4. Политика регулирования рынка ценных бумаг
----------------------------------------------------------------------------
4.1. Совершенствование государственного регулирования
рынка ценных бумаг
----------------------------------------------------------------------------
4.1.1. Разработать проект      НКЦБ (по         Постановление     Первое
Закона "О защите прав   согласованию),   Правительства     полугодие
и охраняемых законом    Минюст, АРКИ     "О внесении       2000 года
интересов инвесторов                     дополнений в План
на рынке ценных бумаг"                   законопроектных
работ на 2000 год",
проект Закона
"О защите прав
и охраняемых
законом интересов
инвесторов на
рынке ценных бумаг"
----------------------------------------------------------------------------
4.1.2. Разработать проект     НКЦБ (по          Постановление     Второе
Закона "Об             согласованию)     Правительства     полугодие
инсайдерских сделках                    "О внесении       2000 года
на рынке ценных бумаг                    дополнений в
Республики Казахстан"                    План
законопроектных
работ на 2000 год",
проект Закона "Об
инсайдерских
сделках на рынке
ценных бумаг
Республики
Казахстан"
-----------------------------------------------------------------------------
4.1.3. Наделить Национальную    НКЦБ (по        Проект Закона   Второе
комиссию Республики      согласованию),  "О внесении     полугодие
Казахстан по ценным      Минюст, Нацбанк изменений и     1999 года
бумагам правом           (по             дополнений в
самостоятельного         согласованию),  Кодекс
наложения                АРКИ            Казахской ССР
административных санкций                 об
по отношению к участникам                административных
рынка ценных бумаг                       правонарушениях"
----------------------------------------------------------------------------
4.1.4. (исключена - N 514 от 6.04.2000 г.)
----------------------------------------------------------------------------
4.1.5. Разработать и утвердить    Агентство по   Постановление    I квартал
формы статистической       статистике,    Агентства по     2000 года
отчетности организаций,    НКЦБ (по       статистике
характеризующие их         согласованию),
участие на рынке ценных    Нацбанк (по
бумаг, а также             согласованию)
позволяющие оценивать
объем инвестиций,
привлеченных в экономику
Казахстана через выпуск
акций и негосударственных
облигаций
---------------------------------------------------------------------------
4.2. Создание саморегулируемых организаций профессиональных
участников рынка ценных бумаг (далее - СРО)
---------------------------------------------------------------------------
4.2.1. Ввести правила           НКЦБ (по       Проект Закона    II квартал
обязательного членства   согласованию), "О внесении      2000 года
профессиональных                        изменений и
участников рынка ценных                 дополнений в
бумаг в СРО                             Гражданский
кодекс Республики
Казахстан (Общая
часть) и Закон
"О рынке ценных
бумаг"
----------------------------------------------------------------------------
4.2.2. Предоставить полномочия   НКЦБ (по      Постановление    II квартал
СРО в сфере подготовки    согласованию) НКЦБ             2000 года
специалистов для работы
на рынке ценных бумаг
----------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

4. Бағалы қағаздар рыногын реттеу саясаты
4.1. Бағалы қағаздар рыногын мемлекеттік реттеуді жетілдіру
__________________________________________________________________________
|4.1.|"Бағалы қағаздар   |БҚҰК (келісім |"2000 жылға арнал.|2000 жылдың
|1.  |рыногында инвестор.|бойынша),     |ған заң жобалары  |I жартыжылдығы
|
|лардың құқықтары   |Әділетмині,   |жұмыстарының жос. |
|    |мен заңмен қорғала.|ИнвестАГ      |парына толықтыру. |
|    |тын мүдделерін     |              |лар енгізу туралы"|
|    |қорғау туралы"     |              |Үкіметтің қаулысы,|
|    |Заңның жобасын     |              |"Бағалы қағаздар  |
|    |әзірлеу            |              |рыногында инвес.  |
|    |                   |              |торлардың құқық.  |
|    |                   |              |тары мен заңмен   |
|    |                   |              |қорғалатын мүдде. |
|    |                   |              |лерін қорғау тура.|
|    |                   |              |лы" Заңның жобасы |
|    |                   |              |                  |
|4.1.|"Қазақстан Респуб. |БҚҰК (келісім |"1999 жылға арнал.|2000 жылдың
|2.  |ликасының Бағалы   |бойынша),     |ған заң жобалары  |екінші жарты
|
|қағаздар рыногын.  |              |жұмыстарының жос. |жылдығы
|    |дағы инсайдерлік   |              |парына толықтыру. |
|    |мәмілелері туралы" |              |лар енгізу туралы"|
|    |Заңның жобасын     |              |Үкіметтің қаулысы,|
|    |әзірлеу            |              |"Қазақстан Респуб.|
|    |                   |              |ликасының Бағалы  |
|    |                   |              |қағаздар рыногын. |
|    |                   |              |дағы инсайдерлік  |
|    |                   |              |мәмілелері туралы"|
|    |                   |              |Заңның жобасы     |
|    |                   |              |                  |
|4.1.|Қазақстан Республи.|БҚҰК (келісім |"Қазақ КСР-нің    |1999 жылдың
|3.  |касының Бағалы     |бойынша),     |әкімшілік құқық   |екінші жарты
|    |қағаздар жөніндегі |Әділетмині,   |бұзушылық кодексі.|жылдығы
|    |ұлттық комиссиясына|Ұлттық Банк   |не өзгерістер мен |
|    |бағалы қағаздар ры.|(келісім      |толықтырулар енгі.|
|    |ногына қатысушылар.|бойынша),     |зу туралы" Заңның |
|    |ға қатысты әкімші. |ИнвестАГ      |жобасы            |
|    |лік санкцияларын   |              |                  |
|    |дербес қолдану     |              |                  |
|    |құқығын беру       |              |                  |
|    |                   |              |                  |
|4.1.4.
|              |                  |
|    |Қазақстан Республи.|              |                  |
|    |касының Бағалы     |              |                  |
|    |қағаздар жөніндегі |              |                  |
|    |ұлттық комиссиясы. |              |                  |
|    |ның аумақтық       |              |                  |
|    |бөлімшілерін құру  |              |                  |
|    |                   |              |                  |
|4.1.|Олардың бағалы қа. |Статистика    |Статистика жөнін. |2000 жылдың
|5.  |ғаздар рыногына    |жөніндегі     |дегі агенттіктің  |І тоқсаны
|    |қатысуын сипаттай. |агенттік,     |қаулысы           |
|    |тын, сондай-ақ     |БҚҰК(келісім  |                  |
|    |қазақстан экономи. |бойынша),     |                  |
|    |касына акциялар мен|Ұлттық Банк   |                  |
|    |мемлекеттік емес   |(келісім      |                  |
|    |облигацияларды шы. |бойынша)      |                  |
|    |ғару арқылы тартыл.|              |                  |
|    |ған инвестициялары.|              |                  |
|    |ның көлемін баға.  |              |                  |
|    |лауға мүмкіндік    |              |                  |
|    |беретін ұйымдардың |              |                  |
|    |статистикалық есеп.|              |                  |
|    |тілігінің нысанын  |              |                  |
|    |әзірлеу және бекіту|              |                  |
|____|___________________|______________|__________________|_______________
|  4.2. Бағалы қағаздар рыногына қатысушылардың өзін-өзі реттейтін
|            кәсіби ұйымдарын құру (бұдан әрі-ӨРҰ)
|__________________________________________________________________________
|4.2.|Бағалы қағаздар    |БҚҰК (келісім |"Қазақстан Респуб.|2000 жылдың
|1.  |рыногына кәсіби    |бойынша),     |ликасының Азамат. |ІІ тоқсаны
|
|қатысушылардың мін.|              |тық кодексіне     |
|    |детті ӨРҰ-ға мүше. |              |(Жалпы бөлім)     |
|    |лігінің тәртібін   |              |өзгерістер мен    |
|    |енгізу             |              |толықтырулар енгі.|
|    |                   |              |туралы" Заңның    |
|    |                   |              |жобасы және       |
|    |                   |              |"Бағалы қағаздар  |
|    |                   |              |рыногы туралы"    |
|    |                   |              |Заң               |
|    |                   |              |                  |
|4.2.|ӨРҰ-ға бағалы      |БҚҰК (келісім |БҚҰК қаулысы      |2000 жылдың
|2.  |қағаздар рыногын.  |бойынша)      |                  |ІІ тоқсаны
|    |дағы жұмыс үшін    |              |                  |
|    |мамандарды даярлау |              |                  |
|    |саласында өкілеттік|              |                  |
|    |беру               |              |                  |
|____|___________________|______________|__________________|______________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.