О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об образовании"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 октября 2004 года N 319-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об образовании" (далее - Перечень).
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно Перечню.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан и местным исполнительным органам в двухмесячный срок принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты в целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об образовании" и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 октября 2004 года N 319
Перечень нормативных правовых актов, принятие
которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
"Об образовании"
__________________________________________________________________________
N !     Наименование           !    Форма     !   Сроки     !Государст-
п/п! нормативного правового     !    акта      !  исполнения !венный
!       акта                 !              !             !орган,
!                            !              !             !ответствен-
!                            !              !             !ный за
!                            !              !             !разработку
--------------------------------------------------------------------------
1 !            2               !      3       !      4      !     5
--------------------------------------------------------------------------
1  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
дошкольных организаций
2  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
специальных организаций
образования
3  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
организаций образования для
детей-сирот и для детей,
оставшихся без попечения
родителей
4  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
организаций образования,
реализующих образовательные
программы среднего общего
образования
5  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
организаций образования,
реализующих образовательные
программы начального
профессионального
образования
6  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
правил деятельности                             2004 года
организаций образования,
реализующих образовательные
программы среднего
профессионального
образования
7  Об утверждении Типовых        Постановление     Декабрь       МОН
Правил организации                              2004 года
деятельности организаций
образования, реализующих
образовательные программы
высшего профессионального
образования
8  Об утверждении Типовых        Постановление     Декабрь       МОН
Правил деятельности                             2004 года
организаций образования,
реализующих образовательные
программы послевузовского
профессионального
образования
9  Об утверждении Типовых        Постановление     Ноябрь        МОН
Правил деятельности                             2004 года
организаций образования,
реализующих программы
дополнительного
профессионального
образования
10  Об утверждении Правил         Постановление     Ноябрь        МОН
осуществления образова-                         2004 года
тельного мониторинга
11  Об утверждении                Постановление     Ноябрь        МОН
государственных именных                         2004 года
стипендий обучающимся
организаций образования
12  О внесении дополнения в       Постановление     Ноябрь        МОН
постановление Правительства                    2004 года
Республики Казахстан
от 17 мая 2000 года N 738
13  О внесении изменений и        Постановление     Ноябрь        МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 18 апреля
2000 года N 596
14  О внесении изменений и        Постановление     Ноябрь        МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 23 августа
1999 года N 1219
15  О внесении дополнения в       Постановление     Ноябрь        МОН
постановление Правительства                    2004 года
Республики Казахстан
от 11 ноября 2002 года
N 1188
16  О внесении изменений и        Постановление     Декабрь      МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 20 июля
1999 года N 1018
17  О внесении дополнений в       Постановление     Ноябрь        МОН
постановление Правительства                    2004 года
Республики Казахстан от
19 февраля 2003 года N 173
18  О внесении изменений и        Постановление     Ноябрь        МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 3 сентября
1999 года N 1305
19  О внесении изменений и        Постановление     Ноябрь        МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 19 июля
2001 года N 976
20  О внесении изменений и        Постановление     Ноябрь        МОН
дополнений в постановление                      2004 года
Правительства Республики
Казахстан от 10 декабря
1999 года N 1903
21  О внесении изменений в        Постановление     Ноябрь        МОН
постановление Правительства                    2004 года
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 41
22  Об утверждении Номенклатуры     приказ          Ноябрь        МОН
видов организаций                               2004 года
образования
23  Об утверждении перечня          приказ          Ноябрь        МОН
международных и                                 2004 года
республиканских олимпиад
и научных соревнований по
общеобразовательным
предметам, республиканских
и международных конкурсов
исполнителей и спортивных
соревнований
24  Об утверждении Типовых          приказ          Ноябрь        МОН
правил приема в аспирантуру                     2004 года
и адъюнктуру
25  Об утверждении Типовых          приказ          Ноябрь        МОН
правил приема в клиническую                     2004 года
ординатуру
26  Об утверждении Типовых          приказ          Ноябрь        МОН
правил приема в докторантуру                    2004 года
27  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
организации учебно-                             2004 года
методической работы в
организациях образования
28  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
организации и                                   2004 года
функционирования единой
информационной системы
образования
29  Об утверждении перечня          приказ          Ноябрь        МОН
профессий и специальностей,                     2004 года
получение которых в заочной,
вечерней и форме экстерната
не допускается
30  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения текущего контроля                    2004 года
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся
31  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
подтверждения уровня                            2004 года
профессиональной
подготовленности и присвоения
квалификации по профессиям
(специальностям) технического
и обслуживающего труда
32  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения республиканских                      2004 года
олимпиад по общеобразователь-
ным предметам
33  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения научных                              2004 года
соревнований по общеобразова-
тельным предметам
34  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения республиканских                      2004 года
конкурсов исполнителей
35  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения республиканских                      2004 года
конкурсов профессионального
мастерства
36  Об утверждении Типовой формы    приказ          Декабрь       МОН
договора возмездного оказания                   2004 года
образовательных услуг
37  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
перевода и восстановления                       2004 года
обучающихся в организациях
образования, дающих начальное
профессиональное, среднее
профессиональное и высшее
профессиональное образование
38  Об утверждении Инструкции       приказ          Ноябрь        МОН
о порядке и сроках                              2004 года
предоставления академических
отпусков обучающимся по очной
форме обучения
39  Об утверждении формы справки,   приказ          Ноябрь        МОН
выдаваемой гражданам,                           2004 года
не завершившим образование
40  Об утверждении формы доку-      приказ          Декабрь       МОН
ментов строгой отчетности,                      2004 года
используемых организациями
образования в образовательной
деятельности
41  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
конкурсного замещения                           2004 года
должностей научно-педагоги-
ческого (профессорско-
преподавательского состава,
научных работников)
персонала высших учебных
заведений
42  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
аттестации педагогических                       2004 года
работников
43  Об утверждении Правил           приказ          Ноябрь        МОН
проведения аттестации                           2004 года
руководителей государствен-
ных организаций образования
44  Об утверждении Правил           приказ          Декабрь       МОН
проведения промежуточного                       2004 года
государственного контроля
__________________________________________________________________________

"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 22 қазандағы N 319-ө Өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегі  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгі Тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Yкiметiнің бекiтуiне енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi және жергiлiктi атқарушы органдар екi ай мерзiмде "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында тиiсті ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметін хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 22 қазандағы
N 319 өкімімен
бекiтiлген
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы
қажет нормативтік құқықтық кесiмдердiң тізбесi
___________________________________________________________________
P/c|   Нормативтiк құқықтық   | Кесімнің |  Орындалу  |Әзiрлеуге
N |      кесімнің атауы      |  нысаны  |  мерзiмi   | жауапты
|                          |          |            |мемлекеттiк
|                          |          |            |   орган
___________________________________________________________________
1               2                  3           4           5
___________________________________________________________________
1  Мектепке дейiнгi ұйымдар     Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
қызметінің үлгі ережесiн                қараша
бекiту туралы
2  Арнайы бiлiм беру ұйымдары   Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
қызметінің үлгi ережесiн                қараша
бекiту туралы
3  Жетiм балаларға және         Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
ата-анасының қамқорлығынсыз             қараша
қалған балаларға арналған
білім беру ұйымдары
қызметінің үлгi ережесiн
бекiту туралы
4  Жалпы орта бiлiм беру        Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
бағдарламаларын iске                    қараша
асыратын бiлiм беру
ұйымдары қызметінiң үлгі
ережесiн бекiту туралы
5  Кәсіптiк бастауыш білім      Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
беру бағдарламаларын iске               қараша
асыратын білім беру
ұйымдары қызметінің үлгі
ережесiн бекiту туралы
6  Кәсіптік орта білім беру     Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
бағдарламаларын іске                    қараша
асыратын бiлiм беру
ұйымдары қызметінің үлгi
ережесiн бекiту туралы
7  Кәсіптік жоғары білім беру   Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
бағдарламаларын іске                    желтоқсан
асыратын білім беру
ұйымдары қызметінің үлгi
ережесiн бекiту туралы
8  Жоғары оқу орнынан кейінгі   Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
кәсіптік білім беру                     желтоқсан
бағдарламаларын iске
асыратын бiлiм беру
ұйымдары қызметінің үлгi
ережесiн бекiту туралы
9  Қосымша кәсіптік бiлiм беру  Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
бағдарламаларын iске                    қараша
асыратын бiлiм беру
ұйымдары қызметінің үлгi
ережесiн бекiту туралы
10 Бiлiм беру мониторингін      Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
жүзеге асыру ережесін                   қараша
бекіту туралы
11 Білім беру ұйымдарында       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
оқитындарға атаулы                      қараша
мемлекеттік стипендияларды
тағайындау туралы
12 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкіметінің 2000 жылғы                   қараша
17 мамырдағы N 738
қаулысына толықтыру
енгiзу туралы
13 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкіметінің 2000 жылғы                   қараша
18 сәуірдегі N 596  қаулысына
өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы
14 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметiнiң 1999 жылғы                   қараша
23 тамыздағы N 1219
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
15 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметінің 2002 жылғы 11                қараша
қарашадағы N 1188  қаулысына
толықтыру енгізу туралы
16 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметiнiң 1999 жылғы                   желтоқсан
20 шiлдедегi N 1018
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
17 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметiнің 2003 жылғы                   қараша
19 ақпандағы N 173
қаулысына толықтырулар
енгiзу туралы
18 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметiнің 1999 жылғы 3                 қараша
қыркүйектегі N 1305
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
19 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметiнiң 2001 жылғы                   қараша
19 шілдедегі N 976
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
20 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметінің 1999 жылғы                   қараша
10 желтоқсандағы N 1903
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
21 Қазақстан Республикасы       Қаулы      2004 жылғы   БҒМ
Үкiметінiң 2002 жылғы 11                қараша
қаңтардағы N 41  қаулысына
өзгерiстер енгізу туралы
22 Бiлiм беру ұйымдары          бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
түрлерiнің номенклатурасын              қараша
бекiту туралы
23 Жалпы бiлiм беру пәндерi     бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
бойынша халықаралық және                қараша
республикалық олимпиадалар
мен ғылыми жарыстардың,
орындаушылардың республи.
калық және халықаралық
конкурстары мен спорттық
жарыстардың тiзбесiн бекiту
туралы
24 Аспирантураға және           бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
адъюнктураға қабылдаудың                қараша
үлгi ережесін бекiту туралы
25 Клиникалық ординатураға      бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
қабылдаудың үлгі ережесiн               қараша
бекiту туралы
26 Докторантураға қабылдаудың   бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
үлгі ережесiн бекiту туралы             қараша
27 Бiлiм беру ұйымдарында       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
оқу-әдiстемелiк жұмысты                 қараша
ұйымдастыру ережесiн бекiту
туралы
28 Бiлiм берудің бiрыңғай       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
ақпараттық жүйесiн ұйым.                желтоқсан
дастыру және оның жұмыс
iстеу ережесiн бекiту туралы
29 Сырттай, кешкі және          бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
экстернат нысанында алуға               қараша
болмайтын кәсiптер мен
мамандықтар тiзбесiн бекiту
туралы
30 Бiлiм алушылардың үлгерiмiне бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
ағымдағы бақылауды, аралық              қараша
және қорытынды аттестаттауды
өткiзу ережесiн бекiту
туралы
31 Техникалық және қызмет       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
көрсету еңбегінің кәсiптерi             желтоқсан
(мамандықтары) бойынша
кәсiби даярлық деңгейiн
растау және бiлiктiлiк беру
ережесiн бекiту туралы
32 Жалпы бiлiм беретiн пәндер   бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
бойынша республикалық                   қараша
олимпиадаларды өткiзу
ережесiн бекiту туралы
33 Жалпы бiлiм беретiн пәндер   бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
бойынша ғылыми жарыстар                 қараша
өткізу ережесін бекіту
туралы
34 Орындаушылардың республи.    бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
калық конкурстарын өткiзу               қараша
ережесiн бекiту туралы
35 Республикалық кәсiби         бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
шеберлiк конкурстарын                   қараша
өткiзу ережесiн бекiту
туралы
36 Бiлiм беру қызметтерiн       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
өтелiмдi, көрсету шартының              желтоқсан
үлгі нысанын бекiту туралы
37 Кәсіптік бастауыш, кәсiптiк  бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
орта және кәсіптiк жоғары               желтоқсан
бiлiм беретiн бiлiм беру
ұйымдарында бiлім алушыларды
ауыстыру және қайта қабылдау
ережесін бекiту туралы
38 Күндiзгі оқу нысаны бойынша  бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
бiлiм алушыларға академиялық            қараша
демалыс беру тәртiбi мен
мерзiмдерi туралы
нұсқаулықты бекiту туралы
39 Білім алуды аяқтамаған       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
азаматтарға берілетін                   қараша
анықтама нысанын бекiту
туралы
40 Бiлiм беру ұйымдары          бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
білім беру қызметіне                    желтоқсан
пайдаланатын қатаң есептегі
құжаттардың нысандарын
бекіту туралы
41 Жоғары оқу орындарының       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
ғылыми-педагогикалық                    желтоқсан
(профессорлық-оқытушылық
құрам, ғылыми қызметкерлер)
персоналы лауазымдарына
конкурспен орналасу
ережесiн бекiту туралы
42 Педагогикалық қызметкерлердi бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
аттестаттау ережесiн бекiту             желтоқсан
туралы
43 Мемлекеттік бiлiм беру       бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
ұйымдарының басшыларын                  қараша
аттестаттауды өткiзу
ережесiн бекiту туралы
44 Аралық мемлекеттiк           бұйрық     2004 жылғы   БҒМ
бақылауды өткiзу ережесiн               желтоқсан
бекiту туралы
___________________________________________________________________