О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 1999 года № 358
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года № 466 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 октября 2001 г. N 1347 ~P011347.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.10.2001 № 1347 (вступает в силу с 01.01.2002).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 1999 года № 358 P990358_ "Об утверждении Правил о порядке уплаты и ставке сбора за покупку физическими лицами наличной иностранной валюты" следующие дополнения и изменение:
в Правилах о порядке уплаты и ставке сбора за покупку физическими лицами наличной иностранной валюты, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"В выдаваемых банками и другими уполномоченными организациями кассовых чеках указываются суммы удержанного сбора за покупку наличной иностранной валюты.";
пункт 7 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Расчет о суммах удержанного и перечисленного сбора заполняется на основании Реестров купленной и проданной иностранной валюты, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года № 295 "Инструкция об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (приложение 6), в которых банки и уполномоченные организации обязаны регистрировать каждую операцию по продаже физическим лицам наличной иностранной валюты.";
приложение 2 изложить в следующей редакции согласно приложению.
2. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан Реестр купленной и проданной иностранной валюты по форме, установленной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года № 295 "Инструкция об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (приложение 6), дополнить графой следующего содержания:
"сумма сбора в тенге".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 1999 года № 466
Справка №
об удержании сбора за покупку
наличной иностранной валюты
Кому выдана: Кем выдана:
_____________(РНН) ______________________________
(наименование уполномоченного
______________________ банка, уполномоченной
_________________
(Ф.И.О.) _______________________________
организации,
______________________________ _______________________________
(серия, номер и дата выдачи осуществляющей отдельные
___________________________ ______________________________
документа, удостоверяющего виды банковских операций)
________________________
личность покупателя)
_______________________ ________________________________
(местонахождение)
____________________________
(адрес)
_______________________________________________________________________
Вид иностран!Сумма куплен-!Курс прода!Сумма в !Сумма сбо!Итого сумма в!
ной валюты !ной наличной !жи иност- !тенге, !ра в тен-!тенге, внесен!
!иностранной !ранной ва-!облагае-!ге !ная для покуп!
!валюты !люты в тен!мая сбо-! !ки наличной !
! !ге !ром ! !иностранной !
! ! ! ! !валюты !
----------------------------------------------------------------------!

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 сәуірдегі N 358 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 24 сәуір N 466. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.10.22. N 1347 қаулысымен. ~P011347
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын сатып алғаны үшін алынатын алымның ставкасы және оны төлеудің тәртібі туралы ережені бекіту туралы" 1999 жылғы 2 сәуірдегі N 358 P990358_ қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Жеке тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын сатып алғаны үшін алынатын алымның ставкасы және оны төлеудің тәртібі туралы ережеде:
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Банктер мен басқа да уәкілетті ұйымдар беретін кассалық чектерде қолма-қол шетел валютасын сатып алғаны үшін ұсталған алымның сомасы көрсетіледі.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен жасалатын айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулық" туралы 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295 қаулысымен бекітілген Сатып алынған және сатылған шетел валютасы тізілімін (6-қосымша) негізінде толықтырылады, онда ұсталған және аударылған алымдардың сомалары туралы есеп айырысу банктер мен уәкілетті ұйымдар қолма-қол шетел валютасын жеке тұлғаларға сату жөніндегі әрбір операцияны тіркеуге міндетті.";
2-қосымша қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында
қолма-қол шетел валютасымен жасалатын айырбастау операцияларын
ұйымдастыру туралы нұсқаулық" туралы 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295
қаулысымен белгіленген нысандағы Сатып алынған және сатылған шетел
валютасы тізілімін (6-қосымша) мынадай мазмұндағы бағанмен толықтыру
ұсынылсын:
"алым сомасы, теңгемен".
3. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 24 сәуірдегі
N 466 қаулысына
қосымша
Қолма-қол шетел валютасын сатып
алғаны үшін алынатын алымды ұстау туралы
N Анықтама
Кімге берілді:                    Кім берді:
___________________(СТТН)          ________________________
(өкілетті банктің,
_________________________
_________________________          ________________________
(Тегі, аты-жөні)                банктік операциялардың
_________________________          ________________________
(сатып алушының жеке басын          жекелеген түрлерін жүзеге
_________________________          ________________________
куәландыратын құжаттың               асыратын уәкілетті
_________________________          ________________________
сериясы, нөмірі және берілген         ұйымның атауы)
күні)
_________________________          ________________________
(мекен-жайы)                        (орналасқан жері)
____________________________________________________________________
| Шетел     | Сатып   | Шетел   |   Алым  | Алым   |   Қолма-қол     |
|валютасының|алынған  |валютасын|салынатын|сомасы, |шетел валютасын  |
|  түрі     |қолма-қол| сату    |  сома,  |теңгемен| сатып алу үшін  |
|           | шетел   | бағамы, | теңгемен|        |  енгізілген     |
|           |валютасы.|теңгемен |         |        |соманың жиыны,   |
|           |  ның    |         |         |        |  теңгемен       |
|           | сомасы  |         |         |        |                 |
|___________|_________|_________|_________|________|_________________|