О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 1999 года N 431 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 июня 2001 г. N 846 ~P010846.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.06.2001 № 846.
В целях предотвращения нелегального производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров, совершенствования порядка маркировки подакцизных товаров марками акцизного сбора Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести с 1 июля 1999 года обязательную маркировку марками акцизного сбора с голографической полосой подакцизных товаров согласно приложениям 1 и 2.
2. Сохранить маркировку табачных изделий марками акцизного сбора образца 1997 года.
2-1. Установить, что с 1 марта 2001 года реализация отечественных табачных изделий наименований "Казахстанские" и "Медео" осуществляется только с марками акцизного сбора образца 1997 года.
Сноска. Дополнено пунктом 2-1 - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2000 г. N 1759 P001759_ .
3. Установить, что реализация подакцизных товаров отечественного и импортного производства (согласно приложениям 1 и 2), подлежащих маркировке, осуществляется только с марками акцизного сбора образца 1999 года:
1) производителям подакцизных товаров - с 1 июля 1999 года;
2) юридическим и физическим лицам, осуществляющими хранение и реализацию подакцизных товаров отечественного производства - с 1 августа 1999 года.
3) юридическими и физическими лицами, осуществляющими хранение и реализацию подакцизных товаров импортного производства - с 15 декабря 1999 года.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 25 июня 1999 г. N 848 P990848_ . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 августа 1999 г. N 1190 P991190_ .
4. Определить, что маркировку подакцизных товаров осуществляют отечественные товаропроизводители и импортеры.
5. Установить, что уплата акцизов по импортируемым подакцизным товарам, подлежащим обязательной маркировке, производится в момент приобретения марок акцизного сбора таможенному органу, который будет производить таможенное оформление импортируемых маркированных подакцизных товаров.
6. Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
заключить договор с Банкнотной фабрикой Национального Банка Республики Казахстан на изготовление марок акцизного сбора с голографической полосой для маркировки подакцизных товаров, согласно приложениям 1 и 2, а также на изготовление марок акцизного сбора для маркировки подакцизных товаров, согласно приложению 3;
обеспечить сбор заявок от производителей и импортеров на приобретение марок акцизного сбора на 1999 год, с обязательным ведением учета контрактов по импортируемым подакцизным товарам;
услуги по хранению и транспортировке марок акцизного сбора подакцизной продукции производить за счет средств, предусмотренных в смете финансирования Министерства государственных доходов Республики Казахстан;
в месячный срок разработать и утвердить Правила маркировки алкогольной продукции марками акцизного сбора с голографической полосой.

Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін акциздік алым таңбаларымен таңбалау туралы <*>
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 19 сәуір N 431. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.06.21. N 846 қаулысымен. ~P010846
Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің заңсыз өндірілуі мен айналымын болдырмау, акцизделетін тауарларды акциздік алым таңбаларымен таңбалаудың тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1999 жылдың 1 шілдесінен бастап 1 және 2-қосымшаларға сәйкес акцизделетін тауарларды голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларымен міндетті таңбалау енгізілсін.
2. Темекі бұйымдарын 1997 жылғы үлгідегі акциздік алым таңбаларымен таңбалау сақталсын.
2-1. 2001 жылдың 1 наурызынан бастап "Қазақстан" және "Медеу" деп аталатын отандық темекі бұйымдарын сату 1997 жылғы үлгідегі акциздік алым таңбаларымен ғана жүзеге асырылатын болып белгіленсін. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.24. N 1759
қаулысымен. P001759_
3. Таңбалауға жататын отандық және импорттық өндірістегі акцизделетін тауарларды (1 және 2-қосымшаларға сәйкес) сату 1999 жылғы үлгідегі акциздік алым таңбаларымен ғана:
1) акцизделетін тауарларды өндірушілерге - 1999 жылдың 1 шілдесінен бастап;
2) отандық өндiрiстегi акцизделетін тауарларды сақтауды және сатуды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға - 1999 жылдың 1 тамызынан бастап жүзеге асырылады деп белгіленсін. <*>
3) импорттық өндiрiстiң акцизделетiн тауарларын сақтау мен сатуды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға - 1999 жылдың 15 желтоқсанынан бастап жүзеге асырылады деп белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.06.25. N 848
қаулысымен. P990848_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді және толықтырылды - ҚР Үкіметінің
1999.08.18. N 1190 қаулысымен. P991190_
4. Акцизделетін тауарларды таңбалауды отандық тауар өндірушілер мен импорттаушылар жүзеге асырады деп белгіленсін.
5. Міндетті таңбалауға жататын импортталатын акцизделетін тауарлар бойынша акциздер төлеу акциздік алым таңбаларын сатып алу сәтінде импортталатын таңбаланған акцизделетін тауарларды кедендік рәсімдеуді жүргізетін кеден органына жасалады деп белгіленсін.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасымен 1 және 2-қосымшаларға сәйкес акцизделетін тауарларды таңбалау үшін голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларын дайындауға, сондай-ақ 3-қосымшаға сәйкес акцизделетін тауарларды таңбалау үшін акциздік алым таңбаларын дайындауға шарт жасассын;
өндірушілер мен импорттаушылардан импортталатын акцизделетін тауарлар бойынша келісімшарттардың міндетті есебін жүргізе отырып, 1999 жылға акциздік алым таңбаларын сатып алуға арналған өтінімдерді жинауды қамтамасыз етсін;
акцизделетін тауарлардың акциздік алым таңбаларын сақтау және тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетулерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігін қаржыландыру сметасында көзделген қаражаттың есебінен жүргізсін;
бір ай мерзім ішінде Алкогольді өнімді голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларымен таңбалаудың тәртібін әзірлесін және бекітсін.

7. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции обеспечить контроль за правильностью применения цен на марки акцизного сбора с голографической полосой, применяемых Банкнотной фабрикой Национального Банка Республики Казахстан при расчетах с Министерством государственных доходов Республики Казахстан.
8. Производителям и импортерам алкогольной продукции, подлежащей маркировке марками акцизного сбора с голографической полосой, провести инвентаризацию алкогольной продукции по перечню в соответствии с приложениями 1 и 2 по состоянию:
1) производителям - на 1 июля 1999 года;
2) импортерам и/или лицам, осуществляющим хранение и реализацию алкогольной продукции импортного производства, - на 15 октября 1999 года.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правительства РК от 18 августа 1999 г. N 1190 P991190_ .
9. Стоимость марок акцизного сбора образца 1997 года (за исключением налога на добавленную стоимость, уплаченного по ним), которыми были промаркированы подакцизные товары (за исключением табачных изделий) на дату проведения инвентаризации, а также стоимость неиспользованных марок акцизного сбора образца 1997 года, имеющихся в остатках на дату проведения инвентаризации, подлежит отнесению на затраты производства и обращения отечественных товаропроизводителей и импортеров.
10. Стоимость изготовления марок акцизного сбора подлежит отнесению на затраты производства и обращения.
11. Нарушение правил ввоза и реализации подакцизных товаров, подлежащих обязательной маркировке марками акцизного сбора, влечет за собой ответственность, предусмотренную законодательными актами Республики Казахстан.
12. Признать утратившими силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года № 1749 P961749_ "О введении обязательной маркировки подакцизных товаров марками акцизного сбора нового образца" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 53, ст. 518) и от 2 декабря 1998 года № 1224 P981224_ "Об уплате акцизов по импортируемым подакцизным товарам, подлежащим обязательной маркировке марками акцизного сбора" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 45, ст. 403).
13. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 1999 года № 431
Перечень
отечественных подакцизных товаров,
подлежащих маркировке марками акцизного сбора с
голографической полосой
1. Водка
2. Ликеро-водочные изделия
3. Крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы

7. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекені қорғау жөніндегі агенттігі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен есептесу кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Банкнот фабрикасы қолданатын голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларына баға қолданудың дұрыстығын бақылауды қамтамасыз етсін.
8. Голографиялық жолағы бар акциздiк алым таңбаларымен таңбалауға жататын алкоголь өнiмдерiн өндiрушiлер мен импорттаушылар 1 және 2-қосымшаларға сәйкес тiзбе бойынша алкоголь өнiмдерiн түгендеудi:
1) өндiрушiлер - 1999 жылғы 1 шiлдеге;
2) импорттаушылар және/немесе импорттық өндiрiстiң алкоголь өнiмiн сақтауды және сатуды жүзеге асыратын тұлғалар 1999 жылғы 15 қазанға жүргізсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.08.18. N 1190
қаулысымен. P991190_
9. Түгендеудің жүргізу күніне акцизделетін тауарлар (темекі бұйымдарын қоспағанда) таңбаланған 1997 жылғы үлгідегі акциздік алым таңбаларының құны (олар бойынша төленген қосымша құнға салықты қоспағанда), сондай-ақ түгендеу жүргізілетін күні қалдықта болған 1997 жылғы үлгідегі пайдаланылмаған акциздік алым таңбаларының құны отандық тауар өндірушілер мен импорттаушылардың өндірісі мен айналымының шығындарына жатқызуға жатады.
10. Акциздік алым таңбаларын дайындаудың құны өндіріс пен айналымның шығындарына жатқызуға жатады.
11. Акциздік алым таңбаларымен міндетті таңбалауға жататын акцизделетін тауарларды әкелу мен сатудың тәртібін бұзу Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
12. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "акцизделетін тауарларды жаңа үлгідегі акциздік алым маркаларымен міндетті түрде таңбалауды енгізу туралы" 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1749 P961749_ (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 53, 518-құжат) және "Акциздік алым
маркаларымен міндетті таңбалауға жататын импортталатын акцизделетін
тауарлар бойынша акциздер төлеу туралы" 1998 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1224
P981224_
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, N 45, 403-құжат)
қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
13. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 13 сәуірдегі
N 431 қаулысына
1-қосымша
Голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларымен
таңбалауға жататын отандық акцизделетін тауарлардың
Тізбесі
1. Арақ
2. Ликер-арақ бұйымдары
3. Күшейтілген сусындар, күшейтілген шырындар және бальзамдар

4. Вина
5. Коньяки
6. Шампанские вина
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 1999 года № 431
Перечень
импортируемых подакцизных товаров,
подлежащих маркировке марками акцизного сбора с
голографической полосой
____________________________________________________________________
| Код товарной номенклатуры | Наименование товара |
| внешнеэкономической деятельности | |
|__________________________________|_________________________________|
|Из 2204 (кроме 220430), 2205, |Вина, шампанские вина |
|220600* | |
|__________________________________|_________________________________|
|Из 2207, 2208* |Водка, ликеро-водочные изделия, |
| |крепленые напитки, крепленые |
| |соки, бальзамы, коньяки |
|__________________________________|_________________________________|
Примечание: *Номенклатура товаров определяется как кодом, так и
наименованием товаров.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 1999 года № 431
Перечень
отечественных и импортируемых табачных изделий,
подлежащих маркировке марками акцизного сбора
образца 1997 года
1. Отечественные табачные изделия (за исключением сигарет без
фильтра и папирос).
Сноска. Пункт 1 - в новой редакции согласно постановлению Правительства
Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 1040
P001040_
.
2. Импортируемые табачные изделия.
2402 Табачные изделия, прочие изделия,
содержащие табак
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)

4. Шараптар
5. Коньяктар
6. Шампан шараптары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 19 сәуірдегі
N 431 қаулысына
2-қосымша
Голографиялық жолағы бар акциздік алым таңбаларымен таңбалауға
жататын импортталатын акцизделетін тауарлардың
Тізбесі
__________________________________________________________________________
|   Сыртқы экономикалық                |   Тауардың атауы
|    қызметтің тауар                   |
|  номенклатурасының коды              |
______________________________________|___________________________________
|2204 (220430-дан басқа), 2205,        |Шараптар, шампан шараптары
|220600-ден*                           |
|______________________________________|___________________________________
|2207, 2208 - ден*                     |Арақ, ликер-арақ бұйымдары, күшей.
|                                      |тілген сусындар, күшейтілген шырын.
|                                      |дар, бальзамдар, коньяктар
|______________________________________|___________________________________
Ескертпе. Тауарлардың номенклатурасы кодпен де, тауарлардың
атауымен де айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 19 сәуірдегі
N 431 қаулысына
3-қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.10. N 1040
қаулысымен.
P001040_
1997 жылғы үлгідегі акциздеу алым таңбаларымен таңбалауға
жататын отандық және импортталатын темекі бұйымдарының
Тізбесі
1. Отандық темекі бұйымдары (фильтрсіз сигареттер мен папиростарды
қоспағанда)
<*>
2. Импортталатын темекі бұйымдары
2402            Темекі бұйымдары,
құрамында темекі бар басқа да бұйымдар
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.