Вопросы Комитета среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999 года № 557
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 P990006_ "О структуре Правительства Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан Постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан;
2) структуру Комитета среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан;
3) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 года № 571 P980571_ "Вопросы Комитета образования Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999 года № 557
Положение
о Комитете среднего и профессионального образования
Министерства здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством осуществляющим в пределах компетенции Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также межотраслевую координацию в сфере дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессиональнотехнического и среднего специального образования. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 августа 1999 г. N 1093 P991093_ .
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет обособленное имущество, печати с изображением Государственного герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в банках.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі Орта және кәсіптік білім комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 10 мамыр N 557
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6 U990006_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің Орта және кәсіптік білім комитеті туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі Орта және кәсіптік білім комитетінің құрылымы;
3) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт
министрлігі Орта және кәсіптік білім комитетінің қарауындағы
ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлігі Білім комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 маусымдағы N 571
P980571_
қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 мамырдағы
N 557 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт
министрлігінің Орта және кәсіптік білім комитеті туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң Орта және кәсiптiк бiлiм комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi құзыретiнiң шегінде мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру саласында арнаулы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093
қаулысымен. P991093_
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оқшауланған мүлкi, Қазақстан Республикасының елтаңбасы бейнеленген, өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрлерi мен мөртаңбалары, белгіленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ заңдарға сәйкес банктерде шоттары болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Комитеттiң, егер заңдарға сәйкес оған өкiлеттiк берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.

4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном
законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами
Председателя.
5. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются
Правительством Республики Казахстан.
<*>
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 2
августа 1999 г. N 1093
P991093_
.
6. Юридический адрес Комитета:
473000, г. Астана, ул. Ауезова, 126.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет
среднего и профессионального образования Министерства здравоохранения,
образования и спорта Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из
республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
2. Основные задачи, функции и права Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в формировании и реализации государственной политики в области дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
2) обеспечение получения гражданами гарантированного бесплатного среднего образования в государственных учебных заведениях;
3) организация разработки государственных стандартов образования для организаций дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
4) создание условий для развития различных типов учебно-воспитательных организаций в соответствии с национальными и региональными особенностями;
5) организация и осуществление контроля в пределах своей компетенции за качеством обучения соответствующих уровней образования и исполнением нормативных правовых актов в области образования;
6) организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров;
7) удовлетворение потребностей государства в рабочих и специалистах с профессионально-техническим и средним специальным образованием;
8) организация ежегодного приема в профессионально-технические и средние специальные учебные заведения;
9) обеспечение педагогическими кадрами, базовыми (примерными), учебными планами, учебно-методической литературой организации дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
10) разработка целевых программ по вопросам своей компетенции, участие в разработке и реализации программ в области образования;

4. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен Төрағаның бұйрықтарымен рәсiмделетiн шешiм қабылдайды.
5. Комитеттiң құрылымы мен штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093
қаулысымен. P991093_
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы: 473000, Астана қаласы, Әуезов көшесi,126.
7. Комитеттiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлiгiнiң Орта және кәсiптiк бiлiм комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Комитетке өзiнiң функциясы болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастар жасауға тиым салынады.
2. Комитеттің негiзгi мiндеттерi, функциялары және құқықтары
10. Комитеттiң негiзгі мiндеттерi:
1) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыруға және iске асыруға қатысу;
2) азаматтардың мемлекеттiк оқу орындарында кепiлдiктi тегін орта бiлiм алуын қамтамасыз ету;
3) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм саласындағы мемлекеттiк бiлiм стандарттарын әзiрлеудi ұйымдастыру;
4) ұлттық және аймақтық ерекшелiктерге сәйкес оқу-тәрбие ұйымдарының әр түрлi нұсқаларын дамыту үшiн жағдай жасау;
5) өз құзыретiнiң шегiнде бiлiмнiң тиiстi деңгейлерiндегi оқытудың сапасын және бiлiм саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердiң орындалуын бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
6) педагог кадрларды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру;
7) мемлекеттiң кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiмi бар жұмысшылар мен мамандарға деген сұранысын қанағаттандыру;
8) кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта оқу орындарына жыл сайын қабылдауды ұйымдастыру;
9) мектеп жасына дейiнгі, мектептен тыс тәрбие және оқыту жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм ұйымдарын педагог кадрлармен, базалық (үлгiлiк) оқу жоспарларымен, оқу-әдiстемелiк әдебиеттермен қамтамасыз ету;
10) өз құзыретiндегi мәселелер бойынша мақсатты бағдарламалар әзiрлеу, бiлiм саласындағы бағдарламаларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;

11) заключение международных договоров по вопросам дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
12) лицензирование деятельности учебных заведений среднего специального образования в порядке, установленном законодательством;
13) организация разработки и утверждение в пределах своей компетенции Положений об аттестации и аккредитации государственных учреждений образования. Положений о повышении квалификации, переподготовке и аттестации кадров в системе образования.
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты, положения, учебные планы и программы;
2) определяет начало и завершение учебного года в учебных заведениях среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования, а также сроки каникул для учащихся;
3) совместно с уполномоченными государственными органами участвует в определении и размещении государственного заказа на подготовку рабочих и специалистов;
4) совместно с заинтересованными государственными органами участвует в исследованиях рынка труда и определении потребности экономики республики в рабочих и специалистах;
5) вносит предложения по привлечению и использованию иностранных кредитов и инвестиций в области дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
6) организует разработку квалификационных характеристик по специальностям профессионально-технического и среднего специального образования;
7) изучает и распространяет передовой опыт и современные технологии обучения и воспитания;
8) участвует в работе по расчету потребности в бюджетных ассигнованиях, направляемых на дошкольное и внешкольное воспитание и обучение, среднее общее, профессионально-техническое и среднее специальное образование;
9) вносит предложения по совершенствованию системы труда, его оплаты и социальной защите работников системы дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
10) проводит анализ финансово-хозяйственной деятельности государственных организаций дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования по использованию бюджетных и специальных средств;
11) участвует в разработке и реализации программ по развитию научных исследований, направленных на внедрение в учебный процесс организаций дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования современных методов обучения;

11) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм мәселелерi жөнiнде халықаралық шарттар жасасу;
12) заңдарда белгiленген тәртiппен орта арнаулы оқу орындарының қызметiн лицензиялау;
13) өз құзыретiнiң шегінде Мемлекеттiк бiлiм мекемелерiн аттестациялау және тiркеу туралы ереженi, Білім беру жүйесiнде кадрлардың біліктiлiгiн арттыру, қайта даярлау және аттестациялау туралы ереженi әзiрлеудi ұйымдастыру және бекiту болып табылады.
11. Комитет заңдарда белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) өз құзыретінiң шегiнде нормативтiк құқықтық актiлердi, ережелердi, оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзiрлейдi және бекiтедi;
2) жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта оқу орындарында оқу жылының басталуы мен аяқталуын, сондай-ақ оқушыларға арналған каникулдардың мерзiмдерiн белгiлейдi;
3) уәкiлеттiк берiлген мемлекеттiк органдармен бiрлесiп жұмысшылар мен мамандарды даярлауға мемлекеттiк тапсырысты айқындауға және орналастыруға қатысады;
4) мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, еңбек рыногын зерттеуге және республика экономикасының жұмысшылар мен мамандарға сұранысын айқындауға қатысады;
5) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру саласына шетелдiк несиелер мен инвестицияларды тарту және пайдалану жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
6) кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм мамандықтары бойынша бiлiктiлiк сипаттамаларын әзiрлеудi ұйымдастырады;
7) оқыту мен тәрбиелеудiң озық тәжiрибесi мен қазiргi заманғы технологиясын зерделейдi және таратады;
8) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру жүйесiне бағытталатын бюджеттік қаражатқа сұранысты есептеу жөнiндегi жұмысқа қатысады;
9) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру жүйесi қызметкерлерiнiң еңбек, оған ақы төлеу және әлеуметтiк қорғау жүйелерiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныс енгiзедi;
10) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру мемлекеттiк ұйымдарының бюджеттiк және арнайы қаражаттарды пайдалану жөнiндегi қаржы-шаруашылық қызметiне талдау жүргiзедi;
11) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие-және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру ұйымдарының оқу процестерiне ендiруге бағытталған ғылыми зерттеулердi дамыту жөнiндегi бағдарламаларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысады;

12) вносит предложения о присвоении работникам организаций образования дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования почетных званий, награждении их государственными наградами республики и отмечает знаками отличия;
13) дает согласие на назначение и освобождение от должности руководителей управлений (департаментов) образования областей, городов республиканского значения и столицы;
14) участвует в подготовке проектов международных договоров и соглашений по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета;
15) вносит в пределах своей компетенции предложения по созданию, реорганизации и ликвидации организаций дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
16) разрабатывает методические рекомендации по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством.
12. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет имеет право в установленном законодательством порядке:
1) обеспечивать в рамках своей компетенции контроль за деятельностью организаций, осуществляющих дошкольное и внешкольное воспитание и обучение, среднее общее, профессионально-техническое и среднее специальное образование, а также - учреждений повышения квалификации и переподготовки кадров;
2) запрашивать и получать в установленном порядке информацию от государственных органов и иных организаций по вопросам компетенции Комитета;
3) назначать и освобождать от занимаемой должности руководителей подведомственных государственных предприятий;
4) участвовать в проведении проверок правильности, эффективности использования бюджетных средств в организациях дошкольного и внешкольного воспитания и обучения, среднего общего, профессионально-технического и среднего специального образования;
5) лицензировать деятельность учебных заведений среднего специального образования;
6) осуществлять взаимодействие с общественными и международными
организациями по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета;
7) создавать рабочие и исследовательские группы для решения отдельных
задач и изучения проблем в области дошкольного и внешкольного воспитания,
среднего общего, профессионально-технического и среднего специального
образования;
8) осуществлять межотраслевую координацию в области образования в
пределах компетенции Комитета;
9) осуществляет иные права в соответствии с действующим
законодательством.
3. Имущество Комитета

12) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм ұйымдарының қызметкерлерiне құрметтi атақтар беру, оларды республиканың мемлекеттік наградаларымен марапаттауға ұсыныстар енгiзедi және айрықша белгiлермен атап өтедi;
13) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бiлiм басқармаларының (департаменттерiнiң) басшыларын қызметке тағайындауға және босатуға келiсiм бередi;
14) Комитеттiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша халықаралық шарттар мен келiсiмдердiң жобаларын әзiрлеуге қатысады;
15) өз құзыретiнiң шегiнде мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнiнде ұсыныс енгiзедi;
16) Комитеттің құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлейдi;
17) заңдарға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
12. Комитеттiң негiзгi мiндеттерiн iске асыру және өзiнiң функцияларын жүзеге асыру мақсатында заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) өз құзыретiнiң шегiнде мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие мен оқытуды, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм берудi жүзеге асыратын ұйымдардың, сондай-ақ кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау мекемелерiнiң қызметiн бақылауды қамтамасыз етуге;
2) мемлекеттiк органдардан және өзге де ұйымдардан Комитеттiң құзыретiндегі мәселелер бойынша белгiленген тәртiппен ақпарат сұратуға және алуға;
3) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк кәсiпорындардың басшыларын тағайындауға және атқаратын қызметiнен босатуға;
4) мектеп жасына дейiнгі, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру ұйымдарында бюджеттiк қаражатты пайдаланудың дұрыстығына, тиiмдiлiгiне тексеру жүргiзуге қатысуға;
5) арнаулы орта оқу орындарының қызметiн лицензиялауға;
6) Комитеттiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша қоғамдық және халықаралық ұйымдармен өзара iс-қимылды жүзеге асыруға;
7) мектеп жасына дейiнгi, мектептен тыс тәрбие және оқыту, жалпы орта, кәсiптiк-техникалық және арнаулы орта бiлiм беру саласындағы жекелеген мiндеттердi шешу және проблемаларды зерделеу үшiн жұмыс және зерттеу топтарын құруға;
8) Комитеттiң құзыретi шегiнде бiлiм саласындағы салааралық үйлестiрудi жүзеге асыруға;
9) қолданылып жүрген заңдарға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комитеттің мүлкi

13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом. Комитету может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан.
Председатель имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей Министром здравоохранения, образования и спорта по представлению Председателя Комитета;
17. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и
несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет
задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель:
1) в пределах своей компетенции издает приказы;
2) утверждает штатное расписание Комитета в пределах утвержденной
численности и фонда оплаты труда, положения о структурных подразделениях
Комитета;
3) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и структурных
подразделений Комитета;
4) назначает на должности и освобождает от должностей работников
Комитета;
5) поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах, иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
19. В Комитете образуется консультативно-совещательный орган -
Коллегия, численный состав которой определяется Министром, а
персональный состав - Председателем Комитета.
5. Реорганизация и ликвидация Комитета
20. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999 года № 557
Структура
Комитета среднего и профессионального образования
Министерства здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан
1. Руководство
2. Управление среднего общего образования
3. Управление профессионального образования
4. Отдел координации и контроля
5. Отдел планирования государственного заказа и статистики
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999 года № 557
Перечень
организаций, находящихся в ведении
Комитета среднего и профессионального образования
Министерства здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан
<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 27 августа 1999 г. N 1264
P991264_
.
1. Республиканский музыкальный колледж им. К. Байсеитовой
2. Алматинский музыкальный колледж им П. Чайковского
3. Республиканский эстрадно-цирковой колледж им Ж. Елебекова
4. Республиканский художественный колледж (при Казахской
государственной художественной академии)
5. Алматинское хореографическое училище им. А. Селезнева

13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе өзге де тәсiлдермен оған билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке заңдарда белгiленген жағдайларда және шектерде мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
4. Комитеттің қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның, оның ұсынуы бойынша, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
17. Комитеттiң төрағасы Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыру үшiн дербес жауаптылықта болады.
18. Төраға осы мақсатта:
1) өз құзыретiнiң шегiнде бұйрықтар шығарады;
2) бекiтiлген санның және еңбек ақы қорының шегiнде Комитеттiң
штат кестесiн, Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ереженi бекiтедi;
3) өзiнiң орынбасарлары мен Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi
басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
4) Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен
босатады;
5) Комитеттiң қызметкерлерiн көтермелейдi және тәртiптiк жаза
қолданады;
6) мемлекеттiк органдарда, өзге де ұйымдарда Комитеттiң атынан
өкiлдiк етедi;
7) заңдарға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
19. Комитетте сандық құрамын Министр, ал жеке
құрамын - Комитеттiң төрағасы айқындайтын консультативтiк-кеңесшi орган
Алқа құрылады.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
20. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 мамырдағы
N 557 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім
және спорт министрлігі Орта және кәсіптік білім
комитетінің құрылымы
Басшылық
Жалпы орта білім басқармасы
Кәсіптік білім басқармасы
Үйлестіру және бақылау бөлімі
Мемлекеттік тапсырысты жоспарлау және статистика бөлімі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 мамырдағы
N 557 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және
спорт министрлігі Орта және кәсіптік білім комитетінің
қарауындағы мекемелердің
Тізбесі
1. К.Байсейітова атындағы республикалық музыка колледжі
2. П.Чайковский атындағы Алматы музыка колледжі
3. Ж.Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі
4. Республикалық көркемсурет колледжі (Қазақ мемлекеттік
көркемсурет академиясының жанындағы)
5. А.Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі

6. Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства
им. О. Тансыкбаева
7. Шымкентская республиканская военная школа-интернат
8. Карагандинская республиканская военная школа-интернат
9. Алматинская республиканская военная школа-интернат им. Б. Момышулы
10. Республиканская казахская средняя музыкальная школа-интернат
им. А. Жубанова
11. Республиканская школа-интернат с углубленным изучением казахского
языка и литературы
12. Республиканская физико-математическая школа-интернат
им. О. Жаутыкова
13. Республиканский Дворец школьников
14. Республиканский научно-практический центр "Дарын"
15. Республиканский институт повышения квалификации руководящих и
научно-педагогических кадров системы образования
16. Казахская академия образования им. Ы. Алтынсарина
17. Республиканский научно-производственный центр социальной
адаптации профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с
дефектами умственного и физического развития
18. Республиканский научно-методический центр информатизации
образования
19. Республиканский центр государственных стандартов образования
20. Республиканская научно-педагогическая библиотека
21. Республиканское государственное предприятие ПКО
"Казснабобразование"
22. Республиканское объединение по производству и ремонту школьной
мебели (на правах хозяйственного ведения)
23. Акмолинский финансово-экономический колледж
24. Семипалатинский финансово-экономический колледж
25. Республиканский учебно-воспитательный центр
26. Учебно-научный физико-технологический центр
27. Редакция газеты "Казакстан мугалiмi"
28. Редакция газеты "Учитель Казахстана"
29. Редакция журнала "Казакстан мектебi", "Казакстан тарихы"
30. Редакция журнала "Бастауыш мектеп"
31. Редакция журнала "Отбасы жане балабакша"
32. Редакция журнала "Казак тiлi мен адебиетi" - приложение "Улагат"
33. Редакция журнала "Русский язык и литература в казахской школе"
34. Редакция журнала "Информатика, физика, математика"
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)

6. О.Таңсықбаев атындағы Алматы безендіру-қолданбалы өнер колледжі
7. Шымкент республикалық әскери мектеп-интернаты
8. Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты
9. Б.Момышұлы атындағы Алматы республикалық әскери мектеп-интернаты
10. А.Жұбанов атындағы республикалық қазақ орта музыка
мектеп-интернаты
11. Қазақ тілі мен әдебиетін тереңдетіп оқытатын республикалық
мектеп-интернаты
12. О.Жәутіков атындағы республикалық физика-математика
мектеп-интернаты
13. Республикалық оқушылар сарайы
14. "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы
15. Республикалық білім беру жүйесінің басшы және ғылыми-педагог
қызметкерлерінің біліктілігін арттыру институты
16. Ы.Алтынсарин атындағы қазақ білім академиясы
17. Республикалық ақыл-ой және дене дамуы жағынан кемістігі бар
балалар мен жасөспірімдерді әлеуметтік бейімдеу, кәсіби-еңбектік
оңалту ғылыми-өндірістік орталығы
18. Республикалық білім беруді ақпараттандыру ғылыми-әдістемелік
орталығы
19. Республикалық мемлекеттік білім стандарттары орталығы
20. Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана
21. "Қазбілімжабдық" өндірістік коммерциялық бірлестігі
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
22. Мектеп жиһаздарын жасау және жөндеу жөніндегі республикалық
бірлестік(шаруашылық жүргізу құқығында)
23. Ақмола қаржы-экономикалық колледжі
24. Семей қаржы-экономикалық колледжі
25. Республикалық оқу-тәрбиелiк орталығы
26. Оқу-ғылыми физика-технологиялық орталығы
27. "Қазақстан мұғалiмi" газетiнің редакциясы
28. "Учитель Казахстана" газетiнiң редакциясы
29. "Қазақстан мектебi", "Қазақстан тарихы" журналдарының редакциясы
30. "Бастауыш мектеп" журналының редакциясы
31. "Отбасы және балабақша" журналының редакциясы
32. "Қазақ тiлi мен әдебиетi" журналының редакциясы - "Ұлағат"
қосымшасы
33. "Русский язык и литература в казахской школе" журналының
редакциясы
34. "Информатика, физика математика" журналының редакциясы
ЕСКЕРТУ. Тізбе 25-34-реттік нөмірлі жолдармен толықтырылды -
Қазақстан Республикасы Укіметінің 1999.08.27. N 1264
қаулысымен.
P991264_
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.