О перечне приоритетных проектов, предлагаемых к финансированию за счет льготных займов и коммерческих кредитов Японского банка международного сотрудничества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 1711
В целях реализации проектов развития новой столицы города Астаны, инфраструктуры и улучшения экологической обстановки Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень приоритетных проектов, предлагаемых к финансированию за счет льготных займов и коммерческих кредитов Японского банка международного сотрудничества (далее - Приложение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить Правительству Японии утвержденный перечень приоритетных проектов, упомянутых в Приложении (далее - проекты).
3. Определить Министерство иностранных дел Республики Казахстан координирующим органом по проведению переговоров с Правительством Японии по представлению льготных займов и коммерческих кредитов Республике Казахстан.
4. Министерству экономики Республики Казахстан в двухнедельный срок в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан предложения о внесении изменений в Программу государственных инвестиций на 1999-2001 годы, утвержденную постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 772 P990772_ "Об утверждении Программы государственных инвестиций Республики Казахстан на 1999-2001 годы", в соответствии с настоящим постановлением.
5. Министерству финансов Республики Казахстан:
провести работу по подписанию Соглашений о предоставлении займов и кредитов в соответствии с Приложением;
ежегодно при формировании республиканского бюджета предусматривать в его составе суммы на реализацию проектов и средства для их своевременного софинансирования из республиканского бюджета в соответствии с Соглашениями, которые будут заключены в рамках настоящего постановления.
6. Министерствам и другим государственным органам Республики Казахстан, ответственным за реализацию проектов, в кратчайший срок предоставить Министерству экономики Республики Казахстан технико-экономические обоснования для проведения экономической экспертизы проектов.
7. Признать утратившими силу постановления Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года N 1216 "О перечне первоочередных проектов, предназначенных к финансированию за счет льготных займов Правительства Японии в 1998 финансовом году" и от 15 декабря 1998 года N 1286 "О среднесрочном списке проектов, предлагаемых к финансированию в 1999-2003 годах за счет льготных займов Правительства Японии".

Жапонияның халықаралық ынтымақтастық банкінің жеңілдетілген заемдары мен коммерциялық несиелері есебінен қаржыландыруға ұсынылатын басымдықты жобалардың тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 15 қараша N 1711
Астана қаласын, инфрақұрылымды дамыту жобаларын іске асыру және Қазақстан Республикасының экологиялық жағдайын жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жапонияның халықаралық ынтымақтастық банкінің жеңілдетілген заемдары мен коммерциялық несиелері есебінен қаржыландыруға ұсынылатын басымдықты жобалардың қоса беріліп отырған тізбесі (бұдан әрі - Қосымша) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қосымшада аталған басымдықты жобалардың (бұдан әрі - жобалар) бекітілген тізбесін Жапонияның Үкіметіне жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасына жеңілдетілген заемдар мен коммерциялық несиелерді беру жөнінде Жапонияның Үкіметімен келіссөздер жүргізу жөніндегі үйлестіруші орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі екі апта мерзім ішінде белгіленген тәртіппен "Қазақстан Республикасының 1999-2001 жылдарға арналған Мемлекеттік инвестициялар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 маусымдағы N 772 P990772_ қаулысымен бекітілген, 1999-2001 жылдарға арналған Мемлекеттік инвестициялар бағдарламасына осы қаулыға сәйкес өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
Қосымшаға сәйкес Заемдар мен несиелерді беру туралы келісімге қол қою жөніндегі жұмысты жүргізсін.
Жыл сайын республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде оның құрамында осы қаулының шеңберінде жасалатын келісімдерге сәйкес жобаларды іске асыруға арналған сомалар мен республикалық бюджеттен оларды уақытында қаржыландыру үшін қаражат көзделсін.
6. Қазақстан Республикасының жобаларды іске асыру үшін жауапты министрліктері мен басқа да мемлекеттік органдары қысқа мерзімде Қазақстан Республикасының Экономика министрлігіне жобаларға экономикалық сараптама жүргізу үшін техникалық-экономикалық негіздемелерді тапсырсын.
7. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жапония Үкіметінің 1998 қаржы жылындағы жеңілдікті заемдарының есебінен қаржыландыруға жататын жобалардың тізбесі туралы" 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 1216 және "Жапония Үкіметінің жеңілдетілген заемдарының есебінен 1999-2003 жылдары қаржыландыруға ұсынылатын орта мерзімді жобалардың тізімі туралы" 1998 жылғы 15 желтоқсандағы N 1216 қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 1999 года N 1711
Перечень
проектов, предлагаемых к финансированию за счет льготных
займов и коммерческих кредитов Японского банка
международного сотрудничества (JBIC)
I. Льготные займы          (в млн. долл. США)  (см. продолжение таб.)
--------------------------------------------------------------------------
N !      Наименование проекта                 !Стоимость! Ответственная
п/!                                           ! проекта ! организация
п !                                           !         !
--------------------------------------------------------------------------
1 !                  2                        !    3    !        4
--------------------------------------------------------------------------
1  Снижение негативного влияния автотранспорта  170.00   Министерство
на здоровье населения и окружающую среду              транспорта и
(Реабилитация автомобильных дорог Западного           коммуникаций
Казахстана)
--------------------------------------------------------------------------
2  Улучшение экологической обстановки и водных  162.00   Акимат города
ресурсов в городе Астане (Улучшение                   Астаны, закрытое
водоснабжения и системы снабжения питьевой            акционерное
водой города Астаны)                                  общество
"Корпорация
развития
столицы"
--------------------------------------------------------------------------
3  Улучшение экологической обстановки и водных  231.00   Акимат города
ресурсов в городе Астане (Строительство               Астаны,
станции доочистки сточных вод, реконструкция          закрытое
и развитие сетей)                                     акционерное
общество
"Корпорация
развития
столицы"
--------------------------------------------------------------------------
4  Улучшение экологической обстановки и         200.00   Акимат города
атмосферы в г. Астане (Модернизация и                 Астаны,
развитие энергосистемы г. Астаны)                     закрытое
акционерное
общество
"Корпорация
развития
столицы"
--------------------------------------------------------------------------
5  Улучшение инфраструктуры г. Астаны с целью   65.00    Акимат города
обеспечения нормальной жизнедеятельности               Астаны,
города (Развитие сети телекоммуникаций г.Астаны)      закрытое
акционерное
общество
"Корпорация
развития
столицы"
--------------------------------------------------------------------------
6  Снижение негативного влияния автотранспорта  390.00   Министерство
на здоровье населения и окружающую среду -            транспорта и
Строительство железнодорожной линии Донское -         коммуникаций
Краснооктябрьский рудник
--------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
--------------------------------------------------------------------------
N !         Обоснование проекта
--------------------------------------------------------------------------
!                            5
--------------------------------------------------------------------------
1  Улучшение технического состояния дорожной сети в Западном Казахстане;
реабилитация приоритетных участков основных международных маршрутов:
Атырау-Махамбет-Уральск и Актобе-Карабутак-Костанай (до границы
Костанайской области). Создание санитарно-защитной лесной зоны вдоль
автомагистрали. Улучшение качества топлива и сокращение использования
этилированного бензина
--------------------------------------------------------------------------
2  Улучшение водных ресурсов, экологической обстановки и
эпидемиологических условий в городе Астане. Повышение качества
потребляемой населением города воды путем модернизации, реконструкции
и развития сетей, оборудования и технологии водоочистки, использования
подземных водных источников, очистки русла реки Нуры и канала
"Нура-Есиль"
--------------------------------------------------------------------------
3  Улучшение экологической обстановки и эпидемиологичесих условий города
Астаны. Очистка сточных вод путем строительства современной станции
доочистки сточных вод и системы технического водопровода города Астаны
с реконструкцией сетей канализации
--------------------------------------------------------------------------
4  Улучшение экологической обстановки за счет снижения негативного
влияния на окружающую среду путем модернизации и развития
энергосистемы города Астаны
--------------------------------------------------------------------------
5  Улучшение инфраструктуры города Астаны путем модернизации
телекоммуникационных сетей и мультимедиа, оборудования станции и
внедрения новых технологий
--------------------------------------------------------------------------
6  Выход из Центрального Казахстана в Западный, минуя территорию
сопредельных государств (Россия). Сокращение расстояния
транспортировки, уменьшение эксплуатационных издержек. Создание
санитарно-защитной лесной зоны вдоль железной дороги. Снижение
количества парниковых газов за счет уменьшения объемов сжигаемого
дизельного топлива
--------------------------------------------------------------------------
II. Коммерческие кредиты                       (см. продолжение таб.)
--------------------------------------------------------------------------
N !      Наименование проекта                 !Стоимость! Ответственная
п/!                                           ! проекта ! организация
п !                                           !         !
--------------------------------------------------------------------------
1 !                  2                        !    3    !        4
--------------------------------------------------------------------------
1  Строительство нефтепровода Кенкияк-Атырау  Определяет- Министерство
ся          энергетики,
индустрии и
торговли,
Национальная
компания по
транспортировке
нефти
"КазТрансОйл"
--------------------------------------------------------------------------
2  Реконструкция Атырауского нефтеперерабаты- Определяет- Министерство
вающего завода в целях улучшения           ся          энергетики,
экологической обстановки в Атырауском                  индустрии и
регионе                                                торговли,
Национальная
нефтегазовая
компания
"Казахойл"
--------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
--------------------------------------------------------------------------
N !         Обоснование проекта
--------------------------------------------------------------------------
!                            5
--------------------------------------------------------------------------
1  Обеспечение подачи нефтепродуктов на Атырауский нефтеперерабатывающий
завод для обеспечения бесперебойной деятельности завода. Создание
энергетической независимости Казахстана
--------------------------------------------------------------------------
2  Улучшение экологических условий Атырауского региона путем снижения
выброса в атмосферу вредных газов, а также понижения уровня загрязнения
окружающей среды. Обеспечение энергетической независимости Казахстана
посредством повышения перерабатывающих мощностей завода (модернизация
оборудования и технологий)
--------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)

8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 15 қарашадағы N 1711 қаулысымен
бекітілген
Жапонияның халықаралық ынтымақтастық банкінің (JBIC) жеңілдетілген
заемдары мен коммерциялық несиелерінің есебінен қаржыландыруға
ұсынылатын басымдықты жобалардың тізбесі
1. Жеңілдетілген заемдар            (млн. АҚШ долл.)
__________________________________________________________________________
р/с       Жобаның атауы     Жоба  Жауапты        Жобаның негіздемесі
N                           ның  ұйым
құны
__________________________________________________________________________
1            2              3       4                   5
__________________________________________________________________________
1  Автокөліктің халық ден. 170,00 Көлік және  Батыс Қазақстандағы жол
саулығына және қоршаған         коммуника.  торабының техникалық жағ.
ортаға тигізетін теріс          циялар      дайын жақсарту; негізгі:
әсерін азайту (Батыс            министрлігі Атырау-Махамбет-Орал және
Қазақстанның автокөлік                      Ақтөбе-Қарабұтақ-Қостанай
жолдарын қалпына келтіру)                   (Қостанай облысының шекара.
сына дейін) негізгі халық.
аралық бағыттардың басымдық
берілетін бөлігін қалпына
келтіру. Автомагистраль
бойында санитарлық қорғау
орман аймағын құру. Жанар-
жағармай сапасын жақсарту
және этильденген жанармай
қолдануды қысқарту
__________________________________________________________________________
2  Астана қаласының эколо. 162,00  Астана      Астана қаласының су қорла.
гиялық жағдайы мен су           қаласының   рын, экологиялық жағдайын,
қорларын жақсарту               әкімшілігі, эпидемиологиялық шарттарын
(Астана қаласын сумен            "Астананы   жақсарту. Су тазартудың
және ішуге арналған              дамыту      жабдықтары мен технология.
сумен қамтамасыз ету             корпора.    сын қайта жаңғырту, қалпы.
жүйесін жақсарту)                циясы"      на келтіру және тораптарды
жабық       дамыту, сондай-ақ жер асты
акционер.   сулар қайнар көзін қолдану,
лік қоғамы  Нұра өзенінің және
"Нұра-Есіл" каналының түбін
тазарту арқылы халық тұтынып
отырған судың сапасын
арттыру
__________________________________________________________________________
3 Астана қаласының эколо.  231,00 Астана қа.  Астана қаласының экология.
гиялық жағдайы мен су           ласының     лық жағдайын,эпидемиология.
қорларын жақсарту               әкімшілігі, лық шарттарын жақсарту.
(Ағынды суды тазалау            "Астананы   Астана қаласында канализа.
станциясын салу, торап.         дамыту      ция торабын қалпына келтіре
тарды қалпына келтіру           корпора.    отырып, осы заманғы тазалау
және дамыту)                    циясы"      станцияларын және техникалық
жабық       су құбырлары жүйесін салу
акционер.   арқылы ағынды суларды
лік қоғамы  тазарту
__________________________________________________________________________
4 Астана қаласының эколо.  200,00 Астана қа.  Астана қаласының энергия
гиялық жағдайы мен ат.          ласының     жүйесін қайта жаңғырту және
мосферасын жақсарту.            әкімшілігі, дамыту арқылы оның қоршаған
(Астана қаласының энер.         "Астананы   ортаға тигізетін теріс
гетикалық жүйесін қайта         дамыту      әсерін азайту есебінен эко.
жаңғырту және дамыту)           корпорация. логиялық жағдайды жақсарту
сы" жабық
акционерлік
қоғамы
__________________________________________________________________________
5 Қала тұрғындарының       65,00  Астана қа.  Астана қаласының инфрақұры.
қалыпты өмір сүруін             ласының     лымын телекоммуникация то.
қамтамасыз ету мақса.           әкімшілігі, раптарын, мультимедианы,
тында, Астана қаласының          "Астана     станция жабдықтарын қайта
инрфқұрылымын жақсарту.          дамыту      жаңғырту және жаңа техноло.
(Астана қаласының теле.          корпора.    гияны енгізу арқылы
коммуникациялар торабын          циясы"      жақсарту
дамыту)                          жабық ак.
ционерлік
қоғамы
__________________________________________________________________________
6 Автокөліктің халық ден.  390,00 Көлік және  Көршілес мемлекеттер (Ресей)
саулығына және қоршаған         коммуника.  аумағын қолданбай, Орталық
ортаға тигізетін теріс          циялар      Қазақстаннан Батыс Қазақ.
әсерін азайту және              министрлігі станға шығу. Тасымалдау
Донское - Краснооктябрь.                    қашықтығын қысқарту, экс.
ский кен орыны теміржол                     плуатациялық шығындарды
бағытын салу.                               азайту. Теміржол бойында
санитарлық қорғау орман
аймағын құру. Дизельдік
жанар-жағармайдың жану
көлемін азайту есебінен
парниктік газдардың көлемін
азайту
__________________________________________________________________________
ІІ. Коммерциялық несиелер
__________________________________________________________________________
р/с       Жобаның атауы     Жоба  Жауапты        Жобаның негіздемесі
N                          ның   ұйым
құны
__________________________________________________________________________
1            2              3       4                   5
__________________________________________________________________________
1  Кеңқияқ-Атырау мұнай   Анық.  Энергетика,   Атырау мұнай өңдеу зауыты.
құбырын салу           талуда индустрия     ның үзіліссіз жұмыс
және сауда    істеп тұруы үшін осы зауыт.
министрлігі,  қа мұнай өнімдерінің келіп
"ҚазТрансОйл"  тұруын қамтамасыз ету.
мұнай тасымал.Қазақстанның энерге.
дау ұлттық    тикалық тәуелсіздігін
компаниясы    құру
__________________________________________________________________________
2  Атырау аймағында эко.  Анық.  Энергетика,  Атмосфераға зиянды газдар.
логиялық жағдайды      талуда индустрия    дың босап шығуын төмендету,
жақсарту мақсатында           және сауда   сондай-ақ қоршаған ортаның
Атырау мұнай өңдеу            министрлігі, ластану дәрежесін азайту
зауытын қайта құру            Қазақойл"    арқылы Атырау аймағының
Ұлттық       экологиялық жағдайын
мұнай-газ    жақсарту. Зауыттың өңдеу
компаниясы    қуатын арттыру (жабдықтар
мен технологияны қайта
жаңғырту) арқылы Қазақстан.
ның энергетикалық тәуелсіз.
дігін қамтамасыз ету
__________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.