О реорганизации учреждений Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 1999 года N 1879
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственные учреждения Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования их в республиканские государственные казенные предприятия (далее - Предприятия) согласно приложению.
2. Основным предметом деятельности Предприятий определить:
1) удовлетворение социально-экономических потребностей общества в специалистах с высшим образованием;
2) организацию и проведение фундаментальных и прикладных научных исследований, опытно-конструкторских работ и внедрение их результатов в практику.
3. Определить Министерство образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления Предприятиями, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в
установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы Предприятий и обеспечить их государственную
регистрацию;
2) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 1999 года N 1879
Перечень
государственных высших учебных заведений, преобразуемых в
республиканские государственные казенные предприятия,
подведомственные Министерству науки и высшего образования
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
№ !   Наименование и местонахождение   ! Наименование и местонахождение
пп !   государственных высших учебных   ! республиканских государственных
!           заведений                ! казенных предприятий
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                   !                3
---------------------------------------------------------------------------
1.  Акмолинский аграрный университет     Акмолинский аграрный университет
им. С.Сейфуллина                     им. С.Сейфуллина
город Астана                         город Астана
2.  Актауский университет им. Ш.Есенова  Актауский университет им.
город Актау                          Ш.Есенова  город Актау
3.  Актюбинский университет              Актюбинский университет
им. К.Жубанова                       им. К.Жубанова
город Актобе                         город Актобе
4.  Алматинская консерватория            Алматинская консерватория
имени Курмангазы                     имени Курмангазы
город Алматы                         город Алматы
5.  Алматинский государственный          Алматинский государственный
университет имени Абая               университет имени Абая
город Алматы                         город Алматы

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 8 желтоқсан N 1879
Қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың әкімші-мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік мекемелері оларды республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын (бұдан әрі - Кәсіпорын) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорындар қызметінің негізгі нысанасы:
1) қоғамның жоғары білімді мамандарға әлеуметтік-экономикалық қажетін өтеу;
2) іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерді, тәжірибе-конструкторлық жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу және олардың нәтижелерін практикаға енгізу болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оларға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі заңда белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорындардың жарғысын бекітсін және оларды мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыны іске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1879 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне
ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорындар болып қайта ұйымдастырылатын
жоғары оқу орындарының
Тізбесі
_____________________________________________________________________
N   Мемлекеттік жоғары оқу     ! Республикалық мемлекеттік қазыналық
р/с орындарының атауы мен        кәсіпорындардың атауы мен орналасқан
орналасқан жері              жері
_____________________________________________________________________
1            2                                3
_____________________________________________________________________
1 С.Сейфуллин атындағы Ақмола    С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық
аграрлық университеті              университеті
Астана қаласы                      Астана қаласы
2 Ш.Есенов атындағы Ақтау        Ш.Есенов атындағы Ақтау университеті
университеті                       Ақтау қаласы
Ақтау қаласы
3 Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе      Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе
университеті                       университеті
Ақтөбе қаласы                      Ақтөбе қаласы
4 Құрманғазы атындағы Алматы         Құрманғазы атындағы Алматы
консерваториясы                    консерваториясы
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
5 Абай атындағы Алматы мемлекеттік   Абай атындағы Алматы мемлекеттік
университеті                       университеті
Алматы қаласы                      Алматы қаласы

6.  Казахский государственный            Казахский государственный
юридический университет              юридический университет
город Алматы                         город Алматы
7.  Аркалыкский педагогический           Аркалыкский педагогический
институт имени Ибрая Алтынсарина     институт имени Ибрая Алтынсарина
город Аркалык                        город Аркалык
8.  Атырауский университет имени         Атырауский университет имени
Халела Досмухамедова                 Халела Досмухамедова
город Атырау                         город Атырау
9.  Восточно-Казахстанский               Восточно-Казахстанский
государственный университет          государственный университет
город Усть-Каменогорск               город Усть-Каменогорск
10.  Восточно-Казахстанский технический   Восточно-Казахстанский
университет им. Д.Серикбаева         технический университет
город Усть-Каменогорск               им. Д.Серикбаева
город Усть-Каменогорск
11.  Государственный университет          Государственный университет
"Семей"                              "Семей"
город Семипалатинск                  город Семипалатинск
12.  Государственный финансовый           Государственный финансовый
институт город Семипалатинск         институт город Семипалатинск
13.  Евразийский университет им.          Евразийский университет им.
Л.Н.Гумилева                         Л.Н.Гумилева
г.Астана                             г.Астана
14.  Жезказганский университет            Жезказганский университет
им. О.А.Байконурова                  им. О.А.Байконурова
город Жезказган                      город Жезказган
15.  Жетысуйский университет имени        Жетысуйский университет имени
Ильяса Жансугурова                   Ильяса Жансугурова
город Талдыкорган                    город Талдыкорган
16.  Западно-Казахстанский аграрный       Западно-Казахстанский аграрный
университет                          университет
город Уральск                        город Уральск
17.  Западно-Казахстанский                Западно-Казахстанский
гуманитарный университет им.         гуманитарный университет им.
А.С.Пушкина город Уральск            А.С.Пушкина город Уральск
18.  Западно-Казахстанский институт       Западно-Казахстанский институт
искусств имени Даулеткерея           искусств имени Даулеткерея
город Уральск                        город Уральск
19.  Казахская академия транспорта        Казахская академия транспорта
и коммуникаций                       и коммуникаций
город Алматы                         город Алматы
20.  Казахская государственная            Казахская государственная
академия управления                  академия управления
город Алматы                         город Алматы
21.  Казахская государственная            Казахская государственная
архитектурно-строительная            архитектурно-строительная
академия город Алматы                академия город Алматы
22.  Казахская государственная            Казахская государственная
художественная академия              художественная академия
город Алматы                         город Алматы
23.  Казахский государственный            Казахский государственный
университет международных            университет международных
отношений и мировых языков           отношений и мировых языков
имени Абылай хана                    имени Абылай хана
город Алматы                         город Алматы
24.  Казахский государственный            Казахский государственный
аграрный университет                 аграрный университет
город Алматы                         город Алматы
25.  Казахский государственный            Казахский государственный
женский педагогический               женский педагогический
институт город Алматы                институт город Алматы
26.  Казахский государственный            Казахский государственный
институт театра и кино               институт театра и кино
им. Т.Жургенова                      им. Т.Жургенова
город Алматы                         город Алматы
27.  Казахский национальный технический   Казахский национальный
университет город Алматы             технический университет
город Алматы
28.  Карагандинский государственный       Карагандинский государственный
университет имени академика          университет имени академика
Е.А.Букетова                         Е.А.Букетова
город Караганда                      город Караганда
29.  Карагандинский государственный       Карагандинский государственный
технический университет              технический университет
город Караганда                      город Караганда
30.  Карагандинский металлургический      Карагандинский металлургический
институт город Темиртау              институт город Темиртау
31.  Кызылординский государственный       Кызылординский государственный
университет имени Коркыт Ата         университет имени Коркыт Ата
город Кызылорда                      город Кызылорда
32.  Кокшетауский университет имени       Кокшетауский университет имени
Ш.Уалиханова город Кокшетау          Ш.Уалиханова город Кокшетау
33.  Костанайский государственный         Костанайский государственный
университет имени                    университет имени
А.Байтурсынова                       А.Байтурсынова
город Костанай                       город Костанай
34.  Костанайский сельскохозяйственный    Костанайский
институт город Костанай              сельскохозяйственный институт
город Костанай
35.  Павлодарский государственный         Павлодарский государственный
университет им.С.Торайгырова         университет им. С.Торайгырова
город Павлодар                       город Павлодар
36.  Рудненский индустриальный            Рудненский индустриальный
институт город Рудный                институт город Рудный
37.  Северо-Казахстанский университет     Северо-Казахстанский университет
город Петропавловск                  город Петропавловск
38.  Таразский государственный            Таразский государственный
университет им. М.Х.Дулати           университет им. М.Х.Дулати
город Тараз                          город Тараз
39.  Южно-Казахстанский                   Южно-Казахстанский
государственный университет          государственный университет
имени М.Ауэзова                      имени М.Ауэзова
город Шымкент                        город Шымкент
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Склярова И.В.)

6. Қазақ мемлекеттік заң             Қазақ мемлекеттік заң
университеті                      университеті
Алматы қаласы                     Алматы қаласы
7 Ыбырай Алтынсарин атындағы         Ыбырай Алтынсарин атындағы
Арқалық педагогикалық институты    Арқалық педагогикалық институты
Арқалық қаласы                     Арқалық қаласы
8 Халел Досмұхамедов атындағы        Халел Досмұхамедов атындағы
Атырау университеті                Атырау университеті
Атырау қаласы                      Атырау қаласы
9 Шығыс Қазақстан мемлекеттік        Шығыс Қазақстан мемлекеттік
университеті                       университеті
Өскемен қаласы                     Өскемен қаласы
10 Д.Серікбаев атындағы Шығыс    Д.Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан
Қазақстан техникалық университеті  техникалық университеті
Өскемен қаласы                     Өскемен қаласы
11 "Семей" мемлекеттік университеті  "Семей" мемлекеттік университеті
Семей қаласы                       Семей қаласы
12 Мемлекеттік қаржы институты        Мемлекеттік қаржы институты
Семей қаласы                       Семей қаласы
13 Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия       Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия
университеті                       университеті
Астана қаласы                      Астана қаласы
14 О.А.Байқоңыров атындағы            О.А.Байқоңыров атындағы
Жезқазған университеті             Жезқазған университеті
Жезқазған қаласы                   Жезқазған қаласы
15 Ілияс Жансүгіров атындағы          Ілияс Жансүгіров атындағы
Жетісу университеті                Жетісу университеті
Жезқазған қаласы                   Жезқазған қаласы
16 Батыс Қазақстан аграрлық           Батыс Қазақстан аграрлық
университеті                       университеті
Орал қаласы                        Орал қаласы
17 А.С.Пушкин атындағы                А.С.Пушкин атындағы
Батыс Қазақстан гуманитарлық       Батыс Қазақстан гуманитарлық
университеті                       университеті
Орал қаласы                        Орал қаласы
18 Дәулеткерей атындағы Батыс         Дәулеткерей атындағы Батыс
Қазақстан өнер институты           Қазақстан өнер институты
Орал қаласы                        Орал қаласы
19 Қазақ көлік және коммуникациялар  Қазақ көлік және коммуникациялар
академиясы                         академиясы
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
20 Қазақ мемлекеттік басқару          Қазақ мемлекеттік басқару
академиясы                         академиясы
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
21 Қазақ мемлекеттік сәулет және      Қазақ мемлекеттік сәулет және
құрылыс академиясы                 құрылыс академиясы
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
22 Қазақ мемлекеттік көркем-сурет     Қазақ мемлекеттік көркем-сурет
академиясы                         академиясы
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
23 Абылай хан атындағы                Абылай хан атындағы
Қазақ мемлекеттік халықаралық      Қазақ мемлекеттік халықаралық
қатынастар және әлем тілдері       қатынастар және әлем тілдері
университеті                       университеті
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
24 Қазақ мемлекеттік аграрлық         Қазақ мемлекеттік аграрлық
университет                        университет
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
25 Қазақ мемлекеттік қыздар           Қазақ мемлекеттік қыздар
педагогикалық институты            педагогикалық институты
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
26 Т.Жүргенов атындағы                Т.Жүргенов атындағы
Қазақ мемлекеттік театр және       Қазақ мемлекеттік театр және
кино өнері институты               кино өнері институты
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
27 Қазақ ұлттық техникалық            Қазақ ұлттық техникалық
университеті                       университеті
Алматы қаласы                      Алматы қаласы
28 Академик Е.А.Бөкетов атындағы      Академик Е.А.Бөкетов атындағы
Қарағанды мемлекеттік              Қарағанды мемлекеттік
университеті                       университеті
Қарағанды қаласы                   Қарағанды қаласы
29 Қарағанды мемлекеттік             Қарағанды мемлекеттік техникалық
техникалық университеті            университеті
Қарағанды қаласы                   Қарағанды қаласы
30 Қарағанды металлургия              Қарағанды металлургия институты
институты                          Теміртау қаласы
Теміртау қаласы
31 Қорқыт ата атындағы                Қорқыт ата атындағы
Қызылорда мемлекеттік           Қызылорда мемлекеттік университеті
университеті                       Қызылорда қаласы
Қызылорда қаласы
32 Ш.Уәлиханов атындағы               Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау
Көкшетау университеті              университеті
Көкшетау қаласы                    Көкшетау қаласы
33 А.Байтұрсынов атындағы             А.Байтұрсынов атындағы
Қостанай мемлекеттік               Қостанай мемлекеттік
университеті                       университеті
Қостанай қаласы                    Қостанай қаласы
34 Қостанай ауыл шаруашылығы          Қостанай ауыл шаруашылығы
институты                          институты
Қостанай қаласы                    Қостанай қаласы
35 С.Торайғыров атындағы              С.Торайғыров атындағы
Павлодар мемлекеттік            Павлодар мемлекеттік университеті
университеті                       Павлодар қаласы
Павлодар қаласы
36 Рудный индустриялық институты      Рудный индустриялық институты
Рудный қаласы                      Рудный қаласы
37 Солтүстік Қазақстан                Солтүстік Қазақстан
университеті                       университеті
Петропавл қаласы                   Петропавл қаласы
38 М.Х.Дулати атындағы Тараз          М.Х.Дулати атындағы Тараз
мемлекеттік университеті           мемлекеттік университеті
Тараз қаласы                       Тараз қаласы
39 М.Әуезов атындағы Оңтүстік         М.Әуезов атындағы Оңтүстік
Қазақстан мемлекеттік           Қазақстан мемлекеттік университеті
университеті                       Шымкент қаласы
Шымкент қаласы