Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-чешской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в городе Астане 8-9 апреля 2004 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 июля 2004 года N 195-р
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-чешской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-чешского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-чешской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в городе Астане 8-9 апреля 2004 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан, заинтересованным организациям (по согласованию) принять соответствующие меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 июля 2004 года N 195
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-чешской Межправительственной
комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству
в городе Астане 8-9 апреля 2004 года
____________________________________________________________________
N   |      Мероприятие        |Срок исполнения|   Ответственные за
п/п |                         |               |      исполнение
____________________________________________________________________
1    Развитие торгово-                         Министерство
экономического                            индустрии и торговли
сотрудничества:                           Республики Казахстан,
Министерство
сельского хозяйства
1) обмен информацией в    на постоянной   Республики Казахстан,
рамках соглашений и       основе          Министерство
протоколов между                          транспорта и
государственными                          коммуникаций
органами двух                             Республики Казахстан,
государств;                               Министерство
2) обмен перечнями        на постоянной   энергетики и
экспортируемых товаров;   основе          минеральных ресурсов
3) организация            на постоянной   Республики Казахстан
предпринимателей в        основе
выставках, проводимых в
обоих государствах;

2004 жылғы 8-9 сәуiрде Астана қаласында Қазақстан-чех сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссиясының екiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаласушылықтарды іске асыру жөнiндегі Iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 6 шілдедегі N 195-ө өкімі
Қазақстан-чех сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегі үкiметаралық комиссиясының екiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаласушылықтарды iске асыру және Қазақстан-чех ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiліп отырған 2004 жылғы 8-9 сәуiрде Астана қаласында Қазақстан-чех сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi үкiметаралық комиссиясының екiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаласушылықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнiнде тиiсті шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Pecпубликасының Индустрия және сауда министрлігі кемiнде жарты жылда бір рет Қазақстан Республикасының Yкiметін Жоспардың орындалу барысы туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 6 шілдедегі
N 195 өкімімен
бекiтiлген
2004 жылғы 8-9 сәуiрде Астана қаласында
Қазақстан-чех сауда-экономикалық ынтымақтастық
жөнiндегі үкiметаралық комиссиясы екiншi мәжiлiсiнiң
барысында қол жеткiзiлген уағдаласушылықтарды
iске асыру жөнiндегi ic-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
Р/с|        Іс-шаралар       |Орындау мерзiмi| Орындауға жауаптылар
N |                         |               |
___________________________________________________________________
1  Сауда-экономикалық ынты.                   Қазақстан
мақтастықты дамыту:                        Республикасының
1) екi мемлекеттің мем.  тұрақты негiзде  Индустрия және сауда
лекеттік органдары ара.                    министрлігі,
сындағы келiсiмдер мен                     Қазақстан Республика.
хаттамалар шеңберiнде                      сының Ауыл шаруа.
ақпарат алмасу;                            шылығы министрлiгi,
2) экспортталатын        тұрақты негiзде  Қазақстан Республика.
тауарлар тiзбелерiмен                      сының Көлiк және
алмасу;                                    коммуникациялар
3) екi мемлекетте        тұрақты негізде  министрлiгi, Қазақстан
өткізiлетiн көрмелерде                     Республикасының Энер.
кәсiпкерлердi                              гетика және
ұйымдастыру;                               минералдық ресурстар

4) рассмотрение вопроса   второе          АО "Государственная
о возможности заключения  полугодие       корпорация по
договора о                2005 года       страхованию
сотрудничестве                            экспортных кредитов
АО "Государственная                       и инвестиций"
корпорация по                             (по согласованию)
страхованию экспортных
кредитов и инвестиций"
с аналогичными
финансовыми институтами
Чешской Республики;
5) содействие в           второе          Министерство
реализации проектов       полугодие       индустрии и
двухстороннего            2005 года       торговли Республики
сотрудничества:                           Казахстан
проведение строительно-
ремонтных работ в городе
Аксае ("Prumyslove
stavitelstvi Brno a.s.");
модернизация монтажного
завода по производству
легковых автомобилей
Шкода в городе
Усть-Каменогорске
("Skoda auto a.s.");
разработка экологических
и энергетических проектов
в нефтяной отрасли
("Chepos engineering,
spol. s.r.о.");
развитие транспортной
инфраструктуры, в том
числе в системе
управления городским
транспортом и
оборудования аэропортов
("Zeleznicni
konsorcium");
строительство
оборудования для
телевизионной башни в
городе Астане ("Tecla
a.s.-LAVIMONT");
поставка телевизионных
передатчиков ("Tecla
a.s.-Hloubetin");
создание совместного
предприятия по
производству продукции с
содержанием
редкоземельных металлов
6) организация встречи    второе          Министерство
экспертов двух государств полугодие       индустрии и торговли
по подготовке проекта     2004 года       Республики Казахстан
Соглашения между
Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Чешской
Республики об
экономическом,
промышленном и научно-
техническом
сотрудничестве
2    Межрегиональное
сотрудничество:                           Акимат города Астаны
1) сотрудничество между   на постоянной
столицами двух            основе
государств;
2) направление чешской    второе
стороне инвестиционных    полугодие
проектов,                 2004 года
разрабатываемых в рамках
Свободной экономической
зоны города Астаны;
3) организация рабочей    второе
встречи экспертов по     полугодие
определению направлений   2004 года
сотрудничества в рамках
Свободной экономической
зоны города Астаны.
3    Сотрудничество в области
стандартизации,
метрологии и
сертификации:
организация рабочей       второе          Министерство
встречи экспертов с       полугодие       индустрии и
целью разработки          2004 года       торговли Республики
Соглашения в области                      Казахстан
стандартизации,
метрологии и
сертификации и
определения направлений
дальнейшего
сотрудничества
4    Сотрудничество в области
газовой отрасли:
подготовка предложений    второе          Министерство
по двустороннему          полугодие       энергетики и
сотрудничеству в газовой  2004 года       минеральных ресурсов
отрасли                                   Республики Казахстан
5    Сотрудничество в сфере
транспорта и
коммуникаций:
подготовка проекта        первое          Министерство
Соглашения между          полугодие       транспорта и
Правительством            2005 года       коммуникаций
Республики Казахстан и                    Республики Казахстан
Правительством Чешской
Республики о воздушном
сообщении к подписанию
6    Сотрудничество в области
сельского хозяйства:

