О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 мая 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июля 2008 года N 184-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 26 мая 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций" (далее - перечень).
2. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан согласно перечню:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Внести в  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 383-р "О мерах по реализации законодательных актов Республики Казахстан" следующее изменение:
в перечне нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законодательных актов Республики Казахстан, утвержденном указанным распоряжением:
строку порядковый номер 45, исключить.
4. Признать утратившим силу  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 мая 2007 года N 125-р "О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 383-р".
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июля 2008 года N 184-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 26 мая 2008 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам предупреждения и ликвидации
чрезвычайных ситуаций"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые решения
Правительства
Республики
Казахстан в
области пожарной
безопасности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЧС
Июль
2008 года
2
Об утверждении
Правил возмещения
затрат, производи-
мых в случае
привлечения орга-
нов государствен-
ной противопожар-
ной службы к
тушению пожаров в
организациях и на
объектах, на
которых в
обязательном
порядке должна
быть создана
противопожарная
служба
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЧС
Июль
2008 года
3
Об утверждении
Правил
осуществления
деятельности
негосударственных
противопожарных
служб
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЧС
Июль
2008 года
4
Об утверждении
Правил
предоставления
жилых помещений,
возмещения
материального
ущерба, предостав-
ления необходимой
помощи физическим
лицам, пострадав-
шим в результате
обстоятельств,
послуживших
основанием для
введения чрезвы-
чайного положения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЧС
Июль
2008 года
5
Об утверждении
программы, курсов
обучения и
квалификационных
требований по
специальной
подготовке
специалистов в
области пожарной
безопасности
противопожарных
служб
Приказ
МЧС
Июль
2008 года
6
Об утверждении
Правил возмещения
средств сотруд-
никами органов
государственной
противопожарной
службы в случае
увольнения
сотрудника органа
государственной
противопожарной
службы по служеб-
ному несоответ-
ствию, установлен-
ному в аттестаци-
онном порядке, за
совершение
дискредитирующего
проступка или за
систематическое
нарушение служеб-
ной дисциплины
Приказ
МЧС
Июль
2008 года
7
Об утверждении
Правил выдачи
государственному
инспектору
удостоверения
единого образца,
номерного штампа
и пломбира
Приказ
МЧС
Июль
2008 года
8
Об утверждении
формы актов
государственного
инспектора
Приказ
МЧС
Июль
2008 года
Примечание:
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 11 шілдедегі N 184-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 26 мамырдағы  Заңын  іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі тізбеге сәйкес:
1) нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
3. "Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 383-ө  өкіміне  мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы заңнамалық кесімдерін іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесінде:
реттік нөмірі 45-жол алынып тасталсын.
4. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 383-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 15 мамырдағы N 125-ө  өкімінің  күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 11 шілдедегі
N 184-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 26 мамырдағы Заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындалуына
жауапты
мемлекеттік
орган
Орындау
мерзімі
1
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне өрт
қауіпсіздігі саласында
өзгерістер мен толық-
тырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
2
Міндетті түрде өртке
қарсы қызмет құрылуға
тиіс ұйымдар мен
объектілерде өрт
сөндіруге мемлекеттік
өртке қарсы қызмет
органдары тартылған
жағдайда шығатын
шығындарды өтеу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
3
Мемлекеттік емес өртке
қарсы қызметтердің
жұмысын жүзеге асыру
ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
4
Төтенше жағдайды
енгізуге негіз болған
мән-жайлардың салдары-
нан зардап шеккен жеке
тұлғаларға тұрғын
үй-жайлар беру,
материалдық залалды
өтеу, қажетті көмек
беру ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
5
Өртке қарсы қызметтер-
дің өрт қауіпсіздігі
саласында мамандарды
арнайы дайындау бойынша
бағдарлама, оқу
курстарын және
біліктілік талаптарын
бекіту туралы
Бұйрық
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
6
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органының
қызметкері аттестаттау
тәртібімен анықталып,
қызметіне сай келмеуі
бойынша, беделін
түсіретін теріс қылық
жасағаны үшін немесе
қызметтік тәртіпті
ұдайы бұзғаны үшін
жұмыстан шығарылған
жағдайда мемлекеттік
өртке қарсы қызмет
органдары қызметкерле-
рінің қаражаттың орнын
толтыруы ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
ТЖМ
2008
жылғы
шілде
7
Мемлекеттік инспекторға
бірыңғай үлгідегі
куәлік, нөмірлі
мөртабан және пломбир
беру ережесін бекіту
туралы
Бұйрық
ТЖМ
2008
жылғы шілде
8
Мемлекеттік инспектор
актілерінің нысандарын
бекіту туралы
Бұйрық
ТЖМ
2008
жылғы шілде
Ескертпе:
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі