О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 января 2004 года N 16-p. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 26 апреля 2004 г. N 120-р (R040120)
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 129-р.
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 января 2004 года N 16
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Ахметов Д.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Вопросы обороны, правопорядка.
Вопросы развития нефтегазового сектора, государственного бюджета.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии и Совета по экономической политике.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция).
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Марченко Г.А.
Вопросы экономического планирования и развития, финансовой, налоговой и тарифной политики, развития фондового и страхового рынков, совершенствования межбюджетных отношений.
Вопросы реализации целевых программ: развитие рынка жилья, завершение реформы социальной защиты населения, развитие в городе Алматы регионального финансового центра, информатизация государственных органов.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Национальным Банком, международными финансовыми и экономическими организациями.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития социальной сферы, образования, науки, культуры, межнациональных отношений, здравоохранения, спорта и туризма.
Вопросы социального партнерства.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства труда и социальной защиты населения, Министерства образования и науки, Министерства культуры, Министерства информации, Министерства здравоохранения, Агентства по статистике, Агентства таможенного контроля, Агентства по туризму и спорту, Агентства по государственным закупкам, Агентства по информатизации и связи.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Мынбаев С.М.
Вопросы реализации Стратегии индустриально-инновационного развития, инвестиционной политики, оперативного управления экономикой, экспортного контроля и мобилизационной работы, вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий.
Вопросы государственных материальных резервов, чрезвычайных ситуаций, геологии, недропользования и охраны недр.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и интеграционными объединениями.
Координация деятельности государственных институтов развития, (Банк Развития Казахстана, Инвестиционный фонд, Инновационный фонд, Корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций и другие).
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства индустрии и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций, Агентства по государственным материальным резервам, Агентства по чрезвычайным ситуациям.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Есимов А.С.
Вопросы региональной политики.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства и агропромышленного комплекса, реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан.
Вопросы аграрной науки, экологии, использования природных ресурсов и охраны окружающей среды, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, земельных и водных отношений.
Вопросы развития сельских территорий.
Вопросы миграционной и демографической политики.
Руководство деятельностью Министерства сельского хозяйства.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства охраны окружающей среды, Агентства по миграции и демографии, Агентства по управлению земельными ресурсами.
Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, обеспечения государственной и исполнительской дисциплины.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 16-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.04.26. N 120 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу бекітілсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2003 жылғы 17 маусымдағы N 129-ө өкiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 20 қаңтардағы
N 16 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Д.К.Ахметов
Yкiметтің қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтің атынан өкілдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Yкiметтің заң шығару қызметiн үйлестiру.
Қорғаныс, құқық тәртiбi мәселелерi.
Мұнай-газ секторын дамыту, мемлекеттiк бюджет мәселелерi.
Республикалық бюджет комиссиясының және Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестің жұмысына басшылық жасау.
Yкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнің, Қорғаныс министрлiгiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгінің, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiктің (қаржы полициясы) қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Г.А.Марченко
Экономикалық жоспарлау және даму, қаржы, салық және тариф саясаты, қорлану және сақтандыру рыноктарын дамыту, бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi.
Мақсатты бағдарламаларды iске асыру мәселелерi: тұрғын үй рыногын дамыту, халықты әлеуметтiк қорғау реформасын аяқтау, Алматы қаласында өңiрлiк қаржы орталығын дамыту, мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру.
Yкiметтiң Ұлттық Банкпен, халықаралық қаржы және экономика ұйымдарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк органдардың әлеуметтiк саланы дамыту, бiлiм беру, ғылым, мәдениет, ұлтаралық қатынастар, денсаулық сақтау, спорт пен туризм мәселелері жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінің, Білiм және ғылым министрлiгiнiң, Мәдениет министрлiгінiң, Ақпарат министрлiгiнiң, Денсаулық сақтау министрлiгінiң, Статистика жөнiндегi агенттiктiң, Кедендiк бақылау агенттiгiнiң, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiктiң, Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегі агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
С.М.Мыңбаев
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру, инвестициялық саясат, экономиканы жедел басқару, экспорттық бақылау және жұмылдыру жұмысы, Қазақстанның Дүниежүзілiк сауда ұйымына енуi мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың өндірiстiк саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды дамыту мәселелерi жөніндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк материалдық резервтер, төтенше жағдайлар, геология, жер қойнауын пайдалану және жер қойнауын қорғау мәселелері.
ТМД елдерімен және ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара қатынастарды үйлестiру.
Мемлекеттiк даму институттарының (Қазақстанның Даму Банкі, Инвестициялық қор, Инновациялық қор, Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөнiндегi корпорация және басқалары) қызметiн үйлестiру Индустрия және сауда министрлiгiнің, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiктің, Төтенше жағдайлар жөніндегi агенттiктің қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi
А.С.Есімов
Өңiрлiк саясат мәселелерi.
Мемлекеттік органдардың ауыл шаруашылығы мен агроөнеркәсiптік кешендi дамыту, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi жөнiндегі қызметін үйлестiру.
Аграрлық ғылым, экология, табиғи ресурстарды пайдалану және қоршаған ортаны қорғау, орман, аңшылық және балық шаруашылығы, жер және су қатынастары мәселелерi.
Ауылдық аумақтарды дамыту мәселелерi.
Көшi-қон және демограФия саясаты мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің қызметiне басшылық жасау.
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнің, Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiктің, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктің қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы
А.А.Тiлеубердин
Үкiметтің шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру, мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi қамтамасыз ету бөлiгiнде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн үйлестiру.
Yкiметтің кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Үкiметтің өңiрлiк саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, Yкiметтiң облыстар әкімдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнің Президент Әкiмшілiгiмен және Парламент палаталары аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.