О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития столицы Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 сентября 2007 года N 252-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2007 года " О статусе столицы Республики Казахстан " и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития столицы Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 сентября 2007 года N 252-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации законов Республики Казахстан от 21 июля 2007 года
"О статусе столицы Республики Казахстан" и "О внесении изменений и
дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам развития столицы Республики Казахстан"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении состава
и положения об
архитектурном
совете столицы
Указ
Президента
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны,
МИТ
Сентябрь
2007 года
2.
Об утверждении Правил
перевозки пассажиров и
багажа автомобильным
транспортом в столице
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны,
МТК,
МВД
Сентябрь
2007 года
3.
Об утверждении Правил
предоставления
физическими
и юридическими лицами
торговых,
развлекательных,
гостиничных,
медицинских и иных
услуг на
территории столицы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Акимат города
Астаны,
МИТ,
МЗ
Сентябрь
2007 года
4.
Об утверждении Правил
выпуска ценных бумаг
для обращения на
внутреннем рынке
местным исполнительным
органом города
республиканского
значения, столицы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ,
акимат
города Астаны
Сентябрь
2007 года
5.
Об утверждении Правил
установления условий
и сроков освоения
земельных участков
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АЗР
Сентябрь
2007 года
6.
Об утверждении Правил
особого регулирования
архитектурной,
градостроительной
и строительной
деятельности, а также
градостроительной
регламентации на
территории столицы
и пригородных зонах
Приказ
МИТ,
акимат
города Астаны
Сентябрь
2007 года
7.
Об утверждении
Правил регулирования
процесса реконструкции
существующих зданий
и сооружений, в том
числе надстройки
мансардных и типовых
этажей жилых зданий
Приказ
МИТ,
акимат
города Астаны
Сентябрь
2007 года
8.
Об утверждении
проектов
государственных
нормативов
(государственных
нормативных
документов) в сфере
архитектурной,
градостроительной
и строительной
деятельности,
применяемых на
территории столицы и
пригородных зонах
Приказ
МИТ,
акимат
города Астаны
Сентябрь
2007 года
9.
Об утверждении перечня
коммунального
имущества,
незакрепленного
за коммунальными
государственными
предприятиями
Постановление
акимата
города Астаны
Акимат города
Астаны,
МЭБП,
МФ
Сентябрь
2007 года
10.
Об утверждении
перечня улиц города
Постановление
акимата
города Астаны
Акимат города
Астаны,
МВД
Сентябрь
2007 года
11.
Об утверждении Правил
организации
автостоянок
(автопарковок)
Постановление
акимата
города Астаны
Акимат города
Астаны,
МВД
Сентябрь
2007 года
12.
Об утверждении состава
градостроительного
совета столицы
Решение акима
города Астаны
Аким города
Астаны
Сентябрь
2007 года
Примечание:  расшифровка аббревиатур:
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МВД  - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
АЗР  - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами

Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының астанасын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 11 қыркүйектегі N 252-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының " Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы " және " Қазақстан Республикасының  кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының астанасын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомаствалық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын, Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 11 қыркүйектегі
N 252-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының астанасын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі заңдарын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындал-
уына жауапты
мемлекет-
тік орган
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Астананың сәулетшілік
кеңесінің құрамын және ол
туралы ережені бекіту
туралы
Қазақстан
Республика-
сы Прези-
дентінің
Жарлығы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ИСМ
2007
жылғы
қыркүйек
2.
Астанада жолаушыларды және
жүкті автомобиль
көлігімен тасымалдау
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республика-
сы Үкіметі-
нің қаулысы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ККМ, ІІМ
2007
жылғы
қыркүйек
3.
Жеке және заңды тұлғалар- дың астана аумағында
сауда, ойын-сауық, қонақ
үй, медициналық және өзге
де қызметтер көрсету
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республика-
сы Үкіметі-
нің қаулысы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ИСМ, ДСМ
2007
жылғы
қыркүйек
4.
Республикалық маңызы бар
қаланың, астананың
жергілікті атқарушы
органының ішкі нарықта
айналысқа жіберу үшін
бағалы қағаздарды шығару
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республика-
сы Үкіметі-
нің қаулысы
Қаржымині,
Астана
қаласының
әкімдігі
2007
жылғы
қыркүйек
5.
Жер учаскелерін игеру
шарттары мен мерзімдерін
белгілеу ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республика-
сы Үкіметі-
нің қаулысы
ЖРА
2007
жылғы
қыркүйек
6.
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс қызметін
ерекше реттеу, сондай-ақ
астананың аумағында және
қала маңы аймағында қала
құрылысын регламенттеу
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ,
Астана
қаласының
әкімдігі
2007
жылғы
қыркүйек
7.
Қазіргі бар ғимараттар
мен құрылыстарды қайта
жаңарту, оның ішінде
тұрғын ғимараттарда
мансардалық және типтік
қабаттар салу процесін
реттеу ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
ИСМ,
Астана
қаласының
әкімдігі
2007
жылғы
қыркүйек
8.
Астананың аумағында және
қала маңы аймағында
қолданылатын сәулет, қала
құрылысы және құрылыс
қызметі саласындағы
мемлекеттік нормативтерді
(мемлекеттік нормативтік
құжаттарды) бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ,
Астана
қаласының
әкімдігі
2007
жылғы
қыркүйек
9.
Коммуналдық мемлекеттік
кәсіпорындарға бекітіп
берілмеген коммуналдық
мүлік тізбесін бекіту
туралы
Астана
қаласы
әкімдігінің
қаулысы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ЭБЖМ,
Қаржымині
2007
жылғы
қыркүйек
10.
Қала көшелерінің тізбесін
бекіту туралы
Астана
қаласы
әкімдігінің
қаулысы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ІІМ
2007
жылғы
қыркүйек
11.
Автотұрақтарды (автомо-
биль қоятын орындарды)
ұйымдастыру ережесін
бекіту туралы
Астана
қаласы
әкімдігінің
қаулысы
Астана
қаласының
әкімдігі,
ІІМ
2007
жылғы
қыркүйек
12.
Астананың қала құрылысы
кеңесінің құрамын бекіту
туралы
Астана
қаласы
әкімінің
шешімі
Астана
қаласының
әкімдігі
2007
жылғы
қыркүйек
Ескертпе :   аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі