О мерах по реализации законов Республики Казахстан "О региональном финансовом центре города Алматы" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам создания регионального финансового центра города Алматы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 227-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 июня 2006 года " О региональном финансовом  центре города Алматы" и " О внесении изменений  и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам создания регионального финансового центра города Алматы" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, центральным исполнительным органам согласно перечню:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан, в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 августа 2006 года N 227-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации законов Республики
Казахстан "О региональном финансовом центре
города Алматы" и "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам создания регионального финансового центра
города Алматы"
N
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответст-
венный
за
исполне-
ние
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
Вопросы Агентства по
регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы
Указ
Президента
Республики
Казахстан
АРДРФЦА
(созыв),
МЭБП, МФ,
НБ, АФН,
МТСЗН
Август
2006
года
2.
Об утверждении Правил
государственной регистрации
(перерегистрации) юридических
лиц-участников регионального
финансового центра города
Алматы
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
(созыв),
МЮ
Август
2006
года
3.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 28 января 2000
года N 136
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
(созыв),
МИД,
КНБ,
АРДРФЦА
Август
2006
года
4.
О внесении дополнений в
Инструкцию "О порядке выдачи
виз Республики Казахстан",
утвержденную совместным
приказом Министра иностранных
дел Республики Казахстан от
24 декабря 2002 года N   8-1/77
и Министра внутренних
дел Республики Казахстан от
27 декабря 2002 года N 806
Совместный
приказ МИД и
МВД
МИД
(созыв),
МВД,
КНБ,
АРДРФЦА
Август
2006
года
5.
Об утверждении формы
информации о привлечении
иностранной рабочей силы,
представляемой ежеквартально
уполномоченным органом по
регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы в
местный исполнительный орган
города Алматы
Приказ МТСЗН
МТСЗН
Август
2006
года
6.
Об утверждении Правил выдачи
лицензий на осуществление
брокерской и (или) дилерской
деятельности на рынке ценных
бумаг юридическим лицам,
зарегистрированным
уполномоченным органом по
регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы, а также
условий и порядка
согласования их руководящих
работников
Постановление
Правления АФН
АФН
(созыв),
АРДРФЦА
Август
2006
года
7.
Об установлении требований к
эмитентам, чьи ценные бумаги
предполагаются к включению
или включены в список
специальной торговой
площадки регионального
финансового центра города
Алматы, а также к таким
ценным бумагам
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
(созыв),
АФН
Август
2006
года
8.
Об утверждении
квалификационных требований
к аудиторским организациям
для допуска финансовых
инструментов на специальную
торговую площадку
регионального финансового
центра города Алматы
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
(созыв),
АФН, МФ
Август
2006
года
9.
Об утверждении перечня
финансовых услуг,
предоставляемых участниками
регионального финансового
центра города Алматы,
доходы от оказания которых
подлежат исключению из их
совокупного годового дохода
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРДРФЦА
(созыв),
АФН,
МФ, МЭБП
Август
2006
года
10.
Об утверждении перечня
рейтинговых агентств,
рейтинговые оценки которых
признаются уполномоченным
органом по регулированию
деятельности регионального
финансового центра города
Алматы
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
Август
2006
года
11.
Об установлении требований к
рейтинговым оценкам ценных
бумаг и их эмитентам, для
допуска на специальную
торговую площадку
регионального финансового
центра города Алматы
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
(созыв),
АФН
Август
2006
года
12.
Об установлении перечня
фондовых бирж, признаваемых
региональным финансовым
центром города Алматы
Приказ
АРДРФЦА
АРДРФЦА
Август
2006
года
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
АРДРФЦА - Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан

"Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығын құру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 227-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған  "Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы"  және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығын құру мәселелерi бойынша  өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы " Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымдағы заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттігi, орталық атқарушы органдар тiзбеге сәйкес:
1) нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Президентiне, Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы 14 тамыздағы
N 227-ө өкімімен бекітілген
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы"
және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығын
құру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік
құқықтық кесімдердің
тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық кесімінің атауы
Кесімнің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
АӨҚОҚРА (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині, ҰБ, ҚБА, Еңбекмині
2006 жылғы тамыз
2.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушылары заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) ережесін бекіту туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА (жинақтау), Әділетмині
2006 жылғы тамыз
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ (жинақтау), СІМ, ҰҚК, АӨҚОҚРА
2006 жылғы тамыз
4.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 бірлескен бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы" нұсқаулыққа толықтырулар енгізу туралы
СІМ және ІІМ бірлескен бұйрығы
ІІМ (жинақтау), СІМ, ҰҚК, АӨҚОҚРА
2006 жылғы тамыз
5.
Тоқсан сайын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті орган Алматы қаласының жергілікті атқарушы органына ұсынатын шетелдік жұмыс күшін тарту туралы ақпараттың нысанын бекіту туралы
Еңбекминінің бұйрығы
Еңбекмині
2006 жылғы тамыз
6.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметтің реттеу жөніндегі уәкілетті орган тіркеген заңды тұлғаларға бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру ережесін, сондай-ақ олардың басшы қызметкерлерін келісу шарттары мен тәртібін бекіту туралы
ҚБА басқармасының қаулысы
ҚБА (жинақтау), АӨҚОҚРА
2006 жылғы тамыз
7.
Бағалы қағаздарын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізу болжанып отырған немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ мұндай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА (жинақтау), ҚБА
2006 жылғы тамыз
8.
Қаржы құралдарын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберу үшін аудиторлық ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА (жинақтау), ҚБА, Қаржымині
2006 жылғы тамыз
9.
Көрсетуден түсетін кіріс олардың жиынтық жылдық кірісінен алынып тасталуға тиіс Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушылары көрсететін қаржылық қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АӨҚОҚРА (жинақтау), ҚБА, Қаржымині, ЭБЖМ
2006 жылғы тамыз
10.
Рейтингтік бағаларын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті орган мойындайтын рейтингтік агенттіктердің тізбесін бекіту туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА
2006 жылғы тамыз
11.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберу үшін бағалы қағаздардың рейтингтік бағаларына және олардың эмитенттеріне қойылатын талаптарды белгілеу туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА (жинақтау), ҚБА
2006 жылғы  тамыз
12.
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы мойындайтын қор биржаларының тізбесін белгілеу туралы
АӨҚОҚРА бұйрығы
АӨҚОҚРА
2006 жылғы тамыз
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АӨҚОҚРА  - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу агенттігі
ҚБА      - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын
реттеу және қадағалау агенттігі
ҰБ       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҚК      - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қаржымині- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
СІМ      - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ІІМ      - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Еңбекмині- Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
ЭБЖМ     - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі