О реорганизации учреждений аграрного профиля Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года № 1017
В целях целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года № 1335 P981335_ "Вопросы учреждений- администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать учреждения аграрного профиля Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан путем преобразования в республиканские государственные казенные предприятия (далее - Предприятия) согласно приложению.
2. Определить основными задачами Предприятий:
1) проведение фундаментальных и прикладных научных исследований, направленных на ускорение научно-технического прогресса в отраслях агропромышленного комплекса;
2) разработку научных основ рационального природопользования в сельском хозяйстве;
3) разработку новых ресурсосберегающих технологий, машин и оборудования для производства, переработки и хранения сельскохозяйственной продукции;
4) пропаганду и распространения научных достижений и знаний.
3. определить органом государственного управления Предприятиями, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности, Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Ликвидировать учреждения "Западно-Казахстанская лесная опытная станция" и "Костанайская лесная опытная станция" с передачей имущества, оставшегося после проведения процедур ликвидации, Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и агролесомелиорации с филиалами" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить проведение процедур ликвидации в отношении учреждений, указанных в пункте 4 настоящего постановления;
2) утвердить уставы Предприятий;
3) обеспечить государственную регистрацию Предприятий в органах юстиции;
4) в двухмесячный срок внести предложения о приведении ранее принятых
решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим
постановлением;
5) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің аграрлық бейіндегі мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 20 шілде N 1017
"Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын Бағдарламалардың әкiмшi-мекемелерiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысын iске асару мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгiнiң аграрлық бейiндегi мекемелерi қосымшаға сәйкес қайта құру жолымен республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар (бұдан әрi - Кәсiпорындар) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорындардың негiзгi мiндеттерi:
1) агроөнеркәсiп кешенi салаларында ғылыми-техникалық прогрестi жеделдетуге бағытталған iргелi және қолданбалы зерттеулер жүргiзу;
2) ауыл шаруашылығында табиғатты пайдаланудың ұтымды ғылыми негіздерiн әзiрлеу;
3) ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiруге, ұқсатуға және сақтауға арналған ресурс үнемдейтiн жаңа технологиялар, машиналар мен жабдықтар жасау;
4) ғылыми жетiстiктер мен бiлiмдi насихаттау және тарату болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгі Кәсiпорындарды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асырушы орган деп белгіленсiн.
4. "Батыс Крзақстан орман шаруашылығы тәжiрибе станциясы" мен "Қостанай орман шаруашылығы тәжiрибе станциясы" мекемелерi таратылсын, тарату рәсiмдерi жүргiзiлгеннен кейiн калған мүлкi Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгiнiң "Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорация ғылыми-зерттеу институт филиалдарымен" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына берiлсiн.
5. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi заңда белгiленген тәртiппен:
1) осы қаулының 4-тармағында аталған мекемелерге қатысты тарату рәсiмдерiн жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
2) Кәсiпорындардың жарғысын бекiтсiн;
3) Кәсiпорындардың әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
4) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн екi ай мерзiмде осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныстар енгiзсiн;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар колдансын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң

от 20 июля 1999 года
№ 1017
Перечень
создаваемых республиканских государственных
казенных предприятий Министерства науки и
высшего образования Республики Казахстан
1. Казахский научно-исследовательский технологический институт эксплуатации и ремонта сельскохозяйственной техники (Акмолинская область, город Алексеевка)
2. Казахский ордена Трудового Красного Знамени научно-
исследовательский институт зернового хозяйства имени А.И.Бараева
(Акмолинская область, Шортандинский район)
3. Национальный академический центр аграрных исследований Республики
Казахстан (город Алматы)
4. Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт (город
Алматы)
5. Казахский научно-исследовательский институт экономики и организации
агропромышленного комплекса (город Алматы)
6. Казахский научно-исследовательский институт плодоводства и
виноградарства (город Алматы)
7. Казахский научно-исследовательский институт механизации и
электрификации сельского хозяйства (город Алматы)
8. Казахский научно-исследовательский институт кормопроизводства и
пастбищ (город Алматы)
9. Казахский научно-исследовательский институт рыбного хозяйства
(город Алматы)
10. Казахский научно-исследовательский институт пищевой промышленности
(город Алматы)
11. Алматинская лесная опытная станция (город Алматы)
12. Республиканская научная сельскохозяйственная библиотека (город
Алматы)
13. Казахский научно-исследовательский технологический институт
овцеводства (Алматинская область, Жамбылский район)
14. Казахский научно-исследовательский институт земледелия имени
В.Р.Вильямса (Алматинская область, Карасайский район)
15. Казахский научно-исследовательский технологический институт
животноводства (Алматинская область, Карасайский район)
16. Казахский научно-исследовательский институт картофельного и
овощного хозяйства (Алматинская область, Карасайский район)
17. Казахский научно-исследовательский институт защиты растений
(Алматинская область, Карасайский район)
18. Казахский научно-исследовательский институт птицеводства
(Алматинская область, Карасайский район)
19. Казахский научно-исследовательский институт зерна и продуктов его
переработки (город Астана)
20. Атырауский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
(город Атырау)
21. Восточно-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского
хозяйства (Восточно-Казахстанская область, Глубоковской район)
22. Центрально-Казахстанский научно-исследовательский институт
сельского хозяйства (Карагандинская область, Бухаржырауский район)
23. Приаральский научно-исследовательский институт агроэкологии и
сельского хозяйства (город Кызылорда)
24. Целинный научно-исследовательский институт механизации и
электрификации сельского хозяйства (город Костанай)
25. Костанайская научно-исследовательская ветеринарная станция
(город Костанай)
26. Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
(Костанайская область, Костанайский район)
27. Алтайская лесная опытная станция (город Лениногорск)
28. Павлодарский научно-исследовательский институт сельского хозяйства
(Павлодарская область, Павлодарский район)
29. Северный научно-исследовательский институт животноводства и
ветеринарии (Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район)
30. Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и
агролесомелиорации с филиалами (Акмолинская область, город Щучинск)
31. Казахский научно-исследовательский и конструкторский институт
мясной и молочной промышленности (город Семипалатинск)
32. Казахский научно-исследовательский институт водного хозяйства
(город Тараз)
33. Жамбылская научно-исследовательская ветеринарная станция имени
академика К.И.Скрябина (город Тараз)
34. Западно-Казахстанская научно-исследовательская ветеринарная
станция (город Уральск)
35. Казахский научно-исследовательский институт каракулеводства
(город Шымкент)
36. Южно-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского
хозяйства (город Шымкент)
37. Южно-Казахстанская научно-исследовательская ветеринарная станция
(город Шымкент)
(Специалисты: Кушенова Д.
Чунтонов В.)

1999 жылғы 20 шілдедегі
N 1017 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары
бiлiм министрлігінің кұрылатын республикалық
мемлекеттiк казыналық кәсiпорындарының
тiзбесi
1 Қазақ ауыл шаруашылық техникасын пайдалану және жөндеу
технологиялық ғылыми-зерттеу институты (Ақмола облысы,
Алексеевка қаласы)
2 Еңбек Қызыл Ту Ордендi А.И.Бараев атындағы Қазақ астық
шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты (Ақмола облысы
Шортанды ауданы)
3 Қазақстан Республикасы ұлттық академиялық аграрлық
зерттеулер орталығы (Алматы қаласы)
4 Қазақ мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу институты (Алматы
қаласы)
5 Қазақ экономика және агроөнеркәсiп кешенiн ұйымдастыру
ғылыми-зерттеу институты (Алматы қаласы)
6 Қазақ жемiс және жүзім шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты (Алматы қаласы)
7 Қазақ ауыл шаруашылығын механикаландыру және
электрлендiру ғылыми-зерттеу институты (Алматы қаласы)
8 Қазақ мал азығын өндiру және жайылым ғылыми-зерттеу
институты (Алматы қаласы)
9 Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
(Алматы қаласы)
10 Қазақ тамақ өнеркәсiбi ғылыми-зерттеу институты (Алматы
қаласы)
11 Алматы орман тәжiрибе станциясы (Алматы қаласы)
12 Республикалық ауыл шаруашылығы ғылыми кiтапханасы
(Алматы қаласы)
13 Қазақ қой шаруашылығы технологиялық ғылыми-зерттеу
институты (Алматы облысы, Жамбыл ауданы)
14 В.Р.Вильямс атындағы Қазақ егiншiлiк ғылыми-зерттеу
институты (Алматы облысы, Қарасай ауданы)
15 Қазақ мал шаруашылығы технологиялық ғылыми-зерттеу
институты (Алматы облысы, Қарасай ауданы)
16 Қазақ картоп және көкөнiс шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты (Алматы облысы, Қарасай ауданы)
17 Қазақ өсiмдiк қорғау ғылыми-зерттеу институты (Алматы
облысы, Қарасай ауданы)
18 Қазақ құс шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты (Алматы
облысы, Қарасай ауданы)
19 Қазақ астық және оның өнiмдерiн өңдеу ғылыми-зерттеу
институты (Астана қаласы)
20 Атырау ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты (Атырау
қаласы)
21 Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты (Шығыс Қазақстан облысы, Глубокое ауданы)
22 Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты (Қарағанды облысы, Бұқаржырау ауданы)
23 Арал өңiрi агроэкология және ауыл шаруашылығы
ғылыми-зерттеу институты (Қызылорда қаласы)
24 Тың ауыл шаруашылығын механикаландыру және электрлендiру
ғылыми-зерттеу институты (Қостанай қаласы)
25 Қостанай мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы (Қостанай
қаласы)
26 Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
(Қостанай облысы, Қостанай ауданы)
27 Алтай орман тәжiрибе станциясы (Лениногорск қаласы)
28 Павлодар ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
(Павлодар облысы, Павлодар ауданы)
29 Солтүстiк Қазақстан мал шаруашылығы және мал дәрiгерлiк
ғылыми-зерттеу институты (Солтүстiк Қазақстан облысы,
Қызылжар ауданы)
30 Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорация
ғылыми-зерттеу институты (Ақмола облысы, Щучинск қаласы)
31 Қазақ сүт және ет өнеркәсiбi және конструкторлық
ғылыми-зерттеу институты (Семей қаласы)
32 Қазақ су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты (Тараз
қаласы)
33 Академик К.И.Скрябин атындағы Жамбыл мал дәрiгерлiк
ғылыми-зерттеу станциясы (Тараз қаласы)
34 Батыс Қазақстан мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы
(Орал қаласы)
35 Қазақ қаракөл қой шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты
(Шымкент қаласы)
36 Оңтүстiк Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты (Шымкент қаласы)
37 Оңтүстiк Қазақстан мал дәрiгерлiк ғылыми-зерттеу станциясы
(Шымкент қаласы)