О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 июля 1995 года № 1041
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 1999 года № 773. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 мая 2002 г. N 569 ~P020569.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.05.2002 № 569.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 июля 1995 года № 1041 P951041_ "Об утверждении Положения о порядке вынесения решения об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика, не внесшего в установленные сроки налоги и другие обязательные платежи в бюджет" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 26, ст. 307) следующие изменения и дополнения:
в Положении о порядке вынесения решения об ограничении распоряжения
имуществом налогоплательщика, не внесшего в установленные сроки налоги и
другие обязательные платежи в бюджет, утвержденном указанным
постановлением:
1) пункт 2 дополнить предложением следующего содержания:
"По имуществу, подлежащему регистрации, прилагаются копии
правоустанавливающих документов.";
2) в пункте 4:
в абзаце первом после слов "налагается на" дополнить словами "ценные
бумаги и";
в абзаце втором после слова "продукцию" дополнить словом "(товары)";
в абзаце третьем после слова "оборудование" дополнить словами
"(описывается в едином технологическом цикле)";
3) в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Вынесение решения об ограничении распоряжения имуществом
налогоплательщика-должника принимается органом налоговой службы в лице
председателя (либо его заместителя)
налогового комитета по району, городу, области, району в городе по
месту учета налогоплательщика на основе данных:";
в абзаце втором слова "этих инспекциях" заменить словами "налоговых
комитетах";
в абзаце шестом слова "с законодательством Республики Казахстан" заменить словами "со статьей 357 Уголовного кодекса Республики Казахстан";
4) в абзаце первом пункта 6 после слов "вынесения решения" дополнить словами "по прилагаемой форме";
5) приложение к Положению изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 1999 года № 773
Приложение
_________________________________________
(наименование налогового комитета)
Решение
об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика
№ _____ ______________
(дата)
В соотвествии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу
Закона, от 24 апреля 1995 года № 2235
Z952235_
"О налогах и других
обязательных платежах в бюджет"
___________________________________________________________________________
_
(фамилия, имя, отчество председателя или заместителя председателя
налогового
___________________________________________________________________________
_
комитета)
Решил ограничить в распоряжении имуществом
___________________________________________________________________________
_
___________________________________________________________________________
_
(наименование налогоплательщика, юридический адрес,
___________________________________________________________________________
_
ф.и.о. руководителя, РНН)
___________________________________________________________________________
_
на
сумму____________________________________________________________________
(задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам
___________________________________________________________________________
_
в бюджет, включая штрафные санкции и пеню)
и составить акт описи ограниченного в распоряжении имущества
налогоплательщика-юридического лица.
_____________________________________
( подпись, ф.и.о.)
М.П.
Копию настоящего решения получил:__________________
(подпись)
______________________________________________________________________
(ф.и.о. представителя налогоплательщика, дата)
Утверждаю:
Председатель (заместитель
председателя)
__________________________________
(наименование налогового
комитета,
печать)
Акт
описи ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика-юридического лица
____________ ____________________
(дата) (место составления)
___________________________________________________________________
(ф.и.о. сотрудника налогового комитета)
С участием___________________________________________________________
(ф.и.о. сотрудника налоговой полиции)
в присутствии понятых:
1._________________________________________________________________
(ф.и.о. и адрес)
2._________________________________________________________________
(ф.и.о. и адрес)
на основании решения об ограничении распоряжения имуществом
налогоплательщика _________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование налогового комитета)
от "__"_____ __г. №_____ произвел ограничение
распоряжения имуществом, принадлежащим налогоплательщику
_________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес налогоплательщика,ф.и.о. руководителя)
для последующей реализации этого имущества в установленном порядке в связи
с имеющейся задолженностью по уплате в бюджет налогов, сборов и других
обязательных платежей, включая штрафные санкции и пеню в разрезе налогов:
______________________
______________________
______________________
______________________
на общую
сумму_____________________________________________________________
______________________________________________________________тенге.
При описи
присутствовали____________________________________________________
___________________________________________________________________________
_
(представитель налогоплательщика и другие лица)
Описи подвергнуто следующее имущество:
_______________________________________________________________________
№ !Название предметов с !Количество!Оценка каждого !Качественная !
