О создании межведомственной комиссии по анализу состояния науки и выработке предложений по направлениям ее дальнейшего развития и организационного совершенствования
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года N 207-р
1. В целях анализа состояния науки и выработки предложений по направлениям ее дальнейшего развития и организационного совершенствования создать межведомственную комиссию в следующем составе:
Павлов Александр Сергеевич      - Первый заместитель Премьер-
Министра Республики Казахстан,
председатель
Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович - Министр образования и науки
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Зейнуллин Абдикарим Абжалелович - заместитель директора
Департамента науки Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, секретарь
Адекенов Сергазы Мынжасарович   - генеральный директор
Национального центра по
биотехнологии Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Бектурганов Нуралы Султанович   - вице-министр образования и науки
Республики Казахстан
Берсимбаев                      - декан биологического факультета
Рахметкожа Искендирович           Казахского национального
университета имени Аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Даукеев Серикбек Жусупбекович   - президент Национальной академии
наук Республики Казахстан
Дженалиев Мувашерхан Танабаевич - заместитель директора Института
математики Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Доскалиев Жаксылык Акмурзаевич  - Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Елемесов Копмагамбет Елемесович - директор Департамента науки
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Жарменов Абдурасул Алдашевич    - генеральный директор
Национального центра по
комплексной переработке
минерального сырья Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Жумагулов Бакытжан Турсынович   - заведующий Отделом социально-
культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Жолтаев Герой Жолтаевич         - проректор Казахского
национального технического
университета имени К. Сатпаева
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Избасаров Дуйсебай Сайлаубаевич - директор научно-производственного
центра пищевой и перерабатывающей
промышленности Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Кадыржанов Кайрат Камалович     - директор института ядерной физики
Национального ядерного центра
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Келимбетов Кайрат Нематович     - Министр экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Кенжалиев Багдаулет Кенжалиевич - директор Института металлургии
и обогащения Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Кожамкулов Толеген Абдисагиевич - ректор Казахского национального
университета имени Аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Койгелдиев Мамбет Кулжабайулы   - директор Института истории и
этнологии имени Ч. Валиханова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Рамазанов Тлеккабул Сабитович   - директор научно-исследовательского
института экспериментальной и
теоретической физики Казахского
национального университета имени
Аль-Фараби Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Умирбаев Уалбай Утмахамбетович  - заведующий кафедрой Евразийского
национального университета имени
Л.Гумилева Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Школьник Владимир Сергеевич     - Министр энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан

Ғылымның жай-күйiн талдау және оның одан әрi дамуы мен ұйымдастырылуын жетiлдiру бағыттары бойынша ұсыныстар әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі N 207-ө өкімі
1. Ғылымның жай-күйiн талдау және оның одан әрi дамуы мен ұйымдастырылуын жетiлдiру бағыттары бойынша ұсыныстар әзiрлеу мақсатында мынадай құрамда ведомствоаралық комиссия құрылсын:
Павлов                    - Қазақстан Республикасы Премьер
Александр Сергеевич         Министрiнiң бiрiншi орынбасары, төраға
Құлекеев                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Жақсыбек Әбдiрахметұлы      ғылым министрi, төрағаның орынбасары
Зейнуллин                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Әбдiкәрiм Әбжәлелұлы        ғылым министрлiгi Ғылым департаментi
директорының орынбасары, хатшы
Әдекенов                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Серғазы Мыңжасарұлы         ғылым министрлiгi Биотехнологиялар
жөнiндегi ұлттық орталықтың бас
директоры
Бектұрғанов               - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Нұралы Сұлтанұлы            ғылым вице-министрi
Берсiмбаев                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Рахметқожа Iскендiрұлы      ғылым министрлiгi Әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетi биология
факультетiнiң деканы
Дәукеев                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
Серiкбек Жүсiпбекұлы        академиясының президентi
Женәлиев                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Мүвашерхан Танабайұлы       ғылым министрлiгі Математика институты
директорының орынбасары
Досқалиев                 - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Жақсылық Ақмұрзаұлы         сақтау министрi
Елемесов                  - Қазақстан Республикасының Ауыл
Көпмағамбет Елемесұлы       шаруашылығы министрлiгi Ғылым
департаментiнің директоры
Жәрменов                  - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әбдiрәсiл Алдашұлы          және сауда министрлiгi Минералдық
шикiзатты кешендi өңдеу жөнiндегi
ұлттық орталықтың бас директоры
Жұмағұлов                 - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бақытжан Тұрсынұлы          Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-мәдени
даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Жолтаев                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Герой Жолтайұлы             ғылым министрлiгi Қ.Сәтпаев атындағы
Қазақ ұлттық техникалық университетiнiң
проректоры
Ізбасаров                 - Қазақстан Республикасының Ауыл
Дүйсебай Сайлаубайұлы       шаруашылығы министрлiгi Тамақ және қайта
өңдеу өнеркәсiбi ғылыми-өндiрiстiк
орталығының директоры
Қадыржанов                - Қазақстан Республикасының Энергетика
Қайрат Камалұлы             және минералдық ресурстар министрлiгi
Ұлттық ядролық орталық Ядролық физика
институтының директоры
Келiмбетов                - Қазақстан Республикасының Экономика
Қайрат Нематұлы             және бюджеттік жоспарлау министрі
Кенжәлиев                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Бақдәулет Кенжәлiұлы        ғылым министрлiгi Металлургия және кен
байыту институтының директоры
Қожамқұлов                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Төлеген Әбдiсағиұлы         ғылым министрлiгi Әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетiнiң ректоры
Қойгелдиев                - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Мәмбет Құлжабайұлы          ғылым министрлiгi Ш.Уәлиханов атындағы
Тарих және этнология институтының
директоры
Рамазанов                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Тiлекқабыл Сәбитұлы         ғылым министрлiгi Әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық университетi
Эксперименталдық және теориялық физика
ғылыми-зерттеу институтының директоры
Өмiрбаев                  - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Уалбай Ұтмахамбетұлы        ғылым министрлiгi Л.Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық университетiнiң кафедра
меңгерушiсi
Школьник                  - Қазақстан Республикасының Энергетика
Владимир Сергеевич          және минералдық ресурстар министрi

2. Определить рабочим органом межведомственной комиссии Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Межведомственной комиссии:
1) в недельный срок сформировать рабочие группы по направлениям совершенствования научно-технической сферы, в том числе: системе государственного управления фундаментальными исследованиями и научно-инновационной деятельностью; анализу международного опыта организаций к проведения научных исследований; развитию нормативной правовой базы; обеспечению эффективного освоения научных результатов производственным сектором экономики страны;
2) в процессе подготовки и систематизации материалов по направлениям предусмотреть обсуждение важнейших предложений с руководителями и специалистами научных и производственных организаций, действительными членами Национальной академии наук Республики Казахстан, представителями научной общественности;
3) периодически заслушивать информацию рабочих групп о проделанной работе;
4) предоставить право в установленном порядке привлекать для выполнения возложенных на нее задач специалистов государственных органов, научных организаций, высших учебных заведений и иных организаций в качестве экспертов, а также запрашивать необходимую информацию.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном порядке рассмотреть возможность оплаты работы членов рабочих групп и привлеченных экспертов по анализу состояния науки и проведению исследований, необходимых для выполнения поставленных задач, за счет средств Фонда науки.
5. Межведомственной комиссии до 1 декабря 2003 года внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по дальнейшему развитию и организационному совершенствованию науки.
Премьер-Министр

2. Бiлiм және ғылым министрлiгi Ведомствоаралық комиссияның жұмыс органы болып белгіленсiн.
3. Ведомствоаралық комиссия:
1) бiр апта мерзiмде ғылыми-техникалық саланы жетiлдiру бағыттары, оның iшiнде: iргелi iзденiстер мен ғылыми-инновациялық қызметтi мемлекеттiк басқару жүйесi; ғылыми зерттеулердi ұйымдастыру мен жүргiзудiң халықаралық тәжiрибесiн талдау, нормативтiк құқықтық базаны дамыту; ел экономикасы өндiрiстiк секторының ғылыми жетiстiктерiн тиiмдi игерудi қамтамасыз ету бойынша жұмыс топтарын қалыптастырсын;
2) бағыттар бойынша материалдарды дайындау әрi жүйелеу процесiнде ғылыми және өндiрiстiк ұйымдардың басшыларымен және мамандарымен, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының толық мүшелерiмен, ғылыми жұртшылықтың өкiлдерiмен аса маңызды ұсыныстарды талқылауды көздесiн;
3) жұмыс топтарының iстелген жұмысы туралы ақпарат белгiлi бiр кезеңде тыңдалсын;
4) ведомствоаралық комиссияға белгiленген тәртiппен оған жүктелген мiндеттердi орындау үшiн мемлекеттiк органдардың, ғылыми ұйымдардың, жоғары оқу орындары мен өзге де ұйымдардың мамандарын сарапшы ретiнде тарту, сондай-ақ қажеттi ақпаратты сұрату құқығы берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi белгiленген тәртiппен жұмыс топтарының мүшелерi мен ғылымның жай-күйiн талдау жөнiнде тартылған сарапшылар алдына қойылған мiндеттерді орындау үшiн қажеттi зерттеулердi жүргiзу үшiн Ғылым қорының қаражаты есебiнен ақы төлеу мүмкiндiгiн қарастырсын.
5. Ведомствоаралық комиссия 2003 жылдың 1 желтоқсанына дейін ғылымның одан әрi дамуы мен ұйымдастырылуын жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
Премьер-Mинистр