Об утверждении Плана по ускоренному переходу казахстанских предприятий на международные стандарты
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июня 2006 года N 175-p. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июня 2008 года N 172-p.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 23.06.2008  N 172-p .
С целью перехода секторов экономики Республики Казахстан на международные стандарты:
1. Утвердить прилагаемый План по ускоренному переходу казахстанских предприятий на международные стандарты (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить своевременное выполнение мероприятий Плана.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Масимова К.К.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 июня 2006 года N 175-p
План
по ускоренному переходу казахстанских предприятий
на международные стандарты
Наименование
мероприятия
Форма
заверше-
ния
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
1. Совершенствование государственного управления по
переходу на международные стандарты
1.1. Разработать
меры по стимулирова-
нию организаций,
внедривших системы
менеджмента в соот-
ветствии с требова-
ниями международных
стандартов, при про-
ведении государст-
венных закупок в
рамках проекта Зако-
на Республики Ка-
захстан "О государ-
ственных закупках".
Проект
Закона
МФ
(созыв),
МИТ
III
квартал
2006
года
не
требуется
1.2. Разработать и
реализовать регио-
нальные планы по
внедрению систем
менеджмента, соот-
ветствующих между-
народным стандартам
ИСО 9001, 14001,
22000 и OHSAS 18001,
SA 8000, ХАССП.
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Респуб-
лики Ка-
захстан
МИТ
(созыв),
акиматы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
2. Нормативное и информационное обеспечение в области
систем   менеджмента и конкурентоспособности продукции
2.1. Принять госу-
дарственные стандар-
ты в области систем
менеджмента пищевой
безопасности и эко-
логического менедж-
мента на базе между-
народных стандартов
ИСО 22000:2005,
14001:2004.
Приказ
уполно-
моченного
органа в
области
техни-
ческого
регули-
рования
МИТ
(созыв),
МСХ, МЗ,
МООС
I
квартал
2007
года
не
требуется
2.2. Разработать и
издать методические
пособия в области
систем менеджмента.
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Республи-
ки Казах-
стан
МИТ
I
квартал
2007
года
не
требуется

Қазақстандық кәсiпорындардың халықаралық стандарттарға жедел көшуi жөнiндегi жоспарды бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 27 маусымдағы N 175-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Минисрінің 2008 жылғы 23 маусымдағы N 172-ө Өкімімен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Минисрінің 2008.06.23  N 172-ө  Өкімімен.
Қазақстан Республикасының экономикасы секторларын халықаралық стандарттарға көшуi мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстандық кәсiпорындардың халықаралық стандарттарға жедел көшуi жөнiндегi жоспар (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары Жоспар iс-шараларының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрi К.Қ.Мәсiмовке жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы 27 маусымдағы
N 175-ө өкімімен бекітілген
Қазақстандық кәсіпорындардың халықаралық стандарттарға
жедел көшуі жөніндегі жоспар
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
1. Халықаралық стандарттарға көшу жөніндегі мемлекеттік басқаруды жетілдіру
1.1 "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы шеңберінде мемлекеттік сатып алуды жүргізген кезде халықаралық стандарттар талаптарына сәйкес менеджмент жүйесін енгізген ұйымдарды ынталандыру жөнінде шаралар әзірлеу
Заң жобасы
Қаржымині (жинақтау), ИСМ
2006 жылдың ІІІ тоқсаны
талап етілмейді
1.2 ИСО 9001, 14001, 22000 және ОНSAS 18001, SА 8000, ХАССП халықаралық стандарттарына сәйкес келетін менеджмент жүйелерін енгізу жөніндегі өңірлік жоспарларды әзірлеу және іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2006 жылдың
IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
2. Менеджмент жүйелері және өнімдердің бәсекеге қабілеттілігі саласындағы нормативтік және ақпараттық қамтамасыз ету
2.1 ИСО 22000:2005, 14001:2004 халықаралық стандарттары базасында тамақ қауіпсіздігі менеджменті және экологиялық менеджмент жүйелері саласындағы мемлекеттік стандарттарды қабылдау
Техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органның бұйрығы
ИСМ (жинақтау), АШМ, ДСМ, Қоршағанортамині
2007 жылдың
I тоқсаны
талап етілмейді
2.2 Менеджмент жүйелері саласындағы әдістемелік құралдарды әзірлеу және басып шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2007 жылдың
I тоқсаны
талап етілмейді

3. Совершенствование форм и методов менеджмента качества
3.1. Разработать
меры по учетной
регистрации в
Казахстане органов
по подтверждению
соответствия систем
менеджмента, заре-
гистрированных в
реестрах зарубежных
стран.
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики Ка-
захстан
МИТ
I
квартал
2007
года
не
требуется
3.2. Разработать
мероприятия по под-
готовке к аккредита-
ции в зарубежных
системах аккредита-
ции заинтересованные
казахстанские органы
по подтверждению
соответствия систем
менеджмента.
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики Ка-
захстан
МИТ
IV
квартал
2007
года
не
требуется
3.3. Проводить ин-
формационное сотруд-
ничество с зарубеж-
ными организациями
в области систем
менеджмента.
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики Ка-
захстан
МИТ
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
3.4. Подготовить
предложения по
повышению качества
услуг, предоставля-
емых государствен-
ными органами
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
АДГС,
государ-
ственные
органы,
акиматы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2006
года
не
требуется
4. Подготовка кадров
4.1. Разработать ти-
повые программы
повышения квалифи-
кации и переподго-
товки кадров в
области систем
менеджмента
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
4.2. Внести предло-
жения по подготовке
экспертов-аудиторов
международного
уровня на рассмотре-
ние Республиканской
бюджетной комиссии
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
2007* год
- 150,5
Решение
Респуб-
ликанской
бюджетной
комиссии
4.3. Внести предло-
жения по разработке
учебной программы и
учебно-методического
комплекса элективно-
го школьного курса
"Основы философии
качества" на рас-
смотрение Республи-
канской бюджетной
комиссии
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МОН
II
квартал
2007
года
2007* год
- 4,4
Решение
Респуб-
ликанской
бюджетной
комиссии
5. Организационные мероприятия и пропаганда в области
менеджмента качества
5.1. Обеспечить ор-
ганизацию постоянных
публикаций и рубрик
в печати, выступле-
ний на радио и
телевидении по
вопросам внедрения
систем менеджмента
в соответствии с
международными
стандартами ИСО
9001, 14001, 22000
и OHSAS 18001, SA
8000, ХАССП
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МСХ, МЗ,
МЭМР,
МЧС,
МТСЗН,
МООС
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
5.2. Подготовить
предложения по улуч-
шению проведения
конкурсов на соиска-
ние премии Прави-
тельства Республики
Казахстан "За дос-
тижение в области
качества" и конкур-
са-выставки "Лучшие
товары Казахстана"
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
5.3. Разработать и
реализовать планы
по проведению отрас-
левых и региональных
семинаров (конферен-
ций) по внедрению
систем менеджмента
в соответствии с
международными
стандартами ИСО
9001, 14001, 22000
и OHSAS 18001, SА
8000, ХАССП
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
(созыв),
акиматы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
IV
квартал
2006
года,
IV
квартал
2007
года
не
требуется
5.4. Осуществлять
мониторинг разработ-
ки и внедрения
систем менеджмента,
соответствующих
международным
стандартам ИСО 9001,
14001, 22000 и OHSAS
18001, SA 8000,
ХАССП
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казахстан
МИТ
(созыв),
акиматы
облас-
тей,
городов
Астаны
и Алматы
ежеквар-
тально
2006-
2007
годы
не
требуется
Примечания:
АДГС    - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МИТ     - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЗ      - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН     - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС    - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ     - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН   - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ      - Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС     - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭМР    - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
* - Объем финансирования будет уточняться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год

3. Сапа менеджментінің нысандары мен әдістерін жетілдіру
3.1 Қазақстанда шет елдердің тізілімдерінде тіркелген менеджмент жүйелерінің сәйкестігін растау жөніндегі органдарды есептік тіркеу жөніндегі шараларды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2007 жылдың
I тоқсаны
талап етілмейді
3.2 Менеджмент  жүйелерінің  сәйкестігін растау жөніндегі мүдделі қазақстандық органдарды шетелдік аккредиттеу жүйелерінде аккредиттеуге дайындау жөніндегі
іс-шараларды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
3.3 Менеджмент жүйелері саласындағы шетелдік ұйымдармен ақпараттық ынтымақтастықты жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
3.4 Мемлекеттік органдар ұсынатын қызметтердің сапасын арттыру жөнінде ұсыныстар дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МҚА, мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2006 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
4. Кадрлар даярлау
4.1 Менеджмент жүйелері саласындағы кадрлардың біліктілігін арттырудың және оларды қайта даярлаудың үлгі бағдарламаларын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
4.2 Республикалық бюджет комиссиясының қарауына халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудиторларды даярлау жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
2007* жыл - 150,5
Республикалық бюджет комиссиясының шешімі
4.3 Республикалық бюджет комиссиясының қарауына "Сапа" философиясының негіздері" элективті мектеп курсының оқу бағдарламасы мен оқу-әдістемелік кешенін әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҒМ
2007 жылдың ІІ тоқсаны
2007* жыл - 4,4
Республикалық бюджет комиссиясының шешімі
5. Сапа менеджменті саласындағы ұйымдастыру іс-шаралары және насихат
5.1 ИСО 9001, 14001, 22000 және ОНSАS 18001, SА 8000, ХАССП халықаралық стандарттарына сәйкес менеджмент жүйелерін енгізу мәселелері жөнінде
баспасөзде ұдайы жарияланымдар мен айдарлар, радио мен теледидарда сөз сөйлеулер ұйымдастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау),  АШМ, ДСМ, ЭМРМ, ТЖМ, Еңбекмині, Қоршағанортамині
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
5.2 Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйақысына ізденуге конкурстар және "Қазақстанның үздік тауарлары" атты көрме-конкурсын өткізуді жақсарту жөнінде ұсыныстар дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
5.3 ИСО 9001, 14001, 22000 және ОНSАS 18001, SА 8000, ХАССП халықаралық стандарттарына сәйкес менеджмент жүйелерін енгізу бойынша салалық және өңірлік семинарлар (конференциялар) өткізу жөнінде жоспарлар әзірлеу және іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2006 жылдың IV тоқсаны, 2007 жылдың IV тоқсаны
талап етілмейді
5.4 ИСО 9001, 14001, 22000 және ОНSАS 18001, SА 8000, ХАССП халықаралық стандарттарына сәйкес келетін менеджмент жүйелерін әзірлеу және енгізу мониторингін жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2006   -2007 жылдары тоқсан сайын
талап етілмейді
Ескертпелер:
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Еңбекминi - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
ЭMPM - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
__________________
* Қаржыландыру көлемi тиiстi қаржы жылына арналған "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нақтыланатын болады.