О мерах пo обеспечению прав лиц казахской национальности, прибывших на историческую родину в порядке трудовой миграции и переселения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 1998 г. N 707. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях всестороннего содействия репатриации казахов на историческую родину в порядке трудовой миграции и переселения, осуществления мер по их социально-правовой защите Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Агентству по миграции и демографии совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан признать постоянно проживающими в Республике Казахстан в течение всего срока пребывания лиц казахской национальности, прибывших в Республику Казахстан в порядке трудовой миграции и переселения.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
документирование лиц, прибывших на историческую родину в порядке трудовой миграции и переселения, видами на жительство иностранного гражданина и удостоверениями лица без гражданства на основе свободного и добровольного волеизъявления;
выдачу вышеуказанных документов в 1998 году без взимания платы.
3. Агентству по миграции и демографии совместно с Министерством финансов Республики Казахстан при формировании государственного бюджета на 1999 год предусмотреть расходы на документирование лиц, прибывших на историческую родину в порядке трудовой миграции и переселения, за счет средств Государственного миграционного фонда.
4. Настоящее постановление вступает в силу с момента подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Еңбек көші-қоны және қоныс аудару тәртібімен тарихи отанына оралған ұлты қазақ адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 28 шілдедегі N 707. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақтардың еңбек көші-қоны және қоныс аудару тәртібімен тарихи отанына қайтып оралуына, оларды әлеуметтік-құқықтық қорғау жөніндегі шаралардың жүзеге асырылуына жан-жақты жәрдем көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігі Ішкі істер министрлігімен бірлесіп еңбек және қоныс аудару тәртібімен Қазақстан Республикасына оралған ұлты қазақ адамдары барлық болған мерзімі ішінде Қазақстан Республикасында тұрақты түрде тұратындар деп танысын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
еңбек көші-қоны және қоныс аудару тәртібімен тарихи отанына оралған адамдарды еркін және ерікті түрде ерік білдіруінің негізінде шетелдік азаматтардың ықтиярхаттарымен және азаматтығы жоқ адамдардың куәліктерімен құжаттандыруды;
жоғарыда аталған құжаттарды 1998 жылы тегін беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегі агенттігі Қаржы министрлігімен бірлесіп 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджетті қалыптастыру кезінде Мемлекеттік көші-қон қорының қаражаты есебінен еңбек көші-қоны және қоныс аудару тәртібімен тарихи отанына оралған адамдарды құжаттандыруға арналған шығыстарды көздесін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі