О мерах по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 3-го заседания Межправительственной казахстанско-румынской комиссии по торгово-экономическим связям и научно-техническому сотрудничеству
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1999 года N 1659
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе 3-го заседания Межправительственной казахстанско-румынской комиссии по торгово-экономическим связям и научно-техническому сотрудничеству в Румынии (городе Бухаресте) 15-17 июля 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-румынского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 3-го заседания Межправительственной казахстанско-румынской комиссии по торгово-экономическим связям и научно-техническому сотрудничеству в Румынии 15-17 июля 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан и Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 1999 года N 1659
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 3-го заседания
Межправительственной казахстанско-румынской комиссии по
торгово-экономическим связям и научно-техническому сотрудничеству
________________________________________________________________________
N !        Мероприятие                  !Срок исполнения!Ответственные
п/п!                                     !               !за исполнение
-----------------------------------------------------------------------
1 !                 2                   !       3       !      4
-----------------------------------------------------------------------
1  Обеспечить проведение внутригосудар-
ственных процедур по вступлению в
силу международных договоров,
подписанных в ходе заседания
Соглашение между Правительством      IV кв. 1999 г. Минэнергоиндусторг,
Республики Казахстан и Правительством                 МИД
Румынии о торгово-экономическом
сотрудничестве
Конвенция  между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Румынии в области карантина растений       -//-       МСХ, МИД
--------------------------------------------------------------------------
2  Приступить к реализации других
документов, подписанных в ходе заседания
Протокол 3-го заседания                  Постоянно    АЧС,
Межправительственной казахстанско-                    Минэнергоиндус-
румынской комиссии по торгово-                        торг, Межправи-
экономическим связям и научно-                        тельственная
техническому сотрудничеству                           казахстанско-
румынская
комиссия
по торгово-
экономическим
связям и
научно-
техническому
сотрудничеству
Протокол о сотрудничестве между       //-//           АО "ННК
АО "ННК "Казахойл" и румынской                        "Казахойл"
компанией РННО "Петром" по работе
над совместным проектом по
маркетингу нефти и нефтепродуктов,
по переработке нефти
Протокол между АО "Казахстан
Каспийшельф" и румынской компанией   //-//          АО "ННК "Казахойл",
РННО "Петров" по совместному                        АО "Казахстан
развитию проекта разведки и                         Каспийшельф",
разработки месторождений                            Минэнергоиндусторг
углеводородного сырья  в
казахстанской части Аральского
моря
Контракт о совместном производстве   -//-          Комитет по оборонной
самоходных агрегатов ПАП-60 для                    промышленности
ремонта нефтяных скважин для АО                    Министерства
"ННК "Казахойл" и третьих стран                    энергетики,
между Петропавловским заводом                      индустрии и торговли
тяжелого машиностроения и
румынской компанией АО
"Индустриалэкспорт"
Протокол о намерениях по              -//-           То же
расширению сотрудничества по
производству другого нефтяного
оборудования, в т.ч. агрегатов
цементирования больших мощностей
между Петропавловским заводом
тяжелого машиностроения и
румынской компанией АО
"Индустриалэкспорт"
Протокол о создании совместного     -//-           Министерство
предприятия по пошиву спортивной                   образования и науки,
трикотажной одежды, подписанный                    Агентство по
между ОАО "АККУ" г. Алматы и                       туризму и спорту
АО "Кринул" г. Бухарест
Протокол о сотрудничестве с         -//-           МСХ, Министерство
румынской компанией АО                             образования и науки,
"Романоэкспорт" о торгово-                         Агентство по туризму
бартерных сделках и продажах                       и спорту, аким
(шерсть, хлопок, рис,                              Кызылординской
кожевенное сырье в обмен на                        области
полуфабрикаты, полотно,
спортивную обувь, готовые
трикотажные изделия)
Контракт по разработке и            -//-           Минэнергоиндусторг,
эксплуатации нефтяного                             АО "ННК "Казахойл"
месторождения в районе п.
Джусалу, подписанный с
румынской компанией РННО
"Петром"
---------------------------------------------------------------------------
3  Подготовка к подписанию проектов
Соглашение о сотрудничестве        IV кв. 1999 г.    МСХ, МИД
между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Румынии
в области ветеринарии
Соглашение между Правительством    I кв. 2000 г.     Минтранском, МИД
Республики Казахстан и
Правительством Румынии о воздушном
сообщении. Согласование с
министерствами и передача румынской
стороне
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан и Правительством   -//-         То же
Румынии о международных автомобильных
перевозках пассажиров и грузов.
