О введении временных ограничений при импорте товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 1376. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1376 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В целях защиты отечественных производителей и согласно взаимной договоренности Правительства Республики Казахстан и Правительства Российской Федерации о введении временных ограничений по инициативе губернаторов приграничных с Казахстаном областей России Правительство Республики Казахстан
Постановляет:
1. В соответствии со статьями 20 и 21 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, "О таможенном деле в Республике Казахстан"  Z952368_  ввести следующие временные ограничения:
запретить в период с 11 января по 23 июня 1999 года ввоз на территорию Республики Казахстан товаров, согласно приложению, страной происхождения которых является Российская Федерация, а также товаров третьих стран, таможенное оформление которых произведено на территории Российской Федерации за исключением случаев:
когда получателем товаров, перемещаемых транзитом через территорию Российской Федерации, является Республика Казахстан или третьи страны;
когда грузы воинских формирований Российской Федерации, временно находящихся на территории Республики Казахстан, перемещаются железнодорожным транспортом под номерами воинского транспорта.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 4 февраля 1999 г. N 83   P990083_   ; от 31 марта 2003 г.  N 310  .
2.  (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 31 марта 2003 г.  N 310  )
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Российской Федерации, о введении временных ограничений в соответствии с пунктам 1 настоящего постановления.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 февраля 1999 г. N 83   P990083_   .
4. Ввести особый режим транзита через территорию Республики Казахстан путем ограничения пунктов пропуска таможенного оформления транзита и осуществления транзитных перевозок алкогольных напитков (код ТН ВЭД СНГ 2204-2208) только железнодорожным транспортом, в том числе спирта этилового неденатурированного, с концентрацией спирта не менее 80 об.% (код ТН ВЭД СНГ 2207) и спирта этилового неденатурированного, с концентрацией спирта менее 80 об.% (код ТН ВЭД СНГ 2208), только железнодорожным транспортом в цистернах и с соответствующим таможенным сопровождением до пункта назначения.

Тауарлардың импорты кезінде уақытша шектеулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
Отандық тауар өндірушілерді қорғау мақсатында және Қазақстанмен шекаралас Ресей облыстары губернаторларының бастамашылығы бойынша уақытша шектеулер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің өзара уағдаластығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" заң күші бар Жарлығының 20 және 21-тармақтарына сәйкес мынадай уақытша шектеулер енгізілсін:
1999 жылдың 11 қаңтарынан 23 маусымына дейін Қазақстан Республикасының аумағына, қосымшаға сәйкес, шыққан елі Ресей Федерациясы болып табылатын тауарларды, сондай-ақ:
Ресей Федерациясының аумағы арқылы транзитпен өткізілетін тауарлардың алушысы Қазақстан Республикасы немесе үшінші елдер болып табылатын;
Ресей Федерациясының Қазақстан Республикасының аумағында уақытша орналасқан әскери құралымдарының жүктері әскери көліктің нөмірлерімен теміржол көлігімен жеткізілетін жағдайларды қоспағанда, кедендік ресімдеу Ресей Федерациясының аумағында жүргізілген үшінші елдердің тауарларын әкелуге тыйым салынсын;<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.02.04. N 83
қаулысымен
ЕСКЕРТУ.5-абзац алып тасталды - ҚРҮ-нің 2003.03.31. N 310
қаулысымен
2. <*>
ЕСКЕРТУ.2-тармақ алып тасталды - ҚРҮ-нің 2003.03.31. N 310
қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі белгіленген тәртіппен Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы Кеден одағының Интеграциялық комитетін, осы қаулының 1-тармағына сәйкес уақытша шектеулер енгізілгені туралы хабардар етсін.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.02.04. N 83
қаулысымен .
4. Транзитті кедендік ресімдеудің өткізу пункттерін шектеу және алкогольді сусындарды (ТМД СЭҚ ТН коды 2204-2208) тек темір жол көлігімен, оның ішінде құрамында спирттің концентрациясы кемінде 80 көлемдік % толық айырылмаған этил спиртін (ТМД СЭҚ ТН коды 2207) және спирттің концентрациясы 80 көлемдік %-тен кем толық айырылмаған этил спиртін (ТМД СЭҚ ТН коды 2208) тек темір жол көлігімен, цистерналарда және тағайындалған пунктіне дейін тиісті кедендік қосақпен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру жолымен Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеудің ерекше режимі енгізілсін.

5. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан:
в течение 10 дней определить пункты пропуска таможенного оформления транзита алкогольных напитков (код ТН ВЭД СНГ 2204-2208);
в течение 10 дней согласовать с Государственным таможенным комитетом Российской Федерации пункты пропуска таможенного оформления транзита алкогольных напитков (код ТН ВЭД СНГ 2204-2208).  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 марта 2003 г.  N 310  .
6. Министерству энергетики, индустрии и торговли в мае 1999 года информировать Правительство Республики Казахстан о результатах временного ограничения на ввоз отдельных товаров и целесообразности их сохранения.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 1998 г. № 1376
Перечень
товаров, в отношении которых применяется временный запрет
при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 февраля 1999 г. N 83    P990083_   .
________________________________________________________
|  Код ТН ВЭД  |     Краткое наименование товаров        |
|______________|_________________________________________|
|0201-0202     |Мясо крупного рогатого скота, свежее или |
|              |охлажденное; мороженое                   |
|______________|_________________________________________|
|0203          |Свинина свежая, охлажденная или мороженая|
|______________|_________________________________________|
|0207          |Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы|
|______________|_________________________________________|
|0402          |Молоко и сливки, сгущенные или с         |
|              |добавлением сахара или других            |
|              |подслащивающих веществ                   |
|______________|_________________________________________|
|0405          |Сливочное масло                          |
|______________|_________________________________________|
|040700        |Яйца птиц, в скорлупе, свежие,           |
|              |консервированные (кроме яиц птиц для     !
!              !  инкубирования при наличии разрешения   !
!              !  Госплемнадзора Министерства сельского  !
!              !  хозяйства Республики Казахстан)        |
|______________|_________________________________________|
|1001          |Пшеница и меслин (кроме семян сортов     !
!              !пшеницы российской селекции, завозимых   !
!              !для воспроизводства или селекционной     !
!              !работы)                                  |
|______________|_________________________________________|

5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті:
10 күннің ішінде алкогольді сусындарды (ТМД СЭҚ ТН коды 2204-2208) кедендік ресімдеудің өткізу пункттерін айқындасын;
10 күннің ішінде Ресей Федерациясының Мемлекеттік кеден комитетімен алкогольді сусындарды (ТМД СЭҚ ТН коды 2204-2208) кедендік ресімдеудің өткізу пункттерін келіссін;
ЕСКЕРТУ.4-абзац алып тасталды - ҚРҮ-нің 2003.03.31. N 310
қаулысымен .
6. Энергетика, индустрия және сауда министрлігі 1999 жылдың мамырында Қазақстан Республикасының Үкіметіне жекелеген тауарларды әкелуге уақытша шектеулердің нәтижелері және оларды сақтаудың орындылығы туралы хабарласын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С. Павловқа жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1376 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар әкелу кезінде
оларға қатысты уақытша тыйым салу қолданылатын
тауарлардың тізбесі <*>
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгертілді - ҚРҮ-нің 1999.02.04. N 83  қаулысымен .
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН коды     |Тауарлардың қысқаша атауы
________________|__________________________________________________
0201-0202       |Мүйізді ірі қара малдың еті, жас немесе
|салқындатылған, тоңазытылған
________________|__________________________________________________
0203            |Жас шошқа еті, салқындатылған, тоңазытылған
________________|__________________________________________________
0207            |Үй құсының еті және тамақтық қосымша өнімдері
________________|__________________________________________________
0402            |Құрамына қант немесе басқа да тәттілендірілген
|заттар қосылған сүт пен кілегей, қойытылған сүт
________________|__________________________________________________
0405            |Сары май
________________|__________________________________________________
040700          |Құстың жұмыртқасы, қабығындағы, жас,
|консервіленген (Қазақстан Республикасының Ауыл
|шаруашылығы министрлігі Мемлекеттік асыл тұқымды
|мал өсіруді қадағалауының рұқсаты болған кезде
|инкубаторға арналған құстардың жұмыртқаларын
|қоспағанда) <*>
________________|__________________________________________________
1001            |Бидай және меслин (өндіру немесе селекциялық
|жұмыстар үшін әкелінетін Ресей селекциясының
|бидайы сорттарын қоспағанда)
________________|__________________________________________________

|1002 00 000   |Рожь                                     |
|______________|_________________________________________|
|1005          |Кукуруза                                 |
|______________|_________________________________________|
|1006          |Рис                                      |
|______________|_________________________________________|
|1101          |Мука пшеничная или пшенично-ржаная       |
|______________|_________________________________________|
|1 107         |Солод, поджаренный или неподжаренный     |
|______________|_________________________________________|
|1201 00       |Соевые бобы, дробленые или недробленые   |
|______________|_________________________________________|
|1205 00       |Семена рапса, дробленые или недробленые  |
|______________|_________________________________________|
|1206 00       |Семена подсолнечника, дробленые или      |
|              |недробленые                              |
|______________|_________________________________________|
|1517          |Маргарин; пригодные для употребления в   |
|              |пищу смеси или готовые продукты из       |
|              |животных или растительных жиров или масел|
|              |или фракций различных жиров или масел    |
|              |данной группы                            |
|______________|_________________________________________|
|1601 00       |Колбасы и аналогичные продукты из мяса,  |
|              |мясных субпродуктов или крови; готовые   |
|              |пищевые продукты, изготовленные на их    |
|              |основе                                   |
|______________|_________________________________________|
|1704          |Кондитерские изделия из сахара, не       |
|              |содержащие какао                         |
|______________|_________________________________________|
|1806          |Шоколад и прочие готовые пищевые         |
|              |продукты, содержащие какао               |
|______________|_________________________________________|
|1902          |Изделия из недрожжевого теста,           |
|              |подвергнутые или не подвергнутые тепловой|
|              |обработке,..., такие как спагетти,       |
|              |макароны, лапша,...                      |
|______________|_________________________________________|
!210210        !Дрожжи активные                          !
!--------------!-----------------------------------------!
|2207          |Спирт этиловый неденатурированный, с     |
|              |концентрацией  спирта не менее 80 об.%   |
|______________|_________________________________________|
|2208          |Спирт этиловый неденатурированный, с     |
|              |концентрацией  спирта менее 80 об.%      |
|______________|_________________________________________|
|2304 00 000   |Жмыхи и другие твердые отходы,           |
|              |получаемые при экстрагировании соевого   |
|              |масла                                    |
|______________|_________________________________________|

1002 00 000     |Қара бидай
________________|__________________________________________________
1005            |Жүгері
________________|__________________________________________________
1006            |Күріш
________________|__________________________________________________
1101            |Бидай немесе бидай-қара бидай ұны
________________|__________________________________________________
1107            |Солод, қуырылған немесе қуырылмаған
________________|__________________________________________________
1201 00         |Сояның уатылған немесе уатылмаған бұршағы
________________|__________________________________________________
1205 00         |Рапстың уатылған немесе уатылмаған тұқымы
________________|__________________________________________________
1206 00         |Күнбағыстың уатылған немесе уатылмаған тұқымы
________________|__________________________________________________
1517            |Маргарин; тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар
|немесе жануарлар немесе өсімдік майларынан
|жасалған дайын өнімдер немесе әртүрлі майлардың
|қоспасынан бөлінетін немесе осы топтағы майлар
________________|__________________________________________________
1601 00         |Шұжықтар мен еттен, қосымша ет өнімдерінен немесе
|қаннан жасалатын осындай өнімдер; олардың
|негізінде дайындалған дайын тамақ өнімдері
________________|__________________________________________________
1704            |Құрамында какао жоқ қанттан жасалған кондитерлік
|бұйымдар
________________|__________________________________________________
1806            |Какао қосылған шоколад және басқа дайын тамақ
|өнімдері
________________|__________________________________________________
1902            |Спагетти, макарондар, кеспе сияқты жылумен
|өңдеуге жатқызылған немесе жатқызылмаған ашымаған
|қамырдан жасалған бұйымдар
________________|__________________________________________________
210210          |Жылдам ашытқылар <*>
________________|__________________________________________________
2207            |Құрамында кемінде 80 көлемдік % спирт
|концентрациясы бар толық айырылмаған этил спирті
________________|__________________________________________________
2208            |Спирт концентрациясы 80 көлемдік %-тен кем толық
|айырылмаған этил спирті
________________|__________________________________________________
2304 00 00      |Соя майын айырған кезде алынатын күнжаралар және
|басқада қатты қалдықтар
________________|__________________________________________________