89. Псеудонапэус Шнитникова
90. Туркомилакс туркестанский
91. Туркомилакс Цветкова
92. Монахоидес акулеата
Тип - Кольчатые Черви
Класс - Малощетинковые
Отряд - Люмбрикоморфа
93. Перелия змеевидная
94. Эйзения великолепная
Класс - паукообразные
Отряд - Сольпуги
95. Сольпуга Зарудного
Отряд - Скорпионы
96. Скорпион Рикмерса

44. Балқаш тамыр жегiш қоңызы
45. Үлкен тораңғы қоңызы
46. Тянь-Шань қанқызы
47. Қос нүктелi қанқызы
48. Нүктелi қанқызы
Отряд - Жарғақ қанаттылар
49. Алып сколия
50. Дала сколиясы
51. Шестаков Сцелифроны
52. Сары қанатты сфекс
53. Хаберхауэр приониксi
54. Қаралы приониск
55. Тау лестифорусы
56. Жирен гоплит
57. Ақ бауыр металлинелла
58. Дөңгеленген парарофитес
59. Жiңiшке аяқты клизодон
60. Жылтыр бауырлы проксилокопа
61. Жирен-қызыл проксилокопа
Отряд - Қос қанаттылар
62. Бөгетi құмытысы
63. Жетiлмеген эфедромия
64. Азия стефаниоласы
65. Керемет стефаниола
66. Түрлi мүйiздi псектросема
Отряд - Қабыршақ қанаттылар
67. Түрiкмен ала көбелегi
68. Тораңғы филерема көбелегi
69. Тоғай айдарлы көбелегi
70. Жолақты тораңғы көбелегi
71. Мамықты хаймоптена көбелегi
72. Алексанор көбелегi
73. Поликсена көбелегi
74. Бедромиус
75. Патриций
76. Алау түстi микрозегрис
77. Вискотт сары көбелегi
78. Ершов сары көбелегi
79. Монғол барқыт түстi көбелегi
80. Энейс Мулл көбелегi
81. Мирмекида көгiлдiр көбелегi
82. Арғали көгiлдiр көбелегi
83. Бавия көгiлдiр көбелегi
84. Панопа көгiлдiр көбелегi
85. Татьяна көгiлдiр көбелегi
Класс - Шаян тәрiздiлер
Отряд - Он аяқты шаян тәрiздiлер
86. Түркiстан шаяны
Типтiк атаулар - Жұмсақ денелiлер
Класс - Бауыр аяқтылар
Отряд - Құрғақ жер ұлулары
87. Теель гастрокоптасы
88. Сол бұрандалы брадибена
89. Шнитников псеудонапэусы
90. Түркiстан туркомилаксы
91. Цветков туркомилаксы
92. Монахоидес акулеата
Типтiк атаулар - Буылтық құрттар
Класс - Аз қылшықтылар
Отряд - Люмбрикоморфа буылтық құрттары
93. Жылан тәрiздi перелия
94. Керемет эйзения
Класс - Өрмекшi тәрiздiлер
Отряд - Сольпугалар
95. Зарудный сольпугасы
Отряд - Сары шаяндар
96. Рикмерс сары шаяны