О мерах по реализации законов Республики Казахстан "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля и регулирования деятельности субъектов естественной монополии и субъектов рынка, занимающих доминирующее положение на соответствующем товарном рынке"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 246-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 7 июля 2006 года " О конкуренции и ограничении  монополистической деятельности" и " О внесении изменений  и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля
и регулирования деятельности субъектов естественной монополии и субъектов рынка, занимающих доминирующее положение на соответствующем товарном рынке" (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2006 года N 246-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан
"О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" и
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам контроля и регулирования
деятельности субъектов естественной монополии и субъектов рынка,
занимающих доминирующее положение на соответствующем товарном рынке"
N п/п
Наименование нормативного
правового акта
Ответст-
венный испол-
нитель
Форма
завершения
Срок испол-
нения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил
проведения расследования
нарушения антимонопольного
законодательства
МИТ
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Сентябрь
2006 года
2
Об утверждении Правил
установления фиксированной цены
на товары (работы, услуги)
субъектов рынка, занимающих
доминирующее (монопольное)
положение на товарном рынке
МИТ
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Сентябрь
2006 года
3
Об утверждении Правил
утверждения антимонопольным
органом договора присоединения
к сетям телекоммуникаций общего
пользования доминирующего
оператора связи других сетей
телекоммуникаций
МИТ
(созыв),
АИС
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Сентябрь
2006 года
4
Об утверждении Правил
применения мер антимонопольного
реагирования на нарушения
антимонопольного
законодательства
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
5
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий, защите конкуренции
и поддержке малого бизнеса от

"Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тиісті тауар нарығында үстем жағдайға ие табиғи монополия субъектілері мен нарық субъектілерінің қызметін бақылау және реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 246-ө Өкімі
1.   Қоса беріліп отырған  "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы"  және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тиісті тауар нарығында үстем жағдайға ие табиғи монополия субъектілері мен нарық субъектілерінің қызметін бақылау және реттеу мәселелері бойынша  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"  Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық кесімдерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы»15 тамыздағы
N 246-ө өкімімен
бекітілген
"Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы"
және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне тиісті тауар нарығында үстем жағдайға
ие табиғи монополия субъектілері мен нарық
субъектілерінің қызметін бақылау және реттеу
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық кесімдердің
тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық кесімнің атауы
Жауапты орындаушы
Аяқтау нысаны
Орындалу мерзімі
1.
Монополияға қарсы заңнаманың бұзылуына тергеу жүргізу ережесін бекіту туралы
ИСМ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2006 жылғы қыркүйек
2.
Тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, қызметтеріне) тіркелген баға белгілеу ережесін бекіту туралы
ИСМ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2006 жылғы қыркүйек
3.
Монополияға қарсы органның үстем байланыс операторының жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желілеріне телекоммуникациялардың  басқа желілерін қосу шартын бекіту ережесін бекіту туралы
ИСМ (жинақтау), АБА
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2006 жылғы қыркүйек
4.
Монополияға қарсы заңнаманы бұзушылыққа монополияға қарсы ден қою шараларын қолдану ережесін бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
5.

25 августа 1999 года N 61-ОД
"Об утверждении Правил
регулирования цен на услуги
монопольно осуществляемые
государственными предприятиями"
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
6
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий, защите конкуренции
и поддержке малого бизнеса от
25 апреля 2000 года N 77-ОД
"Об утверждении методических
рекомендаций по анализу и
оценке состояния конкурентной
среды на товарных рынках"
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
7
Об утверждении Инструкции о
порядке представления
антимонопольному органу
ходатайств на экономическую
концентрацию и их рассмотрении
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
8
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий, защите конкуренции
и поддержке малого бизнеса от
6 февраля 2003 года N 34-ОД
"Об утверждении Инструкции по
выявлению соглашений"
(согласованных действий)
субъектов рынка,
ограничивающих конкуренцию»
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
9
Об утверждении Правил по
определению монопольного дохода
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
10
Об утверждении Правил по
определению монопольно высокой
и монопольно низкой цены
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
11
Об утверждении Правил о
проведении проверки решений
(предписаний) территориальных
подразделений
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
12
Об утверждении Правил
уведомления антимонопольного
органа субъектами рынка,
включенными в Государственный
реестр субъектов рынка,
занимающих доминирующее
(монопольное) положение на
определенном товарном рынке, о
предстоящем повышении цен на
товары (работы, услуги)
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
13
О признании утратившим силу
приказа Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий, защите
конкуренции и поддержке малого
бизнеса от 17 апреля 2001 года
N 77-ОД "Об утверждении Правил
о порядке определения границ
рынка определенного товара и
признании субъекта рынка
монополистом"
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
14
О признании утратившим силу
приказа Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий, защите конкуренции
и поддержке малого бизнеса от
25 апреля 2001 года N 86-ОД "Об
утверждении Правил формирования
и ведения Государственного
реестра субъектов рынка,
занимающих доминирующее
(монопольное) положение на
определенном товарном рынке"
КЗК МИТ
Приказ
КЗК МИТ
Сентябрь
2006 года
15
О признании утратившим силу
приказа Министра индустрии и

"Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау агенттігі төрағасының 1999 жылғы 25 тамыздағы N 61-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
6.
"Тауар нарықтарында бәсекелес ортаның жай-күйін талдау және бағалау жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау агенттігі төрағасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі N 77-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
7.
Монополияға қарсы органға экономикалық шоғырлануға арналған қолдаухаттар беру және оларды қарау тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
8.
"Бәсекелестікті шектейтін рынок субъектілерінің келісімдерін (келісілген іс-қимылдарын) анықтау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы  Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 ақпандағы N 34-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
9.
Монополиялық табысты айқындау жөніндегі ережені бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
10.
Монополиялық жоғары және монополиялық төмен бағаны белгілеу жөніндегі ережені бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
11.
Аумақтық бөлімшелердің шешімдеріне (ұйғарымдарына) тексеру жүргізу туралы ережені бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
12.
Белгілі бір тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген нарық субъектілерінің монополияға қарсы органды алдағы уақытта тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның өсетіні туралы хабардар ету ережесін бекіту туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
13.
"Белгілі бір тауар рыногының шекараларын айқындау және рынок субъектісін монополист деп тану тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау агенттігі төрағасының 2000 жылғы 17 сәуірдегі N 77-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
14.
"Белгілі бір тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектілерінің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау агенттігі төрағасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 86-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
ИСМ
БҚК
ИСМ
БҚК-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
15.

торговли Республики Казахстан  от 14 сентября 2005 года N 301
"Об утверждении Правил по
определению монопольно высокой
и монопольно низкой цены"
МИТ
Приказ
МИТ
Сентябрь
2006 года
16
О признании утратившим силу
приказа Министра индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 14 сентября 2005 года N 302
"Об утверждении Правил по
определению монопольного
дохода"
МИТ
Приказ
МИТ
Сентябрь
2006 года
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
КЗК - Комитет по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан

"Монополиялы жоғары және монополиялы төмен бағаны айқындау жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 301 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
ИСМ
ИСМ-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
16.
"Монополиялық табысты айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 302 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
ИСМ
ИСМ-нің бұйрығы
2006 жылғы қыркүйек
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
БҚК - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті