Об организации работы по проведению повышения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 июня 2003 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 78-р
В целях организации работы по проведению повышения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий:
1. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
1) создать рабочую группу по организации проведения повышения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий;
2) подготовить проект постановления Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 июня 2003 года" и в недельный срок после принятия Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год" в установленном порядке внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан;
3) определить дополнительные затраты, требуемые для привлечения специалистов на проведение повышения пенсионных выплат в территориальные органы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) направить необходимое количество специалистов департаментов (управлений) труда, занятости и социальной защиты населения в территориальные органы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для проведения работы по повышению пенсионных выплат с 1 июня 2003 года;
2) персональную ответственность за организацию работы по повышению пенсионных выплат с 1 июня 2003 года возложить на заместителей акимов, курирующих социально-экономические вопросы;
3) обеспечить ежедекадное информирование Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан о ходе работы по повышению пенсионных выплат.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить проведение разъяснительной работы по вопросам повышения пенсионных выплат среди населения.
4. Контроль за исполнением данного распоряжения возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр

2003 жылдың 1 маусымынан бастап Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн арттыруды жүргізу жөнiндегі жұмысты ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 78-ө өкімі
Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн арттыруды жүргiзу жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі:
1) Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн арттыруды жүргiзудi ұйымдастыру жөнiндегi жұмыс тобын құрсын;
2) "2003 жылдың 1 маусымынан бастап Зейнетақы төлеу жөнiндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерiн арттырудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын дайындасын және "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейiн бiр апта мерзiмде белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң аумақтық органдарына зейнетақы төлемдерiн арттыруды жүргiзуге мамандарды тарту үшiн талап етілетiн қосымша шығындарды анықтасын.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаменттерi (басқармалары) мамандарының қажеттi санын 2003 жылдың 1 маусымынан бастап зейнетақы төлемдерiн арттыру жөнiндегi жұмысты жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң аумақтық органдарына жiберсiн;
2) 2003 жылдың 1 маусымынан бастап зейнетақы төлемдерiн арттыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру үшiн жеке жауапкершілiк әкiмдердiң әлеуметтiк-экономикалық мәселелерiне жетекшілiк ететiн орынбасарларына жүктелсiн;
3) зейнетақы төлемдерiн арттыру жөнiндегi жұмыстың барысы туралы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне әрбiр он күн сайын хабарлап тұруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерi зейнетақыларды арттыру мәселелерi бойынша халық арасында түсiндiру жұмыстарын жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Премьер-Министр