Об утверждении графика разработки новых и пересмотра действующих методик по нормированию численности персонала, расходов сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 октября 2007 года N 320-р
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы":
1. Утвердить прилагаемый график разработки новых и пересмотра действующих методик по нормированию численности персонала, расходов сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий.
2. Государственным органам:
1) разработать и принять соответствующие ведомственные правовые акты в соответствии с графиком разработки новых и пересмотра действующих методик по нормированию численности персонала, расходов сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий (далее - график);
2) один раз в полугодие, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным полугодием, представлять в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий информацию по результатам проведенных мероприятий.
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным полугодием, сводную информацию об исполнении графика.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 октября 2007 года N 320-р
График
разработки новых и пересмотра действующих методик по
нормированию численности персонала, расходов сырья,
материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий
Сноска. График с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 25.05.2010 № 73-р.
N
п/п
Наименование
мероприятия
Срок
исполнения
Форма
завер-
шения
Ответ-
ственный
испол-
нитель
1
2
3
4
5
1. Разработка новых методик по нормированию численности
персонала, расходов сырья, материалов, топлива,
энергии субъектов естественных монополий
1.1. Сфера услуг водохозяйственной и (или) канализационной систем
1
Об утверждении методики расчета
норм расхода материалов при экс-
плуатации и техническом обслужи-
вании сетей и сооружений систем
водоснабжения и водоотведения
IV квартал
2008 года
Приказ
МСХ*
2
Об утверждении методики по нор-
мированию материалов аварийного
запаса при эксплуатации сетей и
сооружений систем водоснабжения
и водоотведения
IV квартал
2008 года
Приказ
МСХ*
3
Об утверждении методики расчета
норм оснащенности оборудованием
и приборами одной лаборатории по
проведению химико-бактериологи-
ческих исследований воды при
эксплуатации сетей и сооружений
систем водоснабжения и
водоотведения
I квартал
2009 года
Приказ
МСХ*
4
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
оборудования, запасных частей и
материалов на энерго-водоснабже-
ние магистральных газопроводов
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
5
Об утверждении методики расчета
норм расхода электрической
энергии на забор и перекачку
воды по групповым магистральным
водопроводам
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
6
Об утверждении методики расчета
норм расхода материалов при
производстве текущего ремонта
сетей и сооружений систем
водоснабжения и водоотведения
II квартал
2009 года
Приказ
МСХ*
7
Об утверждении единых норм тру-
дозатрат и времени на эксплуата-
цию оборудования по санации
трубопроводов водоснабжения и
водоотведения
I квартал
2010 года
Приказ
МСХ*

Табиғи монополия субъектілері персоналының санын, шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының шығыстарын нормалау жөнінде жаңа әдістемелер әзірлеу және қолданыстағыларын қайта қарау кестесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 30 қазандағы N 320-ө Өкімі
"Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысын орындау үшін:
1. Қоса беріліп отырған табиғи монополия субъектілері персоналының санын, шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының шығыстарын нормалау жөнінде жаңа әдістемелер әзірлеу және қолданыстағыларын қайта қарау кестесі бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) табиғи монополия субъектілері персоналының санын, шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының шығыстарын нормалау жөнінде жаңа әдістемелер әзірлеу және қолданыстағыларын қайта қарау кестесіне (бұдан әрі - кесте) сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілер әзірлесін және қабылдасын;
2) жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың бесі күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне өткізілген іс-шаралардың нәтижелері бойынша ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың он бесі күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне кестенің орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 30 қазандағы
N 320-ө өкімімен
бекітілген
Табиғи монополия субъектілері персоналының санын,
шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының
шығыстарын нормалау жөнінде жаңа әдістемелер әзірлеу және
қолданыстағыларын қайта қарау кестесі
Ескерту. Кестеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2010.05.25 № 73-ө, 2011.12.30 № 161-ө Өкімдерімен.
р/с
N
Іс-шаралардың атауы
Орындалу мерзімі
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
1. Табиғи монополия субъектілері персоналының санын, шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының шығыстарын нормалау жөнінде жаңа әдістемелер әзірлеу
1.1. Су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелері қызметтерінің саласы
1
Сумен жабдықтау және суды бұру жүйелерінің желілері мен құрылыстарын пайдалану және оларға техникалық қызмет көрсету кезінде материалдар шығысының нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АШМ*
2
Сумен жабдықтау және суды бұру жүйелерінің желілері мен құрылыстарын пайдалану кезінде авариялық запасының материалдарын нормалау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АШМ*
3
Сумен жабдықтау және суды бұру жүйелерінің желілері мен құрылыстарын пайдалану кезінде суға химиялық-бактериологиялық зерттеулер жүргізу жөніндегі бір зертхананың жабдықпен және құралдармен жарақтану нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
АШМ*
4
Магистральдық газ құбырларының энергиямен-сумен жабдықтауға арналған жабдықтар, қосалқы бөлшектер және материалдар шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
5
Топтық магистральдық су құбыры арқылы суды алуға және қайта айдауға арналған электр энергиясы шығысының нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
6
Сумен жабдықтау және суды бұру жүйелерінің желілері мен құрылыстарына ағымдағы жөндеу жүргізу кезінде материалдар шығысының нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
АШМ*
7
Сумен жабдықтау және суды бұру өткізгіш құбырларының санациясы бойынша жабдықты пайдалануға арналған еңбек шығындары мен уақыттың бірыңғай нормаларын бекіту туралы
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
АШМ

1.2. Сфера услуг но хранению, транспортировке газа или газового
конденсата по магистральным и (или) распределительным
трубопроводам, эксплуатации газораспределительных установок,
и связанных с ними газораспределительных газоприводов
8
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
материалов, запасных частей и
энергетических ресурсов при
сварочно-монтажных работах и
резке металлов на магистральных
газопроводах
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
9
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
газа на собственные нужды и
технологические потери при
транспортировке газа по
магистральным газопроводам
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
10
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
электрической энергии на
магистральных газопроводах
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
11
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
горюче-смазочных материалов на
магистральных газопроводах
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
12
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
горюче-смазочных материалов для
основного производства на
магистральных газопроводах
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
13
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм естествен-
ной убыли горюче-смазочных мате-
риалов на магистральных
газопроводах
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
14
Об утверждении методики расчета
норм расхода оборудования,
запасных частей и материалов на
компрессорных станциях
магистральных газопроводов
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
15
Об утверждении методики расчета
норм расхода оборудования,
запасных частей и материалов для
средств электрохимической защиты
магистральных газопроводов
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
16
Об утверждении методики расчета
норм расхода оборудования,
запасных частей и материалов для
средств и систем автоматизации и
телемеханизации магистральных
газопроводов
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
17
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
оборудования, запасных частей и
материалов на энерговодоснабже-
ния магистральных газопроводов
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
18
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
оборудования, запасных частей и
материалов при подземном
хранении газа
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
19
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм потребле-
ния расходных материалов,
запасных частей и комплектующих
компьютерной техники и оргтехни-
ки на магистральных газопроводах
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
20
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
инструментов, приспособлений и
хозяйственного инвентаря на
магистральных газопроводах
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
21
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
материалов на ремонт зданий и
сооружений магистральных
газопроводов
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
22
Об утверждении методики расчета
норм расхода оборудования,
запасных частей и материалов для
средств связи магистральных
газопроводов
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
23
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расходов
на проведение научно-исследова-
тельских и опытно-конструктор-
ских работ и внедрение новых
технологий на магистральных
газопроводах
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
24
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм техничес-
ких потерь электрической энергии
при ее транспортировке в сетях
на магистральных газопроводах
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
25
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм техничес-
ких потерь тепловой энергии при
ее транспортировке в тепловых
сетях на магистральных
газопроводах
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
26
Об утверждении методических ука-
заний по расчету норм расхода
оборудования, запасных частей и
материалов на линейной части
магистральных газопроводов
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
27
Методика расчета норм времени на
техническое обслуживание и ре-
монт оборудования газового хо-
зяйства на стальных и полиэтиле-
новых газораспределительных
сетях
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
28
Нормы неснижаемого запаса труб,
оборудования, материалов и
запасных частей для стальных и
полиэтиленовых
газораспределительных сетей
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР

1.2. Газды немесе газ конденсатын сақтау, магистральдық және (немесе) тарату құбыр жолдары арқылы тасымалдау, газ таратушы қондырғыларды және олармен байланысты газ таратушы газ құбырларды пайдалану жөніндегі қызметтер саласы
8
Магистральдық газ құбырларында дәнекерлеу-монтаждау жұмыстары мен металдарды кесу кезінде материалдар, қосалқы бөлшектер мен энергетикалық ресурстар шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
9
Газды магистральдық газ құбыры арқылы тасымалдау кезінде өз мұқтаждарына және технологиялық ысыраптарға газ шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
10
Магистральдық газ құбырларында электр энергиясы шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
11
Магистральдық газ құбырларында жанар-жағар май материалдары шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
12
Магистральдық газ құбырларында негізгі өндіріс үшін жанар-жағар май материалдары шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
13
Магистральдық газ құбырларында жанар-жағар май материалдарының табиғи кему нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
14
Магистральдық газ құбырларының компрессорлық станцияларында жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
15
Магистральдық газ құбырларын электр химиялық қорғау құралдары үшін жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
16
Магистральдық газ құбырларын автоматтандыру және телемеханикаландыру құралдары мен жүйелері үшін жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
17
Магистральдық газ құбырларын энергиямен, сумен жабдықтауға арналған жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
18
Газды жер асты сақтау кезінде жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
19
Магистральдық газ құбырларында шығыс материалдарын, қосалқы бөлшектер мен жинақтаушы компьютерлік техниканы және ұйымдастыру техникасын тұтыну нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік 1 нұсқауларды бекіту туралы
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
20
Магистральдық газ құбырларында аспаптардың, құрылғылардың және шаруашылық мүкаммалының шығыс нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
21
Магистральдық газ құбырларының ғимараттары мен құрылыстарын жөндеуге арналған шығыс материалдарының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
22
Магистральдық газ құбырларының байланыс құралдары үшін жабдықтың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың шығыс нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
23
Магистральдық газ құбырларында ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге және жаңа технологиялар енгізуге арналған шығыстардың нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
24
Магистральдық газ құбырларындағы желілерде электр энергиясын тасымалдау кезінде оның техникалық ысыраптарының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
25
Магистральдық газ құбырларындағы жылу желілерінде жылу энергиясын тасымалдау кезінде оның техникалық ысыраптарының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
26
Магистральдық газ құбырларындағы желілік бөлігінде жабдық, қосалқы бөлшектер және материалдар шығысының нормаларын есептеу жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
27
Болат пен полиэтиленді газ бөлу желілеріне газ шаруашылығы жабдығының техникалық қызмет көрсетуге және оларды жөндеуге арналған уақыт нормаларын есептеу әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
28
Болат пен полиэтиленді газ бөлу желілері үшін құбырлардың, жабдықтардың, материалдардың және қосалқы бөлшектердің төмендетілмейтін запасының нормалары
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

1.3. Сфера услуг по транспортировке нефти и (или)
нефтепродуктов по магистральным трубопроводам
29
Об утверждении методики
определения плотности нефти
ареометром при учетных операциях
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
1.4. Сфера услуг аэропортов
30
Об утверждении типовых норм рас-
хода сырья, материалов, топлива
и энергии предприятий, оказываю-
щих услуги в сфере аэропортов
IV квартал
2011 года
Приказ
МТК
31
Об утверждении типовых
нормативов численности персонала
аэропортов
IV квартал
2011 года
Приказ
МТК
1.5. Сфера услуг телекоммуникаций при условии отсутствии
конкурентного оператора связи по причине технологической
невозможности либо экономической нецелесообразности
предоставлении данных видов услуг, за исключением
универсальных услуг телекоммуникаций
32
Об утверждении методики расчета
норм на запасные части к цифро-
вым системам коммутации и обору-
дования синхронной иерархии
(SDH)
IV квартал
2009 года
Приказ
АИС
33
Об утверждении методики расчета
норм расхода сырья и материалов
на содержание и текущий ремонт
технических средств связи
IV квартал
2009 года
Приказ
АИС
34
Об утверждении методики расчета
норм расхода эксплуатационных
материалов (мешки, стакеры,
самоклеющиеся ленты, бланочная
продукция, емкости и пр.)
IV квартал
2009 года
Приказ
АИС
35
Об утверждении методики расчета
норм расхода материалов, запас-
ных частей и комплектующих изде-
лий на ремонтно-эксплуатационные
нужды оборудования и средств
связи
II квартал
2009 года
Приказ
АИС
36
Об утверждении норм времени на
ремонт и техническое
обслуживание линий связи
III квартал
2012 года
Приказ
АИС
1.6. Сфера услуг по передаче и (или) распределению электрической
энергии, производству, передаче, распределению и (или) снабжению
тепловой энергией
37
Об утверждении методических ука-
заний по определению нормативно-
го расхода электроэнергии на
насосные станции тепловых сетей
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
38
Об утверждении методики расчета
норм расхода материалов и запас-
ных частей к измерительным при-
борам на ремонтно-эксплуатацион-
ные нужды приборов и устройств
регулирования технологических
процессов
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
39
Об утверждении методики расчета
норм расхода запасных частей и
комплектующих изделий на
ремонтно-эксплуатационные нужды
контрольно-измерительных
приборов и средств автоматизации
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
40
Об утверждении методики расчета
норм расхода специальной одежды,
специальной обуви, средств инди-
видуальной защиты и предохрани-
тельных приспособлений для ра-
ботников энергетической отрасли
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
41
Об утверждении методики расчета
норм расходов химических реаген-
тов используемых в технологии
производства электроэнергии,
теплоэнергии, питьевой воды и
технической воды
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
42
Об утверждении нормативов
численности рабочих котельных
установок и тепловых сетей
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР

1.3. Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтер саласы
29
Есепке алу операциялары кезінде мұнайдың тығыздығын ареометрмен айқындау әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
1.4. Әуежайлар қызметтерінің саласы
30
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 2011.12.30 № 161-ө Өкімімен.
31
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 2011.12.30 № 161-ө Өкімімен.
1.5. Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін қоспағанда, қызметтің осы түрлерін ұсынудың технологиялық мүмкін болмауы не экономикалық орынсыздығы себебінен бәсекелес байланыс операторы болмаған кезде телекоммуникация қызметтерінің саласы
32
Ілеспе иерархияның (SDH) коммутация және жабдық сандық жүйелеріне қосалқы бөлшектерге арналған нормаларды есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АБА
33
Байланыстың техникалық құралдарын ұстауға және ағымдағы жөндеуге арналған шикізат пен материалдар шығысының нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АБА
34
Пайдалану материалдарының (қаптар, стикерлер, өздігінен жапсырылатын таспалар, бланкі өнімдері, сиымдылықтар және т.б.) шығыс нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АБА
35
Байланыстың жабдықтары мен құралдарын жөндеу-қалпына келтіру мұқтаждарына арналған материалдар, қосалқы бөлшектер және жинақтаушы бұйымдар шығысының нормаларын есептеу әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
АБА
36
Байланыс желілерін жөндеуге және оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған уақыт нормаларын бекіту туралы
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
АБА
1.6. Электр энергиясын беру және (немесе) бөлу және жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) онымен жабдықтау жөніндегі қызметтер саласы
37
Жылу желілерінің сорап
станцияларына жұмсалған
электр энергиясының
нормативтік шығысын
айқындау жөніндегі
әдістемелік нұсқауларды
бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
38
Технологиялық үдерістерді
реттеу құралдары мен
құрылғыларының жөндеу-
пайдалану мұқтаждарына
арналған өлшеу құралдарына
материалдар мен қосалқы
бөлшектердің шығыс
нормаларын есептеу
әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
39
Бақылау-өлшеу құралдары мен
автоматтандыру құралдарын
жөндеу-пайдалану
мұқтаждарына арналған
қосалқы бөлшектер мен
жинақтаушы бұйымдар
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесін бекіту
туралы
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
40
Энергетика саласының
қызметкерлері үшін арнайы
киім, арнайы аяқ киім, жеке
қорғау құралдары мен алдын
ала қорғау құрылғылары
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесін бекіту
туралы
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
41
Электр энергиясы, жылу
энергиясы, ауыз су мен
техникалық су өндірісінің
технологиясына
пайдаланылатын химиялық
реагенттер шығыстарының
нормаларын есептеу
әдістемесін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
42
Қазандық қондырғылары мен
жылу желілерінің
жұмысшылары санының
нормативтерін бекіту туралы
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

2. Пересмотр действующих методик по нормированию численности
персонала, расходов сырья, материалов, топлива, энергии
субъектов естественных монополий
2.1. Сфера услуг водохозяйственной и (или) канализационных систем
43
Нормативы численности персонала
по эксплуатации и ремонту груп-
повых водопроводных и гидро-
мелиоративных сооружений
IV квартал
2009 года
Приказ
МСХ*
44
Нормы выдачи за счет средств
работодателя специальной одежды,
специальной обуви и других
средств индивидуальной защиты
IV квартал
2009 года
Приказ
МТСЗН
45
Строительные нормы и правила
Республики Казахстан 4.01-02-
2001
I квартал
2010 года
Приказ
МИТ
46
Нормативы численности персонала
организаций, обслуживающих
системы водоснабжения и
водоотведения
IV квартал
2008 года
Приказ
МСХ*
2.2. Сфера услуг по хранению, транспортировке газа или газового
конденсата по магистральным и (или) распределительным
трубопроводам, эксплуатации газораспределительных установок,
и связанных с ними газораспределительных газопроводов
47
Нормы потребности материалов,
инструментов, приборов, инвента-
ря, запасных частей на текущий
ремонт и эксплуатацию стальных и
полиэтиленовых
газораспределительных сетей
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
48
Нормы расхода уплотнительных
паст (смазок) для устранения
утечек газа и масел (технических
жидкостей) для гидросистем
запорных кранов импортного и
отечественного производства и
методика определения потребности
в них газотранспортных предприя-
тий газовой промышленности
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
49
Общестроительные производствен-
ные нормы расхода материалов в
строительстве (ВСН-181-85)
IV квартал
2010 года
Приказ
МИТ
50
Положение о планово-предупреди-
тельном ремонте линейной части
магистральных газопроводов и
технологического оборудования
компрессорных станций
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
51
Методические указания по расчету
годовых норм аварийного запаса
материалов газового хозяйства
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
52
Нормы аварийного запаса труб,
горюче-смазочных материалов,
трубопроводной арматуры,
соединительных деталей и
заготовок для магистральных
газопроводов
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
53
Нормы неснижаемого запаса труб,
оборудования, горюче-смазочных
материалов, запасных частей и
других расходных материалов
на магистральном газопроводе
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
54
Нормативы численности персонала
организаций, осуществляющих экс-
плуатационные и ремонтные работы
магистральных газопроводов и
станций подземного хранения газа
II квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
55
Методика расчета норм полезного
срока службы стальных и
полиэтиленовых газопроводов и
сооружений на них
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
56
Методика расчета норм расхода
материалов, запасных частей,
инструментов и энергоресурсов
при сварочно-монтажных работах
стальных и полиэтиленовых
газораспределительных сетей
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
57
Методика расчета норм расхода
материалов, запасных частей,
инструментов при эксплуатации
автотранспортных средств и
спецтехники на
газораспределительных сетях
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
58
Методические указания до норми-
рованию расхода энергетических
ресурсов на компрессорных
станциях и станциях подземного
хранения газа
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР

2. Табиғи монополия субъектілері персоналының санын,
шикізатының, материалдарының, отынының, энергиясының
шығыстарын нормалау жөніндегі қолданыстағы
әдістемелерді қайта қарау
2.1. Су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелері
қызметтерінің саласы
43
Топтық су құбырларымен
гидромелиоративтік
құрылыстарды пайдалану
және жөндеу жөніндегі
персонал санының
нормативтері
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АШМ*
44
Жұмыс берушінің қаражаты
есебінен арнайы киім,
арнайы аяқ киім және жеке
қорғанудың басқа құралдарын
беру нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
Еңбек-
мині
45
Құрылыс нормалары және
Қазақстан Республикасының
2001-4.01-02 ережесі
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ИСМ
46
Сумен жабдықтау және суды
бұру жүйесіне қызмет
көрсететін ұйымдардың
персоналы санының
нормативтері
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
АШМ*
2.2.  Газды немесе газ конденсатын сақтау, магистральдық және (немесе) таратушы өткізгіш құбырлар арқылы тасымалдау, газ таратушы қондырғыларды және олармен байланысты газ таратушы газ құбырларды пайдалану жөніндегі қызметтер саласы
47
Болат пен полиэтиленді газ
бөлу желілерін ағымдағы
жөндеуге және пайдалануға
материалдардың,
құралдардың, аспаптардың,
мүкаммалдың, қосалқы
бөлшектердің қажеттілік
нормалары
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
48
Шетелдік және отандық
өндірістің жапқыш
крандарының гидрожүйелері
үшін газдың және майлардың
(техникалық сұйықтықтың)
шығуын болдырмауға арналған
тығындағыш пасталар
(майлар) шығысының
нормалары және газ
өнеркәсібі газ тасымалдау
кәсіпорындарының оларға
қажетсінуін айқындау
әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
49
Құрылыста материалдар
шығысының жалпы құрылыстық
өндірістік нормалары
(ВСН-181-85)
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
50
Магистральдық газ
құбырларының желілік
бөлігіне және компрессорлық
станциялардың технологиялық
жабдығына жоспарлы алдын
ала жөндеу туралы ереже
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
51
Газ шаруашылығы
материалдарының авариялық
запасының жылдық нормаларын
есептеу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
52
Магистральдық газ
құбырларына арналған
құбырлардың авариялық
запасының, жанар-жағар май
материалдарының, өткізгіш
құбыр арматураларының
жалғаушы детальдар мен
әзірлемелердің нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
53
Магистральдық газ құбырында
құбырлардың, жабдықтардың,
жанар-жағар май
материалдарының, қосалқы
бөлшектердің және басқа
шығыс материалдарының
азаймайтын запасының
нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
54
Магистральдық газ
құбырларын және жерасты газ
сақтау станцияларын
пайдалану мен жөндеу
жұмыстарын жүзеге асыратын
ұйымдар персоналы санының
нормативтері
2008 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
55
Болат пен полиэтилен газ
құбырларының және олардағы
құрылыстардың пайдалы
мерзімінің нормалары
есебінің әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
56
Болат пен полиэтилен газ
тарату желілерін
дәнекерлеу-монтаждау
жұмыстары кезінде
материалдар, қосалқы
бөлшектер, құралдар мен
энергия ресурстары
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
57
Газ бөлу желілерінде
автокөлік құралдарын және
арнайы техниканы пайдалану
кезінде материалдар,
қосалқы бөлшектер, құралдар
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
58
Компрессорлық
станциялардағы және жерасты
газ сақтау станцияларындағы
энергетика ресурстары
шығысын нормалау жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

2.3. Сфера услуг по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам
59
Методики определения
технологических и мобильных
остатков нефти в резервуарах
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
2.4. Сфера услуг магистральной железнодорожной сети
60
Нормы расхода материалов,
запасных частей и изделий для
АО "НК "Қазақстан темір жолы"
IV квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
61
Нормативы расхода сырья и мате-
риалов на текущий ремонт грузо-
вых вагонов в эксплуатационных
депо организаций железнодорожно-
го транспорта, являющихся
субъектами естественных
монополий
IV квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
62
Нормативы численности рабочих по
ремонту и обслуживанию машин,
механизмов и оборудования в
дистанциях пути АО "НК
"Қазақстан темір жолы"
II квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
63
Нормативы численности работников
восстановительных поездов на
железнодорожном транспорте
III квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
64
Нормативы численности рабочих на
пунктах технического обслужива-
ния и экипировки цельнометалли-
ческих пассажирских вагонов
организаций железнодорожного
транспорта
IV квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
65
Нормативы численности рабочих,
занятых на капитальном ремонте
жилых и служебно-технических
зданий и сооружений для
организаций железнодорожного
транспорта
III квартал
2009 года
Приказ
АРЕМ
2.5. Сфера услуг портов
66
Типовые нормы расхода материаль-
ных ресурсов и норм складских
запасов предприятий, оказывающих
услуги морских портов
IV квартал
2009 года
Приказ
МТК
2.6. Сфера услуг аэронавигации
67
Нормативы расхода спирта
этилового на предприятиях
гражданской авиации
IV квартал
2011 года
Приказ
МТК
68
Правила по нормированию расхода
топливо-смазочных и эксплуата-
ционных материалов для
автотранспортной и специальной
техники
IV квартал
2011 года
Приказ
МТК
(созыв)
МЭМР
2.7. Услуги по электро- и теплоэнергетике
69
Методические указания по опреде-
лению расходов топлива, электро-
энергии и воды на выработку теп-
лоты отопительными котельными
коммунальных теплоэнергетических
предприятий Республики Казахстан
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
70
Инструкция по разработке (пере-
смотру) согласованию и утвержде-
нию нормативно-технических доку-
ментов по топливоиспользованию
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
71
Нормативы численности персонала
региональных энергокомпаний и
энергопередающих организаций,
осуществляющих передачу
электрической энергии по сетям
напряжением до 220 кВ
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
72
Нормы расхода материалов и изде-
лий на ремонт и техническое
обслуживание линий электропере-
дачи и оборудования подстанций
напряжением до 110 кВ
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
73
О внесении изменений в приложе-
ние 2 приказа "О нормативных
показателях и тарифах на
электрическую и тепловую
энергию" Министерства энергети-
ки, индустрии и торговли
Республики Казахстан N 140 от
01 августа 1998 года
IV квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
74
Методика расчета норм расхода
материалов и изделий на ремонт и
техническое обслуживание линий
электропередачи и оборудования
подстанций напряжением до 110 кВ
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
75
Нормы расхода трансформаторного
масла на ремонтные и эксплуата-
ционные нужды для оборудования
энергопредприятий
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
76
Инструкция по организации техни-
ческого обслуживания и ремонта
оборудования, зданий и сооруже-
ний электростанций, тепловых и
электрических сетей
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
77
Нормативы численности персонала
электросетевых организаций,
осуществляющих эксплуатационные
и ремонтные работы на межсис-
темных линиях электропередачи и
подстанциях
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
78
Нормативы численности персонала
Национального диспетчерского
центра системного оператора
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
79
Нормативы численности персонала
исполнительной дирекции АО
"Казахстанская компания по
управлению электрическими
сетями"
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
80
Нормативы численности персонала
учреждения "KEGOC-Сервис"
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
81
Нормативы численности персонала
учреждения "Энергоинформ"
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
82
О системе условных единиц для
электросетевых организаций,
дизельных, гидравлических и
тепловых электростанций,
организаций тепловых сетей
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
83
Методика расчета норм расхода и
экономии топлива
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
84
Типовая инструкция по учету
электроэнергии при ее производ-
стве, передачи и распределении
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
85
Методические указания по
организации учета топлива на
тепловых электростанциях
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
86
Руководящие указания по сведению
месячного пароводяного баланса
на тепловых электростанциях
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
87
Структура управления и нормативы
численности инженерно-техничес-
ких работников и служащих
реакторного завода БН-350
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
88
Инструкция по расчету производ-
ственной мощности электростанций
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
89
Методические указания по
инвентаризации угля на

2.3. Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық
өткізгіш құбырлар арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтер
саласы
59
Резервуарлардағы
технологиялық және
мобильдік мұнай қалдықтарын
айқындау әдістемесі
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
2.4. Магистральдық темір жол желісі қызметтерінің саласы
60
"Қазақстан темір жолы"
ұлттық компаниясы" ЖАҚ
үшін материалдар, қосалқы
бөлшектер және бұйымдар
шығысының нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ТМРА
61
Табиғи монополиялар
субъектілері болып
табылатын темір жол көлігі
ұйымдарының пайдалану
депосындағы жүк вагондарын
ағымдағы жөндеуге арналған
шикізат пен материалдардың
шығыс нормативтері
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ТМРА
62
"Қазақстан темір жолы»"ҰК"
АҚ жол дистанцияларындағы
машиналарды, механизмдерді
және жабдықтарды жөндеу
мен оларға қызмет көрсету
жөніндегі жұмысшылар
санының нормативтері
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ТМРА
63
Темір жол көлігіндегі
қалпына келтіруші поездар
қызметкерлері санының
нормативтері
2009 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ТМРА
64
Темір жол көлігі
ұйымдарының тұтастай металл
жолаушылар вагондарына
техникалық қызмет көрсету
және жабдықтау
пункттеріндегі жұмысшылар
санының нормативтері
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ТМРА
65
Темір жол көлігі ұйымдарына
арналған тұрғын үй және
қызметтік-техникалық
ғимараттар мен құрылыстарды
күрделі жөндеумен
айналысатын жұмысшылар
санының нормативтері
2008 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ТМРА
2.5. Порттар қызметтерінің саласы
66
Теңіз порттарының
қызметтерін көрсететін
кәсіпорындардың материалдық
ресурстары шығысының үлгі
нормалары және қойма
запастарының нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ККМ
2.6. Аэронавигация қызметтерінің саласы
67
Азаматтық авиация
кәсіпорындарында этил
спиртінің шығыс
нормативтері
2011 жылғы IV тоқсан
Бұйрық
ККМ
68
Автокөлік және арнайы
техникаға арналған
отын-жағар және пайдалану
материалдарының шығысын
нормалау жөніндегі ереже
2011 жылғы IV тоқсан
Бұйрық
ККМ(шақыру)
ЭМРМ
2.7. Электр және жылу энергетикасы жөніндегі қызметтер
69
Қазақстан Республикасының
коммуналдық жылу-энергетика
кәсіпорындарының жылытатын
қазандықтары жылуды
шығаруға арналған отын,
электр энергиясы және су
шығыстарын айқындау
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулықтар
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
70
Отынды пайдалану жөніндегі
нормативтік-техникалық
құжаттарды әзірлеу (қайта
қарау), келісу және бекіту
жөніндегі нұсқаулық
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
71
Электр энергиясын кернеуі
220 кВ-ға дейінгі желілері
арқылы беруді жүзеге
асыратын өңірлік энергия
компаниялары мен энергия
беруші ұйымдарының персонал
санының нормативтері
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
72
Кернеуі 110 кВ-ға дейінгі
электр беруші желілерді
және кіші станцияның
жабдықтарын жөндеуге және
оларға техникалық қызмет
көрсетуге жұмсалған
материалдар мен бұйымдардың
шығыс нормалары
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
73
"Электр және жылу
энергиясына арналған
нормативтік көрсеткіштер
және тарифтер туралы"
Қазақстан Республикасы
Энергетика, индустрия және
сауда министрлігінің 1998
жылғы 01 тамыздағы N 140
бұйрығының 2-қосымшасына
өзгерістер енгізу туралы
2008 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
74
Кернеуі 110 кВ-ға дейінгі
электр беруші желілерді
және шағын станцияның
жабдықтарын жөндеуге және
оларға техникалық қызмет
көрсетуге жұмсалған
материалдар мен бұйымдардың
шығыс нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
75
Энергия кәсіпорындарының
жабдықтары үшін жөндеу
және пайдалану мұқтаждарына
арналған трансформаторлық
май шығысының нормалары
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
76
Электр станцияларының
ғимараттары мен
құрылыстарына, жылу және
электр желілерінің
жабдықтарына техникалық
қызмет көрсету мен жөндеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулық
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
77
Электр беруші жүйеаралық
желілердегі және шағын
станциялардағы пайдалану
және жөндеу жұмыстарын
жүзеге асыратын электр
желілік ұйымдар персоналы
санының нормативтері
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
78
Жүйелік оператордың Ұлттық
диспетчерлік орталығының
персоналы санының
нормативтері
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
79
"Электр желілерін басқару
жөніндегі қазақстандық
компаниясы" АҚ атқарушы
дирекциясының персоналы
санының нормативтері
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
80
"КЕGОС-Сервис"
мекемесінің персоналы
санының нормативтері
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
81
"Энергоинформ" мекемесінің
персоналы санының
нормативтері
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
82
Электр желілік ұйымдарына,
дизелдік, гидравликалық
және жылу электр
станцияларына, жылу
желілерінің ұйымдарына
арналған шартты бірліктер
жүйесі туралы
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
83
Отын шығысы мен үнемдеу
нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
84
Электр энергиясын өндіру,
беру және тарату кезінде
оны есепке алу жөніндегі
үлгі нұсқаулық
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
85
Жылу-электр
станцияларындағы отынды
есепке алуды ұйымдастыру
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулық
2009 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
86
Жылу-электр
станцияларындағы айлық бу
шығару теңгерімінің
мәліметі бойынша басшылық
нұсқаулары
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
87
Басқару құрылымы және
БН-350 реакторлық
зауыттың инженерлік-
техникалық қызметкерлері
мен қызметшілері санының
нормативтері
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
88
Электр станцияларының
өндірістік қуаттылығын
есептеу жөніндегі нұсқаулық
2009 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
89

электростанциях: МУ 34.70.050-83
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
90
Методические указания по контро-
лю качества твердого, жидкого и
газообразного топлива для расче-
та удельных расходов топлива на
тепловых электростанциях
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
91
Методические указания по состав-
лению и содержанию энергетичес-
ких характеристик оборудования
тепловых электростанций
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
92
Методика определения удельных
расходов топлива на тепло в
зависимости от параметров пара,
используемого для целей
теплоснабжения
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
93
Методика нормирования расхода
электроэнергии на собственные
нужды теплоэлектростанции
энергообъединений и отпуск
тепла: МТ 34-70-016-85
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
94
Положение о порядке согласования
ограничений электрической мощ-
ности тепловых электростанций и
мероприятий по их сокращению
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
95
Методика выполнения измерений
массы твердого топлива,
поступающего на тепловые
электростанции, автоматическими
конвейерными весами
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
96
Методические указания по расчету
и учету ограничения мощности
электростанций: МГУ 34-70-178-87
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
97
Типовая инструкция по эксплуата-
ции электролизных установок для
получения водорода и кислорода
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
98
Методические указания по коррек-
ционной обработке питательной и
котловой воды барабанных котлов
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
99
Нормативы потребности в
средствах механизации, специаль-
ных приспособлениях и инструмен-
те для капитального ремонта
основного энергетического
оборудования тепловых
электростанций
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
100
Нормативы потребности в инстру-
ментах, оборудовании, материалах
и средствах малой механизации
для ремонта и реконструкции
газоочистного оборудования
теплоэлектростанции
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
101
Нормокомплекты оборудования,
оснастки, инструмента и средств
малой механизации для капиталь-
ного ремонта дымовых труб,
градирен и антикоррозионной за-
щиты оборудования на электро-
станциях Республики Казахстан
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
102
Нормативы потребности в
средствах малой механизации,
механизированном инструменте и
специальных приспособлениях для
эксплуатационно-ремонтного об-
служивания электрических станций
и сетей Республики Казахстан
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
103
Нормы потребности в средствах
малой механизации, механизиро-
ванном, ручном инструменте и
специальных приспособлениях для
ремонтно-эксплуатационных работ
на теплоэлектростанции,
гидроэлектростанции, в
электрических и тепловых сетях
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР

МУ 34.70.050-83 электр
станцияларындағы көмірді
түгендеу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
90
Жылу электр
станцияларындағы жылудың
үлес шығыстарын есептеуге
арналған қатты, сұйық және
газ түріндегі отынның
сапасын бақылау жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
91
Жылу электр станциялары
жабдықтарының энергетикалық
сипаттамаларын құру және
ұстау жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
92
Жылумен жабдықтау
мақсаттары үшін
пайдаланылатын бу
параметрлеріне тәуелді
жылуға отынның үлестік
шығыстарын анықтау
әдістемесі
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
93
Энергия бірлестіктерінің
жылу электр станциясының
өз мұқтаждарына және МТ
34-70-016-85 жылуды
босатуға электр
энергиясының шығысын
нормалау әдістемесі
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
94
Жылу электр станцияларының
электр қуатын шектеуді
және оларды қысқарту
жөніндегі іс-шараларды
келісу тәртібі туралы ереже
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
95
Жылу энергиясы
станцияларына түсетін
қатты отынның салмағын
автоматты конвейерлік
таразылармен өлшеуді
орындау әдістемесі
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
96
МГУ 34-70-178-87 электр
станцияларының қуатын
шектеуді есептеу және
есепке алу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
97
Сутегін және оттегін алу
үшін электролиздік
қондырғыларды пайдалану
жөніндегі үлгі нұсқаулық
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
98
Барабанды қазандықтардың
қоректендіруші және қазан
шұңқыр суын түзетіп өңдеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
99
Жылу электр станцияларының
негізгі энергетикалық
жабдығын күрделі жөндеу
үшін механикаландыру
құралдарына, арнайы
бейімдегіштерге және
құралға қажеттілік
нормативтері
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
100
Жылу электр станцияларының
газ тазалау жабдығын
жөндеу және қайта жаңарту
үшін құралдарға, жабдыққа,
материалдарға және шағын
механикаландыру құралдарына
қажеттілік нормативтері
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
101
Қазақстан Республикасының
электр станцияларындағы
түтін құбырларын,
градиренді және жабдықтарды
тоттануға қарсы қорғауды
күрделі жөндеу үшін
жабдықтардың, жарақтардың,
құралдардың және шағын
механикаландырылған
құралдардың норма жиынтығы
2010 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
102
Қазақстан Республикасының
электр станциялары мен
желілеріне пайдалану-жөндеу
тетіктерге қызметтерін
көрсету үшін шағын
механикаландырылған
құралдарға және арнайы
құрылғыларға қажеттілік
нормативтері
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
103
Жылу электр станцияларында,
гидроэлектр станцияларында,
электр және жылу желілерінде
жөндеу-пайдалану жұмыстары
үшін шағын тетік,
механикаландырылған қол
құралдарына және арнайы
құрылғыларға қажеттілік
нормалары
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

104
Методические указания по опреде-
лению запаса бил (молотков) для
молотковых дробилок:
МУ34-70-098-85
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
105
Методика расчета норм расхода
бил (молотков) для молотковых
дробилок: НР34-70-036-83
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
106
Методика расчета норм расхода
запасных частей для оборудования
систем гидрозолошлакоудаления
ТЭС: НР34-70-32-83
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
107
Нормы расхода запасных реле и
запасных частей для устройств
релейной защиты и автоматики
тепловых электростанций:
НР34-70-090-85
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
108
Методические указания по разра-
ботке норм расхода материалов на
ремонтно-эксплуатационные нужды
в энергетике МУ34-00-094-85
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
109
Методика расчета норм расхода
быстроизнашивающихся деталей и
материалов для дробильнофрезер-
ных машин типа ДФМ-11 и их
модификаций
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
110
Нормы расхода материалов на ре-
монт паровых стационарных котлов
IV квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
111
Рекомендации по разработке норм
расхода сырья и материалов на
научно-технические мероприятия и
прочие нужды производства в
электроэнергетике
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
112
Методика расчета норм расхода и
запаса троса на вагоноопрокиды-
ватели, крановое и бульдозерное
хозяйство топливно-транспортных
цехов ТЭС: HP 34-70-74-84
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
113
Методика расчета норм расхода
металла на била молотковых мель-
ниц для предприятий Республики
Казахстан: HP 34-70-016-82
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
114
Нормы удельного износа и расхода
шаров для углеразмольных шаровых
барабанных мельниц при размоле
антрацита, каменных и бурых
углей: HP 34-70-021-82
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
115
Методика расчета норм расхода
стальных труб на ремонт пульпо-
провода системы гидрозолоуда-
ления: 22НР 34-70-119-87
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
116
Нормы расхода материалов на
ремонт турбогенераторов:
МН 34-38-002-82
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
117
Нормы расхода материалов на
ремонт электродвигателей:
МН 34-38-004-83
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
118
Нормы расхода материалов для
ремонта трансформаторов
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
119
Нормы расхода и резервного запа-
са силовых кабелей и кабельной
арматуры для электростанций и
предприятий электрических сетей
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
120
Методика расчета норм расхода
химических реагентов для обра-
ботки циркуляционной воды на
тепловых электростанциях:
HP 34-70-023-82
I квартал
2011 года
Приказ
МЭМР

104
МУ 34-70-098-85 балғалы
ұсатқыштар үшін біл
(балғалар) запасын
айқындау жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
105
НР34-70-036-83 балғалы
ұсатқыштар үшін біл
(балғалар) шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
106
НР34-70-32-83 ЖЭС-нің
гидро күл қоқыс шығару
жүйелерінің жабдығы үшін
қосалқы бөлшектер
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
107
НР34-70-090-85 жылу электр
станцияларының релейлік
қорғау және автоматикасы
құрылғылары үшін қосалқы
реле мен қосалқы бөлшектер
шығысының нормалары
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
108
МУ 34-00-094-85
энергетикасындағы жөндеу-
пайдалану мұқтаждарына
арналған материалдардың
шығыс нормаларын әзірлеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
109
ДФМ-11 ұлгісіндегі ұсату
фрезерлік машиналары мен
олардың үлгілері үшін тез
тозатын деталдар мен
материалдар шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
110
Булық стационарлық
қазандықтарын жөндеуге
арналған материалдар
шығысының нормалары
2010 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
111
Электр энергетикасындағы
ғылыми-техникалық
іс-шараларға және
өндірістің өзге де
мұқтаждарына арналған
шикізат пен материалдар
шығысының нормаларын
әзірлеу жөніндегі ұсынымдар
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
112
НР 34-70-74-84 ТЭС жылу-
тасымалдау цехтарының
вагон аударғыштарға, кран
және бульдозер
шаруашылығына арналған
темір арқанның шығысы мен
запасының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
113
Қазақстан Республикасының
НР 34-70-016-82
кәсіпорындары үшін
майдалап ұру диірмендеріне
арналған металл шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
114
НР 34-70-021-82
антрацитті, тас және қоңыр
көмірді ұсату кезінде
көмір ұсататын шарлы
барабанды диірмендер үшін
шарлардың үлестік тозу
және шығыс нормалары
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
115
22 НР 34-70-119-87
гидро күл жою жүйесінің
пульпосымын жөндеуге
арналған болат құбырлардың
шығыс нормалары есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
116
МН 34-38-002-82
турбогенераторларын
жөндеуге арналған
материалдар шығысының
нормалары
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
117
МН 34-38-004-83 электр
қозғалтқыштарын жөндеуге
арналған материалдар
шығысының нормалары
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
118
Трансформаторларды
жөндеуге арналған
материалдар шығысының
нормалары
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
119
Электр станциялары мен
электр желілерінің
кәсіпорындары үшін қуатты
кабельдер мен кабельдік
арматуралар шығысының және
резервтік запасының
нормалары
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
120
НР 34-70-023-82 жылу
электр станцияларындағы
айналымдағы суларды өңдеу
үшін химиялық реагенттер
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

121
Нормы расхода этилового спирта
для организаций и предприятий
Республики Казахстан
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
122
Методика расчета норм расхода
этилового спирта для организаций
и предприятий Республики
Казахстан
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
123
Методика расчета норм расхода
реактивов и лабораторной посуды
для химического контроля на
тепловых электростанциях
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
124
Методика расчета норм расхода
газомазутного топлива при сжига-
нии каменных углей с выходом
летучих веществ от 20 % до 30 %
на тепловых электростанциях
Республики Казахстан
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
125
Нормы расхода турбинного масла
на ремонтные и эксплуатационные
нужды для турбин и
вспомогательного оборудования
теплоэлектростанции
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
126
Нормы расхода трансформаторного
масла на ремонтные и
эксплуатационные нужды для
оборудования энергопредприятий
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
127
Методика расчета норм расхода
масел для редукторов, комплек-
тующихся с оборудованием тракта
топливоподачи, гидрозолоудале-
ния, питателями и электрофильт-
рами, а так же для регенератив-
ных воздухоподогревателей и
насосов мазутного хозяйства
тепловых электростанций
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
128
Методика расчета норм расхода
масел на тепловых электростан-
циях для редукторов и зубчатых
муфт кранов, оборудования
разгрузсараев, топливных складов
и для буксвагонов, разгружаемых
вагоноопрокидывателями
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
129
Методика нормирования расхода
смазочных масел
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
130
Методика расчета норм расхода
масел для углеразмольных мель-
ниц, дымососов, вентиляторов и
электродвигателей тепловых
электростанций (с изменением в
части применения турбинного
масла)
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
131
Методика расчета норм расхода
масел на ремонтно-эксплуатацион-
ные нужды компрессорных
установок теплоэлектростанции
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
132
Методика расчета норм расхода
смазочных материалов по
Республики Казахстан
II квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
133
Нормы бесплатной выдачи
специальной одежды, специальной
обуви и других средств
индивидуальной защиты рабочим и
служащим предприятий и
организаций Республики Казахстан
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
134
Нормативы годовой потребности в
средствах защиты при эксплуата-
ции электроустановок
HP 34-70-048-84
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
135
Нормативы годовой потребности в
средствах защиты при эксплуата-
ции тепломеханического и
гидротехнического оборудования
электростанций и тепловых сетей
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР

121
Қазақстан Республикасының
ұйымдары мен
кәсіпорындарына арналған
этил спирті шығысының
нормалары
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
122
Қазақстан Республикасының
ұйымдары мен
кәсіпорындарына арналған
этил спирті шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
123
Жылу электр
станцияларындағы химиялық
бақылау үшін реактивтер
мен зертханалық ыдыстар
шығысы нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
124
Қазақстан Республикасының
жылу электр
станцияларындағы 20 %-дан
30%-ға дейінгі ұшпа
заттардың шығуымен тас
көмірлерді жағу кезінде
газ-мазуттық отын шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
125
Жылу электр станцияларының
турбиналары мен көмекші
жабдығы үшін жөндеу және
пайдалану мұқтаждарына
арналған турбиналық май
шығысының жеке нормалары
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
126
Энергия кәсіпорындарының
жабдығы үшін жөндеу және
пайдалану мұқтаждарына
арналған трансформаторлық
май шығысының нормалары
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
127
Жылу электр станцияларының
отын беру, гидро күл жою
трактының жабдығымен
қоректермен және электр
сүзгілермен жиынтықтайтын
редукторлар үшін, сондай-ақ
мазут шаруашылығының қайта
генерацияланған ауа
жылытушылар мен сораптар
үшін май шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
128
Отын қоймаларының
түсірілетін сарайлар
жабдықтары, крандардың
түсті муфталары мен
редукторлары үшін және
вагон аударғыштарымен
түсірілетін жетек
вагондары үшін жылу
электр станцияларындағы май
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
129
Жағар май шығысын нормалау
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
130
Жылу электр станцияларының
көмір ұсатқыш диірмендері,
түтін сорғыштары,
желдеткіштері және
электрқозғалтқыштары
(турбиналық майды қолдану
бөлігіндегі өзгеріспен)
үшін май шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
131
Жылу электр станциясының
компрессорлық қондырғылары
жөндеу-пайдалану
мұқтаждарына арналған май
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
132
Қазақстан Республикасы
бойынша жағар материалдар
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
II тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
133
Қазақстан Республикасының
кәсіпорындары мен
ұйымдарының жұмысшылары
мен қызметкерлеріне арнайы
киімдер, арнайы аяқ киімдер
мен жеке қорғанудың басқа
құралдарын тегін берудің
салалық нормалары
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
134
НР 34-70-048-84 электр
қондырғыларын пайдалану
кезінде қорғану құралдарына
жылдық қажеттілігінің
нормативтері
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
135
Электр станциялары мен
жылу желілерінің жылу
механикалық және
гидротехникалық жабдығын
пайдалану кезінде қорғану
құралдарына жылдық
қажеттілігінің нормативтері
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

136
Нормы расхода инструмента и
оснастки на ремонт средств теп-
ловой автоматики и измерений,
эксплуатации предприятий
Республики Казахстан
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
137
Нормы расхода реактивов и лабо-
раторной посуды для химического
контроля на тепловых
электростанциях
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
138
Правила по нормированию расхода
топливно-смазочных и эксплуата-
ционных материалов для автотрак-
торной и специальной техники
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
139
Положение о порядке согласования
ограничений электрической мощ-
ности тепловых электростанций и
мероприятий по их сокращению
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
140
Нормы удельного расхода
поваренной соли для регенерации
натрий-катионитовых фильтров ВПУ
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
141
Методика расчета норм расхода
тепла на мазутные хозяйства
тепловых электростанций
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
142
Методика расчета норм расхода
электроэнергии и тепла на
размораживание твердого топлива
при разгрузке HP 34-70-047-83
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
143
Методические указания по норми-
рованию расходов топлива на
отопление и вентиляцию производ-
ственных зданий и тепловых
электростанций МУ 34-70-079-84
III квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
144
Методика расчета норм расхода
канатов на эксплуатацию
грузозахватных приспособлений
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
145
Методика расчета норм расхода
серебряного припоя при ремонте
паровых турбин электростанций
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
146
Инструкция по расходу
потребности тепловых
электростанций в гидразине
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
147
Инструкция по составлению
технического отчета о тепловой
экономичности работы
электростанции
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
148
Нормы расхода материалов на
сварочные работы при ремонте
энергетического оборудования
тепловых электростанций
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
149
Методика расчета норм расхода
энергетических масел, сорбентов,
водорода, углекислого газа,
азота и щелочи для тепловых
электростанций
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
150
Нормы времени на ремонт паротур-
бинных установок тепловых
электростанций
I квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
151
Нормы времени на ремонт паровых
котлов, водогрейных котлов и
вспомогательного оборудования
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
152
Нормы времени на ремонт трубо-
проводной арматуры, установлен-
ной на тепловых электростанциях
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
153
Инструкция по инвентаризации
жидкого топлива на
электростанциях
IV квартал
2011 года
Приказ
МЭМР
154
Сборник расхода материалов на
ремонт электрооборудования
I квартал
2012 года
Приказ
МЭМР

136
Қазақстан Республикасының
кәсіпорындары пайдаланатын
жылу автоматы мен өлшеуіш
құралдарын жөндеуге
арналған құрал мен
жабдықтың шығыс нормалары
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
137
Жылу электр
станцияларындағы химиялық
бақылау үшін реактивтер
мен зертханалық ыдыстар
шығысының нормалары
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
138
Авто трактор мен арнайы
техника үшін отын жағар
және пайдалану материалдары
шығысын нормалау жөніндегі
ереже
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
139
Жылу электр станцияларының
электр қуатын шектеу және
оларды қысқарту жөніндегі
іс-шараларды келісу тәртібі
туралы ереже
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
140
ВПУ натрий-катионит
сүзгілерін қайта
генерациялау үшін
қайнатылған тұздың үлесті
шығысының нормалары
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
141
Жылу электр станцияларының
мазут шаруашылығына
арналған жылу шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
142
НР 34-70-047-83 түсіру
кезінде қатты отынды
жібітуге жұмсалатын электр
энергиясы мен жылу
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
143
МУ 34-70-079-84 өндірістік
үйлер мен жылу электр
станцияларын жылытуға және
желдетуге арналған отын
шығыстарын нормалау
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2011 жылғы
III тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
144
Жүк қармау бейімдегіштерді
пайдалануға арналған
арқандардың шығыс нормасын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
145
Электр станцияларының бу
турбиналарын жөндеу
кезінде күміс дәнекерлеу
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
146
Жылу электр станцияларының
гидразинге қажеттілік
шығысы жөніндегі нұсқаулық
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
147
Электр станциясы жұмысының
жылу үнемділігі туралы
техникалық есепті құру
жөніндегі нұсқаулық
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
148
Жылу электр станцияларының
энергетика жабдығын жөндеу
кезіндегі дәнекерлеу
жұмыстарына жұмсалған
материалдар шығысының
нормалары
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
149
Жылу электр станциялары
үшін энергетикалық май,
сорбенттер, сутегі,
көмірқышқыл газ, азот және
сілті шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
150
Жылу электр станцияларының
бу турбиналық қондырғыларын
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2008 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
151
Бу қазандықтарын, су
жылытатын қазандықтарды
және көмекші жабдықты
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
152
Жылу электр станцияларына
орнатылған құбырдың
арматураларын жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
153
Электр станцияларындағы
сұйық отынды түгендеу
жөніндегі нұсқаулық
2011 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
154
Электр жабдығын жөндеуге
арналған материалдар
шығысының жинағы
2012 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

155
Нормы расхода материалов на
техническое обслуживание и
ремонт средств диспетчерского и
технологического управления
энергосистем и энергопредприятий
I квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
156
Методика расчета норм расхода
запасных частей на эксплуата-
ционное содержание и текущий
ремонт средств диспетчерского и
технологического управления
энергосистем и энергопредприятий
I квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
157
Нормы времени на ремонт тепловой
изоляции и обмуровки
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
158
Единые нормы и расценки на
строительные, монтажные и
ремонтно-строительные работы
ЕНиР Е1-Е31
II квартал
2012 года
Приказ
МИТ
159
Нормы времени на ремонт
оборудования турбинных
установок мощностью 25-100 Мвт
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
160
Нормы времени на ремонт оборудо-
вания котельных установок
тепловых электростанций
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
161
Нормы времени на ремонт насосов
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
162
Нормы времени на ремонт
электродвигателей переменного и
постоянного тока
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
163
Типовые нормы времени на ремонт
электродвигателей силовых
трансформаторов, сварочных
генераторов и трансформаторов
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
164
Нормы времени на ремонт и
техническое обслуживание
электроизмерительных приборов
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
165
Нормы времени на ремонт и
техническое обслуживание
электроизмерительных приборов
II квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
166
Нормы времени на ремонт воздуш-
ных линий электропередачи под
напряжением
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
167
Нормы времени на ремонт и техни-
ческое обслуживание оборудования
закрытых распределительных
устройств электростанций
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
168
Нормативы трудозатрат на ремонт
оборудования электрических
станций и специализированный
ремонт турбогенераторов
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
169
Нормы времени на капитальный и
текущий ремонты и
эксплуатационное обслуживание
подстанций напряжением до 500 кВ
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
170
Нормы времени на капитальный и
текущий ремонты и техническое
обслуживание оборудования
подстанций напряжением
35-500 кВ.ч 1,2
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
171
Нормативы трудозатрат на ремонт
трансформаторов
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
172
Нормы времени на ремонт
общестанционного оборудования
I квартал
2008 года
Приказ
МЭМР
173
Нормы времени на ремонт оборудо-
вания водоподготовительных
установок
III квартал
2012 года
Приказ
МЭМР

155
Энергия жүйелері мен
энергия кәсіпорындарын
диспетчерлік және
технологиялық басқару
құралдарына техникалық
қызмет көрсету және оларды
жөндеуге жұмсалған
материалдар шығысының
нормалары
2012 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
156
Энергия жүйелері мен
энергия кәсіпорындарын
диспетчерлік және
технологиялық басқару
құралдарын пайдаланып
ұстауға және ағымдағы
жөндеуге арналған қосалқы
бөлшектер шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2012 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
157
Жылуды оқшаулау мен
обмуровканы жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
158
ЕНжР Е1-Е31 құрылыс,
монтаждау мен жөндеу
құрылыс жұмыстарына
арналған бірыңғай нормалар
мен бағалар
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
159
Қуаты 25-100 Мвт 1,2
турбиналық қондырғылар
жабдығын жөндеуге арналған
уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
160
Жылу электр станцияларының
қазандықтары
қондырғыларының жабдығын
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
161
Сораптарды жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
162
Ауыспалы және тұрақты
токтың электр
қозғалқыштарын жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
163
Қуатты трансформаторлардың,
дәнекерлеуші
генераторлардың және
трансформаторлардың электр
қозғалтқыштарын жөндеуге
арналған үлгі уақыт
нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
164
Электрмен өлшеу аспаптарын
жөндеуге және оларға
техникалық қызмет көрсетуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
165
Электр өлшеу құралдарын
жөндеу мен оларға
техникалық қызмет көрсетуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
166
Кернеудегі электр беру әуе
желілерін жөндеуге арналған
уақыт нормалары
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
167
Электр станцияларының
жабық тарату құрылғыларының
жабдығын жөндеуге және
оларға техникалық қызмет
көрсетуге арналған уақыт
нормалары
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
168
Турбогенераторларды
мамандандырылған жөндеу
электрстанцияларының
жабдығын жөндеуге жұмсалған
еңбек шығындарының
нормативтері
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
169
500 кв дейінгі кернеуі бар
кіші станцияларды күрделі
және ағымдағы жөндеуге
және пайдалану қызмет
көрсетуге арналған уақыт
нормалары
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
170
1,2 бөліктің 35-500 кв
кернеуі бар шағын
станцияларды күрделі және
ағымдағы жөндеуге және
жабдықтың техникалық
қызмет көрсетуге арналған
уақыт нормаларының жинағы
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
171
Трансформаторларды жөндеуге
еңбек шығындарының
нормативтері
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
172
Жалпы станциялық жабдықты
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2008 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
173
Су дайындайтын қондырғылар
жабдығын жөндеуге арналған
уақыт нормалары
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

174
Нормы времени на ремонт
топливно-транспортного
оборудования выпуск 1,2
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
175
Нормы времени на ремонт грузо-
подъемных механизмов, установ-
ленных на электростанциях и в
электросетевых компаниях
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
176
Нормы времени на ремонт компрес-
соров (стационарных воздушных и
газовых производительностью до
100 м3/мин)
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
177
Нормы времени на ремонт и
техническое обслуживание
приборов химического контроля
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
178
Методические указания по разра-
ботке норм расхода материалов на
ремонтно-эксплуатационные нужды
в энергетике
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
179
Нормативы потребностей в
средствах малой механизации,
механизированных инструментах и
специальных приспособлениях для
капитального ремонта основного
энергетического оборудования
тепловых электростанций
IV квартал
2012 года
Приказ
МЭМР
180
Методика расчета норм расхода
масел для редукторов, комплек-
тующихся с оборудованием тракта
топливоподачи, гидрозолоудале-
ния, питателями и
электрофильтрами
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
181
Нормы эксплуатационного запаса
бил молотковых мельниц для
предприятий Республики Казахстан
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
182
Методика компенсации затрат на
содержание резервной
электрической мощности
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
183
Нормы расхода материалов на
сварочные работы при ремонте
энергетического оборудования
тепловых электростанций
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
184
Методика расчета норм расхода
материалов на капитальные и
текущие ремонты основного
энергетического оборудования
электростанций по типовой
номенклатуре работ
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
185
Инструкция по расчету потреб-
ности тепловых электростанций в
гидразине
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
186
Методические указания по расчету
потребности тепловых электро-
станций в тринатрифосфате и
трилоне Б для коррекционной
обработки котловой воды
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
187
Нормы на досыпку и замену ионо-
обменных материалов при эксплуа-
тации водоподготовительных уста-
новок тепловой электростанции
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
188
Методика планирования и учета
рабочей мощности и коэффициента
эффективности использования
установленной электрической
мощности для электростанций,
энергосистем, энергообъединений
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
189
Методика расчета норм расхода
ионитов и фильтрующих материалов
на досыпку и замену при эксплуа-
тации водоподготовительных
установок ТЭС
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР

174
1,2 шығарылымдағы отын-
көлік жабдығын жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
175
Электр станцияларында және
электр желілері
компанияларда орнатылған
жүк көтергіш тетіктерді
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
176
Компрессорларды (өнімділігі
100 м3/мин дейін әуе және
газ стационарлық) жөндеуге
арналған уақыт нормалары
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
177
Химиялық бақылау аспаптарын
жөндеуге және техникалық
қызмет көрсетуге арналған
уақыт нормалары
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
178
Энергетикадағы жөндеу-
пайдалану мұқтаждарына
арналған материалдардың
шығыс нормаларын әзірлеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
179
Жылу электр станцияларының
негізгі энергетикалық
жабдығын күрделі жөндеу
үшін шағын механикаландыру
құралдарына,
механикаландырылған
құралдарына және арнайы
бейімдегіштерге қажеттілік
нормативтері
2012 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
180
Жылу беру тракті,
гидрокүлді жою,
сіңіргіштері мен
электр сүзгіштері жабдығы
бар жинақтайтын редукторлар
үшін май шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
181
Қазақстан Республикасының
кәсіпорындары үшін балғалы
диірмендері соққыштарын
пайдалану запасының
нормалары
2012 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
182
Резервтік электр қуатын
ұстауға арналған шығындарды
өтеу әдістемесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
183
Жылу-электр станцияларының
энергетика жабдығын жөндеу
кезіндегі дәнекерлеу
жұмыстарына арналған
материалдар шығысының
нормалары
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
184
Жұмыстардың үлгі
номенклатурасы бойынша
электр станцияларының
негізгі энергетикалық
жабдығын күрделі және
ағымдағы жөндеуге арналған
материалдар шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
185
Жылу электр станцияларының
гидразинге қажеттілігін
есептеу жөніндегі нұсқаулық
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
186
Қазаншұңқыр суын түзетіп
өңдеу үшін жылу электр
станцияларының тринатри-
фосфатына және Б трилонына
қажеттілігін есептеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқау
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
187
Жылу электр станциясының
су дайындайтын
қондырғыларын пайдалану
кезінде ион айырбастау
материалдарын толық себуге
және ауыстыруға арналған
нормалар
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
188
Электр станциялары, энергия
жүйелері, энергия
бірлестіктері үшін
белгіленген электр қуатын
тиімді пайдаланудың жұмыс
қуаты мен коэффициентін
жоспарлау мен есепке алу
әдістемесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
189
ЖЭС-тің су дайындайтын
қондырғыларын пайдалану
кезінде толық себу және
айырбастауға арналған
иониттер мен сүзгіш
материалдардың шығыс
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

190
Нормы удельных расходов и гидро-
окиси натрия для регенерации
ионитных фильтров обессоливающих
установок теплоэлектростанции
III квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
191
Нормы удельных расходов кислот и
щелочи на подготовку добавочной
воды котлов теплоэлектростанции
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
192
Расход материалов на ремонт
основных видов оборудования
предприятий объединенных
котельных и тепловых сетей
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
193
Система технического обслужива-
ния энергохозяйств промышленных
предприятий (система ТОР 90)
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
194
Методика расчета норм расхода
запчастей на капитальный ремонт
средств тепловых измерений и
автоматизации, применяемых на
предприятиях Республики
Казахстан
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
195
Методика расчета норм расхода
материалов на ремонт паровых
стационарных котлов
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
196
Номенклатура и нормы расхода
материалов на капитальный,
средний и текущий ремонты
паровых турбин
II квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
197
Система технического обслужива-
ния и ремонта энергетического
оборудования и сетей
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
198
Нормы расхода материалов и
изделий на капитальный и текущий
ремонты комплектных трансформа-
торных подстанций напряжением
10/0,4 кВ и мачтовых трансфор-
маторных подстанций напряжением
6-20/0,4 кВ
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
199
Сборник нормативов расхода мате-
риалов и запасных частей на
ремонт электрического оборудова-
ния и электрических сетей
I квартал
2010 года
Приказ
МЭМР
200
Нормы расхода трансформаторного
масла на ремонтно-эксплуатацион-
ные нужды для оборудования
энергопредприятий
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
201
Нормы расхода турбинного масла
на ремонтно-эксплуатационные
нужды для турбин и
вспомогательного оборудования
теплоэнергетической станции
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
202
Нормы расхода пластических сма-
зок на эксплуатационные нужды
блочных тепловых электростанций
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
203
Методика расчета норм расхода
моторных масел на эксплуата-
ционные нужды для стационарных
дизельных электростанций
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
204
Нормы потребности в средствах
малой механизации, механизиро-
ванном ручном инструменте и
специальных приспособлениях для
ремонтно-эксплуатационных работ
на теплоэнергетической,
гидроэнергетической станциях, в
электрических и тепловых сетях
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
205
Методика расчета норм расхода
инструментов и оснастки на ре-
монт средств тепловой автоматики
и измерений эксплуатируемых на
предприятиях Республики
Казахстан
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР

190
Жылу электр станциясының
тұзсыздандыру
қондырғыларының иониттік
сүзгілерін қайта
генерациялау үшін үлестік
шығыстар мен гидронатрий
тотығының нормалары
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
191
Жылу электр станциясының
қазандықтарының қоспа суын
дайындауға арналған қышқыл
мен сілтінің үлестік
шығыстарының нормалары
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
192
Қазандық және жылу
желілері бірлестіктерінің
кәсіпорындары жабдығының
негізгі түрлерін жөндеуге
арналған материалдардың
шығыстары
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
193
Өнеркәсіп кәсіпорындарының
(ТОР 90 жүйесі) энергия
шаруашылықтарына техникалық
қызмет көрсету жүйесі
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
194
Қазақстан Республикасының
кәсіпорындарында
қолданылатын жылу
өлшегіштері мен
автоматтандыру құралдарын
күрделі жөндеуге арналған
қосалқы бөлшектердің шығыс
нормаларын есептеу
әдістемесі
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
195
Бу стационарлық
қазандықтарды жөндеуге
арналған материалдар
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
196
Бу турбиналарын күрделі,
орташа және ағымдағы
жөндеуге арналған
материалдар шығысының
номенклатурасы мен
нормалары
2010 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
197
Энергетикалық жабдықтарға
және желілерге техникалық
қызмет көрсету және оларды
жөндеу жүйесі
2010 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
198
Кернеуі 10/0,4 кВ жиынтықты
трансформаторлы кіші
станцияларды және кернеуі
6-20/0,4 кВ мачталық
трансформаторлы шағын
станцияларды күрделі және
ағымдағы жөндеуге арналған
материалдар мен бұйымдар
шығысының нормалары
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
199
Электр жабдығын және
электр желілерін жөндеуге
арналған материалдар мен
қосалқы бөлшектердің шығыс
нормативтерінің жинағы
2010 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
200
Энергия кәсіпорындарының
жабдығы үшін жөндеу-
пайдалану мұқтаждарына
арналған трансформаторлық
май шығысының нормалары
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
201
Турбиналар мен жылу электр
станцияларының көмекші
құралы үшін жөндеу-
пайдалану мұқтаждарына
арналған турбина майы
шығысының нормалары
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
202
Блокты жылу электр
станцияларының пайдалану
мұқтаждарына арналған
пластикалы майлар шығысының
нормалары
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
203
Стационарлық дизельді
электр станциялары үшін
пайдалану мұқтаждарына
арналған мотор майы
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
204
Жылу энергетикалық,
гидроэнергетикалык, электр
станцияларындағы, электр
және жылу желілеріндегі
жөндеу-пайдалану жұмыстары
үшін шағын тетіктер
құралдарындағы
механикаландырылған қол
құралындағы және арнайы
бейімдегіштердегі
қажеттілік нормалары
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
205
Қазақстан Республикасының
кәсіпорындарында
пайдаланылатын жылу
автоматы мен өлшегіштер
құралдарын жөндеуге
арналған құралдары мен
жарақ шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

206
Инструкция по расчету и анализу
технологического расхода
электрической энергии на
передачу по электрическим сетям
энергосистем и энергообъединений
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
207
Методика расчета норм расхода
смазочных материалов по
Республики Казахстан
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
208
Инструкция по нормированию рас-
хода электроэнергии на собствен-
ные нужды подстанций 35-500 кВ
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
209
Методика расчета норм расхода
угля на котел "Универсал-6м" -
85,4 кг/час
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
210
Методика расчета норм расхода
угля на один котел ДКВР 10-13
составляет 2 т/час, согласно
типовым правилам 4-18-691
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
211
Методика расчета норм расхода
электроэнергии на перекачку воды
насосными станциями
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
212
Методика расчета норм расходов
материалов на реконструкцию
электродвигателя ВДС-325-44/18
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
213
Методика расчета норм расхода
материалов на капитальный
ремонт одного котла ДКВР-10/13
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
214
Нормы времени на работы по
ремонту и модернизации средств
и систем технического контроля,
автоматического регулирования,
защиты, сигнализации,
электроавтоматики, телемеханики
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
215
Нормы времени на ремонт и техни-
ческое обслуживание устройств
тепловой автоматики и измерений
на тепловых электростанциях
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
216
Нормы времени на техническое
обслуживание устройств РЗАИТ и
на техническое обслуживание и
ремонт электроизмерительных
приборов, установленных на
электростанциях и в электросетях
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
217
Нормативы численности руководи-
телей, специалистов, типовые
структуры управления научно-
исследовательских, конструктор-
ских организаций и опытных
производств
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
218
Методические указания по опреде-
лению тепловых потерь в водяных,
паровых и тепловых сетях
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
219
Методика расчета и анализа
технологического расхода
электрической энергии (потерь)
при ее передаче по электрическим
сетям
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
220
Методика проведения технической
экспертизы расчета технологичес-
ких потерь электроэнергии при ее
передаче по электрическим сетям
регионального и местного уровней
Республики Казахстан
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
221
Положение об организации работы
по утверждению нормативов техно-
логических потерь электроэнергии
при ее передаче по электрическим
сетям
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
222
Методические указания по расчету
потребности сырья и материально-
технических ресурсов на
эксплуатацию и ремонт
I квартал
2009 года
Приказ
МЭМР

206
Энергия жүйелері мен
энергия бірлестіктерінің
электр желілері арқылы
беруге арналған электр
энергиясының технологиялық
шығысын есептеу мен талдау
жөніндегі нұсқаулық
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
207
Қазақстан Республикасы
бойынша жағар материалдар
шығысының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
208
35-500 кВ шағын
станцияларының өз
мұқтаждарына арналған
электр энергиясының
шығысын нормалау жөніндегі
нұсқаулық
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
209
"Универсал-6м"- 85,4
кг/сағат қазандыққа
арналған көмір шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
210
4-18-691 үлгі ережесіне
сәйкес 2 т/сағат құрайтын
ДКВР 10-13 бір қазандыққа
арналған көмір шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
211
Сорап станцияларының суды
қайта айдауға арналған
электр энергиясының шығыс
нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
212
ВДС-325-44/18 электр
қозғалтқышын қайта құруға
арналған материалдар
шығыстарының нормаларын
есептеу әдістемесі
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
213
ДКВР-10/13 бір қазандықты
күрделі жөндеуге арналған
материалдар шығысының
нормаларын есептеу
әдістемесі
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
214
Техникалық бақылау,
автоматты реттеу, қорғау,
дабыл беру, электр
автоматы, телемеханика
құралдары мен жүйелерін
жөндеуге және жаңғырту
жөніндегі жұмыстарға
арналған уақыт нормалары
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
215
Жылу электр
станцияларындағы жылу
автоматы мен өлшемдер
құрылғыларын жөндеу мен
техникалық қызмет көрсетуге
арналған уақыт нормалары
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
216
РЗАИТ құрылғыларына
техникалық қызмет көрсетуге
және электр станциялары
мен электр желілеріне
орнатылған электр өлшеу
аспаптарына техникалық
қызмет көрсетуге және
жөндеуге арналған уақыт
нормалары
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
217
Ғылыми-зерттеу,
конструкторлық ұйымдары
мен тәжірибе өндірістерінің
басшылары, мамандары
санының нормативтері
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
218
Су, бу және жылу
желілеріндегі жылу
ысыраптарын айқындау
жөніндегі әдістемелік
нұсқау
2009 жылғы
IV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
219
Электр энергиясының оны
электр желілері арқылы
беру кезіндегі
технологиялық шығысын
(ысыраптарын) есептеу және
талдау әдістемесі
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
220
Электр энергиясын Қазақстан
Республикасының өңірлік
және жергілікті электр
желілері арқылы беру
кезіндегі оның
технологиялық ысыраптарына
техникалық сараптама
жүргізу әдістемесі
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
221
Электр энергиясын электр
желілері арқылы беру
кезіндегі оның
технологиялық ысыраптарының
нормативтерін бекіту
жөніндегі жұмыстарды
ұйымдастыру туралы ереже
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
222
Пайдалануға және жөндеуге
арналған шикізатқа және
материалдық-техникалық
ресурстарға қажеттілікті
есептеу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
I тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ

223
Методические указания по расчету
расходов энергоресурсов и воды
на производство продукции
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
224
Методические указания по расчету
удельного расхода условного
топлива на отпуск электроэнергии
II квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
225
Вывод нормативных характеристик
потерь электроэнергии (НХПЭ) в
станционных трансформаторах
электростанций. Расчет норматив-
ной величины потерь электроэнер-
гии в станционных трансформато-
рах и сетях
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
226
Методические указания по расчету
удельного расхода топлива на
отпуск теплоэнергии
III квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
227
Методические указания по расчету
потерь теплоэнергии в
магистральных, водяных и паровых
сетях
IV квартал
2009 года
Приказ
МЭМР
Примечания:
* после определения МСХ уполномоченным органом в сфере городского водоснабжения и водоотведения;
МСХ         - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР        - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МИТ         - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
АРЕМ        - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
МТК         - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МТСЗН       - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
АИС         - Агентство Республики Казахстан по информатизации и
связи
АО "НК      - акционерное общество "Национальная компания
"Қазақстан    "Қазақстан темір жолы"
темір жолы"

223
Өнім шығаруға арналған
энергия ресурстары мен су
шығыстарын есептеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
224
Электр энергиясын босатуға
арналған шартты отынның
үлестік шығысын есептеу
жөніндегі әдістемелік
нұсқаулар
2009 жылғы
IІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
225
Электр станциялардың
станциялық
трансформаторларындағы
электр энергиясы
ысырабының нормативтік
сипаттамаларының (ЭЫНС)
қорытындылары, Станциялық
трансформаторлардағы және
желілердегі электр
энергиясы ысырабының
нормативтік шамасын есептеу
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
226
Жылу энергиясын босатуға
арналған отынның үлестік
шығысын есептеу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
IІІ тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
227
Магистральдық су және бу
желілеріндегі жылу
энергиясының ысыраптарын
есептеу жөніндегі
әдістемелік нұсқаулар
2009 жылғы
ІV тоқсан
Бұйрық
ЭМРМ
Ескертпе:
АШМ қалалық сумен жабдықтау және суды бұру саласындағы уәкілетті органы болып анықталғаннан кейін;
АШМ      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМРМ     - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
ИСМ      - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТМРА     - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі
ККМ      - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині- Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
АБА      - Қазақстан Республикасы Ақпарат және байланыс агенттігі
"Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ - "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы