Отдельные вопросы Министерства внутренних дел и Таможенного комитета Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 г. N 1004
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4073 U984073_ "О мерах по дальнейшей оптимизации государственных органов Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Сократить штатную численность органов внутренних дел Республики Казахстан на 1500 единиц из числа сотрудников среднего и старшего начальствующего состава с соответствующими расходами на их содержание.
2. Увеличить штатную численность Таможенного комитета Министерства финансов Республики Казахстан на 4100 единиц за счет соответствующих расходов и сокращенной штатной численности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан на 1000 единиц из числа военнослужащих офицерского состава, Генеральной Прокуратуры на 500 единиц сотрудников, органов внутренних дел Республики Казахстан на 1500 единиц из числа сотрудников среднего и старшего начальствующего состава.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Департаменту по государственному имуществу и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке решить вопрос о выделении таможенным органам, дислоцированным в аэропортах и на железнодорожных станциях, служебные помещения для организации таможенного контроля согласно приложениям 1 и 2.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
обеспечить до конца 1999 года выделение средств, в сумме 300 млн. тенге, предусмотренных в сметах на завершение строительства 34 контрольно-пропускных пунктов, 78 сборных зданий модульного типа, из них 90 млн. тенге направить на реконструкцию и капитальный ремонт вновь выделенного административного здания Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 19 ноября 1999 г. N 1753 P991753_ .
5. Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстан по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок определить порядок обязательного декларирования товаров и транспортных средств, перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан.
6. Акимам областей и городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке обеспечить на безвозмездной основе отвод земельных участков под строительство контрольно-пропускных пунктов в местах организации автопереходов через таможенную границу Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi мен Қаржы министрлiгi Кеден комитетiнiң жекелеген мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 6 қазандағы N 1004
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдар жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4073  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдарының штат саны орта және аға басшы құрам қызметкерлерi оларды ұстауға жұмсалатын тиiстi шығыстармен бiрге 1500 адамға қысқартылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Кеден комитетiнiң штат саны тиiстi шығыстардың және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң офицерлiк құрамдағы әскери қызметшiлерiнiң 1000 адамға қысқартылған, Бас Прокуратураның 500 қызметкерге қысқартылған, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер органдарының орта және аға басшы құрамдағы қызметкерлерiнiң 1500 адамға қысқартылған штат санының есебiнен 4100 адамға өсiрiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi әуежайлар мен темiр жол станцияларында орналасқан кеден органдарына кедендiк бақылауды ұйымдастыру үшiн 1 және 2-қосымшаларға сәйкес қызметтiк үй-жайлар бөлу туралы мәселенi заңдарда белгiленген тәртiппен шешсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1999 жылдың аяғына дейін сметаларда 34 бақылау-өткізу пункттерінің, 78 модульдық үлгідегі құрастырмалы үйлердің құрылысын аяқтауға көзделген 300 млн. теңге сомасындағы қаражатты бөлуді қамтамасыз етсін, оның 90 млн. теңгесін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитетінің жаңадан бөлінген әкімшілік ғимаратын қайта жаңартуға және күрделі жөндеуге бағыттасын.<*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.11.19. N 1753  қаулысымен .
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кеден комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен келiсе отырып бiр ай мерзiм iшiнде жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы алып өтетiн тауарлары мен көлiк құралдарын мiндеттi декларациялаудың тәртiбiн белгiлесiн.
6. Облыстардың және Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы автоөтпелер ұйымдастырылған жерлерде бақылау-өткiзу пункттерiн салуға заңдарда белгiленген тәртiппен қайтарусыз негiзде жер учаскелерiн бөлетiн болсын.

7. Установить лимит штатной численности центрального аппарата Таможенного комитета Министерства финансов Республики Казахстан в количестве 204 единиц.
8. (Пункт 8 утратил силу - постановлением Правительства РК от 25 февраля 1999 г. N 173 P990173_ )
9. Министерству внутренних дел, Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в двухнедельный срок внести предложения по приведению ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
10. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 1998 года N 1004
Перечень аэропортов, в которых необходимо выделить
служебные помещения для таможенных органов
1. АО "Аэропорт Алматы"
Место расположения: г.Алматы
2. АООТ "Международный аэропорт Актобе"
Место расположения: г. Актюбинск
3. АООТ "Аэропорт Акмола"
Место расположения: г. Астана
4. АООТ "Международный аэропорт Актау"
Место расположения: г. Актау
5. АООТ "Атырау Аэропорты"
Место расположения: г. Атырау
6. АО А/К "Жезказган Эйр"
Место расположения: г. Жезказган
7. "Аэропорт Балхаш"
Место расположения: г. Балхаш
8. АООТ "Аэропорт Сары-Арка"
Место расположения: г. Караганда
9. "Аэропорт Костанай"
Место расположения: г. Костанай
10. АО "Аэропорт Кокшетау"
Место расположения: г. Кокшетау
11. АО "Аэропорт Петропавловск"
Место расположения: г.Петропавловск
12. АО "Иртыш Авиа"
Место раположения: г. Павлодар
13. А/К "Сыр-Сункары"
Место расположения: г. Кызылорда
14. АО "Семей Авиа"
Место расположения: г. Семипалатинск
15. ОАО "Крылья Тараза"
Место расположения: г.Тараз
16. ОАО "Международный Аэропорт Акжол"
Место расположения: г. Уральск
17. ОАО "Ульба"
Место расположения: г. Усть-Каменогорск
18. АООТ "Аэропорт Шымкент"
Место расположения: г. Шымкент
19. АО А/К "Жетысу"
Место расположения: г. Талды-Корган
20. "Аэропорт Аркалык"
Место расположения: г. Аркалык
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 1998 года N 1004
Перечень железнодорожных станций, в которых необходимо
выделить служебные помещения для таможенных органов
ТУ по Актюбинской области
1. ст. "Алимбетовка"
2. ст. "Союзное"
3. ст. "Яйсан"
ТУ по Атырауской области
4. ст. "Курмангазы"
ТУ по Вост.-Казахст. области
5. ст. "Yбэ"
6. ст. "Зашита"
ТУ по Жамбылской области
7. ст. "Шу"
8. ст. "Кулан"
ТУ по Западн.-Каз. области

7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Кеден комитетiнiң орталық аппаратының штат санының лимитi 204 адам болып белгiленсiн.
8.<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.02.25. N 173   қаулысымен .
9. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қаржы министрлiгiнiң Кеден комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесе отырып екi апта мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсiн.
11. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 6 қазандағы
N 1004 қаулысына
1-қосымша
Кеден органдары үшiн қызметтiк үй-жай бөлiнуге тиiстi әуежайлардың
ТIЗБЕСI
1. "Алматы әуежайы" АҚ
Орналасқан жерi: Алматы қаласы
2. "Ақтөбе халықаралық әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Ақтөбе қаласы
3. "Ақмола әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Ақмола қаласы
4. "Ақтау халықаралық әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Ақтау қаласы
5. "Атырау әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Атырау қаласы
6. "Эйр Жезқазған" АҚ А/К
Орналасқан жерi: Жезқазған қаласы
7. "Балқаш әуежайы"
Орналасқан жерi: Балқаш қаласы
8. "Сарыарқа әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Қарағанды қаласы
9. "Қостанай әуежайы"
Орналасқан жерi: Қостанай қаласы
10. "Көкшетау әуежайы" АҚ
Орналасқан жерi: Көкшетау қаласы
11. "Петропавл әуежайы" АҚ
Орналасқан жерi: Петропавл қаласы
12. "Ертiс Авиа" АҚ
Орналасқан жерi: Павлодар қаласы
13. "Сыр Сұңқары" АК
Орналасқан жерi: Қызылорда қаласы
14. "Семей Авиа" АҚ
Орналасқан жерi: Семей қаласы
15. "Тараз қанаттары" ААҚ
Орналасқан жерi: Тараз қаласы
16. "Ақжол халықаралық әуежайы" ААҚ
Орналасқан жерi: Орал қаласы
17. "Үлбi " ААҚ
Орналасқан жерi: Өскемен қаласы
18. "Шымкент әуежайы" АҮАҚ
Орналасқан жерi: Шымкент қаласы
19. "Жетiсу" АҚ
Орналасқан жерi: Талдықорған қаласы
20. "Арқалық әуежайы"
Орналасқан жерi: Арқалық қаласы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 6 қазандағы
N 1004 қаулысына
2-қосымша
Кеден органдары үшiн қызметтiк үй-жай бөлiнуге тиiстi темiр жол станцияларының
ТIЗБЕСI
Ақтөбе облысы бойынша кеден басқармасы
1. "Әлiмбетов" станциясы
2. "Союзное" станциясы
3. "Жайсаң" станциясы
Атырау облысы бойынша
4. "Құрманғазы" станциясы
Шығыс Қазақстан облысы бойынша кеден басқармасы
5. "Үбi" станциясы
6. "Защита" станциясы
Жамбыл облысы бойынша кеден басқармасы
7. "Шу" станциясы
8. "Құлан" станциясы
Батыс облысы бойынша кеден басқармасы