О проведении в 2008 году Года Украины в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 января 2008 года N 23-р
С целью координации деятельности государственных органов Республики Казахстан по проведению Года Украины в Республике Казахстан:
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав Организационного комитета по подготовке и проведению в 2008 году Года Украины в Республике Казахстан;
2) План мероприятий по проведению в 2008 году Года Украины в Республике Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 января 2008 года N 23-р
Состав Организационного комитета
по подготовке и проведению в 2008 году Года Украины
в Республике Казахстан
Мынбаев                    - Министр энергетики и минеральных
Сауат Мухаметбаевич          ресурсов Республики Казахстан,
председатель
Алиев                      - главный инспектор Социально-
Арыстанбек Мухаммедиевич     политического отдела Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию), заместитель
председателя
Жумабаев                   - Чрезвычайный и Полномочный Посол
Амангельды Жумабаевич        Республики Казахстан в Украине
Джанасаев                  - заместитель Министра обороны
Булат Бахытжанович           Республики Казахстан
Пирматов                   - вице-министр экономики и бюджетного
Галымжан Олжаевич            планирования Республики Казахстан
Бурибаев                   - вице-министр культуры и информации
Аскар Исмаилович             Республики Казахстан
Куанганов                  - вице-министр образования и науки
Фархад Шаймуратович          Республики Казахстан
Ергожин                    - вице-министр финансов Республики
Даулет Едилович              Казахстан
Нургалиев                  - ответственный секретарь Национального
Ергазы Мейргалиевич          космического агентства Республики
Казахстан
Нурашев                    - председатель Комитета по инвестициям
Тимур Бекбулатович           Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Оразалиев                  - председатель Комитета административной
Молдияр Молыбаевич           полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Аманшаев                   - заместитель акима города Астаны
Ермек Амирханович
Бекмагамбетов              - заместитель акима Акмолинской области
Галым Мадешович
Рыскалиев                  - заместитель акима Атырауской области
Сырым Муратович
Базарбаев                  - заместитель акима Карагандинской
Аскар Ермурзаевич            области
Абдыкаримов                - директор Департамента Европы и Америки
Сержан Оралбаевич            Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Парипса                    - член Ассамблеи народов Казахстана,
Михаил Сергеевич             председатель Общественного объединения
"Павлодарское товарищество украинской
культуры имени Т.Г. Шевченко"
(по согласованию)
Тимощенко                  - председатель Общественного объединения
Юрий Евгеньевич              "Рада украинцев Казахстана"
(по согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 января 2008 года N 23-р
План
мероприятий по проведению в 2008 году Года Украины
в Республике Казахстан
N
п/п
Наименование
мероприятия
Время
и место
прове-
дения
Ответственные
исполнители
Источники
финансирования
(республиканский
и местные
бюджеты), сумма
1
2
3
4
5

2008 жылы Қазақстан Республикасындағы Украина жылын өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 23-ө Өкімі
Қазақстан Республикасындағы Украина жылын өткізу жөніндегі Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының қызметін үйлестіру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 2008 жылы Қазақстан Республикасындағы Украина жылын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) 2008 жылы Қазақстан Республикасындағы Украина жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 31 қаңтардағы
N 23-ө өкімімен
бекітілген
2008 жылы Қазақстан Республикасындағы Украина жылын дайындау
және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Мыңбаев                    - Қазақстан Республикасының Энергетика
Сауат Мұхаметбайұлы          және минералдық ресурстар министрі,
төраға
Әлиев                      - Қазақстан Республикасының Президенті
Арыстанбек Мұхаммедияұлы     Әкімшілігі Әлеуметтік-саяси бөлімінің
бас инспекторы (келісім бойынша),
төрағаның орынбасары
Жұмабаев                   - Қазақстан Республикасының Украинадағы
Амангелді Жұмабайұлы         Төтенше және Өкілетті Елшісі
Жанасаев                   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Болат Бақытжанұлы            министрінің орынбасары
Пірматов                   - Қазақстан Республикасының Экономика
Ғалымжан Олжаұлы             және бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Бөрібаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Асқар Ысмайылұлы             және ақпарат вице-министрі және
ақпарат вице-министрі
Қуанғанов                  - Қазақстан Республикасының
Фархад Шаймұратұлы           Білім және ғылым вице-министрі
Ерғожин                    - Қазақстан Республикасының
Дәулет Еділұлы               Қаржы вице-министрі
Нұрғалиев                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Ерғазы Мейірғалиұлы          агенттігінің жауапты хатшысы
Нұрашев                    - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Тимур Бекболатұлы            сауда министрлігі Инвестициялар
комитетінің төрағасы
Оразәлиев                  - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Молдияр Молыбайұлы           министрлігі Әкімшілік полициясы
комитетінің төрағасы
Аманшаев                   - Астана қаласы әкімінің орынбасары
Ермек Әмірханұлы
Бекмағамбетов              - Ақмола облысы әкімінің орынбасары
Ғалым Мәдешұлы
Рысқалиев                  - Атырау облысы әкімінің орынбасары
Сырым Мұратұлы
Базарбаев                  - Қарағанды облысы әкімінің орынбасары
Асқар Ермырзаұлы
Әбдікәрімов                - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Сержан Оралбайұлы            министрлігі Еуропа және Америка
департаментінің директоры
Парипса                    - Қазақстан халықтары ассамблеясының
Михаил Сергеевич             мүшесі, "Т.Г. Шевченко атындағы украин
мәдениетінің Павлодарлық серіктестігі"
қоғамдық бірлестігінің төрағасы
(келісім бойынша)
Тимощенко                  - "Қазақстан украиндарының радасы"
Юрий Евгеньевич              қоғамдық бірлестігінің төрағасы
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 31 қаңтардағы
N 23-ө өкімімен
бекітілген
2008 жылы Қазақстан Республикасындағы
Украина жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралардың
атауы
Уақыты
және өт-
кізілетін
орны
Жауапты
орындаушылар
Қаржыландыру
көздері
(республикалық
және
жергілікті
бюджеттер),
сомалары
1
2
3
4
5

Раздел 1. Мероприятия, находящиеся на контроле администраций
президентов Республики Казахстан и Украины
1.
Торжественное открытие
Года Украины в
Республике Казахстан с
участием президентов
Республики Казахстан и
Украины:
Гала-концерт
Бизнес-форум
1
квартал
Астана
Администрация
Президента
Республики
Казахстан,
МИД, МКИ,
МИТ, МОН РК,
акиматы
города
Астаны,
Карагандин-
ской и
Акмолинской
областей
Средства МКИ РК
(проведение Гала-
концерта, 36495
тыс. тенге,
программа
011 "Проведение
социально-значимых
и культурных
мероприятий")
Комитет по
инвестициям МИТ РК
совместно с АО
"ФУР "Қазына"
2.
Молодежный
информационный форум
молодых журналистов и
представителей
молодежных СМИ
Казахстана и Украины
Июль
МОН РК
Средства МОН РК
(4527 тыс. тенге,
программа
040 "Проведение
молодежной
политики")
3.
Выставка достижений
космической отрасли
Украины
3
квартал
НКА РК
Средства
предприятий
подведомственных
НКА РК
4.
Выступление
творческого коллектива
Центра военно-
музыкального искусства
Генерального штаба
Вооруженных сил
Украины в частях
и гарнизонах МО РК
Сентябрь
МО РК
Средства МО РК
(4127500 тенге,
программа
002 "Обеспечение
основных видов
деятельности
Вооруженных сил")
5.
Казахстанско-
украинская научно-
практическая
конференция по
вопросам космической
деятельности
Сентябрь-
октябрь
НКА РК
Средства
предприятий
подведомственных
НКА РК
6.
Торжественное закрытие
Года Украины в
Республике Казахстан
Декабрь
МКИ РК
Средства МКИ РК
(45505 тыс. тенге,
программа
011 "Проведение
социально-значимых
и культурных
мероприятий")
Раздел 2. Мероприятия, проводимые на уровне местных
исполнительных органов
Акимат города Астаны
1.
Презентация
инвестиционных
возможностей столицы
Республики Казахстан
4
квартал
Департамент
предпринима-
тельства и
промышлен-
ности
Местный бюджет
2.
Совместные выставочные
мероприятия с
демонстрацией
достижений
промышленных
предприятий городов
Киева и Астаны
4
квартал
Департамент
предпринима-
тельства и
промышлен-
ности
Местный бюджет
3.
Участие туристических
фирм г. Киева в
казахстанской
международной
туристической выставке
"Astana Leisure Отдых"
4
квартал
Департамент
предпринима-
тельства и
промышлен-
ности
Местный бюджет
Акимат Атырауской области
1.
Цикл чтений
"Украинские сказки -
детям"
Февраль
Управление
культуры,
областная
детская
библиотека
Местный бюджет
2.
Встречи
представителей
украинского
национального
культурного центра
"Довира" с молодежью
1
квартал
Департамент
внутренней
политики,
малая
ассамблея
народов
Казахстана,
Атырауский
государствен-
ный универси-
тет им.
Х.Досмухаме-
дова,
Институт
нефти и газа
г. Атырау
Местный бюджет
3.
Собрание архивных
документов об
украинском народе и
украинском
национальном
культурном центре
"Довира", коллекция
принадлежностей
Март,
апрель
Управление
культуры,
малая
ассамблея
народов
Казахстана,
областной
исторический
музей
Местный бюджет
4.
Выставка, посвященная
обычаям и традициям
украинского народа
2
квартал
Департамент
внутренней
политики,
украинский
национальный
культурный
центр
"Довира"
Местный бюджет
5.
Вечер поэзии
2
квартал
Управление
культуры,
Казахский
драматический
театр имени
Махамбета
Местный бюджет
6.
Вечер встречи с
украинским
национальным
культурным центром
"Колыбель дружбы"
Апрель
Управление
культуры,
областная
юношеская
библиотека
Местный бюджет
7.
Выставка книги,
посвященная 90-летию
украинского писателя
Олеся Гончара "2008
год: от реальности,
от правды"
Апрель
Управление
культуры,
областная
юношеская
библиотека
Местный бюджет
8.
Конкурс исполнителей
песен и сочинений
украинских
композиторов
Апрель
Управление
культуры,
областная
филармония
им.
Н. Жантерина
Местный бюджет
9.
Литературный вечер,
посвященный
украинскому писателю
Тарасу Шевченко
"Сопереживавший
казахам в тяжелые
времена"
Май
Управление
культуры,
областная
детская
библиотека
Местный бюджет
10.
"Национальное
единство-поддержка
народа".
Выставка из собраний
исторических
материалов украинского
национального
культурного центра
"Довира" о
сотрудничестве
Казахстан - Украина,
посвященная единству
народов Казахстана
Май
Управление
культуры,
областной
историко-
краеведческий
музей,
украинский
национальный
культурный
центр
"Довира"
Местный бюджет
11.
Выезд с концертными
программами по районам
"Дни украинской
культуры"
Май
Управление
культуры,
областной
центр
народного
творчества
Местный бюджет
12.
Проведение "круглого
стола" "Украина и
Казахстан: дружба и
сотрудничество"
3
квартал
Департамент
внутренней
политики,
Общество
молодежных
объединений
Атырауской
области
Местный бюджет
13.
Совместная выставка-
вернисаж художников
и мастеров прикладного
искусства Украины
и Атырауской области
3
квартал
Управление
культуры,
музей
творчества
им.
Ш. Сариева
Местный бюджет
14.
Конкурс
художественного чтения
произведений казахских
поэтов и писателей,
посвященных Украине
3
квартал
Управление
культуры,
областная
детская
библиотека
Местный бюджет
15.
"Украинские писатели -
молодежи"
библиографический
перечень предложений
4
квартал
Управление
культуры,
областная
юношеская
библиотека
Местный бюджет
16.
Книжная выставка
"Созидание, пути
дружбы и
сотрудничества"
4
квартал
Управление
культуры,
научная
библиотека
им.
Г. Спанова
Местный бюджет
17.
Вечер встречи "Народы,
объединенные судьбой"
4
квартал
Управление
культуры,
областная
детская
библиотека
Местный бюджет
18.
Игровое путешествие
"Украинские народные
игры"
4
квартал
Управление
культуры,
областная
детская
библиотека
Местный бюджет
19.
Методическая помощь в
организации
мероприятий
украинскому
национальному
культурному центру
4
квартал
Управление
культуры,
областной
центр
народного
творчества
Местный бюджет
20.
Приглашение на
гастроли творческих
коллективов Украины
По
согла-
сованию
Управление
культуры,
Казахский
драматический
театр им.
Махамбета
Местный бюджет
Акимат Акмолинской области
1.
Декада украинской
культуры:

1-бөлім. Қазақстан Республикасы мен Украина президенттері
әкімшіліктерінің  бақылауындағы іс-шаралар
1.
Қазақстан Республика-
сы мен Украина
президенттерінің
қатысуымен Қазақстан
Республикасындағы
Украина жылының
салтанатты ашылуы
Бизнес-форум
1-тоқсан,
Астана
Қазақстан
Республикасы
Президентінің
Әкімшілігі,
ҚР СІМ, МАМ,
ИСМ, БҒМ,
Астана
қаласының,
Ақмола,
Қарағанды
облыстарының
әкімдіктері
ҚР МАМ қаражаты
(Гала-концертті
өткізу, 36495
мың теңге,
011 "Әлеуметтік
маңызды
және мәдени
іс-шараларды
өткізу"
бағдарламасы)
ҚР ИСМ
Инвестиция
комитеті
"Қазына" ОДҚ"
АҚ-мен бірлесіп
2.
Қазақстан мен Украи-
наның жас журналис-
тері мен жастар БАҚ
өкілдерінің жастар
ақпараттық форумы
Шілде
ҚР БҒМ
ҚР БҒМ қаражаты
(4527
мың теңге,
040 "Жастар
саясатын
жүргізу"
бағдарламасы)
3.
Украинаның ғарыш
саласындағы жетістік-
терінің көрмесі
3-тоқсан
ҚР ҰҒА
ҚР ҰҒА-нің
ведомстволық
бағынысты кәсі-
порындарының
қаражаттары
4.
Украина Қарулы
күштері Бас штабының
әскери-музыкалық өнер
орталығы шығармашылық
ұжымының ҚР Қорғаныс-
минінің бөлімдері
мен гарнизондарында
өнер көрсетуі
Қыркүйек
ҚР
Қорғанысмині
ҚР Қорғанысми-
нінің қаражаты
(4127500 теңге,
002 "Қарулы
күштер қызме-
тінің негізгі
түрлерін қам-
тамасыз ету"
бағдарламасы)
5.
Ғарыш қызметінің
мәселелері жөніндегі
қазақстан-украина ғы-
лыми-практикалық
конференциясы
Қыркүйек-
қазан
ҚР ҰҒА
ҚР ҰҒА-нің
ведомстволық
бағынысты кә-
сіпорындарының
қаражаты
6.
Қазақстан
Республикасындағы
Украина жылының
салтанатты жабылуы
Желтоқсан
ҚР МАМ
ҚР МАМ қаражаты
(45505 мың теңге,
011 "Әлеуметтік
маңызды және
мәдени іс-шара-
ларды өткізу"
бағдарламасы)
2-бөлім. Жергілікті атқарушы органдар
деңгейінде өткізілетін іс-шаралар
Астана қаласының әкімдігі
1.
Қазақстан Республика-
сы астанасының инвес-
тициялық мүмкіндік-
терінің тұсаукесері
4-тоқсан
Кәсіпкерлік
және
өнеркәсіп
департаменті
Жергілікті
бюджет
2.
Киев және Астана
қалаларының өнеркә-
сіптік кәсіпорында-
рының жетістіктерін
көрсете отырып
бірлескен көрмелік
іс-шаралар
4-тоқсан
Кәсіпкерлік
және
өнеркәсіп
департаменті
Жергілікті
бюджет
3.
Киев қаласы туристік
фирмаларының "Astana
Leisure Отдых"
қазақстандық халық-
аралық туристік
көрмесіне қатысуы
4-тоқсан
Кәсіпкерлік
және
өнеркәсіп
департаменті
Жергілікті
бюджет
Атырау облысының әкімдігі
1.
"Украина ертегісі -
балаларға" дауыстап
оқу циклі
Ақпан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
балалар
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
2.
"Довира" украин
ұлттық мәдени
орталығы өкілдерінің
жастармен кездесулері
1-тоқсан
Ішкі саясат
департаменті,
Қазақстан
халықтарының
кіші
ассамблеясы,
Х. Досмұхамедов
атындағы
Атырау
мемлекеттік
университеті,
Атырау
қаласының
Мұнай және
газ институты
Жергілікті
бюджет
3.
Украин халқы және
"Довира" украин
ұлттық мәдени
орталығы туралы
мұрағат құжаттарын,
керек-жарақ
коллекцияларын жинау
Наурыз,
сәуір
Мәдениет
басқармасы,
Қазақстан
халықтарының
кіші
ассамблеясы,
облыстық
тарихи
мұражай
Жергілікті
бюджет
4.
Украина халқының
әдет-ғұрпы мен
салт-дәстүрлеріне
арналған көрме
2-тоқсан
Ішкі саясат
департаменті,
"Довира"
украин ұлттық
мәдени
орталығы
Жергілікті
бюджет
5.
Поэзия кеші
2-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
Махамбет
атындағы
қазақ драма
театры
Жергілікті бюджет
6.
"Достықтың киелі
мекені" украин
ұлттық-мәдени орталы-
ғымен кездесу кеші
Сәуір
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
жасөспірімдер
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
7.
"2008 жыл: нақтылық-
тан, шындықтан" атты
Украина жазушысы
О.Гончардың 90-жыл-
дығына арналған
кітап көрмесі
Сәуір
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
жасөспірімдер
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
8.
Украина композиторла-
рының әндері мен
шығармаларын орын-
даушылардың конкурсы
Сәуір
Мәдениет
басқармасы,
Н.Жантөрин
атындағы
облыстық
филармония
Жергілікті
бюджет
9.
"Қазақпен қиындықта
мұңдас болған"
Украина жазушысы
Тарас Шевченкоға
арналған әдеби кеші
Мамыр
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
балалар
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
10.
"Ұлт бірлігі -
еліміздің тірегі"
тақырыбында Қазақстан
халықтарының бірлігі
күніне орай "Довира"
украин ұлттық мәдени
орталығының тарихи
және Қазақстан -
Украина ынтымақтасты-
ғы туралы деректер
мен құжаттардан көрме
Мамыр
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
тарихи
өлкетану
мұражайы,
"Довира"
украин ұлттық
мәдени
орталығы
Жергілікті
бюджет
11.
"Украина мәдениетінің
күндері" аудандарға
концерттік
бағдарламамен шығу
Мамыр
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
халық-
шығармашылығы
орталығы
Жергілікті
бюджет
12.
"Украина және
Қазақстан: достық
және ынтымақтастық"
атты тақырыбында
дөңгелек үстел өткізу
3-тоқсан
Ішкі саясат
департаменті,
Атырау
облысы
жастар
қоғамдық бір-
лестіктерінің
қауымдастығы
Жергілікті
бюджет
13.
Украина Республикасы
мен Атырау облысы
суретшілерінің және
қолөнер шеберлерінің
бірлескен
көрме-вернисажы
3-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
Ш.Сәриев
шығармашылық
мұражайы
Жергілікті
бюджет
14.
"Қазақ ақындары мен
жазушыларының
Украинаға арнаған
туындыларын мәнерлеп
оқу конкурсы
3-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
балалар
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
15.
"Украина жазушылары -
жастарға" библиогра-
фиялық ұсыныстар
тізімі
4-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
жасөспірімдер
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
16.
"Жасампаздық, достық
және ынтымақтастық
жолы" атты кітап
көрмесі
4-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
Ғ.Спанов
атындағы
ғылыми
кітапхана
Жергілікті
бюджет
17.
"Тағдыр табыстырған
халықпыз" кездесу
кеші
4-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
балалар
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
18.
"Украин ұлттық
ойындары" ойын-саяхат
4-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
балалар
кітапханасы
Жергілікті
бюджет
19.
Украин ұлттық мәдени
орталығының іс-шара-
ларын ұйымдастыруға
әдістемелік көмек
4-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық
халық
шығармашылығы
орталығы
Жергілікті
бюджет
20.
Украинаның шығар-
машылық ұжымдарын
гастрольге шақыру
Келісім
бойынша
Мәдениет
басқармасы,
Махамбет
атындағы
қазақ драма
театры
Жергілікті
бюджет
Ақмола облысының әкімдігі
1.
Украина мәдениетінің
онкүндігі:

1) торжественное
открытие с участием
представителей
общественности,
концертная программа;
2) информационные
часы, книжные
выставки, читательские
конференции, встречи
со знатными людьми в
организациях
образования и
культуры;
3) день украинского
кино в кинотеатрах и
клубах области;
4) конкурс сочинений
на тему: "Дружба
народов не просто
слова...", "Год
Украины в Казахстане
как символ дружбы двух
государств";
5) дни украинской
кухни на предприятиях
общественного питания;
6) областная научная
конференция
"Сотрудничество
Казахстана и Украины
в гуманитарной сфере:
Пути и перспективы"
Февраль
Акимат,
Управление
культуры,
Департамент
образования,
Секретариат
малой
ассамблеи,
предприятия
общественного
питания,
Департамент
внутренней
политики
Местный бюджет
2.
Персональная выставка
изобразительных работ
Раисы Козловой
"Разные народы -
единые ценности"
(г. Донецк)
Март,
г.
Щучинск
Областной
историко-
краеведческий
музей,
секретариат
Акмолинской
малой
ассамблеи
Местный бюджет
3.
День славянской
письменности и
культуры
Май
Управление
культуры,
секретариат
Акмолинской
малой
ассамблеи
Местный бюджет
4.
Литературно-
театрализованное
представление "Моя
Украина" по
произведениям Тараса
Шевченко
3
квартал
Управление
культуры,
областной
русский
драматический
театр
Местный бюджет
Акимат Карагандинской области
1.
Визит делегации
Днепропетровской
области, подписание
Меморандума о
сотрудничестве между
СМИ обеих областей
В
течение
года,
г. Ка-
раганда
Акимат
Местный бюджет
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
МИД РК   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ РК   - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИТ РК   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МОН РК   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МО РК    - Министерство обороны Республики Казахстан
НКА РК   - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
АО "ФУР  - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
"Қазына"
СМИ      - Средства массовой информации

1) жұртшылық өкіл-
дерінің қатысуымен
салтанатты ашылуы,
концерттік бағдарлама;
2) ақпараттық
сағаттар, кітап
көрмелері, оқырман
конференциялары,
білім және мәдениет
ұйымдарында белгілі
адамдармен кездесулер;
3) облыс кинотеатрла-
ры мен клубтарында
Украин киносының
күні;
4) "Халықтар достығы
құр сөз емес...",
"Қазақстандағы
Украина жылы екі
мемлекет достығының
айғағы" деген
тақырыптармен
шығармалар конкурсы;
5) қоғамдық тамақтан-
дыру кәсіпорындарын-
дағы украин асүйі
күндері;
6) "Гуманитарлық
саладағы Қазақстан
мен Украина ынтымақ-
тастығы: "Жолдар
және перспективалар"
облыстық ғылыми
конференция
Ақпан
Әкімдік,
Мәдениет
басқармасы,
Білім
департаменті,
кіші
ассамблеяның
хатшылығы,
Қоғамдық
тамақтандыру
кәсіпорындары,
Ішкі саясат
департаменті
Жергілікті
бюджет
2.
Раиса Козлованың
"Түрлі халықтар -
бірыңғай құндылықтар"
атты бейнелеу өнері
жұмыстарының жеке
көрмесі
(Донецк қаласы)
Наурыз,
Щучинск
қаласы
Облыстық
тарихи
мұражайы,
Ақмола кіші
ассамблеясының
хатшылығы
Жергілікті
бюджет
3.
Славян жазуы мен
мәдениетінің күні
Мамыр
Мәдениет
басқармасы,
Ақмола кіші
ассамблеясының
хатшылығы
Жергілікті
бюджет
4.
Тарас Шевченко
шығармалары бойынша
"Менің Украинам" атты
әдеби-театрландырыл-
ған қойылым
3-тоқсан
Мәдениет
басқармасы,
облыстық орыс
драма театры
Жергілікті
бюджет
Қарағанды облысының әкімдігі
1.
Днепропетровск облысы
делегациясының
сапары, екі облыстың
БАҚ арасындағы ынты-
мақтастығы туралы
меморандумға қол қою
Жыл ішінде,
Қарағанды
қаласы
Әкімдік
Жергілікті
бюджет
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҚР МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ҚР ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ҚР БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ҚР Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҚР ҰҒА - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
"Қазына" ОДҚ" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы
БАҚ - Бұқаралық ақпарат құралдары