Согласование с министерствами и
передача румынской стороне
Рассмотреть возможность подписания      -//-          МИД
Соглашения  между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Румынии о взаимных поездках граждан
Соглашение между Правительством         -//-          Минтранском, МИД
Республики Казахстан и Правительством
Румынии о международных комбинированных
перевозках. Согласование с
министерствами и передача румынской
стороне
---------------------------------------------------------------------------
4  Проработать предложение по сотрудничеству
Оказание содействия румынским          I полугодие  Инвестагентство,
компаниям в участии и реализации         2000 г.    Минэнергоиндусторг,
инвестиционных проектов в                           АО "ННК "Казахойл",
нефтегазовом секторе Казахстана                     ЗАО "КазТрансОйл",
аким Кызылординской
области
Работа над совместным проектом по     I кв. 2000 г. АО "ННК "Казахойл",
маркетингу нефти и нефтепродуктов,                  Минэнергоиндусторг
по переработке нефти
Проработка вопроса по участию        II кв. 2000 г. АО "ННК "Казахойл",
румынских компаний в                                АО "Казахстан
инвестиционных операциях                            Каспийшельф",
шельфовой зоны Аральского моря                      Минэнергоиндусторг
Проработка вопроса по участию           -//-        То же
румынской стороны в работе над
концепцией развития инфраструктуры
поддержки морских нефтяных операций
Проработка вопроса по сотрудничеству  IV кв. 2000 г. ЗАО "КазТрансОйл",
с румынской стороной в области                      АО "ННК "Казахойл",
транспортировки нефти:                              Минтранском,
развитие экспортных маршрутов                       Минэнергоиндусторг
нефти на румынский рынок;
развитие транзита казахстанской
нефти на европейские рынки через порт
Констанца Румынии, используя
Транскавказкий коридор, в рамках
международных проектов Европейской
комиссии ТАСИС ТРАСЕКА и ИНОГЕЙТ;
изучение совместно с румынской
стороной в составе рабочих групп
экономических и коммерческих
аспектов проекта магистрального
нефтепровода Констанца - Триест
Проработка вопроса по участию         I кв. 2000 г. ЗАО "КазТрансОйл",
румынской компании АО                               АО "ННК "Казахойл",
"Инспет" в строительстве                            Минэнергоиндусторг
нефтепровода в Республике Казахстан,
в строительстве и модернизации
парков - нефтерезервуаров
Рассмотрение предложения румынских     -//-         Минэнергоиндусторг,
предприятий по осуществлению ремонта                ЗАО "КазТрансОйл"
и модернизации ранее поставленного в
Республику Казахстан румынского
нефтяного оборудования
Изучение возможностей поставки из      -//-         Минэнергоиндусторг,
Румынии румынской компанией АО                      АО "ННК "Казахойл",
"Гриро" мини-заводов по переработке                 Агентство по
нефти                                               регулированию
естественных
монополий, защите
конкуренции и
поддержки малого
бизнеса
Продолжение работы над созданием    II кв. 2000 г. Комитет по оборонной
производства в Республике Казахстан                промышленности
линии по сборке автомобилей "АРО"                  Министерства
энергетики,
индустрии и торговли
Рассмотрение предложения румынской      -//-        То же
стороны по совместному производству
вагонов, цистерн и других
грузовых вагонов
Рассмотрение предложения румынской   I кв. 2000 г.  Минтранском,
компанией АО "Роман" по поставке                    Минобороны,
дизельных двигателей, исполненных                   Минэнергоиндусторг
по лицензии "MAN" для замены
двигателей автомобилей

Сауда-экономикалық байланыстар мен ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақстан-румын комиссиясының 3-ші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 4 қараша N 1659
Сауда-экономикалық байланыстар мен ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақстан-румын комиссиясының 1999 жылғы 15-17 шілдеде Румынияда (Бухарест қаласында) өткен 3-ші мәжілісінің барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-румын ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Сауда-экономикалық байланыстар мен ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақстан-румын комиссиясының 1999 жылғы 15-17 шілдеде Румынияда (Бухарест қаласында) өткен 3-ші мәжілісінің барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың қоса беріліп отырған жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі мен Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 4 қарашадағы
N 1659 қаулысымен бекітілген
Сауда-экономикалық байланыстар мен ғылыми-техникалық
ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақстан-румын
комиссиясының 3-ші мәжілісінің барысында қол
жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі
іс-шаралар Жоспары
__________________________________________________________________________
N                   №Іс-шара           Орындалу         Орындалуына
р/с                                     мерзімі          жауаптылар
__________________________________________________________________________
1  Мәжіліс барысында қол қойылған
халықаралық шарттардың күшіне енуі
жөнінде мемлекетішілік рәсімдерінің
жүргізілуін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметі   1999 ж., IVтоқ. Энергоиндустсауда.
мен Румыния Үкіметінің арасындағы                   мині, СІМ
сауда экономикалық ынтымақтастық
туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі       -//-         АШМ, СІМ
мен Румыния Үкіметінің арасындағы
өсімдіктер карантині саласындағы
конвенция
__________________________________________________________________________
2  Мәжіліс барысында қол қойылған
басқа да құжаттарды жүзеге асыруға
кірісу
Сауда-экономикалық байланыстар мен      Ұдайы      ТЖ жөніндегі агент.
ғылыми-техникалық ынтымақтастық                    тігі, Энергоиндуст.
туралы қазақстан-румын үкіметара.                  саудамині, Сауда-эк.
лық комиссиясының 3-ші мәжілісінің                 ономикалық және
хаттамасы                                          ғылыми-техникалық
ынтымақтастық
жөніндегі
қазақстан-румын
үкіметаралық
комиссиясы
"Қазақойл" ҰМҚ" АҚ мен "Петром" РҰМБ   -//-       "Қазақойл" ҰМК" АҚ
румын компаниясы арасындағы мұнай мен
мұнай өнімдері маркетингі бойынша,
мұнайды қайта өңдеу бойынша бірлескен
жобамен жұмыс істеу жөніндегі ынты.
мақтастық туралы хаттама
"Қазақстан Каспийшельф" АҚ мен "Петром"  -//-      "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
РҰМБ румын компаниясы арасындағы                   "Қазақстан Каспий-
Арал теңізінің қазақстандық бөлігінде              шельф" АҚ, Энергоин.
көмірсутегі шикізаты кен орындарын                 дустсаудамині
барлаудың және әзірлеудің жобасын
бірлесіп дамыту жөніндегі хаттама
"Қазақойл" ҰМҚ" АҚ және үшінші елдер      -//-     Энергондустсауда.
үшін мұнай ұңғыларын, мұнай жөндеуге               минінің Қорғаныс
арналған ПАП-60 өздігінен жүретін                  өнеркәсібі жөніндегі
агрегаттарын бірлесіп жасау туралы                 комитеті
Петропавл ауыр машина жасау зауыты мен
"Индустриалэкспорт" АҚ румын компаниясы
арасындағы бірлескен келісімшарт
Басқа да мұнай өңдеу жабдықтарын,         -//-        -//-
оның ішінде үлкен қуаттарды цементтеу
агрегаттарын жасау бойынша ынтымақтастықты
кеңейту жөніндегі ниеттер туралы
Петропавл ауыр машина жасау зауыты мен
"Индустриалэкспорт" АҚ румын компаниясы
арасындағы хаттама
Алматы қ. "Аққу" ААҚ мен Бухарест қ.      -//-     Білімғылыммині
"Кринул" АҚ арасында қол қойылған                  Турспортагенттігі
спорттық кездеме киімдерін тігу жөніндегі
бірлескен кәсіпорын құру туралы хаттама
"Романоэкспорт" АҚ румын компаниясы        -//-    АШМ,
мен баспа-бас сауда мәмілелері мен сатып            Білімғылыммині,
алу-беру туралы (жүн, мақта, күріш, тері            Турспортагенттігі,
шикізатын жартылай фабрикаттарға, матаға,           Қызылорда облысының
спорт аяқ киіміне, дайын мақта-мата                 әкімі
бұйымдарына айырбастау)
ынтымақтастық туралы хаттама
"Петром" РҰМБ румын компаниясы қол         -//-     Энергоиндустсауда.
қойған, Жосалы п. маңында мұнай кен                мині, "Қазақойл"
орнын игеру және пайдалану жөніндегі                ҰМК" АҚ
келісімшарт
__________________________________________________________________________
3       Жобаларды қол қоюға дайындау:
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен    1999 ж., IVтоқ.  АШМ, СІМ
Румыния Үкіметі арасындағы мал дәрігер.
лік саласындағы мал дәрігерлік саласын.
дағы ынтымақтастық туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен    2000 ж., І тоқ. Көліккоммині,
Румыния Үкіметі арасындағы әуе қатынасы                   СІМ
туралы келісім. Министрліктермен келісу
және румын тарабына беру
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Румыния Үкіметі арасындағы жолаушылар    -//-          Бұл да
мен жүктерді халықаралық автомобильдік
тасымалдаулар туралы келісім.
Министрліктермен келісу және румын
тарабына беру
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен   -//-          СІМ
Румыния Үкіметі арасындағы азаматтарды
өзара тасымалдау туралы келісімге қол
қою мүмкіндігін қарау
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен    -//-       Көліккоммині, СІМ
Румыния Үкіметі арасындағы халықаралық
құрама тасымалдар туралы келісім,
Министрліктермен келісу және румын
тарабына беру
__________________________________________________________________________
4   Ынтымақтастық жөніндегі ұсынысты пысықтау
Румын компанияларының  Қазақстанның     2000 ж.   Инвестагенттігі,
мұнайгаз секторындағы инвестициялық  І жартыжыл.  Энергоиндустсаудамині,
жобаларға қатысуына және оларды         дығы      "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
іске асыруына жәрдем көрсету                      "ҚазТрансОйл" ЖАҚ,
Қызылорда облысының
әкімі
Мұнай және мұнай өнімдері маркетингі   2000 ж.    "Қазақойл" ҰМК" АҚ
бойынша мұнай өңдеу жөніндегі бірлес. І тоқсаны   Энергоиндустсаудамині
кен жобамен жұмыс
Арал теңізі шельфті аймағының инвест. 2000 ж.     "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
ициялық операцияларына румын компания. ІІ тоқсаны "Қазақстан Каспий-
ларының қатысуы жөніндегі мәселені                шельф" АҚ, Энерго.
пысықтау                                          индустсаудамині
Теңіз мұнай операциялары инфрақұрылым.  -//-      Бұл да
дарын дамытудың тұжырымдамасы бойынша
жұмысқа румын тарабының қатысуы жөнін.
дегі мәселені пысықтау
Мұнайды тасымалдау саласында румын     2000 ж.,   "ҚазТрансОйл" ЖАҚ,
тарабымен ынтымақтастық жөніндегі    IV тоқсан    "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
мәселені пысықтау:                                Көліккоммині,
румын рыногына мұнайдың экспорттық                Энергоиндустсаудамині
бағыттарын дамыту:
ТАСИС, ТРАСЕКА және ИНОГЕЙТ еуропа.
лық комиссияларының халықаралық
жобалары шегінде Транскавказ дәлізін
пайдалана отырып, қазақстан мұнайын
еуропалық рыноктарға Румынияның
Констанца порты арқылы өткізуді
дамыту;
жұмыс топтарының құрамында румын
тарабымен бірлесіп, Констанца-Триест
магистральды мұнай құбыры жобасының
экономикалық және коммерциялық
маңызын зерделеу
Қазақстан Республикасында мұнай      2000 ж.,    "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
құбырларын төсеуге, мұнай резервуар. І тоқсан    "ҚазТрансОйл", ЖАҚ,
лары паркін салуға және жаңғыртуға               Энергоиндустсаудамині
"Инспет" АҚ румын компаниясының
қатысуы жөніндегі мәселелерді
пысықтау
Қазақстан Республикасына бұрын      -//-         Энергоиндустсаудамині
қойылған румын мұнай жабдықтарын                 "ҚазТрансОйл" ЖАҚ
жөндеу мен жаңғыртуды жүзеге асыру
жөніндегі румын кәсіпорындарының
ұсыныстарын қарау
"Гриро" АҚ румын компаниясының мұнай    -//-     Энергоиндустсаудамині,
өңдеу жөніндегі шағын-зауыттарды                 "Қазақойл" ҰМК" АҚ,
Румыниядан жеткізу мүмкіндігін                   Табиғи монополияларды
зерделеу                                         реттеу бәсекелестікті
қорғау және шағын
бизнесті қолдау жөнінде.
гі агенттік
Қазақстан Республикасында "АРО"      2000 ж. №№   -//-
автомобильдерін құрастыру          ІІ тоқсан
желісі өндірісін құру жөніндегі
жұмысты жалғастыру
Вагондарды, цистерналарды және       -//-           -//-
басқа да жүк вагондарын бірлесіп
жасау жөніндегі румын тарабының
ұсыныстарын қарау
Бензинмен жұмыс істейтін           2000 ж.,      Көліккоммині,

"ЗИЛ-130/131", работающих на бензине,
в том числе для вооруженных сил,
а также поставке запчастей для
двигателей РАБА, смонтированных
на автобусах "Икарус" и коленчатых
валов для двигателей Д-2366,
смонтированных на автобусах ДЭУ
Проработка вопроса организации      II кв. 2000 г.  Минэнергоиндусторг,
СП по производству                                  МСХ
сельскохозяйственных машин
Рассмотрение предложения            I кв. 2000 г.   Минэнергоиндусторг
румынской компании АО
"ФАУР" по поставке в Республику
Казахстан:
двигателей и дизельных генераторов
для буровых установок по их
ремонту и модернизации;
запчастей и оборудования для
ремонта и модернизации цементных
заводов и поставке их "под ключ";
оборудования и запчастей для
металлургической промышленности
Проведение переговоров и взаимных      -//-        Минобороны, Комитет
консультаций по вопросам военно-                   по оборонной
технического сотрудничества, в т.ч.                промышленности
в области модернизации вооружения                  Министерства
и военной техники, а также выпуска                 энергетики,
конверсионными предприятиями                       индустрии и торговли
гражданской продукции
Рассмотрение возможностей создания     -//-        МСХ, аким
совместных предприятий по производству             Кызылординской
оборудования для сельского хозяйства;              области
по экспорту пшеницы; поставкам в
Румынию шерсти, кожевенного сырья;
средств защиты растений
Рассмотрение предложения румынской
стороны по поставкам оборудования для  -//-          То же
переработки сельскохозяйственной
продукции, в т.ч. на основе
бартерного обмена на шерсть, хлопок,
шкуры КРС
Рассмотрение предложения румынской     -//-         Торгово-
стороны по организации постоянных                   промышленная
выставок, ярмарок на территории                     палата, акимы гг.
Республики Казахстан, с возможностью                Астаны, Алматы,
дальнейшей реализации их экспонатов                 Алматинской области
Рассмотрение предложения румынской      -//-        Акимы гг. Астаны,
стороны по открытию магазинов и                     Алматы, Алматинской
ресторанов в Республике Казахстан                   области
и Румынии
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)

"ЗИЛ-130/131" автомобильдерінің    І тоқсан      Қорғанысмині,
двигательдерін ауыстыру үшін                     Энергоиндустсаудамині
"MAN" лицензиясы бойынша жасалын.
ған дизельді двигательдерді, соны.
мен қатар қарулы күштерге беру,
сондай-ақ "Икарус" автобустарына
қойылатын РАБА двигательдері үшін
бөлшектер және ДЭУ автобустарына
қойылатын Д-2366 двигательдері
үшін қосалқы бөлшектер беру және
иінді біліктер беру жөніндегі
"Роман" АҚ румын компаниясының
ұсыныстарын қарау
Ауыл шаруашылығы машиналарын өндіру  2000 ж.     Энергоиндустсаудамині,
жөнінде БК ұйымдастыру мәселесін     ІІ тоқсан   АШМ
пысықтау
"ФАУР" АҚ румын компаниясының        2000 ж.,    Энергоиндустсаудамині
Қазақстан Республикасына:            І тоқсан
бұрғылау қондырғылары үшін оларды    -//-
жөндеу және жаңғырту жөніндегі
двигательдер мен дизельді
генераторларды беру;
цемент зауыттарын жөндеу үшін        -//-
қосалқы бөлшектер мен жабдықтарды
және оларды "кілтімен табыс ету";
металлургия өнеркәсібі үшін
жабдықтар мен бөлшектерді беру
жөніндегі ұсыныстарын қарау
Әскери-техникалық ынтымақтастық      -//-       Қорғанысмині, Энерго.
мәселелері жөнінде, оның ішінде                 индустсаудаминінің
қару-жарақтар мен әскери                        Қорғаныс өнеркәсібі
техниканы жаңғырту, сондай-ақ                   жөніндегі комитеті
конверсиялық кәсіпорындардың
азаматтық өнімдер шығаруы
саласында келіссөздер мен өзара
мәслихаттар жүргізу
Ауыл шаруашылығы үшін жабдықтар       -//-      АШМ, Қызылорда
шығару жөнінде бірлескен кәсіп.                 облысының әкімі
орындар құрудың; бидайды экспортқа
шығарудың; Румынияға жүн, былғары
шикізатын, өсімдіктерді қорғау
құралдарын беру мүмкіндіктерін
қарастыру
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу       -//-      Бұл да
үшін, оның ішінде жүнге, мақтаға,
ірі қара терісіне баспа-бас айырбас
негізінде жабдықтар беру жөніндегі
румын тарабының ұсыныстарын қарау
Қазақстан Республикасының аумағында    -//-       Сауда-өнеркәсіп
тұрақты көрмелер, жәрмеңкелер ұйым.               палатасы, Астана,
дастыру, олардың бұйымдарын одан әрі              Алматы қалаларының,
сату мүмкіндігі жөніндегі румын                   Алматы облысының
тарабының ұсыныстарын қарау                       әкімдері
Қазақстан Республикасында және         -//-       Астана, Алматы қала.
Румынияда дүкендер мен мейрамхана.                ларының, Алматы
лар ашу жөніндегі румын тарабының                 облысының әкімдері
ұсыныстарын қарау
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.