О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 августа 2006 года N 234-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Центральным исполнительным и иным государственным органам:
1) принять необходимые меры по разработке и принятию нормативных правовых актов согласно прилагаемому перечню;
2) привести в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан ранее принятые нормативные правовые акты.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 августа 2006 года N 234-р
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 28 мая 2007 г. N  140-p .
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2006 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного
законодательства Республики Казахстан и
деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответст-
венный
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.  (исключена -   от 28 мая 2007 г. N  140-p)
2.
Правила разработки
проекта
республиканского
бюджета и
чрезвычайного
государственного
бюджета
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МЭБП
Май
2007 года
3.  (исключена -   от 28 мая 2007 г. N  140-p)
4.
Правила определения
размеров
гарантированного
трансферта из
Национального
фонда Республики
Казахстан на
трехлетний период
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МФ, НБ
Август
2006 года
5.
Правила реализации
и обращения в
государственную
собственность
имущества в
счет погашения
задолженности по
бюджетному кредиту
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Август
2006 года
6.
О некоторых
вопросах
доверительного
управления
Национальным фондом
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НБ (созыв), МФ
Август 2006 года
7.
О внесении изменений и        дополнений        в постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 26
ноября 2004 года
N 1236 "Об
утверждении перечня
разрешенных
финансовых активов
и иного имущества,
за исключением
нематериальных
активов, для
размещения
Национального
фонда Республики
Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МФ, НБ
Сентябрь
2006 года
8.
О внесении
изменений и
дополнений
в постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 5
февраля 2005 года
N 110 "Об
утверждении Правил
исполнения
республиканского и
местных бюджетов"
Постановление
Правительства Республики Казахстан
МФ (созыв), МЭБП
Август 2006 года
9.  (исключена -   от 28 мая 2007 г. N  140-p)
10.  (исключена -   от 28 мая 2007 г. N  140-p)
11.
Правила проведения
оценки эффективности
бюджетных программ
при внутреннем
контроле за
реализацией
бюджетных программ
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
МЭБП
Июль
2007 года
12.
Правила разработки
проектов местных
бюджетов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Июнь 2007 года
13.
О внесении
изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 27
декабря 2004 года
N 1405 "Об
утверждении Правил
использования
резервов
Правительства
Республики
Казахстан и местных
исполнительных
органов"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Сентябрь
2006 года
14.
О внесении
изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 14
сентября 2004 года
N 959 "Об
утверждении Правил
составления Единой
бюджетной
классификации
Республики
Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Ноябрь
2006 года
15.
О внесении
изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 31
декабря 2004 года
N 1467 "Об
утверждении Правил
регистрации и учета
государственных и
гарантированных
государством займов
Республики
Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Сентябрь
2006 года
16.
Правила выбора
внешних управляющих
активами
Национального фонда
Республики Казахстан
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
(созыв),
МФ
Август
2006 года
17.
Правила
осуществления
инвестиционных
операций
Национального фонда
Республики Казахстан
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
(созыв),
МФ
Август
2006 года
18.
Правила конвертации
и реконвертации
активов
Национального фонда
Республики Казахстан
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
(созыв),
МФ
Август
2006 года
19.
Правила применения
Национальным
Банком Республики
Казахстан мер
воздействия и
санкций к банкам
второго уровня
и организациям,
осуществляющим
отдельные виды
банковских операций
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
Сентябрь
2006 года
20.
Методологическое
руководство по
разработке штатных
расписаний аппаратов
государственных
органов,
финансируемых из
республиканского
бюджета
Приказ МЭБП
МЭБП
Май
2007 года
21.
О внесении
изменений и
дополнений в приказ
исполняющего
обязанности Министра
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан от 30
сентября 2004 года
N 143 "Об
утверждении Правил
разработки и
рассмотрения
финансово-
экономического
обоснования
бюджетных
инвестиций,
осуществляемых
посредством участия
в формировании и
увеличении уставного
капитала юридических
лиц"
Приказ МЭБП
МЭБП
Сентябрь
2006 года
22.
Правила составления
и предоставления
отчета по оценке
эффективности
бюджетных кредитов
Приказ МЭБП
МЭБП
Май
2007 года
23.
Внесение изменений
и дополнений в
приказ Министра
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан от 30
апреля 2003 года
N 75 "Об
утверждении Правил
составления и
представления
бюджетной заявки
администраторами
бюджетных программ"
Приказ МЭБП
МЭБП
Февраль
2007 года
Примечание:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетілдіру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 21 тамыздағы N 234-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетілдіру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шілдедегі  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдар:
1) қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлеу және қабылдау жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын;
2) бұрын қабылданған нормативтік құқықтық кесімдерді "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетілдіру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтірсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы 21 тамыздағы
N 234-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын
жетілдіру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.05.28. N  140  өкімімен.
Р/с N
Нормативтік құқықтық кесімінің атауы
Кесімнің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
алынып тасталды
2.
Республикалық бюджет жобасын және төтенше мемлекеттік бюджетті әзірлеу ережесі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2007 жылғы мамыр
3.
алынып тасталды
4.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан үш жыл мерзімге кепілдік берілген трансферттің мөлшерін айқындау ережесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, ҰБ
2006 жылғы тамыз
5.
Бюджеттік кредит бойынша берешекті өтеу есебіне мүлікті сату және мемлекеттік меншікке алу ережесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2006 жылғы тамыз
6.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқарудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰБ (жинақтау), Қаржымині
2006 жылғы қыркүйек
7.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын орналастыру үшін рұқсат етілген қаржылық активтердің және материалдық емес активтерді қоспағанда, өзге де мүліктің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1236 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, ҰБ
2006 жылғы қыркүйек
8.
"Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ЭБЖМ
2006 жылғы тамыз
9.
алынып тасталды
10.
алынып тасталды
11.
Бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын ішкі бақылау кезінде бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауды жүргізу ережесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ЭБЖМ
2007 жылғы шілде
12.
Жергілікті бюджеттердің жобаларын әзірлеу ережесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2007 жылғы маусым
13.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1405 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2006 жылғы қыркүйек
14.
"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 959 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2006 жылғы қараша
15.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыздарын тіркеу мен есепке алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1467 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2006 жылғы қараша
16.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сырттан басқарушыларды таңдау ережесі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (жинақтау), Қаржымині
2006 жылғы тамыз
17.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (жинақтау), Қаржымині
2006 жылғы тамыз
18.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін айырбастау және қайта айырбастау ережесі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (жинақтау), Қаржымині
2006 жылғы тамыз
19.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға ықпал ету шаралары мен санкцияларын қолдану ережесі
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ
2006 жылғы қыркүйек
20.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдар аппараттарының штат кестелерін әзірлеу жөніндегі әдіснамалық басшылық
ЭБЖМ-нің бұйрығы
ЭБЖМ
2007 жылғы тамыз
21.
"Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға қатысу арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 143 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ-нің бұйрығы
ЭБЖМ
2006 жылғы қыркүйек
22.
Бюджеттік кредиттердің тиімділігін бағалау жөніндегі есепті жасау және беру ережесі
ЭБЖМ-нің бұйрығы
ЭБЖМ
2007 жылғы мамыр
23.
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ-нің бұйрығы
ЭБЖМ
2007 жылғы ақпан
Ескертпе:
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі