О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года № 501
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республикой Казахстан от 3 апреля 1995 года № Ф 22-3/5, от 1 декабря 1995 года № 0000001, от 1 декабря 1995 года № 0000002, от 1 декабря 1995 года № 0000003, от 11 марта 1996 года № 27-1-Г/3 -96, от 10 июля 1996 года № 13, от 20 ноября 1996 года № 0000019 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (согласно приложениям 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год по разделу "Кредитование";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности, согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке вплоть до процедуры банкротства заемщиков и по привлечению к ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан провести работу по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
4. Министерству финансов Республики Казахстан, Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) ежемесячно представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.

Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 29 сәуір N 501
Қазақстан Республикасының шетел несие берушiлерi алдындағы мiндеттемелерiн орындау, дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепілдіктерi бар бұрын берiлген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) 1995 жылғы 3 сәуiрдегi N Ф 22-3/5, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000001, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000003, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-I-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шiлдедегi N 13, 1996 жылғы 20 қарашадағы N 0000019 берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiне сәйкес, шетел банктерi шоттарының негiзiнде дәрменсіз заемшылар үшiн алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi (1,2-қосымшаларға сәйкес), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгі бағам айырмасының өзгеруiн есепке ала отырып, 1999 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендiру" бөлiмi бойынша көзделген қаражаттың шегiнде төлейтiн болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметiне қаржылық тексерiс жүргiзсiн және оларды пайдалану тәртiбiн бұзушылық фактiлерi анықталған жағдайда, кiнәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында, материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кірiс министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi банкроттық рәсiмiн жүргiзуге дейiнгi және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық мiндеттемелерiн орындамаған тұлғаларды жауапқа тарту жөнiнде заңмен белгiленген тәртiппен шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi алынған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде жұмыстар жүргiзсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық комитеті мен "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты алынған мемлекеттік бюджеттік қаражаттарды қайтару жөнінде қабылданған шаралар мен олардың нәтижелілігі туралы ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 1998 года № 501
Сумма
просроченных платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
___________________________________________________________________
|     Организация -   | Валюта |   Дата   |   Сумма    |  Основной  |
|       заемщик       |платежа | платежа  |  платежа   |   долг     |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|                     |Кредитная линия Германии                     |
|_____________________|_____________________________________________|
|ГАО "Экибастузкомир" |   DM   | 26.06.98 |  16 373,96 |       0,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир" |   DM   | 01.08.98 |     634,01 |     634,01 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир" |   DM   | 01.02.99 | 639 982,90 | 111 872,82 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир" |   DM   | 26.06.98 |  17 679,27 |       0,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир" |   DM   | 02.11.98 |   9 054,58 |       0,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|                     |Кредитная линия Японии                       |
|_____________________|_____________________________________________|
|Карметкомбинат       |  JPY   | 03.11.98 |     921,00 |       0,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|Всего                |  JPY   |          |     921,00 |       0,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
|                     |   DM   |          | 717 724,72 | 562 110,00 |
|_____________________|________|__________|____________|____________|
Продолжение таблицы
_________________________
|  Проценты  |   Прочие   |
|            |            |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|       0,00 |  16 373,96 |
|____________|____________|
|     634,01 |       0,00 |
|____________|____________|
| 111 872,82 |       0,00 |
|____________|____________|
|       0,00 |  17 679,27 |
|____________|____________|
|       0,00 |   9 054,58 |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|       0,00 |     921,00 |
|____________|____________|
|       0,00 |     921,00 |
|____________|____________|
| 112 506,83 |  43 107,81 |
|____________|____________|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 1998 года № 501
Сумма
предстоящих платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
____________________________________________________________________
|     Организация -   | Валюта|  Дата  |    Сумма     |   Основной   |
|       заемщик       |платежа|платежа |   платежа    |     долг     |
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |Кредитная линия Франции                       |
|_____________________|______________________________________________|
|АК "Батыс"           |  FRF  |06.04.99|  2 150 788.37|          0,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |Кредитная линия Израиля                       |
|_____________________|______________________________________________|
|АСП "Конденсат"      |  USD  |01.05.99|  1 215 530,56|    962 500,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |Кредитная линия Японии                        |
|_____________________|______________________________________________|
|Карметкомбинат       |  JPY  |03.05.99|322 175 425,00|285 313 185,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |Кредитная линия Канады                        |
|_____________________|______________________________________________|
|АСП "Конденсат"      |  USD  |15.05.99|  1 788 704,06|  1 291 666,63|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|Всего                |  FRF  |        |  2 150 788,37|          0,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |  USD  |        |  3 004 234,00|  2 254 166,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
|                     |  JPY  |        |322 175 425,00|285 313 185,00|
|_____________________|_______|________|______________|______________|
Продолжение таблицы
_____________________________
|   Проценты    |   Прочие    |
|               |             |
|_______________|_____________|
|               |             |
|_______________|_____________|
|  2 131 780,63 |   19 007,74 |
|_______________|_____________|
|               |             |
|_______________|_____________|
|    253 030,56 |        0,00 |
|_______________|_____________|
|               |             |
|_______________|_____________|
| 36 862 240,00 |        0,00 |
|_______________|_____________|
|               |             |
|_______________|_____________|
|    489 756,95 |    7 280,48 |
|_______________|_____________|
|  2 131 780,63 |   19 007,74 |
|_______________|_____________|
|    742 787,51 |    7 280,48 |
|_______________|_____________|
| 36 862 240,00 |        0,00 |
|_______________|_____________|

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
29 сәуірдегі
N 501 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу бойынша мерзімі өткен төлемдердің
Сомасы
___________________________________________________________________
|      Заемшы           | Төлем    |    Төлем      |   Төлем        |
|       ұйым            |валютасы  |    уақыты     |  сомасы        |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Германия несие желісі
___________________________________________________________________
|"Екібастұзкөмір" МАҚ   |   DM     |26.06.98 ж.    | 16 373, 96     |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|"Екібастұзкөмір" МАҚ   |   DM     |01.08.98 ж.    |   634,01       |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|"Екібастұзкөмір" МАҚ   |   DM     |01.02.99 ж.    | 673 982,90     |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|"Екібастұзкөмір" МАҚ   |   DM     |26.06.98 ж.    | 17 679, 27     |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|"Екібастұзкөмір" МАҚ   |   DM     |02.11.98 ж.    |  9 054,58      |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Жапония несие желісі
___________________________________________________________________
|Қарметкомбинат         |   JPY    |03.11.98 ж.    |   921,00       |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|_______________________|__________|_______________|________________|
|Барлығы:               |   JPY    |               |   921,00       |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|                       |    DM    |               |  717724,72     |
|_______________________|__________|_______________|________________|
таблицаның жалғасы
__________________________________________
|  Негізгі  |   Проценттер   | Басқалары   |
|   борыш   |                |             |
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |      0,00      | 16 373, 96  |
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |    634,01      |   0,00      |
|___________|________________|_____________|
| 562 110,08|  111 872,82    |   0,00      |
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |      0,00      | 17 679,27   |
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |      0,00      |  9 054,58   |
|___________|________________|_____________|
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |      0,00      |   921,00    |
|___________|________________|_____________|
|    0,00   |      0,00      |   921,00    |
|___________|________________|_____________|
|562 110,08 | 112 506,83     |43 107,81    |
|___________|________________|_____________|
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
29 сәуірдегі
N 501 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдар бойынша алдағы төлемдерді өтеу
Сомасы
___________________________________________________________________
|      Заемшы           | Төлем    |    Төлем      |   Төлем        |
|       ұйым            |валютасы  |    уақыты     |  сомасы        |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Франция несие желісі
___________________________________________________________________
|"Батыс" АК             |  FRF     |06.04.99 ж.    | 2 150 788,37   |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Израил несие желісі
___________________________________________________________________
|"Конденсат" АБК        |  USD     |01.05.99 ж.    | 1 215 530,56   |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Жапония несие желісі
___________________________________________________________________
|Қарметкомбинат         |  JPY     |03.05.99 ж.    | 322 175 425,00 |
|_______________________|__________|_______________|________________|
Канада несие желісі
___________________________________________________________________
|"Конденсат" АБК        |  USD     |15.05.99 ж.    | 1 788 704,06   |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|_______________________|__________|_______________|________________|
|_______________________|__________|_______________|________________|
|_______________________|__________|_______________|________________|
|Барлығы:               |  FRF     |               | 2 150 788,37   |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|                       |  USD     |               | 3 004 234,62   |
|_______________________|__________|_______________|________________|
|                       |  JPY     |               |322 175 425,00  |
|_______________________|__________|_______________|________________|
таблицаның жалғасы
_____________________________________________
|  Негізгі     |   Проценттер   | Басқалары   |
|   борыш      |                |             |
|______________|________________|_____________|
|    0,00      | 2 131 780,63   | 19 007,74   |
|______________|________________|_____________|
| 962 500,00   |  253 030,56    |   0,00      |
|______________|________________|_____________|
|285 313 185,00| 36 862 240,00  |   0,00      |
|______________|________________|_____________|
| 1 291 666,63 |  489 756,95    |  7280,48    |
|______________|________________|_____________|
|______________|________________|_____________|
|______________|________________|_____________|
|______________|________________|_____________|
|          0,00| 2 131 780,63   | 19 007,74   |
|______________|________________|_____________|
| 2 254 166,63 |  742 787,51    |  7280,48    |
|______________|________________|_____________|
|285 313 185,00| 36 862 240,00  |   0,00      |
|______________|________________|_____________|
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.