!подробной ! !предмета по !характеристика!
!характеристикой ! !бухгалтерским !предмета !
!каждого ! !данным (тенге) ! !
______________________________________________________________________!
Итого на сумму________________________________________________________
Представитель налогоплательщика предупрежден о том, что он не вправе
пользоваться описанным имуществом, за исключением указанного в пунктах_____
настоящей описи, и не вправе распоряжаться всем ограниченным в
распоряжении
имуществом.
Заявления, замечания по поводу описи и действий лица ее производившего
_____
___________________________________________________________________________
_
_______________________________________ ____________________
(налогоплательщик или его
представитель по доверенности)
Понятые: ____________________
____________________
Лица, присутствовавшие при
производстве описи: ____________________
Опись произвел и акт составил
______________________________ ____________________
(должность сотрудника органа
налоговой службы)
Указанное в настоящем акте имущество принял на ответственное хранение. Об
уголовной ответственности по статье 357 Уголовного кодекса Республики
Казахстан за растрату, отчуждение, сокрытие или незаконную передачу
имущества подвергнутого описи, аресту или на которое наложено
ограничение в распоряжении предупрежден.
Подпись:____________________________________
(наименование хранителя, адрес)
Подписку отобрал:_______________________________________________
(должность сотрудника органа налоговой службы)
Копию акта получил "____"_________ _____г.
________________________________________________________________
(представитель налогоплательщика)
Примечание. Лицо, производящее опись, представитель налогоплательщика
и понятые подписывают каждую страницу акта.
(Специалист: Кушенова Д.)

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 31 шілдедегі N 1041 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 маусым N 773. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.05.25. N 569 қаулысымен. ~P020569
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді белгіленген мерзімінде төлемеген салық төлеушінің мүлкіне билік етуді шектеу туралы шешім шығару тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 31 шілдедегі N 1041 P951041_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 26, 307-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді белгіленген мерзімінде төлемеген салық төлеушінің мүлкіне билік етуді шектеу тәртібі туралы ережесінде:
1) 2-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Тіркелуге жататын мүлік бойынша құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері қоса берілді.";
2) 4-тармақта:
бірінші абзацтағы "мүліктерге:" деген сөзден кейін "бағалы қағаздар" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "өнімдерге" деген сөзден кейін "(тауарларға)" деген сөзбен толықтырылсын;
үшінші абзацтағы "жабдықтарға" деген сөзден кейін "(бірыңғай технологиялық циклде сипатталады)" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің - борышкердің мүлкіне билік етуді шектеу туралы шешім шығаруды деректердің негізінде салық төлеушінің есепте тұрған жеріндегі аудан, қала, облыс, қаладағы аудан бойынша салық комитеті төрағасының (не оның орынбасарының) атынан салық қызметінің органы қабылдайды.";
екінші абзацтағы "осы инспекцияларға" деген сөздер "салық
комитеттерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "Қазақстан Республикасының заңдарына" деген
сөздер "Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 357-бабына" деген
сөздермен ауыстырылсын;
4) 6-тармақ бірінші абзацтағы "шешім шығару" деген сөздерден
кейін "қоса беріліп отырған нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
5) Ережеге қосымша қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 16 маусымдағы
N 773 қаулысына қосымша
Қосымша
______________________________
(салық комитетінің атауы)
Салық төлеушінің мүлкіне билік етуді шектеу туралы
Шешім
N _______                    _____________________
(күні)
Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі
N 2235 Заң күші бар Жарлығына сәйкес
_____________________________________________________________________
(салық комитеті төрағасының немесе төраға орынбасарының аты-жөні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы, заңды мекен-жайы, басшысының аты-жөні, СТН)
_____________________________________________________________________
мүлкіне билік етуді
______________________________________________________________сомасына
(айыппұл санкцияларын және өсімақыларды қоса алғанда, салық, алымдар
және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек)
_____________________________________________________________________
шектеуді шешті және салық төлеушінің-заңды тұлғаның мүлкіне билік
етуді
шектеу тізімдемесі актісін жасады.
