О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 129-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 20 января 2004 г. N 16 (R040016)
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 132.
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 июня 2003 года N 129
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Ахметов Д.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Вопросы обороны, правопорядка, государственных материальных резервов.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии и Совета по экономической политике.
Вопросы развития нефтегазового сектора.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства финансовой полиции, Агентства по государственным материальным резервам.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Павлов А.С.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики, чрезвычайных ситуаций.
Вопросы экономического планирования и развития, финансовой, налоговой и тарифной политики, совершенствования межбюджетных отношений.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Национальным Банком, международными финансовыми и экономическими организациями.
Координация деятельности Банка Развития Казахстана.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития социальной сферы, образования, науки, культуры, межнациональных отношений, здравоохранения, спорта и туризма.
Вопросы социального партнерства.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства труда и социальной защиты населения, Министерства образования и науки, Министерства культуры, информации и общественного согласия, Министерства здравоохранения, Агентства по статистике, Агентства таможенного контроля, Агентства по чрезвычайным ситуациям, Агентства по туризму и спорту, Агентства по государственным закупкам.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Мынбаев С.М.
Вопросы инвестиционной политики, экспортного контроля и мобилизационной работы, вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий (промышленность, энергетический сектор, строительство, транспорт и коммуникации).
Вопросы информатизации государственных органов.
Вопросы геологии, недропользования и охраны недр.
Вопросы космодрома "Байконур".
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства индустрии и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций, Агентства по информатизации и связи.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Есимов А.С.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства и агропромышленного комплекса, реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан.
Вопросы аграрной науки, экологии, использования природных ресурсов и охраны окружающей среды, земельных и водных отношений.
Вопросы развития сельских территорий.
Вопросы миграционной и демографической политики.
Руководство деятельностью Министерства сельского хозяйства.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства охраны окружающей среды, Агентства по миграции и демографии, Агентства по управлению земельными ресурсами.
Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, обеспечения государственной и исполнительской дисциплины.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 17 маусымдағы N 129-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.01.20. N 16 өкімімен.
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 2 қыркүйектегi N 132 өкiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 17 маусымдағы
N 129 өкiмiмен
бекітiлген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында
міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Д.К.Ахметов
Үкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтiң атынан өкiлдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Үкiметтiң заң шығару қызметiн үйлестiру.
Қорғаныс, құқық тәртiбi, мемлекеттiк материалдық резервтер мәселелерi.
Республикалық бюджет комиссиясының және Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң жұмысына басшылық жасау.
Мұнай-газ секторын дамыту мәселелерi.
Үкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң, Қаржы полициясы агенттiгiнiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
А.С.Павлов
Экономиканы жедел басқару, өңiрлiк саясат, төтенше жағдайлар мәселелерi.
Экономикалық жоспарлау және даму, қаржы, салық және тариф саясаты, бюджетаралық қатынастарды жетілдiру мәселелерi.
Үкiметтiң Ұлттық Банкпен, халықаралық қаржы және экономика ұйымдарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Қазақстанның Даму Банкiнiң қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк органдардың әлеуметтiк саланы дамыту, бiлiм беру, ғылым, мәдениет, ұлтаралық қатынастар, денсаулық сақтау, спорт пен туризм мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң, Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң, Статистика жөнiндегi агенттiктiң, Кедендiк бақылау агенттiгiнiң, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктiң, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
С.М.Мыңбаев
Инвестициялық саясат, экспорттық бақылау және жұмылдыру жұмысының, Қазақстанның Дүниежүзiлiк caудa ұйымына енуi мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың өндiрiстiк саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды (өнеркәсiп, энергетика секторы, құрылыс, көлiк пен коммуникациялар) дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi.
Геология, жер қойнауын пайдалану және жер қойнауын қорғау мәселелерi.
"Байқоңыр" ғарыш айлағының мәселелерi.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара қатынастарды үйлестіру.
Индустрия және сауда министрлiгiнiң, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi
А.С.Есімов
Мемлекеттiк органдардың ауыл шаруашылығы мен агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк агроазық-түлiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Аграрлық ғылым, экология, табиғи ресурстарды пайдалану және қоршаған ортаны қорғау, жер және су қатынастары мәселелерi.
Ауылдық аумақтарды дамыту мәселелерi.
Көшi-қон және демография саясаты мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң қызметiне басшылық жасау.
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң, Көшi-қон және демография жөнiндегі агенттiктiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Кеңсесінің Басшысы
А.А.Тілеубердин
Үкiметтiң шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру, мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi қамтамасыз ету бөлiгiнде орталық және жергілiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың қызметiн үйлестiру.
Yкiметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Yкiметтiң өңiрлiк саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, Үкiметтiң облыстар әкімдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Президент Әкiмшілiгiмен және Парламент палаталарының аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.