4) "Экспорттық           2005 жылғы       министрлігі,
кредиттер мен инвес.      екiншi жарты     "Экспорттық кредиттер
тицияларды сақтандыру     жылдық           мен инвестицияларды
жөнiндегi мемлекеттік                      сақтандыру жөнiндегi
корпорация" АҚ-тың Чех                     мемлекеттік
Республикасының осыған                     корпорация" АҚ
ұқсас қаржы институт.                      (келiсiм бойынша)
тармен ынтымақтастығы
туралы шарттар жасасу
мүмкiндiк туралы мәселені
қарастыру;
5) екi жақты ынтымақ.
тастық жобаларын iске
асыруға жәрдемдесу:
Ақсай қаласындағы        2005 жылғы       Қазақстан Республика.
құрылыс-жөндеу            екiншi жарты     сының Индустрия және
жұмыстарын жүргізу        жылдық           сауда министрлігі
("Prumyslove
stavitelstvi Вrnо
as.");
Өскемен қаласындағы
Шкода жеңiл автомобиль.
дерiн шығару жөнiндегi
монтаж зауытын жаңғырту
("Skoda auto a.s.");
мұнай саласындағы
экологиялық және энер.
гетикалық жобаларды
әзiрлеу ("Chepos
engineering, spol.
s.r.o.");
көлiктiк инфрақұрылымды,
соның iшiнде қалалық
көлiктi басқару мен
әуежайларды жабдықтау
жүйесiн дамыту
("Zeleznicni
konsorcium");
Астана қаласындағы
теледидар мұнарасы үшін
жабдықтар салу
("Tecla а.ы.-LAVIMONT");
теледидар таратқыштарын
жеткiзу ("Tecla a.s.-
Hloubetin");
құрамында жерде сирек
кездесетiн металдар бар
өнiм өндiру жөнiнде
бiрлескен кәсiпорын құру;
6) Қазақстан Республи.   2004 жылғы       Қазақстан Республика.
касының Yкiметi мен Чех   екiнші жарты     сының Индустрия және
Республикасының Yкiметі   жылдық           сауда министрлiгi
арасындағы Экономикалық,
өнеркәсiптiк және
ғылыми-техникалық ынты.
мақтастық туралы келiсiм.
нiң жобасын әзiрлеу
жөнiнде екi мемлекеттiң
сарапшыларының кездесуiн
ұйымдастыру
2  Өңiраралық ынтымақтастық:                  Астана қаласының
1) екi мемлекеттің       тұрақты негiзде  әкiмдiгі
астаналары арасындағы
ынтымақтастық;
2) чех тарапына Астана   2004 жылғы
қаласының Еркiн экономи.  екiншi жарты
калық аймағы шеңберiнде   жылдық
әзiрленетiн инвестициялық
жобаларды жiберу;
3) Астана қаласының      2004 жылғы
Еркiн экономикалық аймағы екiншi
шеңберiндегі ынтымақ.     жарты жылдық
тастықтың бағыттарын
айқындау жөнiндегi сарап.
шылардың жұмыс бабындағы
кездесуiн ұйымдастыру
3  Стандарттау, метрология   2004 жылғы       Қазақстан Республика.
және сертификаттау сала.  екiншi жарты     сының Индустрия және
сындағы ынтымақтастық:    жылдық           сауда министрлігі
Стандарттау, метрология
және сертификаттау сала.
сындағы келiсiмдi әзiрлеу
мақсатында сарапшылардың
жұмыс бабындағы кездесуiн
ұйымдастыру және одан
әрi ынтымақтастық
бағыттарын айқындау
4  Газ өнеркәсiбi саласын.   2004 жылғы       Қазақстан Республи.
дағы ынтымақтастық:       екiншi жарты     касының Энергетика
газ өнеркәсiбiндегі      жылдық           және минералдық
екi жақты ынтымақтастық                    ресурстар министрлігi
жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
5  Көлiк және коммуникация.
лар саласындағы
ынтымақтастық:
1) Қазақстан Республи.   2005 жылғы       Қазақстан Республика.
касының Үкiметі мен Чех   екiншi жарты     сының Көлiк және
Республикасының Yкiметі   жылдық           коммуникациялар
арасындағы Әуе қатынасы                    министрлiгi
туралы келісiмнің
жобасын қол қоюға
дайындау
6  Ауыл шаруашылығы сала.
сындағы ынтымақтастық:

1) обмен информацией,     на постоянной   Министерство
научными разработками в   основе          сельского хозяйства
области сельского                         Республики Казахстан
хозяйства
(новых технологиях и
технологических
оборудованиях для
переработки
сельхозпродукции,
ресурсосберегаюших
агротехнологиях);
2) возобновление          на постоянной
сотрудничества в области  основе
ветеринарии и карантина
растений
7    Проработка вопросов       второе          Министерство
проведения очередного     полугодие       индустрии и
заседания Казахстанско-   2004 года       торговли Республики
чешской                                   Казахстан
межправительственной
комиссии по торгово-
экономическому
сотрудничеству
____________________________________________________________________

1) ақпарат, ауыл         тұрақты негiзде  Қазақстан Республика.
шаруашылығы саласындағы                    сының Ауыл шаруашылығы
ғылыми әзiрлемелермен                      министрлігі
(ауыл шаруашылығы өнiм.
дерiн қайта өңдеуге
арналған жаңа техноло.
гиялар және технологиялық
жабдықтар, ресурс
жинақтаушы агротехноло.
гиялар) алмасу
2) ветеринария және      тұрақты негізде
өсiмдiктер карантинi
саласындағы ынтымақтас.
тықты жаңарту
7  Қазақстан-чех сауда-      2004 жылғы       Қазақстан Республика.
экономикалық ынтымақ.     екінші жарты     сының Индустрия және
тастығы жөнiндегі         жылдық           сауда министрлігі
үкiметаралық комиссияның
кезектi мәжiлiсiн өткiзу
мәселелерiн пысықтау
___________________________________________________________________