___________________
(қолы, аты-жөні)
М.О.
Осы шешімнің көшірмесін алдым:
________________________________________
(қолы)
__________________________________________________________________
(салық төлеуші өкілінің аты-жөні, күні)
Бекітемін:
Төраға (төрағаның орынбасары) _____________________________ (салық комитетінің атауы, мөрі)
Салық төлеуші - заңды тұлғаның
билік етуі шектелген мүлкін тізімдеу
Акті
__________________                ________________________
(күні)                         (жасалған орны)
____________________________________________________________________
(салық комитеті қызметкерінің аты-жөні)
_______________________________________ қатысуымен,
(салық полициясы қызметкерінің аты-жөні)
куәлардың:
1. ______________________________________________________________
(аты-жөні және мекен-жайы)
2. ______________________________________________________________
(аты-жөні және мекен-жайы)
қатысымен
_____________________________________________________________________
__________________________________________ салық төлеушінің
мүлкіне билік етуді шектеу туралы _____жылғы "____"_________N
_____шешімнің негізінде _________________________________
_______________________________________________ салық төлеушінің
(салық комитетінің атауы)
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы және заңды мекен-жайы, басшының аты-жөні)
иелігіндегі мүлкіне салық тұрғысындағы айыппұл санкциялары мен
өсімақыларды қоса алғанда, бюджетке салықтар, алымдар және басқа
да міндетті төлемдер төлеу жөніндегі жалпы сомасы
_______________________________________________________________
теңге берешегінің болуына байланысты, кейін осы мүлікті белгіленген
тәртіппен сатушы
______________
______________
______________
______________
билік ету шектеуді жүргізді.
Тізімдеу кезінде ________________________________________________
(салық төлеушінің өкілі және басқа тұлғалар)
__________________________________________________ қатысты.
Тізімдеуге төмендегі мүліктер енді:
___________________________________________________________________
N   Әрқайсысы        Саны       Бухгалтерлік      Нысананың
егжей-тегжейлі              деректер          сапалық
сипатталған                 бойынша әрбір     сипаттамасы
нысаналардың                нысананың
атауы                       бағасы (теңге)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жиынтық сомасы ______________________________________________
Салық төлеушінің өкілі осы тізімдеудің ________ тармақтарында
аталғандарды қоспағанда, оның тізімделген мүлікті пайдалануға
құқығы жоқтығы және иелігіндегі барлық билік етуі шектелген
мүлікке билік етуге құқығының жоқтығы ескертілген.
Тізімдеу және оны жүргізген адамның іс-әрекеті жөніндегі арыздар,
ескертпелер __________________________________________________
________________________________________________________________
________________________               ___________________
(салық төлеуші немесе
оның сенімді өкілі)
Куәлар:                                ____________________
Тізімдеуді жүргізу кезінде
қатысқан адамдар:                      ____________________
Тізімдеуді жүргіздім және
актіні жасадым                         ____________________
_____________________                  ____________________
(салық қызметі органы
қызметкерінің лауазымы)
Осы актіде көрсетілген мүлікті жауапты сақтауға қабылдадым.
Тізімдеуге жатқызылған, тәркіленген немесе билік етуі шектелген
мүлікті ысыраптағаны, иеліктен алғаны, жасырғаны немесе оны заңсыз
бергені үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 357-бабы
бойынша қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді.
Қолы:____________________________________________________
(сақтаушының атауы, мекен-жайы)
Қолхатты қайтып алдым: __________________________________
(салық қызметі органы қызметкерінің лауазымы)
_____________________________________________________________
Актінің көшірмесін алдым: ______ жылғы "_____"___________
_____________________________________________________________
(салық төлеушінің өкілі)
Ескерту: Тізімдеу жүргізетін тұлға, салық төлеушінің өкілі және
куәлар актінің әрбір бетіне қол қояды.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.