О мерах по реализации законов Республики Казахстан "Об аккредитации в области оценки соответствия" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аккредитации в области оценки соответствия"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 августа 2008 года N 210-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 июля 2008 года " Об аккредитации в области оценки соответствия " и " О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аккредитации в области оценки соответствия " (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 августа 2008 года N 210-р
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации законов
Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в
области оценки соответствия" и "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
аккредитации в области оценки соответствия"
N
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма
акта
Государст-
венный
орган,
ответствен-
ный за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об определении органа
по аккредитации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Август
2008 года
2.
Об утверждении форм
документов аккредитации
в области оценки
соответствия и типовых
форм предаккредитацион-
ного, постаккредитацион-
ного договоров
Приказ
МИТ
Август
2008 года
3.
Об утверждении объема
испытаний объектов
области аккредитации,
подлежащего обеспечению
испытательной лаборато-
рией органа по подтвер-
ждению соответствия
Приказ
МИТ
Август
2008 года
4.
Об утверждении форм и
правил выдачи племенных
свидетельств
Приказ
МСХ
Август
2008 года
5.
Об утверждении правил
регистрации заявлений-
деклараций
Приказ
МИТ
Август
2008 года
6.
Об утверждении правил
ведения электронного
учета данных о зареги-
стрированных деклара-
циях о соответствии,
заявлениях-декларациях,
выданных сертификатах
соответствия, об уклоне-
нии заявителей, зареги-
стрировавших заявления-
декларации, от проведе-
ния работ по подтвержде-
нию соответствия, об
отказах в сертификации
и порядка их предостав-
ления
Приказ
МИТ
Август
2008 года
Примечание:   расшифровка аббревиатур:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің 2008 жылғы 14 тамыздағы N 210-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының " Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы " және " Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы " 2008 жылғы 5 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік орган:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                  К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрінің
2008 жылғы 14 тамыздағы
N 210-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының "Сәйкестікті бағалау саласындағы
аккредиттеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір
заңнамалық актілеріне сәйкестікті бағалау саласындағы
аккредиттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі заңдарын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
N
р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Аккредиттеу жөніндегі органды белгілеу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2008 жылғы
тамыз
2.
Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу құжаттарының нысандарын және аккредиттеу алдындағы, аккредиттеуден кейінгі шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2008 жылғы
тамыз
3.
Сәйкестікті растау жөніндегі орган сынақ зертханасының қамтамасыз етуіне жататын аккредиттеу саласындағы объектілердің сынау көлемін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2008 жылғы
тамыз
4.
Асыл тұқымдық куәліктердің нысанын және беру ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АШМ
2008 жылғы
тамыз
5.
Өтініш-декларацияларды тіркеу ережесін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2008 жылғы
тамыз
6.
Тіркелген сәйкестік туралы декларациялар, өтініш-декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, өтініш-декларацияларды тіркеген өтініш берушілердің сәйкестікті растау жұмыстарын жүргізуден жалтаруы туралы, сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін жүргізу ережесін және оларды ұсыну тәртібін бекіту туралы
Бұйрық
ИСМ
2008 жылғы
тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі