Об оказании гуманитарной помощи Республике Узбекистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1998 г. N 690
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Комитета Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям об оказании гуманитарной помощи населению Республики Узбекистан, пострадавшему в результате стихийного бедствия, в виде 120 тонн муки первого сорта (два железнодорожных вагона).
2. Выделить из резервного фонда Правительства Республики Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий, включая ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера 3 (три) млн. 200 (двести) тыс. тенге, в том числе:
Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан - 3 млн. тенге на возмещение расходов, связанных с закупкой и погрузкой муки;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - 200 тыс. тенге на возмещение расходов, связанных с транспортировкой гуманитарного груза.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить оперативную доставку вагонов с гуманитарной помощью из г.Тараза в г.Ташкент Республики Узбекистан.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан организовать встречу груза гуманитарной помощи на территории Республики Узбекистан и передачу его по назначению.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделяемых средств и в случае возникновения дополнительных расходов на вышеуказанные цели внести в Правительство Республики Казахстан соответствующее предложение.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Өзбекстан Республикасына iзгiлiк көмегiн көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 24 шiлдедегi N 690
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi комитетiнiң табиғи зiлзаланың нәтижесiнде зардап шеккен Өзбекстан Республикасының халқына 1-сортты 120 тонна (екi темiр жол вагоны) ұн түрiнде iзгiлiк көрсету туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюды қоса алғандағы, төтенше жағдайлар мен шараларды қаржыландыруға арналған резервтiк қорынан 3 (үш) млн. 200 (екi жүз) мың теңге, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне - ұнды сатып алуға және тиеуге байланысты шығыстарды өтеуге 3 млн. теңге;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне - iзгiлiк жүгiн тасымалдауға байланысты шығыстарды өтеуге 200 мың теңге бөлiнсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi iзгiлiк көмегi тиелген вагондарды Тараз қаласынан Өзбекстан Республикасының Ташкент қаласына жедел жеткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi iзгiлiк
көмегiн Өзбекстан Республикасының аумағында қарсы алуды және оны
арналуы бойынша берудi ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөлiнген
қаражаттың мақсатты пайдаланылуына бақылау жасауды қамтамасыз етсiн
және жоғарыда көрсетiлген мақсатқа арналған қосымша шығыстар пайда
болған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкiметiне тиiстi ұсыныс
енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi